>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Ustawa hazardowa/ prawo hazardowe cz. 3

Status
Zamknięty.
Semtex 247,3K

Semtex

Użytkownik
Wiadomo coś o jakimś powrocie firm, które się wycofały? Interesuje mnie pinnacle i betsson/betsafe. Czy raczej nie ma dobrych wieści?
 
doberman 4,5K

doberman

Forum VIP
Wiadomo coś o jakimś powrocie firm, które się wycofały? Interesuje mnie pinnacle i betsson/betsafe. Czy raczej nie ma dobrych wieści?
Wieści są takie że podmioty ubiegają się o licencję. Jednak dużo nazw to spekulacje najlepiej poczekać aż otrzymają licencję i się tym pochwalą domyślam się że na dniach pierwsze licencje zostaną przyznane.
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
gastro 1,2K

gastro

Użytkownik
Mam do Was takie pytanko, bo już sam nie czaje bazy może mi to ktoś na prosty rozum wytłumaczy. Jeżeli założę konto na forBET lub LV BET i zacznę tam pogrywac to robię coś nie legalnie ? Przykład: wplacam 50zł gram miesiąc robię z tego 600zł chce wypłacić 500 to ten przelew będzie nie legalny ? Czy muszę się z tego rozliczyć przed Urzędem Skarbowym na koniec roku jeżeli robiłabym takie wypłaty co miesiąc przez rok ? Z góry dzięki za wyjaśnienie. Pozdrawiam
 
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
Mam do Was takie pytanko, bo już sam nie czaje bazy może mi to ktoś na prosty rozum wytłumaczy. Jeżeli założę konto na forBET lub LV BET i zacznę tam pogrywac to robię coś nie legalnie ? Przykład: wplacam 50zł gram miesiąc robię z tego 600zł chce wypłacić 500 to ten przelew będzie nie legalny ? Czy muszę się z tego rozliczyć przed Urzędem Skarbowym na koniec roku jeżeli robiłabym takie wypłaty co miesiąc przez rok ? Z góry dzięki za wyjaśnienie. Pozdrawiam
Wszystko będzie legalnie nawet jak byś co godzinę wypłacał po 500zł ???? Wszystko już w sobie zawiera podatek. Jedyne co trzeba uważać to to aby na pojedynczym kuponie nie było wygranej lub zwrotu(dokładnie nie pamiętam) 2200zł bo tak to dodatkowy podatek, który rozlicza się samemu. Trzeba rozbijać bety i to wszystko.
BTW ja bym się na twoim miejscu bardziej martwił żeby zrobić z tych 50zł to 600zł ????
 
gastro 1,2K

gastro

Użytkownik
No wiem że to nie hop siup zrobić z 50 odrazu 600 ale to był przykład i takie przelew wypłaty na konto mogę robić przez prZelewy24 i wszystko jest zgodne z prawem tak ? Rozumiem że nie legalne jest granie u zagranicznych buków ...
 
edi8 9,1K

edi8

Forum VIP
Mam do Was takie pytanko, bo już sam nie czaje
Czy muszę się z tego rozliczyć przed Urzędem Skarbowym na koniec roku jeżeli robiłabym takie wypłaty co miesiąc przez rok ?
Wszystko będzie legalnie nawet jak byś co godzinę wypłacał po 500zł ???? Wszystko już w sobie zawiera podatek. Jedyne co trzeba uważać to to aby na pojedynczym kuponie nie było wygranej lub zwrotu(dokładnie nie pamiętam) 2200zł bo tak to dodatkowy podatek, który rozlicza się samemu.
Jak nie masz zielonego pojęcia, to nie pisz głupot o rzekomym samodzielnym rozliczaniu się z fiskusem z 10% podatku od wygranych ponad 2280zł, gdyż w imieniu i na rzecz US zawsze robi to organizator gry.
........................
Koleżanko lub kolego @gastro (bo raz piszesz o sobie &quot;sam&quot; a następnie &quot;robiłabym&quot;)&gt;&gt; wygranych z tych legalnych zakładów w polskich firmach bukmacherskich nie będziesz musiała zgłaszać w PIT, bowiem wynikające z Ustawy o grach te 2 ciążące podatki na takich zakładach to:
a/ ustawowy 12% podatek obrotowy, który jest płacony z góry i odejmowany od wnoszonej na grę stawki, a zatem bez względu na jego późniejszy wynik
b/ ew. dodatkowy 10% podatek od wygranych ponad kwotę 2280zł, zostanie najpierw odliczony i już pobrany przez organizatora gry, czyli przed wręczeniem Ci pozostałej kwoty wygranej.
Tak więc skup się jedynie na wygrywaniu, gdyż w tym aspekcie Urząd Skarbowy nie będzie Tobą zainteresowany, bowiem wszystko co masz zapłacić, zawsze pobiera organizator gry i przekazuje do US i o nic nie musisz tu się martwić przy składaniu deklaracji PIT.
Powodzenia!
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
gastro 1,2K

gastro

Użytkownik
edi8 - dzięki za wyjaśnienie, teraz juz wiem na czym stoję. &quot; robiłabym&quot; to literówka bo pisałem z telefonu także sorrki mój błąd ! Wysokich wygranych dla wszystkich, pozdrawiam
 
rewetel 433

rewetel

Użytkownik
Potrzebuje określenia na &quot;ustalanie treści ustawy&quot; &quot;ingerowanie w treść ustawy&quot; tak jak to Juroszek zrobił z polską ustawą hazardową, ale nie moge sobie przypomnieć i nigdzie znalezc. Ktoś pamięta może ?
@doł o to chodziło, dzieki edi
 
K 66

kapisevicius

Użytkownik
Zastanawia ile płaci Juroszek swoim cieciom za pisanie takich głupot. Jeśli tak samo jakie ma kursy jego firemka to nie wróżę ci kokosów koleżko.

Tak co do tego artykułu money.pl - jak zobaczyłem źródło to od razu wyłączyłem. To dokładnie ten sam opłacony portal, który stwierdził że wycofanie się Bet365 to świetny sygnał...
 
G 0

geograf55

Użytkownik
Przeskanowałem całe forum, ale nie znalazłem odpowiedzi na nurtującą mnie kwestię, więc piszę w tym wątku. Moja sytuacja wygląda tak:
1. Za tydzień jadę na Ukrainę do Lwowa na 3 dni.
2. W związku z tym, że będę w przebywał na terenie kraju będę mógł legalnie obstawiać u zagranicznych bukmacherów.
3. Będę chciał skorzystać z tych którzy mają szybkie do zrealizowania bonusy (freebety lub cashbacki) takie jak unibet, betson, betclic, expect. (proszę o podpowiedź gdzie jeszcze mógłbym)
4. Pierwszego dnia pobytu tam zarejestruję się na tych stronach, wpłacę hajs, postawię, zakłady będą rozliczone jeszcze tego samego dnia. Niezależnie czy wygram czy przegram to co mi zostanie na kontach będę chciał wypłacić.
I tu się pojawia problem, ponieważ wpłaty i wypłaty będę chciał dokonać z polskiego konta bankowego, a jeśli zlecę przelew załóżmy w czwartek jak będę jeszcze na Ukrainie a on dojdzie dopiero za tydzień w następny czwartek jak mnie już tam nie będzie tylko będę w Polsce to czy skarbówka w takiej sytuacji mnie nie dojedzie tam gdzie plecy się kończą? Jak się w takiej sytuacji bronić/chronić. Będę bowiem działał zgodnie z prawem, ale boję się, że US i tak mnie będzie chciał ukarać, patrząc jedynie na operacje bankowe.
Proszę uprzejmie o odpowiedź/ podpowiedź jak to rozegrać, aby us się nie miał do czego przyczepić, oraz o ewentualną podpowiedź jakie firmy bukmacherskie oferują takie bonusy błyskawiczne jak freebety czy cashbaki, z których można by skorzystać jednego dnia.
Pozdrawiam.
Jak
 
adam_adam 181

adam_adam

Użytkownik
Geograf55
Wydaje mi się , że bronić się może poprzez okazanie jakichś dowodów że faktycznie w tym okresie byłes we Lwowie. Bilety, potwierdzenie z hotelu itp.
Pytanie natomiast jak tam jest na Ukrainie, jaka ustawa tam obowiązuje. Zebys nie wpadl z deszczu pod rynne - tzn. obronisz się przed polskim urzędem a żeby jakos nie poinformowano ukraińskich.
 
Otrzymane punkty reputacji: +38
G 0

geograf55

Użytkownik
Dzięki za odpowiedź.
Z tego co się dowiedziałem to zakłady bukmacherskie w przeciwieństwie do innych form hazardu są na Ukrainie legalne.
Najlepszymi dowodami że tam byłem jest oczywiście wiza, bilety, potwierdzenie z booking, rachunki z restauracji- jasne. Tylko jak udowodnić, że zakłady zostały postawione, oraz wypłata została zlecona jeszcze tam, a po prostu hajs przyszedł tydzień później jak już będę w Polsce. Przeciętny urzędnik polski może tego nie zrozumieć. Można jakoś z góry formalnie poinformować US, że &quot;uwaga jadę grać legalnie za granicami polski, wieć wara ode mnie&quot; ? ????
 
adam_adam 181

adam_adam

Użytkownik
Wejdziesz w &quot;moje konto&quot; i zrobisz jakies screeny z datami postawienia zakładów, nic innego nie przychodzi mi do głowy.
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
Zastanawia ile płaci Juroszek swoim cieciom za pisanie takich głupot. Jeśli tak samo jakie ma kursy jego firemka to nie wróżę ci kokosów koleżko.
Tak co do tego artykułu money.pl - jak zobaczyłem źródło to od razu wyłączyłem. To dokładnie ten sam opłacony portal, który stwierdził że wycofanie się Bet365 to świetny sygnał...
Jak to miało być do mnie &quot;koleżko&quot; to mnie nikt za nic nie płaci. Podałem tylko link. Osobiście każdy kto mnie choć trochę zna z tego forum wie co myślę o PiS więc zanim coś napiszesz pomyśl trochę.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom