>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

W co inwestować ? - Czyli nasze przewidywania...

K 0

keff81

Użytkownik
Jeżeli chodzi o OFE to ja nie martwię się o kilka dni spadków. Skoro społeczeństwo nie wie co dla niego lepsze ZUS czy OFE to nie zrobi nic. Co oznacza, że większość zostanie przepisana do ZUS, bo żeby zostać w OFE to będzie trzeba gdzieś się wybrać, jakieś papiery wypełniać. Jeżeli ludzie masowo odejdą z OFE może to oznaczać zmuszenie OFE do wyprzedaży akcji na GPW. Dlatego warto poczekać kilka miesięcy na rozwój sytuacji zamiast inwestować teraz gotówkę.
 
R 0

rafalkar79

Użytkownik
Nieco się ostatnio przejechałem na inwestycjach i interesuje mnie coś z gwarancją zysków. Znajomy polecił mi inwestycje w miejsca parkingowe w Chinach pod wynajem. Orientujecie się może dokładniej jak to jest z tymi inwestycjami w działki za granicą?
 
bmw14.5 612

bmw14.5

Użytkownik
Fajnych &quot;znajomych&quot; masz i nic dziwnego, że moczysz. Co do tych miejsc parkingowych w Chinach to bym pojechał osobiście i zobaczył na miejscu jak to wygląda przez zainwestowaniem. Twojego doradcy możesz zapytać, ale on raczej ze słyszenia to przekazuje
 
edi8 9,1K

edi8

Forum VIP
Fajnych &quot;znajomych&quot; masz i nic dziwnego, że moczysz. Co do tych miejsc parkingowych w Chinach to bym pojechał osobiście i zobaczył na miejscu jak to wygląda przez zainwestowaniem. Twojego doradcy możesz zapytać, ale on raczej ze słyszenia to przekazuje
Jak pojedzie do Chin , to już może nie mieć kapitału na inwestycję ????
 
miki9971 1,9K

miki9971

Użytkownik
CCC
Warto kupić akcje CCC?
CCC otworzy około 200 nowych sklepów w 2014 roku.
Sądząc po tym co mówił prezes spółki Dawid Miłek, jest szansa na zysk, zwłaszcza, że większa połowa sklepów będzie za granicą. 112zł za aukcję trochę odstrasza, ale jest do rozpatrzenia.
W ostatnim roku był spory skok (za czym poszły zyski, tych, którzy kupili aukcje). Patrząc w co chce uderzyć firma CCC ma to sens Niemcy, Austria, Chorwacja to nie są biedne kraje.

e: No i właściwie stało się. Od podania tej informacji akcje CCC w przeciągu ostatnich 2 dni wzrosły o 10zł.
 
aka-shakal 16,7K

aka-shakal

Użytkownik
Z tego co mi wiadomo to firmy przedstawiają swój bilans co kwartał, a jak dobrze wiemy Cyfrowy Polsat organizował MŚ. Na razie akcje:
CYFRPLSAT - notowania spółki
Kosztują dzisiaj 27,93 zł.
Zresztą rok temu w grudniu akcje były na poziomie 20 zł. Myślę, że jeżeli ktoś interesuje się giełdą i ciekawymi spółkami to niech wjedzie właśnie w Cyfrowy Polsat.
Co lepsze dwa lata temu w 2012 roku w styczniu akcje były na poziomie 12-14 zł. Patrząc z perspektywy czasu tylko dwóch lat daje nam to zysk prawie 2 krotny!
W głównej mierze chodzi mi oto, że jeżeli Polsat przedstawi nadzwyczaj dobre i nieoczekiwane wyniki ze sprzedaży pakietów przez siatkarski mundial, to cena akcji może wzrosnąć.
@Edit: Po wynikach za III kwartał będziemy mądrzejsi SimonS ???? .
 
simons 646

simons

Forum VIP
Przecież o tym, że Polsat miał MŚ w siatkówce to chyba 90% Polaków wie. To sądzisz, że ewentualna poprawa wyników z tego tytułu nie jest w cenie ?
Jak popatrzysz na reakcję rynku w stosunku do wyników np.: kwartalnych, zauważysz, że nie ma znaczenia czy wyniki się poprawiają rok do roku, ale jakie są w porównaniu do oczekiwań rynku.
 
baziu 162

baziu

Użytkownik
Ktoś inwestuje w ruble rosyjskie? Wartość rubla jest teraz na pograniczu rekordu (tego złego) bowiem najsłabszy był w momencie gdzie za 1 dolar trzeba było zapłacić 51 rubli teraz za 1 dolara trzeba dac 50 rubli. W najblizszym czasie powinno się piąć w górę?
Ktoś cos? jakies opinie? Bo jestem trochę zielony w tym temacie.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
simons 646

simons

Forum VIP
Nie znam się na walutach, ale trzeba popatrzeć jaka jest przyczyna wzrostu. Oczywiście jest to wojna na sankcje. Teraz należy sobie zadać pytanie - sankcje zostaną rozszerzone czy wycofane ? Ja tego nie wiem, ciężko mi spekulować w tym temacie.
Tendencja powinna być taka - więcej sankcji i tańszy rubel, albo mniej sankcji i powrót do Status Quo.
 
mocce 1,2K

mocce

Użytkownik
a co myslicie o CD projekt ? jak wiemy zbliza sie Wiedzmin 3, premiera przekladana kilka razy, przed wczesniejszymi terminami wartosc akcji podchodzila juz pod granice nawet 19 zl. Teraz mamy nieco ponad 16,5 zł za jedna akcje. Moze ktos ma jakis pomysl ?
 
simons 646

simons

Forum VIP
Jak prześledzisz kurs CDR pod względem wielkich premier ... czyli Wiedźmina ???? zauważysz, że kurs przed premierą rośnie od premiery spada. Dość normalne powiedziałbym, ponieważ rynki już dyskontują sukces. Oczywiście nie jest to reguła, ale wygląda na to, że rynek w miarę poprawnie ocenia sukcesy tej gry, więc jedynie niespodziewane sytuacje - ogromna sprzedaż, brak zainteresowania- mogą wpłynąć znacząco na kurs (moim zdaniem).
Jak kupować ten walor to na pewno nie bezpośrednio przed premierą. Czy teraz ? Technicznie nie wygląda to super, trend boczny od połowy września, który nie może przebić oporów z czerwca.
Zgodnie z moją strategią spółka nie jest atrakcyjna, ale uważam spółkę za zdrową, z dobrej branży i długoterminowo (kilka, kilkanaście lat) moim zdaniem powinien to być trafny wybór.
 
miki9971 1,9K

miki9971

Użytkownik
Tak jak przewidywałem, akcje CCC w przeciągu roku bardzo wzrosły, był moment, że były już po 190zl.


W co inwestujecie teraz? Lub co macie na oku?
 
mocce 1,2K

mocce

Użytkownik
myslalem o JSW, ale to bardzo podmokły teren i mysle ze trzeba poczekac jeszcze troche na rozwoj sytuacji, bo jak wyjda z dołka i ogarną to moze byc to ciekawa inwestycja ????
 
ready2win 2

ready2win

Użytkownik
Ja inwestuje w spółki gier, typu CD Projekt, CI games, Jujubee. Mają nawet dobre wzrosty.
Ktoś tutaj też się w to bawi?
 
simons 646

simons

Forum VIP
Polskie spółki growe mają potencjał. Ja miałem w swoim portfelu 11 BIT i jeżeli ceny akcji spadną to zapewne kupie ponownie.
CI games nie podoba mi się. Mieli 1 sukces na Snajperze a dalej nie zapowiada się za dobrze.
Ogólnie dobra branża moim zdaniem, trzeba tylko znaleźć odpowiedni moment na kupno.
EDIT:
Zabrakło słowa &quot;moment&quot; ????
 
Otrzymane punkty reputacji: +26
M 27,2K

madangelo

Forum VIP
Złoty rajd inwestycji alternatywnych

W ciągu ostatniego roku najwięcej można było zarobić na wirtualnej walucie. Spore zyski generował też rynek nieruchomości, fundusze zajmujące się wierzytelnościami oraz kolekcjonerskie samochody i trunki. Największe straty liczą natomiast inwestorzy na rynku giełdowym i ci, którzy rok temu mieli nadzieję na wzrost cen ropy.

http://www.bankier.pl/wiadomosc/Zloty-rajd-inwestycji-alternatywnych-7335941.html
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
Do góry Bottom