• Witamy na bukmacherskie.com
    1. 728x90 - 1000 PLN Bonus Powitalny

Własny interes/biznes

Temat na forum 'Off Topic' rozpoczęty przez nikifor, Lipiec 30, 2008.

Więcej tematów od nikifor
    1. nikifor Forum VIP

nikifor
      Polubienia:
      0
      Pewnie są na forum osoby, które mają swój biznes, lub myślą o rozpoczęciu własnej działaności.

Temat założyłem, bo pewnie wielu z Was interesuje ta kwestia. Chciałbym, abyście się wypowiadali o Waszych własnych interesach, jaką działalność prowadzicie, czy macie z tego zyski. Czy początki są zawsze trudne?

A może ma ktoś świetny pomysł na biznes lecz nie ma gotówki na jo rozpoczęcie?

Otwierając biznes korzystałeś/aś z dotacji Urzędu Pracy?

Czekam na wszelkie opinie. Proszę także o kulturalną dyskusję.

Pozdrawiam

2. ramzi Ban

ramzi
      Polubienia:
      0
      Ja mam świetny pomysł, ale to ze względów finansowych tylko pomysł.
      Mianowicie pub(ale nie taka melina), dobra kawa, dobre alkohole i coś do zjedzenia + dwa duże LCDki (mecze by leciały) + punkt milenium(zezwalają na łączenie z barem) + dwie maszynki do grania.
      Ale bez 40 tysięcy minimum nie mam co marzyć, licencje na alkohol by mnie zjadły, lokal oczywiście wynajmowany na początek.

Fajny temat nikifor :)

3. Sc0rp0w Ban

Sc0rp0w
      Polubienia:
      0
      Gdyby miał okolo 300 tyś sprowadzał bym drogie auta ze Stanów ale takie naprawde drogie np tam kupuje auto za 250tyś zł + koszty transportu itp itd to jakieś 300tyś i w polce sprzedaje za 370tyś zł i takie auto sprzedaje w dwa tygodnie gdyż u nas chodzą po 450-480 największa kasa jest włąnie na bardzo drogich autach zza wielkiej wodu ...

4. sawas Nowy użytkownik

sawas
      Polubienia:
      0
      Tak, temat jest bardzo dobry.

Ja kiedyś myślałem o tym, że fajnie byłoby, gdyby powstała sieć lokali gastronomicznych a la Żabka. Czyli blisko&tanio (z tym ciężko w Żabce :p) &przyjemnie. Byłyby one zakładane początkowo jedynie w mniejszych miejscowościach, bo tam jest słabo jeśli chodzi o takie miejsca i łatwiej jest wystartować.

5. Vader Forum VIP

Vader
      Polubienia:
      0
      Tylko musiałbyś mieć dobry punkt oraz miasto większe. Bo w małej mieścinie to by nie wypaliło.

6. ramzi Ban

ramzi
      Polubienia:
      0
      Ja po studiach coś pomyśle nad biznesikiem własnym, może sytuacja finansowa za te 5 lat się odmieni? Hehe, znajomy znowu gra na akordeonie nad morzem, w ciągu 2 tygodni w kołobrzegu wyciąga 15 tysięcy grając 3 godziny dziennie :| szok...

7. Jacekk Nowy użytkownik

Jacekk
      Polubienia:
      0
      W dużym mieście " w dobrym miejscu " ciężko dostać za małe pieniądze lokal. Taka rzeczywistość. Na początek tak jak Sc0rp0w warto pościągać coś z zagranicy, uzbiera się pewna sumka (żeby nie zaczynać z pożyczkami) i rozkręcamy biznes. No właśnie jaki? Jeżeli masz studia skończone, jakąś licencję/kurs instruktora jazdy, możesz założyć swój własny biznes z kursami prawa jazdy :] To teraz nieźle idzie. Jak nie to to co? Jakiś bar+hotel, kasa z wesel niezła itp. ale musi być naprawdę duuużo kasy i dobre miejsce, przyciągające klienta.

8. ramzi Ban

ramzi
      Polubienia:
      0
    9. Młody Użytkownik

Młody
      Polubienia:
      0
      pomysł na własną stację benzynową jest teraz całkiem dobry. Ale jakieś 800 tys należałoby mieć i dobre miejscówke. Jakas droga przelotowa...

10. nikifor Forum VIP

OP
      OP
      nikifor
      Polubienia:
      0
      Ramzi, widzę że myślimy podobnie. Sam ostatnio rozmawiałem ze znajomym o możliwości otworzenia baru/pabu połączonego z zakładami bukmacherskimi. W barze 3 pomieszczenia, w każdym duży ekran i inny kanał sportowy.
      Jedynym minusem w takim wypadku jest możliwość barku typowania LIVE. Taka opcja u bukmachera naziemnego przyciągnęłaby sporo klientów.

Sporo ludzi zajmuje się ściąganiem komórek/aparatów/innych urządzeń elektronicznych z zagranicy i sprzedaży na allegro.

11. 180michal Dobrze znany użytkownik

180michal
      Polubienia:
      0
      O pubie to każdy chyba marzył, można na tym sporo kasy zarabiać, a jak jeszcze połączy się to z naziemnym bukiem, to można z tego jeszcze więcej zyskać, najlepiej mieć fajne miejsce, tak żeby np. w wakacje otworzyć na dworze. Na pewno trzeba uwzględnić przy tym pomieszczenie dla palących bo wiadomo nie każdy lubi zapach papierosów :(

12. ramzi Ban

ramzi
      Polubienia:
      0
      Teraz złoty jest za mocny i się nie opłaca sprowadzać elektroniki, no chyba, że z chin przez ebuya ...
      Lokalizacja to nie problem :) problem to pieniądze...

13. lolek1 Nowy użytkownik

lolek1
      Polubienia:
      0
      otworzenie kręgielni w Częstochowie! :]

miasto duże (chyba 8 w Polsce) a nie ma żadnego! lokalu, gdzie możnaby pograć w kręgle.
      najlepiej otworzyć przy niej jakąś małą restauracyjke (nie wiem jak to nazwać), dodatkowo zmontować stoły do billarda, automaty, cyber gaja.

100 % pewny interes!

14. TRUSIEK Nowy użytkownik

TRUSIEK
      Polubienia:
      0
      he zebym w lotka wygral to bym na pewno tam zainwestowal :D

15. Jareks89 Dobrze znany użytkownik

Jareks89
      Polubienia:
      0
      cymbergaja ;) kręgielnia dobry pomysł

16. Beau Forum VIP

Beau
      Polubienia:
      0
      Bardzo dobry pomysł :spokodfhgfh:W Lublinie przy Politechnice lubelskiej jest taki pub sportowy z więcej niż 2 LCD.Dodatkowo maszyny do gry, bilard darts oraz punkt bukmacherski:)

17. ramzi Ban

ramzi
      Polubienia:
      0
      jakie ma powodzenie?? :)

18. Beau Forum VIP

Beau
      Polubienia:
      0
      Punkt bukmacherski nie wiem bo nie gram od dłuższego czasu w ziemniakach ale pub dla wymiata.Przystrojony jest starymi zdjęciami żużlowców z Lublina:), pamiątkami największych piłkarskich klubów europy.Barcelona i AC Milan doczekały się nawet własnych pomieszczeń :)

19. ramzi Ban

ramzi
      Polubienia:
      0
      Dobry pomysł, ale przed euro 2012 z kasą nie wyrobię :] utarg byłby olbrzymi:]

20. dydel12 Aktywny użytkownik

dydel12
      Polubienia:
      0
      żeby osiągnąć sukces w danej branży trzeba najpierw w niej spędzić dużo czasu. Nie da się tak po prostu z dnia na dzień stać biznesmen'em.

jeśli chcesz otworzyć pub to powinieneś się na początek się w takim zatrudnić. Bez odpowiedniego przygotowania będziesz skazany na porażkę, a po uprzednim zatrudnieniu zyskasz doświadczenie. Zaobserwujesz co powinieneś zrobić żeby do ciebie przychodzili ludzie i wyciągniesz własne wnioski co pozwoli ci na unikniecie mnóstwa błędów i straty pieniędzy.

ps: polecam program Firma. nie wiem czy w był odcinek o pubach ale jeśli oglądniesz kilka o podobnej tematyce na pewno coś znajdziesz dla siebie.;)
      powodzienia

Poleć forum