>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Zimowe Igrzyska Olimpijskie Soczi 2014 - Biegi narciarskie

rogerfede93 30,1K

rogerfede93

Użytkownik
Sprint Drużynowy Kobiet
Norwegia wygra zawody 1 MIEJSCE
1,75 Bet365
Norwegia-Finlandia 1 1/2
1,50 Bet365

O zloty medal powalczą ekipy Norwegii i Finlandii. Oba teamy mają najlepsze duety i innym pozostanie walka o brązowy medal. Norwegia wystąpi w składzie: Ingvild Flugstad Oestberg,Marit Bjoergen. Finlandia: Aino Kaisa Saarinen,Kerttu Niskanen. W pucharze świata odbyły się dwa sprinty drużynowe. Obie ekipy biegały w nieco innych zestawieniach,ale ich dominacja była zdecydowana. W Asiago: 1.Finlandia,2.Norwegia
W Nowym Mesto:
1.Norwegia,2.Finlandia.
Inne zespoły nie utrzymają tempa,bo zarówno Niemki,Szwedki czy Amerykanki albo mają jeden słabszy punkt,albo styl klasyczny nie za bardzo im pasuje. Z tych dwóch zespołów stawiam na Norwegie. Oestberg ma bardzo dobry sezon,styl dla niej nie ma większego znaczenia. Indywidualnie już ma srebro za sprint st.dow. Na swoim odcinku będzie rywalizowała że Saarinen. Na pewno tutaj dużej przewagi nie będzie w stanie zyskać ani jedna ani druga. Kończyć wyścig będą Bjoergen i Niskanen. Marit po wspaniałym początku igrzysk potem miała jakieś problemy. Nie udany sprint,problemy z nartami i zmęczenie. Teraz miała trochę odpoczynku i myślę,że jutro pokażę na co ją stać. Nad Niskanen jest w stanie trochę zyskać w ciągu trzech zmian,a jak dojdzie do walki na finiszu to na pewno nie da sobie odebrać zwycięstwa.
Sprint Drużynowy Mężczyzn
Rosja wygra zawody 2 MIEJSCE
2,10 Bet365

Sprint stylem klasycznym.Od razu daje to na starcie przewagę Rosjanom,którzy wystąpią w składzie: Vylegzhanin,Kriukov. Maxim lubi te biegi,bo tutaj liczy się także wytrzymałość,a Kriukov to wybitny sprinter właśnie w stylu klasycznym. Obaj będę się wspaniałe uzupełniać,a finisz Nikita ma niesamowity. Zagrozić mogą Im zespoły Norwegii i Szwecji. Norwedzy jednak nie czują się zbyt dobrze w tym stylu. Zarówno Hattestad jak i Nortug zdecydowanie wolą biegi techniką dowolną. O ile Ole Vigen Hattestadt może być w stanie utrzymać się w czołówce to Petter będzie mial problem,bo forma słaba. Szwedzi mają dwóch medalistów że sprintu indywidualnego i na papierze powinni być mocni. Może i tak będzie,ale z Rosjanami nie mają szans. Joennson da radę,bo klasykiem biegać potrafi,ale Petterson będzie słabym punktem. Technika zdecydowanie gorsza dla niego,a na dodatek trzy okrążenia mogą być ponad jego siły i na ostatnim odcinku nie zdziwie się jak poniesie pewne straty. Bieg zdecydowanie pod Rosjan. Ich styl,dwóch znakomitych biegaczy i w mojej ocenie da im to złoty medal.
 
r-o-b-i-n-h-o 1,4K

r-o-b-i-n-h-o

Użytkownik
Kobity:
Norwegia wygra?TAK kurs:1,75✅
Na tych IO nic mnie już nie zdziwi po tym jak Freund nie potrafił ustać prostego skoku na małej skoczni,Kanadyjczyk w drużynówce poszedł jego śladami,Nystad bez formy biegła tak jak cała sztafeta Niemek jak natchniona,Evi Sachenbacher wystrzeliła 20/20 w biegu ze startu wspólnego jednak tutaj myślę,że kolejnej niespodzianki nie będzie.Oestberg i Marian to mocna para i nie widzę dla nich tutaj konkurencji.Nie od dziś wiadomo,że Norweżki mają najlepsze sprinterki i złoty medal zdobyć powinny.Oestberg biega świetnie,Marian po ostatnich słabych występach swoich czy koleżanek w sztafecie będzie zmotywowany na 200%.Stawiam na Norweżki.
Norwegia vs Finlandia |1| kurs:1,60✅
Ani Kertu ani Aino Kaisa to nie są sprinterki.Obie dobre na dystansach,potrzebują trochę czasu aby wejść na właściwe obroty.W sprintach drużynowych za dużo go nie będzie.Myślę,że Norweżki spokojnie je ogarną.Ewentualny finisz powinny spokojnie rozstrzygnąć na swoją korzyść.
Bukmacher:Unibet

Słowenia vs Kanada |1| kurs:1,30✅
Słowenki w składzie Visnar-Cebasek mogą sprawić miłą niespodziankę.Visnar dużo lepsza ale Alenka też nie najgorsza.Kanadyjki pokazały swoją &quot;moc&quot; w biegu sztafetowym.Myślę,że ze Słowenkami nie za wiele zwojują.
Niemcy vs Polska |1| kurs:1,50✅
Niemki fajny skład.Boehler-Herrmann myślę,że będą miały medal albo będą w TOP 4.Polki Jaśkowiec-Kowalczyk.Szału się nie spodziewam.Jaśkowiec klasyk ma słaby,Kowalczyk wiadomo na co ją stać ale na finiszu Herrmann nie da rady,choć nie zapowiada się aby w ogóle taki finisz był.Stawiam zdecydowanie na Niemki.
Bukmacher:STS
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
modul 118

modul

Użytkownik
Sprint drużynowy kobiet:

Słowenia vs Kanada 1 @ 1.30 STS ✅
Słowenki w składzie Cebasek &amp; Visnar zajęły w takim samym skł. 7 miejsce w sprincie drużynowym w Czechach na Morawach. W takich samych składach jak w Czechach wystartuje Kanada - tj. Jones &amp; Gaiazova które w ten czas nie dostały się do finały i czasowo zajmowały 13 lokatę.


USA vs Francja 1 @ 1.42 STS ✅

Coldwell &amp; Sargent kontra Jean &amp; Aymonier czyli 6 i 10 drużyna ostatniej drużynowej rywalizacji na Morawach. Wtedy trasa łaskawa była dla Amerykanek które nad ostatnią drużyną - Francją wypracowały ponad 20s przewagę. Jeżeli tylko Amerykanki dalej będą w tak świetnej dyspozycji to spokojnie tą parę wygrają.
 
levy42 3,9K

levy42

Użytkownik


USA vs Francja 1 @ 1.42 STS

Coldwell &amp; Sargent kontra Jean &amp; Aymonier czyli 6 i 10 drużyna ostatniej drużynowej rywalizacji na Morawach. Wtedy trasa łaskawa była dla Amerykanek które nad ostatnią drużyną - Francją wypracowały ponad 20s przewagę. Jeżeli tylko Amerykanki dalej będą w tak świetnej dyspozycji to spokojnie tą parę wygrają.


tak ku ścisłości to na liście startowej jest Caldwell i Randall,chyba że masz jakieś inside news od Kikkan że nie biegnie?

Sprint drużynowy pań: Finlandia-Niemcy: Niemcy @4,00 Bwin⛔2-4​
Jeszcze tu bym chciał zwrócić Waszą uwagę na lekkie value w tej parze.Finki tak jak pisałem Saarinen/Niskanen,Niemki natomiast Boehler/Herrmann. Pierwsza z Niemek to nie jest sprinterka żadna,ale tutaj widać że zbudowała super formę a klasyk to jej ulubiony styl.Już w ostatnich zawodach przed IO dała sygnał że forma przyszła,a tu tylko potwierdza.Jej zadanie to będzie nie stracić do Saarinen,która też trafiła z formą na Olimpiadę.Tu lekka przewaga Finek.Ale na szczęście Boehler nie będzie musiała finiszować na ostatniej zmianie i jeśli się utrzymają z Finkami to Herrmann powinna ogarnąć Kertu.

Żadna pefka oczywiście,ale ciężko tu cokolwiek solidnego znaleźć w tym biegu poza wygraną Norweżek;)
 
maniek81 323,2K

maniek81

Moderator
Członek Załogi
Sprint kobiet: Norwegia [zwycięzca] 1.90 Bet-at-home / 2.05 Marathonbet ✅
W dzisiejszym sprincie o zwycięstwo powinny bić się tylko dwie ekipy: Norweżki i Finki. Norweżki pobiegną w składzie Oestberg/Bjoergen, natomiast Finki to Saarinen/Niskanen. Zarówno Saarinen jak i Oestberg mają bardzo dobry sezon i pokazują to także na tych igrzyskach. Finka świetnie biega klasykiem, otarła się o medal indywidualnie, ale Oestberg to także znakomita sprinterka która zdobyła już srebro w Sochi. Uważam, że rywalizacja miedzy nimi będzie wyrównana, natomiast reszta ekip ma po prostu za słabe zawodniczki, by mogły nawiązać walkę. W drugiej parze jednak przyznaję więcej szans Bjoergen, która jest po prostu dużo lepszą sprinterką i jeśli trzeba będzie walczyć na finiszu, to wyjdzie z niego zwycięsko. Poza tym Norwegia ma coś do udowodnienia po biegach sztafetowych. W kraju aż huczy od słabych wyników. Pragnę też zauważyć, że zawodnicy norwescy zarówno w biegach, biathlonie, kombinacji norweskiej spisywali się słabo (wyjątek złoto Bjoergen i wielkiego Ole). Moim zdaniem coś było na rzeczy i tutaj upatrywałbym smarowania. Było słoneczko, ciepło, śnieg mokry, no i serwismeni nie trafili ze smarowaniami. A dlaczego o tym piszę? Ano dlatego, że do Sochi zawitała zima i od razu Norwegowie zaczęli zwyciężać, w biathlonie Svendsen, w kombinacji dwójka na czele. Także tutaj upatruję pewną zależność. Dzisiaj ze smarowaniem powinno być OK, więc zwyciężą umiejętności, które Norweżki mają największe.
Niemcy - Szwecja [1] 2.00 Marathonbet ⛔ m.4 - m.3
Ponadto warto pograć parę Niemcy - Szwecja na te pierwsze. Szwedki w składzie Ingemarsdotter/Nilsson, a Niemki Boehler/Herrmann. Herrmann tutaj powinna zrobić różnicę i na finiszu rozsztrzygnąć sprawę na swoją korzysć
 
rogerfede93 30,1K

rogerfede93

Użytkownik
Niemcy vs Finlandia 7/1
Finlandia
1,62 Bet365

To jeszcze jeden bet na rywalizację mężczyzn. Finowie wystąpią tutaj w zestawieniu Iivo Niskanen, Sami Jauhojaervi, a Niemcy Hannes Dotzler , Tim Tscharnke. Skład Finów to bardzo solidny zespół. Nie są to sprinterzy,ale sprint drużynowy wymaga sporej wytrzymałości i zawodnicy dystansowi potrafią sobie radzić. Ilvo i Sami wspaniałe pobiegli w sztafecie. Po dwoch zmianach dzięki nim, ich kraj bym na pozycji medalowej. Ponadto Niskanen w biegu indywidualnym na 15km otarł się o podium gdyż zajął 4 miejsce. Dyspozycja obu panów jest na prawdę dobra. Niemcy nie zachwycają, Dotzler to specjalista od klasyku,ale umiejętności sprinterskich nie posiada. Obecnie też nie zachwyca i w porównaniu do Niskanena wypada blado. Tscharnke słabiutki. 3 okrążenia w półfinale i 3 w finale to dla niego już spory odcinek. Pewnie tak samo jak w startach indywidualnych na ostatniej rundzie będzie ledwie zmierzał do mety. Dwójka Finów spokojnie może powalczyć o TOP5. Na tle duetu niemieckiego wyglądają o wiele lepiej pod względem aktualnej dyspozycji i osiąganych wyników.
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
modul 118

modul

Użytkownik
tak ku ścisłości to na liście startowej jest Caldwell i Randall,chyba że masz jakieś inside news od Kikkan że nie biegnie?

Sprint drużynowy pań: Finlandia-Niemcy: Niemcy @4,00 Bwin​
Jeszcze tu bym chciał zwrócić Waszą uwagę na lekkie value w tej parze.Finki tak jak pisałem Saarinen/Niskanen,Niemki natomiast Boehler/Herrmann. Pierwsza z Niemek to nie jest sprinterka żadna,ale tutaj widać że zbudowała super formę a klasyk to jej ulubiony styl.Już w ostatnich zawodach przed IO dała sygnał że forma przyszła,a tu tylko potwierdza.Jej zadanie to będzie nie stracić do Saarinen,która też trafiła z formą na Olimpiadę.Tu lekka przewaga Finek.Ale na szczęście Boehler nie będzie musiała finiszować na ostatniej zmianie i jeśli się utrzymają z Finkami to Herrmann powinna ogarnąć Kertu.

Żadna pefka oczywiście,ale ciężko tu cokolwiek solidnego znaleźć w tym biegu poza wygraną Norweżek;)



Na sochi2014.com jeszcze wczoraj dałbym sobie rękę uciąć że Sargent była wpisana. Fakt faktem mogłem mieć zwidy, ale nawet jeśli pobiegnie Kikken to chyba lepiej dla USA ????
 
valverde 9,7K

valverde

Użytkownik
Drużynowy sprint mężczyzn
Szwecja - Kazachstan 2 @ 2.04 Pinnacle ⛔
Dla Poltoranina ostatnia szansa na uratowanie tych igrzysk. W parze z Chebotko biegają drużynówki często i z sukcesami (kilka miejsc na podium). Śmiem twierdzić, że umiejętności Poltoranina bardziej predestynują go do startów masowych klasykiem, niż indywidualnych prób. Kazach dysponuje klasykiem bardzo dobrym finiszem.
U Szwedów dwójka wybitnych sprinterów, ale bardziej od stylu dowolnego. Peterson klasykiem biega bardzo przeciętnie. Dlatego też pomimo braku sukcesów Połtoranina na igrzyskach w biegach długich uważam, że na krótszym dystansie powinien sobie poradzić i ograć Szwedów.
 
r-o-b-i-n-h-o 1,4K

r-o-b-i-n-h-o

Użytkownik
W sobotę 30 km stylem dowolnym pań.Najlepiej na tych igrzyskach z pewnością wygląda Kalla,tyle nie wiem jak to będzie na dłuższym dystansie.Szwedka nigdy nie była jakoś mega wytrzymałą zawodniczką i nie wiem czy da radę dobrze rozłożyć siły aby zajechać Tereske i Mariana.Wiadomka,że podkoksowane Norweżki wytrzymają to na luzie pytanie tylko czy ich słabszy występ w sztafecie to rzeczywiście wina smarowania czy po prostu zwalanie winy aby zamazać słabszą dyspozycję.Na początku miałem stawiać na Kalle i w sumie ostatecznie pogram,bo myślę,że jednak radę może dać.Jednak myślę,że taki typ po takim kursie wygląda całkiem zachęcająco:
Marian Bjoergen wygra?TAK kurs:3,75✅
Bukmacher:STS
Nie wiem jak ma reszta buków ale np.w sportingbet mają na to 2,40.Co o tym myślicie?Jak według was może potoczyć się ten bieg?
 
D 3,3K

davey_watt

Użytkownik
Właśnie miałem to wpisać, wszędzie kursy poleciały po dzisiejszym pokazie w sprincie i to stsowe warte postawienia. Jesli utrzyma się dzisiejsza pogoda to Marit będzie mogła zawalczyć z Kallą, a na początku tygodnia widziałem na Szwedkę 1.66 w maratonie.
Myślę, że któraś z powyższej 2 wygra, Teresa musiałaby zaatakować jakoś wcześniej w trupa.
 
adhemar 374

adhemar

Użytkownik
No niestety,ja zagrałem Kalle po 2,2 bo się bałem,że poleci do 1,8.
Tymczasem ochłodziło się i cała armia Norwegów już wygrywa,ja to nie wnikam,czy to smary,czy lek na astmę inaczej działa przy +20,fakt jest faktem Robo - Marian is back.
Johaug aby wygrać musiałaby odczepić wagon na trasie,a to mimo ciężkich tras w Soczi jest dla niej nierealne,najbardziej prawdopodobny scenariusz to powtórka z biegu łączonego.
Odbijać się z Kalli już nie ma sensu ,bo jeszcze ktoś może odp.... to co dzisiaj ten Niemiec,ale jak ktoś jeszcze nie grał i nie spodziewa się ,aby znów były wysokie temperatury to Bjoergen powyżej 2,4 - a tyle niedawno widziałem to bardzo dobra(a tym bardziej to 3,3 netto w STS) opcja.
E:Edytuje bo nie będę nabijał postów.
Kolega na dole pisze,że to nie Kalli specjalność - i chyba ma na myśli dystans bo Kalla technicznie jest chyba w łyżwie najlepsza,a co do wytrzymałości to ją wytrenować jest zdecydowanie najłatwiej.
Kalla niby rzekomo miała twierdzić,że na IO głownie chodzi jej właśnie o 30F,ja w to trochę wątpie,moim zdaniem najbardziej liczyła na skiathlon.
Na ten bieg widzę tylko i wyłącznie dwa możliwe scenariusze:
1)wszystko ok u Norweżek i idzie cały pociąg do mety systematycznie gubiąc wagoniki,końcówkę tradycyjnie wygrywa Marian,bo Johaug jest w stanie uciec rywalkom tylko na jednej trasie na świecie - stoku narciarskim Alpe Cermis.
2) Z powodu temperatur Norweżki mają problemy z lekami/smarami - wygrywa Kalla,podium Justyny.
Medal Szwedki raczej poza dyskusją,ale gdyby tak jeszcze dała prztyczka Mariankowi,było by super.
 
K 127

kwoko

Użytkownik
3.0 jest w Unibecie, ale co ciekawsze 1.5 za 1-3. Ten zakład wydaje się bardzo pewny, nie wierze zeby tym razem zawiodła. Dla porównania: w b365 jest 1.16 za jej podium
 
Otrzymane punkty reputacji: +11
P 15

panasik

Użytkownik
ja natomiast zagrałem mocno na win bjergen i johaug. Jeszcze kilka dni temu było odpowiednia 3,75 i 3,5 - nie widzę wygranej Kalli. Nie rozumiem jak nagle można zrobić z niej faworytkę biegu w którym nigdy nie była specjalistką i nie osiągała dobrych rezultatów. Jak dla mnie johaug wrzuci tutaj takie tempo, że wszysktie mogą odpaść, a jak dojdzie do sprintu to marit wszystkich odstawi. Do tego pograłem marit i johaug 1-3 jeszcze wczoraj było 1.6-1.5 to prezent od buków. Ochłodziło się i łatwiej trafić ze smarowaniem, juz wczoraj w sprincie wyglądało to bardzo dobrze. wszystki zakłady grane w unibecie
 
levy42 3,9K

levy42

Użytkownik
Pragnę tylko zauważyć,że wczoraj w sztafecie narty najlepiej jechały Szwedkom.Norweżki to wygrały,bo po prostu miały najlepszą parę.Ale te ich narty nadal nie jechały jakoś dobrze,obejrzyjcie sobie powtórkę jak mi nie wierzycie.U panów zresztą było to samo.Także opinia,że &quot;zrobiło się chłodniej i Norwedzy jadą lepiej&quot; to dla mnie science-fiction.

Kalla nigdy na 30 km nie była wysoko-to jest dla mnie jedyny argument przeciwko jej wygranej.Bo forma i smarowanie są kosmiczne na tle rywalek.
 
P 15

panasik

Użytkownik
Jakie kosmiczne????? przecież ona nie zdobyła nawet indywidualnego złota na tej olimpiadzie. Forma kosmiczna?? teoretycznie miała największe szanse w pierwszym starcie a przegrała z Marit, w kosmicznej formie, o której piszesz przegrała z Justyną o 18 s na 10km jakby była w kosmicznej to z Justyną by przegrała 5s. Forma dobra, ale uważam, że wciąż za mało na indywidualne złoto na tej olimpiadzie. Norweżki są 2 johaug narzuci mordercze tempo, które możliwe, że kalla wytrzyma, ale jeżeli kalla wytrzyma to marit też, a na finiszu będzie jak zwykle. Druga opcja jaką widzę na ten wyscig, to taki, że podobnie jak ostatnio nikt nie wytrzyma tempa johaug. Z tym smarowaniem - bym nei przesadzał, bo jeleniami nie są i jak ktoś myśli, że przygotują im znów tak gównianie narty jak w klasyku na 10km to niech stawia na kalle. Jak dobrze się orientuję, będzie zmiana nart na pewno i to chyba 2 razy, więc infomracje będą i coś dobiorą.
 
drexler 570

drexler

Użytkownik
Kalla jest na pewno jedną z nielicznych zawodniczek z czołowki, obok Sarinen o której można powiedziec ze są w optymalnej formie i idealnie trafiły z nia na IO. Jak dotąd nie miała chwil słabosci jak inne zawodniczki z czołówki i faktycznie wygląda najsolidniej. Zgadzam się z Levym że jest jak na nią w kosmicznej formie a czy to starczy na rywalki i jak czołowka zniesie trudy tak długiego dystansu to inna para kaloszy......czysto teoretyczne rozważania i wszystkie scenariusze możliwe.....Johaug i Bjoergen wygladają momentami na bezsilne i wyczerpane....wiec przyjmowanie że rywalizacja będzie wygladała jak przez ostatnie miesiace i lata jest troszkę życzeniowe. Norwegia w sztafecie tez wygrywała z ponad minutową przewagą będąc od staru do mety niezagrożona a wszyscy widzieliśmy jak wygladało to na IO...były na 5 miejscu...męcząc się potwornie na każdej zmianie...
 
D 3,3K

davey_watt

Użytkownik
Z ziemniaczków coś próbujemy na 30:
Stephen - Diggins 1 1.4 ✅
Weng - Kowalczyk 1 2.0 ✅
millenium
1 para: pojedynek wewnątrzamerykański. Jessie świetnie się spisała w skiathlonie, ale to jednak jest sprinterka i na tak długiej trasie nie powinna podołać bardziej wytrzymałej koleżance.
Justyna bardzo ładnie się spisała w sprincie drużynowym, ale to jednak był klasyk, wcześniej złoto, ale to też był klasyk. Morderczy dystans powinien trochę zrekompensować słabości w tym stylu, ale dalej nie widzę, by Polka powalczyła o podium. Za to uważałbym na Heidi na miejscu wielkiej 3 - jest chyba najrówniejsza i póki co nie zawodzi.
//mariok - w STS jest 2.7 na Weng.

I też drobne value:
Wiken - Roponen 1 3.0 ✅
Finka pewnie wskoczy do składu zamiast Kyloenen. Ale ma najsłabszy sezon od lat i pewnie trzeba pomyśleć o końcu kariery na poważnie i skupić się na maratonach. Emma to nadzieja Szwecji na przyszłość, robi postępy. Na IO bardzo przyzwoite występy w okolicach 10. RLR to jedna wielka niewiadoma i za mniejszą stawkę spróbuję taki typ.
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
levy42 3,9K

levy42

Użytkownik
30 km F,Kristin Steira-Masako Ishida: Ishida @2,69 Pinnacle⛔

Na razie tylko takie coś ode mnie,bo widzę value.Dwie doświadczone zawodniczki,roczniki 81&#39; i 80&#39;.Tak jak pisałem już wcześniej,u Ishida nie ma już takiej dysproporcji między klasykiem a łyżwą jak wcześniej.Steira bardziej utytułowana,ale ostatnie sezony to coraz słabsze wyniki.Nie pobiegła w sztafecie,a na wielkiej imprezie zdarzyło się to pierwszy raz od 11 lat! Krystyna prezentuje formę chimeryczną.Ja tu dałbym niższy kurs na Japonkę,zdecydowanie bliżej 2,0-2,2.​
 
Do góry Bottom