• Witamy na bukmacherskie.com
    1. 728x90 - 1000 PLN Bonus Powitalny

Urząd Kontroli Skarbowej - Bukmacherka

Temat na forum 'Płatności Online' rozpoczęty przez plusgsm, Październik 13, 2013.

Więcej tematów od plusgsm
    1. Doberman Forum VIP

Doberman
      Polubienia:
      21
      Logowanie do buka mogą sprawdzić w sposób taki że napiszą do operatora który dostarcza Ci internet oni mają niestety wszystkie twoje logowania do danych punktów w tym wypadku bukmacherów. Także tutaj możesz być na straconej pozycji ponieważ Operator musi to udostępnić na wniosek Urzędu Skarbowego bądź sądu itp.

2. Damian0012 Dobrze znany użytkownik

Damian0012
      Polubienia:
      0
      kiedy masz sie stawic na tlumaczenie?

3. plusgsm Aktywny użytkownik

OP
      OP
      plusgsm
      Polubienia:
      0
      Stawić się miałem na przesłuchanie w przeciągu 7 dni tj. do 16 października lub przysłać pisemne wyjaśnienia.

W dniu wczorajszym przesłałem obszerne wyjaśnienia.
      Z uwagi że jestem nowym użytkownikiem tego forum, nie mogę odpisać na prywatne wiadomości, z uwagi że moje posty nie przekroczyły liczby 10.

Odpowiadając na pytanie jednego z użytkowników, wyjaśniam że cały czas posiadam dostęp do swoich kont bankowych i zgromadzonych na nich środków. Środki zdeponowałem na koncie bankowym, do którego UKS nie ma dostępu ani wiedzy na temat istnienia tego konta. Na rachunku w mbanku, o któym wie UKS, trzymam jedynie 10 tyś złotych, które również są bezpieczne (ale tylko ta kwota), z uwagi na kwotę wolną od wszelkich zajęć- 6-krotność minimalnego wynagrodzenia.

Ostatnia edycja: Październik 15, 2013
    4. krom Aktywny użytkownik

krom
      Polubienia:
      0
      I jak wyjaśniłeś takie wpływy ?

5. Henka Dobrze znany użytkownik

Henka
      Polubienia:
      0
    6. The Firm Nowy użytkownik

The Firm
      Polubienia:
      0
      Musiało się wszystkim chyba glupio zrobić jak Vader niejako potwierdził.

Taka dygresja bo każdy chyba myśli, że większość to gra tak jak oni za 100 zł.

7. smutna żaba Użytkownik

smutna żaba
      Polubienia:
      0
      A nie lepszym wyjściem jest przy takich kwotach konto na dzikich wyspach? Przy około milionowym zysku to chyba nie jest duży problem, aby z czasem się o to postarać. Ba, nawet przy 100 tysiącach warto się postarać o zabezpieczenie.

Najgłupsze jest to, że wydajesz regularnie na to swoje pieniądze, wypłacasz wygraną + swoją stawkę, a wszystko jest liczone jakbyś dostał te pieniądze znikąd i od całej sumy musisz zapłacić podatek. Chore.

8. Vader Forum VIP

Vader
      Polubienia:
      0
      Autor tematu jest bardzo oszczędny w tym co pisze.

Póki co ta sprawa jest skierowana w kierunku nieujawnionych zródeł dochodu. Jeśli ktoś miałby duże obroty od innych osób fizycznych (zwyklych Kowalskich) to bylby podobny problem.
      Wiec to, źe są to wpływy od bukmacherów nie ma znaczenia.

Na forum juz wiele razy było pisane o tym ale większosć ludzi powtarza bzdury.
      Urzad skarbowy i urzad kontroli skarbowej zajmuje sie sprawami ewentualnie nieujawnionych dochodów.
      Grą u bukmachera zajmuje sie urzad celny.

Więc ta konkreta sprawa autora nie jest w ogóle związana z grą u bukmacherów.
      Grając u bukmacherów miał po prostu takie przelewy i to jest posrednie powiązanie.

9. Trii Użytkownik

Trii
      Polubienia:
      0
      Źle znowu. To, że wygrywał i wypłacał jest też dowodem na to, że grał. Jeśli przyjąć, że grał na terytorium polskim wtedy polską ustawę łamał. Swoją drogą autor jest w trudniej sytuacji. Mógłby odmówić wszelkich tłumaczeń i wtedy naraziłby się na podatek od źródeł nieujawnionych. Z drugiej strony jeśli powiedział, że wpływy pochodzą z wygranych w zagranicznych zakładach wzajemnych to wtedy postępowanie dotyczące nieujawnionych źródeł dochodu kończy się a sprawę przejmuje najpewniej urząd celny. Ogólnie obowiązuje zasada, że nie można opodatkować żadnych dochodów pochodzących z działalności nielegalnej. Dlatego takie wygrane jako, że są nielegalne nie mogą zostać opodatkowane żadną stawką podatku. Ciekawe jak się sprawa rozwinie.

10. plusgsm Aktywny użytkownik

OP
      OP
      plusgsm
      Polubienia:
      0
      W pismie do UKS, przyznalem sie ze wszelkie wplywy pochodza z gry u bukmacherów. Wszystko zgodnie tak jak wypunktowali tych bukmacherów od których przyszly przelewy. Nie chcialbym placic podatku w wysokości 75 % bo poszedlbym z torbami. Jeżeli będą chcieli zbadać mój adres ip, to będą mieć utrudnione zadanie,gdyż przez te wszystkie lata polaczenie z internetem uzyskuje wylacznie poprzez różnych operatorów gsm na kartę. Z kolei uwazam ze mozna bronic sie w taki sposób, ze mozna twierdzic iż nie przebywali sie na terytorium RP, lub odmówić zeznań bo te moglby niepotrzebnie obciążyć w przypadku gdyby chcieli doprowadzic do skazania.

11. Trii Użytkownik

Trii
      Polubienia:
      0
      Jak tak powiedziałeś to już stawki podatku 75% nie będzie. Sądzę, że rozsądną linią obrony jest twierdzić, że grało się za granicą. Wtedy jako, że masz polską rezydencję podatkową to sprawa będzie dotyczyć "tylko" braku zapłaty należnego podatku. Najgorsze jest to, że oni wcale nie muszą chcieć żadnego IP. Znając życie to na podstawie innych dowodów orzekną, że grałeś w Polsce i teraz ty musisz udowodnić, że było inaczej...

12. slukasz123 Dobrze znany użytkownik

slukasz123
      Polubienia:
      3
      Nie udzielalem sie w tym temacie ale z tego co wiem 18 lipca TRYBUNAŁ KONSTYTUCYJNY zniosl podatek 75% z tego co sie orientuje maksymalny podatek jaki moga na ta chwile ci wprowadzic to 35%.....Ale jak sie rozwinie nie wiem musialbys zatrudnic dobrego adwokata ktory zna sie na rzeczy...

Wrzucam linka w ktorym pisze jak sprawa wyglada:
      http://www.e-doradcy.pl/?menu=fiskus

Ostatnia edycja: Październik 17, 2013
    13. plusgsm Aktywny użytkownik

OP
      OP
      plusgsm
      Polubienia:
      0
      Po złożeniu wyjaśnień, jeszcze nie uzyskałem odpowiedzi od UKS, będę wdzięczny gdy temat zostanie jeszcze przez jakiś czas podtrzymany na tym forum.
      Po otrzymaniu jakichkolwiek odpowiedzi będę mógł zamieścić jaki finał osiągnęła sprawa.

14. LOOKAS1989 Aktywny użytkownik

LOOKAS1989
      Polubienia:
      0
      Czy bank od razu poinformował Cię że zawiadomił Urząd kontroli skarbowej o tym że na rachunek wpływają środki niewiadomego źródła?

15. plusgsm Aktywny użytkownik

OP
      OP
      plusgsm
      Polubienia:
      0
      Bank nie powiadomił mnie że przekaże sprawę do UKS. Sam podejrzewam że Credit Agricole, zawiadomił UKS, bo z tym bankiem zdażyła mi się dość nietypowa sytuacja.
      Poszedłem jakiś rok temu do kasy banku, żeby wypłacić pieniądze ok. 7 tyś.
      Kobieta za ladą, która mi wypłacała środki, nagle zapytała się mnie skąd posiadam na rachunku tak znaczną ilość pieniędzy. Ja jej wtedy odpowiedziałem że mama mi przelała. Wtedy ta kobieta w banku, zrobiła mi taki wyrzut, że sam zdębiałem.

Natomiast co do samej kontroli UKS, w dniu dzisiejszym otrzymałem pismo, że sprawa została przez nich odroczona do 3 stycznia 2014 r.

16. przemoevil Dobrze znany użytkownik

przemoevil
      Polubienia:
      0
      Kobieta za ladą, która mi wypłacała środki, nagle zapytała się mnie skąd posiadam na rachunku tak znaczną ilość pieniędzy.

Pracownik banku nie ma prawa pytać skąd na koncie jest taka kwota środków.

Bank, osoby w nim zatrudnione oraz osoby, za których pośrednictwem bank wykonuje czynności bankowe, są obowiązane zachować w tajemnicy informacje dotyczące środków pieniężnych na koncie.

widać że Ciebie ta kobietka wsypała ..

17. Fanatyk_1984 Dobrze znany użytkownik

Fanatyk_1984
      Polubienia:
      0

Kazdy bank jest zobowiazany zglaszac odpowiedniemu urzedowi ( niestety nie pamietam nazwy tej instytucji , Inspektorat Nazdoru Bankowego ??? ) jesli na konto bankowe wplywaja duze przelewy , chyba kazdy przelew powyzej 10.000 euro musi zostac zgloszony .

18. Ruggiero Dobrze znany użytkownik

Ruggiero
      Polubienia:
      0
      kazdy przelew powyzej 15.000 zł jest juz monitorowany, nie wiem czy zgłaszany, ale lampka juz sie zapala, a jezeli 2,3 razy wplyna takie pieniadze to na bank zglaszaja do tych urzedow gdzie pracuje cała banda złodziei

19. OgarnijSie Dobrze znany użytkownik

OgarnijSie
      Polubienia:
      4
      Źródło, źródło.

Ktoś mówi 10 000 EUR, ktoś 15 000 ale PLN, ktoś 15 000 EUR... Ma ktoś potwierdzoną informację na ten temat?

Przypuszczenia zostawmy.

20. Cristovao Dobrze znany użytkownik

Cristovao
      Polubienia:
      0
      http://banking-magazine.pl/2013/05/10/przelewy-na-duze-kwoty-a-kontrola-urzedu-skarbowego/
      http://www.lex.pl/du-akt/-/akt/dz-u-10-46-276
      Rozdział 3 Obowiązki instytucji obowiązanych Art. 8

Ostatnia edycja: Listopad 4, 2013

Poleć forum