>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

WTA Elite Trophy - Zhuhai (24.10.2023 - 29.10.2023)

Status
Zamknięty.
tarki_16 214,3K

tarki_16

Moderator
Członek Załogi
Tenis by Dawid 888,9K

Tenis by Dawid

Znawca - Tenis
Linette vs. Krejcikova
Małe finały sezonu powracają do kalendarza po kilkuletniej przerwie spowodowanej pandemią, więc siłą rzeczy te rozgrywki nie będą kojarzone przez osoby, które tenisem interesują się od niedawna. Panie, które nie dostały się do WTA Finals, spotykają się w Zhuhai i grają we własnej formule o końcowy triumf, a bywa i tak, że te same zawodniczki grają w obu finałach, gdyż mogą wejść z rezerwy lub grać w deblu jak w przypadku Krejcikovej. Dziś jednak jest tutaj i zagra w grupie z Linette oraz Kasatkiną, więc muszę przyznać, że te zestawienie prezentuje się bardzo mocno jak na standardy zaplecza finałów. Magda jest zdecydowanym underdogiem i w mojej opinii wypada jej zagrać tu swój najlepszy tenis czyli wyluzować się, puścić rękę i pokazać co ma najlepszego. Poznaniankę ogranicza tak naprawdę mental, o którym często wspominała, a jak działa głowa to mogliśmy zobaczyć choćby na Australian Open i kilku innych turniejach. Niestety tych zawodów było zaledwie kilka, ale zapunktowała w nich na tyle solidnie, że pozwoliło to na osiągnięcie życiowego rankingu i zadebiutowanie w tym turnieju, co powinno być dla niej dużą nobilitacją. Ostatnio jednak zawodzi, dużo przegrywa (porażki z Martic i Sawinych) i te kursy z jednej strony nie mogą dziwić, ale z drugiej Linette ma tyle duży potencjał, że w roli underdoga może się sprawdzić i nie ukrywam, że na to liczę. Polka ma na tyle duże umiejętności, że może rywalizować z szeroką czołówką. Cała presja będzie na Czeszce, lecz na chłodno analizując w wymianach znacznie wyżej stawiam Barborę, która należy do bardzo cierpliwych oraz stabilnych mentalnie zawodniczek. Z drugiej strony miała w tym sezonie spotkania, w których mocno zawiodła i nie poznawałem jej (Andreeva, Bronzetti czy Tauson). Ostatnio zrobiła finał w Zhengzhou, lecz tam lepsza okazała się Zheng, lecz wyraźnie było widać progres. Ostatni raz spotkały się przed rokiem w Dosze i zdecydowanie lepsza była Krejcikova, więc czas na wyciągnięcie wniosków. Barbora może mieć z tyłu głowy, że przed sobą ma jeszcze WTA Finals oraz finały Billie Jean King Cup, więc czeka ją istny maraton.

👉 powyżej 18,5 gemów @1,51 (forBET) ❌ (zabrakło 1 gema i głowy!)

Moje analizy znajdziesz także TUTAJ!
 
Ostatnia edycja:
Tenis by Dawid 888,9K

Tenis by Dawid

Znawca - Tenis
Linette vs. Kasatkina
Ostatnie spotkanie grupowe "małych" finałów sezonu WTA czyli dla najlepszych zawodniczek 2023 roku, które nie załapały się do WTA Finals w Cancun. Sytuacja wygląda tak, że Magda po gładkiej porażce z Krejcikovą i po zwycięstwie Kasatkiny 2-1 z Krejcikovą nie ma już szans na awans, więc zagra o pietruszkę. Jednak Dasza musi wygrać, by awansować, więc ona musi się spiąć. Dla Linette to dobra sytuacja, ponieważ nie ciąży już na niej żadna presja, a to dla niej ważne. Polka umiejętności ma bardzo wysokie, ale jak przegrywa to praktycznie zawsze przez mental, głównie w roli faworytki. Ostatnio nawet rola underdoga nie pomogła i mimo, że Krejcikova bardzo pomagała to i tak ugrała kilka gemów, a do tego oddała prowadzenie z przełamaniem w II partii, przegrywając ją ostatecznie 4-6. Dla Poznanianki to prawdopodobnie ostatni mecz sezonu, więc warto zakończyć go pozytywnym startem. H2H z Kasatkiną jest remisowe i wygrywają na przemian. Myślę, że over 18,5 gemów jest to opcja warta przemyślenia, bo nie chce mi się wierzyć, że Polka pożegna się z turniejem w tak słabym stylu i ogólnie będzie to dla niej aż tak wielki zawód. Jednak moją uwagę najbardziej zwróciły asy serwisowe, ponieważ linia ustawiona jest na poziomie 1,5 czyli bardzo nisko. Oczywiście Daria jest zawodniczką bardzo defensywną, a nawierzchnia należy do dość wolnych, ale pamiętajmy, że gramy na betonie i to w hali, co powinno teoretycznie sprzyjać szukaniu asów. Spójrzmy na bezpośrednie spotkania pań, bo tam dość ciekawe liczby, a mianowicie padało 4, 11, 7 i 6 asów, więc bardzo dużo jak na potencjał, szczególnie Daszy i wiele więcej niż dzisiejsza linia. Jednak warto spojrzeć też na ten turniej i wyniki tej grupy, ponieważ w obu meczach padł tylko jeden as, więc to na pewno daje do myślenia, ale według mnie warto poszukać przełamania. Im dłuższy mecz tym większa szansa na pokrycie tej linii. Obie panie są bardzo nierówne pod tym względem i nie powiem na którą bardziej liczę, ale zarówno jedna jak i druga mogą zaliczyć w tym meczu zero jak i samodzielnie pokryć tę linię.

👉 powyżej 1,5 asów w meczu @1,62 (forBET) ✅
👉 powyżej 18,5 gemów @1,42 (forBET) ✅

Moje analizy znajdziesz także TUTAJ!
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +599
scotratez 66,6K

scotratez

Użytkownik
garciaaaaa.jpg



Zhuhai, China
WTA ELITE TROPHY
27.10.2023, 13:00

Caroline Garcia - Beatriz Haddad Maia
Caroline Garcia

(1,74)
STS


Francuzka należy do dosyć nieobliczalnych zawodniczek na korcie. Kiedyś uważałem, że najlepsza w te klocki jest Petra Kvitova. Myślę, że obie są siebie warte. Obie zawodniczki mają nieobliczalne zachowania na korcie. Grają falami. Jednak jeżeli trzymają poziom przez cały mecz, są wówczas nie do zatrzymania. Obie potrafią piekielnie zabić rywalkę forehandem, obie tak samo dysponują skutecznym silnym serwisem z tym, że Caroline to właściwie posiada zabójczy serwis. Jeżeli jej wchodzi nie ma w zasadzie co zbierać. Francuska to taki troche John Isner. Jej gra to głównie serwis. Umówmy się szczerze, ale poruszanie się po korcie nie należy do jej mocnych stron, podobnie jak granie pod siatką. Dlaczego więc upieram się, że to Francuzka wyjdzie z tej rywalizacji lepiej. Z dwóch powodów. Po pierwsze dziewczyny grają w hali. Tutaj serwis będzie premiowany. Wiatr nie będzie z pewnością przeszkadzać. Francuzka zresztą lubi grać na takich kortach. Druga sprawa jest taka, że Garcia ostatnio w Azji notuje wzrost formy. W Tokio przegrała co prawda z Sakkari w ćwierćfinale a w Pekinie na noże przegrała w ćwierćfinale z Igą Świątek, mecz z kolei w kolejnym turnieju z Jasmine Paolini przegrała na własne życzenie. Widziałem ten mecz i przecierałem oczy ze zdumienia, ponieważ Caroline przegrała wygrany mecz. W tym turnieju trzyma nerwy na wodzy i pokonała po równym meczu Madison Keys w podobnym wymiarze pokonała Amerykankę także Brazylijka Beatriz Haddad Maia. Trzeba jednak wrócić uwagę na fakt, że Ameryanka znacznie lepiej serwowała w meczu z Caroline Garcia. Tam zanotowała aż 12 asów. W meczu z Brazylijką 3 asy a skuteczność drugiego podania wynosiła zaledwie 44%. Uważam, że Caroline narzuci swój styl gry poprzez serwis. Beatriz nie należy do zawodniczek super podających, dla niej właściwie lepiej jak piłka jest w polu. W Azji nie zanotowała dobrych wyników, według mnie jej dyspozycja jest gorsza. Do tego dochodzi fakt, że na hali prawie w ogóle nie gra. Na tej nawierzchni ma najmniejszy współczynnik zwycięstw. W moim przekonaniu Francuzka będzie tutaj jedną z faworytek do wygrania turnieju jeżeli tylko głowa będzie działać tak jak trzeba.

veronika kuder.jpg


Zhuhai, China
WTA ELITE TROPHY
27.10.2023, 9:00

Liudmila Samsonova - Veronika Kudermetova
Liudmila Samsonova
(1,52)
STS


W tym pojedynku wyżej akcje stawiam po prostu Samsonovej z prostego powodu. Jej dyspozycja zwłaszcza na tym etapie sezonu jest po prostu stabilniejsza i nadal bardzo wysoka. Rosjanka w każdym aspekcie gry trzyma się solidnie. Samsonova gra bardzo ofensywny tenis, bezkompromisowy. Uderza silnie, stara się kilkoma uderzeniami załatwić temat grając głęboko za linią kortu. Trochę ją to wkurza, gdy ktoś postanowi się z nią zabawić i zagrać czasami drop-shota za siatkę. Veronika gra z kolei falowo, w Tokio wygrała turniej i później znowu obniżyła loty. Samsonova w Pekinie przegrała w finale z Igą Świątek ale nie tak dawno doszła także do finału w Montrealu. Obie zawodniczki mają za sobą pierwszy mecz w Zhuhai. Obie grały z Lin Zhu i ku mojemu zaskoczeniu Veronika nie poradziła sobie z tenisistką z Chin która nie oszukujmy się, ale daleko jest od dobrej dyspozycji. Samsonova też podkpiła sprawę i przegrała pierwszego seta gładko Chinką ale później dała jej konkretny łomot. Czasami się zastanawiam, czy celowo ten se nie został podarowany aby Chinka miała punkty w grupie. Ale to tylko moja głośna myśl. Wcale nie uważam, że tak było, ale nie byłoby to głupie skoro turniej rozgrywany jest w Chinach i fajnie byłoby się podlizać lokalnej społeczności. W każdym razie nawet jeżeli Samsonova przespała tego seta, to jest dla mnie nie zrozumiała porażką Veroniki z Chinką. W poprzednim turnieju z kolei Veronika dała się ograć Verze Zvonarevie. Ciężko mi sobie wyobrazić aby przy takiej dyspozycji ograła Samsonova. Według mnie Liudmila ma poszarpane ambicje po przegranym w finale z Igą Świątek, ona będzie chciała coś w Azji wygrać. Jej pierwszy serwis wygląda tutaj lepiej niż u Kudermetovej. Samsonova zanotowała aż 12 asów. Liudmiła także lepiej returnowała Chinkę niż Kudermetova. W mojej ocenie Samsonova powinna ten mecz wygrać.

 
Ostatnia edycja:
I 24,7K

iti

Użytkownik
Samsonova - Kudermetova...
Czy ktoś oglądał ten mecz? z 6-4 *3-0 dla Kudermetovej robi się w drugim 3-6 i 2-5* 15-40 w trzecim dla Samsonovej i ta przegrywa seta do 5. Nie stawiałem, nie oglądałem i zastanawiam się czy to brawurowa ustawka dwóch onuc?
 
tarki_16 214,3K

tarki_16

Moderator
Członek Załogi
Q. Zheng Over 6.5 asa @1.70 Superbet

Chinka jedna z najlepiej serwujących kobiet w tourze i tak niska linia ? Wchodzę w to. Do tej pory w rundzie grupowej zaliczyła 12 i 11 asów w 3 setach. Dziś jest faworytką, może się to skończyć w dwóch setach, ale nawet jeśli tak, to powinna pokryć zaproponowaną linię. Jej rodaczka nie jest jakąś wybitną zawodniczką, jeśli chodzi o odbiór serwisu, sama Samsonova w rundzie grupowej posłała jej 12 asów. Można pobrać zakład do fajnego dubelka.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +653
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom