• Witamy na bukmacherskie.com
  1. Betrally

  Ustawa hazardowa/ prawo hazardowe cz. 3

  Temat na forum 'Kącik Ogólnobukmacherski' rozpoczęty przez Mark, Lipiec 3, 2017.

  Więcej tematów od Mark
  1. Mark Moderator

   Mark
   Dołączył:
   Lut 2008
   Posty:
   3837
   Polubienia:
   80
   Reputacje:
   2348
   Stary temat juz ma tyle podstron w Google ze nic wiecej do niego nie ma sensu dodawac bo i tak pozostanie tam na wieki,ale nowy moze wnieść dużo świeżosci do dyskusji w zwiazku z najnowszymi sytuacjami

   Na ta chwile dla wszystkich graczy jest najwazniejsze to co Marcin napisal w tym temacie KLIK

   Kolejne najwazniejsze tematy beda dodawane w tym posci

   Kontynuacja tematu >>> Nowa ustawa hazardowa/ prawo hazardowe <<< dotyczącego zmian w ustawie hazardowej w Polsce ale także o prawie hazardowym na świecie i wszystkim co z tym związane.


   W tym miejscu przypomnę, iż w poprzednim temacie wielokrotnie padały te same pytania. Zanim zadacie pytanie, napiszecie jakąś informację, wcześniej przeczytajcie czy problem nie był już poruszany. Jeśli komuś nie chce się czytać to niech nie liczy, że ktoś ma mu chęć odpisać.


   Z tematu będą karane ostrzeżeniami i usuwane posty:

   1- powielające te same pytania/informacje,
   2- dotyczące wyłącznie treści politycznej bez merytorycznej zawartości,
   3- udzielające porad/podżegające do łamania prawa
   4- posty osob próbujących robić niepotrzebne zamieszanie
    
  2. bmw14.5 Dobrze znany użytkownik

   bmw14.5
   Dołączył:
   Paź 2013
   Posty:
   771
   Polubienia:
   101
   Reputacje:
   568
   W tej chwili problemem nr 1 są wpłaty, a jeszcze bardzuej wypłaty pieniędzy z buków.
   Z blokadami można sobie poradzić, a dodatkowo część bukmacherów udostępnia alternatywne linki.

   Moneybookers blokuje wpłaty i wypłaty, a jeszcze gorsze jest to, że blokuje konta użytkownikom, którzy nadal chcą wpłacać pieniądze do buków.
   Innymi słowy Moneybookers stał się systemem niewiarygodnym, bo odblokowania konta i uwolnienie zgromadzonych na nim pieniądzy nie będzie łatwe. Niektórzy już piszą o kamerkach, zdjęciach przy twarzy i innych problemach z reaktywacją. Neteler to ta sama stajnie, więc nie ma sobie co tą firmą głowy zawracać.

   Myślę, że odpadają Trustly, Sofort, bo trzeba podawać login i hasło do banku.
   Odpadają wszystcy polscy operatorzy np. przelewy24 i bezpośrednie wpłaty przelewem bankowym i kartą.

   Alternatywnych metod jest dużo, ale są one z reguły drogie. W grę często wchodzą przewalutowania. Często nie ma połączenia z polskim systemem bankowym i wtedy trzeba korzystać z serwisów pośredniczacych w wymianach.
   Jak to się wszystko policzy, to wychodzi często tak, że gra jest nieopłacalna.
   W lepszej sytuacji są ci, którzy mogą grać za granicą, choć i tam trzeba odprowadzić podatek, a tym że z reguły mniejszy i na sensowniejszych zasadach.

   Alternatywy
   Moim zdaniem najlepszą opcją jest Bitcoin, choć niektórzy obawiają się spadku ceny tej kryptowaluty. Ale jak cena spadnie, to można będzie ją też taniej kupić, więc ma to plusy też.

   Drugą opcją jest karta Entropay. Tu w grę raczej będą wchodzić przewalutowania. Raczej konieczne jest posiadanie taniego rachunku bankowego w Polsce w euro, bo inaczej koszty będą duże jak się wszystko zbierze do kupy.

   Następna opcja to Webmoney, akceptowana przez sporą część buków. Jest to rosyjski system, więc do rosyjskich buków jak znalazł. Zaletą jest to, że nie przestraszy się on tak jak Moneybookers. System jest w tani, ale wadą jest to, że nie jest podłączony do polskigo sysemu bankowego. Wobec tego trzeba korzystać z pośredników i wymieniać pieniądze, a to dodatkowy koszt.

   Inne systemy są drogie lub bardzo drogie, jeśli uwzględni się wpłaty, wypłaty i prowizje. Np. Ecopay. Często też nie mają połączenia z polskim systemem bankowym.

   Pametać trzeba, że każdy zachodni system może w każdej chwili odwalić identyczny numer jak moneybookers i zablokować wpłaty i wypłaty do buków, a także zablokować pieniądze.

   Lepiej więc rozglądać się za operatorami rosyjskimi, azjatyckimi itp.
   Póki co wesoło nie jest
    
  3. fly1987 Dobrze znany użytkownik

   fly1987
   Dołączył:
   Sie 2015
   Posty:
   134
   Polubienia:
   0
   Reputacje:
   40
   juz nie przesadzaj z tego co widze to co jakis czas komuś blokują konto Skrill ale można odblokowac wiec luz mowienie ze moneybookers jest niewierygodny to troche przesada :)
    
  4. Atapuma Użytkownik

   Atapuma
   Dołączył:
   Wrz 2016
   Posty:
   22
   Polubienia:
   0
   Reputacje:
   17
   <style type="text/css">p { margin-bottom: 0.25cm; direction: ltr; color: rgb(0, 0, 10); line-height: 120%; text-align: left; }p.western { font-family: "Liberation Serif",serif; font-size: 12pt; }p.cjk { font-family: "Droid Sans Fallback"; font-size: 12pt; }p.ctl { font-family: "FreeSans"; font-size: 12pt; }a:link { }</style> Skrill/Moneybookers moim zdaniem nie przestraszył się ,tylko ordynarnie kolaborował z naziemnym lobby. Tam prawdopodobnie poszła łapówka w ruch. Dlaczego tak sądzę?
   Janczyk od samego początku zgrywał pewniaczka i powtarzał, że zapisy ustawy będą skuteczne. I proszę - mamy lipiec i wszystko im wypaliło, każdy element układanki. Jak dodamy do tego wpisy opłacanych internetowych trolli w rodaju Marka Karasia w stylu „nawet Skrill nie pomoże”, to można domniemywać, że zostało to dograne znacznie wcześniej.

   Teraz mamy bardzo ograniczony zakres ruchu, w zasadzie ograniczający się do masowego zasypywania maili, supportów BAH-a, Betclicka, Uni, etc i wymuszaniem na nich dodania nowych metod płatności, najlepiej portmonetki lub ich wspólnego systemu płatności zarejestrowanego gdzieś w Panamie, Belize czy Curacao.
    
   Ostatnia edycja: Lipiec 3, 2017
  5. bmw14.5 Dobrze znany użytkownik

   bmw14.5
   Dołączył:
   Paź 2013
   Posty:
   771
   Polubienia:
   101
   Reputacje:
   568
   edi8
   Ten komunikat dotyczył dostawców usług płatniczych i banków, działających w Polsce.
   Moneybookers i Neteler to nie są polskie firmy i KNF im może...

   Nie sądzę, by Moneybookers wziął łapówkę, bo przecież ta firma w Polsce żyła tylko i wyłacznie z bukmacherów i kasyn. Po prostu przestraszyli się i zwiali grzecznie z podkulonym ogonkiem.

   Co do KNF to oni coś muszą robić, a ściślej udawać, że coś robią, bo afera goni aferę jak np. Ambergold i podobne im firmy, a zagraniczne podmioty udzielające pożyczek i zagraniczni brokerzy mają w Polsce raj, a KNF nie robi nic, poza pokiwaniem palcem polskim firmom krzakom. Ale to już bardziej złożony temat, nie tutaj.

   fly1987 - dla mnie Moneybookers stał nie niewiarygodny, bo co to za firma, która z błahego powodu zamyka ludziom konta. Ja mam tak i mój znajomy też z nimi walczy a ma zamrożoną niezłą sumkę. Paru uczestników tego forum też się skarżyło, więc nie są to odosobnione przypadki.
    
  6. fly1987 Dobrze znany użytkownik

   fly1987
   Dołączył:
   Sie 2015
   Posty:
   134
   Polubienia:
   0
   Reputacje:
   40
    
  7. edi8 Forum VIP

   edi8
   Dołączył:
   Paź 2006
   Posty:
   9514
   Polubienia:
   13
   Reputacje:
   9237
   fly1987>> ponad rok temu to sobie mogłeś czytać tylko zapisy tej poprzedniej, nienotyfikowanej KE Ustawy hazardowej z 2009 r.
   Bowiem obecna Ustawa o grach została podpisana przez Prezydenta 15.12.2016 i weszła w życie 1.04.2017 a wynikający z Ustawy obowiązek blokowania domen nielegalnych firm wszedł w życie od 1.07.2017 i tylko jej zapisy są tu istotne.
   ................

   bmw14.5>> Tak samo jak Ustawa o grach tak i komunikat KNF wcale nie odnosi się tylko do firm działających w Polsce, bowiem to polskie regulacje prawne z tego zakresu są tu podstawą do uznawania za legalne lub nie działania zagranicznych firm/operatorów.

   Chyba nie z kaprysu lub chęci zrobienia sobie "na pióro" wycofały się z polskiego rynku te wszystkie firmy jak np. Bet365 czy Pinnacle itd. które zaprzestały obsługi graczy mieszkających w Polsce - a właśnie z powodu naszych przepisów i to samo dotyczy teraz Skrill/Neteller, który także z powodów prawnych zaprzestał przyjmowania wpłat na konta graczy z Polski w firmach nielegalnych wg wykazu na stronie http://hazard.mf.gov.pl

   Powody swojej decyzji odnośnie zaprzestania przyjmowania wpłat od graczy z Polski (jako regulacje prawne obowiązujące teraz w Polsce) Skrill jasno zawarł w piśmie z 30.06.2017 do buków z tej w/w listy nielegalnych:
   http://e-play.eu/blokowane-platnosci-do-operatorow-stron-znajdujacych-sie-w-rejestrze/

   Poprzednia Ustawa hazardowa z 2009 roku nie miała notyfikacji KE, więc była przez znaczną część buków (ale także i sędziów...) olewana - ale Ustawa o grach z 1.04.2017 ma tę notyfikację i stąd to szanowanie jej zapisów przez tak dużą ilość zagranicznych firm z Bet365 na czele.
    
   Ostatnia edycja: Lipiec 3, 2017
  8. Roger12 Dobrze znany użytkownik

   Roger12
   Dołączył:
   Lip 2008
   Posty:
   1150
   Polubienia:
   28
   Reputacje:
   80
   Chętnie bym zobaczył skan tych wiadomosci gdzie Skrill poblokował konta bo wpłacaliście do Buków czy wypłacaliście.
    
  9. fly1987 Dobrze znany użytkownik

   fly1987
   Dołączył:
   Sie 2015
   Posty:
   134
   Polubienia:
   0
   Reputacje:
   40
   ktos dobierał sie do ich kont dlatego mają weryfikacje
    
  10. ddk1910 Dobrze znany użytkownik

   ddk1910
   Dołączył:
   Wrz 2015
   Posty:
   184
   Polubienia:
   1
   Reputacje:
   133
   Panowie co w koncu z tym skrillem? Na mailu nie ma zadnego info a na xbecie dalej widze mozliwosc depozytu I wyplaty przez Skrilla.
    
  11. edi8 Forum VIP

   edi8
   Dołączył:
   Paź 2006
   Posty:
   9514
   Polubienia:
   13
   Reputacje:
   9237
   Ostatnia edycja: Lipiec 3, 2017
  12. oddsnet Dobrze znany użytkownik

   oddsnet
   Dołączył:
   Sie 2006
   Posty:
   190
   Polubienia:
   47
   Reputacje:
   61
   edi8 dzwoniles do Skrilla, do beta itp? zapewne nie
   Przez tel twardo obie strony mowia, ze nic im nie wiadomo o blokowaniu depozytow i wyplat.
   Podobnie bylo z kamerkami na skrillu, ktos walnal podobny post i byla panika
   Caly czas mozna smialo wplacac do beta, moze dlatego, ze nie ma ich w rejestrze
   Dla ludzi ktorzy grali grubo i graja dalej to zaden problem obejsc ich
   Brokerzy sa bez zmian, bet na uk rachunek na irlandie i zaden problem.
   Skrill ostatnimi czasy blokuje konta, ale odblokowanie to zaden problem, glownie blokuja te co kupowalo sie od handlarzy i powiazali konta.
    
  13. Szatan666 Dobrze znany użytkownik

   Szatan666
   Dołączył:
   Gru 2011
   Posty:
   222
   Polubienia:
   2
   Reputacje:
   171
   Depozyty do beta? Bet dla osób będących na terenie jest niedostępny, więc nie wiem o czym mówisz. Oczywiście można wpłacać mając zagraniczny meldunek ale to już inna sytuacja.
   Unibet i bah już usunęli opcję depozytu przez Skrilla, kilku innych pewnie też więc jest to prawda.
    
  14. piokaka Użytkownik

   piokaka
   Dołączył:
   Gru 2009
   Posty:
   40
   Polubienia:
   0
   Reputacje:
   0
   Ktos moze powiedziec jak dziala wplata przez trustly ? i czy to jest ok. mozna nawet na pw odpisac. dzieki.

   Nie mozna. Masz temat o Trustly to tam pisz . Nie umiesz znalezc to sie postaraj
    
   Ostatnio modyfikowane przez Mark: Lipiec 4, 2017
  15. tommy83 Dobrze znany użytkownik

   tommy83
   Dołączył:
   Paź 2013
   Posty:
   484
   Polubienia:
   4
   Reputacje:
   292
   wysilcie sie troche i poczytajcie na stronach o metodach, ktore was interesuja - ciagle tylko posty 'napiszcie o ecopayz, napiszcie o trustly' ; niech inni szukaja a reszta przyjdzie na gotowe, nie?
    
  16. ridge1 Użytkownik

   ridge1
   Dołączył:
   Paź 2015
   Posty:
   41
   Polubienia:
   1
   Reputacje:
   0
   coś te blokady Skrilla nie działają na wszystkich stronach z rejestru, da się wpłacać na niektórych pomimo wpisania do rejestru, też macie podobne doświadczenia ?

   Tak mamy podobne doswiadczenia
    
   Ostatnio modyfikowane przez Mark: Lipiec 3, 2017
  17. daymon23996 Dobrze znany użytkownik

   daymon23996
   Dołączył:
   Wrz 2013
   Posty:
   106
   Polubienia:
   0
   Reputacje:
   56
   Np na bettlit, działa i Skrill i przelewy 24, sportingbull dodał dzisiaj do metod wpłaty Ecopayz.
    
  18. oddsnet Dobrze znany użytkownik

   oddsnet
   Dołączył:
   Sie 2006
   Posty:
   190
   Polubienia:
   47
   Reputacje:
   61
   Co za problem zakladac Skrilla na polski dowod, a beta na irlandczyka wymyslajac adres i weryfikowac jak w PL?
   Wystarczy troszke poszukac w necie co i jak.
    
  19. See You Later Dobrze znany użytkownik

   See You Later
   Dołączył:
   Gru 2007
   Posty:
   171
   Polubienia:
   1
   Reputacje:
   4
   Paysafecardami mozna dalej wplacac ?
    
  20. Rewetel Dobrze znany użytkownik

   Rewetel
   Dołączył:
   Lis 2016
   Posty:
   684
   Polubienia:
   1
   Reputacje:
   433
   Nie
    

  Poleć forum