>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

WTA Wielki Szlem: Roland Garros 2018 - turniej główny

Status
Zamknięty.
W 151,7K

wielki_gracz

Forum VIP

Miejsce: Paryż, Francja
Data rozgrywania: 27.05 - 10.06.2018
Nawierzchnia: Clay
Kategoria: ITF (Grand Slam)
Pula nagród: $ 20,298,331
Oficjalna strona turnieju: https://www.rolandgarros.com/en-us/
Lista Startowa: https://www.rolandgarros.com/en-us/players
Drabinka: https://www.rolandgarros.com/en-us/results/1?type=SD
Plan gier:
Zestawienie kursów:
http://www.oddsportal.com/tennis/france/atp-french-open/
Zwycięzca singla 2017: Jelena Ostapenko
Zwycięzcy debla 2017: Bethanie Mattek Sands/Lucie Safarova
W poniedziałek ruszają kwalifikacje !
Zapraszam do merytorycznej dyskusji i pisania analiz
!​
 
drif 17,2K

drif

Użytkownik
Roland Garros 2018
Serena wraca po dosc dlugiej przerwie. Nie grala jeszcze na Clayu w tym roku, co tu mowic o grze ostatni mecz w Miami w Marcu przegrany z Osaka. A na Clay w 2016 wlasnie w Paryzu rowniez przegrany final z Muguruza. W jakiej jest formie i czy tak dluga nieobecnosc dobrze wplynie na jej gre. Trudno mi cokolwiek spekulowac i wymyslac za i przeciw, bo tego nie wiem. Tylko sama Serena wie jak sie czuje i napewno gdyby nie byla w pelni sil nie wracalaby do gry.
Pierwsza runda rywalka wymarzona moim zdanie ktora potrafi grac i mysle ze to jest dobry sprawdzian da Sereny.
Potem 1/8 w moim odczuciu siostra rywalki z 1 rundy. Nastepnie 1/4 Muguruza i Halep na drodze do finalu. Czy to duzo... zapewne tak. Rywalki ktore graja i w formie sa. Ale, tak jak napisalem nie bede pisal i zgadywal. Wydaje mi sie ze Serena jest bardzo mocno zmotywowana. Przypomina mi sie powrot Kim Clijsters na Us Open 2009 po urodzeniu dziecka i wygraniu turniju. Wiec czemu Serena nie mialaby powtorzyc wyczynu i jako powracajaca mama wygrac wielkiego szlema!
To tylko i az tenis kobiecy gdzie wiele innych moze zadecydowac o formie dnia.
Serena Williams Winner 2018 @17 Betfair 1/10 ⛔
Name of Finalist Serena Williams @7 Bet365 1/10 ⛔
Serena Williams wycofała dzisiaj z powodu kontuzji ramienia.
 
gregghaus 0

gregghaus

Użytkownik
Kvitova wycofała się z Rzymu po wygranych back-to-back turniejach w Pradze i Madrycie (zagrała i wygrała wówczas 11 meczów w ciągu 12 dni). Po prostu zmęczenie materiału, żadna kontuzja
 
gowniak 86

gowniak

Użytkownik
Kuzmova Schiavone 2 2.2 Fortuna ⛔
Nie jest to jakiś mocny BET, ale warto spróbować, spokojnie ze stawkami. Schiavone to triumfatorka Roland Garossa, czuje się tutaj jak w domu, dobra w każdym aspekcie gry, jednoręczny backhend i unikalna jak na dzisiejsze czasy w damskim tourze gra przy siatce. Kuzmova to młoda zawodniczka, która nigdy nie grała w tourze, a do tego nawet przez kwale nie przeszła, przez co jest nieograna. Ranking nabity głównie dobrymi występami, ale w niskich rangach rozgrywkach, tam nie ma takich zawodniczek jak Schiavone to jest perła WTA. Druga sprawa jest taka, że wiadomo, że jest lesbijką i sprawy życiowe i porażki w związkach mocno przekładały się na jej grę, teraz jest w związku z żeńską parą deblową (tak, trójkąt) i jest cała w skowronkach... Choć na parę deblową to się nie przekłada bo ostatnio 3 porażki z rzędu... Schiavone chyba dobrze musi je zajeżdzać ????
Powodzenia
No i już poza analizą dodam, że na Serene nie warto ruszać złamanego grosza, nie przykłada się do treningów, tenisa ma już trochę w dupie, a poza tym nie jest przygotowana fizycznie do turnieju. Także odradzam, aby nikt nie słuchał tych bredni z 2 postu
 
Otrzymane punkty reputacji: +8
madman01 12,1K

madman01

Użytkownik
Jak życie seksualne ma być wyznacznikiem formy Schiavone, to gratuluje rozeznania, typu nie neguje bo Schiavone może w tym meczu powalczyć i przejść do następnej rundy bo nie ma zbyt trudnej przeciwniczki, ale takie porównania to jak co ma piernik do wiatraka, osobiście na 38 letnią Włoszkę nie postawiłbym nawet złotówki bo najlepsze lata ma za sobą, a młoda Kuzmova calą przyszlość przed soba i na pewno taki wystep na takiej imprezie to wielkie wydarzenie dla niej i nie powinna odpuscic, a jesli chodzi o Serene to czy sie przyklada czy nie na treningach, to i tak zrobi swoje na Roland Garrosie, pewnych rzeczy się w tenisie nie zapomina, nie ma trudnej rywalki, mogla trqfić gorzej więc myślę że 1 runde powinna przejść bez problemu, a kurs 1.53 warty zachodu. Sam jestem ciekaw gry Serene bo dawno jej nie widzialem w akcji, ale to jest wielki szlem a tu zawsze gra się na 100 % możliwości
 
gowniak 86

gowniak

Użytkownik
Jak życie seksualne ma być wyznacznikiem formy Schiavone, to gratuluje rozeznania, typu nie neguje bo Schiavone może w tym meczu powalczyć i przejść do następnej rundy bo nie ma zbyt trudnej przeciwniczki, ale takie porównania to jak co ma piernik do wiatraka, osobiście na 38 letnią Włoszkę nie postawiłbym nawet złotówki bo najlepsze lata ma za sobą, a młoda Kuzmova calą przyszlość przed soba i na pewno taki wystep na takiej imprezie to wielkie wydarzenie dla niej i nie powinna odpuscic, a jesli chodzi o Serene to czy sie przyklada czy nie na treningach, to i tak zrobi swoje na Roland Garrosie, pewnych rzeczy się w tenisie nie zapomina, nie ma trudnej rywalki, mogla trqfić gorzej więc myślę że 1 runde powinna przejść bez problemu, a kurs 1.53 warty zachodu. Sam jestem ciekaw gry Serene bo dawno jej nie widzialem w akcji, ale to jest wielki szlem a tu zawsze gra się na 100 % możliwości
Aspekt mentalny oraz psychiczny w tenisie to jest jeden z najważniejszych czynników. Mam Ci powymieniać dobrych zawodników, którzy po rozstaniach / problemach w rodzinie, zupełnie nie potrafili odnależć się na korcie, czy nie muszę? A może chociaż przypomnę Ci, jacy zawodnicy w końcu potrafili odnieść sukces i formę po stabilizacji? Dimitrova to nawet piosenka swojej dziewczyny podczas przerw gemowych potrafiła siąść na psychice tak, że już żadnego gema nie ugrywał do końca spotkania. Także jak nie wiesz co mówisz kolego to siedź cicho albo udzielaj się na jakiś gimnazjalnych forach, gdzie lecą pytania jak podkręcać piłki jak nadal bo o tenisie profesjonalnym to nie masz żadnej wiedzy
Schiavone w swojej grze nie ma już nic do poprawy, może być tylko lepiej lub gorzej przygotowana i mieć albo nie mieć poukładane w głowie, nic więcej
 
pikarafa17 2,6K

pikarafa17

Użytkownik
Fręch vs Aleksandrova. Aleksandrova wygra pierwszego seta 1.8 fortuna. 2:1 Fręch. No proszę Madzia dała radę i w kolejnej rundzie Sloane Stephens , zagra ze zwyciezczynia US Open, brawo Madzia.
Madzia w 1 rundzie bedzie nieco stremowana. Aleksandrova bardziej doswiadczona i powinno wejść.
 
dawson92 11,8K

dawson92

Użytkownik
Aleksandrova @ 1,86 / fortuna ⛔

Nawiązując do kolegi wyżej, wydaje mi się, ze nasza rodaczka nie da sobie rady. Na prawdę życzę Madzi jak najlepiej i sam osobiście całe kwalifikacje grałem w stronę Polki, pomimo tego uważam, ze Rosjanka ją pogoni. Aleksandrova rok temu przecież całkiem niezły występ, Pliskovej napsuła krwi bo ta dopiero zwyciężyła po trzeciej partii. Obie potrafią trzymać serwis, na returnie przewaga Rosjanki i mimo wszystko większy bagaż doświadczenia jak by nie patrzeć. Nie watpie, ze Magda powalczy i jakiegoś seta urwie ale suma sumarum dla mnie w drugiej rundzie zamelduje się Jekaterina. Na naszą przyjdzie jeszcze czas, ma dopiero 20 lat. Powodzenia!
 
D 1,3K

dz1916

Użytkownik
Barty - Vichlaneva
Typ: Vichlanceva
3.40
(krecz = WYGRANA)
Fortuna
Barty skreczowała w piątek w Strasburgu i moim zdaniem wcale nie dlatego, że chciała odpocząć przed RG, bo widać było, że zależy jej na tym turnieju i dość fajnie tam grała, choć przeciwniczki nie były za mocne. Także nie wiadomo jak ze zdrowiem, a kreczowała ze względu na ból pleców. Rosjanka to nie jest kelnerka, najlepiej czuje się co prawda na trawie, gdzie docierała już do finału w Hertongenbosch, ale i na ziemi potrafi zagrać (na hardzie też - półfinał u siebie w Moskwie), parę dobrych zawodniczek na rozkładzie już ma, ostatnio w Rzymie pokonała Sabalenkę, walczyła mocno z Gavrilovą w trzech setach. Brakuje jej jeszcze stabilności, potrafi także zawieść oczekiwania, nie sądzę, aby to była jakaś zawodniczka z czołówki w przyszłości, ale Australijka też tutaj bez sukcesów, max 3 runda w 2013 roku, rok temu przegrała w pierwszej gładko z Keys. Może to dość kontrowersyjna teza, ale uważam, że bardziej chciałaby skupić się na deblu, gdzie rok temu dotarła do finału, co prawda z inną partnerką, ale z Vandeweghe także potrafi zrobić bardzo dobry wynik - wygrana w Miami, w Madrycie przegrany 11:9 w tb mecz z mega mocną parą Babos/Mladenovic w ćwierćfinale. Także patrząc na niepewne zdrowie Barty, możliwe nastawienie na debla, jak i to, że Rosjanka nie jest jakimś nowicjuszem, warto spróbować. Jak grać to tam gdzie krecz = wygrana. Barty ogólnie w tym roku zawodzi i myślę, że tu może być podobnie.
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
chyczy 82,5K

chyczy

Użytkownik
Zacznę od tego, że będę pomijać wszystko w stylu 1.05-1.39
  • Vondrosouva win @1.4 sts / typowa zawodniczka pod korty ziemne, raczej w dobrej dyspozycji. Miała świetny run w Stuttgarcie, ale zkreczowała w deciderze ze Svitoliną, ale generalnie nic z tego by dalej nie było. Ana Bogdan zaliczyła duży progres, ale korty ziemne wg mnie nie są jej pisane, zwłaszcza te wolne.
  • Larsson win @1.42 sts / Tutaj nie ma co się spuszczać, Szwedka kocha mąkę, a Betania niech nie pajacuje tylko idzie na deble, bo znowu się jej kolano rozpadnie i nie będzie z czego żyć miała, zwłaszcza że Safarova się zameldowała na imprezie.
  • Gavrilova win @1.6 sts / Cirstea na szybszej nawierzchni by ją obiła, gdyż super formy to nie ma, ale Daria lubi takie korty z jakiegoś, jej tylko znanego powodu. Myślę, że obejdzie się w 2 setach.
  • Kuznietsova win @3.8 sts / To już taki trochę typ z wiarą. Svieta, gdzie jak gdzie ale na Rolandzie ma szanse, zwłaszcza że Muguruza ostatnio wg mnie nic nie gra i na pewno jest w zasięgu. Rosjanka co prawda jest daleko od 2009, gdzie triumfowała na Rolandzie, ale właśnie podchodzę do tego tak, że ten turniej jest dla niej, w jakimś stopniu szczególnym miejscem, żeby dać z siebie wszystko, co tam z niej jeszcze zostało i przy słabszej dyspozycji dnia u Hiszpanki to nie byłaby jakaś super niespodzianka.
 
chyczy 82,5K

chyczy

Użytkownik
/ Uważam to za przydatną rzecz, więc zostawiam. Jeśli mod uzna, że to zbędne proszę o usunięcie /
Dla wszystkich, którzy sprawdzają pogodę, a potem się wkurzają że np. odpuścili mecz, bo miało padać, a ostatecznie grają. Wpisujcie przy sprawdzaniu w ten sposób: &#39;&#39;16th arrondissement weather&#39;&#39;. W ten sposób wyszukujecie bezpośrednio dzielnicę, w której są położone korty, bo aktualnie nie ma jako takiego problemu, jak chociażby podczas Wimbledonu, po prostu są przelotne burze, ale omijają część sektorów miasta.
 
pikarafa17 2,6K

pikarafa17

Użytkownik
Goerges vs Cibulkova. Goerges 1.8 fortuna 2:1 , w 3 secie 6:0 Julia. Tak jak pisalem, przewazylo to ze byla julia wypoczęta no i serwis ma lepszy, bo Cibula serwis dnoo.
Goerges miala wiecej czasu na przygotowanie sie do Garrosa. Owszem czasem sie niemce mózg wyłączy ale w 1 rundzie powinna zagrać swoje. Kazdy drugi serwis a nawet pierwszy Cibuli Julia bedzie ładować z calej siły, jak bedzie trzymac swoj serwis to Julia powinna sobie dzis gładko poradzic. Szczegolnie ze Cibula zmeczona turniejem w zeszlym tygodniu , gdzie chyba przegrała w finale po 3 Tiebreakach. ALe nie grala z taka zawodniczka jak Goerges. Tutaj moze nawet 2:0 . max 2:1 dla niemki.
 
Otrzymane punkty reputacji: +9
uzytkownik-15140 306

uzytkownik-15140

Użytkownik
widziałeś finał Cibulkovej z Pavlu ? stał na mega wysokim poziomie jak na WTA, świetnie grały, po tym co widziałem złamanego grosza bym nie postawił na Niemkę, tym bardziej że to pierwsza runda i Słowaczka wcale nie musi być aż tak bardzo zmęczona, trochę pograła ostatnio ale nie przesadzajmy, sprawa jest prosta jeśli zagra tak jak z Pavlu w finale to Niemka będzie miała duży problem.
 
nynek92 121,2K

nynek92

Użytkownik
Dyscyplina: Tenis - French Open
Godzina: 12:30
Spotkanie: Pliskova - Williams
Typ: 2
Kurs: 1.48
Bukmacher: Expekt
Analiza: Cóż. Typ... dla typu. Nie ma co się posiłkować statystykami, gdyż Serena ostatni raz grała w marcu i to na twardej nawierzchni. Gdyby nie była dobrze przygotowana do turnieju, to by nie brała udziału. Mimo długiej przerwy, dalej pozostaje największą faworytką, do końcowego triumfu.
Jeśli chodzi o Krysię, przeciętne wyniki clayu w tym roku i moim zdaniem, nie powinna zagrozić w żaden sposób trzykrotnej zwyciężczyni Rolanda Garrosa.
Wynik: 0:2 ✅
 
Otrzymane punkty reputacji: +13
B 35,1K

bukovina

Użytkownik
Oglada ktos moze Williams ? Przeciez to.jest jakas parodia . Serena ledwo po korcie sie porusza , gra jakby jej wszystko zwisalo a Pliskova sobie nie moze poradzic haha , to jest jakas komedia ten mecz zwlaszcza w drugim secie . W drugiej rundzie grac przeciwko Williams bo bedzie to latwy zarobek ????
 
Otrzymane punkty reputacji: +13
A 33,5K

ar0nek

Użytkownik
Oglada ktos moze Williams ? Przeciez to.jest jakas parodia . Serena ledwo po korcie sie porusza , gra jakby jej wszystko zwisalo a Pliskova sobie nie moze poradzic haha , to jest jakas komedia ten mecz zwlaszcza w drugim secie . W drugiej rundzie grac przeciwko Williams bo bedzie to latwy zarobek ????
Pierwszy raz ja oglądasz? Większość meczow sereny właśnie taki ma przebieg. Drugi bieg włącza dopiero jak już naprawdę robi się gorąco
 
G 370

golkiper

Użytkownik
Panowie specjaliście co jutro powiecie na Naomi Osake i Suarez Navarro ? Dobre kursy są 1,4 i 1,5 (około). Osaka dla mnie przyszła nr. 1. Kapitalnie serwuje, stylem przypomina młodą Williams, nie znam przeciwniczki, ktoś coś ? Suarez ma z przeciwniczką dobre H2H, pokonała ją w Paryżu rok temu, to typowa mączkara. Kursy jednak lecą na przeciwniczkę. Co sądzicice?
 
madman01 12,1K

madman01

Użytkownik
Oglada ktos moze Williams ? Przeciez to.jest jakas parodia . Serena ledwo po korcie sie porusza , gra jakby jej wszystko zwisalo a Pliskova sobie nie moze poradzic haha , to jest jakas komedia ten mecz zwlaszcza w drugim secie . W drugiej rundzie grac przeciwko Williams bo bedzie to latwy zarobek ????
Jakby po drugiej stronie kortu byla jakas Kerber albo Svito to Williams by miala spore problemy, ale to tylko slabsza Pliskova, wiec awans do next rund musial byc, ale nie widze Sereny jako triumfatorki tegorocznego Rolanda, nie z taką grą chociaż jak rozkręci się z meczu na mecz to kto wie, ale raczej nie bede na nią stawiał,
 
qarny 2,1K

qarny

Użytkownik
Makarova - Strycova
Rzadko udzielam się ostatnio i chce to zmienić niebawem ????
Mamy tutaj dwie zawodniczki bez wyników w tym sezonie na ziemi. Grają one słabo i nie wygrywają, choć jedna miała pecha w losowaniach przeciwniczek. Natomiast jeśli przyjrzymy się (A najlepiej coś obejrzeć wczesniej) z kim graly na mączce to jednak faworytka wydaje się Czeszka. Jej gra bardziej mi pasuje na ziemię co potwierdza liczba występów w ostatnich sezonach właśnie na tej nawierzchni. Lepsze poruszanie się po korcie, mobilność, umiejętność gry kątowej... to w mojej opinii przewaga Barbory. Ostatni mecz jaki oglądałem jej to pojedynek z Stephens w Rzymie i nie grała źle! Grała solidnie pierwszego seta (którego wygrała) i już ciut gorzej tego drugiego. Ale pozostawiła po sobie dobre wrażenie. Wiadomo, lata robią swoje i w 3 secie po prostu zabrakło sil. W 1 rundzie tutaj przegrała z Nara pierwszego seta by potem wygrać kolejne dwa, więc widzimy że jest ok z jej zdrowiem. Makarova miewa przeblyski dobrej gry i potrafi napsuc krwi rywalce, ale rozegrała tak mało spotkań w tym roku na ziemi, że ciężko coś szacować. Przypominam sobie jej mecz z Halep niedawno w Madrycie... tam została zmieciona! Ona nie przegrała tego meczu, tylko została zmiażdzona przez Rumunke.
Wygląda to na typowy mecz dwóch rywalek bez formy, Z której jedna powoli będzie wychodziła na prostą (Strycova), a druga jeszcze trochę będzie musiała poczekać (Makarova). ????

Strycova, Barbora @1.80 Unibet ✅
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom