>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Ustawa hazardowa/ prawo hazardowe cz. 3

Status
Zamknięty.
M 27

milt

Użytkownik
Właśnie. Skoro już prawie 10 lat temu polskie kluby wynegocjowały od zagranicznych podmiotów takie kwoty (4mln rocznie, Wisła z bah pewnie podobna stawka), gdzie po rundzie były zmuszone zerwać współpracę z bukmacherami, to pomyśl jakie kwoty teraz by mogli zagraniczni bukmacherzy proponować (gdzie Legia ma 5-6mln rocznie aktualnie) i jak wielu jest legalnych europejskich bukmacherów przy znikomej ilości rodzimych. Przekłada się to ilość pieniędzy wpompowane do klubów od bukmacherów a te wg mnie byłyby wyższe gdyby pozwolono zagranicznym reklamować się i działać w Polsce.
Ale niestety, ktoś dobrze wcześniej napisał, że pewnym osobom/grupom zależało na takim a nie innym kształcie ustawy i pod stołem szły spore ilości diengów.
Na pewno kluby z umów sponsorskich od zagranicznych firm miałyby dużo większe pieniądze. Po pierwsze mają większe kapitały, a po drugie większa liczba buków sponsorowałaby kluby. Tylko że nie mają ich teraz ani nie mieli w ostatnich latach bo rozwiązali umowy w 2010 i oczywiście że nie przez widzimisię tylko ustawę.
Dyskusja zaczęła się od wpisu ogarnijsie , ja patrzę na to przede wszystkim od strony nas graczy, bo to my straciliśmy najwięcej na zeszłorocznej nowelizacji. Państwo i polskie kluby nie zbiednieli. A to że gdyby wprowadzili cywilizowaną ustawę z podatkiem GGR to wszyscy by skorzystali na tym:
-Państwo miałoby większe wpływy do budżetu, bo zamiast kilku zarejestrowanych firm byłoby kilkadzisiąt
- Polskie kluby
- no i najważniejsze my bo nie byłoby 12% haraczu
Dla nas najważniejsza jest zmiana tej chorej ustawy, a to że wpuszczą np. Unibet przy obecnej sytuacji to znowu zyskają wszyscy tylko najmniej my. Wpływy do budżetu wzrosną, polskim klubom będą walić miliony, a gracze dostaną na początek promocję graj bez podatku, potem graj z podatkiem 6%, a na końcu graj z podatkiem 12%.
 
ogarnijsie 279

ogarnijsie

Użytkownik
Ja wiem czy dla nas jako graczy najważniejsza jest zmiana obecnej ustawy...
Prawda jest taka, że dalej można bezkarnie grać u wielu nielegalnych, odpadło oczywiście kilka świetnych firm ale nawet grubo można pograć czy przez brokerów czy choćby w Dafabecie. Ten śmieszny rejestr omija się w minutę, nie słychać wciąż o przypadkach karania konkretnych osób.
Obawiam się, że jeśli będą mieli tę ustawę zmienić to zepsują ją jeszcze bardziej i dopiero wtedy będziemy mieć problem. To tak jak z tą poprzednią, była chora patrząc obiektywnie ale my jako gracze mieliśmy parę ładnych lat grania bez podatków de facto - źle mam było? ;-)
 
xsebax 781

xsebax

Forum VIP
manfredo90 takie stanowiska w bankach sa akurat norma i tutaj ustawa nie ma nic do rzeczy ;) Mam znajomych pracujacych w bankach i nie raz az niektore sytuacje wydaja sie niewiarygodne, o ktorych opowiadaja. Oni naprawde maja tam co robic niz tropic kogos, bo przelal sobie akurat 100 PLN od nielegalnego buka ;)
 
M 27

milt

Użytkownik
Ja wiem czy dla nas jako graczy najważniejsza jest zmiana obecnej ustawy...
Prawda jest taka, że dalej można bezkarnie grać u wielu nielegalnych, odpadło oczywiście kilka świetnych firm ale nawet grubo można pograć czy przez brokerów czy choćby w Dafabecie. Ten śmieszny rejestr omija się w minutę, nie słychać wciąż o przypadkach karania konkretnych osób.
Obawiam się, że jeśli będą mieli tę ustawę zmienić to zepsują ją jeszcze bardziej i dopiero wtedy będziemy mieć problem. To tak jak z tą poprzednią, była chora patrząc obiektywnie ale my jako gracze mieliśmy parę ładnych lat grania bez podatków de facto - źle mam było? ;-)
Źle nie było, ale dokręcili śrubę i już te czasy nie wrócą. Oczywiście są jeszcze sposoby gry o których napisałeś.
 
ogarnijsie 279

ogarnijsie

Użytkownik
Szczerze mówiąc ja gdy wchodziła ta nowa ustawa obawiałem się że granie u zagranicznych ograniczy się naprawdę do dosłownie kilku firm i to tych mniej pewnych. Skończyło się na tym, że kto miał się przestraszyć to się przestraszył i skończył grę/przeszedł do ziemniaków a kto chce dalej gra - tylko jest to bardziej upierdliwe.
Co do banków - wydali komunikaty, odcięli się tak na wszelki wypadek dzięki temu, tak mi się wydaje. Prawo prawem i stosować się trzeba (szczególnie tak bądź co bądź poważna instytucja która ma multum kryteriów do spełnienia by w ogóle móc nazywać się &quot;bankiem&quot;) ale w sposób przemyślany, klienta trzeba szanować. Mają potężne grono prawników którzy doskonale wiedzą jak postępować by nie łamać ustawy jednocześnie chroniąc klientów i swój wizerunek.
 
Jakieś źródło?
&quot;PremiumTradings always strives to provide the best possible service to its customers and keep them under the loop for all recent changes.
Please be aware that as a result of certain legislation changes imposed in the gaming industry, Skrill and Neteller companies informed us that Polish citizens will no longer be able to perform payment transactions through them from 29th of January (Monday) 2018.&quot;
 
madman01 12,1K

madman01

Użytkownik
Kolejne gówno..
Mam wrażenie, że teraz każdy biznesmen z pokaźnym portfelem i dojściami do komisji przyznającej licencje będzie otwierał buka.
Tak ostatio przeglądałem wątek o sposobie gry na live...i niektórzy grali kursy w okolicy 1,05... I tak sobie myślę, że w licencjonowanych bukach tak sie nie da, bo grając np za 100 zł, buk nam odejmie 12 z, czyli zagramy za 88 zł a wygramy 92,40 zł.
Interes dla Januszy biznesu idealny
Dlatego granie kursów 1,05 się nie opłaca...
 
M 0

matin83

Użytkownik
W sumie to nam nawet bet365 nie pomoze przy tych 12% podatku obrotowego.
Jedyne rozwiazanie to gra w zagranicznych i liczenie ze nikt nigdy tego nie sprawdzi i nie dowali kar.
 
nafciarz86 24

nafciarz86

Użytkownik
Witam , pracuje na terenie Holandii. Chciałem otworzyć tu konto bet365 lecz i tu są jakieś prawne problemy z tym bukiem. Otworzyłem więc unibet i nie było problemu z otwarciem, pytanie czy nie będzie problemu z ewentualnymi wypłatami ? Czy ktoś z was gra na terenie Holandii i czy wszystko jest ok ?
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom