>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

WTA Tour - Taszkent & Québec, 10-16.09.2012

Status
Zamknięty.
prof 8,8K

prof

Użytkownik
Dyscyplina: Tenis , WTA Taszkent (Uzbekistan)
Spotkanie: Donna Vekic - Bojana Jovanovski
Typ: Bojana Jovanovski 2-0
Kurs: 2.62
Buk: Bet365
Analiza:
Niespodziewanie w cwiercfinale w Taszkencie znalazla sie 16 letnia Chorwatka Donna Vekic. Dzis zmierzy sie ona ze zdecydowanie trudniejsza rywalka niz poprzedniczki wiec o sprawienie kolejnej niespodzianki moze byc raczej ciezko. Mialem troche dylemat czy akurat ten typ dac do typow dnia bo jeszcze gra dzis Begu czy tez Panova po rownie dobrych kursach. Zdecydowalem sie jednak ten typ zagrac bowiem uwazam ze przygoda małolaty sie dzisiaj konczy. W drodze do tegu etapu turnieju przechodzila ona kwalifikacje a potem przeszla 2 rundy turnieju glownego jednak pokonanie takich &quot;amatorek&quot; w kwalach jak Pug , Kichenok , Artamova po 2-0 wielkiego wrazenia nie robi. Jedynie pokonianie Rybarikova cos znaczy bo Arruabarrena-Vecino ma niewiele wspolnego z hardem.. Jovanovski rozegrala 2 ciezkie mecze z Pfizenmaier i Daniilidou wygrywajac po 2-1. Teraz mysle ze bedzie to latwiejsze spotkanie bo po pierwsze rywalce brak doswiadczenia a po drugie Serbka jest w dobrej formie gdzie wygrala turniej w Baku czyli turniej tego samego formatu co Taszkent. Ostatnio rowniez osiagnela polfinal w Dallas wiec forma i umiejetnosci sa aby zakonczyc udana przygode Vekic w 2 setach.
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
alvaros 256

alvaros

Użytkownik
Dyscyplina: Tenis, WTA Quebec
Data: 13.09.2012, godzina: 19:15
Spotkanie: K. Flipkens - M. Lucic
Typ: 1
Kurs: 1,45
Buk: Bet-at-home
Krótko, zwięźle i na temat. Flipkens jest zdecydowanie lepszą zawodniczką, zwłaszcza na hardzie, także tym halowym. Jej atutem jest przede wszystkim bardzo mocny jak na kobiece warunki serwis, który pomaga bardzo w rozpracowywaniu rywalek. Jak wiemy tenis w damskim wydaniu charakteryzuje się często bardzo dużą liczbą przełamań w trakcie meczu bowiem wiadomo, że panie nie mają takiej siły ognia jak panowie i dużo łatwiej jest damskie serwisy returnować. Są nawet takie zawodniczki, którym łatwiej przychodzi przełamywanie podań niż utrzymywanie własnych. Popis takiej gry dała wczoraj Mladenovic w meczu z Beck, Francuzka w zasadzie co drugie swoje podanie traciła tylko po to by zaraz odrobić powrotnym przełamaniem. Typowe dla WTA. Jednak nie dla Flipkens. Belgijka ma mocny serwis i potrafi z niego korzystać. Rzadko daje się przełamać, ustawia sobie grę mocnym podaniem i mając ten komfort może w spokoju czekać na własne okazje do breaka. Tak z reguły wygląda jej gra, chociaż w meczu pierwszej rundy z Cibulkovą akurat pokazała się z innej, typowej dla reszty tenisistek strony. Masa obustronnych przełamań, wojna nerwów, podanie nie funkcjonowało tak jak należy, chociaż w tych najważniejszych momentach potrafiła posłać jakiegoś asa. Ogólnie było ciężko, jednak Lucic to nie Cibulkova. Słowaczka gra agresywnie, ma dobry return, natomiast o Chorwatce zbyt wiele ciepłych słów powiedzieć nie można. Typowa, przeciętna rzemieślniczka bez żadnego błysku ani większego atutu. W pierwszej rundzie męczyła się długo z El Tabakh wygrywając po 3 zaciętych setach i to chyba będzie na tyle jeśli chodzi o jej występy w Quebec. Po stronie Lucic nie widzę absolutnie żadnych atutów, którymi mogła by postraszyć Flipkens. Belgijka powinna w końcu ogarnąć serwis bo gdy serwuje na swoim normalnym poziomie to element ten stanowi jej największy atut. Po spotkaniu z Cibulkovą powinna wyciągnąć odpowiednie wnioski i rozprawić się z Lucic w dwóch szybkich setach.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
siara_1984@wp 196

siara_1984@wp

Użytkownik
Ok mecz się skończył Ulki Radwańskiej z Panovą więc podsumujmy. Tu nie można napisać że Polka wymęczyła ten mecz tylko go wymordowała. Niestety jak to Ulka gra bardzo nie równa - ja mam takie zdanie o niej i raczej meczy z jej udziałem z daleka omijam no ale tym razem skusiłem się i niestety żałowałem bo wszystkie pazury zjedzone. Pograłem na live 1 set na Radwańską przy stanie 2-0 dla Panovej i mniej wiecej scenariusz się zgadzał , Ulka odrobiła straty i się zaczeło miała 3 okazje do przełamania i ich nie wykorzystała i się zemściło że przegrała 1 set. Drugi set też ciężki początek no ale później poszło i 3 set to już w ogóle książkę można pisać jak do dupy można grać. Niestety Ulka musi poprawić regularność bo bez tego nie ma co marzyć o ścisłej czołówce a dziewczyna ma potencjał. Nastepnym razem przestrzegam przed graniem na Ulke
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
psotnick 844,9K

psotnick

ModTeam
Członek Załogi
Tennis - WTA - Quebec Bell Challenge
Anna Tatishvili - Petra Martic
(Zwycięzca meczu)
Typ: Anna Tatishvili @ 1.87 Betsafe ✅ 6-2 6-3 :grin: bezproblemowo i o to chodzi..
(Wygra pierwszy set i mecz)
Typ: Anna Tatishvili @ 2.35 Betsafe ✅
Trudno mi powiedzieć skąd te równe kursy w tym meczu. Moim zdaniem właściwie wszystko przemawia za młodą Gruzinką i to ona powinna być mocną faworytką. Przede wszystkim Tatishvili ma za sobą bardzo dobry okres gry w dużych turniejach za oceanem. Skutecznie przebrnęła przez kwalifikacje w Montrealu (gdzie m.in. pokonała naszą Ulkę), potem jako lucky loser zaliczyła 2 rundę w Cincinnati i wreszcie świetny występ na US Open, gdzie doszła do 4 rundy, w której musiała uznać wyższość Azarenki. Dobre wyniki zaowocowały awansem na najwyższe w karierze miejsce w rankingu (52. WTA) z widokami na szybkie wejście do top50 (http://www.tennisbetsite.com/head-to-head/petra-martic-vs-anna-tatishvili-2.html). Z kolei Martic notuje systematyczny regres w rankingu (z 42. w lipcu na 76. dzisiaj) i perspektywy nie są najlepsze. Najgorsze dla Martic, że trudno coś konstruktywnego powiedzieć o jej formie. Po dwumiesięcznej przerwie (najpewniej jakaś kontuzja) rozegrała za oceanem ledwie dwa oficjalne mecze: w 1 rundzie US Open rozniosła ją Stosur (1-6 1-6), a drugi mecz to poniedziałkowe zwycięstwo (nie bez trudu) z Pegulą. Moim zdaniem zarówno obecna forma, ciągłość startowa i potencjał przemawiają zdecydowanie za Tatishvili, dlatego stawiam na jej pewne zwycięstwo, nawet w dwóch setach z małą podpórką na potknięcie w drugim secie. Dla mnie typ jak najbardziej wart ryzyka.
 
Otrzymane punkty reputacji: +15
marekpua 97

marekpua

Użytkownik
Ale dzień mają gospodarze turnieju, najpierw po 2 TB z turnieju wyleciała młoda Bouchard. Następnie ich największa nadzieja Alexandra Wozniak wycofała się z powodu kontuzji prawego ramienia. Na faworytkę turnieju wyrasta Mona Barthel. Poważnie myślę o zagraniu na &quot;win tournament&quot; Barthel po około 2,4. Co sądzicie ?
 
lubiekebab 997

lubiekebab

Użytkownik
Kirsten Flipkens - Anna Tatishvili
Typ: 2
Kurs: 1,68
Wynik: 6/2 3/0* krecz = ZWROT
Belgijka już się żegna z turniejem, już jej czas. Wygrała (wymęczyła) z Cibulkovą i Lucic (sorry scotratez czepaczko xD) z dużymi problemami, ale to dobrze, bo tam na nią typowałem, kursy były tego warte i przeciwniczki były godne stawiania przeciwko. Tym razem jednak jej delikatne slajsy nie wystarczą na zdeterminowaną, mocną Annę, która ją po prostu wykończy, a nie popełnia tylu prostych UE co np. Dominika. To się tak skończy.
Ewidentnie wyszedł brak doświadczenia (taktyka, a właściwie jej brak) i słaba głowa. Choć chyba coś jeszcze od początku było nie tak. Jak się z 40-0 robi równowagę, to się jeszcze walczy w tym gemie, a nie nawet nie biegnie do słabego skrótu (kilka razy w meczu) i podwójny na koniec. Mam nadzieję, że Vekic jutro się nie wykaże taką bezradnością. Z Kirsten przecież wystarczyło więcej agresji i w defensywie by nic nie podołała. Dobrze, że kreczowała, bo nie widziałem jej po pierwszym secie.

Donna Vekic - Irina-Camelia Begu
Typ: 1
Kurs: 2,48 (BetFair)
Wynik: ⛔ 4/6 4/6
Vekic wielki talent i powoli, ale z kopyta, wpasowuje się w klimaty WTA. W zeszłym roku miała bilans w/l na hardzie 17/3, a w tym 33/5. Rocznik 1996, a już 3 tytuły ITF na koncie i 6 finałów. Zagrała już tutaj 7 spotkań, bo musiała przebrnąć przez kwale, ale pierwszego seta straciła dopiero w półfinale z Birnerovą (trzeci był formalnością), ogólnie same pewne zwycięstwa. Zwłaszcza zaimponowały mi te z Rybarikovą i Jovanovski. Jak już podałem jej bilans, to warto też podać Begu - 39/28 w całej, kilka lat dłuższej od jej jutrzejszej rywalki, karierze, a w tym roku zaledwie 8/7, z czego 4 wins w tym turnieju (mówię oczywiście tylko o kortach twardych). Ta z kolei tylko raz w życiu była w finale ITF, w 2010 roku, naturalnie żadnego nie wygrała, zresztą ona dużo lepiej radzi sobie na clayu. Faworytką była tylko w 1 rundzie z Amanmuradovą, potem już mniejsze szanse dawały jej buki z Cornet (forma Francuzki wyraźnie opadła w ostatnim czasie), Voskoboeva (bardzo szczęśliwie w 3 secie, gdzie przegrywała 2-5 i wyszła na 7-5) i dzisiaj z U. Radwańską (fatalny mecz Polki, full błędów, poniekąd oddany za darmo). Czas na pierwszy triumf w turnieju WTA dla młodej zdolniachy. Pewka po takim kursie!
Wielka szkoda. Begu dzisiaj serwowała jak natchniona, a 16-latka sobie kompletnie nie radziła z returnem. Chyba od czasu Sereny Williams na Igrzyskach nie widziałem tak pewnie trzymanego podania i to przez niepozorną Irinę. Moim zdaniem mocno pechowo dla Chorwatki, w wymianach robiła lepsze wrażenie, należą jej się brawa i tak, trzeci set moim zdaniem byłby dla niej. Szkoda, ale mówi się trudno. Ona jeszcze namiesza.
 
scotratez 66,6K

scotratez

Użytkownik
Belgijka już się żegna z turniejem, już jej czas. Wygrała (wymęczyła) z Cibulkovą i Voskoboevą
z kim proszę?
K. Flipkens - A. Tatishvili - 2 (1,57)
bet365
Zgadzam się z LubieKebab co do typu na Gruzinkę. Flipkens co miała zwojować zwojowała. Oczywiście Gruzinka nie gra rewelacyjnego tenisa ale wystarczająco uciążliwego aby wymęczona już zapewne dwoma spotkania po 3 sety Belgijka poległa. Anna pokonała w poprzedniej rundzie dość gładko P. Martic na pewno pokaże pazur także dzisiaj. Flipkens może zdoła urwać jednego seta ale to Gruzinka dzisiaj powinna triumfować. Rzadko kiedy zawodniczka potrafi wygrać trzecie spotkanie z rzędu gdy podczas dwóch poprzednich dochodziło do bardzo męczących spotkań 3setowych a takie w wykonaniu K. Flipkens miały miejsce. Wczoraj Belgijka popełniała cały worek błędów i nie sądzę aby pod wpływem zmęczenia dzisiaj robiła ich mniej.
by scotratez
 
psotnick 844,9K

psotnick

ModTeam
Członek Załogi
K. Flipkens – A. Tatishvili
Moneyline
Typ: A. Tatishvili @ 1.685 Pinnacle ⛔ 6-2 3-0 ret. :;/:
Suma gemów
Typ: Over 21 @ 1.877 Pinnacle ZWROT
edit: ani Tatishvili, ani overa.. Szkoda.. Tenis jednak trzeba grać w bukach, które rozliczają krecz jako zwrot, a nie łasić się na ciut wyższy kurs w innych, nauczka na przyszłość..

Również uważam, że to Tatishvili jest faworytką tego spotkania. Wygląda na to, że jej świetny występ na US Open (4. runda) nie był tylko przebłyskiem i Gruzinka dokonała prawdziwego przełomu w swej grze, jak i rankingu (najwyższy w karierze 52. WTA). Wczoraj bezproblemowo rozniosła Martic dominując przez cały mecz, zwłaszcza agresywny return tutaj miał znaczenie (rywalka tylko 2 razy wygrała swoje podanie). Wprawdzie dawała rywalce trochę zbyt wiele darmowych szans na przełamanie (3/8), z lepszą rywalką taka niefrasobliwość może się skończyć strata seta. Niemniej jednak pewność siebie młodej Gruzinki rośnie, umiejętności już ma wysokie i to ona powinna znaleźć się w półfinale. Jednak to co pokazała Flipkens w tym turnieju każe spodziewać zaciętego meczu, być może nawet 3 setów. Imponuje zwłaszcza forma serwisowa Belgijki (75% zdobytych punktów po pierwszym serwisie i 12 asów w ostatnim spotkaniu), problem w tym, że dzieje się tak ledwie w połowie akcji w gemach serwisowych (49% trafień 1. serwisu), popełniła też aż 6 podwójnych błędów. Na plus za to trzeba jej zapisać konsekwencję i upór w grze, które pozwoliły jej dwukrotnie zwyciężyć po przegraniu 1 seta (w tym z najwyżej rozstawioną Cibulkovą). Podsumowując: to Gruzinka powinna się znaleźć w półfinale, ale nie zdziwiłbym się gdyby musiała dokonać tego na pełnym dystansie.
 
oeb 257

oeb

Użytkownik
Donna Vekic vs Irina-Camelia Begu
Typ: 2 @1.72
[Bet365] ✅
Postawię na Rumunkę. Widziałem co zagrała z młodszą Radwańską i wydaje mi się, że może pokusić się o zwycięstwo w turnieju. Żebyśmy się źle nie zrozumieli - Begu z Ulą żadnego szału nie zagrała, nie była to gra na poziomie wow i ach. Ale myślę, że taka forma jaką ma na teraz Irina-Camelia na taki turniej jak Taszkient może wystarczyć. Szczerze mówiąc, to nie udało mi się zobaczyć na tym turnieju Donny Vekic w akcji. Może rzeczywiście jest tak jak pisze LubieKebab, że Vekic to &#39;pewka&#39;. Może rzeczywiście rozgrywa turniej sezonu... A może ten finał to złuda. Bo jak przejrzeć jej ostatnie występy to się okaże, że dla tej panny finały to chleb powszedni. Naturalnie zachowując proporcje dla rangi turniejów w jakich te finały zanotowała. Bo na ostatnich pięć finałów trzy wtopiła. A każda z jej finałowych rywalek jest dla mnie anonimowa (poważnie mówię... żadnej z nich nigdy nie widziałem w meczu więc nie wiem co tak naprawdę grają). Teraz dostaje w finale zawodniczkę &#39;z nazwiskiem&#39;, po której mniej więcej wiadomo czego się spodziewać. A spodziewam się takiej gry jak z Voskoboevą i Ulą. Że będzie trzymać długie wymiany, że od czasu do czasu zagra po krosie z topspinową rotacją, że będzie chodzić do siatki jak wyczuje dobry moment. Wyrzucić też pare piłek na pewno wywali za linię. A Vekic nie wywali? Też kilka razy wyrzuci. A dorzucając Cornet do wspomnianych dwóch dziewczyn to drabinka Rumunki robi na mnie większe wrażenie. Z oponentek Vekic tylko przy Jovanovski zapala mi się czerwona lampka. Druga lampka zapala mi się, jak patrzę na bilans na hardzie Chorwatki... Mimo tego skieruję się w kierunku Begu.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
lighter 165

lighter

Użytkownik
Dyscyplina: Tenis WTA
Spotkanie: Donna Vekic - Irina Begu
Typ: Donna Vekic
Kurs: 2,06
Bukmacher: PinnacleSports

Analiza: Ale kursiwo, nie ma bata żeby nie spadło do rana, więc piszę teraz. Finał turnieju w Taszkiencie i spotkanie pomiędzy megautalentowaną 16-letnią Chorwatką Donną Vekic i Rumunką Iriną Begu. Zacznijmy od tej starszej. Begu to przeciętna zawodniczka, nie mająca jakichś wielkich osiągnięć na swoim koncie, jest klasyfikowana pod koniec pierwszej setki rankingu WTA, dokładnie na miejscu nr 87. Tutaj wygrała z Amanmuradovą, Cornet, Voskoboevą i Urszulą Radwańską. Wrażenie mogłaby robić wygrana w dwóch setach z Polką, gdyby nie fakt, że młodsza Radwańska grała tutaj bardzo słabo popełniała wiele niewymuszonych błędów i gdyby Panova miała trochę zacięcia to Radwańska odpadłaby już w półfinale. Tak więc zrządzeniem losu w finale mamy Rumunkę, która według mnie błędnie wskazywana jest jako faworytka przez bukmacherów. Donna Vekic bowiem w turnieju w Taszkiencie prezentuje się bardzo dobrze. Wygrała tu już 7 spotkań (4 w turnieju i 3 w kwalifikacjach). Na rozkładzie ma tu m.in. Rybarikovą i Jovanovski, a te nazwiska na hardzie w WTA troszkę znaczą. Nie pokonane rywalki lecz styl gry młodej Chorwatki przekonują do grania na nią. Ustabilizowany serwis, mądra gra, trzymanie piłki w korcie, ale także umiejętność przejścia do szybkiego ataku i zagrania winnera. Było widać to zwłaszcza w meczu z Jovanovski gdzie Serbka waliła jak najęta bomby na drugą stronę, aż nadziewała się na kontrę Vekic lub trafiała w siatkę czy aut. Była dużo lepsza w wymianach od Serbki i myślę, że będzie też tak w meczu z Begu. Dla większych ryzykantów 2-0 po kursie jakieś ok. 3,50. Ja pobieram czysty win, lekko ponad 2,00, ogromne value moim zdaniem.

Donna Vekic vs Irina-Camelia Begu
Typ: 2 @1.72 [Bet365]

... Żebyśmy się źle nie zrozumieli - Begu z Ulą żadnego szału nie zagrała, nie była to gra na poziomie wow i ach. Ale myślę, że taka forma jaką ma na teraz Irina-Camelia na taki turniej jak Taszkient może wystarczyć. Szczerze mówiąc, to nie udało mi się zobaczyć na tym turnieju Donny Vekic w akcji. ...
No właśnie, gdybyś widział jakiekolwiek jej spotkanie na tym turnieju to wiedziałbyś, że jeżeli Begu nie wespnie się na szczyt swoich możliwości to raczej nie ma czego szukać w meczu z Vekic. A Radwańska grała bardzo słabo na tym turnieju, już w meczu z Panovą. Chorwatka powinna zdominować wymiany z Begu, ma też silniejsze uderzenia, mam nadzieję, że nie spali się w finale, ale z drugiej strony Begu też wielkiego doświadczenia w finałach nie ma.
 
kwiti 138

kwiti

Użytkownik
Kristina Mladenovic - Lucie Hradecka O21,5 G @ 1,85 Tobet ✅ ✅ ????
Spotkanie dojrzałości z młodością. 19-letnia reprezentantka Francji gra naprawdę dobrze podczas kanadyjskiego turnieju i łatwo nie odpuści finału. Na swojej drodze miała już m.in.: Oudin czy Alicje Rosolską, a Czeszka - Bouchard z którą aby wygrać dwa sety toczyła mocne, wyrównane tie-breaki.
Myślę, że tutaj mocnym atutem Francuzki będzie utrzymanie swojego podania, co spowoduje, że niemal na pewno w którymś secie pojawi się tie-break. Dodatkowo moim zdaniem od godziny 20:15 będziemy świadkami meczu, który potoczy się nie szybko, a na pełnym wymiarze - trzech setów.
Kurs na pewno kusi i ja to zamierzam zagrać. Wystarczą nam trzy sety by typ wszedł.
 
lubiekebab 997

lubiekebab

Użytkownik
Kirsten Flipkens - Mona Barthel
Typ: 1
Kurs: 4,30
Bukmacher: PanBet
Wynik: ✅ 7/6 7/6
Niemka lubi sprawiać niespodzianki i przegrywać będąc faworytką. Żeby nie wybiegać w dal, to wystarczy spojrzeć na jej męczarnie w ostatnim czasie oraz przegranie z Jovanovski w 1 rundzie US Open (2-6 w decydującym secie). Nie wiemy czego możemy po niej oczekiwać i czy to jest jej przysłowiowe 5 minut. Jeżeli pogoni Belgijkę po korcie i będzie w miarę regularnie trafiać, to każdy wynik jest realny. Flipkens z kolei na pewno zagra swoje czyli wkurzające podcięcia i przyzwoite podanie. Wczoraj mi zaimponowała z Tatishvili, dobry taktycznie mecz, nie należy do ofensywnych graczy, a i tak potrafiła sobie ustawić Gruzinkę wedle życzenia. Także podsumowując: spodziewam się kolejnego udanego meczu Kirsten i tradycyjnie - pomocy ze strony Mony. Kurs zawyżony zdecydowanie.
Drugi półfinał, Kirstina Mladenovic - Lucie Hradecka, to dla mnie nobet, z minimalnym wskazaniem na Czeszkę. Kursy odpowiednio dobrane.
 
prof 8,8K

prof

Użytkownik
Spotkanie: Lucie Hradecka - Kristina Mladenovic
Typ: Lucie Hradecka wygra 2-0 ✅
Kurs: 2.75
Bukmacher: Bet365
analiza:
Polfinal w Kanadyjskim Quebec w ktorym widze tylko jedno faworytke a mianowicie Lucie Hradecka. Czeska na szybkich kortach jest naprawde dobra i potrafi grac na bardzo wysokim poziomie co potwierdzila pare mieisecy temu na niebieskiej maczce gdzie wygrala z kilkoma tuzami przegrywajac dopiero w finale S.Williams. Tutaj spisuje sie bardzo dobrze. Wygrala 3 mecze z czego tylko w 2 rundzie tracac 1 seta. Ostatnio pokonala latwo w 2 setach dobrze spisujaca sie Lauren Davies. Czeszka barzdo dobrze serwuje i ciezko w tym turnieju ja przelamac (4 razy w 1 meczu a pozostalych dwoch tylko 2 )natomaist Mladenovic byla lamana wielokrotnie w tym turnieju (11 razy). Mladenovic rozpoczela gre od kwalifikacji i do polfinalu grala az 3 ciezkie 3 setowe mecze wiec zmeczenie moze dac o sobie znak. Moim zdaniem dobrze spisujaca sie Hradecka powinna gladko w 2 setach wygrac Francuzka.
 
alvaros 256

alvaros

Użytkownik
Data: 16.09.12 (20:00)
Dyscyplina: Tenis, WTA Quebec
Spotkanie: K. Flipkens - L. Hradecka
Typ: 2
Kurs: 2,15
Buk: Pinnacle
Finał turnieju WTA w Quebec pomiędzy Belgijką Kirsten Flipkens a Czeszką Lucie Hradecką. Jestem pełen podziwu dla występu Flipkens na tym turnieju, pokazała kawałek dobrego tenisa i unaoczniła ile w kobiecym WTA znaczy dobry serwis, który przez większość turnieju (z małymi wyjątkami) funkcjonował bardzo dobrze pomagając rozmontowywać kolejne rywalki. Jednak dzisiaj skłaniam się bardziej do gry na Czeszkę. Hradecka kiedyś na hardzie nie spisywała się delikatnie mówiąc najlepiej, ale w tym sezonie przeszła jakąś metamorfoze. Znacznie poprawiła występy singlowe, a w deblu z Hlavackova to już zupełnie, szturmem wdarły się do światowej czołówki. Myślę, że to właśnie deblowe wojaże wpłynęły na poprawę singla u Czeszki, teraz widać, że ustabilizowała formę i potrafi osiągać dobre rezultaty, czego efektem jest choćby dzisiejszy finał w Quebec. Flipkens z reguły górowała do tej pory nad rywalkami serwisem, jednak w dzisiejszym spotkaniu atut ten może nie wystarczyć bowiem Hradecka również ma bardzo dobre podanie. Ciężko ją przełamać na tym turnieju a sama potrafi korzystać z pojawiających się bp bardzo skutecznie. Teoretycznie Flipkens miała trudniejszą drogę do tego finału, bo trafiała m. in na Cibulkovą, Tatishvili i Barthel. Szczególnie z Niemką zaprezentowała się z bardzo dobrej strony wygrywając po dwóch tiebreakach. Jednak w kobiecym tenisie często bywa tak, że po świetnym meczu w kolejnym przychodzi dekoncentracja i zawodniczka gra dużo słabiej, u kobiet wahania formy nawet w czasie trwającego turnieju nie są niczym nadzwyczajnym. Sądzę, że Belgijce będzie trudno powtórzyć tak dobry mecz po raz drugi. Czeszka z kolei robi swoje, powoli i skutecznie, aczkolwiek bez fajerwerków. Rywalki miała nieco słabsze, ale liczy się wynik. Dziś ten spokój i metodyczna gra powinny przynieść jej zwycięstwo w całym turnieju.
 
psotnick 844,9K

psotnick

ModTeam
Członek Załogi
Kirsten Flipkens - Lucie Hradecka
Ile gemów zostanie rozegranych podczas meczu?
Typ: Więcej niż 21,5 @ 1.85 bwin ⛔ 6-1 7-5 :;/: i oczywiście Hradecka musiała dać d... w ostatnim gemie...
Tie-break w meczu
Typ: Tak @ 3.25 bet365 ⛔

Mimo wszystko dość nieoczekiwany finał turnieju w Quebec City, ale trzeba przyznać, że nie ma w tym żadnego przypadku – są to zdecydowanie najlepsze tenisistki w przekroju całego tygodnia. Moim zdaniem zbyt dużym ryzykiem jest próba wytypowania zwyciężczyni, bo są to bardzo wyrównane zawodniczki, o podobnej charakterystyce, nawet ich head-to-head jest remisowy (1-1). Za to bardzo prawdopodobny jest scenariusz wyrównanego, zdecydowanie overowego meczu, być może nawet na pełnym dystansie. Postaram się przedstawić kilka argumentów na taki przebieg rzeczy. Przede wszystkim obie finalistki kapitalnie serwują, co potwierdzają statystyki turniejowe (http://www.tennisbetsite.com/head-to-head/lucie-hradecka-vs-kirsten-flipkens-2.html). Zwłaszcza Hradecka imponuje w tym elemencie: w dwóch ostatnich meczach zdobywała aż 80% punktów po pierwszym serwie i 60% po drugim, a to wszystko okraszone aż 24 asami (w ledwie 4 setach!) przy tylko 6 podwójnych błędach. Trzeba przyznać, że są to wybitne statystyki serwisowe. Belgijka również dobrze czuje się w swoich gemach serwisowych. Na przestrzeni ostatnich 7 setów dała się przełamać ledwie 6 razy, co jak na warunki WTA jest bardzo dobrym wynikiem. Ma już na koncie 27 asów w całym turnieju wygrywając 75% punktów po pierwszym serwisie. Gdy spotykają się rywalki świetnie serwujące to trudno je przełamać, a to z kolei bardzo uprawdopodabnia tie-break w tym meczu. A obie zawodniczki nie stronią w tym turnieju od tie-breaków (Hradecka 4, Flipkens 3), a przy spodziewanym wyrównanym meczu szans na TB może być więcej. Dla mnie oba typy jak najbardziej warte ryzyka.
 
lubiekebab 997

lubiekebab

Użytkownik
Kirsten Flipkens - Lucie Hradecka
Typ: dokładny wynik 1-2
Kurs: 5
Wynik: ⛔ 6/1 7/5
Jest to trzeci turniej Belgijki na kortach twardych w tym roku, poprzednie dwa to niepowodzenie w kwalifikacjach do Australian Open i wymęczona druga runda US Open (przegrana z Azarenką). Jej wyniki nie były optymistyczne, ale tutaj ma wyraźnie niezłą formę. Z Cibulkovą i Lucic wygrała ciężkie 3-setówki, z Tatishvili (rzekomo kontuzjowaną) po kreczu, a wczoraj 7-6 7-6 z Barthel. Ogólnie trochę fuksa miała, bo mogła odpaść w pierwszej rundzie, a jest w finale. Flipkens gra dość delikatny tenis, ma przyzwoite podanie, niezłe skróty, ale z siłowymi zawodniczkami wyraźnie sobie nie radzi. Mona wczoraj pomogła, bo ledwo trzymała serwis popełniając podwójne błędy niemal w każdym gemie. Lucie serwuje dużo lepiej, po kilkanaście asów w meczach, mówi się że to jeden z najlepszych serwisów w WTA. Ich ostatnie spotkanie to Indian Wells 2011, Hradecka wygrała 7-6 6-2. Uważam, że teraz też raczej wygra Czeszka, ale w 3 setach, możliwy ponownie tie-break (na co także jest dobry kurs). Spodziewam się mało przełamań. Jej &quot;fenomen&quot; polega na tym, że przeważnie końcówki setów rozstrzyga na swoją korzyść.
 
G 7

garrincha

Użytkownik
Data: 16.09.12 20:00
Dyscyplina: Tenis, WTA Quebec
Spotkanie: K. Flipkens - L. Hradecka
Typ: 2:1 (Wynik)
Kurs: 4.20
Buk: Unibet

Po wczorajszym zaciętym niespodziewanym zwycięstwie nad Mona Barthel 7-6(6) 7-6(3) przez większość osob skazana na porażkę Kirsten udowodniła ze jest w dobrej dyspozycji w jakiej znajduje sie w ostatnich turniejach. Dwa wczorajsze taje moga byc bardzo cenne w rywalizacji finałowej z Lucie Hradecka, z tego powodu ze zanosi sie dzis na kolejne zaciete spotkanie w koncu to finał i zagrają dwie najlepsze zawodniczki danego turnieju. Wiec emocji nie powinno zabraknąć i nie wykluczam takiego scenariusza ze dzis taj moze zadecydować o wygranej, a ceny bagaż doświadczenia z wczorajszego spotkania moze zaprocentować, bowiem Hradecka bardzo często w swoich spotkaniach w danym turnieju miała taje w których wychodziła obronna reka. Obie panie nie wygrały jak dotąd żadnego turnieju w rozgrywkach WTA, wiec mobilizacji po obu stronach siatki nie powinno zabraknąć, z tego tez powodu podejrzewam dojdzie do trzech setów ze wskazaniem na Kirsten.
 
marekpua 97

marekpua

Użytkownik
Kirsten Flipkens - Lucie Hradecka 1,8 Bwin ✅

Obie staną przed wielką szansa wygrania swojego pierwszego, singlowego turnieju WTA w karierze. Moją faworytka jest Belgijka, która rozkręca się z meczu na mecz. Przede wszystkim imponuje mi jej opanowanie w trudnych momentach. Wczoraj w 2 secie prowadziła z Barthel 5-2, Niemka dogoniła i ostatecznie doszło do TB. Większość zawodniczek, mając wygrany mecz w głowie przegrywa w takich sytuacjach. Flipkens dalej grała swoje i wygrała Tb do 3! Widać, że wie czego chce i dąży do tego.
Hradecka to przede wszystkim znakomita deblistka, szybka nawierzchnia w Quebec bardzo jej odpowiada. Ja widzę to tak, panie swoje serwisy będą regularnie wygrywać, nie zobaczymy zbyt wielu przełamań. W dłuższych wymianach zdecydowanie lepiej powinna czuć się Flipkens i to będzie klucz do turniejowego zwycięstwa.
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
iluminati 60

iluminati

Użytkownik
Dyscyplina: Tenis, WTA Quebec, Kanada
Data: 16.09.2012 (godz. 20:00)
Mecz: Kirsten Flipkens - Lucie Hradecka
Typ: Podwójny wynik: Hradecka wygra 1 set i wygra cały mecz
Kurs: 2,50
Bukmacher: Bet365
Dużo ludzi typuje dziś finał turnieju WTA w Quebec i pojawiają się najróżniejsze scenariusze. Każdy z nich jest tak samo prawdopodobny bo według mnie mamy do czynienia z równorzędnymi zawodniczkami dlatego o losach meczu zdecydują detale. Dużo się pisze o serwisie obu tenisistek i moim zdaniem jest to detal, który może mieć akurat w tym meczu kluczowe znaczenie. Nie spodziewam się wielu przełamań, każda z tenisistek będzie się skupiać na utrzymaniu własnego podania wiedząc, że jeden break może zdecydować o losach seta a w konsekwencji także i meczu. Jednak mimo wszystko jest to WTA, więc można być pewnym, że okazje do breakpointów się pojawią, a wygra ta zawodniczka, która da ich rywalce mniej. Moim zdaniem dużo lepszym podaniem dysponuje Hradecka i to ona według mnie ma większe szanse na odniesienie zwycięstwa w tym spotkaniu, które zaowocuje zwycięstwem w całym turnieju w Quebec. Czeszka prezentuje się tutaj stabilniej od Flipkens, której momentami serwis nie działał tak jak by sobie tego życzyła. Dla mnie jej podanie i tak jest pewnym fenomenem bo mierzy ona zaledwie 1,65 m. a mimo to ma bardzo mocną, nieprzyjemną w odbiorze zagrywkę. Hradecka przy swoich 1,77 m wzrostu ma dużo łatwiej posyłać mocne piłki. Uważam, że Czeszka wyjdzie zwycięsko z tego pojedynku. Zagrywkę ma mocniejszą od Flipkens i przy równym poziomie obu tenisistek ten drobny szczegół może mieć decydujące znaczenie. Zwłaszcza na początku meczu przy pełni sił powinno być widać różnicę na korzyść Czeszki dlatego uważam, że wygra ona 1 seta a w dalszej części meczu również nie powinna mieć problemów by całą partię rozstrzygnąć na swoją korzyść.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom