>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Zimowe Igrzyska Olimpijskie Soczi 2014 - Biegi narciarskie

mariok1992 5,7K

mariok1992

Forum VIP

Przyszła pora na biegi narciarskie. Zacznijmy od kobiet. Faworytek nie ma tak dużo, jednak jest sporo niewiadomych co do dyspozycji danych zawodniczek. Justyna Kowalczyk po raz pierwszy od dawna zrezygnowała z udziału w TdS (z wiadomych powodów) i nie wiadomo jaki będzie miało to na nią wpływ. Marit Bjoergen przy braku Polki prezentowała się bardzo przeciętnie przez co sama też wycofała się w trakcie całego cyklu TdS. W końcu swoje chwile mogła mieć więc Therese Johaug, której taki sukces na pewno może bardzo pomóc. Oprócz tych trzech oczywistych faworytek są jeszcze zawodniczki, które spokojnie mogą &quot;zaskoczyć&quot;. Świetnie prezentowała się Charlotte Kalla. Rośnie forma Heidi Weng, świetny sezon ma Astrid Jacobsen. Rozkręca się także Krista Lahteenmaki, dobrze prezentuje się jej koleżanki z kadry - Anne Kyllonen, Kerttu Niskanen. Na razie nie widać Steiry, a ona może być też ważnym elementem biegu łączonego. Dodatkowo warto brać pod uwagę jeszcze Herrmann, Oestberg, Tchekalevą oraz Fallę i tutaj chyba należałoby zamknąć grupę zawodniczek liczących się jeśli chodzi o starty indywidualne. Oczywiście do lutego ta grupa może się powiększyć i jednocześnie zmniejszyć. W startach drużynowych oczywiście dużymi faworytkami są Norweżki. W drużynowym sprincie klasykiem jednak Finki dają duże sygnały do zdobycia złota i rywalizacja w tej konkurencji zapowiada się zacnie. Warto też wspomnieć o Amerykankach, no i jestem bardzo ciekawy jak zaprezentują się gospodynie - Rosjanki - które w Pucharze Świata na razie nie zaliczyły zbyt wiele startów.
U mężczyzn sytuacja nie jest taka prosta. Krąg zawodników rozszerza się jeśli chodzi o walkę o medale. Bardzo ciężko wskazać zawodnika który byłby murowanym faworytem w którejś z konkurencji. W rewelacyjnej formie jest zwycięzca TdS Martin Sundby. Do pełni zdrowia wraca Dario Cologna który dwa miesiące temu skręcił kostkę i jak do tej pory nie startował w Pucharze Świata w tym sezonie, jednak powrót zapowiada w Jakuszycach. Cel dla Darka mojego ulubionego biegacza jest prosty Złoto Olimpijskie. Darek niewątpliwie gdyby był w optymalnej formie byłby faworytem do wygrania sprintu stylem dowolnym. Zobaczymy na co stać Mistrza Olimpijskiego Pettera Northuga, chociaż na TdS pokazał swoje słabości. Kandydatem do medalu na 50 km jest Austriak Duerr. Hellner przy optymalnej formie w biegu łączonym może odegrać kluczową rolę, czy stać go na medal? nie wiem. Mocni u siebie będą Rosjanie z liderem Legkovem na czele, a także Chernousovem, Wylegżaninem czy też Ustiugowem. Jedno jest pewne w biegu u panów obojętnie na jakim dystansie, emocji nie zabraknie.
Terminarz:
08.02 - 23.02.2014 - Soczi
08.02 - 11.00 Bieg łączony kobiet na 15km
09.02 - 11.00 Bieg łączony mężczyzn na 15km
11.02 - 11.00 Sprint mężczyzn i kobiet stylem dowolnym
13.02 - 11.00 Bieg indywidualny kobiet na 10km stylem klasycznym
14.02 - 11.00 Bieg indywidualny mężczyzn na 15km stylem klasycznym
15.02 - 11.00 Sztafeta kobiet 4 x 5km
16.02 - 11.00 Sztafeta mężczyzn 4 x 10km
19.02 - 10.15 Sprint drużynowy kobiet i mężczyzn stylem klasycznym
22.02 - 10.30 Bieg masowy kobiet na 30km stylem dowolnym
23.02 - 08.00 Bieg masowy mężczyzn na 50km stylem dowolnym

Zbiór linków:
http://www.fis-ski.com/cross-country/
http://data.fis-ski.com/

ZAPRASZAM DO DYSKUSJI I PODAWANIA TYPÓW :!:
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
rogerfede93 30,1K

rogerfede93

Użytkownik
Bieg łączony kobiet na 15km
Najwyższy czas na pierwsze typy. Na początek skiathlon kobiet.
Marit Bjoergen vs Therese Johaug
1/4
Marit Bjoergen
1,40 William Hill.

Kurs spada. Np bet365 ma ten typ tylko po 1,25. Trzeba grać a nie czekać.
Marit jak zwykle na najważniejszą imprezę sezonu przygotowała wystrzałową formę.W miniony weekend pokazała wszystkim plecy. Johaug może walczyć i przez całe 15km trzymać się Marit. Jednak na finiszu nie ma z nią żadnych szans.
Teresa będzie chciała narzucić swoje tempo,jakimś cudem urwać Bjoergen,Kalle czy Justyne,bo dobrze wie,że jak dojdzie do pojedynku sprinterskiego to nie ma szans zarówno z Bjoergen jak i z Kalla. Wynik tego pojedynku może być tylko jeden i w tym przypadku mamy 40% lokaty.
Peffka :grin:

Kristin Stoermer Steira vs Yulia Tchekaleva
23/15
Kristin Stoermer Steira
1,50 Bet365
Dla Kristin to ulubiony bieg. To w nim odnosiła swoje największe sukcesy. 4 zarówno na IO w Turynie jak w Vancouver. Na MŚ właśnie w tym biegu zdobyła 3 z 4 medali indywidualnych. Było to jakiś czas temu:
Oberstdorf 2005 - Brąz
Sapporo 2007- Brąz
Liberec 2009- Srebro
W Oslo 2011 zajęła 9 miejsce,a w Val di Fiemme 2013-była 4.
Norweżka największe nadzieję na dobry indywidualny wynik wiąże właśnie z tym startem.
W tym sezonie forma przyzwoita. Wiadomo,że nie wrócą już najlepsze lata,ale dalej potrafi zdobywać miejsca w 10 PŚ.Rosjanka mało startów w tym sezonie. Skupiła się tylko na igrzyskach. Start u siebie to dodatkowa presja.Julia nawet jak była w najlepszej formie to nie potrafiła wygrać ze Steira w biegu łączonym. Taka sytuacja miała miejsce na zeszłorocznych Mś. Tam Rosjanka osiągnęła swój życiowy sukces zdobywając brązowy medal na dystansie 10km stylem dowolnym. Jednak już w biegu łączonym zajęła 7 miejsce i do 4 Steiry straciła 30sek.Rok temu podczas próby olimpijskiej zawody wygrała właśnie Krstin,a druga wtedy Julia straciła 20sek.
Lekko pogram na Norweżkę,bo jest to specyficzny bieg, w którym ważną rolę odgrywa doświadczenie i ilość startów w takim właśnie biegu. Wytrzymałość też może dać o sobie znać,bo 15km to jeden z najdłuższych dystansów u kobiet. Dla Steiry czym dłuższy dystans tym większe szanse na dobry wynik.
 
modul 118

modul

Użytkownik
Sprint Kobiet Dowolnym *
Jak dla mnie tylko 2 faworytki do złota - Marit oraz Kikkan Randall z tym że Amerykanka jest nawet u niektórych buków faworytką tego biegu. Jako przesympatyczna zawodniczka i serdeczna przyjaciółka Justyny Kowalczyk staje się w moich oczach osobą której będę kibicował do zdobycia tego złotego krążka.
Jeżeli chodzi o brąz to tutaj Herrmann i Ostberg powinny stoczyć zacięty bój o być albo nie być. Cichaczem kibicował będę Niemce, no i oczywiście naszej Sylwii Jaśkowiec.
Typ:
D. Herrmann (1-3) kurs 2.75 [STS]
30km dowolnym kobiet
Z całym uznaniem ale Justyna ze swoją stopą i rzeszą Norweżek nie wygra, a gdyby spróbowała rywalizacji, to zaczną szarpać tempo i się skończy. Jak dla mnie Johaug jest murowaną faworytką do złota. Ma takie niesamowite tempo, tak przebiera kijkami że wydawać by się mogło iż nic nie jest wstanie jej wybić z rytmu. Najlepiej obrazuje to ostatni wyścig na Alpe Cermis podczas Tour de Ski. przebiec 30km dowolnym to tak jakby wyjść na tą morderczą górę. Jeżeli psychika nie spłata jej figla to można się na niej wzbogacić dwukrotnie.
T. Johaug (V) kurs 2.00 [STS]

10km klasykiem kobiet
Wiara i 100% zaufania do Kowalczyk która jest Królową tego dystansu i wierze że nawet spuchnięta stopa nie przeszkodzi jej w wydarciu złota z rąk Norweżek. Jak to kiedyś mówiła pewna piosenkarka w jednym z Talk Show oraz teledysków - Królowa jest tylko jedna ????
J. Kowalczyk (V) kurs 1.90 [STS]
*(mariok - poprawiłem, zły styl wpisałeś)
 
adi26 20

adi26

Użytkownik
Witam ja znalazłem dobry kurs
w jednym z angielskich bukmacherów

Sobota 8 Luty 2014
08 Lut 10:00 UK
Specjalne zakłady - Justyna Kowalczyk - Złoty Medal?
Selekcja

jeden złoty medal kurs 1.85
Zero kurs 3.75
Dwa złote medale lub więcej kurs 2.75
Dotyczy tylko występów indywidualnych
31-letnia Kowalczyk przyjechała do Rosji z kontuzjowaną stopą. Doznała jej jeszcze przed występem w Pucharze Świata we włoskiej miejscowości Dobbiaco (Toblach). Na koronnym dystansie 10 km &quot;klasykiem&quot; zajęła tam piąte, najgorsze od lat, miejsce.
- Co ze zdrowiem? Noga bez zmian. Zdecydowaliśmy, że diagnozy stopy dokonamy po drugim biegu, czyli 10 km stylem klasycznym. Od badania noga nie przestanie boleć, a wiedza o jej stanie mogłaby mnie psychicznie zdołować, więc po co. A jeśli chodzi o Dobiacco, to gdybym miała jeszcze raz wybierać, to znów bym tam pojechała. Ten start był mi potrzebny - powiedziała Kowalczyk po środowym treningu na Krasnej Polanie.
Dodała jednocześnie, że środki przeciwbólowe już odstawiła.
Polka ma w dorobku cztery medale igrzysk, z czego trzy, w tym złoty, zdobyte przed czterema laty w kanadyjskim Vanocuver. Rywalizację w Soczi rozpocznie sobotnim biegiem łączonym. Pięć dni później zaplanowany jest dystans 10 km &quot;klasykiem&quot;.
myśle że te informacje dają do myślenia i kurs na zero złotych 3.75 jest najbardziej do zagrania. Sercem jestem z Kowalczyk ale kasa to kasa ja zaryzykuję i gram za 100 funtów :]
 
mariok1992 5,7K

mariok1992

Forum VIP
15km - bieg łączony
Heidi Weng - Justyna Kowalczyk @ Weng --- 2.10 (1.85) @ STS ✅ 3-6
Dla mnie kurs to pyszne ciasteczko.
Kolega wyżej przytoczył fragmenty wywiadu z Justyną i jej problemem ze stopą. Nie wygląda to różowo. Justyna w skiathlonie szaleńczych wyników nigdy nie miała, a na pewno nie gdy była obecna cała czołówka. Jest jakieś załamanie, szczególnie w ostatnich latach, na łyżwie traci mnóstwo. W tamtym roku właśnie w Sochi był ten kryzys, gdzie nie ukończyła biegu i były te wszystkie historie ze smarami. W tamtym roku 5 miejsce na Mistrzostwach Świata.
Heidi biegła dobrze ostatnio na 10km klasykiem, a łyżwą Justynę łyka. Powinna zawiązać się koalicja Norweżek i Weng będzie wysoko (dokładniej Weng opiszę później, przy okazji innego typu). Myślę, że Justyna utrzyma się z Heidi max. do 10km. Wchodzę bardzo solidną stawką ;)

I czekam aż oferta się rozszerzy, bo na pewno jeszcze coś puszczę ????
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
D 3,3K

davey_watt

Użytkownik
Popieram. Justyna niech całe siły rzuci na bieg na 10 km, takie moje zdanie.
Steira TOP6 2.5 totolotek ⛔
Fajny kurs.
Łączony to dobra konkurencja dla Steiry, dla niej im dłużej, tym lepiej. Na MN pokazała moc i pokonała rywalki z Weng i Jacobsen na czele. Wywalczyła sobie tym wynikiem miejsce w kadrze. Przed rokiem wygrała próbę przedolimpijską, dobrze sobie radzi z biegami na wysokościach. Norwegowie chyba wiedzą co robią...
Trasy ponoć w klasyku łatwe, więc nie spodziewam się baardzo ostrego odsiewu, za to w łyżwie są już spore podbiegi i to powinien być plus dla Steiry. Oczywiście w sprincie nie ma szans z żadną z czołówki, ale powinno się to porozrywać w końcówce. Z TOP3 raczej nie zawalczy, ale na swoje tradycyjne 4 miejsce szanse są.
 
valderrama 145

valderrama

Użytkownik
Dla mnie nienormalne jest to co dzieje się wokół nogi Justyny.Naturalną konsekwencją kontuzji jest najpierw diagnoza, później leczenie a dopiero starty. Nie rozumiem tłumaczenia że jest źle ale nic nie robimy startujemy przeciążając nóżkę. Uważam że to asekuracja na wypadek słabych występów. Wstartowała źle we Włoszech jeśli pobiegnie słabo w łączonym to zacznie się lament. Można było odpocząć a tu nawet nie wiadomo co jej dolega XXI wiek i medycyna naturalna?
 
mariok1992 5,7K

mariok1992

Forum VIP
15km bieg łączony
Heidi Weng TOP3 @ 4.00 @ Betsafe, MarathonBet ✅ 3
Obiecany drugi typ na Heidi i poszerzenie analizy poprzedniej.
Czemu uważam, że Heidi może tutaj zdobyć medal? W indywidualnych biegach to jest chyba dla niej najlepsza okazja. Weng to bardzo rozwojowa zawodniczka, w tamtym roku narobiła szumu i teraz potwierdza swoją coraz lepszą dyspozycje. W Val Di Fiemme wyrwała medal Steirze i Kowalczyk na końcówce, co pokazuje jak mocna jest na finiszach. Udowodniła to zresztą w tym sezonie na Alpe Cernis genialnym finiszem. Czwórka Norweżek + Szwedka Kalla - tak to powinno wyglądać, choć jestem ciekaw jak się spiszę Jacobsen. Steira musiałaby odfrunąć przed końcówką, żeby mieć szansę na krążek. Walka powinna rozegrać się między Kallą, a Weng, a może Johaug nie pobiegnie jakoś nadzwyczajnie. Wszystko się okażę, ale kurs dla mnie to swoiste value i Heidi powinna być bardzo blisko pudła.
 
Otrzymane punkty reputacji: +14
levy42 3,9K

levy42

Użytkownik
Bieg łączony kobiet,15 km:

Olga Kuziukowa-Natalia Zhukowa: Zhukowa @2,77 Pinnacle✅ 24-11 msc


Pierwsza konkurencja i mi jest strasznie ciężko znaleźć jakiś ciekawy i pewny typ.Bieg łączony to jest trudna konkurencja i wiele z pań tu po prostu &quot;pęknie&quot; w pewnym momencie.Podejrzewam że od samego początku na klasyku oderwie się grupa Norweżek z Kowalczyk i Kallą,a reszta będzie tylko tracić.Kursy na Marit już wyżyłowane na maksa,dlatego kusi pograć przeciwko niej np na Johaug.Ale to jeszcze przemyślę.Na tą chwilę wybrałem sobie taką parkę gospodyń.Generalnie Rosjanki biegają w tym roku nierówno i mało w PŚ.Najpewniejsza Tchekalyewa,a całą resztę ciężko odróżnić od siebie pod względem formy i wyników.W moim typie kieruję się przed wszystkim kursem.Zhukowa to 22 latka,Kuziukowa jest 7 lat starsza.Obie widzieliśmy ostatnio w Szklarskiej,gdzie w klasyku lepsza okazała się Zhukowa.Później już ich nie widzieliśmy więc na dobrą sprawę forma obu to zagadka,dlatego uważam że mamy tu do czynienia z parą 50/50.Rok temu na tym dystansie w Soczi lepsza była Zhukowa o blisko 25 sekund.Jutro być może będzie powtórka,na co po cichu liczę.​
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
cibeles 969

cibeles

Użytkownik
H.Weng vs Tchekalyeva 1 za 1,50 w Milenium ✅


Norweski pociąg kontra Justyna, Kalla i właśnie rosjanka. Na plus dla rosjanki to, że jest mocna i wytrzymała, ale Heidi urzekła mnie w TdS. Pierwsza piątka spokojnie w jej zasięgu, dla rosjanki rezerwuję raczej miejsca 7 - 10. Norweżki pewnie pojadą taktycznie, a ataki nastąpią na podbiegach w łyżwie. W razie czego, Heidi zdecydowanie szybsza na finiszu. Powinno być dobrze i oby olimpiada dała zarobić !
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
D 3,3K

davey_watt

Użytkownik
Lahteenmaki - Kylloenen 1 1.74 betsafe
Wierzę w Kristę na tych zawodach. Jeśli któraś z Finek ma się bić o wysokie miejsce w tym biegu, to wskazałbym ją w 1 kolejności.
Uważam ją za zawodniczkę, która potrafi się przygotować do danej imprezy. Jeśli przygotowała optymalną formę, to w dowolnym(który tu decyduje) jest lepszą zawodniczką od Anne. Nie mały wpływ na ten typ będzie miała trudność pętli łyżwą, a młodsza znacznie lepiej sobie radzi z podbiegami.
 
Otrzymane punkty reputacji: +18
r-o-b-i-n-h-o 1,4K

r-o-b-i-n-h-o

Użytkownik
Lahteenmaki vs Kylloenen |1| kurs:1,70✅
Podpisuje się obiema rękoma pod tym co napisał @Davey.Finki mają dobry sezon ale jeśli chodzi o bieg łączony to bardziej uniwersalną zawodniczką jest tutaj Krista.Klasykiem nie jest na tyle gorsza od Anne,bo też lubi ten styl,a w dowolnym jest sporo lepsza.Nie bez powodu to ona w sztafetach wystawiana jest w stylu dowolnym.Jak dla mnie najlepsza z Finek jeśli bierzemy pod uwagę oba style i stawiam w tej parze na nią.
Bukmacher:STS
Niskanen vs Stephen |1| kurs:1,55✅????
Gram na kolejną z Finek,która myślę,że powinna się liczyć.Elizka jest mniej uniwersalna,nie osiąga tak dobrych wyników.Myślę,że Kertu zabierze się w klasyku z czołówką bo stać ją na to.Jeśli tak będzie to łyżwą cokolwiek Amerykanka by nie zrobiła,Niskanen nie dogoni.Finka również gdy trzeba to dobrze pobiegnie i jednym i drugim stylem,jest zawodniczką lepszą od Elizki biorąc pod uwagę oba sytle.Myślę,że Kertu zajmie dobrą pozycje,dobrze się pokazywała do tej pory w zawodach PŚ i w Soczi powinna to potwierdzić.
Bukmacher:Unibet
 
Otrzymane punkty reputacji: +17
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Elizabeth Stephen - Masako Ishida 1 @ 1,85 Expekt ⛔ 2 sekundy...
Skąd ten kurs :?: W Betsafe mamy na to @1,54 a tutaj aż @1,85. Stephan jest dużo lepsza łyżwą a tak jak pisze tutaj Davey_Watt ten styl tutaj decyduje. W klasyku powinny pojechać porównywalnie. Łyżwą Amerykanka zrobi przewagę. Tym bardziej że Ishida nie była w tym roku w najlepszej dyspozycji. Dla mnie peffka.
Lahteenmaki - Kylloenen 1 @ 1,65 Expekt ✅
To też gram i podbijam to co pisali poprzednicy, powinno być spokojnie.
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
R 75

richi

Użytkownik
Pytanie do znawcow co do jutrzejszego biegu meżczyzn warto pograć cos w strone ruskich szczegolnie mam na mysli Vylegzanina?
Moj staruszek dał 100-wke ze bedzie 1-3.
 
rogerfede93 30,1K

rogerfede93

Użytkownik
Bieg łączony na 30km mężczyzn
Marcus Hellner vs Ilia Chernousov 2/5
Marcus Hellner
1,45 Bet365

No to mamy na jutro bardzo pewny bet po przyzwoitym kursie. Marcus ten sezon PŚ potraktował treningowo. Bardzo mało startów i spokojna budowa formy na IO. Wydaje się,że wszystkie przygotowania poszły po jego myśli,a forma jest wysmienita. Świadczy o tym bieg na 15km klasykiem w Toblach tuż przed igrzyskami. Marcus mial od zawsze wielkie problemy w klasyku,a tu nagle W Toblach zajmuje 3 miejsce. Jeżeli osiąga taki wynik w gorszym stylu to łyżwą może być jeszcze lepiej. Szwed lubi ten bieg. Jest obrońcą tytułu z Vancouver, gdzie w ładnym stylu zdobył złoto. Jutro może spokojnie powalczyć nawet o medal. Rywal w tym sezonie w dosyć słabej formie. Po ostatnim występie w Toblach ciężko szukać pozytywów. Tam był dopiero 22,a do Marcusa stracił aż 1min15sek. Jeżeli Rosjanin nie daje sobie rady w klasyku to w tej parze nie ma żadnych szans,gdyż w stylu dowolnym jest słabszym biegaczem niż Hellner.
Podczas ubiegłorocznych MŚ też góra był Szwed,który zajął 8 miejsce, Ilia był 25. Wszystko przemawia za Szwedem. Polecam.
 
Otrzymane punkty reputacji: +32
M 22

michal9607

Użytkownik
Ja dzisiaj gram na zwycięstwo Hellnera
Kurs: 15
Marcus jest dobrze przygotownay co pokazuje jak dobrze pobiegł w Toblach gdzie stracił tylko kilka sekund do Legkova a wiadomo ze w dowolnym nikt oprócz Olsona nie ma z nim szans troche słabiej wyglądają Sundby i Northug . Legkov nie ma szans z Hellnerem w dowolnym więc daje czysty WIN na Hellnera
 
Otrzymane punkty reputacji: +11
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Marcus Hellner - Ilia Chernousov 1 @ 1,47 Expekt ✅

Hellner to złoty medalista IO z Vancouver z 2010 roku w tej konkurencji. Ostatnio w Toblach rewelacyjny wynik w klasyku a to tylko potwierdza że będzie mocny. Bo klasyk to nie jest jego ulubiony dystans. Dzisiaj może być finisz z większej grupy a Hellner potrafi też dobrze rozegrać sam finisz. Ilii ja nawet dzisiaj nie widzę w 1 grupie.
Sjur Roethe -
Ilia Chernousov 1 @ 1,86 Betsson ⛔
Roethe przez fachowców stawiany nawet na podium. Zresztą nie przez przypadek bo w Mistrzostwach Świata w ubiegłym roku był na 3 miejscu. W klasyku też nie jest jakiś rewelacyjny, ale i tak jest lepszy niż Cherneusov a w dowolnym powinien odjechać razem z 1 grupą.
 
Otrzymane punkty reputacji: +12
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Marian Bjoergen wygra 10 km stylem klasycznym @ 1,60 Unibet
Wiem że można było wcześniej łapać lepsze kursy, ale lepsze coś niż nic. Justyna Kowalczyk jedyna rywalka Mariana ma wielowarstwowe pęknięcie stopy. Nie sądzę że da rade pokonać Mariana ponieważ on się naszprycował przed IO i zgarnie 6 złotych medali. W Toblach przed IO w stylu klasycznym znokautowała rywalki i teraz pewnie będzie podobnie. Gram grubo, bo albo wygram albo Kowalczyk jakimś cudem ozdrowieje i zdobędzie złoto, ale w to nie wierzę.
 
coolmen7 8,8K

coolmen7

Użytkownik
Marian Bjoergen wygra 10 km stylem klasycznym @ 1,60 Unibet
Wiem że można było wcześniej łapać lepsze kursy, ale lepsze coś niż nic. Justyna Kowalczyk jedyna rywalka Mariana ma wielowarstwowe pęknięcie stopy. Nie sądzę że da rade pokonać Mariana ponieważ on się naszprycował przed IO i zgarnie 6 złotych medali. W Toblach przed IO w stylu klasycznym znokautowała rywalki i teraz pewnie będzie podobnie. Gram grubo, bo albo wygram albo Kowalczyk jakimś cudem ozdrowieje i zdobędzie złoto, ale w to nie wierzę.
Nic dodać nic ująć,. Kowalczyk medal jak najbardziej może zdobyć, bo reszta oprócz Bjoergen w klasyku to różnica klasy. Ale Marit, nie przypadkiem mówiła, że czeka z niecierpliwością na 10km klasykiem na IO bo zdecydowanie nastawiała się na walkę o złoto na koronnym dystansie Kowalczyk, a teraz przy takim problemie naszej oraz pokazie siły w Toblach to nie wydaje mi się, aby miała większe kłopoty z pokonaniem jej ( no chyba, że Justyna postanowi się też czymś dobrym wspomóc ). Do tego Kowalczyk wystartuje przed Marit, czyli Norweżka będzie miała cały przegląd sytuacji. No i na koniec jeżeli Bjoergen odczuje zmęczenie to w biegu na 30km gdzie Johaug albo Kalla zabiorą jej ostatnie złoto, także sprint nie powinien wpłynąć na dyspozycję Norweżki.
Edit: Pokazanie tego zdjęcia złamania na pewno nie jest żadną zasłoną dymną, wręcz bardziej jakimś usprawiedliwieniem przed słabszym wynikiem chociaż Justyna Kowalczyk, to przed nikim nie musi się usprawiedliwiać jednak hejterów wśród redaktorów nie brakuje, nie wspominając o kibicach... Ale zdecydowanie asekuruje się bo nie dość, że przygotowania nie poszły najlepiej do IO, to jeszcze ta kontuzja. Co by nie było, wielkie brawa i tak dla niej, że w ogóle startuje i dostarczy emocji choćby w tym biegu na 10km.
 
J 12

jacht94

Użytkownik
To wobec kontuzji Kowalczyk może warto w Stsie pograć

Kalla podium @3 na 10 km klasykiem ✅ 2 miejsce ;)

Szwedce udało się uplasować w tej konkurencji na podium w ostatnim sprawdzianie przed olimpijskim na trasach w Toblach. Uważam, że Kowalczyk doprawiła się niestety biegając ze złamaną stopą i na prawdę może być jej ciężko nawet znaleźć się na podium ( obym się mylił ;) ). Kalla ostatnio ponoć ostro trenowała i efekty widać po ostatnich startach łącznie z medalem w pierwszej konkurencji w Sochi.


Ja to lekko pogram - co z tego będzie zobaczymy.
 
Do góry Bottom