>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Zielony kajecik tradera

panika 63

panika

Użytkownik
Sugerujesz, aby tych wypocin z wynikami nie pisać na forum?
Nie raczej nie, bo tutaj widać po tematach i dyskusjach raczej każdy się uczy czy to czystego tradingu czy gamblingu co by sobie &quot;dorobić&quot;, wyciągnąć wnioski, wiedzę i schematy gry.

Co nie zmienia faktu, że to również jest prawda.

Jakby Odzień wyciągał banię roczne na tradingu to myślisz, że klepał by tu tematy?;)
Ot cała zagadka tej frazy/stwierdzenia.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
odzien 153

odzien

Użytkownik
Jakby Odzień wyciągał banię roczne na tradingu to myślisz, że klepał by tu tematy?
Ot cała zagadka tej frazy/stwierdzenia.
Klepałby bo lubi ;-)

Pomyśl, że on faktycznie miałby grać za 2-5 % banku.
20 ojro - 1 ojro na wjazd lub 0,40 eurocentów
Ile on by z tego ugrał na tickach?
Dlatego granie za 20$ trzeba traktować jako edukację a nie trade dla zarobku bo to nierealne.
 
pretrader 21

pretrader

Użytkownik
Czyli prawda jest taka, że szkoda marnować czasu na ścieranie palców na tym forum.
Niekoniecznie, po to też ono jest aby pomagać, jednak też tej pomocy trzeba &#39;chcieć&#39; tzn. umieć wyciągać wnioski z tego co piszą koledzy &#39;po fachu&#39;. Ciągłe pisanie o swoich nowych założeniach, które po 2 dniach idą do piachu prowadzą tylko do tego że kółko się zamyka, frustracja narasta, chęć odrobienia straty zwiększa się i tak w kółku. Piszecie że trudno jest operować małymi stawkami, jednak jestem przekonany ze każdy profesjonalny trader od tego zaczynał. Zwiększenie stawek bez trzymania dyscypliny nic nie da poza większymi redami które prędzej czy później przysłonią kilka zdobytych w międzyczasie greenów.
Chcesz grać in-play back fav - analizuj obecną sytuację spotkania, ilość strzałów, rzuty rożne, czy fav w danym meczu faktycznie atakuje; zrób próbę 50 spotkań, przeanalizuj jak zachowywały się rynki, czy widać podobne zachowania itp.

Bez cierpliwości i samodyscypliny nic nie osiągniesz.
 
voic3d 300

voic3d

Użytkownik
Chcesz grać in-play back fav - analizuj obecną sytuację spotkania, ilość strzałów, rzuty rożne, czy fav w danym meczu faktycznie atakuje; zrób próbę 50 spotkań, przeanalizuj jak zachowywały się rynki, czy widać podobne zachowania itp.
Bez cierpliwości i samodyscypliny nic nie osiągniesz.
Tak właśnie robię, powoli wiem, gdzie robię błędy, ale też nie wszystko da się przewidzieć.
Część redów wynika z mojego niechlujstwa, na inne nie mam wpływu
Wrzucę jednak wczorajszy dzień , rozpiszę redy, może ktoś coś dopomoże by ich było mniej.

2017.01.25
Ilość rynków: 15
Typy green : 8
Typy red: 7
Bilans dnia: -1,71


Komentarz do redów:
Football / Hearts v Raith : Match Odds 25-Jan-17 20:45 25-Jan-17 22:34 -0.61
Był już green ale myślałem, że faworyt to wygra i postawiłem jeszcze back fav - to był błąd i z greena zrobił się red ???? za dalszą grę gdy już był green.
Football / Man City U23 v Derby U23 : Match Odds 25-Jan-17 20:00 25-Jan-17 21:56 -1.00
Faworyt dostał w dupę 1:3. Z jednej strony nie moja wina, ale dla mnie :zoltakartka: za grę gówniarzy, u których wszystko może się wydarzyć.
Football / Uganda v Mali : Match Odds 25-Jan-17 20:00 25-Jan-17 21:53 -1.00
Mali cisnęło, było wszystko zgodnie z planem. kurs na nich już ładny urusł, niestety dali sobie pierwsi wpakować bramkę. Gdyby jednak nie grać fav tylko po gola doga zagrać lay dog byłoby dobrze, chociaż ten gol padł późno i chyba bym się nie zdecydował na granie tego zdarzenia.
Football / Lamia v Atromitos : Over/Under 4.5 Goals 25-Jan-17 16:15 25-Jan-17 18:06 -1.00
LAY under 4.5 przy wyniku 2:2 w 40 min... do końca meczu wynik się nie zmienił. ???? za grę w meczu underowym, pucharowym, gdzie już nasycenie bramek było za duże.
Football / Menemen v Genclerbirligi : Match Odds 25-Jan-17 12:00 25-Jan-17 13:58 -1.96
W tym type nie było nic złego. Fav przegrywał 0:1 i tylko :zoltakartka: za to, że nie wyszedłem gdy się zrobiło 0:2 w 55 min - liczyłem na to, że losy meczu się odwrócą.
Football / Umraniyespor v Bursaspor : Match Odds 25-Jan-17 10:00 25-Jan-17 11:54 -0.22
To był grany LTD. Do 70 min nic się nie dało, coś tam atakowali ale nie było wyraźnego favoryta. Wyszedłem z małym redem i ok (już nie muszę dodawać, że w 85 padła bramka? :? )

Tennis / Brands v Du Lee : Match Odds 25-Jan-17 10:54 25-Jan-17 12:34 -0.92
Podjarany rannym wynikiem w tenisa liczyłem na to, że faworyt się podniesie po pierwszym secie. Połamał się w decydującym gemie. Nie było już co zbierać :zoltakartka: za grę amatorskiego tenisa.
Reasumując:
Mecze pucharowe - trzeba uważać
Egzotyczne mecze - trzeba uważać, albo nie grać
Mniej zdarzeń - tak. Nie grać byle czego, ale tutaj i tak robię postępy ????
Bonus: najbardziej podłamany jestem nocnym zdarzeniem, ale nie ma go w rozliczeniu z 25.10, bo zakończył się po północy. Będzie w zestawieniu z 26.01, wtedy wyleję swoje żale ????

Bilans: 0,03
Aktualny bank: 10,03

Ludziska! Czekam na zjebkę, pochwałę, sugestie, porady. ????
 
L 123

lukaszbonq

Użytkownik
W podsumowaniu wszystko zawarłeś. Jak dla mnie za dużo egzotyków o małej płynności. Spróbowałbym za część kasy wplatać lay cs - mniejsza kasa ale przynajmniej zamrozisz za 2 godziny, a jak zamrozisz to wiadomo - nie rozpuścisz na egzotyki ;D Nie operuj kwotami lecz procentami - jeżeli przez rok uda Ci się utrzymać profit 1% dziennie to kapitalizacja pomnoży Ci początkowy kapitał 38 razy!!! Wiem że 1% z 10E to prawie nic, ale do nauki wystarczy. Traktuj każdy dzień na plusie nawet minimalnym jako sukces i staraj się nie grać na siłę. Jak dla mnie to brakuje Ci cierpliwości, traktujesz to jako sposób na zarobek co przy banku jaki masz mija się z celem. Spróbuj zagrać przez miesiąc aby minimalnie zarobić każdego dnia i maksymalnie po kilka meczów. Ja w tygodniu gram może 2-4 dziennie, jak nic ciekawego nie ma to nie gram. A w weekend też z głową. Rozpisałem sobie parę lat temu tabelę w excelu na 1% dziennie - to co więcej idzie do bonusa (jak złapię czerwony dzień to z bonusa pokrywa mi zawsze). Po 2 latach gry doszedłem do stawek przyzwoitych. I to że zaczynałem od 100E pozwoliło mi oswoić się z grą, szanować pieniądz i patrzeć chłodno na grę. Nie możesz poświęcać kilku godzin dzienie na to - życie płynie i czasu nikt nie odda. Dla mnie oprócz małych lecz powtarzalnych zysków priorytetem było znalezienie sposobu na ograniczenie czasu przy tradingu - narodziny dziecka mnie zmusiły do tego. Wtedy zacząłem za sporą część banku grać lay cs. Jak dotrwałeś do końca tej litanii to masz jeszcze trochę cierpliwości, pozdrawiam i życzę powodzenia;D
 
voic3d 300

voic3d

Użytkownik
Dzięki za wpis, ale nie byłbym sobą jakbym nie zadał dodatkowych pytań ????
Po pierwsze Lay CS by zamrozić bank by nie grać egzotyków - świetny pomysł, ale już nie raz na tym popłynąłem i trochę się boję, chyba, że masz jakiś złoty środek - co grać z tych lay CS ?
Jeszcze mam problem z liczeniem % zamiast stawek, bo zaczynam od banku 10e i przyjmijmy, że ugrałem 13e to mam zapisać, że ugrałem 30% czy 23% ?
Wiesz... kwestia zapisu, aby ładnie było.
 
L 123

lukaszbonq

Użytkownik
ugrałeś 30 %, podstawa to bank rano a co ponad wieczorem to zysk. Następnego dnia jak masz rano 13E a ugrasz znów 3E to wtedy zysk 23% masz.
Co do lay cs ja przeważnie gram lay 0-1; 0-2 i 0-3 w meczy wyraźnego faworyta - 0-1 lay wciskam jak mam podgląd na mecz i widzę co się dzieje. Zakładając że masz 10E i za całość chcesz zagrać lay cs to możesz kilka layów zrobić w jednym spotkaniu za te 10E. Przykładowo lay-ujesz 3 wyniki (w tym samym meczu) kwotą 10E to nie potrzebujesz 30E a tylko 10E. Wiadomo że czasem nie siądzie ale z tej kwoty ponadprogramowej (nazywam to bonusem) pokrywam te straty. Na silę nie odrabiam bo to nie metoda. Dobrze jest dać sobie jakiś czas i próbować za małe kwoty. Ponadto jak mam czas i czuję dobrze mecz gram u/o czy mo - tak jak Ty do tej pory. Z tym że nie na siłę ani na ilość. Zasad 80/20 obecna pewnie jest i tutaj - 80% profitu generowane jest z 20% granych spotkań - trzeba je umiejętnie wybierać. W teorii fajnie brzmi;D Dla mnie podstawa to zakończyć dzień na zielono, nawet minimalnie. A jak idzie to wiedzieć kiedy skończyć bo przy sukcesie pojawia się wizja szybkich pieniędzy i człowiek za bardzo się rozluźnia przy podejmowaniu decyzji
 
voic3d 300

voic3d

Użytkownik
Przyznam, że nie wiedziałem, że można obstawić kilka wyników za tą samą kasę (zawsze stawiałem po jednym)
Spodobało mnie się.

Fakt, że ryzyko się zwiększa ale jak nie stawia się na pałę tylko troszkę z głową może być wporzo.
Przegapiłem dziś jeden mecz lay dog, który by wszedł ale bałem się stawiać bo to towarzyski i można było go podpiąć pod mecz typu : &quot;byle co, aby zagrać&quot;. Nie chciałem tak.
 
M 65,5K

marok

Użytkownik
&quot;voice3d&quot; ???? ty robisz to specjalnie? 4 godziny temu nie wiedziałeś jeszcze, że można tak grać i już zagrałeś? po tych wszystkich radach jakie w tym i innych tematach Ci udzielono? te Twoje tematy to jakiś dowcip?
Myślę, że tak i zdziwię się jak jeszcze ktokolwiek będzie Ci próbował cokolwiek poradzić ???? przecież to co robisz to zwykłe &quot;trollowanie&quot; ????
 
odzien 153

odzien

Użytkownik
No i po co go zniechęcacie ? Uczy się i robi błędy, które każdy popełnia/popełniał tutaj nie ma z czego się śmiać tylko kibicować żeby więcej ludzi tym tematem chciało się zajmować.
Warto pamiętać, że popularyzowanie tradingu to szansa na większe %

A ty voic3d nie zachowuj się jak dziewczynka tylko bierz na klate i lecisz z tematem - w biznesie nie ma miejsca na fochy ;-)
 
L 123

lukaszbonq

Użytkownik
ja Was podziwiam odzien i voic3d - macie chęć i czas wrzucać typy i podsumowania na forum. Jakbym nawet miał więcej czasu to nie wiem czy bym miał tyle chęci;D pozdr
 
odzien 153

odzien

Użytkownik
ja Was podziwiam odzien i voic3d - macie chęć i czas wrzucać typy i podsumowania na forum. Jakbym nawet miał więcej czasu to nie wiem czy bym miał tyle chęci;D pozdr
Prowadzenie dziennika swoich zagrań to jedna ze skutecznych metod powszechnie używanych w każdym tradingu ;)
 
voic3d 300

voic3d

Użytkownik
ja Was podziwiam odzien i voic3d - macie chęć i czas wrzucać typy i podsumowania na forum. Jakbym nawet miał więcej czasu to nie wiem czy bym miał tyle chęci;D pozdr
Jaka płaca - taka praca, więc siedzę i sobie klikam w robocie ????

Nie jestem konsekwentny i do niczego w tradingu nie dojdę ????
 
voic3d 300

voic3d

Użytkownik
No dobra, przekonaliście mnie ????
Ostatnia próba.​

Spróbuję zapisywać wszystko w % zamiast kwot, dlatego też nie będę umieszczał screenów.
Dla ciekawskich: gram za grosze, ale liczy się %.

2017.02.02
Nagasaki v Kashima
stawka: 11,35%
bilans: +2,55%
Wynik mega dobry, ale to za sprawą luk między kursami ale także dzięki temu, że grałem na rynku bez przewagi bramki (ryzykowne, ale się udało).
Stream trochę zamulał i wiele wejść było naciąganych.
Ogólnie to scalpowałem po 1, max 2 ticki ale wejść było bardzo dużo.
Bangu AC U20 v Vasco de Gama U20
stawka: 11,07%
bilans: +0,28%
Gra w przerwie meczu, ale niestety zostawiłem na druga połowę przez co jestem zły. Na szczęście weszło.
Stabaek v Kongsvinger
stawka: 11,04%
bilans: +0,39%
Również w przerwie. Ładnie się skupiło i szybko sprzedało. Około 7 min przed startem byłem daleko od tego spotkania.
Al Dhafra v Al Sharjah
stawka: 11,00%
bilans: +0,82%
Poscalpowałem w pierwszych 20 min meczu. Nic na boisku się nie działo (zresztą do końca meczu było 0:0). 12 sekund na przyjęcie zakładu to trochę przegięcie. Nie bardzo da się na tym grać.
Al Wasl v Al Wahda (Abu Dhabi)
stawka: 11,00%
bilans: +0,05%
Nawet nie wiem czy jest sens to opisywać, ale typ to typ. Nie weszła gra w przerwie (2 ticki straciłem), ale w drugiej połowie 3 ticki wpadły i jest green
Olympiakos v Aris
stawka: 10,90%
bilans: +0,70%
Scalpy na rynkach under 2.5 oraz 3.5. Szkoda, że nie miałem więcej czasu dla całego meczu, bo ładnie kursy chodziły.
Moreirense v Feirense
stawka: 10,82%
bilans: +0,97%
Huddersfield v Brighton
stawka: 10,72%
bilans: -0,32%
Ruch w przerwie poszedł nie w tą stronę co powinien
Rio Ave v Braga
stawka: 10,75%
bilans: +0,81%
Aktualny bilans dnia: +6,25%
 
odzien 153

odzien

Użytkownik
Za duża stawka, zredukuj według mnie optymalnie jest poruszać się w granicach 5-7%.
Na giełdzie walutowej optymalne podobno jest 3% :)
 
voic3d 300

voic3d

Użytkownik
2017.02.03
Wanderers (Uru) v The Strongest
stawka: 10,67%
bilans: +1,12%
W tym meczu poszła piękna winda (chyba tak fachowo się to nazywa) na 8 ticków.
Przerwy w meczu ładnie się udały, ale w HT już była lipa. Miałem ugrane niemal 2% i troszeczkę się popsuło.
Jakiś grubas pchał kurs nie w tą stronę co bym chciał. Ostatecznie wynik jest ok.
Vila Nova v Anapolis
stawka: 10,55%
bilans: +0,37%
To był zwykły bet na lay CS 1:2 oraz 2:2 przy wyniku 1:0 w przerwie meczu.
Oczywiście poprzedzony analizą ????
Greuther Furth v Hannover
stawka: 10,51%
bilans: -0,38%
Szybko wykonany rzut wolny i wpadła bramka (na szczęście miałem zapas 2 bramek). Zaliczyłem stratę 4,23% ale ciułałem tick po ticku i udało się zredukować stratę.
Hamburg v Leverkusen
stawka: 10,51%
bilans: +0,21%
Metz v Marseille
stawka: 10,53%
bilans: +0,10%
Nie było czasu pograć
Aktualny bilans dnia: +1,33%
 
Do góry Bottom