>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Zimowe Igrzyska Olimpijskie Soczi 2014 - terminarz, ogólna dyskusja

dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP

Temat ten będzie służył do ogólnej dyskusji na temat zbliżających się Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi.
Pozostało już tylko 35 dni do Inauguracji XXII Zimowych Igrzysk Olimpijskich. Igrzyska Putina, polityczna batalia, już nawet przy wyborze kandydata którego wybierano w Lozannie doszło do wielu kontrowersji i kandydatura Rosyjska pokonała Koreański Pyongchang i Austriacki Salzburg. Jednak politykę odsuńmy na drugi tor niech zwycięży czysty sport.
&quot;Uczestnicy zimowych igrzysk w Soczi w 2014 roku rywalizować będą w 98 konkurencjach w 15 dyscyplinach sportowych. Po raz pierwszy w historii na igrzyskach zostaną rozegrane następujące konkurencje: Narciarski i snowboardowy Slopestyle, narciarski halfpipe, snowboardowy slalom specjalny, skoki narciarskie kobiet, rywalizacja drużynowa w łyżwiarstwie figurowym, rywalizacja drużynowa w saneczkarstwie oraz sztafeta mieszana w biathlonie. W porównaniu do poprzednich igrzysk przybędzie aż 12 konkurencji co będzie rekordem zimowych igrzysk olimpijskich. Poprzedni rekord należał do igrzysk w 1992 gdzie zadebiutowało 11 konkurencji.&quot;*
Obiekty sportowe znajdują się w kurorcie w Soczi oraz nieopodal 30 km od wioski Olimpijskiej - Krasnej Polanie.
▶ Areny Zimowych Igrzysk Olimpijskich:
Obiekty olimpijskie w Soczi:
Stadion Olimpijski Fisht - ceremonia otwarcia i zamknięcia
Bolshoy Ice Dome - Hokej na lodzie
Iceberg Skating Palace - Łyżwiarstwo figurowe, Short Track
Adler Arena - Łyżwiarstwo Szybkie
Shayba Arena - Hokej na lodzie
Ice Cube Curling Center - Curling
Obiekty olimpijskie w Krasnej Polanie:
Rosa Khutor Alpine Resort - Narciarstwo Alpejskie
Laura Cross-country Ski &amp; Biathlon Center - Biathlon, Biegi Narciarskie, Kombinacja Norweska
RusSki Gorki Jumping Center - Skoki Narciarskie
Sliding Center Sanki - Saneczkarstwo, Bobsleje, Skeleton
Rosa Khutor Extreme Park - Narciarstwo dowolne, Snowboard

▶ Terminarz rozgrywania poszczególnych dyscyplin
*​

▶ Baza linków:
http://www.sochi2014.com/en/
https://twitter.com/Sochi2014
https://www.facebook.com/sochi2014
http://instagram.com/sochi2014#
http://www.olympic.org/sochi-2014-winter-olympics
http://igrzyska24.pl/

Zapraszam do ogólnej dyskusji na temat Zimowych Igrzysk Olimpijskich.

*źródło Wikipedia​
 
Otrzymane punkty reputacji: +14
andre-agassi 596

andre-agassi

Użytkownik
Niestety igrzyska w Soczi to koniec pewnej epoki. Epoki w której podczas kilkunastu już igrzysk jakie pamiętam, można było włączyć Eurosport i z dużą dozą prawdopodobieństwa liczyć na profesjonalizm komentujących. Wszystkiemu winna oczywiście pogoń za pieniądzem. Eurosport nie dostał po raz pierwszy możliwości kupienia praw do igrzysk po okazyjnej cenie. Wobec tego Ci, którzy nie lubią oglądać transmisji w internecie zmuszeni będą do oglądania igrzysk w pełni w TVP. Dobre i to, bo za kilkanaście lat i tego może zabraknąć.
Telewizja Polska ogłosiła komentatorów na tegoroczne igrzyska. I tak:
Przemysław Babiarz – ceremonia otwarcia i zamknięcia, biegi narciarskie, łyżwiarstwo figurowe
Mariusz Czerkawskihokej na lodzie
Piotr Dębowski – łyżwiarstwo szybkie, short track
Marek Jóźwikbiegi narciarskie, kombinacja norweska
Jacek Laskowskihokej na lodzie
Monika Lechowska-Wróbelnarciarstwo alpejskie
Marek Rudziński – skoki, biegi narciarskie, kombinacja norweska
Piotr Sobczyński – ceremonia otwarcia i zamknięcia, biathlon, łyżwiarstwo figurowe
Włodzimierz Szaranowicz – ceremonia otwarcia i zamknięcia, skoki narciarskie
Dariusz Szpakowskihokej na lodzie
Sebastian Szczęsnynarciarstwo alpejskie
Krzysztof Wyrzykowskibiathlon
Mimo wielu narzekań ekipa to może się podobać. Oczywiście poza jednym nazwiskiem. Mam nadzieję, że Pani Monika Lechowska która mimo młodego wieku narciarstwo alpejskie komentuje w TVP &quot;od zawsze&quot; nie będzie miała zbyt wielu obowiązków zawodowych i nie da jednak szansy zaistnienia w tym sporcie specjaliście od wyliczanek, notorycznego powtarzania &quot;Nie ulega najmniejszej wątpliwości&quot;. Kojarzę go już z boksu, kolarstwa, skoków, podnoszenia ciężarów. Teraz miałby jeszcze dostać narty alpejskie. To już chyba za dużo jak na nasze nerwy.
Drugi osobiście mnie denerwujący znawca TVP to Jóźwik. Niestety tu za bardzo nie da się nic poradzić. Załapał się na sukcesy Kowalczyk i odbiera całkowicie przyjemność z oglądania sukcesów naszej biegaczki. Nigdy nie przygotowuje się do pracy, nie ma pojęcia co się dzieje, nie korzysta z komputera. To prawdziwa patologia komentarza. Liczę, że Włodek Szaranowicz jednak wysłucha głosu ludu i da możliwość słuchania Przemka Babiarza częściej niż Jóźwika.
Biathlon całe szczęście będzie znów ratował Wyrzykowski, bo zarozumiałego Sobczyńskiego słuchać się czasami nie da. Duet Wyrzykowski-Jaroński może pozostać w sferze marzeń.
Dobrze wygląda ekipa hokejowa, choć wielu pewnie denerwuje Szpakowski, choć mnie osobiście nie. Na marginesie czy ktoś wie, gdzie jest do cholery Staszek Snopek? Czyżby dali mu komentować tylko ze studia w Warszawie czy może w ogóle nie dostanie swoich szans?
Czy taki skład i rozpiska oznacza, że TVP nie zamierza pokazywać bobslei/saneczkarstwa/narciarstwa dowolnego/snowboardu/muldów/curlingu itp.? Nie chce mi się w to wierzyć.
 
grzesio 38,5K

grzesio

Forum VIP
Czy taki skład i rozpiska oznacza, że TVP nie zamierza pokazywać bobslei/saneczkarstwa/narciarstwa dowolnego/snowboardu/muldów/curlingu itp.? Nie chce mi się w to wierzyć.
Znając TVP to wcale bym się tego nie dziwił.
Nie mają interesu w danej dyscyplinie to olewają.
Chwalenia ile to oni pokazą Igrzysk będzie całe dwa tygodnie , a skupią się na pompowaniu balona na medale w skokach i w biegach kobiet i reszte ciekawych wydarzeń pominą.
Ewentualnie będzie studio z celebrytami zamiast transmisji na żywo.
Tak samo niektóre dyscypliny mogą być pokazywane wyrywkowo , to znaczy na przykład tylko męskie zawody , a damskich wcale i na odwrót.
Jeśli TVP Sport w momencie finału Tour De Ski mężczyzn pokazuje skoki sprzed dwóch dni czy Wspomnienia Mundiali to ja nie chce wiedzieć co oni będą pokazywać podczas Igrzysk.
Mam tylko nadzieję , że z racji przejścia na czas ZIO Krzysztofa Wyrzykowskiego to nie oleją z tego powodu biatlonu męskiego , gdzie Polacy się nie liczą w walce regularnie od kilku lat.
Na letnich była opcja oglądania Igrzysk przez internet ze strony , która pokazywała bezpośrednio zdarzenia bez komentarza - tylko był dźwięku z hali/boiska/czegokolwiek innego.
 
malin157 72,3K

malin157

Znawca - Sporty zimowe
tak, to wszystko o czym piszecie to jest największa tragedia dla Polskiego kibica, ja przez brak transmisji w eurosporcie zmuszony będę do oglądanie tych igrzysk w necie, po prostu sportu w publicznej nie jestem w stanie zdzierżyć, poziom wszystkiego tam jest tragiczny.
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
andre-agassi 596

andre-agassi

Użytkownik
Bardzo zabawna osoba komentuje dzisiejsze łyżwiarstwo figurowe na tvp sport.
Czuję się jak na Pucharze Narodów Afryki komentowanym przez pewnego Senegalczyka.
Jestem za!
 
B 2,2K

barichello

Użytkownik
Kto odpali znicz?
Faworytem u buków jest Putin. Wg Przeglądu Sportowego :
&quot;Wiemy na pewno, że nie zrobi tego prezydent kraju Władymir Putin. Igrzyska są nazywane jego „dzieckiem”, ale już zapowiedział, że to nie jego spotka ten zaszczyt. – Mamy wielu znakomitych sportowców reprezentujących zimowe dyscypliny sportowe. Ja jestem zaledwie początkującym hokeistą – powiedział żartem Putin, który już od kilku dni jest w Soczi.
Czy w tych słowach kryje się odpowiedź, że będzie to sportowiec, a nie powiedzmy polityk czyli Gorbaczow?
&quot;Rosyjscy internauci twierdzili, że zrobi to wiązana z Putinem Alina Kabajewa, mistrzyni olimpijska w gimnastyce artystycznej z Aten, ale to też zostało zdementowane.&quot;
W Fortunie dominują hokeiści
Tichonov @20
Tretjak@10
Makarov, Larionov, Kasatonov, Fetisov wspólnie @20
jak myślicie, warto pograć te 3 single ?
 
modul 118

modul

Użytkownik
Do końca miałem nadzieję, że znicz odpali wiecznie żywy Lenin.
Ogólnie o ceremonii mogę powiedzieć, że jeżeli miałbym porównywać je z Chińczykami i Brytyjczykami to dno, muł i wodorosty. Co do historii prezentowanej na scenie historii to przypominało to science fiction czyli coś co nigdy nie istniało i istnieć nie będzie. Fakt - ktoś powie, że łagrów pokazać nie mogli - ok, ale tym projektantom stylistom i Bóg wie jeszcze komu nie płaci się tyle`set tysięcy za takie wapno .. Choreografia hmm nie jestem tancerzem ani znawcą tańca, ale to wyglądało mi na totalny chaos. Humor - 0. Jeżeli ktoś się zaśmiał podczas 2.5h oglądania to chyba tylko z tego że podczas prezentacji Rosja na grafice oddała nam Obwód Kaliningradzki, a podczas odpalania kół Olimpijskich nie zaświeciła się Ameryka (chociaż to można odebrać nawet jako prowokację polityczną).
Skoro Ruskie sobie nie poradziły z jako takim otwarciem imprezy to boję się pomyśleć co będzie gdy Kraków/Zakopane wygra ZIO ..
 
S 20

sensimila

Użytkownik
Do końca miałem nadzieję, że znicz odpali wiecznie żywy Lenin.
Ogólnie o ceremonii mogę powiedzieć, że jeżeli miałbym porównywać je z Chińczykami i Brytyjczykami to dno, muł i wodorosty. Co do historii prezentowanej na scenie historii to przypominało to science fiction czyli coś co nigdy nie istniało i istnieć nie będzie. Fakt - ktoś powie, że łagrów pokazać nie mogli - ok, ale tym projektantom stylistom i Bóg wie jeszcze komu nie płaci się tyle`set tysięcy za takie wapno .. Choreografia hmm nie jestem tancerzem ani znawcą tańca, ale to wyglądało mi na totalny chaos. Humor - 0. Jeżeli ktoś się zaśmiał podczas 2.5h oglądania to chyba tylko z tego że podczas prezentacji Rosja na grafice oddała nam Obwód Kaliningradzki, a podczas odpalania kół Olimpijskich nie zaświeciła się Ameryka (chociaż to można odebrać nawet jako prowokację polityczną).
Skoro Ruskie sobie nie poradziły z jako takim otwarciem imprezy to boję się pomyśleć co będzie gdy Kraków/Zakopane wygra ZIO ..
Jak by IO odbywały sie w USA to też by nie pokazali swoich testów inzynierii społecznej czy mordowaniu Wietnamczyków albo Arabów!
czemu miałoby służyć cierpienie?
co do samej jakości otwarcia, nie powaliło. mnie tylko cieszył balet, opera i niektóre wstawki obrazów na płycie stadionu. Generalnie wszystko to dłużyzna. najważniejsza jednak czysta sportowa rywalizacja... Już od jutra ????
 
Otrzymane punkty reputacji: +11
modul 118

modul

Użytkownik
Jak by IO odbywały sie w USA to też by nie pokazali swoich testów inzynierii społecznej czy mordowaniu Wietnamczyków albo Arabów!
czemu miałoby służyć cierpienie?
Nie chodziło mi o to abyś zrozumiał mój post w kontekście tego, że z wielką przyjemnością oglądnąłbym przebieg historii np w &#39;44 albo &#39;39. Miałem na myśli coś czego nie znamy, a ożywiłoby to wszystko. Jest tyle ludzi w Rosji a oni wybrali tradycjonalizm czyli poszli na skróty jak tylko się da ...
Chodziło mi o pokazanie &quot;Rosja dla ŚWIATA&quot; a oni zrobili &quot;Rosja dla ROSJAN&quot;
 
malin157 72,3K

malin157

Znawca - Sporty zimowe
na jakich zasadach odbywa się losowanie przed ćwierćfinałami drużynówek w łyżwiarstwie szybkim?
 
rogerfede93 30,1K

rogerfede93

Użytkownik
na jakich zasadach odbywa się losowanie przed ćwierćfinałami drużynówek w łyżwiarstwie szybkim?
Na podstawie aktualnej klasyfikacji PŚ w konkurencji drużynowej. Tam Polki są na 2 miejscu tuz za Holenderkami. Dlatego w 1/4 zmierzą się ze 7 lub 8 ekipą tej klasyfikacji czyli z USA lub Norwegią. Zadecyduje losowanie.
 
Do góry Bottom