>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Wokół Biało-Czerwonych

paozo 3,6K

paozo

Użytkownik
i tym bardziej dziwi brak powołania dla Mierzejewskiego. Gość jest ewidentnie w gazie. Nie mówię, że od razu trzeba brać go na mundial. Ale wobec powyższych problemów uważam, że warto go powołać i sprawdzić właśnie teraz w sparingach. Nie pasuje do koncepcji? -dziękujemy zatem. Trochę śmieszy bowiem jak Nawałka mówi o powoływaniu młodszych, a w kadrze jest będący kompletnie bez formy Peszko.
 
husarz22 104,1K

husarz22

Forum VIP
i tym bardziej dziwi brak powołania dla Mierzejewskiego. Gość jest ewidentnie w gazie. Nie mówię, że od razu trzeba brać go na mundial. Ale wobec powyższych problemów uważam, że warto go powołać i sprawdzić właśnie teraz w sparingach. Nie pasuje do koncepcji? -dziękujemy zatem. Trochę śmieszy bowiem jak Nawałka mówi o powoływaniu młodszych, a w kadrze jest będący kompletnie bez formy Peszko.
Proszę czytać poprzednie posty ponieważ temat Mierzejewskiego oraz Peszki był już wałkowany.
Tak czy inaczej mam nadzieję, ze spotkania towarzyskie trochę pomogą w wyborze kadry która pojedzie do Rosji. Aktualnie trener Nawalka nie ma łatwego zadania bowiem pewniaków do pierwszego składu jest tylko kilku. Na szczęście Polska nie na problemów z bramrzem bo zarówno Szczęsny jak i Fabiański mogli by wyjść w pierwszej 11 na Mistrzostwach. Jeśli chodzi o obronę to nie sądzę żeby tutaj były jakieś kombinacje. Moim zdaniem Glik, Pazdan, Piszczek i Bereszynski. A w ataku oczywiście Lewandowski.
Największa ciekawostka to pomocnicy. Pewniakami są zapewne Grosik, Zieliński, Mączynski i Linetty. Bardzo mnie ciekawi, czy Tomas Romanczuk zadebiutuje od pierwszych minut w spotkaniach towarzyskich. Przypomnę, że pomocnik Jagiellonii Białystok po otrzymaniu polskiego obywatelstwa został powołany przez naszego trenera na zgrupowanie reprezentacji. Czy wygryzie Grzegorza Krychowiaka?? Wiadomo, że nie można porównywać meczów na boiskach ekstraklasy do tych w premier league natomiast ja jestem dobrej myśli i bardzo liczę na Romanczuka żeby zaprentowal się z dobrej strony bo przy obecnych problemach ze środkiem pola to wszystko jest możliwe.
 
giani1111 0

giani1111

Użytkownik
Co do Lewandowskiego, to nie martwiłbym się o jego formę, mówią o przetrenowaniu i braku czasu na odpoczynek. Będzie chciał pokazać Realowi że warto na niego wydać kasę (część kasy pójdzie z transferu Bale, który de facto się już wypalił i pewnie wróci niebawem do Premier League).
Martwi mnie powołanie Peszki i Jędzy, obydwoje prezentują się w tym sezonie tragicznie. Jędza, który znalazł sobie ofiarę z Pazdana i za wszystkie stracone gole Legi wini właśnie jego. Peszko, jak wiadomo imprezowicz który traktuje takiego typu imprezy jako fajną przygodę w życiu, niż coś w czym mógłby cokolwiek pokazać.
 
paozo 3,6K

paozo

Użytkownik
Proszę czytać poprzednie posty ponieważ temat Mierzejewskiego oraz Peszki był już wałkowany.
Tak czy inaczej mam nadzieję, ze spotkania towarzyskie trochę pomogą w wyborze kadry która pojedzie do Rosji. Aktualnie trener Nawalka nie ma łatwego zadania bowiem pewniaków do pierwszego składu jest tylko kilku. Na szczęście Polska nie na problemów z bramrzem bo zarówno Szczęsny jak i Fabiański mogli by wyjść w pierwszej 11 na Mistrzostwach. Jeśli chodzi o obronę to nie sądzę żeby tutaj były jakieś kombinacje. Moim zdaniem Glik, Pazdan, Piszczek i Bereszynski. A w ataku oczywiście Lewandowski.
Największa ciekawostka to pomocnicy. Pewniakami są zapewne Grosik, Zieliński, Mączynski i Linetty. Bardzo mnie ciekawi, czy Tomas Romanczuk zadebiutuje od pierwszych minut w spotkaniach towarzyskich. Przypomnę, że pomocnik Jagiellonii Białystok po otrzymaniu polskiego obywatelstwa został powołany przez naszego trenera na zgrupowanie reprezentacji. Czy wygryzie Grzegorza Krychowiaka?? Wiadomo, że nie można porównywać meczów na boiskach ekstraklasy do tych w premier league natomiast ja jestem dobrej myśli i bardzo liczę na Romanczuka żeby zaprentowal się z dobrej strony bo przy obecnych problemach ze środkiem pola to wszystko jest możliwe.
Właśnie czytam i dlatego wracam do tematu -jako, że to mój pierwszy post w tej dyskusji.
Absolutna zgoda w tym, że spotkania towarzyskie powinny pomóc w skompletowaniu składu do Rosji. Dlatego nie wyobrażam sobie, żeby Romanczuk nie zagrał, oby od pierwszych minut. Pozycja Krychowiaka wydaje się niezagrożona pod jednym warunkiem -musi grać w klubie. Czy Linetty jest pewniakiem? Wydaje mi się, że raczej Krychowiak w tym miejscu. Albo Romanczuk. No i cały czas jest wakat na prawym skrzydle... Może Frankowski okaże się objawieniem?
Poza tym liczę, że Kędziora dostanie szansę aby się pokazać. Pozycja Piszczka jest niepodważalna, ale warto sprawdzić też inne warianty.
Jak ktoś wcześniej napisał -dobrze, że jeszcze 3 miesiące zostały bo jest szansa, że kontuzjowani (Milik, Błaszczykowski, Makuszewski) wrócą do zdrowia i formy.
 
psychol32 414,2K

psychol32

Użytkownik
i tym bardziej dziwi brak powołania dla Mierzejewskiego. Gość jest ewidentnie w gazie. Nie mówię, że od razu trzeba brać go na mundial. Ale wobec powyższych problemów uważam, że warto go powołać i sprawdzić właśnie teraz w sparingach. Nie pasuje do koncepcji? -dziękujemy zatem. Trochę śmieszy bowiem jak Nawałka mówi o powoływaniu młodszych, a w kadrze jest będący kompletnie bez formy Peszko.
Nie zapominajcie że Mierzejewski od kilku lat gra w amatorskich ligach.
 
paozo 3,6K

paozo

Użytkownik
Nie zapominajcie że Mierzejewski od kilku lat gra w amatorskich ligach
Liga słaba, ale czy słabsza od naszej ekstraklasy? I czy Sydney jest słabsze od np Lechii? No i gość gra regularnie. Wobec oczywistych problemów w pomocy chyba warto go po prostu sprawdzić w sparingu? Nie sądzę żeby był zbawcą kadry, ale uzupełnieniem składu -kto wie?
 
diegoforlan1 1,3K

diegoforlan1

Użytkownik
Sprawdzać, ale po co? Od czasu do czasu zerknę na jakieś spotkanie z tamtego regionu i nie ma czym się zachwycać, bo ogólny poziom jest marniutki. Mierzejewski świetnie wykorzystuje swoje techniczne uwarunkowania, ale gra na MŚ to kilka poziomów wyżej. Im wyżej tym trudniej zaskoczyć przeciwnika. W Australii bryluje, bo wykorzystuje słabości miernych przeciwników. A poza tym widzę, że większość zapomina, że Nawałka nie lubi zmieniać swojego schematu. Praktycznie zawsze stawia na tę samą jedenastkę (kontuzje czy kartki) mogą lekko zmodyfikować ustawienie, ale w meczach o stawkę stawia na konkretne osoby. Zmiany w trakcie spotkań robi bardzo późno i jest w tym aspekcie mocno przewidywalny. Na ostatnim Euro niby się pokazali, ale już wtedy rotacja składem kulała. Nie miał solidnych zmienników, opóźniał zmiany, ogólnie bieda taktyczna, ale coś ugrali. Jednak wiele zawdzięczali obronie. Historia lubi się powtarzać, ale czy będzie w kwestii wyniku tak samo dobrze? Wątpię. Już na Euro pokazali, że strzelają gola i się wycofują. Wtedy może mało kto zwrócił na to uwagę, bo w miarę daleko doszli, ale mecz ze Szwajcarią pokazał największą słabość tej reprezentacji. Grają z kimś równorzędnym, strzelają gola i oddają piłkę...Wtedy były karne. Przeszli dalej, ale w eliminacjach do Mundialu ten problem się pogłębił. Strzelali bramkę - odpuszczali kontrolę nad piłką. Ktoś zaraz napisze, że Lewandowski strzelił najwięcej bramek podczas eliminacji w strefie Europejskiej - fajnie, ale ile bramek ta reprezentacja straciła? Sporo, a czy traciła je z tuzami futbolu? Nie. MŚ to kilka poziomów wyżej niż eliminacje. Nawałka powołuje młodych - fajnie, ale oni murawy nawet nie poczują. Chyba, że któryś wystrzeli mega formą, ale to będzie wyjątek niż reguła w zachowaniu tego trenera. Gość nie lubi zmian i nagle na prawie trzy miechy przed startem turnieju ma sprawdzać nowych zawodników? Szansę miał w eliminacjach, ale nie wykazał się w tym aspekcie, bo mało kogo sprawdził, więc nie wiem dlaczego niektórzy użytkownicy nagle oczekują, że Nawałka będzie sprawdzał nowych zawodników. Panowie, nie pompujcie balona, bo on już dawno pękł.
 
giani1111 0

giani1111

Użytkownik
Jesli chodzi o mecze towarzyskie to dlaczego MY nie gramy z tymi najmocniejszymi ? Tylko gramy ze średniakami. nP Niemcy ostatnio grali z Brazylia,Francja,Anglią Hiszpanią
Nie wiesz dlaczego ? Dlatego,bo nie chcą psuć sobie atmosfery po ewentualnych porażkach z takimi przeciwnikami.Jakbyś dostał 4 mecze w plecy po kilka, to odechciałoby się i Tobie i innym jechać na mundial.
 
Waldi1979 1,6M

Waldi1979

Administrator
Członek Załogi
Jesli chodzi o mecze towarzyskie to dlaczego MY nie gramy z tymi najmocniejszymi ? Tylko gramy ze średniakami. nP Niemcy ostatnio grali z Brazylia,Francja,Anglią Hiszpanią
akurat teraz to zespoły były dobierane pod kątem Mundialu, Urugwaj - Kolumbia, Nigeria -&gt; Senagal, Korea Płd -&gt; Japonia. Mamy bardzo egzotyczną grupę jeśli chodzi o mistrzostwa i trzeba bylo sprawdzic jak zaprezentujemy się na tle zespołów z innych kontynentów grających podobną piłkę do naszych grupowych rywali.
 
karciarz 26,3K

karciarz

Forum VIP
Co mi się najbardziej podoba u Kamila Grosickiego, to to że gdy przychodzi mecz w reprezentacji, on rzadko kiedy zawodzi. Wiemy, że można na niego liczyć.
Uważam, że to mecz z Kolumbią zadecyduje, kto zajmie pierwsze miejsce.
 
D 559

dobryx

Użytkownik
Co mi się najbardziej podoba u Kamila Grosickiego, to to że gdy przychodzi mecz w reprezentacji, on rzadko kiedy zawodzi. Wiemy, że można na niego liczyć.
Uważam, że to mecz z Kolumbią zadecyduje, kto zajmie pierwsze miejsce.
Uważasz że meczu z Senegalem nie zawalimy ?
 
pikarafa17 2,6K

pikarafa17

Użytkownik
Czuje albo kompromitacje polakow albo wyjscie z grupy a potem baty w kolejnej rundzie. Grosik i Lewy cos graja , czasem i Zielinski, reszta gra piach, ogolnie obrona dno, pizzzdan gra w Estraklasie i jest mega slaby, ta obrona to porazka, w pomocy brak kreatywnosci oprocz zielinskiego i kownasia, niech juz lepiej nie jada do Rosji. zreszta po co tam leciec ? Samolot jak w Smolensku sie rozwali i znowu bedzie ze pilot slaby etc ????
 
instynkt 13

instynkt

Użytkownik
Nawałka ma plan. Uważam że i tak nie powoła Mierzeja. Jeśli jednak powoła to by znaczyło, że jednak jakieś braki w kadrze są i trzeba te braki załatać. Mówiąc ściślej, poprostu wymienić te słabsze ogniwa, które są bez formy, a na których wcześniej stawiał. Patrząc po ostatnich towarzyskich nie bedzie raczej głębiej mieszać...
 
xsebax 781

xsebax

Forum VIP
Czyżby występ na MŚ Bartosza Bereszyńskiego stanął pod znakiem zapytania? Polski piłkarz nabawił się urazu podczas weekendowego spotkania ligowego.
Bartek zagrał 52 min w meczu z Genuą, ostatecznie zremisowanym bezbramkowo. Uraz Polaka wymusił zmianę. Możliwe jest, że odnowiła mu się kontuzja, która wyeliminowała go ze spotkań marcowych kadry Nawałki. Dzisiaj mamy poznać dokładną diagnozę.
 
S 22

sieko

Użytkownik
W sumie da się przewidzieć od ręki 7-8 zawodników, którzy wypadną. Tylko ciekawe jest czy Nawałka konsekwentnie będzie stawiał na zawodników, których powołania budzą pewne kontrowersje na obecną chwile jak Jędrzejczyk czy Peszko. Z niektórych źródeł są informacje, że Jędza nie pojedzie na MŚ co obiektywnie jest raczej słuszną decyzją, ale mnie osobiście zdziwiła, bo byłem prawie pewny, że Nawałka postawi na niego mimo wszystko, jako tych bardziej od &quot;atmosfery&quot; w kadrze. Peszko mimo wszystko pewnie pojedzie, ale przez to zapewne wypadnie ktoś z dwójki Frankowski/Kurzawa. A szkoda, bo piłkarsko na dzisiejszy dzień są w lepszej dyspozycji. Chciałbym żeby Kurzawa pojechał z rezerwowych skrzydłowych, bo jego dośrodkowania ze stałych fragmentów mogłyby się bardzo przydać w końcówkach meczu. Jak oglądam czasami mecze Górnika to praktycznie każdy rzut rożny czy wolny bity jest w punkt i robi się od razu potencjalna sytuacja bramkowa.
 
Do góry Bottom