>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<
Fortuna bonus

Zimowe Igrzyska Olimpijskie Soczi 2014 - Typy Długoterminowe

dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Zimowe Igrzyska Olimpijskie - Soczi 2014
W tym temacie podajemy typy długoterminowe. Posty będą kopiowane z pojedynczych tematów w celu zebrania informacji o longtermach w jedno miejsce. Prosimy o w miarę możliwości wklejanie postów do obu tematów, co pozwoli zaoszczędzić pracę moderatorom.

Zapraszam do dyskusji i podawania typów:!:
 
aka-shakal 16,7K

aka-shakal

Użytkownik
Rosja &amp; Medale
Jedyne co mnie interesowało z Igrzysk Olimpijskich czy to letnich czy zimowych to końcowa klasyfikacja medalowa. Nie trzeba długo szukać by w przykładać podać, że gospodarz turnieju dość często zdobywa dość dużą ilość medali. Spójrzcie sobie na poprzednie Igrzyska w Kanadzie i ile zdobyli medali albo na letnie w Londynie w 2012 (Wielka Brytania 3 miejsce).
O Rosji każdy zdrowo myślący człowiek wie jaki to jest kraj, pełen afer, korupcji i &quot;brudu&quot; w każdym znaczeniu tego słowa. Osobiście uważam, że Rosja tych krążków zdobędzie bardzo dużo.
Teraz apel do kogoś kto bardziej zna się na ofertach medalowych, żeby przedstawił tutaj fajne propozycje, linki do bukmacherów z ofertą na końcową klasyfikację medalową.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Klasyfikacja_medalowa_Zimowych_Igrzysk_Olimpijskich_2010
 
S 20

sensimila

Użytkownik
Postarajmy się, kopiując poniższą listę dyscyplin i ich finałów, o analizę szans medalowych poszczególnych państw:

BIATHLON

Sprint mężczyzn
Sprint kobiet
Bieg pościgowy mężczyzn
Bieg pościgowy kobiet
Bieg indywidualny mężczyzn
Bieg indywidualny kobiet
Bieg masowy mężczyzn
Bieg masowy kobiet
Sztafeta mieszana
Sztafeta kobiet
Sztafeta mężczyzn BIEGI NARCIARSKIE
Bieg łączony kobiet
Bieg łączony mężczyzn
Sprint mężczyzn
Sprint kobiet
Bieg indywidualny kobiet Bieg indywidualny mężczyzn
Sztafeta kobiet
Sztafeta mężczyzn
Sprint drużynowy kobiet
Sprint drużynowy mężczyzn
Bieg masowy kobiet
Bieg masowy mężczyzn
BOBSLEJE

Ślizg dwójek mężczyzn
Ślizg dwójek kobiet
Ślizg czwórek mężczyzn CURLING
Turniej mężczyzn
T urniej kobiet
HOKEJ

Turniej mężczyzn
Turniej kobiet KOMBINACJA NORWESKA
Normalna skocznia/10 km
Duża skocznia/10 km
Drużynowo ŁYŻWIARSTWO FIGUROWE
Soliści
Solistki
P ary sportowe
Pary taneczne
Zawody drużynowe
ŁYŻWIARSTWO SZYBKIE

500 m mężczyzn 1000 m mężczyzn
1500 m mężczyzn
5000 m mężczyzn
10 000 m mężczyzn
Bieg drużynowy mężczyzn 500 m kobiet 1000 m kobiet
1500 m kobiet
3000 m kobiet
5000 m kobiet
Bieg drużynowy kobiet NARCIARSTWO ALPEJSKIE
Zjazd mężczyzn Superkombinacja mężczyzn
Supergigant mężczyzn
Slalom gigant mężczyzn
Slalom mężczyzn Zjazd kobiet Superkombinacja kobiet Supergigant kobiet Slalom gigant kobiet Slalom kobiet NARCIARSTWO DOWOLNE
Jazda po muldach mężczyzn Slopestyle mężczyzn
Skoki akrobatyczne mężczyzn
Halfpipe mężczyzn
Skicross mężczyzn Jazda po muldach kobiet Slopestyle kobiet
Skoki akrobatyczne kobiet
Halfpipe kobiet
Skicross kobiet SANECZKARSTWO
Jedynki mężczyzn
Jedynki kobiet
Dwójki mężczyzn
Sztafeta SHORT TRACK
500 metrów mężczyzn 1000 metrów mężczyzn 1500 metrów mężczyzn Sztafeta mężczyzn 500 metrów kobiet 1000 metrów kobiet 1500 metrów kobiet Sztafeta kobiet SKELETON
Ślizg mężczyzn
Ślizg kobiet
SKOKI NARCIARSKIE

Skocznia normalna mężczyzn
Skocznia normalna kobiet
Skocznia duża mężczyzn
Konkurs drużynowy mężczyzn SNOWBOARD
Slopestyle mężczyzn
Halfpipe mężczyzn
Snowboard cross mężczyzn
Slalom równoległy mężczyzn
Slalom gigant równoległy mężczyzn
Slopestyle kobiet
Halfpipe kobiet
Snowboard cross kobiet
Slalom równoległy kobiet
S lalom gigant równoległy kobiet


Poprzednie Igrzyska w Vancouver wygrali w cuglach gospodarze. Teraz konkurencji jest więcej. A wśród faworytów do zwycięstwa klasyfikacji medalowej są jak zawsze:
Austria, Kanada, Norwegia, Rosja, USA, a może tym razem również ktoś inny?

W Waszej analizie warto zwrócić też uwagę na srebrne medale, w razie remisu złotych decydują właśnie one.

Mam na razie swoich faworytów, ale muszę dokonac wiekszej analizy konkurencji freestyle&#39;owych aby cos wiecej napisać.

Za każdą analizę dam &quot;+&quot; do reputacji i mam nadzieję, że wielu to zrobi, bowiem to nie taki łatwy temat.


Kursy obecnie są drugorzędne. Ciekawe kto oceni szanse poszczególnych państw wytypuje najlepiej?

Dodatkowo możemy zrobić własne:
TOP3
TOP5

A swoją drogą, jak oceniacie szanse Polski w TOP10 klasyfikacji?
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
K 99

krecik87

Użytkownik
No dobra więc zacznijmy..w swojej analizie skupie się na klasyfikacji medalowej igrzysk, przeanalizuje szanse głównych faworytów…. ale do rzeczy. Na początku podzielę konkurencje olimpijskie na 3 grupy; wymierne – biegi narciarskie(decyduje wydolność; jedynie w sprincie może rządzic przypadek), łyżwiarstwo szybkie(szybkośc, wydolność),skeleton, saneczkarstwo, bobsleje (kto pierwszy ten lepszy), konkurencje ryzykowne – biathlon ( strzelanie, wiatr), skoki ( wiatr), kombinacja norweska ( patrz skoki), narciarstwo alpejskie (upadki, ominięcia bramek) w tych konkurencjach jest duże ryzyko niespodzianek, ale największe ryzyko jest w trzeciej grupie konkurencji tzw. konkurencjach losowych: short track (upadki), narciarstwo dowolne (upadki, sędziowie), snowboard ( patrz wyżej), łyżwiarstwo figurowe (sędziowie-choć po zmianie przepisów, choć po zmianie przepisów coraz mniejsza szansa przekręcenia wyników). Pominąłem curling i hokej.
Widzimy więc od początku, że typowanie ze względu na dużą losowość konkurencji będzie utrudnione- ale co to dla nas panowie- zaczynamy!
Kto wygra klasyfikację medalową. Jest oczywiście pięciu faworytów: Niemcy, Kanada, Rosja, Norwegia, USA (kolejność przypadkowa). Na początku napomne, że zrobiłem rozpiskę wszystkich konkurencji i mam parę wniosków:
1. Faworytów jest dwóch : USA i Norwegia
2. Kanada z USA w 9 konkurencjach zdobędą złote medale ( albo jedni albo drudzy), oczywiście będą mieć zdecydowanie więcej złotych medali ale w 9 konkurencjach o złoto będą walczyć miedzy sobą.
3. Rosja zdobędzie dużo medali ( jak na Rosje, niekoniecznie złotych)
4. Zaryzykuję, Polska nie zdobędzie więcej niż 6 medali.
Ad. 1 Zacznijmy od Norwegii: 4 konkurencje- masa medali (Biegi, Biathlon, Kombinacja, Narciarstwo alpejskie (Svindal). Skupmy się na złotych medalach. Wg mnie:biegi (2 sztafety, sprint drużynowy kobiet, Bjoergen/Johaug x 2( 30 km, 7,5+7,5), Northug lub Sundby x 1 ( w jednej z konkurencji), sprinty wg mnie wygrają Randall wśród kobiet a wśród mężczyzn gospodarze. Biathlon ( bardzo ciężko ze względu na położenie tras w Soczi; niewiadomo jak Norwegowie i reszta ekip na to zareaguję, ale oceniając formę to widzę to w ten sposób kobiety – 2 złote medale, mężczyźnie również + plus sztafeta mieszana – razem 5 złotych medali na 11 konkurencji), medale mogą być w różnych konkurencjach nie będę pisał w jakich bo oczywiście nie wiem….Svindall zdobęcie 1-2 złote medale, kombinatorzy również…jeden złoty medal Norwegowie mogą zdobyć również w narciarstwie dowolnym. Reasumując wg moich obliczeń Norwegowie zdobędą od 12 do 15 złotych medali.
USA. O wiele bardziej zróżnicowana drużyna jeśli chodzi o różnorodność zdobywania medali. A więc przyśpieszamy . Złote medale: Randall, łyżwiarstwo szybkie x 2, łyżwiarstwo figurowe x 1, bobsleje x 1, narciarstwo alpejskie x 2, narciarstwo dowolne + snowboard x 4-6, hokej (kobiety) 1, Sarah Hendricksom jeśli wyzdrowieje (skoczkini narciarska) 0-1, skeleton 0-1, short track – x 1. A więc przewiduję od…..12 do 15 złotych medali….
Rosję, Niemcy, Kanadę opiszę w następnym poście.
Ad.2
9 konkurencji w których złoto zdobędą USA albo Kanada: Hokej kobiet, pary taneczne ( łyżwiarstwo figurowe), bobsleje kobiet, short track (sztafeta mężczyzn), 5 konkurencji freestalowych. Więc jedni albo drudzy którzy wygrają tę rywalizacje zdobędą wiele jeśli chodzi o klasyfikacje medalową
Ad.3
Rosja jako gospodarz zdobędzie dużo medali lecz nie zlotych ( warto stawiac na liczbe medali-jakiś over, najwięcej medali brązowych na Rosję). Obszerniejsza analiza później
Ad.4
No i nasi rodacy na koniec cóż max na co nas stac (którego nie ma szans by był) to: Kowalczyk x 3, Stoch x 2 + druzyna, biathlonistki x 2, łyżwiarze szybcy x 3. Realnie : Kowalczyk x 1, skoczkowie x 1, łyżwiarze x 1 + niespodzianka - 4 medale.
To są wszystko moje przemyślenia ogólne miesiąc przed igrzyskami, rozpisałem się dość obszernie, chociaż i tak skracałem myśli jak mogłem, jeśli ktoś ma jakieś przemyślenia, uwagi, pytania itd. proszę pisać, to jest na razie pół analizy ogólnej. Jeśli chodzi o konkretne typy to poczekam na ziemniaków gdzie myślę, że będzie możno łączyć typy i zrobić parę ślicznych AKO. Pozdrawiam.
 
Otrzymane punkty reputacji: +22
christopher48 2K

christopher48

Forum VIP
Postanowiłem zrobić zestawienie w oparcie o medale zdobywane na ostatnich Mistrzostwach Świata w poszczególnych dyscyplinach.

Kilka uwag:

-wyniki brałem z wikipedii, głównie polskiej

-w biegach narciarskich brałem pod uwagę wyniki ostatnich lub przedostatnich MŚ w narciarstwie klasycznym, z uwagi na to, aby była zbieżność zarówno w długości biegu, jak i w jego stylu. Czyli jeżeli w Soczi kobiety pobiegną indywidualnie na 10 km techniką klasyczną, to brałem pod uwagę wyniki z przedostatnich MŚ (gdzie właśnie była ta konkurencja), a nie z ostatnich MŚ (gdzie biegły na 10 km techniką dowolną) – myślę, że to jest właściwe podejście

-w curlingu oczywiście medale reprezentacji Szkocji z MŚ traktuję w tym zestawienia jako Wielka Brytania

-w Soczi medale będą rozdane w 98 konkurencjach, natomiast w moim zestawieniu jest ich 97 – brakuje rywalizacji drużynowej w łyżwiarstwie figurowym, gdyż nie widziałem wyników tej konkurencji w odpowiednim artykule na polskiej wikipedii – sprawdzałem w ostatnich MŚ, ale także na przedostatnich MŚ


Całe zestawienie (kolejno: państwo, medale złote, medale srebrne, medale brązowe):

Norwegia 17 9 10
USA 11 6 10
Niemcy 9 7 10
Kanada 8 11 9
Francja 6 7 5
Holandia 6 7 4
Korea Płd. 6 5 1
Chiny 6 1 2
Rosja 5 6 11
Szwajcaria 4 5 0
Szwecja 4 3 3
Austria 3 7 6
Słowenia 2 3 3
Finlandia 2 1 3
Wielka Brytania 2 1 2
Polska 1 3 4
Ukraina 1 1 3
Australia 1 1 2
Czechy 1 1 1
Kazachstan 1 1 0
Białoruś 1 0 0
Włochy 0 5 3
Japonia 0 4 3
Łotwa 0 1 1
Chorwacja 0 1 0
Hiszpania 0 0 1
 
Otrzymane punkty reputacji: +19
levy42 3,9K

levy42

Użytkownik
Kto zdobędzie więcej złotych medali:

Polska-Czechy: Czechy @2,04 Marathonbet​


Tu widzę lekkie value na naszych sąsiadów,a raczej sąsiadki bo to panie mają duże szanse na złote medale w Soczi.U nas takim najbardziej realnym złotem wydaje się Kowalczyk i 10 km klasykiem.Na pozostałych dystansach Justyna nie wygra,rywalki są lepsze po prostu.Stoch i drużyna o złoto też na dzień dzisiejszy szans nie mają według mnie,rywale za mocni.Panie w drużynówce w łyżwiarstwie szybkim medal zdobędą,ale Holenderki są poza zasięgiem.I to koniec z naszej strony.A Czechy? Dwa bardzo mocne punkty tam widzę: Soukalova w biathlonie i Sablikova w łyżwiarstwie szybkim. Soukalova to do niedawna liderka PŚ,wygrywała kilka razy w tym sezonie.Oczywiście biathlon to bardzo złożona dyscyplina,rywalki też są mocne ale myślę że Czesi mogą wygrać którąś z konkurencji.Jest jeszcze Vitkova,są panowie i jest też szansa w sztafecie mieszanej na złoto.Sablikova szanse będzie miała dwie: na 3000 m i na 5000 m.Na tym dłuższym dystansie złoto dla Czeszki jest według mnie bardziej realne niż Kowalczyk w klasyku.Rok temu w Soczi odbyły się MŚ i Sablikova wygrała 5000 m z ogromną przewagą,w miniony weekend wygrał ME.Z pozostałych zawodników czeskich to jakieś szanse medalowe mają na pewno hokeiści,ale tam to długa droga do medalu zawsze.Wśród biegaczy jest Lukas Bauer,ale w tym roku poza pierwszymi zawodami sezonu które wygrał jest bez formy.Sam przyznaje że skupi się wyłącznie na 15 km klasykiem,ale będzie ciężko o podium choćby.
Reasumując-widzę więcej szans dla Czechów,jakieś 2-1 lub 3-2.​
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
matti843 85

matti843

Użytkownik
Ciekawy temat, i chciałem opisać dyscyplinę short-track, jako że sam to trenowałem to i się tym również interesuje i śledzę wyniki.
Mężczyzni :
Sztafeta 5000m - Tak jak wspomniał krecik87, moim zdaniem USA ma szanse na medal, ale o złoto będzie na pewno bardzo ciężko. Większymi faworytami do złota są na pewno Kanadyjczycy i gospodarze - Rosjanie, w ostatnich latach ta drużyna zrobiła niewiarygodny postęp ( miało na to wpływ wybranie gospodarzami Rosji). Dodatkowo są jeszcze Koreańczycy których na pewno trzeba brać pod uwagę.
500m - Na pewno o medale na tym dystansie będzie ciężko Amerykanom, Faworytem do złotą dla mnie na pewno będzie HAMELIN Charles, świetny sprinter, również jego kolega z drużyny JEAN Olivier czuje się na tym dystansie najlepiej. W finale powinien również się znaleźć któryś z Rosjan a dokładnie AN Victor lub GRIGOREV Vladimir. Wiadomo do tego dochodzą również rozstawienia w biegach półfinałowych. Ale to właśnie tą 4 widzę w finale. AN Victor potwierdził swoją formę w ostatnio rozgrywanych Mistrzostwach Europy, to dzięki jego ostatniej zmianie Rosjanie wygrali z Holendrami, indywidualnie wygrał 1000m, 500m, i super finał 3000m.
1000m i 1500m - to tutaj upatruje medali ze strony Amerykanów, największe szanse ma CELSKI J.R. który powinien na pewno jeden medal zdobyć na którymś z dystansów, brak medalu będzie na pewno niespodzianką.
Moim zdaniem wśród mężczyzn najwięcej medali zdobędą Rosjanie, świetnie są przygotowani, dodatkowo atut rozgrywanych igrzysk u siebie. W drugiej kolejności Kanadyjczycy. Nie można zapominać o Koreańczykach którzy na pewno na dłuższych dystansach będą się liczyć. Tak jak pisałem Amerykanie mają w mojej ocenie słabe szanse na złoto, ale na 3 medale ich stać, indywidualnie 2 i jeden w sztafecie.
Medalami powinny podzielić się właśnie te 4 kraje, może o jakiś jeden medal powalczą Holendrzy, Chińczycy.
Na pewno jest to dyscyplina w której o niespodzianki nie trudno.
Panie :
Sztafeta 3000m - Niema co ukrywać o złoto powalczą Koreanki z Chinkami, i każda inna reprezentacja która by wygrała będzie lekkim zaskoczeniem. O brąz powinny powalczyć Kanadyjki z Włoszkami, Włoszki w ostatnio rozgrywanych Mistrzostwach Europy zajęły 5 miejsce w finale, ale tylko dlatego że zaliczyły upadek.
Co do poszczególnych dystansów to muszę się przyznać bardziej interesuje się biegami mężczyzn.
Ale tak na 500m murowanym faworytem do zwycięstwa jest : WANG Meng, również FONTANA Arianna z Włoszech powinna zdobyć medal w tej kategorii.
Jakby przyjrzeć się wynikom z Pucharów Świata z tego sezonu, to dystanse 1500m i 1000m zdominowały Koreanki, dzięki temu że w biegach finałowych jest ich więcej łatwiej im bieg rozprowadzić po swojej myśli.

Mam nadzieje że chociaż trochę przybliżyłem tą dyscyplinę sportową.
Na tej stronie : http://shorttrack.sportresult.com/ , można zobaczyć wyniki z tego sezonu z każdego Pucharu świata, Mistrzostw Europy.
 
Otrzymane punkty reputacji: +22
levy42 3,9K

levy42

Użytkownik
IO Soczi,łyżwiarstwo figurowe,solistki:
Julia Lipnitskaja wygra @9,77 Pinnacle

Świeżo upieczona Mistrzyni Europy.Ile ma lat? Ano całe 15! Kto jej może zagrozić? Tylko Azjatki Mao Asada i Kim Yu Na.Ale na pewno młoda nie odstaje od nich tak jak sugerują kursy.Wynik z ME to najlepszy rezultat sezonu 2013/14 jeśli chodzi o punkty od sędziów.Pojechała najlepsze zawody w swojej karierze.Jak je powtórzy to wygra.Do tego oczywiście kwestia rozgrywania zawodów w Rosji.Jedynie presja może ją troszkę stłamsić,ale to jest raczej wyhodowana maszynka do wygrywania i emocje nie wezmą góry.Na pewno jest value w takim kursie.​
 
M 0

michal15

Użytkownik
Witam,
ciekawymi zakładami bada slopestyle oral halfpipe teraz rozgrywane sa x games w aspen do tej pory najwazniejsza impreza i ostatni sprawdzian przed olimpiada polecam sledzic i czekac bo wyniki mogą być wręcz identyczne. W halfpapie może namieszać torin ktorego zabrakło teraz na x games w slope style henrik harlout może wygrać w zeszłym orku zdominował slope style na świecie a w eleminacjach tegorocznych x games zajoł piersze miejsce
 
domel19842 1

domel19842

Użytkownik
Zastanawiam się nad zagraniem grubo zakładu z betsyfu (oczywiście jeśli limit na zakład pozwoli) FINLANDIA mniej niż 7,5 medala kurs 1,43. Może nie imponujący ale przeglądam te wszystkie statystyki i wychodzi lokata.
Na pewno trójka biegaczek: KYLLOENEN, LAHTEENMAKI, SAARINEN coś zdobędzie - ale dla mnie max to 3-4 medale.
i co dalej -szukam szukam i nie wiem.
Macie jakieś pomysły? 10 k - da się tam postwić na taki zakład?
Dzięki za pomoc.
 
levy42 3,9K

levy42

Użytkownik
Zastanawiam się nad zagraniem grubo zakładu z betsyfu (oczywiście jeśli limit na zakład pozwoli) FINLANDIA mniej niż 7,5 medala kurs 1,43. Może nie imponujący ale przeglądam te wszystkie statystyki i wychodzi lokata.
Na pewno trójka biegaczek: KYLLOENEN, LAHTEENMAKI, SAARINEN coś zdobędzie - ale dla mnie max to 3-4 medale.
i co dalej -szukam szukam i nie wiem.
Macie jakieś pomysły? 10 k - da się tam postwić na taki zakład?
Dzięki za pomoc.
Na pewno ciekawy zakład,aczkolwiek odstrasza kurs.Poza biegaczkami(tu chyba przede wszystkim sztafety) o medal powalczy na pewno Makarainen w biathlonie i panie w turnieju hokeja.Są jeszcze panowie w hokeju.W konkurencjach alpejskich,saneczkarskich,bobslejach,w skokach,łyżwiarstwie szybkim i figurowym nie mają żadnych szans na medal.Nie wiem jak snowboard i narciarstwo dowolne.Infostrada Sports zrobili symulację i wyszło im 8 medali Finów.Tu sobie zobacz http://vmt.infostradasports.com/ Ale to tylko symulacje.
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
matti843 85

matti843

Użytkownik
Przeglądałem internet i wpadłem na to :
http://olimpiada.interia.pl/news-soczi-2014-koreanski-mistrz-swiata-w-short-tracku-walczy-o-z,nId,1095576

Jest to na pewno poważne osłabienie dla drużyny.

http://olimpiada.interia.pl/news-soczi-2014-najbardziej-utytulowana-chinka-nie-wystartuje,nId,1095343

I tutaj kolejna zła wiadomość, po ostatnich pucharach świata widać było że forma jest coraz wyższa, jest to na pewno bardzo zła wiadomość dla reprezentacji Chin.

domel19842 na pewno trzeba patrzeć na hokej, i to w przypadku mężczyzn jak i kobiet, w Vancouver obie drużyny zdobyły po brązie.
W przypadku mężczyzn zawsze są w czołówce i na pewno w przypadku zdobycia medalu nie będzie to niespodzianką.
Co do Kobiet to w ostatnich 4 olimpiadach zdobyły 2 razy brąz i 2 razy zajmowały 4 miejsce. Więc duże szanse że znowu znajdą się w pierwszej 4 i o medal powalczą.
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
domel19842 1

domel19842

Użytkownik
Na pewno ciekawy zakład,aczkolwiek odstrasza kurs.Poza biegaczkami(tu chyba przede wszystkim sztafety) o medal powalczy na pewno Makarainen w biathlonie i panie w turnieju hokeja.Są jeszcze panowie w hokeju.W konkurencjach alpejskich,saneczkarskich,bobslejach,w skokach,łyżwiarstwie szybkim i figurowym nie mają żadnych szans na medal.Nie wiem jak snowboard i narciarstwo dowolne.Infostrada Sports zrobili symulację i wyszło im 8 medali Finów.Tu sobie zobacz http://vmt.infostradasports.com/ Ale to tylko symulacje.
Trzeba by dobrze przeliczyć, faktycznie kurs nie za specjalny, ale mają szanse w bardzo niedużej liczbie konkurencji:
biegi pań: 2 medale sztafet + 2 indywidualne = 4 MAX
biathlon pań: może sprint 1
hokej: nie wiem jakie są zasady drabinki turnieju, ile wychodzi drużyn z grupy i co dalej?
Bo Finki mają w grupie i Kanadę i USA murowanych faworytów, a u panów Finów buki plasują (wg kursów) 5-6 miejsce - bardzo mocna Rosja, Kanada, USA + zawsze groźne Czechy + Szwecja - jak by ktoś wiedział jakie zasady turnieju może by realniej ocenił szanse obu Fińskich ekip - zakładam 1 medal.

To daje 6 i jak dla mnie to max.. zapas mały 1 medal.. może jeszcze ktoś coś doda ???? pozdr
 
matti843 85

matti843

Użytkownik
Trzeba by dobrze przeliczyć, faktycznie kurs nie za specjalny, ale mają szanse w bardzo niedużej liczbie konkurencji:
biegi pań: 2 medale sztafet + 2 indywidualne = 4 MAX
biathlon pań: może sprint 1
hokej: nie wiem jakie są zasady drabinki turnieju, ile wychodzi drużyn z grupy i co dalej?
Bo Finki mają w grupie i Kanadę i USA murowanych faworytów, a u panów Finów buki plasują (wg kursów) 5-6 miejsce - bardzo mocna Rosja, Kanada, USA + zawsze groźne Czechy + Szwecja - jak by ktoś wiedział jakie zasady turnieju może by realniej ocenił szanse obu Fińskich ekip - zakładam 1 medal.

To daje 6 i jak dla mnie to max.. zapas mały 1 medal.. może jeszcze ktoś coś doda ???? pozdr
http://pubsport.pl/soczi-2014/hokej-na-lodzie-turniej-zimowe-igrzyska-olimpijskie/ &lt;- tutaj jest wszystko ładnie napisane

Czyli tak grupa Finlandii :
1. Szwajcaria
2. Kanada
3. Finlaindia
4. USA
Czyli powinny zająć 3 miejsce w grupie, jeśli nie będzie niespodzianek.

Grupa 2.
1. Niemcy
2. Japonia
3. Szwecja
4. Rosja

Tutaj o pierwsze miejsce powinny powalczyć Szwedki i Rosjanki. Faworytem powinny być Szwedki, ale wiadomo Rosjanki gospodarze.
Więc szanse są realne na bycie w pierwszej czwórce. Na pewno mają silniejszą grupę. Ale teoretycznie szanse mają.

Ciężko powiedzieć bo chyba równie ciężko znaleźć osobę która by się damskim hokejem interesowała.

U panów jest na odwrót, bo powinni wejść do ćwierćfinałów bez walki w PlayOff, bo teoretycznie mają najsłabszą grupę.
Jedynie porażka z Kanadą w grupie będzie do usprawiedliwienia, inny wynik niż pewne zwycięstwo z Norwegią i Austrią będzie zaskoczeniem.
W tej grupie faworytem są Kanadyjczycy a tuż za nimi powinni być Finowie

W innych grupach nie jest już tak pewnie bo są po 3 zespoły w grupie które są mocne
2 pozostałe grupy :
a)
1. Rosja
2. Słowacja
3. Słowenia
4. USA
USA, Słowacja i gospodarze Rosja,3 drużyny które na pewno będą walczyć

b)
1. Szwajcaria
2. Łotwa
3. Szwecja
4. Czechy
Szwajcaria , Szwecja i Czechy
 
bizziss 1,7K

bizziss

Użytkownik
Ja gram takie coś: (póki co)
Ile złotych medali zdobędzie Polska? 0-1
bwin @ 2,10
Wszyscy pokładają ogromne nadzieje w Justynie(10km klasyk) i podejrzewam ze więcej złota z Soczi nie przywieziemy(powiem więcej-to będzie naprawdę sukces).Niektórzy &quot;fachofcy&quot; widza rowniez Kamila Stocha na najwyższym podium,jednak nie oszukujmy się-przy tak loteryjnym konkursie jakie są teraz skoki ciężko będzie,tym bardziej,ze wielu skoczków przygotowuje się tylko w kierunku IO odpuszczając nieco Puchar Świata,choćby &quot;weteran&quot; 4.krotny mistrz olimpijski Simon Amman.Nie można zapominać o Schlirenzauerze a także o zawsze groźnych Norwegach czy Niemcach.O innych dyscyplinach nie ma co wspominać-nawet,jeśli Nasi zaskoczą(np biatlon czy łyżwiarstwo szybkie) to na złoto bez szans.
 
pestka7 7K

pestka7

Forum VIP
Skoki narciarskie, HS - 140
Typ: Kto zdobędzie złoty medal? Słowenia
Kurs: 7,00 Betsson


Mimo, że do zawodów pozostało jeszcze niespełna trzy tygodnie typ gram już dziś bowiem widzę w tym kursie bardzo duże value. Zawodnicy Słowenii prezentują obecnie wyśmienitą formę co pokazali dobitnie w Japonii. Tak wiem, że zabrakło tam czołówki klasyfikacji generalnej, ale każdy skok Słoweńca był po prostu świetny. Do tego dochodzi moc drużynówki. O co mi dokładniej chodzi? A no o to, że gdy zawodnicy tej reprezentacji prezentują się przeciętnie a przychodzi konkurs drużynowy to wszyscy skaczą jak w transie. Widać, że psychika jest ich mocną stroną i na drużynówkę potrafią się ostro zmobilizować co pokazali dobitnie w Zakopanem. W konkursie drużynowym Goran Janus wystawi zapewne kapitalnego Prevca, który w tym sezonie skaczę dosłownie fantastycznie, mocnego Kranjca, który w drużynie nie zawodzi a i w Japonii tak jak by odżył. Do wysokiej dyspozycji wrócił także Damjan, który już w Polsce prezentował się z bardzo dobrej strone. Rywalizacja o 4 ostatnie miejsce rozegra się między Hvalą a Tepesem. I jeden i drugi w drużynie skakać potrafi. Wydaje się, że póki co to wyżej w hierarchi stoi Jurij Tepes aczkolwiek jego forma jest bardzo zbliżona do tej Hvali.
Czekam jeszcze na typ Słowenia zajmie miejsca 1-3. To wydaję się być pewniak i będę go też pobierał.
 
R 10

rwtwolves

Użytkownik
Poki co poskładałem ako z oferty &quot;ziemniaków&quot; i wyszły dwa fajne kupony ze sporymi szansami na powodzenie

STS

Polska - poniżej 3,5 medala @ 2,10
Niemcy - Rosja - ilość medali H2H - 1@ 1,55
Austria - Szwajcaria - ilość medali H2H - 1 @ 1,30

ako: 4,23 (3,72 bez podatku)

w tym kuponie kluczem będzie postawa Polski , a właściwie skoczków , mimo teoretycznych szans uważam , że o medal będzie bardzo trudno ,

pozostałe dwie pozycje to właściwie lokata

Niemcy szans medalowych mają ponad 30 (w konkurencjach typu saneczkarstwo , bobsleje - jest z 6 &quot; murowanych pewniaków&quot; do medalu), do tego dochodzą biatlhon, skoki, łyżwy szybkie, kombinacja norw) tam niewątpliwie medale też będą
Rosji szans medalowych naliczyłem 16 (niektóre dość naciągane) realnie ich dorobek powinien się zamknąć w granicach 10-12 medali, Niemcy są w stanie taki wynik osiągnąć zaledwie trzema dyscyplinami (saneczkarstwo, bobsjele i kom norweska)

Szwajcarzy dość blado wyglądają jeśli chodzi o szanse medalowe : na pewno Ammann i skoki , w snowboardzie mają ze 2 szanse, podobnie w narciarstwie dowolnym , może zaskoczyć Lara Gut i Cologna w biegach.
Widzę tu 7-8 szans medalowych a skończy się zapewne na 4-5 krążkach

Austriacy z pewnością coś ustrzelą w skokach (tu realnie patrząc jest szansa na 4 medale (w obu konkursach indywidualnych, oczywiście drużynówka , i Irashko wśród kobiet), do tego narciarstwo alpejskie - wśród pań praktycznie w każdej konkurencji szansa medalowa + męski slalom , z innych dyscyplin dochodzi jeszcze snowboard (2-3 szanse) , kombinacja norw,
W przypadku Austrii realne jest 7-8 medali przynajmniej i drugie tyle medalowych szans

FORTUNA

Polska - ilość medali - poniżej 4,5 @ 1,80
Biathlon - Czechy - ilość medali 0-1 @ 2,80
Biathlon medale H2H - Norwegia - Niemcy - 1 @ 1,37

ako: 6,90 (6,07 bez podatku)


Ilośc medali Polski w bezpieczniejszej wersji

Jakoś nie bardzo widzę reprezentacje Czech w biathlonie - moim zdaniem jeżeli będzie medal to jedynie autorstwa Soukalovej na 15 km (to optymalna konkurencja dla niej , co potwierdziła w tym sezonie)

Niby szanse ma sztafeta mieszana , ale w kolejce kandydatów do medalu jest dość daleko, nie patrzyłbym tu przed pryzmat wygranych zawodów na rozpoczęcie PŚ w Oestersund . na igrzyskach składy innych ekip będą inne (wówczas sporo drużyn wystawiło eksperymentalne) i profil trasy raczej Czechom sprzyjać nie będzie. Tu walka o medal rozegra się między Norwegią, Niemcami, Francją, Ukrainą i Rosją

Sztafeta kobieca z kolei ma problem z czwarta zawodniczką , i moim zdaniem nie odegra większej roli w walce o medale.

Para Niemcy - Norwegia w biathlonie na podbicie kursu.
Niemcy mogą liczyć na medale w sztafetach (3) - indywidualnie jeśli chodzi o medal, zarówno wśród panów jak i pań to jak już jakiś pojedynczy wyskok , nie sądzę by masowo zdobywali medale w konkurencjach indywidualnych.
Realnie pewny wydaje się jeden medal - sztafeta pań . Poza tym największe szanse ma sztafeta mieszana i któraś z pań indywidualnie. Nie sądzę by ich dorobek przekroczył 3 medale w tej konkurencji.
Jeśli chodzi o Norwegię ... sam Svendsen może 3 medale zdobyć (poza tym są bracia Boe i dziadek Bjoerndalen). Norwegia to kandydaci do medalu w każdej z 3 sztafet. Indywidualnie wśród kobiet też szanse na każdym dystansie - 3 mocne zawodniczki (Berger , Solemdal, Flatland)
Ja stawiam na dorobek Norwegii w biathlonie w granicach 8-10 medali.

Internetowym bukom przyjrzę się dokładnie później - ale kilka perełek też jest na pierwszy rzut oka
 
Otrzymane punkty reputacji: +9
A 220

andrzej78

Użytkownik
Kowalczyk-Stoch(liczba medali razem drużynówkami) - typ 2 kurs 5(jeszcze wczoraj było 8) fortuna

Myślę że typ ciekawy jeśli weźmiemy pod uwagę wydarzenia z łikendu. Kamil błysnął w wilingen i jeśli tę dyspozycję utrzyma to dwa medale indiwidualne są jak najbardziej do wyskakania.Gorzej w drużynie bo tu jednak koledzy musieliby zdecydowanie się poprawić.
Justyna zawiodła w sobotę na swoim koronnym dystansie. Kontuzja? brak świeżości po treningach? Troche niepokoju jest bo przyzwyczailiśmy się do tego że Justyna w klasyku rządzi.
Mimo wszystko liczę że na dyszke klasykiem jednak ten medal będzie. Druga szansa to maraton ale niestety rozgrywany łyżwą i przez to te szanse mocno spadają. Norweżki mocne i pewnie beda kombinowac aby ten bieg rozprowadzić po swojemu.
 
Otrzymane punkty reputacji: +11
R 10

rwtwolves

Użytkownik
Kowalczyk-Stoch(liczba medali razem drużynówkami) - typ 2 kurs 5(jeszcze wczoraj było 8) fortuna

Myślę że typ ciekawy jeśli weźmiemy pod uwagę wydarzenia z łikendu. Kamil błysnął w wilingen i jeśli tę dyspozycję utrzyma to dwa medale indiwidualne są jak najbardziej do wyskakania.Gorzej w drużynie bo tu jednak koledzy musieliby zdecydowanie się poprawić.
Justyna zawiodła w sobotę na swoim koronnym dystansie. Kontuzja? brak świeżości po treningach? Troche niepokoju jest bo przyzwyczailiśmy się do tego że Justyna w klasyku rządzi.
Mimo wszystko liczę że na dyszke klasykiem jednak ten medal będzie. Druga szansa to maraton ale niestety rozgrywany łyżwą i przez to te szanse mocno spadają. Norweżki mocne i pewnie beda kombinowac aby ten bieg rozprowadzić po swojemu.
Mała uwaga , ten typ nie jest dwudrogowy jakby sugerował zapis ,
kursy wyglądają tak:

Kowalczyk @1,60
remis @2,80
Stoch @5,00

ale i tak warto pograć na Kamila - właśnie w kontekście ostatnich dni


z Pinnacle

Austria - under 18,5 medals @ 2,06

O Austrii co nie co napisałem przy typie H2H za Szwajcarią , owszem trochę medali zdobędą ale 19 raczej wątpie. Przyglądając się dokładnie szansom:
skoki (4) - tu raczej te medale będą
narciarstwo alpejskie - fakt szans dużo ale są to konkurencje gdzie faworyt (a Austriaczki do głównych faworytek nie należą)nie zawsze wygrywa szczególnie jeśli chodzi o techniczne konkurencje. Najpewniejszy wydaje się być medal w superkominacji kobiet (mają dość mocne kandydatki: (Hosp, Zettel, Fenninger), w innych konkurecjach pań (slalom - Schild, Hosp), gigant (Fenninger, Zettel), SuperG - (Fenninger , Goergl, Hosp), zjazd (Fenninger, Goergl) myslę , że z tych szans 3 lub 4 wykorzystają

u panów w technicznych konkurencjach jest Hirscher i tu można się medali spodziewać , jeśli chodzi o szybkościowe to jakiegoś szczególnego kandydata do medalu nie ma , ale nie wykluczone że ktoś zaskoczy - ale i tak max u panów to 3 medale

snowboard - to dwa medale , w bardzo optymistycznej wersji mogą ten dorobek powiększyć do max 5
z pozostałych dyscyplin mają jakieś medalowe szanse w kombinacji, saneczkarstwie - tu nie przewiduje jednak więcej niż 2 medali.

Podsumowując kluczowa dla typu będzie postawa Austrii na stokach . O ile medale w pozostałych konkurencjach możemy im niejako &quot;dopisać&quot; - o tyle w narc. alpiejskim zdecydowanymi faworytami nie są - są tylko jednymi z wielu kandydatów do miejsc medalowych.
Tak więc skoki (4) + snowboard (2) i na tym kończą się tzw &quot;pewne&quot; medale - pozostałe to tylko szanse jest ich w sumie - narciarstwo alpejskie (10) , snowboard, kombinacja , sanki - (5) i jakiś dodatkowe medale w skokach - (2) (choć poza Gregorem czy mimo wszystko Morgim jakichś innych austriackich faworytów nie widzę )
Czyli musieliby wykorzystać przynajmniej 13 z tych 17 szans - teoretycznie możliwe - w praktyce nie sądzę, wg moich wyliczeń dorobek Austrii zamknie się w okolicach 15 medali.
Jeśli chodzi o samo narciarstwo alpejskie to tutaj wg mnie Austria trafi 5-6 medali zaledwie.
 
kubuevil 77

kubuevil

Użytkownik
Na Fortunie znalazłem zakłady na to kto zapali znicz olimpijski..

Moja uwagę zwrócił kurs 1,50 na to że znicz zapali sam Władimir Władimirowicz Putin. Jak wy to widzicie?

dla mnie chyba pewniak, nie wyobrażam sobie żeby miał to zrobić ktos inny niż człowiek dzięki któremu Rosja ma te igrzyska.

Podobno sam zainteresowany zaprzecza że ma on zapalić ale myślę, że jednak jak przystało na wodza zrobi to.
 
Do góry Bottom