>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Willingen [HS-145m]

Status
Zamknięty.
snajper 322

snajper

Forum VIP

rekord: Janne Ahonnen (2005) - 152m
Grosse Mühlenkopfschanze - Willingen
HS-145m
K-130m

Pierwsze zawody Pucharu Świata w Willingen miały miejsce w sezonie 1994/95. Początkowo odbywały się co 2 lata, jednak prawdopodobnie dzięki panującej w ich czasie niezwykłej atmosferze wytwarzanej przez licznie przybyłych fanów, od wielu sezonów Willingen na stałe figuruje w corocznym kalendarzu Pucharu Świata.
Od 2003 roku skocznia posiada punkt konstrukcyjny usytuowany na 130 metrze. Była to kosmetycznia zmiana, nie przeprowadzano żadnej modernizacji. Odtąd obiekt w Willingen jest największą dużą skocznią świata. Druga co do tej wielkości skocznia, K130 w Planicy od wielu lat stoi nieczynna...


Wszyscy chyba pamietamy skok na tej skoczni Adama Malysza na odleglosc 150.5m. Polak dlugo byl rekordzista az do 2005 gdy Ahonen skoczyl jeszcze dalej. Punkty pomiaru oszalaly i wskazaly 155m, ale potem zweryfikowano to na 152 metry. Czy obecnie jest szansa na pobicie tego rekordu? Szczerze to watpie. Bedzie to ostatni konkurs przed Igrzyskami.
Zabraknie w ten weekend Adama, ktory bedzie sie skupial spokojnie przygotowywal sie do najwazniejszej imprezy w sezonie. Nie zabraknie za to Austriakow: Gregora Schlierenzauera, Thomasa Morgensterna i Andreasa Koflera, ktorzy wystapia tylko w sobotnim konkursue. Zawody podobnie jak Małysz odpuscil Simon Ammann.
PROGRAM ZAWODÓW​

5.02.2010, piątek
15:00 oficjalny trening
17:00 kwalifikacje
6.02.2010, sobota
14:30 seria próbna
16:00 pierwsza seria konkursowa
7.2.2010, niedziela DRUŻYNOWY
13:00 seria próbna
14:30 pierwsza seria konkursowa​
 
boltman 0

boltman

Użytkownik
Skocznia w Willingen jest wyjątkowa pod względem długości - punkt K-130m. Zaś Hillsize wynosi aż 145m. Także jej rekord jest zadziwiający, bo aż 152m Janne Ahonnena sprzed pięciu laty. Zawodnicy będą mogli daleko odlecieć ???? . Zawody w Willingen będą się trochę różnić od pozostałych, bowiem część skoczków np. Adam Małysz nie wystąpi w konkursie, przygotowując się do Igrzysk w Vancouver. Pod tym względem będzie można trochę zarobić na bukach. Oto kursy jakie podał bwin:





Sądzę, że będzie można trochę na tym zarobić obstawiając zwycięstwo Schlierenzauera. Kurs nie jest jakoś wygórowany - 2,65, lecz należy pamiętać o tym, że Amman oraz Małysz nie będą rywalizować w konkursie w Willingen. Gregor nie będzie miał zbytnio rywalizacji, więc można się pokusić o obstawienie zwyciężcy zawodów. Polecam. :spokodfhgfh:
 
ramzesa 13,8K

ramzesa

Forum VIP
Znowu Austria zdominuje konkurs :razz: W niedzielę spokojnie można gruuuubo grać właśnie na nich.
Co do konkursu indywidualnego to bukmacherzy wystawiają ciężkie pary. Ciekawie wygląda zakład :
Czy Martin Schmitt (GER) będzie w Top 10? (BWIN)
W kwalifikacjach skoczył na 137,5 metr co dało mu 2 pozycję. W poprzednich konkursach Niemiec często lądował na początku drugiej dziesiątki, a w związku z tym że kilku zawodników z czołówki nie weźmie udziału w konkursie w Wilingen to droga do TOP10 konkursu wydaje się być dla Niemca realna mając też na uwadze rosnącą formę skoczka i powrót po zalecanym przez lekarzy wypoczynku ;)
Typ:
Czy Martin Schmitt (GER) będzie w Top 10?
Tak - 1,65
 
snajper 322

snajper

Forum VIP
Znowu Austria zdominuje konkurs :razz: W niedzielę spokojnie można gruuuubo grać właśnie na nich.
Ojjj nie wiem, nie wiem. Chyba tego nie czytales, choc nie moge znalez skladow Norwegów.

Choć do weekendowych zawodów Pucharu Świata w Willingen Austriacy przystąpią w nieco okrojonym składzie, to na Muehlenkopfschanze zobaczymy z pewnością Gregora Schlierenzauera, Thomasa Morgensterna i Andreasa Koflera.

Wymieniona wyżej trójka wystartuje jednak tylko w sobotnim konkursie indywidualnym, gdyż już w poniedziałek kadra Austrii, uzupełniona o Martina Kocha i Wolfganga Loitzla, wylatuje do Vancouver. Skład na Willingen uzupełnią Stefan Thurnbichler, Florian Schabereiter, a także Mistrz Świata Juniorów z Hinterzarten - Michael Hayboeck oraz świetnie spisujący się ostatnio David Zauner, będą oni reprezentować Austrię także w niedzielnych zawodach drużynowych.

skijumping.pl​

Jak dla mnie, jezeli Norwegowie wystawia swoj normalny sklad to oni wygraja niedzielny konkurs
 
F 24

fibak90

Użytkownik
FIS World Cup 2009/10 - HS145: Willingen
Schlierenzauer, G
Morgenstern, T
Najlepsza pozycja końcowa
B I
Morgenstern, T 1,95
Mysle ze dzis śmiało można zagrac na morgiego.Spokojny trening w Wisle widac ze mu pomógł wczoraj bardzo dobry skok kwalifikacyjny 133,5 przeskoczyl wszystki z czolowej 10 ,a co do Schliriego moim skromnym zdaniem ten chlopak juz w tym sezonie nie odegra znaczacej roli zarowno na IO jak i w pucharze swiata poprostu baterie mu sie wyczerpaly owszem skacze nadal dobrze ale to juz nie wystarczy na walke o medale.NA igrzyskach liderem Austryjakow bedzie Morgi,malymi kroczkami do celu dochodzil do wysokiej formy podobnie jak nasz Adas ,po tym poznaje sie prawdziwych mistrzow ktorzy szykuja forme na docelowa impreze,a nie wyszaleja sie na poczatku zeby pozniej na IO byc tylko statystami
 
asus2008 0

asus2008

Użytkownik
zakład: HS145, Willingen (GER), Zwycięzca
typ: Thomas Morgenstern
kurs: 3,4

Morgi zawsze był dobrze przygotowany na duże imprezy. Od początku sezonu skakał nieźle, ale po krótkiej przerwie powinien wrócić w jeszcze lepszej formie. Dzisiaj jego głównym rywalem wydaje się być Schlierenzauer, jednak Gregor już od pewnego czasu skacze coraz słabiej. Dzisiaj mocny może okazać się również Jacobsen, ale wątpie, żeby dał rade wygrać. Inni zawodnicy (Japończycy, Niemcy) mogą powalczyć o miejsca w pierwszej 5, ale już o medale będzie im trudno.
 
D 0

domelinho1701

Użytkownik
Spotkanie: Skoki Narciarskie - Willingen (HS 145)
Head-to-Head G. Schlierenzauer/T. Morgenstern
Typ: Thomas Morgenstern
Kurs: 2,00
Buk: bwin
Analiza:
Już dziś o godzinie 16.00 odbędzię się ostatni przed Igrzyskami Olimpijskimi konkurs indywidualny Pucharu Świata. O zwycięstwo w tym konkursie będą walczyć właściwie tylko Austriacy, ponieważ do Willingen nie jadą będący ostatnio w świetnej formie Simon Ammann i Adam Małysz. Moim faworytem do zwycięstwa w dzisiejszym konkursie jest Thomas Morgenstern, który odpuścił kilka ostatnich konkursów, żeby spokojnie potrenować przed IO. Według bukmacherów zdecydowanym faworytem do zwycięstwa w dzisiejszym konkursie jest Gregor Schlierenzauer. Jednak ja jestem pewien, że tego konkursu nie wygra obecny vicelider Pucharu Świata. Jest ostatnio w słabszej formie. Moje przypuszczenia potwierdziły wczorajsze kwalifikacje w których Schlierenzauer skoczył aż 7 metrów mniej niż Morgenstern. Jakieś szansę na wygraną dziś ma także Kofler, który jednak wciąż nie ustabilizował formy. Moim zdaniem Morgi po spokojnych treningach między innymi w Polsce (w Wiśle i w Szczyrku) ustabilizował formę na najwyższym poziomie, a zwycięstwem w dzisiejszym konkursie udowodni, że będzie należał do głównych faworytów Igrzysk Olimpijskich. Jestem pewien, że tracący powoli formę Schlieri będzie dziś dużo słabszy od Morgiego.
 
B 11

bandziuk

Użytkownik
Spotkanie: Skoki Narciarskie - Willingen (HS 145)
Kto lepszy Norwegia- Niemcy
Typ:Norwegia
Kurs:1.80
Buk:Bet365
Analiza:
Dziś o godzinie 14.30 dojdzie do rywalizacji drużynowej w Willingen oglądając wczorajsze skoki jestem skłonny postawić dzisiaj na Norwegów będzie to bardzo zacięty pojedynek między ekipą Norwegów i Niemców ale wczorajszy konkurs przemawia za tym że wygrają Norwegowie myślę ze Jacobsen Hilde i Bardal dadzą zwycięstwo w dzisiejszym konkursie! Przepraszam za krótką analizę lecz zabrakło mi czasu
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom