>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Własny interes/biznes

ramzi 0

ramzi

Użytkownik
Gdybym miał działkę, zamiast budować domków posadziłbym tuje i świerki, 3 letnie drzewko idzie za 20 zł, a sadzonka roczna kosztuje 1,20 :] ????
 
lysy-16140 268

lysy-16140

Użytkownik
Ja z innej strony myślę, że niezłym pomysłem jest własna sieć myjni samochodywch również trzeba mieć trochę kasy, ale jak tak ide po mieście i patrze to prawie wszędzie full aut. Myślę, że na początek to dość dobry pomysł taka myjnia samoobsługowa.
 
radzio_xp 311

radzio_xp

Użytkownik
Witam,
moim zdaniem pomysł na pub + punkt bukmacherski + gry zręcznościowe itp jest świetny, ale przy dobrej lokalizacji i w dużym mieście.
Ramzi - sąsiad ma działkę obsadzoną tujami i świerkami: roboty po uszy, znać się trzeba, czas oczekiwania na zarobek duży, a nie zawsze drzewka idą...
 
ramzi 0

ramzi

Użytkownik
Myjnie nie dobre są... każda musi według przepisów ekologicznych posiadać jakieś atesty i ...własne szambo:| koszt założenia to około 30 tysięcy przy używanym sprzęcie...
 
nordland 0

nordland

Użytkownik
Gdybym miał działkę, zamiast budować domków posadziłbym tuje i świerki, 3 letnie drzewko idzie za 20 zł, a sadzonka roczna kosztuje 1,20 :] ????
no tak, jeżeli takie są ceny, to &quot;na papierze&quot; wygląda to nieźle... ale myślę, że w rzeczywistości nie jest to takie proste, bo inaczej jak Polska długa i szeroka wszyscy by hodowali drzewka;-)

Jeżeli chodzi o wycieczki szkolne policzmy to szybko tak pi razy drzwi jakby to wyglądało... a więc tak: Ja oferuję transport, noclegi, wyżywienie, atrakcyjny:jezora: program wycieczki i dodatkowo siebie jako przewodnika. Załóżmy, że na 3-4 dniową wycieczkę jedzie 40 dzieci ze szkoły na południu Polski. Koszt to powiedzmy 300 zł/osoba. 300x40=12000. Z tego na paliwo poszłoby załóżmy 2500 zł (chociaż myślę, że mniej), , na jedzenie powiedzmy 3000, na bilety i pozostałe wydatki 2500. Zostaje 4000 zł. Nawet jakby z tego odjąć jeszcze 1000, to i tak zostałoby nam w kieszeni 3000zł. Organizując 2-3 wycieczki w miesiącu myślę, że dałoby się z tego spokojnie wyżyć. Oprócz tego, jak napisał Nikifor, możnaby spróbować wynająć domki również zwykłym urlopowiczom (w weekendy, wakacje) co dałoby dodatkowy dochód.
 
ramzi 0

ramzi

Użytkownik
Ja spróbuje z tują na ogródku działkowym za jakiś czas... wyżule pół ogródka od dziadka i zobaczę co wyjdzie z tego ????
 
jemjogurt 52

jemjogurt

Użytkownik
Wy tak mowicie ze kupowanie rzeczy na ebay&#39;u albo sprowadzanie z anglii to taki dobry interes - a gdyby tak bylo to by sie wszyscy na to rzucili - jeszcze telefon to owszem rozumiem mozna sprzedac. Ale ciuchy? Kupuje koszulke wystawiam na allegro i co? Moge czekac miesiacami az sie wkoncu laskawie spodoba, a jak nie? To zostane z tym.
 
escabar 24

escabar

Użytkownik
ja mam bardzo dobre maliny na działce, na jakiś 3m kwadratowych. Ładne dorodne, i jak jest ich czas to co tydzień 2 ładne wiadra wychdzą (obrywam co sobotę). Łatwo się rozmnażają, nie wiem co z tym robić to rozdaje znajomym. Każdy zaczyna mieć maliny na działkach....
Myślałem nad tym żeby zająć tym cała działke, i spróbować sprzedawać...
 
sc0rp0w 0

sc0rp0w

Użytkownik
Co do drzewek to sam mam posadzone okolo 3tyś sosen + 150 świerków 3letnich + 500 świrków rocznych i powiem tak sosna idzie w góre bardzo szybko wsyztskie sosny sadziłem rocze sadzonki po 9gr czy 7 już nie pamiętam a w tym roku są już po kolana przyrost mają duży i sosna jako drzewo lub drzewo opałowe czy coś świetna szybko idzie w góre co do świerków to tak te duże 3 letnie to takie więcej jak za kolano i nie sądze by chodziły po 20zł sąsiad ma świerki po 1,5m i takie po 25zl sprzedaje więc kilka latek a te roczne kupowałem bodajże po 1zł zaś te 3 letnie po 3zł i teraz kupują to tylko już 3 letnie ładnie idą w góre i są wiele większe ????
 
krzysiek5680 12

krzysiek5680

Użytkownik
Bardzo opłacalna jest borówka amerykańska.
Za ekologiczne owoce(sprzedając za granicą) można dostać ok 30zł/KG
Tylko że przy tej borówce jest troche roboty,Potrzebuje kwaśną ziemię itd.
W ciągu roku z 1h możne zebrać 5 ton co daje 150.000zł.
Jak odejmiesz koszta produkcji to i tak ładnie zarobisz:spokodfhgfh:
 
T 9

tosterkm

Użytkownik
moj ojciec ma gospodarstwo rolne, jakis czas temu pojawil sie u niego (i kilku innych typow z wioski) jakis koles, dobra fura, gajer itd, koles mowi ze jest z jakiejs firmy co stawia wiatraki (takie wielkie co produkuja energie elektryczna), pytal o kilka konkretnych dzialek (w tym dzialke mojego ojca) i powiedzial ze sa zainteresowani postawieniem na nich takich wiatrakow
no wiec ja sobie tak mysle, ze skoro oni sa zainteresowani, chca to dzierzawic na 30 lat i budowac te wiatraki, to znaczy ze jest to dobra lokalizacja, wiedc czemu samemu nie postawic takiego wiatraka? niestety koszt jest rzedu 1 mln € za nowy :/
koszty wielkie, ale potem przez minimum 20 lat kasa sama plynie do kieszeni, musze sie jeszcze dowiedziec ile mozna uzysac z tekiego wiatraka energii i po jakiej cenie mozna go sprzedac...
sprawa gruba, ale do rozkminienia, moznaby namowic kilku sasiadow do zrobienia jakiejsc spolki, na swoich dzialkach by to bylo, postarac sie o jakies dofinansowania z UE itd...
 
sc0rp0w 0

sc0rp0w

Użytkownik
Co do wiatraków u nas w gminie mają takowe powstać według mnie nie podołacie budowie ten koleś ma napewno kase + plecy i ludzi od tego dofinansowania wie co i jak załatwić wogóle pozwolenie na takie coś to podstawa podobno gdy wiatraki się kręcą wydają jakieś fale które te owe fale wystraszają mrówki myszy pszczoły itp stąd ich nie ma w jakimś tam promieniu ale ponoć budowa takiego kolosa jest własnie koszty jej ogromne ogólnie rzecz biorąc jak mówisz gruba sprawa ale za sam plac pod ten wiatrak możesz zwietrzyć niezlą kasa np na budowe pubu xD
 
yarson 0

yarson

Użytkownik
co do wiatraków to są ona bardzo opłacalne i na 100% bedą przynosic dochód gdyż do któregos tam roku kazda elektrownia musi pozyskiwac przynajmniej 10% energii odnawialnej i gdzie byś ich nie postawił elektrownia i tak musi od ciebie kupowac energie. ja osobiście rozkminiam, oczywiście jeśli będe miał środki, za kilka lat ruszenie z krematorium. miejsca do pochówku ludzi się kiedyś skończą bo cmentarze nie mogą byc wszędzie. a i coraz więcej ludzi mysli o kremacji. wiem że na to jest potrzebne mase pozwoleń i troche kasy ale może się uda ????
 
escabar 24

escabar

Użytkownik
Też myśle że wiatraków sami nie postawicie, to trzeba firmy, i wielkiego zaangażowania, możecie jedynie ponegocjować wysokośc dzierżawy ???? Jak zapłacą ładnie to jak najbardziej bym się zgodził.
 
michau 84

michau

Forum VIP
Z tymi wiatrakami to ciężka sprawa jest... jeżeli nie mieszkasz na odludziu to tak jak przy budowaniu domu, wystarczy, że jakiś sąsiad nie wyrazi zgody... z tą różnicą, że pewnie nie tylko obok Ciebie a w promieniu kilometra, dwóch(?). Dochodzą do tego jeszcze pozwolenia od Min. Środowiska czy tam od Bóg wie kogo. Dobrym rozwiązaniem jest tutaj w/w przez Was spółka przez kilka domów. Następna sprawa to wiatr... ????
 
S 11

support75

Użytkownik
niektorzy maja raczej plany nie do realizacji, no ale zycze powodzenia.
ja planuje do pieciu lat otworzyc wlasna nauke jazdy. jednak trudno jest mi teraz ocenic jakie bedzie zapotrzebowanie na nią.
 
serce 0

serce

Użytkownik
Aby się utrzymać na dobrym poziomie to jest dobry pomysł z nauką jazdy jednak będą wchodziły nowe przepisy a więc już nie będzie taki interesik gdyż podobno instruktorzy będą płacili za oblany egzamin więc będą chcieli większą płacę.
Ja myślę ciągle w Polsce William Hill ????
Oczywiście pub w którym są 2telewizory i miejsce na oglądanie następnie zakłady bukmacherskie jednak dopiero gdzieś za 7-10lat a więc pewnie wejdzie w życie taki William Polski ????
Jednak większość się zgodzi że to jest b.dobry interes gdyż wiadomo że puby+pub w dodatku np.bilard rzutki,maszyny itp. to wszystko jest znane i b.popularne ale trzeba mieć ładną gotówkę ...

=====
Chciałem się spytać o bukmachera online,aby nie płacić podatku w Polsce trzeba się zarejestrować za granicą(niektóre państwa znane z innych buków)czy aby się zarejestrować trzeba mieć tam firmę.Rozumiem że z zaufaniem to lepiej mieć firmę ale chodzi mi o prawo.
 
dydel12 0

dydel12

Użytkownik
Dokładnie, uważam, że to głupota iść w tym momencie na budownictwo. No może słowo &quot;głupota&quot; jest przesadzone, ale za 10-15 lat boom będzie w krajach byłego ZSRR (i to wcale nie na Ukrainie i Białorusi tylko daleko, daleko na Wschód :jezora ???? . Więc polecam uczyć się rosyjskiego przyszłym budowlańcom :-D:-D
macie wiedzę czy jakieś przypuszczenia sugerując się państwami które już przeżyły &quot;boom&quot; budowlany, jaki &quot;boom!&quot; nastąpi za 10-20 lat w Polsce?
 
szymonbee 110

szymonbee

Użytkownik
widze ze ciekawy temacik sie tu rozwinal ????
ze swojej strony to powiem tak: Po pierwsze to zalzey kto jaki chce wyciagac z tego businesu zysk... bo jezeli bardzo duzy to nie zabieram zdania ale jesli chodzi o mniejsze czyli typu &quot;dorabianie przez wakacje&quot; to mam kilka propozycji. Wiele zalezy od tego gdzie mieszkamy, np teraz we wakacje to najlepszy interes jest tam gdzie sa turysci czyli w Polsce to Polnocna (morze i mazury) i poludniowa (gory) czesc Polski. Osobiscie bylem ostatnio bylem nad morzem i zaobserwowalem tam niezly utarg w roznych dziedzinach. np po plazy chodza sobie jacys goscie i sprzedawaja popcorn, paczki, paluchy, napoje mrozone itd. Ceny maja wysokie np. za zwyklego swiezego paczka 3.50zl a normalnie kosztuje chyba kolo 1.5 w piekarni czyli 2zl zysku. Tyle ze ludzi jest tyle na plazy ze te paczki mu napewno zejda i zarobi na tym mysle ze kilkaset zl dziennie. Dajmy na to ze pracuje 5dni w tygodniu przez 2 miesiace no to juz robi sie okragla sumka. Kolejny dobry interes to rozne pamiatki, zabawki dla dzieci, ubrania etc. W miejscach gdzie jest duzo turystow to te rzeczy ida jak swieze buleczki mimo wysokich cen!!! Oczywiscie jezeli ktos ma wiekszy kapital to polecam inwestowanie w lokale mieszkalne, czyli pola namiotowe, pokoje itd bo w sezonie to one sa przepelnione a ceny mozna dyktowac wysokie. Osobiscie sam mam zamiar w przyszlym roku jechac na wakacje nad morze bo moja ciotka prowadzi tam osrodek wczasowy wiec bede albo nocnym strozem albo cos tam sprzedawal, no i jakis zarobek bedzie we wakacje :]

Jeszcze inna rzecz to sprzedaz ziemi, zwlaszcza takiej ktora jest w atrakcyjnym miejscu i mozna budowac. W ciagu ostatnich lat cena ziemi poszla baaaardzo do gory i napewno nadal bedzie rosnac. Mysle ze jak wprowadza euro to ceny pozostana te same tylko zmieni sie waluta. Jest to bardzo oplacalne, wiec jesli ktos dysponuje odpowiednia gotowka to moze kupic troche pola, poczekac kilka lat i sprzedac z wielkim zyskiem.

No i jeszcze jedna kwestia to sprowadzanie rzeczy zza oceanu a ktorym juz mowiliscie. Obecnie mimo tego ze dolar spada to nadal oplaca sie przywozic sprzet elektroniczny(komputery, komorki, ipody itd) a takze samochody. Najlepszym rozwiazaniem bylo by mec kogos znajomego tam i zeby posylal te rzeczy do Polski bo wtedy jest najprosciej i najpewniej.
to tyle odemnie ;)
 
szymiaczek 0

szymiaczek

Użytkownik
Bardzo mnie zaciekawil ten temat, przeczytalem go caly i pozwole sobie na niego odpowiedziec;) Sam myslalem nad jakims biznesie, bo mam juz jakies osiagniecia w biznesie, lecz niestety , lecz nie mam jeszcze 18lat co mnie troche ogranicza. Moj ojciec jest rolnikiem i wpadlem z nim na pomysl, aby zalozyc juz wczesniej wspomniana plantacje borowki amerykanskiej. Na poczatek kupujemy 1000 sadzonek 2 lub 3 letnich. Po okolo 2 latach z jednego krzaczka bedzie okolo 4-6kg. 1 kilogram to od 9-14zl. 1000 sadzonek 2 letnich kosztuje 7 000zl plus inne bzdety czyli nie cale 10 000zl. Po 2 latach, gdy zrobimy 1 zbior to zbierzem okolo 4000-6000kg(4-6*1000) razy 9-14zl rowna sie kolo 50 000zl z czego musimy odjac max 10 000 za cala robocizne, jakies koszyki, paliwo itd. Wiec w jeden rok jestesmy grubo ponad 30 000zl na plusie, powtarzam w 1 rok! Takich biznesow jest pelno musi byc on tylko uniwersalny oraz trudny do skopiowania. Gdy nie ma konkurencji, ktora nie predko sie zjawi, bo mamy uniwersalny pomysl, za ktorego mozemy sami dyktowac ceny.
 
Do góry Bottom