>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Zagadki :)

M 0

majordomus

Użytkownik
To może ja zadam ????

Matka jest o 21 lat starsza od swojego dziecka. Za 6 lat Dziecko będzie 5 razy młodsze od matki
Pytanie:
Gdzie jest ojciec? To zadanie jest do rozwiązania i nie jest tak trudne, na jakie wygląda. Nie patrz na rozwiązanie, można je rozwiązać matematycznie.
Uwaga:
Pytanie &quot;Gdzie jest ojciec&quot; musisz dokładnie przeanalizować.
 
D 0

darek

Forum VIP
Taka mała ciekawostka: tą zagadke w/w wymyślił sam Albert Einstein. Podobno powiedział też, że 98% ludzi nie jest w stanie jej rozwiązać.
Chyba się pomylił... Zagadka nie ejst aż taka trudna.
Troche spokoju kartka i długopis i rozwiązane!
Sam ją rozwiązałem parę lat temu.
 
ptasio 0

ptasio

Użytkownik
Ja mam fajna zagadke... tylko jeszcze nie mam do niej odpowiedzi, ale moze ktos znajdzie... ????

Trzech gości w hotelu zadzwoniło po room servis i zamówiło dwie duże Pizze. Delivery boy wkrótce je dostarczył razem z rachunkiem na $30,00. Każdy z gości dał mu banknot $10,00 i chłopak wyszedł. Na razie wszystko jasne. Kiedy delivery boy daje kasjerowi te $30,00 ten mówi mu, że zaszła pomyłka. Rachunek powinien być tylko na $25,00, a nie na $30,00. Kasjer daje chłopakowi pięć banknotów $1,00 i mówi mu żeby zaniósł je z powrotem trzem gościom, którzy zamówili pizze. Na razie wszystko OK. W drodze do ich pokoju chłopak wpada na pewną myśl. Przecież oni nie dali mu napiwku, więc kalkulując iż i tak nie da się podzielić tych $5,00 na trzy równe części, on zatrzyma sobie $2,00 jako napiwek, a im zwróci $3,00 . Jak dotąd wszystko all right. Chłopak puka w drzwi i jeden z gości otwiera. Chłopak wytłumaczył jaka zaszła pomyłka i daje mu $3,00 po czym odchodzi ze swoimi $2,00 napiwku w kieszeni.











Teraz zaczyna sie zabawa!
Wiemy, że $30-$25=$5 Co nie?
$5-$3=$2 Prawda? No to w czym jest problem? Wszystko się zgadza?

Niezupełnie. Odpowiedzcie na to:
Każdy z trójki gości dał początkowo $10,00.
Każdy dostał z powrotem $1,00 reszty. To oznacza, że każdy zaplacił $9,00 co pomnożone przez 3 daje $27,00.
Delivery boy (czyli &quot;chlopak&quot;) zatrzymał sobie $2,00 napiwku. $27,00 plus $2,00 równa się $29,00.

Gdzie jest jeszcze jeden dolar?
Ja w sprawie tej zagadki bo nie widzialem żeby ktoś znalazł rozwiązanie.Sprawa jest prostsza niż się wydaje.Dali po 10.Suma 30.Ale kiedy oddal po dolarze to jakby dali po 9.
3x9=27.A z tego 27 mamy odjac 2 napiwku a nie dodac.I wychodzi 2 za napiwek i 25 pizza.Nie mozna dodawac 2 bo po co skoro dali po 9 ???? Czyli razem 27 ma wyjsc a nie 30.Mam nadzieje że jest to jasne choć trochę zamotałem.Niech ktos napisze że zrozumiał.

Pozdrawiam :mrgreen:
 
ptasio 0

ptasio

Użytkownik
Więc tak.Dali po 9$.Czyli razem 27$.Pizza(25) + napiwek 2$ daje nam 27$.I tyle me być.A nie 30 bo przecież nie dali 30$ tylko 27$.Gdyby im nie oddał po dolarze to musialoby być 30$.Jesteście wprowadzeni w błąd zdaniem

Delivery boy (czyli &quot;chlopak&quot;) zatrzymał sobie $2,00 napiwku. $27,00 plus $2,00 równa się $29,00.
Tych 2$ nie mamy dodawać do 27$ bo one już tam są wliczone(25+2).Co daje nam potrzebną sumę 27$ a nie 30$(3$ dolary przecież im oddał więc ich nie dawali)Co za tym idzie nie ma być 30$ tylko 27$.


Mam nadzieję że nie motam.Bardziej łopatologicznie nie umiem wyjaśnić :mrgreen:
 
ptasio 0

ptasio

Użytkownik
Dobra.Spróbuję ostatni raz.Najprościej jak umiem.

Składali się po 10 więc mamy razem 30.Na to 30 składa się 25 za pizzę 2 napiwku i 3 reszty tak?Tak :mrgreen:

Kiedy oddal 3 zostaje 27.I na to 27 sklada sie 25 za pizze i 2 napiwku.W czym problem?

Delivery boy (czyli &quot;chlopak&quot;) zatrzymał sobie $2,00 napiwku. $27,00 plus $2,00 równa się $29,00.
Na czerwono jest zdanie które miesza wszystko i jest ono błędne.Bo po co dodawać 2 do 27 kiedy te 2$ są już tam zawarte wtych 27(25 za pizze+właśnie te 2).

Widzicie to?Dam sobie już spokój.Ale sam rozgryzałem tę zagadkę kiedyś w trochę innej wersji.Zdanie na czerwono wprowadza Was w błąd a kalkulacja jest bardzo prosta.To pozdrawiam ????
 
malkolm 2

malkolm

Użytkownik
Nie wiem czy dobrze zapamiętałem ale napisze ;

Co to jest ?

Ten co to zrobił to to sprzedał.
Ten co to kupił to to oddał.
Ten kto to dostał nigdy tego nie zobaczy.

Jak nikt nie zgadnie to napisze odpowiedź w poniedziałek.
 
banji 13

banji

Forum VIP
No ja to już znałem i dlatego tak szybko ???? następnym razem na &quot;znajomą&quot; zagadke nie odpowiadam, niech reszta się męczy ????
 
malkolm 2

malkolm

Użytkownik
Podajcie coś ciekawego, zagadki to najlepsza sprawa na nude bo nigdy nie moge sie domyslic o co chodzi ????
 
al_capone 29K

al_capone

Gangster
Może na początek coś łatwego

Chłopczyk ma tyle samo sióstr co i braci, a jego siostra ma o połowę mniej sióstr niż braci.
Ile jest dzieci?
 
miha13 0

miha13

Użytkownik
Hm.. czy nie przypadkiem z 7?

4 bracia i 3 siosry!

siostra ma 2 siostry i 4 braci, czyli 2 razy mniej siostr

Natomiast brat ma 3 siostry i 3 braci... czyli tyle samo!

pOzdrO!
 
N 31

nazz

Użytkownik
To są siedmioraczki syjamskie zrośnięte głowami, dlatego nie mogą zobaczyć jaki kolor kapelusza ma ten najbardziej z lewej a na dodatek owieczki zjadły im pizzę i dolary ???? A Einstein dostał trumnę ????

Nie czaję tylko tego z tym symen i ojcem, który zginął w wypadku... Chirurgiem rzeczywiście jest matka?
 
Do góry Bottom