>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Ustawa hazardowa/ prawo hazardowe cz. 2

Status
Zamknięty.
yar000 9,6K

yar000

Użytkownik
A Michał Wiśniewski zachęca do grania w pokera w Unibet na swoim profilu na fb ... podaje link i jak to interpretować?
Jako &quot;obywatelskie nieposłuszeństwo&quot; :grin:
Przede wszystkim: facet prawdopodobnie zarabia na współpracy z tą firmą.
Po drugie, jest szefem Polskiego Związku Pokera i ma obowiązek dbać o rozwój tej gry.
To osoba nie z &quot;mojej bajki&quot;. Właściwie to go nie szanowałem (jako piosenkarza i osobę publiczną za działalność nie związaną z pokerem).
Wszedłem właśnie na jego profil. Podał wiadomość, że ma raka :-(. Bardzo współczuję i mam nadzieję, że wygra z tą straszną chorobą.
 
P 0

predator12

Użytkownik
Odnośnie mojego postu o zmniejszeniu podatku.Pytam się bo rozmawiałem niedawno z menadżerem z jednej z naszych firm i tak mi powiedział.Nie wiem czy to prawda dlatego pytam,choć jak na razie wszystko co mi mówił weszło w życie.Podobno Unia napiera!!!
 
piotrex007 91K

piotrex007

Użytkownik
Odnośnie mojego postu o zmniejszeniu podatku.Pytam się bo rozmawiałem niedawno z menadżerem z jednej z naszych firm i tak mi powiedział.Nie wiem czy to prawda dlatego pytam,choć jak na razie wszystko co mi mówił weszło w życie.Podobno Unia napiera!!!
No może napierać Unia, bo w porównaniu z innymi krajami, to ten podatek jest aż śmieszny. Dobry by był podatek choćby te 6%, które teraz przez cały czerwiec jest w Fortunie.
 
B 0

banyprg

Użytkownik
załóżmy że gram w fortunie online, tj &quot;dałem skarbówce moje dane na tacy&quot;. czy jakbym zaczął grać teraz np na bet fair&#39;ze albo bet 365 to czy mogli by mnie szybciej złapać niż np takiego kto nie gra w fortunie ???? ?
 
B 0

banyprg

Użytkownik
samin - nie mogę Ci odpisać ( za mało postów... dziwne bardzo wymagania ) to zapytam tutaj - tak gram w fortunie jak dotąd, na razie nie będę &quot;ryzykował&quot; ale po prostu pytam, może ktoś jest w podobnej sytuacji...
 
P 0

predator12

Użytkownik
załóżmy że gram w fortunie online, tj &quot;dałem skarbówce moje dane na tacy&quot;. czy jakbym zaczął grać teraz np na betfair&#39;ze albo bet365 to czy mogli by mnie szybciej złapać niż np takiego kto nie gra w fortunie ???? ?
Też gram w Fortunie i sami dla skarbówki znaleźliśmy się w &quot;grupie zwiększonego ryzyka&quot;.Z rok temu miałem trochę nieprzyjemną sprawę sądową,ludzie co oni powyciągali z moich kont,obecnych i tych zamkniętych!!!Szok!!!:?
 
U 3

usmiechprezesa

Użytkownik
Też gram w Fortunie i sami dla skarbówki znaleźliśmy się w &quot;grupie zwiększonego ryzyka&quot;.Z rok temu miałem trochę nieprzyjemną sprawę sądową,ludzie co oni powyciągali z moich kont,obecnych i tych zamkniętych!!!Szok!!!:?
o co chodziło? jeśli możesz opisz sytuację dokładniej
ps. moim zdaniem ktoś kto otwiera sobie konto w &quot;legalnej firmie internetowej&quot; prowadząc jednocześnie interesy w &quot;szarej strefie&quot; sam prosi się o kłopoty
 
P 0

predator12

Użytkownik
o co chodziło? jeśli możesz opisz sytuację dokładniej
ps. moim zdaniem ktoś kto otwiera sobie konto w &quot;legalnej firmie internetowej&quot; prowadząc jednocześnie interesy w &quot;szarej strefie&quot; sam prosi się o kłopoty
Nie prowadzę żadnych interesów w szarej strefie.Po prostu miałem jedno konto &quot;oszczednościowe&quot;,inne do przelewów,potem zmieniałem banki na atrakcyjniejsze a w sądzie i tak wszystko wyciągnęli.Czyli jeżeli będą chcieli to do wszystkiego dojdą.To wszystko.
 
B 0

banyprg

Użytkownik
&quot;Też gram w Fortunie i sami dla skarbówki znaleźliśmy się w &quot;grupie zwiększonego ryzyka&quot;.Z rok temu miałem trochę nieprzyjemną sprawę sądową,ludzie co oni powyciągali z moich kont,obecnych i tych zamkniętych!!!Szok!!!:???:&quot;
A to co robiłeś takiego, że miałeś tą sprawę w sądzie możesz powiedzieć ?
 
G 48

grozer9

Użytkownik
ale czemu8 piszecie ze grajac przez neta na legalu w fortunie jest sie z grupie zwiekszonego ryzyka??? przeciez legalnie wszystko masz, placisz podatek i gitara, wiec do czego maja sie przyczepic?? a jak ktos gral na necie przed wprowadzeniem ustawy to co z tego przeciez prawo nie dziala wstecz.. pozdro
 
B 0

banyprg

Użytkownik
predator - wprowadzasz ludzi w błąd. EFortuna uzyskała koncesję na działanie w internecie w styczniu/lutym BIEŻĄCEGO ROKU, więc to co Ty robiłeś rok temu, to nie wiem dlaczego teraz mieszasz to z graniem u buka...
 
P 0

predator12

Użytkownik
ale czemu8 piszecie ze grajac przez neta na legalu w fortunie jest sie z grupie zwiekszonego ryzyka??? przeciez legalnie wszystko masz, placisz podatek i gitara, wiec do czego maja sie przyczepic?? a jak ktos gral na necie przed wprowadzeniem ustawy to co z tego przeciez prawo nie dziala wstecz.. pozdro
Chodzi mi o teraźniejszą sytuację.Prawo zabrania grania u bukmacherów nie posiadających koncesji w Polsce a dla jakiegoś urzędnika założenie konta u legalnego buka może być sygnałem,że ktoś może grać także u zagranicznego,nielegalnego w Polsce bukmachera.A co do pytania co robiłem przez rok, to grałem tylko u &quot;ziemiaków&quot;. Moim zdaniem zagraniczni bukmacherzy tez coś powinni robić aby wejść na rynek polski lub wpłynąć na polskie prawo, a nie odpisywać tylko,że ich zdaniem ustawa hazardowa jest nielegalna.W razie wpadki oni są czyści.Dlatego nie gram u nich!!!
predator - wprowadzasz ludzi w błąd. EFortuna uzyskała koncesję na działanie w internecie w styczniu/lutym BIEŻĄCEGO ROKU, więc to co Ty robiłeś rok temu, to nie wiem dlaczego teraz mieszasz to z graniem u buka...
W Fortunie możesz legalnie obstawiać przez internet ale nie wolno ci obstawia u bukmachera nie posiadającego koncesji w Polsce np.bwin.
 
F 0

flakon87

Użytkownik
mam pytanie do Was: jaka jest praktyka? tzn. toczona jest intensywna rozmowa na temat ustawy, natomiast ja się zastanawiam czy mimo tego, ludzie w Polsce grają w bukach internetowych i jak jest ich dużo? jakie jest Wasze zdanie? (nie chodzi mi o efortunę tylko buki typu: bah, unibet, bet365, bwin, pinna, tobet, itd.)
 
suchoparek 1,8K

suchoparek

Użytkownik
Witamy na forum hodowców ślimaka afrykańskiego
Odpowiadając na Twoje pytanie: Nie.Polacy nie grają w &quot;bukach internetowych&quot; od czasu wprowadzenia zakazu,przez miłościwie panującego nam Słońca Peru
Przedwczoraj w Brukseli odbyła się konferencja &quot;Jak regulować zakłady i hazard w Europie - wyniki i perspektywy na przyszłość&quot;. Swoje wystąpienie miał na nim członek Komisji Europejskiej Michel Barnier, który odpowiada za rynek wewnętrzny i usługi.
Barnier powiedział na początku:
Co możemy zrobić na poziomie europejskim? Pomóc członkom w efektywnej regulacji rynku gier online, mając na uwadze ich krajowe tradycje, ale również zgodność z traktatem.
Czemu? Aby efektywnie chronić konsumentów i wszystkich obywateli, odpowiadając jednocześnie na oczekiwania operatorów zakładów i gier online. Trzeba pamiętać, że ci drudzy odpowiadają na potrzeby tworzenia takich nowych serwisów.
Barnier powiedział, że ochrona obywateli to dodatnia wartość europejska, która objawia się m.in poprzez bardziej efektywną walkę z nielegalnymi stronami zlokalizowanymi w rajach podatkowych oraz rozwój (tam gdzie to możliwe) legalnej alternatywy dla nielegalnych ofert.
Barnier zaproponował więc Komisji wprowadzenie jesienią planu efektywnej regulacji i nadzoru zakładów bukmacherskich i hazardu.
W dalszej części wystąpienia pojawiają się podział na wyzwania i metodologię postępowania.
Pierwszą rzeczą jest ochrona konsumentów i obywateli. Barnier zaznacza, że w internecie gra prawie 7 milionów europejczyków. Trzeba im wszystkim zagwarantować ochronę. Powiedział, że trzeba wypracować zespół gwarancji, którzy pomoże w ochronie. Polityk powiedział, że zdaje sobie sprawę, iż każdy kraj w inny sposób chroni obywateli. On proponuje, aby w ramach dialogu między państwami członkowskimi stworzyć wspólną europejską bazę zasad i środków ochrony.
Drugą rzeczą jest ochrona nieletnich. Z internetu codziennie korzystają dzieci i trzeba im uniemożliwić dostęp do stron z zakładami i grami hazardowymi. Barnier powiedział, że należy tutaj zadbać o odpowiedni rozwój technologii, która służy weryfikacji wieku. Trzeba również uświadamiać rodziców i informować o zagrożeniach.
Trzecią rzeczą jest odpowiedzialna reklama. Wszystkie serwisy powinny mieć odpowiedni oznaczenia informujące o zagrożeniach społecznych i zdrowotnych.
Czwarta sprawa to zapobieganie uzależnieniom i leczenie ich. Barnier wspomniał, że jest to problem, który nie został jeszcze szczegółowo opracowany. Na razie prowadzone są badania, które mają na celu opracowanie skali zagrożeń.
W drugiej części swojego wystąpienią Barnier przechodzi do spraw nam nieco bliższych. We fragmencie dotyczących zapobieganiu oszustwom Barnier wspomina o tym, w przygotowaniu jest pakiet działań mający zwalczać wszelakie formy nadużyć. Dodaje również, że należy zagwarantować wszystkim operatorom online równe szanse, bez względu czy to operatorzy naziemni, czy też online.
Dalej dowiadujemy się jak wygląda będzie metodologia działań w zakresie wspólnych regulacji. Barnier podkreślił, że odbyły się trzy nieformalne spotkania z regulatorami, którzy rozumieją, że istnieje potrzeba dyskusji. Proponuje on stworzenie grupy ekspertów, którzy pochodzić będą z państw członkowskich, co przyczyni się do wspólnego przygotowania i oceny europejskich inicjatyw w zakresie hazardu.
Drugą rzeczą w zakresie działanie jest zachęcanie do stwarzania atrakcyjnych ofert w zakresie legalnego hazardu, tam gdzie jest to możliwe. Barnier stwierdza, że jest to prawdopodobnie jedyna droga, aby zniechęcić klientów do korzystania z nielegalnych stron. Zaznacza tutaj, że niektóre kraje członkowskie zdecydowały się zliberalizować swoje prawo hazardowe.

Końcówka wystąpienia jest chyba najciekawsza. Członek Komisji Europejskiej podkreśla bowiem, że ważne jest, aby kraje respektowały europejskie prawo. Barnier chwali tutaj postępowanie Parlamentu Europejskiego, który wezwał Komisję Europejską, aby ta badała przypadki niezgodności prawa z Traktatem Europejskim lub prawem.
Barnier przypomina, że kraje członkowskie muszą postępować zgodnie z przepisami, a jeżeli te będą łamane, to Komisja Europejska podejmie odpowiednie działania.
Ostatnie słowa Barniera mogą odnosić się do takich krajów jak Polska i Niemcy. Komisja Europejska wypowiedziała się negatywnie zarówno o naszej ustawie hazardowej jak i niemieckim &quot;traktacie&quot;, który wprowadza właśnie 15 landów. My oczekujemy teraz na konkretne działania, ze strony Komisji lub Trybunału EU.
Zapowiedzi współpracy w zakresie przygotowania regulacji należy traktować z pewną dozą dystansu. Nasze doświadczenia pokazują, że państwa nie zawsze wprowadzają regulacje, które odpowiadają graczom i operatorom. Miejmy nadzieję, że propozycje, które powstaną w ramach współpracy krajów dadzą szansę na wypracowanie zasad, które będą korzystne dla graczy.

zródło: pokernews.com
 
vader 2,8K

vader

Forum VIP
mam pytanie do Was: jaka jest praktyka? tzn. toczona jest intensywna rozmowa na temat ustawy, natomiast ja się zastanawiam czy mimo tego, ludzie w Polsce grają w bukach internetowych i jak jest ich dużo? jakie jest Wasze zdanie? (nie chodzi mi o efortunę tylko buki typu: bah, unibet, bet365, bwin, pinna, tobet, itd.)
Kto ma Ci udzielić odpowiedzi? Kto ma to wiedzieć?
Wiedzą to bukmacherzy i ewentualnie ich partnerzy. Ale żaden z nich Ci tego nie powie. Pośrednio możesz sam wywnioskować czy Polacy grają u bukmacherów internetowych poprzez zobaczenie statystyk odwiedzalności przez Polaków stron bukmacherów. Bo przecież skoro odwiedzają stronę to nie po to żeby &quot;popatrzeć/poczytać&quot; jej treść.
Na marginesie - jak działa ustawa hazardowa odnośnie automatów...
http://www.pb.pl/2628574,28568,jednoreki-bandyta-skryty-za-foreksem
Na rynku pojawiły się maszyny umożliwiające grę na rynku walutowym. Celnicy podejrzewają nielegalny hazard.
Prawo wprowadzone po tzw. aferze hazardowej zakłada, że automaty o niskich wygranych (AoNW) znikną z rodzimych pubów, barów czy stacji benzynowych do 2015 r. I, wraz z wygasającymi koncesjami, sukcesywnie znikają. Delegalizacja AoNW nie przebiega jednak bezproblemowo. Jednorękich bandytów często zastępują łudząco podobne tzw. kioski internetowe, umożliwiające nielegalny hazard w sieci. Przez ostatnie dwa i pół roku Służba Celna skonfiskowała prawie tysiąc tego typu maszyn. I zatrzymuje kolejne. Także takie, na których rzekomo można inwestować na rynku walutowym.
Jednym z operatorów automatów foreksowych jest firma Money Transfer Kiosk (MTK) z Solca Kujawskiego. Rok temu na jednym z portali hazardowych pojawił się artykuł sponsorowany, w którym MTK informowało, że kioski firmy umożliwiają połączenie z internetem, doładowanie telefonów komórkowych i transfer pieniędzy. A dodatkowo, jako „ciekawostkę”, jak wyraził się przedstawiciel firmy — możliwość inwestowania na rynku forex w krótkoterminowe (jednosekundowe) opcje walutowe za pomocą „platformy inwestycyjnej” izraelskiej spółki Csani. Przy czym „platforma inwestycyjna” na ekranie kiosku wygląda identycznie jak gry na automatach (z charakterystycznymi wisienkami, siódemkami itp.). Legalne firmy hazardowe zwracają jednak uwagę, że w kioskach MTK można grać na foreksie także w weekend, kiedy ten rynek… zamiera.
 
suchoparek 1,8K

suchoparek

Użytkownik
Kto najwięcej zarobił (zarabia) na tzw. aferze hazardowej...?
Środa, 27 czerwca (12:31) CBŚ w resorcie finansów. Chodzi o aferę hazardową
Centralne Biuro Śledcze na polecenie prokuratury zabezpiecza komputery dyrektorów w Ministerstwie Finansów. Jak nieoficjalnie dowiedział się reporter RMF FM, ma to związek ze śledztwem hazardowym.

Funkcjonariusze CBŚ od rana poszukają dokumentów na twardych dyskach komputerów znajdujących się w resorcie finansów. Chcą znaleźć informacje na temat udzielania koncesji i zgód na wprowadzanie do obrotu tak zwanych maszyn o niskich wygranych.
Zawartość zabezpieczonych dysków twardych zostanie następnie przeanalizowana. Niewykluczone, że później przyjdzie czas na postawienie zarzutów dwóm dyrektorom.

Dzisiejsze przeszukanie to efekt wieloletniego już śledztwa prokuratorów z Białegostoku, którzy przy udziale Centralnego Biura Śledczego do tej pory zatrzymali kilkaset maszyn do hazardu i postawili zarzuty kilkudziesięciu osobom, w tym urzędniczce resort finansów.
Cały proceder opierał się na tym, że automaty rejestrowane jako maszyny dające tzw. niskie wygrane można było nielegalnie przeprogramować tak, by dawały także wyższe wygrane. Całą operację miały umożliwiać opinie rzeczoznawców zatrudnianych przez ministerstwo.
http://www.rmf24.pl/raport-aferahazardowa/aferahazardowa2/news-cbs-w-resorcie-finansow-chodzi-o-afere-hazardowa,nId,615500
 
junior_battle 148

junior_battle

Użytkownik
Burneika chyba już nie powalczy ????

52 osoby zostały zatrzymane w związku z organizowaniem hazardu internetowego. Wśród podejrzanych jest szef grupy przestępczej, właściciele lokali, gdzie ustawiano urządzenia do gier oraz tzw. operatorzy zajmujący się rozliczaniem finansowym.

Jak poinformował we wtorek PAP szef wydziału Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Apelacyjnej w Rzeszowie Damian Mirecki, grupa instalowała w różnych lokalach na terenie kraju (najczęściej były to bary, stacje paliw, salony gier) maszyny do gier wraz ze specjalnym oprogramowaniem umożliwiającym łączenie z serwerem internetowym.

Gracz otrzymywał kilkanaście gier do wyboru. Po wrzuceniu odpowiedniej kwoty (minimum 10 zł) maszyna przyznawała mu określoną liczbę kredytów. W przypadku wygranej wymieniał je na gotówkę. Jednak choć grało wiele osób, wygrywali nieliczni, a zyski trafiały do podejrzanych.

Mirecki dodał, że aby zalegalizować działalność podpisywano umowy dzierżawy lokalowej między właścicielem lokalu a właścicielem fikcyjnej firmy. Właściciele lokali mieli za wydzierżawienie fragmentu podłogi, na której stały maszyny do gier, otrzymywać – według zapisu w umowie – od 50 do 100 zł miesięcznie. W rzeczywistości jednak otrzymywali 40-50 proc. z zysków pochodzących z gier.

Grupa działała od maja 2010 do czerwca 2012 roku na terenie całego kraju, głównie Śląska, Wielkopolski i Pomorza oraz m.in. Bydgoszczy, Bielska Białej, Nowego Targu, Żywca.

Głównym podejrzanym jest 43-letni Dariusz Ch. z Gliwic. Prokuratura zarzuciła mu założenie i kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą zajmującą się organizacją gier hazardowych w internecie, a także prowadzenie fikcyjnej firmy, za pośrednictwem której podpisywano umowy dzierżawy powierzchni w lokalach.

Ch. zarzucono też pranie brudnych pieniędzy. Miał bowiem wpłacić uzyskane z nielegalnych gier pieniądze jako udział w jednej z legalnie działających w kraju spółek, zajmującej się organizacją pokazów sportów walki. Ch. jest jej jedynym udziałowcem. Ponadto jest on podejrzany o zlecenie pobicia jednego z tzw. operatorów, który nie oddał mu należnych pieniędzy z gier hazardowych.

Struktura grupy przestępczej była wielopoziomowa. Na szczycie stał szef, niżej w hierarchii stali operatorzy, którzy zajmowali się rozliczeniami finansowymi, serwisowaniem urządzeń do gier oraz ich ustawianiem w lokalach. Najniżej w hierarchii byli właściciele lokali, w których instalowano urządzenia.

Zdaniem Mireckiego jedno urządzenie mogło generować średnio zyski od kilku do kilkudziesięciu tys. zł miesięcznie, a takich urządzeń w kraju grupa zainstalowała kilkaset. Prokurator podkreślił, że zyski te były wolne od podatków, gdyż podejrzani działali w szarej strefie.

Uzyskane z gier pieniądze były dzielone między szefa a pozostałych członków grupy przestępczej, z czego 40-50 proc. otrzymywał właściciel lokalu, a pozostała kwota przypadała operatorom i szefowi.

Podczas zatrzymań podejrzanych w ich domach i lokalach zabezpieczono kilkaset terminali internetowych oraz dokumentację elektroniczną, serwery, komputery, nośniki pamięci, na których zaprogramowane były kody służące do łączenia terminali z kasynem internetowym.

Zatrzymani usłyszeli zarzuty dotyczące udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz naruszenia ustawy karno-skarbowej. Grozi im za to wysoka grzywna i kara więzienia do 10 lat.

W śledztwie tym podejrzanych jest łącznie 60 osób, z których 52 zostały zatrzymane w ubiegłym tygodniu, a pozostałe wcześniej.

Jest to drugie śledztwo dotyczące hazardu internetowego prowadzone przez rzeszowską prokuraturę apelacyjną. W tamtym podejrzanych łącznie jest 68 osób, także z terenu całego kraju.(PAP)
 
P 0

predator12

Użytkownik
Tak szczerze, to automaty nie powinny nas interesować bo to czystej wody hazard i jak wiadomo przekręt.Powinniśmy oddzielać hazard od bukmacherki bo wtedy rządzący wrzucają nas do jednego wora,a przecież zakłady sportowe różnią się od hazardu choćby tym,że wyniki meczów typuje się na podstawie wiedzy a nie przypadku!!!
 
C 445

cristovao

Użytkownik
Ustawa hazardowa po raz kolejny w Trybunale Konstytucyjnym!
Postanowieniem z dnia 21.05.2012 roku (sygn. III SA/Gl 1979/11) Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gliwicach odesłał do kontroli realizowanej przez Trybunał Konstytucyjny zapisy art. 89 ustawy z dnia 19.11.2009 roku o grach hazardowych.
Uzasadnienie postawionego Trybunałowi pytania prawnego nie sposób ocenić inaczej, jak tylko jako druzgocącą krytykę uregulowania dotyczącego kar pieniężnych przewidzianych w ustawie hazardowej.
Sąd, w swojej obszernej wypowiedzi wskazał, iż przepis art. 89 ustawy narusza, w jego ocenie, szereg zasad konstytucyjnych, to jest:
  • zasadę zaufania obywatela do państwa i prawa oraz z zasadę racjonalności działań ustawodawcy, które wypływają z ustanowionej w art. 2 Konstytucji RP zasady demokratycznego państwa prawnego;
  • zasadę winy jako podstawy odpowiedzialności, wynikającą z zasady demokratycznego państwa prawnego (art. 2 Konstytucji);
  • zasadę poprawnej legislacji, stanowiącą element zasady demokratycznego państwa prawa, statuowanej w art. 2 Konstytucji RP;
  • zasadę godności człowieka jako najwyższego i niezbywalnego dobra (art. 30 Konstytucji);
  • zasadę proporcjonalności wyrażoną w art. 31 ust. 3 Konstytucji RP;
    zasady równości oraz sprawiedliwości społecznej (art. 32 ust. 1 Konstytucji RP).

Proces podważania legalności ustawy o grach hazardowych, obowiązującej w Polsce od 01.01.2010 roku, zaobserwować można było już w chwili jej pośpiesznego uchwalania, jesienią 2009 roku. Od tamtego czasu poszczególne jej uregulowania trafiły do stosownych organów, kompetentnych by dokonać weryfikacji legalność działań krajowego prawodawcy – przypomnijmy:

  • art. 129 ust.2, art. 135 ust.2, art. 138 ust.1 ustawy skierowano do kontroli w Trybunale Sprawiedliwości Unii Europejskiej po serii trzech pytań prejudycjalnych, postawionych przez WSA w Gdańsku;
  • do tego samego Trybunału trafiło też uregulowanie art. 29 ustawy, po pytaniu prawnym zadanym przez Sąd Rejonowy w Zakopanem – jako wynik głośnej medialnie &quot;afery reklamowej&quot;, rozpętanej przez Służbę Celną przy okazji konkursów Pucharu Świata w Skokach Narciarskich;
  • art. 135 ust.2 jest natomiast bohaterem pytania prawego zadanego Trybunałowi Konstytucyjnemu przez WSA Poznań.

Obecnie więc kolejny przepis ustawy staje się przedmiotem postępowania weryfikującego jego legalność. Należy jednak podkreślić, że tym razem wypowiedź sądu administracyjnego nie pozostawia wątpliwości co do sposobu, w jaki oceniono jakość uregulowań stworzonych nieco ponad 2 lata temu na przysłowiowym kolanie. Czy w takiej sytuacji szef Służby Celnej, odpowiedzialny za owego potworka legislacyjnego, nadal będzie niezłomnie głosił tezę, że ustawa nowelizacji nie wymaga? Albo inaczej: jak długo zwierzchnicy będą tolerować na wysokim, odpowiedzialnym stanowisku aroganckiego urzędnika, który po prostu wie lepiej niż kształceni w prawie sędziowie…?
http://www.interplay.pl/index.php?main/temat_tygodnia//news192
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom