>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Ustawa hazardowa/ prawo hazardowe cz. 3

Status
Zamknięty.
dingsaller 1K

dingsaller

Użytkownik
po pierwsze jest to zły temat. Po drugi lokaty nie zakłada gracz tylko inwestor, chyba że przedstawiasz się jako &quot;Pan gracz taki i taki&quot;. Po trzecie doprecyzuj pytanie - czy chodzi ci o sytuację gdy przynosisz do placówki banku wspomnianą kwotę w gotówce w teczce i nie masz na nią żadnych zaświadczeń o źródle dochodu?
 
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
Panowie, temat był wiele razy poruszany, chyba nawet i wtym temacie, ale mam troche inne pytanie. Była dyskusja jakie przelewy są bezpieczne itd. typu 15tys bank nie zgłasza do US i takie tam pierdółki.. ostatnio tak z ciekawości myslałem, a jak sprawa wygląda gdy przychodzi gracz jakiś z ulicy i zakłada lokatę nie wiem..rzędu 50k lub 100tys zł, jest to też zgłaszane do urzędu skrabowego, jak taka sytuacja wygląda?
50k lub 100 tyś to są grosze dla banku. Każdy może przyjść i założyć taką lokatę. Żeby specjalnie jakoś rozmawiać z bankiem to jak w słynnej sprawie banku za 1zł gdzie się okazało, że gościu ze Skoków chciał włożyć na lokatę - nie pamiętam 100 lub 10 mln
Natomiast z tego co się orientuję od jakiegoś progu wszystkie transakcje są monitorowane przez Nadzór Finansowy - nie pamiętam pow. 10 tyś zł czy 10 tyś euro. Po prostu w systemie informatycznym idzie taki sygnał. Pewno przy zakładaniu lokaty trzeba też podpisać oświadczenie, że pieniądze nie pochodzą z przestępstwa, ale tego nie jestem pewny. Natomiast zupełnie inna sprawa to kontrola skarbowa. Od tego roku UKS może także bez zgody sądu sprawdzać nie tylko konta firm ale i osób fizycznych nieprowadzących DK i dochodzimy do problemu nieudokumentowanych źródeł. Bank sam z siebie praktycznie nigdy nie będzie informował o takich sprawach US czy Policję no chyba, że jest prawie pewność, że kasa jest z przestępstwa i oczywiście nie takie grosze jak 50 czy 100 tyś.
 
joj 12

joj

Użytkownik
po pierwsze jest to zły temat. Po drugi lokaty nie zakłada gracz tylko inwestor, chyba że przedstawiasz się jako &quot;Pan gracz taki i taki&quot;. Po trzecie doprecyzuj pytanie - czy chodzi ci o sytuację gdy przynosisz do placówki banku wspomnianą kwotę w gotówce w teczce i nie masz na nią żadnych zaświadczeń o źródle dochodu?
Inwestor niekoniecznie jak lokaty już się od tysiaka zaczynają ???? Własnie ostatnio sobie pomyslalem, co się moze dziać jak przyjdzie sobie tak jak piszesz &quot;typek z pieniedzmi w teczce&quot; pokroju niewiem 30-80tys i zaklada lokate a nie ma na to udokumentowanego źródła
 
madman01 12,1K

madman01

Użytkownik
Pytanie z innej beczki jak ktoś gra przez internet np. w Fortunie i wygra większą sumę, to bukmacher np. w tym przypadku Fortuna może wysłać zaświadczenie o wygranej przez internet czy takie zaświadczenie można otrzymać jak gra się tylko stacjonarnie?
 
dingsaller 1K

dingsaller

Użytkownik
zaświadczenie to oficjalny dokument. Bukmacher nie tyle może co ma obowiązek go wystawić na życzenie klienta zarówno grającego stacjonarnie jak i w sieci. Natomiast nie wyśle ci go przez internet (bo i w Polsce, jak w większości krajów, nie funkcjonuje praktycznie cyfrowa strefa urzędowa) tylko umożliwi odebranie w wybranym punkcie stacjonarnym.
BTW. To też nie jest pytanie na temat. Dla zachowania ciągłości wątku lepiej zadawać takie pytania w osobnym temacie niż rozmywać ten tutaj. Zwłaszcza, że jest istotny i dotyczy konkretnego zagadnienia.
 
R 924

radziooh

Użytkownik
Pytanie z innej beczki jak ktoś gra przez internet np. w Fortunie i wygra większą sumę, to bukmacher np. w tym przypadku Fortuna może wysłać zaświadczenie o wygranej przez internet czy takie zaświadczenie można otrzymać jak gra się tylko stacjonarnie?
Przeraża mnie bezmyślność niektórych ludzi...
Wypłacając z polskiego bukmachera masz czarno na białym dowód na swoim koncie bankowym, możesz sobie w każdej chwili zapisać przelew w formie pdf i wydrukować albo poprosić o wyciąg z konta z danego okresu czas na e-mail.
 
dingsaller 1K

dingsaller

Użytkownik
Przeraża mnie bezmyślność niektórych ludzi...
Wypłacając z polskiego bukmachera masz czarno na białym dowód na swoim koncie bankowym, możesz sobie w każdej chwili zapisać przelew w formie pdf i wydrukować albo poprosić o wyciąg z konta z danego okresu czas na e-mail.
Wydrukowany plik .pdf to nie jest oficjalny dokument i, z całym szacunkiem, ale możesz się nim podetrzeć kiedy urząd skarbowy zażąda wskazania źródeł dochodów. Oczywiście nie mając zaświadczenia możesz się z tego jakoś wygrzebać, ale naprawdę nie poprzez drukowanie pdfów ????
 
tetrus_pl 215

tetrus_pl

Użytkownik
Wydrukowany plik .pdf to nie jest oficjalny dokument i, z całym szacunkiem, ale możesz się nim podetrzeć kiedy urząd skarbowy zażąda wskazania źródeł dochodów. Oczywiście nie mając zaświadczenia możesz się z tego jakoś wygrzebać, ale naprawdę nie poprzez drukowanie pdfów ????
Mylisz się . Wydrukowane lub wygenerowane potwierdzenie przelewu w pdf to jest oficjalny dokument.
&quot;Dokument elektroniczny sporządzony na podstawie art. 7 Ustawy Prawo Bankowe
(Dz.U. Nr 140 z 1997 roku, poz. 939 z późniejszymi zmianami).
Nie wymaga pieczątki ani podpisu&quot;
 
R 924

radziooh

Użytkownik
tak BTW, STS się tak dużo ostatnio dorobił, takie kokosy robi, że wprowadził bonusy za samo u nich granie każdego tygodnia nagrody dla tysiąc osób które najwięcej obstawili. Takiej promocji jeszcze u żadnego bukmachera nie było.
 
M 0

markaka

Użytkownik
tak BTW, STS się tak dużo ostatnio dorobił, takie kokosy robi, że wprowadził bonusy za samo u nich granie każdego tygodnia nagrody dla tysiąc osób które najwięcej obstawili. Takiej promocji jeszcze u żadnego bukmachera nie było.
mi się wydaje że takie rankingi to oni od dawna robią. Pamiętam że lata temu wypasione fury rozdawali dla zwycięzców. Teraz pewnie tylko zwiększyli pule nagróc
 
bandziorno 124

bandziorno

Użytkownik
mi się wydaje że takie rankingi to oni od dawna robią. Pamiętam że lata temu wypasione fury rozdawali dla zwycięzców. Teraz pewnie tylko zwiększyli pule nagróc
Dokładnie. Widziałem wywiad z gostkiem, który wygrał u nich porsche. Specjalizuje się w tenisie.
 
H 32

hortex

Użytkownik
Cześć,
jakiś czas nie brałem udziału w życiu forum, w z/w ze sprawą sądową. Trwa to już trochę sporo, ale niestety takie terminy i tempo. Generalnie w skrócie uniewinniony. Pewnie będą skarżyć ze skarbówki bo wyrok nieprawomocny, ale wierzę w rozsądek i podtrzymanie orzeczenia. Sąd przeanalizował wszystkie dowody i racje zarówno moje jak i skarbówki. Orzekł jak powyżej. Pozdrawiam, horti.
 
ranczo0123 445,3K

ranczo0123

ModTeam
Członek Załogi
Cześć,
jakiś czas nie brałem udziału w życiu forum, w z/w ze sprawą sądową. Trwa to już trochę sporo, ale niestety takie terminy i tempo. Generalnie w skrócie uniewinniony. Pewnie będą skarżyć ze skarbówki bo wyrok nieprawomocny, ale wierzę w rozsądek i podtrzymanie orzeczenia. Sąd przeanalizował wszystkie dowody i racje zarówno moje jak i skarbówki. Orzekł jak powyżej. Pozdrawiam, horti.
Przyblizysz troche sprawe? O co chodzilo, jakie zarzuty itd? Pzdr ;)
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom