>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Zimowe Igrzyska Olimpijskie PyeongChang 2018 - Curling

sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Kanada - Szwajcaria poniżej 12,5 enda 1,621xbet ⛔
Kanadyjczycy oczywiście faworytami i nie może to dziwić. W swoich spotkaniach jedynie dwa razy przekroczyli tą linię - na rozpoczęcie przespali końcówkę i przegrali z Norwegią 6-9, a następnie rozbili Chiny 10-4. W innych spotkaniach przeciwnicy mają problem, żeby zdobyć więcej niż 1 punkt przy własnym zakończeniu enda, stąd wysokie wygrane 7-2, 8-2. Sami jednak bezlitośnie jednym strzałem potrafią wykończyć przeciwnika. Tak było właśnie w grupowym spotkaniu obu par. Wszystkie endy po 1-0, raz tylko Kanada rozbiła Helwetów 4-0 i spokojnie doprowadziła grę do końca. Szwajcarzy lubią natomiast pójść na wymianę ciosów i wysokie endy. Tutaj jednak będzie bardzo ciężko, bo chwila nieuwagi będzie bardzo dużo kosztować. Wszędzie linia 11,5 ale 1xbet zaproponował o punkt wyższy.
 
B 434

boca-juniors

Użytkownik
Kanada - Szwajcaria 2 po 3,5 sts 1/10
Oczywiście Kanada faworytem tego meczu ale nie na 1,25 ja widzę tutaj spore value i dlatego gram. Do gry Kanady nie ma co się przyczepić ale Szwajcarzy tak jak pisałem potrafią grać super rzeczy, to jest finał i tutaj może się wydarzyć wszystko, więc leciutko zagram aby się lepiej oglądało ????
 
B 434

boca-juniors

Użytkownik
Rosja - Norwegia 1 po 1,65 w sts 4/10
Jeszcze typ o 3 miejsce. Długo się zastanawiałem, obejrzałem mecz ze Szwajcarami jeszcze raz i jednak się zdecydowałem. Rosjanie grają jak pisałem równo i solidnie, nie przegrywają wysoko endów a ten półfinał mógł być inny gdyby Rusek nie przestrzelił mega prostego wjazdu na dom w ostatnim endzie...
Norwedzy i tak osiągnęli wiele ale na medal moim zdaniem nie zasłużyli, popełniają jednak głupie błędy. No wiem, ze to jest jeden mecz ale w przekroju turnieju Rosjanie są dla mnie lepszą drużyną dlatego im zaufam. W grupie 4-3 wygrali Ruskie.
 
B 434

boca-juniors

Użytkownik
Czas na krótkie podsumowanie par. Typy za wyższą stawkę weszły 5/5. Dwa ryzykanckie niestety nie. Wniosek? No nie warto ryzykować, trzeba walić po faworytach ;)
Zważywszy, że pierwszy raz typowałem te pary, bazując tylko na wynikach poprzednich imprez i pobieżnej znajomości gry niektórych zawodników, uważam to za wynik niezły ????
Teraz przed nami turnieje klasycznych czwórek, życzę sobie podobnej skuteczności ale póki co obserwacja pierwszej rundy kto jak gra, czuje lód i jaką formę przywiózł na igrzyska, good luck ????
 
Otrzymane punkty reputacji: +48
Gy_Gy_Craveel 248,5K

Gy_Gy_Craveel

Znawca - US Sports
A jezeli chodzi o zwycięstwe turnieju M i K to kogo widzicie , warto pchać się w Kanadę po 1,65 ? Czy lepiej uderzyć w kogoś zwyzszym kursem , jest jakieś value? Na wygrana innego teamu? Moze bedzie jakies przelamanie...
 
B 434

boca-juniors

Użytkownik
U babek jak pisałem nie widzę innej opcji niż wygrana Team Homan. Teraz kursy pospadały, ja brałem po 1,9 przy obecnych kursach lepiej poczekać chyba do półfinałów i zagrać na nie półfinał i finał, wyjdzie może lepiej, zleży z kim będą grać. U panów z kolei też faworytem jak zawsze klonowi, ale tutaj bardzo duży postęp zrobili Szwedzi i tutaj bym nie ruszał, Edin ma mocny skład i mogą się postawić Kanadolom w finale o ile się tam spotkają, co jest wysoce prawdopodobne, ale po takim kursie bym się nie pchał w Kanadę men.
 
marko87 214

marko87

Użytkownik
Kanada - Szwecja @1,30 ⛔
To co zrobiły Kanadyjki z Koreankami to jakiś dramat. Inna sprawa, że zawaliły mi taśmę na 1,3k. W najczarniejszych snach bym się nie spodziewał takiej kompromitacji. Czas pokazać, że to główne faworytki do złota. Przy 0:2 może być już ciężko się podnieść. Tym bardziej że są groźne Brytyjki, nieobliczalne Rosjanki.
Korea - Japonia @ 1,75 ⛔
Koreanki mają przestoje, ale nie wydaje mi się, aby Japonki były tak względne, że będą potrafiły wykorzystać każdy błąd. Tym bardziej że same też się mylą. Na razie mają 2:0, co jest dość dziwne. Nie widzę tego zespołu w górnej połowie tabeli. Doświadczenie po stronie Koreanek.
Chiny - Wielka Brytania @1,45 ✅
Tutaj faworyt wydaje się dość wyraźny. Brytyjki będą biły się o medal. Chinki raczej nie i to miejsca 7-10. Przynajmniej według mnie.
Na szybko, bo czas goni. Wszystko Forbet.
Co do typów Kanada przegrana na ostatnim kamieniu w dogrywce. Ogólnie kolejny slaby mecz Kanadyjek. Dobre zagrania to można policzyć na palcach jednej ręki. Szwedki fajne i fajnie. Mają dobrego skipa, a to w kobietach wystarczy. Koreanki to jednak mają czelność grać jak im się podoba. Dwie ostatnie partie przegrane 0-2 i 0-1 przy ostatnim kamieniu to już sztuka. Brytyjki też się męczyły i grały slabu, ale fatalne Chinki pomogły. Wygrana w dogrywce.
Co do samego turnieju, to jakiś sportowy dramat. Na razie to poziom amatorski, nic nie ujmując zawodniczkom, które grają sobie w curling dla zabawy. Tyle bubli po 0% to nie było nawet na ME mężczyzn (chyba w Danii), kiedy to z sufitu co raz leciało konfetti i zmieniało bieg kamieni. Albo jest coś nie tak z lodem, albo drużyny pojechały do Korei na wakacje. Sądzę, że to pierwsze, bo mylą się wszyscy i to na potęgę. Fatalnie się to ogląda. Nie wydaje mi się, aby drużyny z dywizji B w Europie grały gorzej, bo dużo gorzej to już się nie da.????
 
Otrzymane punkty reputacji: +24
psotnick 840,6K

psotnick

ModTeam
Członek Załogi
Italy vs Denmark
Zwycięzca meczu: Italy @ 1.93 ⛔ 4-6
Łącznie punktów: Powyżej 12.5 @ 2.23 ⛔
Marathon
Obie ekipy raczej nie kalkulują i lubią stawiać w domu sporo kamieni, a to zawsze szansa na wielopunktowe endy. No i w tym turnieju to się potwierdza. Duńczycy megaoverowa drużyna, wystarczy spojrzeć na ich wyniki, Dania 5-9 ze Szwecją i 7-9 ze Szwajcarią. Włosi z dobrymi ekipami się pilnują 3-5 z Kanadą, 7-4 ze Szwajcarią, ale jak już ktoś im pozwoli grać to overy szaleją jak z USA (10-9). Duńczycy pozwalają grać, a Włosi prezentują się na razie zaskakująco dobrze powinni potrafić to wykorzystać, wyrównany mecz z Kanadyjczykami i ogranie Szwajcarów i Amerykanów stawia ich w mojej opinii w roli faworytów w tym meczu, a punktów też nie powinno zabraknąć na tablicy wyników.
 
marko87 214

marko87

Użytkownik
Kanadyjki 0-3 :eek:
Homan gra dramat, albo zepną poślady i wygrają 5 meczy, albo nie będzie nawet półfinału....
Rzeczywiście Kanadyjki dramat. Homan w jednym endzie świetne zagranie za 4 pkt, a potem taki szkolny błąd w dogrywce. Dziwne to jakoś.
OD siebie na ostatnią sesję daję coś takiego:
USA - Dania @1,75 STS ✅ w końcu coś na lekko, 6:0 na początek i 9:5 na koniec
Amerykanie w swoim składzie z MŚ, gdzie zajęli miejsce czwarte, a więc wynik bardzo dobry. Tutaj planowo wygrali z Koreą. Później porażka z Włochami i planowa wtopa ze Szwedami. Duńczycy jak na razie też bilans 1-2. Również porażka ze Szwedami i do tego wtopa ze Szwajcarią. Jak dla mnie dziś w nocy dość nieoczekiwane zwycięstwo z Włochami. Ja postawię na większe doświadczenie Amerykanów. Wprawdzie dwóch pierwszych zawodników dość młodych, ale na skipie Shuster to już rocznik 82, a więc trochę tego doświadczenia ma. Może nie tyle, co Ulsrud w Norwegii, ale jednak. W Danii Stjerne zwykły przeciętniak. Zobaczymy, co z tego wyjdzie.
 
Otrzymane punkty reputacji: +48
matimacosz 399

matimacosz

Użytkownik
Curling mężczyzn
Włochy - Korea Płd. 1 @2.70 totolotek

Kompletnie nie rozumiem tych kursów. Rozumiem że Korea gospodarzem ale poziom gry jaki prezentują nie zasluguje na kurs ~ 1.35 !!! Narazie nie wygrali żadnego meczu a tylko w jednym byli blisko stworzenia niespodzianki (z Norwegią przegrali 6-7). Włosi może potęgą nie są ale na igrzyskach sprawują się przyzwoicie (wygrana 10-9 z usa, i 7-4 ze Szwajcarią robi wrażenie ). Ja bym tutaj wystawił po równi kursy po 1.85. Korea może się przełamać ale ta teza nie jest poparta niczym oprócz atutem, bycia gospodarzem. Włosi mają ogromną szansę na przedłużenie marzeń o półfinały więc delikatnie, ale inwestuje w makaroniarzy. ;-)
 
B 434

boca-juniors

Użytkownik
Taka małą uwaga, gadałem dziś z curlerem, co jest tam na miejscu i ogólnie jest tak, że jest tam bardzo kijowy lód jak na grę na takim poziomie, już sporo jakiś dziwnych miejsc na lodzie, nie jest równy i szybki, nie wiem czy oni tam chcieli przyoszczędzić i wzięli jakiś icemajsterów z wiochy czy chcieli jakoś pod siebie zrobić nie wiem ale ponoć się zawodnicy skarżą na jakość lodu, co by tłumaczyło sporą ilość błędów jakie się przydarzaj zawodnikom jak naten poziom gry. Może komuś się przyda info, lód nie jest tak szybki jak zazwyczaj i są jakieś dziwne miejsca na torze, gdzie kamienie zwalniają albo skręcają nienaturalnie ....
p.s. Trening rosyjskich curlerów ;)



Kanada- USA typ USA +2,5 enda 3/10
Derby Ameryki więc wiadomo dodatkowe emocje. Kandadyjki na musiku, nie wiem czy wygrają, pewnie tak ale pogromu się nie spodziewam, Amerykanki solidne, mecze na styku mają. Homan Team strasznie się męczą na tym turnieju, na start są 0-3, nie wiem co się z nimi stało, raz grają dobrze za chwilę głupie błędy to samo Rachel, nie wytrzymuje końcówek, nie wiem co się z nią stało ale naprawdę niepewnie wygląda, potrafi zrobić genialne potrójne wybicie a potem proste zagranie przestrzelić jak hamera w 11 endzie w Koreanicami. Stawiam na jakieś 1 czy 2 endy na plusie o ile w ogóle to wygrają ale jak wtopią 4 mecz to będzie jakiś kosmos!
 
Otrzymane punkty reputacji: +48
marko87 214

marko87

Użytkownik
Korea Płd. - Wielka Brytania @2,15 ✅ 7-4
Korea Płd. (+1,5) - Wielka Brytania @1,65 ✅
Faworytkami Brytyjki, ale wydaje mi się, że gospodynie im się tutaj postawią. Większych obaw na pewno nie ma, bo na MŚ w tych samych składach odprawiły je 10:6, choć ostatecznie do Muirhead i spółka sięgnęły po brąz. Tutaj na IO na razie Brytyjki nie przekonują. Bilans 3-1, ale 8:7 z Chinkami czy tym bardziej 7:6 z Dunkami nie przekonuje. Jedyne pewne zwycięstwo to 10:3 nad Rosją, ale Rosjanki to już inny zespół niż Sidorovej, a więc tutaj one liczyć się nie będą. Do tego porażką z Amerykankami 4:7. Szału nie ma.
Koreanki z bilansem 2-1, choć powinno być 3-0, bo z Japonkami przegrały na własne życzenie. Poza tym wygrana ze Szwajcarią 7:5 i 8:6 z Kanadą. Wyglądają całkiem nieźle. Co nieco na pewno pomagają też kibice, którzy nie za bardzo wiedzą, jak zachowywać się na curlingu i robią niepotrzebny hałas. Dodając do tego te wszystkie problemy na lodzie, o których pisał boca-juniors , jest szansa na niespodziankę, a przynajmniej zacięty mecz.
 
marko87 214

marko87

Użytkownik
Kanada - Szwajcaria @1,41 1xbet ✅ 10-8
Jak dla mnie kurs do wzięcia. Nawet mimo tego, że Kanada w tym turnieju gra słabo. Szwajcarki to jednak przeciętny zespół, a przynajmniej dużo słabszy. Zresztą w Korei także grają słabo, bo jedno zwycięstwo nad Stanami przy trzech porażkach (Korea, Szwecja i zdecydowana wtopa z Chinami) nie wygląda najlepiej. Kanadyjki zaczęły fatalnie. Bilans 0-3, ale przyszło pewne zwycięstwo nad Amerykankami 11:3, a więc może coś ruszyło. Trzeba łapać te zwycięstwa i wygrywać już ze wszystkimi, aby awansować do fazy play-off. Umiejętności zdecydowanie po stronie curlerek z kraju Klonowego Liścia. Gramy!
Jeszcze tak:
Korea Płd. - Chiny @1,72 1xbet ✅ 12-5
Koreanki lepsze i o wiele lepiej czują się na tym lodzie. Zwycięstwa z Kanadą, Brytyjkami czy Szwajcarkami. Do tego pechowa porażka z Japonią. Chinki dobry bilans 3-2, ale nie jest to zespół na TOP 5. Zobaczmy.
Szwecja - Wielka Brytania @2,69 1xbet ⛔ ehh dogrywka i 10-8
Szwecja - Wielka Brytania (+1,5) @1,96 1xbet ⛔
Szwedki, póki co robią miazgę i mają już 4-0, ale te zwycięstwa nie są przekonujące (3x +1). Udziału w play-offach w zasadzie mogą być już niemal pewne. Pewnie z dwa zwycięstwa jeszcze dołożą, a to wystarczy. Brytyjki lekko pod ścianą. Bilans 3-2 i trzeba szukać zwycięstw, bo szansa na medal może odjechać. W sumie to brązowe medalistki ostatnich MŚ, gdzie w meczu o brąz pokonały właśnie Szwedki. Zbyt wysokie kursy jak na tak wyrównane teamy.
 
psotnick 840,6K

psotnick

ModTeam
Członek Załogi
Kanada - Szwajcaria @1,41 1xbet
Jak dla mnie kurs do wzięcia. Nawet mimo tego, że Kanada w tym turnieju gra słabo. Szwajcarki to jednak przeciętny zespół, a przynajmniej dużo słabszy. Zresztą w Korei także grają słabo, bo jedno zwycięstwo nad Stanami przy trzech porażkach (Korea, Szwecja i zdecydowana wtopa z Chinami) nie wygląda najlepiej. Kanadyjki zaczęły fatalnie. Bilans 0-3, ale przyszło pewne zwycięstwo nad Amerykankami 11:3, a więc może coś ruszyło. Trzeba łapać te zwycięstwa i wygrywać już ze wszystkimi, aby awansować do fazy play-off. Umiejętności zdecydowanie po stronie curlerek z kraju Klonowego Liścia. Gramy!
Kanadyjki cudem, z 6-8 w 2 ostatnich endach wyrwały wygraną 10-8. Kanada w obu turniejach zawodzi i z taką grą nie ma szans nawet na jedno złoto.
Curling. Men. Winter Olympics. 2018.
Winner: Sweden - Tak @ 2.75
Marathon
Na razie w turnieju olimpijskim Edin i spółka wyglądają zdecydowanie najlepiej i prowadzą w tabeli w kompletem zwycięstw i to wysokich. Bilans 5-0 i w pozostałych 4 meczach tylko Szwajcaria powinna sprawić jakieś problemy. Więc jest duża szansa, że Szwedzi skończą w najgorszym przypadku na 2 miejscu, a to oznacza, że w playoffach będą mieć 2 szanse na awans do finału. Kogokolwiek tam dostaną będą faworytem, przynajmniej wg aktualnej formy. Oczywiście tradycyjnie to Kanadyjczycy są faworytami do złota, bez względu jaki jest skład ekipy i jak aktualnie grają. No więc stwierdzam że ze Szwedami pod wodzą Edina ta ekipa Kanady nie ma wielkich szans. Kursy na Kanadę pewnie dlatego takie niskie, że rok temu u siebie na MŚ w Edmonton wygrali wyraźnie wszystkie mecze w tym 3 razy ze Szwedami (raz w fazie zasadniczej i 2 razy w playoffach). Problem w tym, że to była zupełnie inna drużyna Kanady! Wtedy skiperem był Brad Gushe i faktycznie jego ekipa była nietykalna dla nikogo. Natomiast do Pjongczang Kanadyjczycy wysłali ekipę Kevina Koe, a oni nie tylko nie są nietykalni dla rywali, ale wyglądają po prostu przeciętnie. Na razie bilans 4-2, wszystkie wygrane ze słabszymi ekipami to mecze na styku, natomiast 2 ostatnie wtopy ze Szwedami (2-5) Szwajcarami (6-8) nie podlegały dyskusji. Awans do playoffów oczywiście niezagrożony, ale potem może być problem z walką o złoto, bo nie tylko Szwedzi wyglądają lepiej ale również Szwajcarzy.
 
B 434

boca-juniors

Użytkownik
Zdecydowanie popieram typ psotnicka na Szwedów, póki co wyglądają znakomicie i są głównym dla mnie faworytem do złota. Koe Team gra dobrze ale nic więcej, wygrywają tylko ze słabszymi z solidnymi Szwajcarami i świetną Szwecją w łeb. Tak to wygląda na dziś, ale od początku nie widziała mi się ekipa Kevina na złoto, a ten turniej to potwierdza, wydaje mi się , że Szwedzi to wygrają. A jeszcze co do zakończonego turnieju par, jeśli to prawda to nawet curling już nie jest czysty ???? : https://www.przegladsportowy.pl/igrzyska-olimpijskie/aleksander-kruszelnicki-z-meldonium-we-krwi-pjongczang/8t8k92c

Korea- Włochy 2 po 1,85 sts 3/10
Korea po za tym, że gra u siebie, ma lód pod siebie to nic nie grają wielkiego, walczą w każdym meczu ale jednak trochę im brakuje. Włosi grają fajny ofensywny curling, myślę, że są tutaj faworytem, moim zdaniem też więc im zaufam a kurs fajny.
 
marko87 214

marko87

Użytkownik
Wielka Brytania - Szwajcaria (+1,5) @1,69 1xbet ✅ 8-7
Początkowo miałem iść w stronę Brytyjek, ale zmieniłem zdanie. Zobaczymy czy słusznie. Szwajcarki zaczęły bardzo słabo, ale ostatnie porażki już mocno pechowe (-1 ze Szwecją czy po -2 z Koreą i z Kanadą). Bilans 2-4 i przy odrobinie szczęścia i wygraniu 3 meczów jakieś szanse na PO jeszcze są. Po Brytyjkach spodziewałem się czegoś więcej. Bilans 3-3 nie jest najgorszy, ale gra ofensywna szwankuje. Po 4 pkt zdobyte w meczach z Koreą czy USA nie rokuje zbyt dobrze. Zabezpieczam się handi. Nie wykluczam bowiem +1 dla którejś ze stron.
Rosja - Dania @2,60 1xbet ⛔8-7 dramat, zamiast +3-4 to przegrana -1
Rosja - Dania (+1,5) @1,98 1xbet ✅ 8-7
Tutaj kursów nie rozumiem. Rosjanki ostatnie lata miały bardzo udane, bo m.in. brąz na MŚ 2016 i srebro na MŚ 2017. Tyle tylko, że była to zupełnie inna drużyna. Sidorova to jednak była inna pólka, bo Moiseeva i jej ekipa zupełnie sobie nie radzą. Oba zespoły bilans 1-5, ale jednak Doupunt i jej drużyna mają więcej poważnego grania na koncie. Wprawdzie dwie zawodniczki zaledwie po 18 lat, ale nawet i one pograły na ostatnich MŚ. Stawiam tu na doświadczenie. Zresztą nie wiem, jak do tego meczu podejdą Rosjanki, skoro nie mają już szansa na awans do PO. Porażka w nocy 2:11 ze Szwajcarią może sugerować, że większego zaangażowania tam już nie ma.
 
psotnick 840,6K

psotnick

ModTeam
Członek Załogi
Podejrzenie dopingu w curlingu, chyba jeszcze nie potwierdzone, ale nie dziwi.
https://www.reuters.com/article/us-olympics-2018-doping-left/russian-team-in-shock-over-games-doping-scandal-idUSKCN1G303M
965209045878657024
Oczywiście Rosjanin Aleksander Kruszelnicki, który wraz ze swoja piękną żonką zdobyli brąz w mikstach, więc żartów nie ma. Na pierwszy rzut oka doping w curlingu to jakiś absurd, ale patrząc na to jakie znaczenie w tym sporcie ma szczotkowanie to w ogóle to nie dziwi. Czasy brzuszatych curlerów z średnim wieku dawno minęły. Przypadek Rosjanina jest jednak znamienny, bo on chyba najmocniej szczotkował ze wszystkich, dziwię się, że szczotki wytrzymywały, zresztą on wygląda jakby nie wychodził z siłki.
 
B 434

boca-juniors

Użytkownik
Kanadyjki - Brytyjki typ: Kanada -1,5 po 1,8 sts 5/10
Mecz tak naprawdę o awans. Kanadyjki grają słabo na tym turnieju, jestem zaskoczony ich postawą, ne wiem co jest na rzeczy...
Ale jednak wierzę, że kiedy trzeba to zagrają na miarę swoich możliwości i ograją Brytyjki. Sam grałem to grubo ze Szwedami w hoka i Bayernem ale tutaj podaję z hc, czuję że je pojadą wysoko, zagraj swój najlepszy curling. Potem mają mecz z Rosjankami, które są beznadziejne i bilans 5-4 powinien dać im awans.
 
marko87 214

marko87

Użytkownik
Kanada - Wielka Brytania @1,55 1xbet ⛔ 5-6
Też idę w stronę Kanadyjek. Jeśli wygrają, będą miały 4-4 i mecz z Rosjankami na 5-4 i prawdopodobny awans. Oba zespoły nie przekonują, ale o ile o Brytyjkach można było się tego choć trochę spodziewać, o tyle Kanadyjki mocno rozczarowują. Zobaczymy jak u nich z nerwami, bo jednak grać w strefie play-off i mieć niemal pewny medal a walczyć o awans do TOP 4 to jednak coś innego. Idę jednak w stronę lepszych curlerek. Tym bardziej że rzadko się zdarza, że kurs na Kanadyjki ponad @1,50.
Szwecja - Chiny @1,41 1xbet ✅ 8-4
Chinki walczą o awans. To samo Szwedki. Wprawdzie mają bilans 5-2, ale przy ewentualnej porażce meczem o wszystko będzie spotkanie z Amerykankami. Na pewno są o półkę lepsze, a więc lepiej oszczędzić sobie nerwów. Martwo tylko, że nie za bardzo idzie im z Azjatkami, bo porażki z Koreą i Japonią, ale czas wrócić na zwycięską ścieżkę. Tym bardziej że Chinki od tych dwóch zespołów grają słabiej.
 
Do góry Bottom