>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

WTA Tour - Madryt (28.04.2022 - 07.05.2022)

Status
Zamknięty.
tarki_16 214,3K

tarki_16

Moderator
Członek Załogi
ma860t700-madrid-open-logo-tienda-oficial.png


Miejsce: Madryt, Hiszpania
Data rozgrywania: 28.04.2022 - 07.05.2022
Nawierzchnia: Clay
Kategoria: WTA 1000
Pula nagród: $6,575,560
Oficjalna strona turnieju: https://www.madrid-open.com/en/
Lista Startowa: https://www.tennisteen.it/entry-list/wta/23770-wta-entry-list-25-aprile-8-maggio-2022.html
Drabinka: https://www.wtatennis.com/tournament/1038/madrid/2022/draws
Plan gier: https://www.wtatennis.com/tournament/1038/madrid/2022/order-of-play
Zwycięzca singla 2021:
A. Sabalenka
Zwycięzcy debla 2021:
B. Krejcikova / K. Siniakova



Zapraszam do merytorycznej dyskusji i pisania analiz
 
dx2 224,6K

dx2

Użytkownik
Petkovic-Juvan 2 @1.6

Wydaje mi sie, ze Slowenka tutaj wygra i awansuje do turnieju glownego. Z calym szacunkiem dla bylej polfinalistki French Open, ale Petkovic juz ciezko bedzie miec utrzymywac wysoka forme przez dlusze okresy. Niemka zostal zniszoczna przez kontuzje i ta kariera sie w pewnym punkcie posypala, chociaz miala udany powrot w tamtym sezonie na cegle, gdzie wygral turniej w rumunskim Cluj-Napoca czy zagrala w finale w Hamburgu. Niemniej jednak to turnieje niskiej rangi z dosc slaba obsada i tez przeceniac przesadnie ich wartosci nie mozna.
Juvan z kolei robi z roku na rok progres i wydaje mi sie, ze miala wczoraj na ten moment trudniejsza rywalke do pokonania w osobie Qiang Wang. Petkovic znowu dosc dlugo nie bylo i wcozrja zagrala mecz po 2 miesiecznej przerwie. Niby latwo wygrala, ale uwazam ze tu bedzie zupelnie inna rywalka, ktora chce robic co raz lepsze wyniki, dlatego stawiam na dobra kolezanke Igi Swiatek ze Słowenii. Moze ta dobra forma udzieli sie tez troche Slowence, a wydaje mi sie to duzo bardziej prawdopodobne. Spodziewalem sie wiekszego faworyzowania Juvan w tym zestawieniu, wiec biore ten typ do zlozenia.
 
Ostatnia edycja:
D 25,5K

dzidzok

Użytkownik
Wg mnie nie warto.Petkovic w tym roku przegrala z samymi dobrymi zawodniczkami, Juvan nie raz juz zawodzila kiedy powinna wygrac.Juvan ma potencjal, widzialem jej mecze w zeszlym roku, ale brakuje pewnie glowy do mocniejszych sukcesow.Niemka mocno doswadczona I to moze jutro zawazyc.
Petko 2,4

Rachimova 5

Co to za kurs WTF.Rosjanka ma olbrzymi potencjal, owszem Bequ niezle ostatnimi czasy ale jak sie zatnie to bedzie ciezko.Rachimova gra mocny, ofensywny tenis.Winnery przeplata bledami ale Bequ to nie Halep by tak slabo oceniac szanse rywalki.

Graczewa-Watson 1 1,62

Watson I clay to nieporozumienie.Rosjanka z tych, mlody h, gniewnych.

Kanepi-Trevisian 2 2,8

Wloszka ostatnio za slabo gra a Kanepi z kolei za dobrze.

Bondar-Minnen 1 1,4

Minnen to nie ta polka.

For fun hc gemowe w str Rachimowej, Graczewej I Trevisian
 
Otrzymane punkty reputacji: +142
fazer77 2,7K

fazer77

Użytkownik
Godzina: 19:00
Osaka Naomi - Sorribes Tormo

Osaka h- 8,5 8,40 Fortuna
Osaka h- 7,5 5,25 STS

Osaka h- 5,5 2,50 STS
Osaka h- 4,5 2,00 STS

DW 2-0 1.90 STS




Oglądałem mecz I rundy obu zawodniczek, Naomi Osaka pokonała Potapową 6-3 6-1, która jest w mega gazie, Japonka grała bardzo pewnie trafiała precyzyjnie w linie końcowe, mocne uderzenia, zagrała 6 asów w krótkim meczu, punkty po I serwisie 86%, jest to była nr 1, która już wróciła do bardzo dobrej formy, w poprzednim turnieju osiągnęła finał w Miami. Natomiast Sorribes Tormo swoim stylem uważam, że nie będzie miała nic do powiedzenia w tym starciu, własna publika nic jej nie da, poprzedni mecz z Pawluczenkową bardzo wymęczony, to Rosjanka była nie ograna, wróciła po przerwie i grała tragicznie w I i III secie gdzie opadła z sił. Kurs do konkursu, ale i tak uważam, że jest duże value, polecam 2-0 w setach lub niższe handi. Polecam!
 
dx2 224,6K

dx2

Użytkownik
Jabeur-Bencic 2 @1.75

Bardzo dobrze ogladalo sie mecz Bencic z Muchova. Sadze, ze Szwajcarka gra lepiej. Jest to rewanz za niedawny final z Charlston, gdzie w 3 setach zwyciezyla Bencic. Bencic calkiem niezle wynikI w Madrycie w poprzednich edycjach i wciaz widze ja w roli fawortyki w tym zestawieniu.

Gauff-Halep 2 @1.3

Hale z kolei wrzufcma na akumulowany. Rumunka nie dala sznas Badosie, wyglada ze jest chec gry, a podobno po urazie w ubieglym roku pojawily sie nawet mysli o konczeniu gry. To taki nowy rozdzial Halep z Muratoglu w swoim boksie. Gauff miala swietny seozn ceglany w ubieglym sezonie, ale do tej pory jej wszytskie mecze z Halep konczyly sie porazkami, wiec zakladam ze teraz moze byc podobnie.
 
dx2 224,6K

dx2

Użytkownik
Alexandrova-Anisimova 2 @1.55

Dobra, widze ze buki zaczynaja spuszczac wiec zapodam taki typ. Anisimova zaczela w koncu grac na miare duzych mozliwosci. Dwa swietne boje i pokonana Sabalenka i Martic po bardzo dobrych meczach i dosc latwe zwyciestwo nad Azarenka. Wiadomo, ze rywalka Alexandrova preferuje bardzo silowy tenis, ale Anisimova tez tak bardzo nie ustepuje, a przede wszytskim ma ten swoj swietny return kiedy jak znajdzie w meczu zasieg i glebie to sieje spustoszenie. Czuje, ze to bedzie dobry okres na cegle dla Anisimovej w tym roku, a warto wspomniec, ze przeciez byla juz w przeszlosci polfianlista French Open, a ten polfinal przegrala w 3 setach z triumfujaca wtedy Barty. Jeszcze w tej samej edycji byl taki pmaietny mecz, gdzie runde wczesniej Anisimova naprawde wyrazie ograla faworyzowana zawsze na ceglanych kortach Halep.
Juz biore pod rozwage, te specyficzne korty w Madrycie, ale jak nie teraz to kiedy ugrac jak najwiecej, bo forma faktycznie zbliza chyba do tej z pamietnego wspomnianego French Open. Pograne troche mocniej niz zwykle, by wyrownac ten niemrawy tydzien i licze na dobry efekt.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +50
Bergkamp10 19,2K

Bergkamp10

Użytkownik
Aleksandrowa vs Jabeur @ 2


Gram w kierunku Jabeur, która mam nadzieję znajdzie się w finale - mało tego, mam nadzieję, że go zgarnie bo od dłuższego czasu robi progres dobijając do czołówki i trzyma równy poziom. Czas w końcu zwieńczyć te ostatnie 2-3 lata rozwoju "poważnym" turniejem jakim jest Madryt bo okazja ku temu wydaje się bardzo dobra gdyż wszystkie wielkie nazwiska WTA już po odpadały. Widziałem obie Panie i bardziej przemawiają do mnie umiejętności i styl Tunezyjki, która mam nadzieję, że chce ten tytuł zdobyć jak i również poprawić swój tragiczny bym powiedział bilans z Aleksandrovą. Co do Rosjanki to miałem nadzieję, że poleci już z Anisimovą aczkolwiek "młodej" nie szło i mentalnie padła i nie grając tego co potrafi. Mam nadzieje, ze jakieś "demony" i ten słaby bilans Jabuer również nie sprawi, że głowa się zagotuje bo jeśli tylko "rozrusza" Aleksandrovą i ta będzie musiała w pełnym biegu odgrywać piłki to tej celności wierzę, że zabraknie przy tych jej mocnych uderzeniach.
 
piatddz 62,2K

piatddz

Użytkownik
🎾 Ekatarina Aleksandrova - Ons Jabeur | Aleksandrova wygra seta @1,65

Unibet

Ons sporą faworytką po świetnym meczu z Halep. Ja tutaj widzę jednak dużo ale. Po pierwsze już slogan, który wszyscy wiedzą, że sypka mączka tutaj jest bardzo szybka i predysponuje zawodniczki z nawierzchni twardych po drugie styl Tunezyjki. Ons wygrywa łatwo z zawodniczkami, która grają z rotacją, regularnie tak jak Halep bo ona dosłownie potrafi je zabić jeszcze większą regularnością, rotacją i wysokością piłek. Męczy się za to z zawodniczkami ofensywnymi w tym właśnie Aleksandrową. 7 pojedynków między nimi i tylko jedno zwycięstwo Jabeur. Ok, ona może to wziąć bo jednak na mączce to ma spory handicap ale nic nie wskazuje na to żeby tutaj była deklasacja. Takie mecze często wyglądają tak, że zawodniczka która atakuje łatwo wygrywa jednego z setów a później przestaje trafiać, lub przeciwniczka znajduje na nią sposób i odrabia. Wydaje mi się że styl Rosjanki na tej szybszej mączce będzie bardzo niewygodny dla Tunezyjki, która męczyła się z zawodniczkami nawet tutaj które potrafią uderzyć jak Bencic, Anisimova czy Grachewa. Można pomyśleć też nad jakimiś łamakami na ten mecz, ja wybrałem pewniejszą opcje czyli set dla Rosjanki.
 
Bergkamp10 19,2K

Bergkamp10

Użytkownik
Teichmann vs Pegula @ 1

Kto z Jabeur w finale? Mecz lada momen. Mam nadzieję bedzie to Szwajcarka, która trafiła z formą na tym turnieju. Wyglada na zmotywowaną i skupioną na korcie i oby tak pozostało również dzisiaj. Pegula jest słuszną faworytką aczkolwiek mam nadzieję, ze tenis Teichamann sprawi jej trudności i to Szwajcarka rozstrzygnie go na swoją korzyść.
 
dx2 224,6K

dx2

Użytkownik
Pegula-Jabeur 2 @1.5

Nie byl to dobry tydzien typerski pod wzgledem tenisowym, ale i taki musial sie w koncu w tym roku trafic. Sprobuje na zamkniecie turnieju. Ogolnie wiele niespodziewnaych rozstrzygniec w Madrycie. To specyficzny turniej, mozna by rzec ze polhalowy, jezlei mowa o tych najwazniejszych 2-3 kortach. Zreszta osmiu najwyzej rozstawioncy hzwodniczek do cwiercfinalu dotarla tylko jedna - wlasnie Jabeur.

Typ na Jabeur. Widzialem mecze Tunezyjki z Bencic i Alexandrova i chyba faktycznie jest faworytka. Nie chce sie rozwodzic, bo w poprzednim poscie tak zrobilem i typ byl nietrafiony, wiec zaufam tu swoim wrazeniom i szczesciu na koniec.
 
Otrzymane punkty reputacji: +233
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom