>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
Fortuna bonus

WRC 2011

Status
Zamknięty.
N 10

nawmar

Użytkownik
Pomalutku można się szykować już na nowy sezon 2011, start pierwszej eliminacji za miesiąc.
Kalendarz:
13 LUTY: Sweden
06 Marzec: Mexico
27 Marzec: Portugal
17 Kwiecień: Jordan
08 Maj: Italy
29 Maj: Argentina
19 Czeriwec: Greece
31 Lipiec: Finland
21 Sierpień: Germany
11 Wrzesień: Australia
02 Październik: France
23 Październik: Spain
13 Listopad: Great Britain


Pojawiły się już typy na mistrza świata:
Sebastien Loeb (FRA/Citroen)1.90
Sebastien Ogier (FRA/Citroen)3.50
Jari-Matti Latvala (FIN/Ford)6.00
Mikko Hirvonen (FIN/Ford)6.00
Petter Solberg (NOR/Citroen)12.00
Kimi Raikkonen (FIN/Citroen)81.00
Henning Solberg (NOR/Ford)201.00
Mads Ostberg (NOR/Ford)301.00
Dennis Kuipers (NED/Ford)301.00
Ken Block (USA/Ford)301.00
Matthew Wilson (GBR/Ford)301.00
Kris Meeke (GBR/Mini)1001.00
Khalid Al Qassimi (UAE/Ford)1001.00
Dani Sordo (ESP/Mini)1001.00

Sezon zapowiada się bardzo ciekawie, stare WRC przeszły do historii i wchodzimy w erę nowych WRC. Znowu będziemy świadkami pojedynku tak naprawdę dwóch producentów, Citroena i Forda. Mini za którym stoi Prodrive jest jeszcze trochę z tyłu za wspomnianymi liderami. Zresztą Sordo który zmienił pracodawcę sam stwierdził, że spodziewał się czegoś więcej po Mini. Trochę czasu do początku sezonu zostało, ale szans na rywalizację z Fordem i Citroenem nie ma, przynajmniej na początku sezonu. W tym sezonie Prodrive raczej skupi się na dopracowaniu Mini. Ogólnie uważam, że Citroen może być ciut szybszy od Forda, przynajmniej w pierwszych eliminacjach. Za Citroenenm stoi cała fabryka i tak bardzo nie trzeba uważać na kasę co innego Ford gdzie za samochód nie odpowiada fabryka tylko firma Malcolma Wilsona M-Sport, która tak dużego budżetu nie ma.
Sprawa walki o mistrzostwo w klasyfikacji kierowców, według mnie powinna się rozegrać głównie pomiędzy trzema kierowcami a mianowicie między Loebem, Ogierem i Latvalą. Mniejsze szansę daję Hirvonenowi i P.Solbergowi (P.Solberg jeśli był by w fabryce i miał fabryczny samochód to całkiem realne szanse również na mistrza a przynajmniej na na P2).
Ogólnie patrząc na sezon i szanse na mistrza. Kandydat jest tylko jeden LOEB, każde inne rozwiązanie będzie mega sensację.
PS: mam za mało postów aby dodać grafikę, zapodałem ją więc jedynie do załącznika.
Vader// Wszystko idzie poprawić ;)
???? za założenie tematu i zapraszamy do aktywności.

 
al_capone 29K

al_capone

Gangster

Rally Sweden WRC 10-13 luty 2011

Kursy z bwin
Może na poczatek wkleje na czym polega WRC:
Rajd serialu Mistrzostw Świata oznacza dla zespołów permanentną, 3 dniową walkę z czasem i konkurencją.

Trasa rajdu składa się z wytyczonych i zamkniętych dla ruchu ulicznego odcinków - tzw. OS&#39;ów (odcinków specjalnych), oraz tzw. &quot;dojazdówek&quot; - dróg publicznych którymi załoga, w samochodzie rajdowym musi dojechać na OS. Na dojazdówkach kierowców obowiązują lokalne przepisy, ograniczenia prędkości i prawo drogowe.

Typowy rajd składa się z 18stu odcinków specjalnych, a wygrywa ta załoga która - po 3ech dniach imprezy, uzyska łącznie najlepszy czas przejazdów.

Organizacja podlega ścisłym rygorom, a wszelkie wykroczenia poza regulamin karane są karami czasowymi, lub nawet wykluczeniam z rajdu.

Rajdy rozgrywane są na wszelakich nawieżchniach - szutrze, śniegu lub asfaltcie.

Załogi podczas dnia mogą zjechać 3 razy do parku technicznego, by w przydzielonym - określonym czasie dać szansę mechanikom na dokonanie niezbędnych napraw.
Źródło Castrol.com
Sezon 2011 rozpoczyna się podobnie jak w poprzedni od rajdu Szwecji. Rajd ten charakteryzuje się zimową aurą. Trasa liczy około 1700km i i rozpoczyna się w okolicach Karlstad.
Nawierzchnia pokryta jest w większości śniegiem i lodem, czasami wystaje szuter. Mimo takich warunków, gdzie temperatura może sięgać nawet minus 25 stopni Celsiusza, rajd należy do rajdów szybkich. Prędkości sięgają nawet do 200km/h!
W takich rajdach jak ten (czy Finlandii) stosuje się specjalne opony z metalowymi kolcami, aby przy takich prędkościach auto trzymało się nawierzchni.
W tym roku jak poprzednik napisał, w WRC doszło do zmian. Auta są nowe, do których kierowcy muszą się dostosować, zaaklimatyzować. Dawne silniki WRC o pojemności 2.0 zostały zasępione silnikami o pojemności 1.6, bezpośrednim wtryskiem z turbosprężarką i z napędem 4x4! To na pewno spowoduje mniejsze momenty obrotowe. Wszystko to spowodowane jest cięciami kosztów.
W Rajdzie Szwecji wystartuje dwanaście nowych samochodów WRC – cztery Citroeny DS3 (pojadą nimi Loeb,Sebastien Ogier, mistrz świata w 2003 roku Norweg Petter Solberg i Raikkonen) oraz osiem Fordów Fiesta, za kierownicami których usiądą m.in. Finowie Jari-Matti Latvala (wicemistrz świata w sezonie 2010) i Mikko Hirvonen.
Ciekawostką jest, że w tym sezonie dodatkowe punkty w klasyfikacji będą dla top3 najszybszych kierowców.
W rywalizacji uczestniczą tylko dwa samochody:
1. Ford Fiesta RS WRC

2. Citroen DS3 WRC

Wracają do rajdu Szwecji.
Od 5 lat wygrywają systematycznie konstruktorzy Forda. W poprzednim sezonie wygrał Fin Mikko Hirvonen, znów w 2008 Fin Jari-Matii Latvala. Obaj przed rajdem wypowiadali się, że dobrze im się jeździ w rajdzie Szwecji. W ostatnich testach w tym kraju, gdzie testowali nowy samochód z optymizmem zapatrywali się do tego rajdu:
Mikko Hirvonen jest wyjątkowo zmotywowany do wygranej po słabym minionym sezonie - Z całą pewnością chcielibyśmy rozpocząć sezon wygraną - stwierdził Fin - Mamy mocny zespół i auto, myślę zatem, że wygrana jest w zasięgu.
Latvala znów umiarkowanie wypowiadał się o najbliższym rajdzie:
Lubię warunki na Rajdzie Szwecji, w przeszłości to był dla mnie dobry rajd i fajnie byłoby walczyć o wygraną - komentuje Latvala - Ale postawiłem sobie za cel finisz w pierwszej trójce. To byłby dobry start do sezonu.
Sam &quot;kierownik od testów&quot; teamu Ford był zadowolony:
Było bardzo pozytywnie i żaden z kierowców nie zgłaszał problemów - donosi Richard Millener, koordynujący testy ze strony M-Sportu - Wszyscy chwalili auto za to, że łatwo się do niego zaadaptować - a zwłaszcza ci, którzy wcześniej mieli okazję pojeździć Fiestą S2000. Zauważyli większą moc oraz zwinność auta. Są bardzo zadowoleni i już wiedzą, czego się spodziewać.
Jak widzimy to z dużym zapałem zawodnicy podchodzą do tego rajdu. Finowie lubią się ścigać w takich warunkach, w końcu się uczą od dziecka jeździć na śniegu. W Finlandii panują podobne warunki, śnieg i dużo lodu.
Największy konkurent Finów, czyli mistrz świata z 2010 Sebastien Loeb z dystansem podchodzi do pierwszej rywalizacji:
Na pewno postaramy się wypaść jak najlepiej, ale to nie jest mój ulubiony rajd a Fordy mogą być mocne - przyznał Loeb - Lubię tam jeździć, gdy warunki są dobre, ale nie czuję się najlepszy w tej imprezie i raczej nie zobaczymy tam pełnego potencjału DS3.
Nie można także lekceważyć takich zawodników jak Andresson czy Mads Ostberg, którzy dobrze spisywali się podczas testu.
Z oferowanych zakładów przez firmę Bwin (mimo, że ma najszerszą ofertę to w obecnej chwili i tak marnie wygląda) typowałbym jako zwycięzce Hirvonena. Po wypowiedziach widać, że dobrze się czuje w rajdzie Szwecji, dobrze czuje nowy samochód i dobrze wypadł podczas testu. Ja zagram po kursie 5.00 w Bwin.
Jeśli chodzi o H2H w Bwin:
Latvala - Andersson 1 1.45 w Bwin
Obaj dobrze się spisują na śniegu, Andersson ma dobrze wyczute auto, jedzie u siebie, lecz doświadczenie przemawia za Finem.
Loeb - Hirvionen 2 2.45 w Bwin
Francuz z dystansem podchodzi do tego rajdu. Jak sam mówi, nie jest to jego ulubiony rajd. Myślę, że Fin podobnie jak rok temu wygra tą rywalizację. Dodatkowo po kursie 1.50 można obstawić, że będzie w TOP3.
Na razie to tyle. Mam nadzieje, że w innych firmach bukmacherskich oferta na ten rajd się pojawi. Liczę na ciekawe zakłady H2H.
W 2009 roku w Mistrzostwach Świata WRC odbył się rajd Polski. Tamto wydarzenie pokazało, że w Polsce jest dużo fanów i kibiców rajdów samochodowych. Niestety na forum mało kto się interesuje. Mam nadzieje, że to się zmieni :wink: Robert Kubica może w WRC nie startuje (może po zakończeniu kariery ???? ) ale z powodzeniem ściga się w innych rajdach (o niższej randze). Ostatnio miał wypadek i nagle na forum zaczęła się dyskusja o rajdzie. Wolałbym aby taka dyskusja miała inny charakter, o zwycięstwach Roberta, a nie przykrym wypadku.
Tutaj dla porównania 3 rajdy (każdy na innej nawierzchni)
1. Rajd Polski WRC 2009 Mikołajki - Rajd głównie na szutrze:
http://www.youtube.com/watch?v=0SSJ0-hhTZs
2. Rajd Szwecji - rajd na śniegu i lodzie
http://www.youtube.com/watch?v=OwuwtErBKM0
3. Rajd Niemiec - rajd głownie na nawierzchni asfaltowej
http://www.youtube.com/watch?v=-x0MqqNuWJg
 
N 10

nawmar

Użytkownik
Pojawiła się szersza oferta jak kolega Marcin-Odra napisał i też się zgodzę, że za bogata nie jest.
Zacznijmy od typów na na zwycięzce rajdu. Jest to jeden z dwóch dla mnie rajdów w sezonie gdzie faworytem nie jest Loeb, wie że bardzo trudno będzie mu wygrać i nie znając jeszcze perfekcyjnie auta nie będzie cisnął na na 100%. Celuje w ósmy tytuł mistrza i zadowoli się suma punktów jaką dostanie za 3 bądź 4 miejsce.
Głównych kandydatów do zwycięstwa wiedzę w osobach Hirvonena, P.Solberga i Latvali. Kolejność ich wymienienia nie jest przypadkowa bo tak typuje ich szanse na zwycięstwo. Latvala jest młody i trochę nie obliczalny, zdarzają mu się spektakularne dzwony i głupie błędy (Rajd Polski 2009) jednak jak pojedzie czysto ma szansę na wygraną, ALE po tym jak rozbił Fiestę na testach dość konkretnie przez co Ford musiał zrezygnować z przetestowania Fiest w warunkach bojowych na rajdzie Arktycznym. Dlatego Latvala raczej nie pojedzie wszystkiego a tylko taka jazda może przynieść zwycięstwo. P.Solberg odrodził się w zeszłym sezonie w Citroenie i myślę, że dalej będzie na fali wznoszącej w dodatku rajd na śniegu podnosi jego szanse. Ambicja Petera nie pozwoli mu na odpuszczanie. Jednak mimo wszystko na zwycięzcę obstawiam Hirvonena, choć w ostatnim sezonie był za Latvalą dalej jest liderem w zespole Forda, choć już może nie tak oczywistym jak to było w poprzednich sezonach. Fin doskonale czuje się na śniegu myśląc o zdetronizowaniu Loeba, musi tutaj wygrać bo w roli faworyta wystąpi jeszcze tylko raz podczas Rajdu Finlandii.
Typ na zwycięstwo w Rajdzie Szwecji: Mikko Hirvonen - 4.0
Ok teraz pora na HTH
Z par na Bwin wybieram takie oto:
Pierwsza para według mnie pewniak. Pojedynek kierowy fabrycznego z prywatnym. Za Latvala przemawia, raz klasa zawodnika, ilość przejechanych kilometrów w nowym samochodzie no i całe zaplecze w postaci fabryki.
Latvala 1.45 - P.G Andersson 2.55 typ Latvala
Kolejna para, przeciętniak kontra as z F1. Pomimo, że Kimi jest Finem i lubi jazdę po śniegu to jednak nie będzie miał podejścia do przeciętnego Wilsona, który mimo wszystko za kierownica samochodu WRC przejechał duuuużo więcej kilometrów niż Kimi. Jakiegoś pogromu się nie spodziewam ale stawiam na Matthew ???? W dodatku Wilson ma problem z budżetem i nie pewny jest jego start w dalszej części sezonu dlatego zapewne będzie się chciał pokazać z jak najlepszej strony
Wilson 1.4 - Raikkonen 2.7 typ Wilson
Kolejna para tu się rozwodzić nie będę po w sumie opisałem ją trochę na początku.

Loeb 1.65 - Hirvonen 2.1 typ
Hirvonen
Na koniec, tu ciężko trochę o typ za Ogier przemawia fabryczna ekipa i ilość testów, ale stawiam na doświadczenie byłego mistrza świata i stawiam na P.Solberga.
Ogier 1.85 - P.Solberg 1.85 typ P.Solberg
 
N 10

nawmar

Użytkownik
Jesteśmy już po odcinku testowym, który daje jakieś pojęcie o układzie sił. Pamiętać jednak należy, że to tylko krótki odcinek testowy a nie oes po 20 kilometrów i więcej.
Henning ładnie pocisnął i może coś namieszać, z tego co obstawiałem to widzę, że Wilson coś cienko sobie radzi za to Kimi daje radę. Jak uzna, że może o coś powalczyć to nie zdziwię się jak przekroczy limit i wyląduje w zaspie, gdzie zakończy rajd albo zaliczy dużą stratę.
WYNIKI ODCINKA TESTOWEGO

H. Solberg (Ford) 2.02,5 (7)
Hirvonen (Ford) 2.02,6 (3)
P. Solberg (Citroen) 2.02,7 (6)
Loeb (Citroen) 2.02,8 (5)
Latvala (Ford) 2.03,2 (4)
Andersson (Ford) 2.03,4 (4)
Østberg (Ford) 2.03,9 (4)
Räikkönen (Citroen) 2.04,5 (7)
Ogier (Citroen) 2.05,3 (4)
Brynildsen (Skoda S2000) 2.08,6 (5)
Wilson (Ford) 2.10,0 (6)
Prokop (Ford S2000) 2.10,5 (3)
Flodin (Subaru N) 2.10,5 (4)
Grøndal (Subaru N) 2.11,0 (5)
Block (Ford) 2.11,4 (7)
Sandell (Skoda S2000) 2.11,6 (4)
al-Qassimi (Ford) 2.12,0 (6)
Kuipers (Ford) 2.14,5 (5)
 
N 10

nawmar

Użytkownik
Pojawiła się szersza oferta jak kolega Marcin-Odra napisał i też się zgodzę, że za bogata nie jest.
Zacznijmy od typów na na zwycięzce rajdu. Jest to jeden z dwóch dla mnie rajdów w sezonie gdzie faworytem nie jest Loeb, wie że bardzo trudno będzie mu wygrać i nie znając jeszcze perfekcyjnie auta nie będzie cisnął na na 100%. Celuje w ósmy tytuł mistrza i zadowoli się suma punktów jaką dostanie za 3 bądź 4 miejsce.
Głównych kandydatów do zwycięstwa wiedzę w osobach Hirvonena, P.Solberga i Latvali. Kolejność ich wymienienia nie jest przypadkowa bo tak typuje ich szanse na zwycięstwo. Latvala jest młody i trochę nie obliczalny, zdarzają mu się spektakularne dzwony i głupie błędy (Rajd Polski 2009) jednak jak pojedzie czysto ma szansę na wygraną, ALE po tym jak rozbił Fiestę na testach dość konkretnie przez co Ford musiał zrezygnować z przetestowania Fiest w warunkach bojowych na rajdzie Arktycznym. Dlatego Latvala raczej nie pojedzie wszystkiego a tylko taka jazda może przynieść zwycięstwo. P.Solberg odrodził się w zeszłym sezonie w Citroenie i myślę, że dalej będzie na fali wznoszącej w dodatku rajd na śniegu podnosi jego szanse. Ambicja Petera nie pozwoli mu na odpuszczanie. Jednak mimo wszystko na zwycięzcę obstawiam Hirvonena, choć w ostatnim sezonie był za Latvalą dalej jest liderem w zespole Forda, choć już może nie tak oczywistym jak to było w poprzednich sezonach. Fin doskonale czuje się na śniegu myśląc o zdetronizowaniu Loeba, musi tutaj wygrać bo w roli faworyta wystąpi jeszcze tylko raz podczas Rajdu Finlandii.
Typ na zwycięstwo w Rajdzie Szwecji: Mikko Hirvonen - 4.0 ✅
Ok teraz pora na HTH
Z par na Bwin wybieram takie oto:
Pierwsza para według mnie pewniak. Pojedynek kierowy fabrycznego z prywatnym. Za Latvala przemawia, raz klasa zawodnika, ilość przejechanych kilometrów w nowym samochodzie no i całe zaplecze w postaci fabryki.
Latvala 1.45 - P.G Andersson 2.55 typ Latvala ✅
Kolejna para, przeciętniak kontra as z F1. Pomimo, że Kimi jest Finem i lubi jazdę po śniegu to jednak nie będzie miał podejścia do przeciętnego Wilsona, który mimo wszystko za kierownica samochodu WRC przejechał duuuużo więcej kilometrów niż Kimi. Jakiegoś pogromu się nie spodziewam ale stawiam na Matthew ???? W dodatku Wilson ma problem z budżetem i nie pewny jest jego start w dalszej części sezonu dlatego zapewne będzie się chciał pokazać z jak najlepszej strony
Wilson 1.4 - Raikkonen 2.7 typ Wilson ⛔
Kolejna para tu się rozwodzić nie będę po w sumie opisałem ją trochę na początku.

Loeb 1.65 - Hirvonen 2.1 typ
Hirvonen ✅
Na koniec, tu ciężko trochę o typ za Ogier przemawia fabryczna ekipa i ilość testów, ale stawiam na doświadczenie byłego mistrza świata i stawiam na P.Solberga.
Ogier 1.85 - P.Solberg 1.85 typ P.Solberg ⛔
Wszystko prawie weszło, jednak w parze Wilson - Raikkonen nie doceniłem Kimiego, który jednak się rozjeździł i na śniegu dawał radę. Reszta typów była dobrze obstawiona a para Ogier - P.Solberg to zwyczajny pech. Solberg po przekroczeniu prędkości w piątek stracił prawko. Warunkowo mógł jechać jeszcze przez 48 godzin do 14:30 z tym że ostatni odcinek zaczynał się o 15 więc za koło musiał wskoczyć pilot. Strata 50 sekund spowodowała spadek za Ogier na 5 miejsce.
Zresztą tu opis tej sytuacji:
Widzowie relacji na żywo zaszokowani patrzyli, że na Power Stage w aucie Pettera Solberga na fotelu kierowcy zasiadł...Chris Patterson! Jak się okazało, Petter w piątek został złapany na przekroczeniu prędkości o 40 km/h. W Szwecji oznaczało to, że zawieszono mu prawo jazdy, dostał warunkowe pozwolenie na jazdę na 48 godzin - i o 14:30 upłynął termin. Zespół wolał nie ryzykować i Patterson poprowadził auto, tracąc 50 sekund i czwartą pozycję.
- W sumie się uśmialiśmy, dobra zabawa. Musiałem kierować od przegrupowania. Nigdy nie jechałem tym autem. Petter niestety został złapany na przekroczeniu prędkości - opowiadał Patterson.
 
Otrzymane punkty reputacji: +10
al_capone 29K

al_capone

Gangster
Z oferowanych zakładów przez firmę Bwin (mimo, że ma najszerszą ofertę to w obecnej chwili i tak marnie wygląda) typowałbym jako zwycięzce Hirvonena. Po wypowiedziach widać, że dobrze się czuje w rajdzie Szwecji, dobrze czuje nowy samochód i dobrze wypadł podczas testu. Ja zagram po kursie 5.00 w Bwin.
Typ: ✅ 5.0
Latvala - Andersson 1 1.45 w Bwin Obaj dobrze się spisują na śniegu, Andersson ma dobrze wyczute auto, jedzie u siebie, lecz doświadczenie przemawia za Finem.
Typ: ✅ 1.40
Loeb - Hirvionen 2 2.45 w Bwin Francuz z dystansem podchodzi do tego rajdu. Jak sam mówi, nie jest to jego ulubiony rajd. Myślę, że Fin podobnie jak rok temu wygra tą rywalizację.
Typ: ✅ 2.45
Dodatkowo po kursie 1.50 można obstawić, że będzie w TOP3.
Typ: ✅ 1.50
Zrobiłem małe podsumowanie moich propozycji, które w 100% weszły i można było sporo zarobić.
Gratulacje dla kolegi Nawmar za swoje propozycje, które w większości weszło. Podziękowania na udział w dyskusji. Mam nadzieje, że pojawisz się ze swoimi prognozami przed kolejnym rajdem. To już 6 marca, rajd Meksyku. Myślę, że i inni userzy włączą się do dyskusji. WRC interesuje się masę osób, co pokazał Rajd Polski, eliminacja WRC w 2009 roku, gdzie pojawiło się tysiące osób.
Końcowe wyniki rajdu Szwecji:
 
Otrzymane punkty reputacji: +10
N 10

nawmar

Użytkownik
Pamiętam o temacie i na pewno się pojawię ???? Tym razem będzie trochę trudniej o typy według mnie. Szwecja była dość przewidywalna, jeśli chodzi o zwycięzcę i niektóre pojedynki, ale poczekajmy na ofertę może tym razem będzie bogatsza ????
Postaram się zabawić w taki sposób, że obstawie wszystko co się da ???? a typy podzielę na te które bym zagrał a które są zbyt ryzykowne na granie, ostatnio tego nie zrobiłem, bo grając za kasę nie posłał bym wszystkiego co podałem.
Szkoda, że buki nie mają typów na zwycięzcę dnia, bo znamy kolejność startu w Rajdzie Meksyku i jadący z tyłu Loeb pierwszego dnia jest pewnym faworytem na bycie liderem właśnie po pierwszym dniu.
Latvala już pokazał na testach w przed Meksykiem, kolejna Fiesta rozbita, jest ułan z niego.

Pzdr
 
T 1,2K

tomekel

Użytkownik
Witam przed nami kolejny rajd. Tym razem zawodnicy udają się do Meksyku gdzie przez 3 dni będą rywalizowali na szutrowej nawiechrzni. Powiem szczerze , że dawno już do wygrania rajdu nie było tylko kandydatów co w tej imprezie. Z oferty Bwin wybrałem jedno zdarzenie :
Henning Solberg - Mads Ostdber 1 kurs 1.95
Mads miał znakomity występ w Szwecji , ale czy powtórzy to w Meksyku... wątpie. Na jego nie korzyść dochodzi jeszcze pozycja startowa pierwszego dnia. Pojedzie jako drugi Henning startuje jako 8 i będzie miał już przetartą trasę. Mało tego Mads debiutuję w Radzie Meksyku nie znajomość tras plus odcinki rozgyrwane na dużej wysokości mogą go zaskoczyć. Solberg startował już kilka razy w 2010 roku dojechał na 6 pozycji. W Szwecji miał pecha rolka drugiego dnia zaraz na pierwszym oesie. Miejmy nadzieje że tym razem rajd przejedzie czysto i ukończy występ wyżej niż Norweg.

Na wygranie całej imprezy spore szanse według mnie ma Petter Solberg , ale wstrzymam się z typem na zwycięswto w tej imprezie nie wiadomo jak nowe WRC będą się zachowywały w tych ekstremalnych warunkach.
Pozdrawiam
 
al_capone 29K

al_capone

Gangster
Rally Guanajuato Mexico 3-6 marzec


2 runda eliminacji rajdowych mistrzostw świata WRC. Tym razem zawodnicy będą się ścigać na drogach szutrowych w Meksyku. Ze względu na różnicę wysokości nad poziomem morza to bardzo trudny rajd. Oprócz tego są bardzo kręte, a zarazem szybkie odcinki.
Jestem zawiedziony ofertą bukmacherów, najbardziej bwin. Sądziłem, że tym razem będzie więcej zakładów h2h, a tu tylko 4.... Gamebookers ma lepszą ofertę. Betsson zakłady h2h, a tak poza tym to lipa.
W poprzedniej rundzie (rajdzie Szwecji) dominowali kierowcy Forda. Na śnieżnych drogach spisali sie rewelacyjnie, ale to nic dziwnego, zawsze im się tam dobrze jeździło. Znów w Meksyku w ostatnich latach dominowali kierowcy Citroena. Przed rokiem wygrał Loeb, przed P. Solbergiem i P. Ogierem. To właśnie zawodników Citroena upatrywał bym w top3. Przed Meksykiem testowali auta na mokrych szutrach w Hiszpanii.
Podobnie jak Tomek, nie zaryzykuje obstawiać zwycięzce. Za dużo kandydatów i nie wiadoma, jak się spiszą nowe WRC w tak ciężkich warunkach. Jednakże postawię w TOP3 na Sebastiana Ogiera. Sam zawodnik bardzo optymistycznie patrzy na rajd. Dobrze ćwiczył w Hiszpani, dobrze spisał się w poprzednim roku. Kurs 1.60 myślę że można zagrać.
Loeb S. (FRA/Citroen) v Hirvonen M. (FIN/Ford) 1 1.45 Gamebookers
Miko będzie w ciężkiej sytuacji startowej. Rozpoczyna raj i będzie czyścił pozostałym zawodnikom ścieżkę. Loeb jest głównym faworytem do zwycięstwa w tym rajdzie.
Latvala J. - M. (FIN/Ford) v Ogier S. (FRA/Citroen) 2 1.67 Gamebookers
Jakoś mi się Latvala nie widzi w tym rajdzie. W Portugalii rozwalił auto na testach, ale mimo to mówi, że jest dobrze jest przygotowany do rajdu. Mimo to przy jego agresywnej jedzie może szybko zakończyć rajd. Ogiera typuje na top3 i sądzę, że sobie poradzi,
Jutro postaram się coś więcej napisać i wytypować inne h2h.
 
N 10

nawmar

Użytkownik
Więc ???? skorzystam z typów z Bwin i Gamebookers żeby było więcej pola manewru ????
Na pierwszy ogień typ na zwycięzcę:
S.Loeb - 1.75
Seb będzie chciał sobie odbić straty ze Szwecji i raczej będzie jechał wszystko, zwłaszcza pierwszego dnia korzystając z pozycji startowej. Jednak jak mówił po rekonesansie pilot Daniel Elena, trasa jest bardzo wysuszona, co grozi zalegającym nad trasą kurzem. Ogólnie zaryzykował bym ten typ, ale nie duża sumą ????
TOP3
S.Ogier - 1.60
Myślę, jak poprzednik że dobrym typem w tym zestawieniu jest właśnie Ogier, podobnie jak Loeb ma dobrą pozycję startową i sądzę że może spokojnie ulokować się na pudle, jego zwycięstwo też nie było by wielkim zaskoczeniem, przy kursie 6.00 można zaryzykować małą skromną sumkę ????
H2H
Mads Ostberg - Henning Solberg 2 1.85
Myslę, że spokojnie można postawić na Henninga. Ostberg wyszalał się w Szwecji a tutaj będzie jaechał już spokojniej, żeby zebrac trochę punktów i zostać w czubie generalki. Za Hennngiem przemawia doświadczenie, zna już rajd. Według mnie jest to bardzo szybki kierowca, jednak jak dla mnie trochę nie obliczalny i tego jedynie bym się obawiał. Lubi mieć przygody jednym słowem ???? Jak pojedzie swoje (bez dzwonów), nie powinno być problemu.
Matthew Wilson - Evgeny Novikov 1 1.80
Mimo, że zawiódł mnie Matthew w Szwecji stawiam na niego znowu ???? Ogólnie bardzo fajna para. Novikov wraca chyba po rocznej przerwie do rajdówki, zawodnik bardzo młody, choć już mający spore doświadczenie. Jeśli będzie jechał stylem jazdy sprzed przerwy ma spora szansę na to, że nie dojedzie. Ogólnie wątpię aby przejechał rajd bez przygód a tempo z Wilsonem powinni mieć podobne. Ja liczę na bezbłędną jazdę Wilsona, który jadąc swoim nie najszybszym tempem będzie przed Novikovem.
Sebastien Loeb - Mikko Hirvonen 1.45 1
Typ z Gamebookers, krótko typując na zwycięzcę Loeba nie może tu być innego typu ????
Jednak wszystkiego nie typuję, ale dam coś jeszcze bez opisów ????
Villagra F. (ARG/Ford) v Wilson M. (GBR/Ford) 2 1.75
Hirvonen M. (FIN/Ford) v Latvala J. - M. (FIN/Ford) 1 1.70
 
al_capone 29K

al_capone

Gangster
Jeśli ktoś chce jeszcze obstawiać WRC to dosyć interesującą ofertę wystawił Expekt. Nie wiedziałem, że oni dają taką ilość, bo aż 15 h2h. Trochę zaniżone kursy, ale nie ma co narzekać.
Również zastanawiałem się nad typem Matthew Wilson - Evgeny Novikov 1 1.80 Bwin. Sam Novikov w wywiadach zapowiadał, że nie zna tej trasy, jedzie po raz pierwszy i nie będzie walczył o czołowe pozycje. Raczej pojedzie spokojnie, aby sprawdzić na co stać nową Fiestę. Tak jak kolega wyżej napisał warto pomyśleć nad tym typem.
Mads Ostberg - Henning Solberg 2 1.85 w bwin
Również się zgadzam i dopowiem dwa zdania od siebie. Mads sam mówi, że nie ma dużego pojęcia o etapach i za sukces uzna zakończenie rajdu w pierwszej piątce. Wątpię, aby mu się to udało. Henning to doświadczony kierowca, bardzo dobrze się czuje na trasach w Meksyku, osiągał tutaj dobre pozycje i zapowiada walkę o czołowe pozycje.
W Expekt można obstawiać jeszcze Loeb - Latvalla po kursie 1.30, ale chyba w taki kurs nie ma się co bawić.
Mam nadzieje, że i tym razem uda nam się troszkę gotówki zarobić na WRC.
Powodzenia
 
N 10

nawmar

Użytkownik
Wyniki testowego, które dają jakiś tam pogląd sytuacji, ale wiadome odbywa się on na krótkim odcinku i można go jechać kilkakrotnie.
Ogólnie widać, że Ogier w formie i jak pisałem kurs na zwycięstwo 6.00 kusi ????
Sebastien Ogier Citroen DS3 WRC 2:51.7
Petter Solberg Citroen DS3 WRC 2:51.9
Sebastien Loeb Citroen DS3 WRC 2:52.9
Jari-Matti Latvala Ford Fiesta WRC 2:53.3
Mads Ostberg Ford Fiesta WRC 2:55.3
Mikko Hirvonen Ford Fiesta WRC 2:55.9
Federico Villagra Ford Fiesta WRC 2:56.4
Matthew Wilson Ford Fiesta WRC 2:56.6
Jewgienij Nowikow Citroen DS3 WRC 2:59.2
Ken Block Ford Fiesta WRC 3:02.4
Henning Solberg Ford Fiesta WRC 3:03.0
Nasser Al Attiyah Ford Fiesta WRC 3:06.9
Juho Hanninen Skoda Fabia S2000 3:07.2
Martin Prokop Ford Fiesta S2000 3:13.7
Dennis Kuipers Ford Fiesta WRC 3:23.3
Aha, krótko jeszcze o H2H, jak patrzyłem wcześniej na kursy na bwinie to była jedna jeszcze fajna para. Zorientowałem się, że znikła dopiero po wynikach testowego jak spojrzałem na nazwiska. Chodzi mi o parę Hanninen - Prokop, mega pewniak na Hanninena, pewnie dlatego wycofali w dodatku Fin w ulepszonej ewolucji Fabi.
 
rajdowiec75 1,8K

rajdowiec75

Użytkownik
Pięknie się układa Rally Mexico po I dniu rządzą Citroëny DS3 S.Ogier&#39;a i S. Loeba. Francuz traci 2.3 sekundy więc to prawie żadna strata na tym etapie całego Rajdu. Na 3 i 4 pozycji plasują się dwaj Finowie kolejno 3. Mikko Hirvonen ze stratą do prowadzącego Ogier&#39;a 1 minuty i 22 sekund 4. Jari-Matti Latvala ze stratą prawie 3 minut.
Już nie mogę się doczekać 3 etapu czyli prawie 30 km szutrowego rajdu, w którym mam nadzieję pozamiatają panowie z ekipy DS3 ;)
http://www.rallymexico.com/latestnews.php?id=139
 
al_capone 29K

al_capone

Gangster
Rajd Meksyku dobiegł końca. Poniżej klasyfikacja końcowa tego rajdu:

Potwierdziły się słowa, że rajd Meksyku należy do trudnych rajdów. Dużo samochodów z czołówki nie dojechało do końca. Największy dramat przeżył Seabasien Ogier, który w 3 dniu, na 20 oesie wyjechał z trasy i rozwalił lewe koło. Gdyby nie to zdarzenia to prawdopodobnie wygrał by rajd.
Na 13 oesie swoją przygodę zakończył Novikov, na 11 Wilson i Kuipers, a Nasser Al Attiyah wykluczony po rajdzie.
Wygrał Sebastien Leob, który przez prawie cały rajd jechał równo trzymając się tuż za Ogierem.
H. Solberg nie dał rady utrzymać przewagi po pierwszym dniu nad Ostbergiem i w ostateczności dojechał o okolo 45 sekund za Norwegiem.
Loeb S. (FRA/Citroen) v Hirvonen M. (FIN/Ford) 1 1.45 Gamebookers ✅
Latvala J. - M. (FIN/Ford) v Ogier S. (FRA/Citroen) 2 1.67 Gamebookers ⛔
w TOP3 na Sebastiana Ogiera 1.60 ⛔
Matthew Wilson - Evgeny Novikov 1 1.80 Bwin
Mads Ostberg - Henning Solberg 2 1.85 w bwin ⛔
Loeb - Latvalla po kursie 1.30✅
24-27 marzec rajd Portugalii. Tym razem musi być lepiej ;)
 
N 10

nawmar

Użytkownik
Więc ???? skorzystam z typów z Bwin i Gamebookers żeby było więcej pola manewru ????
Na pierwszy ogień typ na zwycięzcę:
S.Loeb - 1.75 ✅
Seb będzie chciał sobie odbić straty ze Szwecji i raczej będzie jechał wszystko, zwłaszcza pierwszego dnia korzystając z pozycji startowej. Jednak jak mówił po rekonesansie pilot Daniel Elena, trasa jest bardzo wysuszona, co grozi zalegającym nad trasą kurzem. Ogólnie zaryzykował bym ten typ, ale nie duża sumą ????
TOP3
S.Ogier - 1.60 ⛔
Myślę, jak poprzednik że dobrym typem w tym zestawieniu jest właśnie Ogier, podobnie jak Loeb ma dobrą pozycję startową i sądzę że może spokojnie ulokować się na pudle, jego zwycięstwo też nie było by wielkim zaskoczeniem, przy kursie 6.00 można zaryzykować małą skromną sumkę ????
H2H
Mads Ostberg - Henning Solberg 2 1.85⛔
Myslę, że spokojnie można postawić na Henninga. Ostberg wyszalał się w Szwecji a tutaj będzie jaechał już spokojniej, żeby zebrac trochę punktów i zostać w czubie generalki. Za Hennngiem przemawia doświadczenie, zna już rajd. Według mnie jest to bardzo szybki kierowca, jednak jak dla mnie trochę nie obliczalny i tego jedynie bym się obawiał. Lubi mieć przygody jednym słowem ???? Jak pojedzie swoje (bez dzwonów), nie powinno być problemu.
Matthew Wilson - Evgeny Novikov 1 1.80 ⛔
Mimo, że zawiódł mnie Matthew w Szwecji stawiam na niego znowu ???? Ogólnie bardzo fajna para. Novikov wraca chyba po rocznej przerwie do rajdówki, zawodnik bardzo młody, choć już mający spore doświadczenie. Jeśli będzie jechał stylem jazdy sprzed przerwy ma spora szansę na to, że nie dojedzie. Ogólnie wątpię aby przejechał rajd bez przygód a tempo z Wilsonem powinni mieć podobne. Ja liczę na bezbłędną jazdę Wilsona, który jadąc swoim nie najszybszym tempem będzie przed Novikovem.
Sebastien Loeb - Mikko Hirvonen 1.45 1 ✅
Typ z Gamebookers, krótko typując na zwycięzcę Loeba nie może tu być innego typu ????
Jednak wszystkiego nie typuję, ale dam coś jeszcze bez opisów ????
Villagra F. (ARG/Ford) v Wilson M. (GBR/Ford) 2 1.75⛔
Hirvonen M. (FIN/Ford) v Latvala J. - M. (FIN/Ford) 1 1.70✅
Jednak trudy rajdu zepsuły kilka typów, ale takie są rajdy ???? Znowu mnie Wilson zawiódł a raczej jego sprzęt tym razem, a jak by mu się fura nie popsuła albo przynajmniej nie tak prędko to by było gites, bo tempo miał całkiem całkiem jeśli chodzi o przeciwników w H2H.
 
N 10

nawmar

Użytkownik
Parę typów na Rajd Portugalii. Oferta oczywiści lipna.
Zwycięzca:
Tym razem Ogier został przez buków poważniej potraktowany. Ma bardzo dobrą pozycję startową zresztą sam mówił, że pierwszego dnia pojedzie wszystko. Po &quot;szejku&quot; widać, że będzie konkurencyjny i dla odmiany stawiam na imiennika Loeba.
Sebastien Ogier 2.80
Teraz parę H2H
Hirvonen - Latvala 2 1.80
Loeb - Ogier 2 1.95
Villalagra - Sousa 1 1.45
Raikkonen - Wilson 2 1.5
(do trzech razy sztuka Matthew ???? )
Ostberg - H.Solberg 1 1 1.65
Block - Kupiers 1 1.75
typ wycofany załoga już w samolocie do USA.
Typy wzięte z Bwin.
 
al_capone 29K

al_capone

Gangster
Rally Portugal



Przed nami 3 runda rajdowych mistrzostw świata. Tym razem na szutrowych i krętych drogach w Portugalii.
Rok temu dominowali zawodnicy z teamu Citroen. Wygrał S. Ogier, minimalnie przed Loebem i D. Sordo.
W moim odczuciu i w tym roku obaj zawodnicy będą walczyć między sobą o zwycięstwo. Pokazały to oficjalny odcinek testowy przed rajdem:

Sebastien OGIER (F)Citroen DS3 WRC3:08,5
Sebastien LOEB (F)Citroen DS3 WRC 3:08,6
Jari-Matti LATVALA (FIN)Ford Fiesta RS WRC3:08,8
Petter SOLBERG (N) Citroen DS3 WRC 3:09,2
Mads OSTBERG (N)Ford Fiesta RS WRC 3:09,6
Mikko HIRVONEN (FIN) Ford Fiesta RS WRC 3:10,8
Henning SOLBERG (N)Ford Fiesta RS WRC 3:11,6
Matthew WILSON (GB)Ford Fiesta RS WRC 3:14,8
Kimi RAIKKONEN (FIN)Citroen DS3 WRC 3:15,1
Federico VILLAGRA (RA)Ford Fiesta RS WRC 3:15,6
Ken BLOCK (USA)Ford Fiesta RS WRC 3:16,7Na S. Ogiera mamy kurs 2.90 w Expekt, znów na S. Loeba 2.20.
Co sami zainteresowani mówią przed rajdem Portugalii:
S. Ogier:
Pierwsza wygrana to wspaniałe wspomnienie i nigdy go nie zapomnę. Przejechaliśmy niemal perfekcyjny rajd i cisnęliśmy od startu do mety. Choć byliśmy pierwsi na drodze drugiego i trzeciego dnia, udało się odeprzeć ataki rywali. Choć w Meksyku nie zdobyliśmy punktów, jest wiele pozytywnych wniosków, które można wyciągnąć z pierwszego szutrowego rajdu sezonu. Choć mieliśmy sporo odkurzania, chyba pokazaliśmy naszą konkurencyjność. W Portugalii jestem zdeterminowany, aby jak najlepiej wykorzystać naszą pozycję startową pierwszego dnia. Pomoże nam to zaplanować bardziej agresywny rajd niż w Meksyku. Mamy za sobą dopiero dwie z trzynastu rund mistrzostw, zatem jest jeszcze wiele okazji do zdobycia dobrych punktów.
S.Loeb
Citroeny DS3 WRC były bardzo szybkie w Meksyku, ale w tym rajdzie zawsze dominowaliśmy nad rywalami. Jeśli w Portugalii pogoda będzie dobra, przekonamy się, jak konkurencyjne są te auta w stosunkowo standardowych warunkach - czyli podobnych do tych, jakie czekają nas w kilku kolejnych rajdach. Ten rajd oferuje nam wszystkie trudności, jakie napotkamy w mistrzostwach. Rytm często się zmienia między szybkimi a bardziej krętymi sekcjami, duża liczba szczytów wymaga bardzo dokładnych notatek. Naszym celem jest, aby dobrze wypaść a to oznacza tylko jedno - zwycięstwo!
Ja stawiam na Mistrza Świata, S. Loeba. Pokazał w Meksyku się z dobrej strony, na testach spisywał się dobrze, a doświadczenie jakie ma powinno zaowocować zwycięstwem. 2.20 w Expekt
Jeśli chodzi o pary h2h. Dobrą, bo chyba najszerszą ofertę ma Expekt (14 zakładów). Kursy mogą troszkę zaniżone...
Nie będę się rozpisywał, postaram się wytypowac kilka h2h
Mikko Hirvonen - Sebastien Ogier 2 1.50 Expekt ✅
Ogier faworyt do zwycięstwa. Lepsza pozycja na starcie. Hirvonen sam przyznaje, że mimo że prowadzi w klasyfikacji generalnej, jeszcze nie ma do końca wyczutego samochodu.
Sébastien Loeb - Jari-Matti Latvala 1 1.35 Expekt ✅
Latvala na odcinku testowym pojechał dobrze. W top5 powinien być, na pewno nie będzie wyżej jak Loeb.
Mikko Hirvonen - Petter Solberg 2 1.95 Expekt ⛔
Solbergowi zawsze tutaj dobrze się jeździło. Jak sam przyznaje lubi ten rajd i będzie chciał się pokazać z dobrej strony. Na odcinku testowym pokazał, że będzie walczył o wysokie lokaty. Hirvonen przed testami mal nie rozwalił auta. Są ciasne odcinki i jeśli się przeszarżuje, można łatwo wylecieć z drogi.
Jari-Matti Latvala - Sebastien Ogier 2 1.55 Expekt ✅
Sébastien Loeb - Mikko Hirvonen 1 1.35 Expekt ✅
Jari-Matti Latvala - Petter Solberg 2 1.95 Expekt ⛔
Mads Österberg - Henning Solberg 1 1.60 Expekt ⛔
Petter Solberg - Sebastien Ogier 2 1.45 Expekt ✅
Matthew Wilson - Kimi Raikkonen 1.60 Expekt ✅
Federico Villagra - Ken Block 1.160 Expekt ✅
Sébastien Loeb - Petter Solberg 1.30 Expekt ✅
Sébastien Loeb - Sebastien Ogier 1.60 Expekt ⛔
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
al_capone 29K

al_capone

Gangster
Jesteśmy po pierwszym dniu rajdu Portugalii.
Ekipa Forda bardzo dobrze się spisuje na szutrowych drogach. Prowadzi Latvala przed Mikko Hirvonenem. Na 3 i 4 pozycji są kierowcy Citroena (S. Loeb i S. Ogier) z niewielką stratą czasową (13 i 16 sekund). Taki top4 się nam wykrystalizowało i między tymi zawodnikami prawdopodobnie będzie rozgrywała się walka o zwycięstwo.
Na 7 oesów, 3 wygrał S. Ogier, 2 J. Latvala a po jednym M.Hirvonen i P. Solberg. S. Loeb nie wygrał żadnego, a jest w generalce na 3 pozycji. Jedzie swoim, równym tempem i to dobrze wróży przed 2 dniem rajdu.
Słabo spisuje się P.Solberg, mimo że wygrał jeden z oesów zajmuje odległą 20 pozycje. M.Ostberg jest dopiero 66, który od pierwszego oesa wyraźnie nie idzie dobrze. Wyprzeda go nawet Michał Kościuszko, który startuje w rajdzie, ale w niższej klasie - PWRC.
Zobaczymy co przyniesie 2 dzień.
Do tej pory wycofał się jeden zawodnik, którego można było typować - Ken Block. Przypomnę, że on miał wypadek na testach przed tym rajdem. Tak to wyglądało:
http://www.youtube.com/watch?v=mMXSbr3FE00&amp;amp;feature=related
 
N 10

nawmar

Użytkownik
W połowie drugiego dnia, zapowiada się że walka o zwycięstwo rozegra się między Latvala a Ogier. Hirvonen złapał kapcia i zmieniał koło tracąc 2 minuty ale udało mu się jeszcze wepchać po zmianie koło przed Loeba na oesie, który w kurzu za nim stracił 30 sekund i jego szansa na wygraną mocno spadła. Mimo strat mam nadzieję, że przejdzie Latvale, bo kibicuję mu w zdobyciu kolejnego tytułu MŚ.
Co do Ostberga to urwał koło już na prologu, ale dojechał z prawie 2 minutową stratą a na pierwszym prawdziwym oesie padła elektronika i po zawodach. Według mnie o odrobił by spokojnie te 2 minuty do Henninga gdy potem już było wszystko ok z samochodem, ale teraz to już po ptakach.
P.Solberg miał troche pecha nałapał kapci i rajd stracony, szkoda bo tempo ma bardzo dobre.
Tak to wyglądało na i po oesie 10:
Wyniki na SS10 - Loule 1 (22.56km)
1. S. OGIER 15:31.6
2. S. LOEB 15:35.4 +3.8 +3.8
3. P. SOLBERG 15:35.5 +0.1 +3.9
4. J. LATVALA 15:44.1 +8.6 +12.5
5. M. OSTBERG 15:46.5 +2.4 +14.9
6. M. HIRVONEN 15:48.6 +2.1 +17.0
7. M. WILSON 16:05.6 +17.0 +34.0
8. H. SOLBERG 16:06.6 +1.0 +35.0
9. K. RAIKKONEN 16:21.0 +14.4 +49.4
10. F. VILLAGRA 16:22.8 +1.8 +51.2
Wyniki po OS 10
1. S. OGIER 2:11:59.9
2. J. LATVALA 2:12:06.8 +6.9 +6.9
3. S. LOEB 2:12:30.6 +23.8 +30.7
4. M. HIRVONEN 2:14:17.8 +1:47.2 +2:17.9
5. M. WILSON 2:15:37.2 +1:19.4 +3:37.3
6. H. SOLBERG 2:15:42.8 +5.6 +3:42.9
7. A. ARAUJO 2:18:27.6 +2:44.8 +6:27.7
8. K. RAIKKONEN 2:18:35.5 +7.9 +6:35.6
9. F. VILLAGRA 2:18:51.6 +16.1 +6:51.7
10.K. AL QASSIMI 2:19:57.7 +1:06.1 +7:57.8
 
N 10

nawmar

Użytkownik
Parę typów na Rajd Portugalii. Oferta oczywiści lipna.
Zwycięzca:
Tym razem Ogier został przez buków poważniej potraktowany. Ma bardzo dobrą pozycję startową zresztą sam mówił, że pierwszego dnia pojedzie wszystko. Po &quot;szejku&quot; widać, że będzie konkurencyjny i dla odmiany stawiam na imiennika Loeba.
Sebastien Ogier 2.80✅
Teraz parę H2H
Hirvonen - Latvala 2 1.80✅
Loeb - Ogier 2 1.95✅
Villalagra - Sousa 1 1.45✅
Raikkonen - Wilson 2 1.5✅
(do trzech razy sztuka Matthew ???? )
Ostberg - H.Solberg 1 1 1.65⛔

Typy wzięte z Bwin.
Tym razem lepsza skuteczność ???? Szkoda awarii Ostberga bo na oesach był by szybszy od H.Solberga, ale takie są rajdy ???? ????
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom