>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<

Urząd Kontroli Skarbowej - Bukmacherka

C 445

cristovao

Użytkownik
Nie można stosować 75% podatku
Naczelny Sąd Administracyjny zakwestionował karny 75-procentowy podatek

Naczelny Sąd Administracyjny orzekł, że organy podatkowe i skarbowe nie mogą nakładać podatku od przychodów z nieujawnionych źródeł.

Naczelny Sąd Administracyjny rozpatrywał skargę na wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Lublinie, który uznał za prawidłowe decyzje organów skarbowych, wymierzające małżonkom po ponad 50 tysięcy złotych podatku do zapłaty, według karnej stawki 75-procent.

NSA kierował się wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego z 13 lipca. Trybunał uznał wówczas, że konstrukcja przepisów określająca przychody ze źródeł nieujawnionych jest niejasna i narusza konstytucję. NSA orzekł, że jeśli Trybunał zakwestionował artykuł ustawy o PIT, definiujący sposób ustalenia tego typu przychodów, to nie może on być podstawą prawną wydania decyzji administracyjnej. Uchylił więc wyrok WSA w Lublinie.
 
trii 0

trii

Użytkownik
Cristovavo...tak naprawdę nie jest wiadomo do końca co ten wyrok oznacza. Jest teraz tutaj małe zamiaszanie. Na pewno zakwestionowana została sama konstrukcja tego przepisu. Zostanie ona na pewno zmieniona. Osoby, które zapłaciły taki podatek na podstawie tego przepisu mogą dochodzić jego zwrotu. Jednak sama zasada wymierzania karnego podatku w wysokości 75% nie została niestety nigdzie podważona. Dlatego należy domniemywać, że taki podatek w jakiejś formie wróci.
 
O 3

odrodzony

Użytkownik
Witam, czytajac ten temat rozumiem ze wplacajac pieniadze na wirtualny portfel np MB nie mam sie o co obawiac i wyplacajac pieniadze w polskim bankomacie a nastepnie wplacajac do banku bede &#39;&#39;bezbieczny&#39;&#39;? Takie banalne by to było?
 
trii 0

trii

Użytkownik
Witam, czytajac ten temat rozumiem ze wplacajac pieniadze na wirtualny portfel np MB nie mam sie o co obawiac i wyplacajac pieniadze w polskim bankomacie a nastepnie wplacajac do banku bede &#39;&#39;bezbieczny&#39;&#39;? Takie banalne by to było?
W 99,9999999% wypadków jest to droga bezpieczna.
 
C 445

cristovao

Użytkownik
@plusgsm dostałeś już jakieś pismo?
Witam! Dostałem pismo od UKS. W terminie 3 dni od dnia otrzymania pisma, muszę odnieść się co do otrzymanych wpływów na rachunki bankowe od Moneybookers i earthport tj. wpływy z Unibet.
UKS chce abym przedstawił im w jakie gry (szczegółowo) grałem, oraz wskazać nazwę bukmachera który przelewał środki do Moneybookers.
Kopia pisma zostanie wysłana do Vadera, bo znowu niedowiarkowie posądzą mnie o to że ściemniam.
16.11 pisałeś tego posta więc .. jakieś nowe info podasz?
 
yar000 9,6K

yar000

Użytkownik
Nie rozumiem Was... jak kuźwa można wiedząc o takich sytuacjach przelewać kasę z Moneybookers na konto, czy w bardziej ekstremalnych przypadkach prosto od buka. Jest karta Skrill kosztuje to grosze wypłacisz tego tysiaka/24h jeżeli Ci mało otwórz konto na znajomych, rodzinę, zamów kolejne karty i baw się dobrze bez stresu i niepotrzebnych pism ???? 1tys/24h daje ok 30 tys/miesiąc
Z tego co kojarze to Netteler też ma kartę przepłaconą ????
... a to dlatego, że można tłuc do głowy wszem i wobec,
że żyjemy w socjalistycznym totalitaryzującym obywateli &quot;państwie&quot; ale przez szeroko rozumianą społeczność Forumowiczów nie jest to prawdopodobnie brane pod uwagę.
Dlaczego? Dlatego, że większość gra za grosidła. Stąd czujność została uśpiona.
 
P 192

plusgsm

Użytkownik
Witam! W dniu dzisiejszym podpisałem protokół kończący sprawę podatku dochodowego. Za tydzień 12 grudnia mam do podpisania decyzję kończącą postępowanie na tym etapie.
Decyzja będzie taka że podatku do zapłaty nie ma.
Jednak urzędnik ma obowiązek powiadomić właściwą komórkę organizacyjną o podejrzeniu możliwości popełnienia przestępstwa do kks (kodeks karno skarbowy), ci z kolei rozpatrzą czy zachodzą przesłanki by wszcząć postępowanie karne czy też nie (tym samym czy wymienione gry, mieszczą się w ustawie o grach hazardowych, czy się nie mieszczą), i dopiero wtedy będzie można się odwoływać itp. Takie info przekazała mi inspektor UKS.
Natomiast jak napisałem na początku, postępowanie w sprawie prawidłowości naliczania i wpłacania podatku zostało pozytywnie rozpatrzone.
 
kbpoland 37

kbpoland

Użytkownik
plusgsm jaką w miare orientacyjnie sumę wpływów z buków na koncie w CA miałeś w ciągu roku ? Ja w 2013 będę miał samych wpływów koło 60-70 k PLN z różnych buków ( część wpływów na kartę kredytową , część na konto , najwyższa transakcja chyba 15k ) i tak się zastanawiam czy mogę spać w miare spokojnie.
 
P 192

plusgsm

Użytkownik
kbpoland, moje wpływy do CA były wielokrotnie wyższe niż Twoje, więc nie masz powodów do obaw ????
Dzisiaj zakończona została kontrola w zakresie odprowadzania podatku od gier hazardowych.
Zgodnie z wynikiem kontroli, dyrektor UKS nie stwierdził uchybień w zakresie odprowadzania podatku.
Cały wynik kontroli został przesłany dla Vader.
pozdrawiam
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
P 192

plusgsm

Użytkownik
Inspektor która prowadziła sprawę, poinformowała mnie że musi złożyć zawiadomienie o podejrzeniu możliwości popełnienia przestępstwa do komórki KKS Urzędu Kontroli Skarbowej. Tamten dział będzie zajmować się rozstrzygnięciem czy kontynuować sprawę i udowadniać mi winę, czy też pozostawić bez rozpoznania.
 
mateos17 33

mateos17

Użytkownik
Dzisiaj zakończona została kontrola w zakresie odprowadzania podatku od gier hazardowych.
Zgodnie z wynikiem kontroli, dyrektor UKS nie stwierdził uchybień w zakresie odprowadzania podatku.
Nie rozumiem tego, dyrektor UKS nie stwierdził uchybień w odprowadzaniu podatku, a przecież, podatku żadnego nie odprowadzałeś chyba od kwot wygranych u bukmachera i przelanych na konto w banku? Więc rozumiem to jako brak konieczności odprowadzania podatku od zakładów wzajemnych, bo jest to nielegalne, czy tak ? Może takie masło maślane, ale nie potrafiłem tego inaczej opisać ;)
 
P 192

plusgsm

Użytkownik
Sama interpretacja decyzji UKS to jedno wielkie masło maślane. W wyniku kontroli stwierdzono że gry na Malcie wedle prawa RP nie są legalne, jednak podatku od tych gier naliczyć nie można. I decyzja na dzień dzisiejszy jest taka że nie mam nic do zapłacenia.
Czyli podatek dochodowy wynosi 0.
Podatku od wygranych, odprowadzić nie można, bo nie ma zapisu stwierdzającego tego typu przychód dla skarbu państwa. Jedynie bukmacherzy którzy działają legalnie w Polsce tj. STS, odprowadzają podatek z tymże oni sami to czynią, a sam podatnik nic nie wypełnia, i się nie rozlicza.
I tak samo robi firma Unibet która wykupiła licencje w Niemczech, i gracze niemieccy są informowani że od każdego zakładu zostanie potrącony podatek w wysokości 5%
Jednak inspektor powiedziała że jest zobligowana do przekazania sprawy innej komórce w urzędzie, która zajmuje się ewentualnymi przestępstwami/ wykroczeniami z zakresów podatków, i tamci stwierdzą lub nie stwierdzą, czy popełniłem przestępstwo uczestnicząc w grach. Póki co na razie jest cisza i nic się nie dzieje.
 
cydonia 0

cydonia

Użytkownik
Nie ma nic zaskakującego w tej decyzji UKS. Według prawa opodatkować można tylko pieniądze pochodzące z działalności legalnej. Skoro uznali, że te gry nie są legalne więc żadnego podatku do zapłacenia nie ma i być nie może. Zgodnie z logiką teraz powinny zostać przedstawione zarzuty łamania ustawy hazardowej. Swoją drogą ciekawe jak będzie. Po ich reakcji dowiemy się czy ta ustawa hazardowa to tak na poważnie czy tylko na niby.
 
P 192

plusgsm

Użytkownik
Niby nic zaskakującego, lecz wcześniej przed wydaniem wyniku kontroli, nikt nie napisał o tym &quot;mało&quot; zaskakującym fakcie.
Inspektor jak stwierdziła że może/ale nie musi być wszczęte postępowanie karno-skarbowe, nadmieniła że wtedy będzie możliwa pełna linia obrony. Ja czytając kodeks karno skarbowy oraz inne rozporządzenia wydane w RP, uważam że sprawa dla nich jest na tyle zagmatwana i niejasna, że choćby zostało wszczęte postępowanie, to zanim zgromadzą niezbite dowody na winność/niewinność, może upłynąć sporo czasu co wpłynie na 5-letni okres przedawnienia dochodzenia. za rok 2009, za jaki była obecnie prowadzona kontrola- po kolei, sumy wpływów się przedawniają ????
tj.
http://www.mf.gov.pl/administracja-podatkowa/dzialalnosc/sprawy-karne-skarbowe/-/asset_publisher/Kf9W/content/przedawnienie-karalnosci-przestepstw-skarbowych-i-wykroczen-skarbowych;jsessionid=A4E1056985427AA2435CA65BF17B9DD6?redirect=http%3A%2F%2Fwww.mf.gov.pl%2Fadministracja-podatkowa%2Fdzialalnosc%2Fsprawy-karne-skarbowe%3Bjsessionid%3DBC76C5B965DF7420912B7A1EEFB3EF99%3Fp_p_id%3D101_INSTANCE_Kf9W%26p_p_lifecycle%3D0%26p_p_state%3Dnormal%26p_p_mode%3Dview%26p_p_col_id%3Dcolumn-2%26p_p_col_count%3D1
Sama kontrola co do podatku dochodowego i która nic nie wskazała, była prowadzona przez....8 miesięcy.
Dla wyjaśnienia pytania jw. stanowi to art. 107 par. 1,2,3 KKS
 
mateos17 33

mateos17

Użytkownik
Może łatwo jest mówić temu kogo to nie dotyczy i nie jest w tej sytuacji, ale ja osobiście jeśli miałbym się bronić przed takimi zarzutami użyłbym takiego sformułowania: &quot;Prawo Europejskie gwarantuje legalną możliwość gry w zakładach bukmacherskich w internecie, natomiast nasza ustawa antyhazardowa zabrania uczestnictwa w tego typu zakładach. Jak wiadomo w naszym Państwie najważniejsza jest Konstytucja RP a zaraz za nią są ustawy obowiązujące w UE, jako że jesteśmy członkiem tej wspólnoty europejskiej. Z tego wynika tylko jedno, że ustawa antyhazardowa jest w Polsce nie zgodna z prawem europejskim i nie powinna obowiązywać w naszym kraju! &quot;
P.S z tego co się dowiadywałem to UE a dokładniej jakaś Komisja czy Trybunał UE monitorował sprawę ustawy antyhazardowej i nakazywał kilkukrotnie jej zmianę/wycofanie.
 
C 22

caciavita

Użytkownik
, może upłynąć sporo czasu co wpłynie na 5-letni okres przedawnienia dochodzenia. za rok 2009, za jaki była obecnie prowadzona kontrola- po kolei, sumy wpływów się przedawniają ????
ustawa o grach hazardowych weszła w życie 1 stycznia 2010 roku.Prawo nie działa wstecz..także w tym jest szansa
ale zaś z drugiej strony jeżeli przed 2010 rokiem gra nie była przestępstwem, to mamy sytuacje że są to nieujawnione źródła dochodu które są obłożone 75% podatkiem
 
P 192

plusgsm

Użytkownik
Ustawa o grach hazardowych swoją drogą, ale przypominam że wcześniej przez cały czas obowiązuje kodeks karno-skarbowy!!!
Jak wcześniej napisałem, podatku nie naliczono w żadnej wysokości.
mateos17, masz rację, ale UKS doskonale to wie, i jak sami stwierdziła inspektor, sprawa jest niezwykle zagmatwana.
 
J 8

jedman

Użytkownik
Korzystając z tematu (jeżeli powinienem założyć oddzielny temat to przepraszam), jak w takim razie najlepiej, czy w zasadzie tak, aby nie wzbudzać niczyich podejrzeń przenieść duże kwoty z MB na konto bankowe? Chodzi o mi o kwotę rzędu np. 100k. Jak już wcześniej wyczytałem ktoś pisał o robieniu przelewów na małe kwoty, ok. 2270zł, czy też wypłacać z karty MB i wpłacać na konto w banku. Pytanie, czy takie wpłaty własne też nie wzbudzają podejrzeń jeżeli opiewają na wyższe kwoty lub są bardzo regularne. Przyznam się, że zanim się zagłębiłem w temat kontroli takich przelewów przez banki i instytucje państwowe, to zdarzało mi się wysyłać na konto kwoty rzędu np. 40k. Szczęśliwie nikt póki co się nie interesował.
 
P 192

plusgsm

Użytkownik
te 100 tyś można podzielić na 4 i np. założyć konto w moneybookers na mamę, tatę, siostrę (za ich zgodą oczywiście), na następnie wypłacać na konta bankowe np. po 20 tyś. Kwoty do 15 tyś euro, nie są monitorowane (wyjątek stanowi PEKAO S.A. - 20 TYŚ)
 
Do góry Bottom