>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Wokół Biało-Czerwonych

sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Moim zdaniem powołania dla Romańczuka nie będzie. Co więcej możliwe, że takiego powołania nie dostanie także Mierzejewski. Czytałem już jakiś czas temu, że Adrian nie pasuje do koncepcji Nawałki. Ciężko w to uwierzyć. Trener jest dość sceptyczny jeśli chodzi o zmiany w kadrze, a za to bardzo przesądny. Jeśli coś mu wychodzi jednym składem to wielkich zmian wprowadzać nie będzie. Ja na tą chwilę nie widzę zawodnika, który pojechałby do Rosji, a nie grał przez ostatnie lata w kadrze. Znak zapytania jest przy Peszce. Zawsze był zabierany ten kolega Lewego ale ostatnio wyszła na jaw jego popijawa po meczu ligowym. Nawałka recydywistów nie toleruje. Przez to wyleciał Teodorczyk i Boruc. Myślę, że Peszko też już szans nie dostanie tym bardziej, że on na turnieje jeździł jako kawalarz, a nie piłkarz.
 
karciarz 26,3K

karciarz

Forum VIP
Dużo osób &quot;wciska&quot; Adriana do kadry, chyba tylko przez to, że zdobywa bramki. Na początku też tak pomyślałem, ale zaznaczę, że ligi australijskiej nie śledzę. Więc postanowiłem zadać pytanie, czy Adrian Mierzejewski powinien pojechać na Mundial? Pytanie skierowałem do dwóch ekspertów, którzy śledzą tamtejsze rozgrywki, czyli majekx i qowalsky6
W Skrócie. FC Sydney, a potem długo, długo nic, i nie ten poziom ligowy.
 
qowalsky6 1,1M

qowalsky6

Znawca A-League
Zdanie podtrzymuję, Mierzej jest świetny w Australii, status tamtejszej gwiazdy mu służy, ma najlepszych partnerów na boisku i gra w najlepszym zespole. Jego gole wybierane są jako the best of round (szczególnie ze stałych fragmentów). Jednak czy to wystarczy aby grać na Mundialu? Nie jestem do końca przekonany, chociaż mu w dziale kibicujemy (Budzinskiemu też ofc) i oglądanie &quot;naszej&quot; ligi tym bardziej cieszy w tym sezonie ????
 
Otrzymane punkty reputacji: +11
psychol32 423,7K

psychol32

Użytkownik
Mi się wydaje że lepiej zabrać młodych bo Adrian i tak murawy by nie powąchał. No chyba że w trzecim meczu o honor.
 
majekx 742,8K

majekx

Znawca A-League
Już wcześniej napisałem w Australii jak (zdaje się) Mateusz Borek wspomniał o kadrze i Adrianie... nie ten poziom. Adrian doświadczeniem bile naszą ligę, ale umiejętnościami jest na poziomie ligowców. Jego główny atut - stałe fragmenty gry - ale czy dla stałych fragmentów mamy brać do kadry? Mierzejewskiemu brakuje szybkości i przeglądu pola w momencie gdy jest krócej pilnowany. W Australii ma dużo miejsca, przeciwników często będących na bakier z taktyką i niezbyt dobrych techników. I to jest jego nisza, gdzie wpasował się idealnie.
Do kadry potrzebujemy szybkich i dobrze wyszkolonych technicznie skrzydłowych (z naciskiem na szybkich, bo z techniką u nas jest jak jest), lub rozgrywającego potrafiącego zwodem uwolnić się z pilnowania, podać z przeciwnikiem na plecach, stworzyć podaniem zagrożenie pod bramką przeciwnika. Adrian nie spełnia żadnego z tych wymagań. Branie Go do kadry to taki krok w tył. Lepiej powołać kogoś młodego, dobrze rokującego (chociażby z U21) niż Adriana, który i tak za dużo w kadrze już nie pogra.
 
Otrzymane punkty reputacji: +12
psychol32 423,7K

psychol32

Użytkownik
Już jest po rozmowie Bońka z Romańczukiem na temat gry dla Polski. Teraz ruch należy do Nawałki co wydaje się być formalnością.
Tak dla ciekawości. Dzisiaj rano w STS stało 3.50 na to że Romańczuk zostanie powołany do 23-osobowej kadry. W tej chwili to już 2.75
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Myślę, że na takie zmiany kursów nie ma co wielkiej uwagi zwracać. Jego nazwisko teraz zrobiło się bardzo popularne jeśli mówimy o naszej kadrze. Podobnie było z Jachem podczas ostatnich meczów towarzyskich. Kursy spadały na łeb na szyję, a dziś znów Jach z wysokimi kursami po transferze. W jego miejsce wchodzi Kamiński, który jak dobrze pamiętam wtedy nie dostał powołania przez kontuzję.
 
husarz22 104,1K

husarz22

Forum VIP
Cieszy fakt, że Jakub Błaszczykowski wrócił do treningów po ponad 3 miesięcznej przerwie. Bardzo chciałbym zobaczyć go na mistrzostwach w Rosji. Jest mega wartościowym piłkarzem mimo swoich 32 lat
 
Waldi1979 1,6M

Waldi1979

Administrator
Członek Załogi
Ciekawi mnie fakt co do drugiego napastnika w naszej reprezentacji. Milik nie gra, o Teodorczyku słuch zaginal, Swierczok odszedł z ekstraklasy, może Niezgoda?
Teodorczyk wrócił do składu Anderlechtu i w dwóch ostatnich meczach strzelił 5 goli, Milik w weekend zagrał pierwszy mecz po kontuzji, znaczy wszedł w drugiej połowie z ławki, Świerczok w Ludogorcu dostaje szansę gry, ale jedyne bramki jak narazie zdobył w sparingach.
 
W 309

wonsu1910

Użytkownik
A no i oczywiście zapomniałem o Kownasiu. Serie A, mocna liga, dostaje szansę, strzela bramki, dodatkowo jest młody, ambitny, nieustępliwy. W sumie to samo można powiedzieć też o Niezgodzie. Co do &quot;Teo&quot; wydaje mi się stracił sporo w oczach selekcjonera przez jego nie tak dawne zachowania i foszki.
 
xsebax 781

xsebax

Forum VIP
Nawałka na zgrupowanie przed spotkaniami z Nigerią i Koreą Południową powołał nowego golkipera - Bartosza Białkowskiego. To debiut Bartka, który jeszcze nigdy nie otrzymał powołania reprezentacyjnego. 10 lat temu bronił pięć razy bramki młodzieżówki.
Selekcjoner Polaków liczy także na powrót Teodorczyka. Prawdopodobnie na zgrupowaniu zawita Milik, jednak nie jest jeszcze gotowy na występy.
 
futbolbet 7K

futbolbet

Użytkownik
Milik powinien się bardzo powoli wdrażać, nie ma co ukrywać że szybko go poskładali ..żeby później się nie okazało że kontuzja się odnowi.
Co do Błaszczykowskiego, cieszy powrót po kontuzji pleców, ale jak będzie z formą i dyspozycją? to jest zagadka..
 
ibis 1,2M

ibis

ModTeam
Członek Załogi
No i niestety zabrakło miejsce dla Mierzejewskiego. Widocznie nie pasuje do wizji Nawałki, a szkoda...

 
winiar93 12,8K

winiar93

Użytkownik
Chciałbym podzielić się swoim pomysłem na naszą kadrę. Wiadomo, nie jestem trenerem, najpewniej takie coś nigdy nie zostanie sprawdzone, no ale...
Patrzę na ten skład od jakiegoś czasu i ciągle prześladuje mnie jedna myśl: nie mamy skrzydeł. No dobra, ktoś powie, że jest Grosicki i Kuba, więc od razu odpowiadam. Grosik to niestety w dużej mierze szybkość i nic więcej, w dodatku nie robi szału w tej Anglii. Kuba z kolei nie wytrzyma już kondycyjnie trudów spotkania, gdzie będzie trzeba zasuwać przy linii od pola karnego do pola karnego. A zatem reasumując: mamy 2 potencjalnych skrzydłowych, z których żaden nie jest na ten moment pewny. Z ciekawych opcji widzę Kądziora, Kurzawę (de facto grających po przeciwnych flankach w Górniku) i Frankowskiego. Także światełko w tunelu jest, tych ludzi aż prosi się wprowadzić do kadry. No ale znając życie taka sytuacja nie nastąpi, co najwyżej dostaną powołania i przesiedzą mecze na ławce. Dlatego moim pomysłem na obecne bolączki reprezentacji Polski byłaby częściowa rezygnacja ze skrzydeł, kosztem ruchliwego środka pola. Formacja 4 3 1 2. Bramka to tam bez większego znaczenia kto w niej stanie. Środek obrony też, boki z kolei to Piszczek i Rybus. W centrum pomocy, jeśli Pan Bóg dopomoże w odzyskaniu formy - Krychowiak. Ten gość ma wiele do udowodnienia. Po jego bokach Linetty oraz Góralski, bardzie zaprogramowani na bieganie, bardziej zwrotni. Przed tą trójką Zieliński, którego czasami aż szkoda zarzucać zadaniami w defensywie. On musi mieć swobodę w działaniu i robić to, co potrafi najlepiej, czyli grać do przodu. Piotrek ma odpowiednią fantazję i przegląd pola. Atak wiadomo, że powinno się zacząć od Lewandowskiego, a kto z nim to nie wiem. Kownacki niby gra, ale to bardziej końcówki, brak mu kadrowego doświadczenia, Teo ma przebłyski, ale przeplata je kolejnymi meczami bez gola, Milik to chodzące szkło, pewnie do Mundialu zdąży jeszcze złapać jakiś uraz, mniej lub bardziej groźny. Na temat Świerczoka nie jestem w stanie za dużo powiedzieć. Wiadomo, personalia mogłyby być inne, jednak byłbym skłonny zostać przy takim podziale ról, który zaprezentowałem. Tak czy inaczej być może teoretyczna rezygnacja ze skrzydeł miałaby prawo zaistnieć. Teoretyczna, bo w praktyce zarówno boczni obrońcy mogliby się tam zapędzać, tak samo Linetty czy Góralski. Nie chodzi o rajdy przy linii bocznej i efektowne dryblingi. Granie pozycyjnej piłki z elementem takiej rotacji mogłoby być zaskakujące dla naszych rywali. Tym bardziej, że na dobrze grających głową napastników warto wrzucić piłkę górą, przynajmniej od czasu do czasu. W sumie niczego rewolucyjnego nie odkryłem, niektóre kluby tak grają. Kto wie, może i naszej kadrze przydałaby się taka rewolucja.
 
xsebax 781

xsebax

Forum VIP
Brak Kuby Błaszczykowskiego, a dwa nowe powołania - Bartosza Białkowskiego i Pawła Jaroszyńskiego. Ciekawe co tam Adam nowego kręci ????
 
saw22 1,7K

saw22

Użytkownik
Nie gram przeciwko swoim ale rozum mowi mi ,ze o ile z Japonia jesteśmy faworytem, o tyle meczy przeciwko Senegalowi i Kolumbii nie wygramy.. Kazdy wie jak wyglada nasza kadra. Paru dobrych zawodników i dwóch klasy światowej - Lewy i Szczesny. Koulibaly bedzie przyczepiony do Lewego, pewnie dostanie jakies wsparcie, i kto bedzie ciągnął nas na barkach jak w eliminacjach? Ta sama historia z Kolumbia i Sanchezem. Jak dla mnie ME we Francji zagraliśmy dobrze, aczkolwiek bez rewelacji. Z Ukraina udało sie dzięki przeblyskowi Blasczykowskiego Ukraińcy marnowali szanse niesamowicie.Ze Szwajcaria mieliśmy kupę szczęścia bo moim zdaniem byliśmy drużyna słabsza. Niestety wydaje mi sie ze nikt do MS nie wystrzeli z mega forma a tak jak wspomniałem Lewy sam nic nie zrobi.. Obym sie mylił
 
xsebax 781

xsebax

Forum VIP
Reprezentacja Polski awansowała w najnowszym rankingu FIFA. Biało-czerwoni plasują się obecnie na wyśmienitym 6 miejscu. Tak więc przeskoczyli o jedną pozycję.
Z naszych grupowych rywali na mistrzostwach świata w Rosji, najwyższą lokatę zajmuje Kolumbia - sklasyfikowana na 13 pozycji. Senegal jest na 27 miejscu, a Japonia daleko, na 55.
Pierwsza &quot;10&quot; marcowego rankingu FIFA:
1. Niemcy 1609 pkt.
2. Brazylia 1489
3. Portugalia 1360
4. Argentyna 1359
5. Belgia 1337
6. Polska 1228
Hiszpania 1228
8. Szwajcaria 1197
9. Francja 1185
10. Chile 1161
 
Do góry Bottom