>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Urząd Kontroli Skarbowej - Bukmacherka

andre-agassi 596

andre-agassi

Użytkownik
Abstrahując już od tego, co jest napisane na kwitach z STS, to taki sposób zdobywania potwierdzenia zrobionego już zysku byłby bardzo nieodpowiedzialny, a wręcz mówiąc po imieniu głupi Derju.
Jak sam pisałeś, byłeś na sporym minusie, teraz karta Ci się odwróciła, zarobiłeś spory pieniądz i chciałbyś stawiać kursy ok. 1,2 na to by zdobywać zaświadczenia o wygranej? Nie muszę mówić jak ciężko jest trafić 1,2, zwłaszcza na tak zwanym musie, bo sam na pewno dobrze o tym wiesz.
Kombinuj inaczej.
 
D 0

derju

Użytkownik
Abstrahując już od tego, co jest napisane na kwitach z STS, to taki sposób zdobywania potwierdzenia zrobionego już zysku byłby bardzo nieodpowiedzialny, a wręcz mówiąc po imieniu głupi Derju.
Jak sam pisałeś, byłeś na sporym minusie, teraz karta Ci się odwróciła, zarobiłeś spory pieniądz i chciałbyś stawiać kursy ok. 1,2 na to by zdobywać zaświadczenia o wygranej? Nie muszę mówić jak ciężko jest trafić 1,2, zwłaszcza na tak zwanym musie, bo sam na pewno dobrze o tym wiesz.
Kombinuj inaczej.
To akurat był absurdalny pomysł, racja, chodziło mi tylko o wyjaśnienie tego certyfikatu, ale podam np. inna sytucje. jakis czas temu dokładnie jakos we wakacje duzo gralem na tenisa u ziemniakow w stsie szczegolnie bo mozna stawiac mecze ITF czyli najnizszy poziom. Czesto miałem po 1-2 błedzie grajac 9-10 spotkan na kuponie. Wpadłem na pomysł zeby grac kupony na podwojenia (granie solo nie wchodziło w gre u ziemniakow z wiadomych powodow ???? ) czyli robiłem kupony o kursie oglnym 2,22 mniej wiecej 2-3 kupony dziennie w zaleznosci od liczby meczów w danym dniu ktore chce postawic. Kazdy kupon grałem za 1k - wygrana 2k. Przez cały okres miałem skutecznosc około 60% kuponow czyli powiedzmy ze wydałem 100k na kupony (100 kuponow po 1k) a wygrałem łacznie 120k (60 ze 100 kuponow mi weszło) Czyli jesli bym brał sobie potwierdzenia wygranych, a nie robiłem tego to miał bym potwierdzeń na 60k ?? kazdy wygrany kupon na 1k zysku, mimo iz nota bene byłem tylko 20k do przodu. Teraz jesli mam takie potwierdzenia ide do banku wpłacam 60k. Czyli 20k ktore zarobiłem w stsie, i 40k z nielegalnego zrodla czyli z netowego bukmachera i US mnie pyta skad wzialem nagle 60k? ja pokazałbym owe kwity wygranych i koniec sprawy, jestem czysty? Czy US robi dochodzenia w tej sprawie dalej, w stylu ze pytaja sts o owe wygrane, a sts odpowiada owszem wygrał 60k ale przegrał 40k, wiec jest 20k do przodu. ale z drugiej strony kupony przegrane były anonimowe, nie grane na zadna karte klubowa itp, Jak to widzicie ? ???? )
 
N 6

neo234

Użytkownik
Kto Ci tam w STSie bedzie grzebal :p zreszta jak niby skoro kupony jak sam mowisz byly anonimowe ???? pokazujesz kwity ze wygrales i tyle, US moze sie w dupke pocalowac :p kasa jest potwierdzenia sa i wszystko sie zgadza ????
 
I 365

iczasopisma

Użytkownik
Ustawodawca nałożył na firmy, które dostały licencje obowiązek przechowywania i udostępniania na każde wezwanie organu kontrolującego wszystkich danych dot. wygranych na okres 5 lub 6 lat, już nie pamiętam dokładnie.
 
D 0

derju

Użytkownik
Ustawodawca nałożył na firmy, które dostały licencje obowiązek przechowywania i udostępniania na każde wezwanie organu kontrolującego wszystkich danych dot. wygranych na okres 5 lub 6 lat, już nie pamiętam dokładnie.
Na okres 5 lat z tego co czytalem. Ale tak jak piszesz wygranych, czyli z uzbieranych wygranych zbierasz sobie certyfikaty wygranej i suma tych wygranych (w sensie zyskow) jest zabezpieczeniem dla Ciebie. Bo przegrane kupony sa anonimowe, musieli by chyba robic dochodzenie pytac pracownikow i sprawdzac monitoringi ze oprocz wygranych miales tez duzo przegranych. Bo jesli masz takie kwity na wygrane, ktos sie czepia chodzi o US to idziesz w zaparte ze miales farta i caly czas wygrywales powiedzmy ze 90% to wygrane kupony i zbierales kase, tak mi sie wydaje ????
 
D 0

derju

Użytkownik
Na tych potwierdzeniach jest napisana kwota postawiona i kwota wygrana.
Odebralem dzisiaj zaswiadczenie wygranej w stsie i nie widze tam zadnej stawki za jaka byl postawiony kupon, ani nawet nie ma numeru kuponu. Jest tylko kwota wygrana, dane osobowe i ze wygrane pieniadze przez internet. Bo gralem na koncie online
 
kuerten 138

kuerten

Użytkownik
Odebralem dzisiaj zaswiadczenie wygranej w stsie i nie widze tam zadnej stawki za jaka byl postawiony kupon, ani nawet nie ma numeru kuponu. Jest tylko kwota wygrana, dane osobowe i ze wygrane pieniadze przez internet. Bo gralem na koncie online
bo kolega wprowadzil Cie w blad , jest tylko wygrana suma, aczkolwiek kilka lat temu gosc zostal wezwany do US, przyniosl kwity z Profejonala (dzis Fortuna) i STSu, na kwity z STSu u nas zawsze trzeba bylo czekac okolo 3 tygodni poniewaz wedrowaly do centrali i podpisywal prezes a kwity z Profesjonala byly wydawane od reki, co ciekawe w US posprawdzali i powiedzieli, ze jeszcze brakuje STS wtedy na odwrocie wpisywal za ile bylo zagrane! Gosc powiedzial spokojnie i na drugi dzien dostarczyl kolejne kwity
 
D 0

derju

Użytkownik
bo kolega wprowadzil Cie w blad , jest tylko wygrana suma, aczkolwiek kilka lat temu gosc zostal wezwany do US, przyniosl kwity z Profejonala (dzis Fortuna) i STSu, na kwity z STSu u nas zawsze trzeba bylo czekac okolo 3 tygodni poniewaz wedrowaly do centrali i podpisywal prezes a kwity z Profesjonala byly wydawane od reki, co ciekawe w US posprawdzali i powiedzieli, ze jeszcze brakuje STS wtedy na odwrocie wpisywal za ile bylo zagrane! Gosc powiedzial spokojnie i na drugi dzien dostarczyl kolejne kwity
Dzisiaj w stsie od reki kwity wydają, wziłąłem jeden z ciekawosci jak to wygląda, a co do tej sprawy o której opisujesz, to jakies wieksze szczegóły na ile gosc sie musiał tłumaczyc kasy i US-owi niby wystarczyły same potwierdzenia kwitów ?
 
ozborn86 2K

ozborn86

Użytkownik
A przyjmijmy taką sytuację: Ktoś gra u buków internetowych (tych niezarejestrowanych w Polsce) i wygrane przesyła tylko na Skrill. Nic więcej z tymi pieniędzmi nie robi, nie wypłaca będąc w Polsce ani nic bo za jakiś czas wyjeżdża do Anglii i tam dopiero będzie te pieniądze wypłacał. Czy będąc jeszcze w Polsce jest możliwość, że US się do niego dopieprzy za to, że ma jakąś tam dużą kwotę na angielskim koncie? Czy mają wgląd do tego konta jeśli nic się w Polsce nie wypłaca z niego?
 
D 0

derju

Użytkownik
A przyjmijmy taką sytuację: Ktoś gra u buków internetowych (tych niezarejestrowanych w Polsce) i wygrane przesyła tylko na Skrill. Nic więcej z tymi pieniędzmi nie robi, nie wypłaca będąc w Polsce ani nic bo za jakiś czas wyjeżdża do Anglii i tam dopiero będzie te pieniądze wypłacał. Czy będąc jeszcze w Polsce jest możliwość, że US się do niego dopieprzy za to, że ma jakąś tam dużą kwotę na angielskim koncie? Czy mają wgląd do tego konta jeśli nic się w Polsce nie wypłaca z niego?
Z tego co czytałem na tym forum to wiekszosc pisała ze niby US nie ma dostepu do konta MB tylko do Polskich banków i np jakbys robił wypłaty ze skrilla na konto polskie bankowe to wtedy chyba sie moze bank doczepic ze masz wpływy z nieznanego zródła i zgłaszaja to do US np chodzi tu pewnie o czeste i duze wypłaty. Wiekszosc pisała ze nawet wypłacajac w polskich bankomatach ze skrilla jestes bezpieczny. Jesli bedziesz wypłacał sobie w anglii to chyba jestes czysty na 100%. Nie do konca wiem jaka jest sytuacja gdy np masz kase na skrillu duża, powiedzmy np. 50k. lub 100k i wypłacasz sobie w polskich bankomatach 50 dni z rzedu po 1k czy wtedy ktos to nadzoruje, ze dana osoba sobie wypłaciła, Niech sie ktos wypowie co zna sie na rzeczy.
 
C 445

cristovao

Użytkownik
Skrill to tylko pośrednik, portfel.
Skarbówka nie może mieć wglądu ot tak sobie, jedynie jakby zostało wszczęte postępowanie to może wtedy jakieś organy śledcze poprosiłby by Skrill o udostępnianie danych oraz operacji na koncie Skrill ale to też różnie bywa (zależy jakby się Skrill broniło).
Oczywiście wypłacając ze Skrill na konto bankowe w Polsce duże sumy narażamy się na późniejsze tłumaczenia przed bankiem, później może dojść skarbówka.
Jadąc do Anglii można sobie założyć konto w angielskim banku wypłacić kasę, zapłacić podatek tam na miejscu i przywieźć pieniądze do Polski.
Myślę, że Skrill to poważna firma a takie firmy zarabiają na operacjach, prowizjach. Oczywiście kontrolują sytuację w bukmacherce ale na Wyspach jest legalna, zdają sobie sprawę, że w Polsce jest szara strefa no ale nie będą kablować Polaków, że konto używają do szarej strefy.
Druga sprawa to regularne wypłaty z bankomatu ... karta MasterCard należy do Skrill o dużym zasięgu a właśnie nie wiem jak to z tym jest, kto ma nadzór nad takimi bilingami, czy to są dane czy tylko numer karty i do jakiej firmy należy?
 
ozborn86 2K

ozborn86

Użytkownik
Jadąc do Anglii można sobie założyć konto w angielskim banku wypłacić kasę, zapłacić podatek tam na miejscu i przywieźć pieniądze do Polski.
Z tego co się dowiedziałem w HP to ze strony angielskiej nie grozi żaden podatek bo dochody z hazardu nie podlegają tam opodatkowaniu, także po wyjeździe do Anglii myślę, że będę mógł spokojnie wypłacać tą kasę i żadna angielska instytucja nie będzie chciała ode mnie podatku. Jeśli jest tak jak mówił Twój przedmówca i Ty US nie ma wglądu do mojego konta Skrill to póki jestem w Polsce też nic mi nie &quot;grozi&quot;. Dzięki Panowie za wypowiedzi.
 
C 445

cristovao

Użytkownik
Z tego co się dowiedziałem w HP to ze strony angielskiej nie grozi żaden podatek bo dochody z hazardu nie podlegają tam opodatkowaniu, także po wyjeździe do Anglii myślę, że będę mógł spokojnie wypłacać tą kasę i żadna angielska instytucja nie będzie chciała ode mnie podatku. Jeśli jest tak jak mówił Twój przedmówca i Ty US nie ma wglądu do mojego konta Skrill to póki jestem w Polsce też nic mi nie &quot;grozi&quot;. Dzięki Panowie za wypowiedzi.
ale zakładając tam konto musisz być zameldowany, podjąć pracę
nie można podwójnie opodatkować więc musisz to zrobić w Anglii bo w Polsce to nie przejdzie ponieważ u Nas hazard buków zagranicznych jest nielegalny
 
C 445

cristovao

Użytkownik
Z tego co się dowiedziałem w HP to ze strony angielskiej nie grozi żaden podatek bo dochody z hazardu nie podlegają tam opodatkowaniu, także po wyjeździe do Anglii myślę, że będę mógł spokojnie wypłacać tą kasę i żadna angielska instytucja nie będzie chciała ode mnie podatku. Jeśli jest tak jak mówił Twój przedmówca i Ty US nie ma wglądu do mojego konta Skrill to póki jestem w Polsce też nic mi nie &quot;grozi&quot;. Dzięki Panowie za wypowiedzi.
ale zakładając tam konto musisz być zameldowany, podjąć pracę
nie można podwójnie opodatkować więc musisz to zrobić w Anglii bo w Polsce to nie przejdzie ponieważ u Nas hazard buków zagranicznych jest nielegalny, wtedy masz czarno na białym, gdzie byłeś w tym czasie, jaką kwotę zarobiłeś i wtedy w Polsce skarbówka nie ma się prawa przyczepić
W Polsce, według ustawy hazardowej, zakłady można stawiać jedynie u bukmacherów, którzy posiadają licencję do przyjmowania zakładów w Polsce. Żaden z bukmacherów internetowych jej nie posiada powołując się na licencję pozwalającą na prowadzenie działalności na terenie Unii Europejskiej.
Paradoks polega na tym, że teoretycznie gra u bukmacherów internetowych jest niezgodna z polskim prawem, ale jest zgodna z prawem unijnym. W przypadkach gdy jest konflikt z prawem międzynarodowym, nadrzędnym prawem jest to ostatnie
http://pl.wikipedia.org/wiki/Zasada_pierwsze%C5%84stwa_prawa_wsp%C3%B3lnotowego
 
ozborn86 2K

ozborn86

Użytkownik
ale zakładając tam konto musisz być zameldowany, podjąć pracę
Ale ja będąc w Anglii (jadę tam na stałe, nie po to żeby wypłacić kasę i wrócić) nie chcę zakładać tam konta po to żeby przelewać tam kasę ze Skrilla tylko ją wypłacać kartą. Więc skoro jest to dochód z hazardu, który nie podlega opodatkowaniu to nie muszę go tam odprowadzać no i w Polsce też nie bo mnie już tu nie będzie. Słaby jestem z tych przepisów i bardziej na chłopski rozum to biorę, nie wiem czy słusznie.
Paradoks polega na tym, że teoretycznie gra u bukmacherów internetowych jest niezgodna z polskim prawem, ale jest zgodna z prawem unijnym. W przypadkach gdy jest konflikt z prawem międzynarodowym, nadrzędnym prawem jest to ostatnie
Albo jestem ciemny albo oznaczałoby to, że po prostu jest to legalne;]
 
kuerten 138

kuerten

Użytkownik
Dzisiaj w stsie od reki kwity wydają, wziłąłem jeden z ciekawosci jak to wygląda, a co do tej sprawy o której opisujesz, to jakies wieksze szczegóły na ile gosc sie musiał tłumaczyc kasy i US-owi niby wystarczyły same potwierdzenia kwitów ?
tak kwity wystarczyly , kwota byla bardzo wysoka

kwity w 100% legalne wiec tu nie moga absolutnie nic zrobic
 
C 445

cristovao

Użytkownik
Ale ja będąc w Anglii (jadę tam na stałe, nie po to żeby wypłacić kasę i wrócić) nie chcę zakładać tam konta po to żeby przelewać tam kasę ze Skrilla tylko ją wypłacać kartą. Więc skoro jest to dochód z hazardu, który nie podlega opodatkowaniu to nie muszę go tam odprowadzać no i w Polsce też nie bo mnie już tu nie będzie. Słaby jestem z tych przepisów i bardziej na chłopski rozum to biorę, nie wiem czy słusznie.
Albo jestem ciemny albo oznaczałoby to, że po prostu jest to legalne;]
rozumiem ale chyba nikt z grających nie zrozumie dlaczego przez to, że ktoś się z kimś spotkał na cmentarzu banda idiotów zrobiła zakaz grania
zamiast wprowadzić normalny podatek na wzór innych krajów, gdzie normalnie mógłbyś przelać z buka na konto bankowe 30 000 złociszy, zapłacić normalny podatek to nie .. ale lotto oczywiście spółka Skarbu Państwa i ma w tym roku wejść do sieci i nabijać kolejne kwoty z gier
zapewne gdyby ktoś poszedł na drogę sądową z tą ustawa hazardową to pewnie by wygrał przez stan prawny tego bubla
 
D 3,2K

dawczan

Użytkownik
ale chyba nikt z grających nie zrozumie dlaczego przez to, że ktoś się z kimś spotkał na cmentarzu banda idiotów zrobiła zakaz grania
Nic dodać nic ująć.
Przypadek opisany przez ozborna jest dość ciekawy. Bo gra on będąc na terenie Polski, ale wypłaca pieniądze już w Anglii...Wg mnie samo to, że grasz z terenu Polski u bukmacherów nie zarejestrowanych w Polsce wg tego bubla czyli świetnej ustawy antyhazardowej jest przestępstwem skarbowym. Natomiast to, że wypłacisz kasę w Anglii no to jak maja Ci z tego odprowadzić podatek ? Wysyłasz ze Skrilla na konto i sobie wypłacasz albo wypłacasz też kartą z bankomatów i nie ma problemu z żadnym podatkiem.
 
P 192

plusgsm

Użytkownik
Sprawa zamknięta.
Dyrektor Urzędu Kontroli skarbowej w Szczecinie, przysłał mi pismo umarząjąc w całości postępowanie.
Uzasadnieniem UKS jest to że gra na terytorium RP, musi odpowiadać przepisom UE.
Z uwagi że gra prowadzona była w kraju członkowskim UE jakim jest Malta, i bukmacher zarejestrowany w tym kraju, zobligowany jest do zapłaty podatku według przepisów tego kraju, nie można zastosować opodatkowania dla wygranych, ponownie w innym państwie należącym do tej samej wspólnoty.
Dochód osiągnięty w ramach wygranej , jest zalegalizowany na podstawie tego że bukmacher który wypłacił wygraną, jest zarejestrowany w kraju członkowskim i w tym kraju działa zupełnie legalnie.
W ramach przepisów UE niezgodne byłoby uznanie za przestępcze osiągnięcie dochodu firmy działającej legalnie na terenie UE, gdyż to godziłoby w swobodny obrót gospodarczy na terenie wspólnoty.
Odpowiadać na kolejne posty, wiadomości, nie zamierzam, gdyż w prywatnej wiadomości, zarzucono mi wyssanie sobie z palca tej historii. Stwierdzam że nie warto cokolwiek pisać, bo później można tylko przeczytać na swój temat negatywne opinie.
Tym samym kończę rozpoczęty temat.
Pozdrawiam wszystkich &quot;mądrych&quot; i życzę im wysokich wygranych.
 
Otrzymane punkty reputacji: +21
C 445

cristovao

Użytkownik
Ciekawe zakończona sprawa dającą podstawę do dyskusji na temat tego czy można się obawiać kontroli jeżeli przelewa się bezpośrednio na konto bankowe duże sumy. Naprawdę nic nie wspomniano, że u Nas jest to zabronione ustawą hazardową, gra u zagranicznych buków?
Jeżeli nie chcesz o tym porozmawiać i wymienić się poglądami to pozostaje Nam jako użytkownikom i interesujących się Twoją sprawą po prostu to uszanować.
 
Do góry Bottom