>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Urząd Kontroli Skarbowej - Bukmacherka

vader 2,8K

vader

Forum VIP
Temat wałkowany setki razy. Wiec skończe odgrzewać stare kotlety.
Kupujac samochod (zakladajac, ze robisz to jak zwykla os.fizyczna) musisz zglosic to do US i zaplacic podatek PCC, deklarujac wartosc samochodu.
Kupujac nieruchomosc (na rynku wtórnym) PCC pobiera i odprowadza notariusz. Nieruchomosc mozna kupic tylko w ramach umowy notarialnej.
Wiec albo sam zglaszasz do US zakup (samochod) albo ktos za Ciebie to robi (notariusz przy nieruchomosci). W kazdym US sa tabele jak ksztaltuja sie ceny samochodow czy nieruchomosci. Zanizysz te wartosc to najpierw zasugerują żeby człowiek sam się namyślał a jak nie - masz postepowanie.
Piszcie cos nowego. A nie to co bylo na forum setki razy pisane.
Tutaj sprawa jest interesujaca wiec kolejne bzdurne posty beda usuwane.
 
Otrzymane punkty reputacji: +15
P 192

plusgsm

Użytkownik
Witam! Dostałem pismo od UKS. W terminie 3 dni od dnia otrzymania pisma, muszę odnieść się co do otrzymanych wpływów na rachunki bankowe od moneybookers i earthport tj. wpływy z Unibet.
UKS chce abym przedstawił im w jakie gry (szczegółowo) grałem, oraz wskazać nazwę bukmachera który przelewał środki do moneybookers.
Kopia pisma zostanie wysłana do Vadera, bo znowu niedowiarkowie posądzą mnie o to że ściemniam.
 
P 192

plusgsm

Użytkownik
UKS opiera się wyłącznie na tym co napiszę (tak sądzę). W związku z tym, postanowiłem iż odpowiem iż brałem udział w grach które są wyłączone z katalogu gier hazardowych.
 
kuerten 138

kuerten

Użytkownik
ja tam bym szedl w zaparte, ze w zadnych grach nie gralem
trzymalem tam kase jak w banku, ktora wplacilem iles lat temu
i w zaleznosci od szybkosci wyplat wyplacalem czy to z MB czy z Unibet
 
trii 0

trii

Użytkownik
UKS opiera się wyłącznie na tym co napiszę (tak sądzę). W związku z tym, postanowiłem iż odpowiem iż brałem udział w grach które są wyłączone z katalogu gier hazardowych.
Właśnie jakie to są niby gry ? Myślisz, że oni uwzględnią takie wyjaśnienie ? Ogólnie są dwie głowne możliwości: albo 75% karnego podatku za dochód ze źródeł nieujawnionych to by tak było gdybyś się zdecydował na zatarcie faktu obstawiania u bukmacherów zagraniczych...albo się przyznać, że się obstawiało jednak trzeba wtedy twierdzić, że grało się przebywając za granicą. Wtedy jeśli uwierzą w to wyjaśnienie to sprawa będzie dotyczyć &quot;tylko&quot; zapłaty zaległego podatku, a jak nie uwierzą to postępowanie w kierunku nieujwnionych źródeł dochodu kończy się dlatego, że źródło dochodu zostało już ujawnione i jest ono nielegalne. W tej sytuacji 75% podatku pobrać nie wolno. Jednak automatycznie zaczyna się wtedy inne postępowanie, gdzie będą zastosowane przepisy tej durnej polskiej ustawy hazardowej. Efektem ostatecznym wtedy będzie najprawdopodobniej grzywna i to raczej wysoka.
 
trii 0

trii

Użytkownik
ja tam bym szedl w zaparte, ze w zadnych grach nie gralem
trzymalem tam kase jak w banku, ktora wplacilem iles lat temu
i w zaleznosci od szybkosci wyplat wyplacalem czy to z MB czy z Unibet
Niestety takie tłumaczenie w takich sprawach zupełnie się nie sprawdza. Jak pokazuje praktyka zasada domniemania niewinności tu nie obowiązuje. To nie UKS ma tobie udowodnić, że jakieś środki są nielegalne tylko ty masz udodownić urzędnikom, w sposób niewątpliwy, że twoje pieniądze są legalne.
 
perek99 20,9K

perek99

Użytkownik
nic ci nie zrobią jak powiesz, że zakłady była zawierane na terenie UE poza Polską i tam były odprowadzane podatki przez tego bukmachera. On działa w tamtym kraju legalnie a to, że logowałeś się w Polsce itp nie ma znaczenia, zakład zawierałeś w kraju bukmachera. Bukmacher NIGDY cie nie sprzeda, bo pójdzie fama, że to kapusie i będą spaleni w tej branży ????
Zawsze można powiedzieć, że byłeś kiedyś na Malcie i pożyczyłeś koledze pieniądze i miał ci w ratach oddawać i przelewa ????
w twoim wypadku to raczej chodzi o fakt, skąd student czy tam bezrobotny obraca milionami.
 
trii 0

trii

Użytkownik
nic ci nie zrobią jak powiesz, że zakłady była zawierane na terenie UE poza Polską i tam były odprowadzane podatki przez tego bukmachera. On działa w tamtym kraju legalnie a to, że logowałeś się w Polsce itp nie ma znaczenia, zakład zawierałeś w kraju bukmachera. Bukmacher NIGDY cie nie sprzeda, bo pójdzie fama, że to kapusie i będą spaleni w tej branży ????
Zawsze można powiedzieć, że byłeś kiedyś na Malcie i pożyczyłeś koledze pieniądze i miał ci w ratach oddawać i przelewa ????
w twoim wypadku to raczej chodzi o fakt, skąd student czy tam bezrobotny obraca milionami.
Perek problem w tym, że jeśli ktoś się logował z Polski a grał u zagranicznych to w świetle polskich przepisów uczestniczył na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej zagranicznym zakładzie wzajemnym. Żeby zakład był uznany za zagraniczny trzeba fizycznie przebywać poza polskim terytorium. Na dodatek to, że zagraniczy bukmacher jest za granicą legalny i on od swoich zysków odprowadzał podatki to też nie ma znaczenia bo sprawa dotyczy obowiązków podatkowych ciążących na graczu. Niestety, jak można zalożyć, kolega ma polską rezydencję podatkową i w tej sytuacji należy zapłacić w Polsce od tego podatek. Najlepiej, jeszcze raz powtórze, byłoby wytworzyć sytuację, że kolega stawiał zakłady poza terytorum RP tylko nie wiedział o obowiązku odprowadzenia podatku od wygranych powyżej pewnej kwoty zwolnionej. Zabawne, że gdyby od wygranych w zagranicznych bukmacherach był pobierany chociaż jeden grosz podatku i grałoby się faktycznie poza terytorium Polski to by można próbować się ratować umowami o unikaniu podwójnego opodatkowania. Na dodatek w takiej sytuacji gdyby kolega w Polsce nie osiągał w roku podatkowym dochodów opodatkowanych na zasadach ogólnych, czyli w praktyce nie składał PIT-u, to takich zagranicznych i już opodatkowanych wygranych nie ma potrzeby nawet nigdzie w Polsce zgłaszać. Ale to już trochę poza tematem.
 
perek99 20,9K

perek99

Użytkownik
Paradoks polega na tym, że teoretycznie gra u bukmacherów internetowych jest niezgodna z polskim prawem, ale jest zgodna z prawem unijnym. W przypadkach gdy jest konflikt z prawem międzynarodowym, nadrzędnym prawem jest to ostatnie.
W ogóle najlepiej robić sobie przelewy poniżej 2280 zł
 
trii 0

trii

Użytkownik
Paradoks polega na tym, że teoretycznie gra u bukmacherów internetowych jest niezgodna z polskim prawem, ale jest zgodna z prawem unijnym. W przypadkach gdy jest konflikt z prawem międzynarodowym, nadrzędnym prawem jest to ostatnie.
W ogóle najlepiej robić sobie przelewy poniżej 2280 zł
Masz rację dlatego cała sprawa jest niezwykle ciekawa i dość niejasna sami w UKS-ie też pewnie nie za bardzo wiedzą co zrobić a ze względu na wysokie kwoty muszą jakoś zareagować. Trzeba czekać.
 
N 6

neo234

Użytkownik
Nie rozumiem Was... jak kuźwa można wiedząc o takich sytuacjach przelewać kasę z Moneybookers na konto, czy w bardziej ekstremalnych przypadkach prosto od buka. Jest karta Skrill kosztuje to grosze wypłacisz tego tysiaka/24h jeżeli Ci mało otwórz konto na znajomych, rodzinę, zamów kolejne karty i baw się dobrze bez stresu i niepotrzebnych pism ???? 1tys/24h daje ok 30 tys/miesiąc
Z tego co kojarze to Netteler też ma kartę przepłaconą ????
 
trii 0

trii

Użytkownik
Neo mnie się też to wydało bardzo dziwne. Kolega potrafi tyle wygrać a nie zna zupełnie prawa i nie wie czym grozi taka gra. Jednak pisano tutaj, że jego historia jest autentyczna więc nie kwestionuję tego.
 
perek99 20,9K

perek99

Użytkownik
fakt jak kolega obracał milionami to powinien to inaczej rozegrać. Jednak ktoś kto sobie robi wypłaty kilkaset czy kilka tysięcy zł może spać spokojnie.
W ogóle przykład kolegi nie jest ws. bukmachera. Równie dobrze, mógł ten szmal dostawać od mamy i też mogli się zainteresować skąd &quot;biedny zenek&quot; ma milionowe wpływy jak jakiś bogacz.
ps. Najlepiej sobie wysyłać małe przelewy, poniżej 2280 zł i jest spokój. Jak jakimś cudem ktoś by się przyczepił to powiesz, że masz rodzinę za granicą i wspiera ciebie czasami finansowo.
 
N 6

neo234

Użytkownik
Jeżeli rzeczywiście taką kasę trzepie to co za problem wpakować dupkę do samolotu i skoczyć do jakiegoś kraju (raju podatkowego) w UE w którym można obstawiać spokojnie i raczej przez x-lat się to nie zmieni ???? otworzyć tam jakąś mała działalność sprzedającą powierzchnie internetową pod reklamy do tego konto bankowe w tamtym kraju i już może Ci polski fiskus naskakać... Ja prowadzę w Polsce działalność i czasami boję się zwykłego przelewu związanego z prowadzeniem działalności na większą sumę (np. zapłata faktury) bo nie mam zamiaru łazić i się tłuamczyć, a co dopiero taka kasa z portfela internetowego czy od buka ;/ Przecież to aż się samo prosi o 75% dochodówki..
 
trii 0

trii

Użytkownik
fakt jak kolega obracał milionami to powinien to inaczej rozegrać. Jednak ktoś kto sobie robi wypłaty kilkaset czy kilka tysięcy zł może spać spokojnie.
Na dodatek czytałem niedawno interpretację podatkową jaka została wydania w pewnej sprawie gdzie wnioskujący pytał czy musi zapłacić jakieś podatki od wygranej poniżej kwoty 2280, która została mu przelana bezpośrednio z konta bukmachera zagranicznego na jego polskie konto bankowe. Urząd mu odpisał, że do zaganicznych wygranych do kwoty 2280 również stosuje się polskie przepisy dotyczące zwolnienia od opodatkowania. Głowę dam sobie uciąć, że na pewno ten ktoś grał z terytorium RP a zapytanie było tylko testem. Jeśli chodzi o tak małe kwoty nikt się nie będzie bawił w sprawdzanie żadnego IP i inne takie rzeczy.
 
perek99 20,9K

perek99

Użytkownik
eśli chodzi o tak małe kwoty nikt się nie będzie bawił w sprawdzanie żadnego IP i inne takie rzeczy.
dokładnie, setki czy tysiące złotych są spokojne. Odpowiednie organy mogę się doczepić jak będą szły przelewy po setki tysięcy, nie mówiąc o milionach. Ja nigdy nie puszczam większego przelewu niż 2280 a gram już wiele lat i jest luz. Czasami jak wygrałem u buka np 2400 zł to puszczam przelewy dwa po 1200 zł.
Jeżeli jednorazowa wartość wygranych nie przekracza 2280 zł, urządzanych i prowadzonych przez uprawniony podmiot na podstawie przepisów o grach i zakładach wzajemnych obowiązujących w państwie członkowskim Unii Europejskiej (UE) lub w innym państwie należącym do Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG)(np. Malta). jest zwolniona z podatku
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
Do góry Bottom