>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Ustawa hazardowa/ prawo hazardowe cz. 2

Status
Zamknięty.
S 0

sparrco

Użytkownik
12 maja 2011

http://polishrounders.org/news/newsy-z-kraju/3748-gosowanie-w-senacie-nad-ustaw-hazardow-i-stanowisko-egba.html

Dziś rano w Senacie odbyło się głosowanie nad projektem Ustawy o grach hazardowych. Senatorowie zdecydowali się przygotować 12 poprawek

(...)

Całą sprawę skomentowała Sigrid Ligne z EGBA, która zwraca uwagę na fakt, że Polska właśnie wkroczyła na drogę, z której w tej chwili wycofuje się Francja. To bardzo niefortunne, że Polska zdecydowała się pójść drogą, o której już wiadomo, że we Francji okazała się nieskuteczna. Francja obecnie stosuje 9% podatek obrotowy, który zaledwie rok po tym, kiedy został wprowadzony, okazał się zbyt wysoki.

(...)

Czarny rynek we Francji obecnie stanowi 57% całego rynku gier internetowych. Około 70-75% czarnego rynku stanowią zakłady sportowe, głównie ze względu na ich niekonkurencyjne opodatkowanie. W rezultacie Francja zdecydowała się na rewizję swojego prawa.
nie jest źle :mrgreen:


EDIT:
i jeszcze...

Aparat kontroli graczy online jest dość konkretny, a to za sprawą zmian w przepisach w prawie telekomunikacyjnych, od tej pory - prawdopodobnie już w czerwcu, najpóźniej w lipcu, firmy dostarczające internet użytkownikom będą miały obowiązek przekazywać informacje służbom celnym, którzy klienci logują się na stronach nielegalnych &quot;booków&quot; i kasyn, czyli z rozszerzeniem .com. Celnik znając już dane abonenta - od operatora oczywiście - zajmie się penetracją kont bankowych tegoż abonenta, czyli przelewami z i do bookmachera, a po stwierdzeniu &quot;niedozwolonych&quot; przelewów zablokuje konta delikwenta i skieruje sprawę do prokuratury o popełnieniu przestępstwa skarbowego. Jednym słowem mechanizmy proste i oczywiste a zarazem bardzo konkretne. Są jednak białe plamy na mapie śledzenia nielegalnych hazardzistów, a nazywają się hot-spot.

Hot-spot to otwarty i dostępny publicznie punkt dostępu np w restauracjach, hotelach, kawiarniach, lotniskach, rynkach, centrach handlowych umożliwiający dostęp do internetu za pomocą sieci bezprzewodowej zwanej WiFi. Wystarczy w laptopem albo odpowiednim telefonem (z obsługą sieci WLAN) podejść w miejsce zasięgu routera aby mieć, często darmowy, a na pewno anonimowy dostęp do Internetu. Tak więc technika internetowa wyprzedza nieco możliwości prawne dość dobrej tzw. nowej ustawy hazardowej.
Do tego dochodzi internet pre-paid z sieci komórkowych. Chyba znacząco wzrośnie sprzedaż modemów, ja właśnie zamówiłem :mrgreen:
 
maks 2

maks

Użytkownik
Co do tego całego aparatu kontroli, to rozumiem, że prawo nie działa wstecz i osoby które wchodziły na strony bukmacherskie do teraz nie będą miały żadnych problemów?
 
S 0

sparrco

Użytkownik
Co do tego całego aparatu kontroli, to rozumiem, że prawo nie działa wstecz i osoby które wchodziły na strony bukmacherskie do teraz nie będą miały żadnych problemów?
Nowe prawo nie musi działać wstecz, żebyś miał kłopoty za granie do tej pory, gdyż hazard/zakłady w necie od dawna są nielegalne. Tylko, że teraz aparat państwa dostanie narzędzia by nas ścigać. Można beknąć z Art. 107 k.k.s.:

Art. 107.
§ 1. Kto wbrew przepisom ustawy lub warunkom zezwolenia urządza lub prowadzi grę losową, grę na automacie, grę na automacie o niskich wygranych lub zakład wzajemny, podlega karze grzywny do 720 stawek dziennych albo karze pozbawienia wolności do lat 3, albo obu tym karom łącznie.
§ 2. Tej samej karze podlega, kto na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej uczestniczy w zagranicznej grze losowej lub zagranicznym zakładzie wzajemnym.
§ 3. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu zabronionego określonego w § 1 lub 2 w celu osiągnięcia korzyści majątkowej z organizowania zbiorowego uczestnictwa w grze losowej, grze na automacie, grze na automacie o niskich wygranych lub zakładzie wzajemnym, podlega karze grzywny do 720 stawek dziennych albo karze pozbawienia wolności, albo obu tym karom łącznie.
§ 4. W wypadku mniejszej wagi, sprawca czynu zabronionego określonego w § 1 lub 2 podlega karze grzywny za wykroczenie skarbowe.
 
martinho19 8,4K

martinho19

Użytkownik
sparrco, beknac to sobie mozesz jak sie mleka z kolegami za duzo opijesz. KE zrobi to co z Grekami i malo tego ze nie beda mogli wprowadzic tej ustrawy to buki beda legalne. Sporo osob trzesie gaciami, ludzie jak sie boicie to nie grajcie!
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
prof 4,9K

prof

Użytkownik
Jesli rzeczywiscie dojdzie do tego ze operator internetu bedzie dostarczal celnikom dane wlascicieli ktorzy loguja sie na strony bukmacherskie z koncowka com to ciezko bedzie o bezpieczna gre :? Sporo osob moze przestac grac przez co forum.bukmacherskie umrze smiercia tragiczna...
 
S 0

sparrco

Użytkownik
sparrco, beknac to sobie mozesz jak sie mleka z kolegami za duzo opijesz. KE zrobi to co z Grekami i malo tego ze nie beda mogli wprowadzic tej ustrawy to buki beda legalne. Sporo osob trzesie gaciami, ludzie jak sie boicie to nie grajcie!
Do matki idź pyskować.

Projekt nowelizacji był już w KE i nie wnieśli zastrzeżeń. Będzie tam jeszcze raz po poprawkach Senatu.
Skąd wiesz, że zablokują nowelizację, skoro projekt przyklepali?
Masz zdolności jasnowidzenia? :?

Zrozum, że w myśl Art. 107 § 2 k.k.s. zarówno kasyna jak i bukmacherka są cały czas nielegalne. Z czym chcesz dyskutować? Z ustawą, która funkcjonuje od 12 lat? :?

Nie twierdzę, że należy się tego bać, nie słyszałem dotąd, aby ktoś miał kłopoty z tytułu Art. 107. Jednak JEŚLI wejdzie nowelizacja do ustawy hazardowej, aparat państwa otrzyma narzędzia (dotąd ich nie miał, toteż nikogo nie ścigał) do zdobywania informacji i będzie mógł zajrzeć w historię konta bankowego osoby, u której wykryje połączenia ze stronami hazardowymi. JEŚLI znajdzie tam transakcje z bukami, kasynami (również transakcje z zamierzchłej przeszłości, np. z dzisiaj kiedy buki są nielegalne)... będą problemy.

malo tego ze nie beda mogli wprowadzic tej ustrawy to buki beda legalne.
Buki są nielegalne i jeśli ustawa NIE wejdzie, to właśnie nielegalnymi pozostaną.
Śpisz jeszcze, czy po prostu nie nadążasz za Partią Oszustów?
 
sandomingo 58

sandomingo

Użytkownik
Buki są nielegalne i jeśli ustawa NIE wejdzie, to właśnie nielegalnymi pozostaną.
Nie mogę się zgodzić z tym stwierdzeniem. Granie w bukach zagranicznych jest nielegalne z punktu widzenia polskiego prawa, ale jest jak najbardziej legalne z punktu widzenia prawa unijnego, które jest nadrzędne. W związku, z tym granie u nich jest legalne i Państwo nie może ci nic zrobić.
 
S 0

sparrco

Użytkownik
Nie mogę się zgodzić z tym stwierdzeniem. Granie w bukach zagranicznych jest nielegalne z punktu widzenia polskiego prawa, ale jest jak najbardziej legalne z punktu widzenia prawa unijnego, które jest nadrzędne. W związku, z tym granie u nich jest legalne i Państwo nie może ci nic zrobić.
Francuzi też tak myśleli, a jednak prawo antyhazardowe weszło w życie w zeszłym roku. Inna rzecz, że właśnie się z tego wycofują, ale nie dlatego, że Unia tak powiedziała, tylko że zmiany nie opłaciły się.

Zatem nie wiemy, które prawo byłoby górą w naszym wypadku.
Wg naszego kks (Art. 107) wszystkie zakłady zagraniczne i hazard są nielegalne.

(...) będą legalne dla buków z końcówką .PL to kim tak naprawdę te firmy są? A raczej - czy istnieją firmy spełniające wymagania?
(...)
Co tak naprawdę po wejściu tej ustawy będzie w pełni legalne?
Jeszcze nie spełniają, będą musiały powstać serwisy w Polsce na polskiej domenie. Jednak przy podatku 12 % będzie to nieopłacalne, więc zapewne nie powstaną (we Włoszech Francji jest chyba 5 i 9 %).

Legalne będzie:
a) licencjonowane kasyna i buki naziemne
b) buki w necie z polską licencją na polskiej domenie (.PL) - na te nie ma szans

czyli będą tylko ziemniaki, a net bez zmian... na nielegalu, żeby spać spokojnie - przez pre-paid&#39;a lub hot-spota ;)
 
B 59

blox

Użytkownik
czyli będą tylko ziemniaki, a net bez zmian... na nielegalu, żeby spać spokojnie - przez pre-paid&#39;a lub hot-spota ;)
Orientuje sie ktoś czy dostawca netu może sprawdzić z kim się łączymy przez VPN ?
 
S 0

sparrco

Użytkownik
Orientuje sie ktoś czy dostawca netu może sprawdzić z kim się łączymy przez VPN ?
Nie zweryfikowałem tej informacji, ale ktoś tutaj pisał, że dostawca może sprawdzić.


EDIT:
Wie ktoś CZY i ile czasu dostawcy internetu przechowują historię połączeń?
 
W 0

wastag

Użytkownik
no dobra a jak internet mam zaabonamentowany na żone / babcie / tate to co?
Ja chodzę po stronka buków .com robie sobie przelewy na Swoje konto a &quot;aparat kontroli&quot; może sprawdzić tylko konto żony / babci / taty?
 
S 0

sparrco

Użytkownik
Zadałem pytania na elektrodzie i odpisał mi gość raczej znający się na rzeczy...

Pyt.
1) czy łącząc się przez VPN dostawca netu (TP SA) może sprawdzić adres IP serwera, z którym się łączę?
2) jeśli tak, czy ta informacja jest gdzieś archiwizowana? czy TP SA w ogóle archiwuzuje jakieś informacje na temat moich połączeń (adresy IP)? jeśli archiwizuje, przez jaki czas?

ODP.
1) tak
2) prawie na pewno nie
, musieliby archiwizować wszystkie połączenia www.
Więc potwierdza się, VPN może nas poratować przez blokadami buków na Polskę, ale nie przed naszymi celnikami. Zostanie tylko pre-paid i hot-spot.

no dobra a jak internet mam zaabonamentowany na żone / babcie / tate to co?
Ja chodzę po stronka buków .com robie sobie przelewy na Swoje konto a &quot;aparat kontroli&quot; może sprawdzić tylko konto żony / babci / taty?
Można jedynie zgadywać jak mogłoby to wyglądać. Jeśli adres zamieszkania jest taki sam, może sprawdzą wszystkich. Na razie nie ma co gdybać.
 
W 0

wastag

Użytkownik
mi chodzi po głowie taki schemat:
X korzysta z internetu zamówionego na Y.
X wchodzi na &quot;zakazane&quot; strony
zapala się czerwona lampka u operatora i ten raportuje ( bo musi) do aparatu kontroli (ktokolwiek by to nie był) że abonament Y to czyni bo tylko jego dane posiada (podaje jego nazwisko i adres)
z tymi danymi US sprawdza rachunek tylko Y, bo nowelizacja ustawy daje mu prawo do inwigilacji rachunku osoby zgłoszonej przez operatora.
 
martinho19 8,4K

martinho19

Użytkownik
Jestescie nienormalni. Trzescie dalej portkami i kombinujcie z VPN. Wg mnie bedzie mozna dalej grac jak do tej pory. wypowiedzi sparrco nie skomentuje, raz ze nie umie czytac ze zrozumieniem a dwa ze uwaza sie tutaj za eksperta, a malo wie. Z takimi najlepiej nie wchodzic w polemike.
 
S 0

sparrco

Użytkownik
Jestescie nienormalni. Trzescie dalej portkami i kombinujcie z VPN. Wg mnie bedzie mozna dalej grac jak do tej pory. wypowiedzi sparrco nie skomentuje, raz ze nie umie czytac ze zrozumieniem a dwa ze uwaza sie tutaj za eksperta, a malo wie. Z takimi najlepiej nie wchodzic w polemike.
Ani nie uważam się za eksperta, ani nie trzęse portkami.
Gram dalej jak do tej pory, co kilka dni dostaję duży przelew :cool:
I nie zamierzam przestać.

Pykam od niedawna w kasynach i sporo wygrywam - dlatego dyskutuję, aby być jak najlepiej przygotowanym na najgorsze, bo tego spodziewam się PO koleżkach Sobiesiaka i sługach Władka i Angeli.

Ależ skomentuj moje wypowiedzi.
Czego nie zrozumiałem? I czego nie wiem?
 
M 0

modger

Użytkownik
Pewnie kogoś dla picu złapią, odtrąbią sukces.
Kontrolowanie hazardu w ten sposób jest niemożliwe, wyobraźcie sobie po każdym meczu Realu ile jest wejść na Bwin.com bo ktoś chce sprawdzić co to jest. Załóżmy, że ktoś prowadzi portal sportowy/blog na .com czasami będzie wchodził do bukmacherów online dla dodania informacji. Wątpię, aby to wszystko było egzekwowane, nie stać RP na zatrudnienie 10 tys celników. Pragnę zauważyć, że wchodzenie na strony e-hazarodowe, nawet posiadanie konta nie będzie nielegalne, to celnicy mają udowodnić, że ktoś nielegalnie grał online!
Pamiętajcie, że głównie buki w polskiej wersji językowej będą kontrolowane, dla świetego spokoju nie korzystajcie z Bah, Bwina tobeta itp.
 
Y 0

yasq

Użytkownik
Nasz rzad potrzebuje pokazowek by zatuszowac swoja nieudolnosc. Z tego powodu moze chciec powylapywac kilka osob by moc napisac na pierwszych stronach &quot;Gowno prawdy&quot; cos w stylu - gang niebezpiecznych hazardzistow rozbity !! itp. Ludzie poczuja sie bezpieczniej i skocza pkt % w wyborach. Na szczescie da sie obejsc to prawo na kilka sposobow, wiec paniki nie ma. Ci co traktowali buka na powaznie dalej beda mogli zarabiac, natomiast osoby ktore sie tylko bawily pewnie im to rybka czy kurs na Barce bedzie 1,05 czy 1,01 ????
 
H 0

hans1410

Użytkownik
Zadałem pytania na elektrodzie i odpisał mi gość raczej znający się na rzeczy... Cytat: Pyt. 1) czy łącząc się przez VPN dostawca netu (TP SA) może sprawdzić adres IP serwera, z którym się łączę? 2) jeśli tak, czy ta informacja jest gdzieś archiwizowana? czy TP SA w ogóle archiwuzuje jakieś informacje na temat moich połączeń (adresy IP)? jeśli archiwizuje, przez jaki czas? ODP. 1) tak 2) prawie na pewno nie, musieliby archiwizować wszystkie połączenia www. Więc potwierdza się, VPN może nas poratować przez blokadami buków na Polskę, ale nie przed naszymi celnikami. Zostanie tylko pre-paid i hot-spot.
Sparrco, z tego co wiem to VPN zapewnia anonimowość i bezpieczeństwo, bo połączenia są oczywiście szyfrowane. Przykładowo: masz wykupiony vpn u firmy np. vpnnetwork i za jej pośrednictwem łączysz się z bukmacherem. Twój dostawca internetu może stwierdzić jedynie że łączysz się z vpnnetwork, ale co robisz za jego pośrednictwem, czy przeglądasz pogodę na wp czy logujesz sie na bwin już nie. Do ominięcia blokady na Polskę jeżeli taka by była wystarczy samo proxy.
A wracając jeszcze do sytuacji we Francji, to oni raczej poszli po rozum do głowy. Na rozsądek naszego rządu raczej bym nie liczył, tym bardziej że według założeń mają nas chronić od zgubnego wpływu hazardu ????
 
M 0

modger

Użytkownik
Tylko we Francji przy ich obecnej regulacji jest znacznie lepiej w porównaniu do naszej przyszłej ustawy. U nich 7,5% ZW(Zakłady Wzajemne) i 2% od Pokera. U nas 12% ZW i Poker zbanowany.
Dzisiaj pfu premier D. Tusk mówił coś o wolności, konkurencyjności i korzyściach płynących z wspólnego handlu w Europie, zakłamany...
 
B 59

blox

Użytkownik
Już widzę te niuzy programach informacyjnych:

Wielki sukces polskiej Izby Celnej, która wraz z policją rozbiła niebezpieczny 50-osobowy gang internetowych hazardzistów. Służby weszły nad ranem do ich domów i zarekwirowały komputery oraz twarde dyski z prowadzonymi statystykami, a także kilkadziesiąt płyt DVD z archiwalnymi meczami. Okazało się, że podejrzani obstawiali w internecie wyniki meczów piłkarskich, kilku grało w pokera, a jeden nawet ośmielił się zagrać w ruletkę online. Ich konta bankowe zostały zamrożone, a skarb państwa przejmie brudne pieniądze pochodzące z nielegalnego procederu. Sprawa została przekazana do prokuratury.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom