>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<

Valuebet

L 45

laha

Forum VIP
Artykul pochodzi ze strony : Pro-Punter.net


Valuebetting jest prawdopodobnie najwazniejszym i
najczesciej nierozumianym aspektem w swiecie zakladow sportowych. Oprocz zlego systemu stawkowania, nic nie przysporzy nam wiecej klopotow niz niezrozumienie na czym polega granie &#39;value&#39;.

Value-bet mozemy zdefiniowac jako &#39;zaklad z pozytywna wartoscia oczekiwana&#39; Slowem: kiedy oceniami ze dane zdarzenie ma wieksze szanse wejscia niz sugeruje to buk, poprzez wystawiony kurs.

Jesli szacujemy szanse Liverpolu z Arsenalem na 40%,a mamy zaoferowany kurs 3.00, wtedy gramy value (0.4 * 3 &gt; 1.00). Oczywiscie, o ile nasze oszacowania sa ok.

Trafiony bet moze byc zly, nietrafiony moze byc dobry

Ta prawda jest prawdopodobnie najwazniejsza jaka mozna sie dowiedziec. Niestety, takze najtrudniejszą do przelkniecia.

Znaczna wiekszosc nas, typerow, dobiera mecze zgadujac kto wygra mecz. Myslimy &quot;Chelsea jest pewniakiem bo ma lepszy sklad, super forme i do tego atut wlasnego boiska. Nie moge przegrac z Wigan!&quot;

Zdaje sobie sprawe to moze zabrzmiec jak herezja dla wielu, ale to jest zle podejscie, ktore bedzie duzo kosztowac na dluzsza mete.

By pokonac bukow, i czerpac staly dochod z zakladow, musisz przechytrzyc ich. Musisz byc sprytniejszy. Twoje szacowania kursow musza byc lepsze, bardziej dokladne! NIe dokonasz tego podejsciem opisanym powyzej. BUki doskonale wie ze Chelsea ma porzadny sklad, ze sa w super formie i wiedza ze gra u siebie! Wiedza to doskonale i dobiera kursy tak by nie pozwolic ci robic zyski w ten sposob!

To by bylo za proste. Nie mozesz myslec tak jak kazdy, musisz byc sprytniejszy. Bukmacher to naprawde cholernie ciezki przeciwnik ktorego sie udaje pokonac moze 2% grajacym.

Powracajac do fundamentalnego zalozenia ktore wysnulismy na poczatku: twoim zadaniem nie jest zgadniecie ktora druzyna jest lepsza, ktora prawdodobnie wygra. W celu aby pokonac marze buka, jego przewage, musisz porownywac szanse jakie dajesz druzynie do kursu jaki oferuje buk.

Jestes typerem, a nie wrozka! Nikt nie jest w stanie przewidziec przyszlosc.

I nie oceniaj czy Twoj bet byl ok (czyt. byl valuebetem) po tym czy wszedl czy nie. To nie ma nic do rzeczy. Czasem dobry typ moze nie wejsc, czasem zly typ moze fartownie wejsc. W kazdym meczu jest za duzo przypadkowosci, losowosci by oceniac zyskownosc meczu przez koncowy wynik.

Skad wiedziec ze moj typ to valuebet?


Sa 2 sposoby by to sprawdzic. Pierwszy: twoje wyniki po probie 500 typow. Nie mniej! W krotkich okresach zdarzaja sie odchylenia ktory moga dac falszywy obraz rzeczywistosci.Nie ufaj im.

Drugi sposob to obscerwacja jak zmieniaja sie kursy po tym jak je zagrales. Jesli postawiony przez ciebie w niedziele tym mial kurs 2.10 a dzien przed meczem ma 1.90 mozesz byc pewien ze jest to valuebet. I mimo ze czasem wejdzie, czasem nie, mozesz byc zadowolony bo spelniles zadanie ktore miales wykonania: zauwazyles blad buka (musial on dostosowac kurs w kierunku twojego &#39;fair&#39; kursu).

Oczywiscie ze zdarzaja sie wyjatki od tej reguly ale generlanie jesli bedziesz zgodny z opinia publiczna, bedziesz gral valuebety (i pokonasz buka).

Jesli kiedys poznasz osobe ktora twierdzi ze jest Pro, utrzymuje sie z zakladow, i nie dobiera meczy w ten sposob, zgodnie z zasadami wypisanymi powyzej, mozesz byc pewien ze ta osoba jest klamca,lub akurat jest w dobrej krotkoterminowej passie, ktora skonczy szybciej sie niz myslisz.



- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Zapraszam do pisania swoich wypowiedzi na temat Valków ;)
 
Otrzymane punkty reputacji: +10
N 31

nazz

Użytkownik
Popieram. Na sporcie się nie znam ???? (no może trochę na sztukach walki - K1 i mma) ale matmę na maturze zdałem na 6 więc nie jest mi obce myślenie i buszując po forum potrafię zauważyć kto dobrze argumentuje typy a kto nie ???? Najlepsze są argumenty w stylu &quot;od 10 spotkań nie mieli remisu więc teraz będzie remis&quot; ???? Widać myślenie 13-to latka, który jeszcze w szkole nie miał rachunku prawdopodobieństwa. Dlatego stawiam tylko te typy, które podparte są albo autorytetem typera albo rzeczową analizą (fakty, fakty i jeszcze raz fakty a nie &quot;wydaje mi się&quot; wyssane z palca).
 
L 45

laha

Forum VIP
&quot;od 10 spotkań nie mieli remisu więc teraz będzie remis&quot;
Ostatnio wytropiłem cos w tym stylu tylko ze Wigan niezremisowało od 11 spotkan a jego przeciwnik od 12 spotkan ???? i postawiłem tam remisik :] i wpadł 2:2 ;) A wiec to nie jest najgorsze ;)
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
N 31

nazz

Użytkownik
Ale prawdopodobieństwo tego remisu wcale nie było większe od prawdopodobieństwa remisu między drużynami, które miały same remisy od 10 spotkań ???? Nie chodziło mi o wykazanie błędności takiego argumentu, ale raczej chciałem zwrócić uwagę na jego niewystarczalność do dobrej oceny sutuacji.
 
M 0

majordomus

Użytkownik
Wg mnie wszystko sie kiedyś kończy...Nawet seria remisów. Jeżeli tak by myśleli ludzie jak ty, nie wymyśliliby progresji, ktorą gra bardzo dużo osób.
 
N 31

nazz

Użytkownik
Nie rozumiemy się. Nie twierdzę, że remisy nie padają. Padają, ale błędne jest sugerowanie się tym, że od jakiegoś czasu już nie padł żaden. Tzn. błędne jest łączenie zdarzenia, które typujemy ze zdarzeniem, które już się w przeszłości odbyło, bo to w żaden sposób nie zwiększa nam prawdopodobieństwa remisu w typowanym przez nasz meczu. Są to zdarzenia niezależne.
 
masa 0

masa

Użytkownik
to ja mam pytanie np grałem mecz SV Kapfenberg - Nordea Admira i w czwartek był kurs w Bwin 1.55 na SV Kapfenberg a w piątek przed meczem był 1.45 tzn ze jest to valuebet ??
 
dukat 7

dukat

Użytkownik
nop, to oznacza, że buk na początku błędnie ocenił prawdopodobieństwo wygranej SV Kapfenberg i później go korygował.
 
masa 0

masa

Użytkownik
no dobra ale ten mecz nie wszedl bo SV Kapfenberg przegrał 1-3 i co z tym ?? to coś oznacza ?
 
michau 84

michau

Forum VIP
To oznacza ze wygrala druzyna, ktora teoretycznie miala mniejsze szanse na zwyciestwo. Przeciez valki to nie pewniaki.
 
okolowski 0

okolowski

Użytkownik
Moim zdaniem valuebet to jeden z podstawowych czynników jakie trzeba brać pod uwagę przy typowaniu jakiegoś zdarzenia. Jak wiadomo osoby pracujące dla buków to też ludzie, a więc i im przytrafia się błędna ocena, którą my typerzy powinniśmy po prostu wykorzystywać właśnie poprzez valuebet&#39;y.
 
narosdz 46

narosdz

Forum VIP
No ale pamiętajcie, że buki czasami bawią się w manipulację kursami... i nieźle na tym wychodzą bo niedoświadczeni gracze się na takie coś nabierają.
 
okolowski 0

okolowski

Użytkownik
No ale pamiętajcie, że buki czasami bawią się w manipulację kursami... i nieźle na tym wychodzą bo niedoświadczeni gracze się na takie coś nabierają.
narosdz i właśnie dlatego między innymi to Ty decydujesz jaki % przyznajesz drużynie na zwycięstwo, niezależnie całkowicie od bukmachera. I po prostu nie warto się sugerować tylko i wyłącznie kursami, tylko próbować samemu pomyśleć nie dając ponieść się emocjom (co oczywiście nie jest łatwe).
 
O 0

ogryzekpl

Użytkownik
Lol jak dla mnie glupoty. Piszesz zebysmy nie sugerowali sie tym ze druzyna gra na wlasnym stadionie, ma lepszy sklad, jest w swietnej formie. To czym mamy sie sugerowac? Na jakiej podstawie twierdzisz ze dana druzyna ma 40% szans na zwyciestwo? z gwiazd to wyczytujesz? Wedlug mnie zeby cos takiego stwierdzic ile dana druzyna ma szans na zwyciestwo musimy wziasc pod uwage takie czynniki jak sklad, forma, kontuzje, czy dana druzyna gra u siebie czy na wyjezdzie i jak spisuje sie w obu wariantach.
 
G 46

ghs

Użytkownik
Artykulik bardzo prawdziwy, choć wydawało mi się, że jest to wiedza dość powszechna wśród graczy. Zdziwiony jestem, że tak wiele ludzi nie wie co to p*k.
 
grzesko 0

grzesko

Użytkownik
Tzn. błędne jest łączenie zdarzenia, które typujemy ze zdarzeniem, które już się w przeszłości odbyło, bo to w żaden sposób nie zwiększa nam prawdopodobieństwa remisu w typowanym przez nasz meczu. Są to zdarzenia niezależne.
Trochę przesadzasz jeśli chodzi o prawdopodobieństwo to zależy w jaki sposób je wyliczasz i wtedy będą zależne.
Przykładowo do koszyka wrzucasz 20 zdarzeń. 10 które sie odbyło i 10 które sie odbędzie pierwsze 10 mozna potraktować jako wylosowane gdzie nie padł remis.
A tak po za tym granie na remisy drużyn które od dawna nie miały remisów jest bardzo złe gdyz w ten sposób wyłapujemy dosłownie wszystkie rekordowe serie bez remisu.
 
Y 0

yazpid

Użytkownik
Bardzo zainteresował mnie ten sposób typowania, ale nie wiem jeszcze jednego jak mam ustalić prawdopodobieństwo mam je oszacować na podstawie analizy. Jak wy to robicie?
 
K 120

kwiatu

Użytkownik
Witam yazpid,

Zadałeś bardzo trudne pytanie, pytanie na które typerzy grający valuebety szukają odpowiedzi przez wiele lat. Oszacowanie prawdopodobieństwa jakiegoś zdarzenia jest najtrudniejszą rzeczą w tym fachu. To od tego w głównej mierze zależy czy będziesz na dłuższą metę bankrutem, czy też będziesz w stanie przez dłuższy czas regularnie &quot;wygrywać&quot; z bukmacherem i być na plus. Niewątpliwie potrzebna jest do tego obszerna wiedza na temat danej ligi czy sportu, jak również doświadczenie, śledzenie kursów, obserwowanie jak bukmacherzy oceniają poszczególne drużyny/zawodników w przeciągu tygodni/miesięcy itd.

Na pewno często spotkałeś się z taką sytuacją, że przeglądając ofertę zadziwił Ciebie jakiś kurs, był zbyt duży lub stanowczo za mały, Ty byś wystawili zupełnie inny. Wtedy mówimy o value, ponieważ według nas bukmacher źle oszacował szanse.

A więc odpowiadając na Twoje pytanie, tak, powinieneś szacować szanse na podstawie analizy, jednak bez wcześniejszego patrzenia na kursy jakie wystawili bukmacherzy, żeby nie być pod wpływem ich opinii, bo wtedy na pewno nie wychwycisz value.
Najlepiej na początek wybrać jakąś ligę/sport na którym najlepiej się znasz, taki w którym mniej więcej wiesz jakich kursów możesz spodziewać się od bukmacherów. Analizujesz mecze, zapisujesz mniej więcej własne kursy, albo po prostu kurs powyżej jakiego daną drużynę/zawodnika byś zagrał. Na początku wydaje się to być zadaniem trudnym, jednak po jakimś czasie będziesz robić to automatycznie. Sprawdzasz kursy u buka i porównujesz ze swoimi. Jeżeli kurs u buka jest znacząco wyższy od tego Twojego to powinieneś go zagrać. Z czasem, kiedy kursy będziesz wystawiać coraz pewniej, będziesz mógł wykorzystywać nawet te mniejsze pomyłki buków.

Taka gra, dodając do tego rozsądne zarządzanie kapitałem jest moim zdaniem najlepszą i najbezpieczniejszą metodą do tego by być na dłuższą metę na plus.

Pozdrawiam ????
 
majkel1990 0

majkel1990

Użytkownik
rozchodzi się o to że jak dużo ludzi obstawi np na gospodarzy w danym meczu to kurs na nich spada jest to spowodowane tym że buki nie są głupie i chcą zniwelować teoretyczne straty dodając dużo ludzi sugeruje sie kursami to jak kurs leci do dołu to jeszcze więcej ludzi
dla mnie nie ma znaczenia czy kurs leci do dołu czy do góry liczy się swoja pewność są czasami spotkania które po wysokich kursach można obstawić bo się po prostu uważa że kurs jest za duży i potem sie okazuję że ten kurs rośnie bo tłum ludzi obstawia na faworyta..i my wygrywamy i buk wygrywa bo ciemna masa obstawiała na faworyta
 
Do góry Bottom