>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Wokół Biało-Czerwonych

S 22

sieko

Użytkownik
dobryx ogólnie to może 10% wszystkich komentarzy na temat Lewego to trolle, ale większość serio ciśnie po nim jak po burej suce i uznaje go za drewniaka... Mnie to śmieszy, a wręcz żenuje i jest mi troche przykro, że w Polsce często ludzie bardziej cieszą się z porażek aniżeli ze zwycięstw i z tego co się komuś udało. Nie rozumiem tego, jak im tak tęskno to niech się cofną o 10 lat i zobaczą jakich wtedy mieliśmy piłkarzy, wszyscy, którzy byli w lepszym klubie to grzali ławe albo nie łapali się do składu lub grali w jakiś mega przeciętnych klubach. Dla porównania teraz pierwszy skład reprezentacji to praktycznie wszyscy gracze klubów z topowych lig europejskich i to w dużej mierze grający dobrze i regularnie. O takich piłkarzach jak Lewy, Milik, Zieliński, Glik, Piszczek, Krychowiak (teraz ma problemy z grą, ale jestem pewien, że na MŚ będzie zapierdzielał) czy Grosicki i inni mogliśmy pomarzyć tylko. Nie rozumiem fali wylewającego się g... na wszystkich piłkarzy, którzy zagrają kilka słabszych meczów. Szczególnie taki Lewandowski nic nie musi udowadniać Januszom, bo przez 8 lat gra z bardzo dużymi sukcesami w niemieckiej lidze, jest rozpoznawany i szanowany w świecie piłkarskim. No, ale lepiej wyzywać od drewniaków, nieudaczników itp. bo przecież kiedyś to było kuuurła, 10 lat temu to dopiero byli napastnicy Smolarek grzejący ławe w Racingu Santander, Irek Jeleń w Auxerre, Paweł Brożek w Wiśle Kraków albo wiekowy już wtedy Maciej Żurawski, który najlepsze lata gry miał za sobą...
 
S 22

sieko

Użytkownik
see-you-later wygląda solidnie, ale krążyły informacje, że Wilczka ma nie być w szerokim 35-osobowym składzie. Tylko nie wiadomo na ile to jest potwierdzone info, pierwsza trójka napastników to Lewy, Milik, Kownacki. Jeżeli pojedzie czwórka napastników to ostatnim będzie ktoś z dwójki Teo/Wilczek. Jeden i drugi w bardzo dobrej formie, fajnie że tuż przed MŚ mamy kłopot &quot;bogactwa&quot; a nie rozkmine komu sie nie należy powołanie ???? ktoś z nich na pewno będzie musiał się pogodzić z brakiem powołania mimo tego, że forma spokojnie pozwala na wyjazd na mundial.
Może poczekaj do jutrzejszego ogłoszenia szerokiej kadry, bo nie chce mi się wierzyć, że Wilczek w takiej formie nie będzie w kadrze 35-osobowej tak jak wszędzie trąbią,kurs może spadnie do 3.5, ale przynajmniej będzie większe prawdopodobieństwo trafienia
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Jutro podany zostanie szeroki skład - 35 osobowy. Nie widniał on na liście PS, który podałem trochę wcześniej i pewnie dlatego taki kurs.
Wilczek pojedzie na mundial 4,00 STS
Szczerze to sobie nie wyobrażam, żeby w takiej formie go nie zabrać na to zgrupowanie. Wilczek jest w świetnej formie, a jego parametry fizyczne dobrze pasują dla zawodnika rezerwowego na mundial, którym można zagrać przysłowiowo &quot;na ścianę&quot;, czy zgrać górną piłkę. Jak widać po statystykach, potrafi też strzelać. Dziś znów dwie bramki i wygrana w Pucharze Danii. Można mówić, że liga duńska to lipa, ale nie sądzę by taka jak w naszym kraju.
Kurs moim zdaniem warty ryzyka.
Na koniec wrzucam jeszcze staty Wilczka od lutego:

Moim zdaniem można jeszcze spokojnie zagrać na Skorupskiego. Sądzę, że tylko kontuzja może bo pozbawić tego biletu, bo z pewnością nie Białkowski.
Skorupski pojedzie na mundial 1,55 STS
 
Otrzymane punkty reputacji: +12
S 22

sieko

Użytkownik
sumada90 jutro będzie wszystko jasne praktycznie, jeżeli będzie na wstępnej liście 35-osobowej to szanse są spore, bo wszystko wtedy powinno rozegrać się między nim a Teodorczykiem. Gorzej jak potwierdzą się doniesienia, że Nawałka nie brał go pod uwagę, bo jak dla mnie to byłby duży zawód. Piątek z Cracovii nie przetestowany w kadrze, a Świerczok bez urazy nie nadaje sie w obecnej chwili do reprezentacji, z każdym następnym powołaniem i swoją grą to potwierdzał.
 
S 22

sieko

Użytkownik


No i mamy szeroką kadrę na Mistrzostwa Świata. Nie wszystkie doniesienia się potwierdziły, jest Wilczek (i bardzo dobrze), którego podobno miało zabraknąć. Ogólnie skład według przewidywań, nie ma wielkich zaskoczeń. Do następnego ogłoszenia listy zawodników wypadnie 7 zawodników. Na starcie można wytypować 3-4 piłkarzy, którzy raczej na pewno wypadną, ale siódemkę raczej ciężko przewidzieć, bo nie wiadomo, czy trener Nawałka nie będzie szykował jakiejś niespodzianki patrząc na formę niektórych graczy. Kogo byście skreślili na starcie? ????
 
M 1

maki

Użytkownik
Dawidowicz, Piątek, Szymański, Kamiński, Jędrzejczyk, Makuszewski + bramkarz
Jesli chodzi o bramkarzy to poziom mysle porownywalny, na korzysc Bialkowskiego dziala reguralne granie a na korzysc Skorupskiego lepszy klub i wiek, chociaz 27 lat to juz nie jest junior. Pewnie wyleci Białkowski, ja bym dał mu szanse i odesłał Skorupskiego.
Dawidowicz, Piątek, Szymański to chyba na trójka pewniakow, brak ogarnia w kadrze, powolani,ze wzgledu na dobra forme i wiek, ale Nawałka nie zrezygnuje, ze sprawdzonych starszych zawodnikow.
Z Obrońcow dla mne leci jako pewniak Kamiński no i juz mniej pewnie bym postawil na Jędrzejczyka. Kamiński w srodku przegrywa z Pazdanem, Glikiem i Cionkiem a zostaje jeszcze Bednarek, ktory zaczal reguralnie grywac w najwyzszej klasie w Anglii. Jedrzejczyk stracil miejsce w Legii i slusznie, to co gral to bylo 30% tego co pokazywal na Euro. na jego minus rowniez dziala Rybus w formie z naturalna lewa noga oraz Bereszynski, ktory moze zagrac na 2 stronach jeden lvl wyzej niz Jedrzejczyk w aktualnej formie.
No i zostaje Makuszewski, mysle, ze znajdzie sie w tej 7mce chociaz ja bym dal mu szanse. Nie zlapie rytmu meczowego ale na jego plus dziala czas (ponad miesiac) oraz to, co pokazywal w kadrze i Lechu przed kontuzja. Dobra szybkosc, miniecie zawodnika. strzal z daleka czyli to, czego brakuje Frankowskiemu, ktory, jak na taka Jagielonie jest solidnym zawodnikiem ale na poziom reprezentacyjny chyba jeszcze nie wskoczyl. Nawałka chce zobaczec pewnie, jak radzi sobie na treningach, jak wroci swiezosc to widze opcje, ze poleci Kądzior albo Żurkowski.
No i jest tez opcja, ze poleci teraz Kądzior lub Zurkowski zamiast bramkarza, ktory zostanie odeslany w pozniejszym etapie ????
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Tu nie chodzi o kwity. Nawałka ma takie plecy w PZPN w postaci Zibiego, że Peszko może tylko smarknąć w te papierki (jeśli by takie posiadał w co wątpię).
Wiadomo nie od dziś, że Sławek robi atmosferę w ekipie i jest dobrym kumplem Lewandowskiego. Sam (jak pewnie większość) uważam, że na ten moment nie jest jak to popularnie kiedyś mówiono &quot;International level&quot; :]. Do tego dochodzą epizody z alkoholem więc powinien być przekreślony tym bardziej, że mamy do czynienia z wyjazdem do Rosji :beer:.
Tylko teraz pytanie ile będzie grał Peszko na MŚ? Moim zdaniem nic, lub prawie nic przy założeniu, że gramy o jakieś cele. Czy zawodnik który pojechałby za niego zagrałby więcej? Szczerze mam wiele wątpliwości bo podstawowa kadra + mocni zmiennicy są wykrystalizowani. Więc jeśli patrząc na zawodnika, który jest w miarę nowy w kadrze, jest wyborem numer 3 na boisku i poza nim jest spokojnym człowiekiem, a Sławkiem który prezentuje może trochę gorszy poziom sportowy ale jest mega nakręcony i komiczny to chyba większość by wybrała tego drugiego.
Atmosfera w zespole to bardzo ważna sprawa, bo jak są krzywe spojrzenia w teamie, pretensje do siebie nawzajem to nie ma szans na rezultaty. Jak jest wesoło, luźno to łatwiej o wyniki co pokazują filmiki sprzed dwóch lat z Arłamowa.
To co opisałem to oczywiście moje spojrzenie na temat Peszki.
 
S 22

sieko

Użytkownik
sumada90 z jednej strony myślę podobnie w tej kwestii, ale z drugiej myślę, że inny potencjalny zawodnik mógłby dać więcej. Mniemam, że Peszko zabierze miejsce Frankowskiemu, bo jeden i drugi jest skrzydłowym, a nie chce mi się wierzyć, że Nawałka nie zabierze Kurzawy, który jako zmiennik może być naprawde wartościowym zawodnikiem ze względu na świetnie ułożoną lewą noge do stałych fragmentów gry. Piłkarsko Frankowski raczej na pewno dałby więcej drużynie, ale właśnie pytanie czy prawe skrzydło będzie często zmieniane? Bo na lewym jest Grosik i on może mieć ciężko z utrzymaniem tempa przez 90min. Jak Błaszczykowski będzie na siłach grać, a sądzę, że na pewno dobrze się przygotuje, to prawe skrzydło będzie rzadko zmieniane. Ewentualnie jak nie Frankowski to może Kądzior. Jędrzejczyk pewnie nie pojedzie to Peszkin od atmosfery by się przydał, chyba że Teodorczyk pojedzie ????
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Osobiście sądzę, że Frankowski będzie miał miejsce w kadrze niezależnie czy Peszko pojedzie czy nie. Bardziej walka tu idzie o Wszołka czy Makuszewskiego (skrzydłowych). Kurzawa dobrze kopie stałe fragmenty ale z ławki za wiele nie zrobi. Robić zmianę tylko by dośrodkować 3-5 razy piłkę w drugiej połowie? Mam wątpliwości. Kurzawa wydaje się dobrym rozwiązaniem przy grze 3-5-2. Przy takim ustawieniu daje dużo dobrego co pokazał na początku roku w meczach towarzyskich. Może Nawałka będzie go widział bardziej jako ofensywnego bocznego obrońcę niż skrzydłowego.
 
S 22

sieko

Użytkownik
sumada90 , ale Wszołka nie ma w szerokiej kadrze w ogóle ???? Makuszewski wydaje mi się, że nie pojedzie z tego względu, że jest po kontuzji i dopiero co łapie minuty (to nie Błaszczykowski, który cieszy się praktycznie bezgranicznym zaufaniem Nawałki), prędzej Kądzior może mieć szanse wydaje mi się. Dużo się wyklaruje za tydzień po okrojeniu kadry do 28 zawodników, na zgrupowania do Juraty i Arłamowa zabierze pewnie 4 bramkarzy i do skreślenia zostanie tylko 4 graczy z pola, więc chyba łatwiej będzie można przewidzieć ????
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
ale Wszołka nie ma w szerokiej kadrze w ogóle
Heh, sorki. Cały czas myślałem o Kurzawie, a czemu wymyśliłem Wszołka sam nie wiem. :facepalm:
Masz rację, pewnie kondycja i urazy posezonowe też będą miały wpływ na ustalenie kadry, przynajmniej tych gorszych zawodników.
Takie też są wymagania FIFA aby podać szerokie składy.
 
ibis 1,2M

ibis

ModTeam
Członek Załogi
Odnośnie Kurzawy to nie wiem czy zauważyliście, ale w ostatnich spotkaniach ligowych zaczął on pomagać lewemu obrońcy, czyli coś na styl co preferuje właśnie Nawałka. Kurzawa ostro haruje z przodu jak i w obronie.
Szkoda, że nie znalazło się powołanie dla Arkadiusza Recy. Młody chłopak, który ostatnio mocno zaimponował nam w Wiśle Płock również powinien się znaleźć w szerokiej kadrze aby móc coś udowodnić.
 
S 22

sieko

Użytkownik
ibis i tak już Nawałka powołał do Szerokiej kadry Szymańskiego, Piątka i Żurkowskiego to nie jest źle ???? . Kurzawa z naszej ligi to powinien być pewniak obok Pazdana do 23-osobowej kadry na mundial. Naprawde zdziwię się, jeżeli selekcjoner go nie zabierze
 
S 22

sieko

Użytkownik
jajox nie da się połączyć ilości punktów w grupie z meczami. Spróbuj pograć zakład to wyskoczy Ci, że zakłady nie mogą być łączone
 
ibis 1,2M

ibis

ModTeam
Członek Załogi
W poniedziałek zgrupowanie, a trener Nawałka rezygnuje z trzech kolejnych graczy.
Decyzja Nawałki jest więc taka, że w kadrze na zgrupowania zabraknie Damiana Kądziora z Górnika Zabrze, Macieja Makuszewskiego z Lecha Poznań i Krzysztofa Piątka z Cracovii.
 
Do góry Bottom