>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

zmienność kursu

X 9

xancan

Użytkownik
Cześć
Mam kilka pytań odnośnie zmian kursów względem kursu wyznaczonego
na początku.
Czy często jest tak, że bukmacher ustala kurs np. na tydzień przed wydarzeniem
sportowym, a potem przez ten cały tydzień kurs się utrzymuje?
Czy może częściej jest tak, że kurs minimalnie się waha i po lekkich wzrostach
szybko spada?
Czy często bywa tak, że kurs wręcz się &quot;odwraca&quot;? Czyli początkowy faworyt po
kilku dniach/godzinach przestaje być faworytem?
Czy do dużych zmian kursów dochodzi częściej po otwarciu, czy może
częste oscylacje są dopiero na krótko przed wydarzeniem sportowym?
Czy są gdzieś w internecie dane na ten temat?
Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam!
 
dancooper 498

dancooper

Użytkownik
Kursy zmieniają się wraz z uzyskaniem informacji, które mogą zmienić &quot;przebieg&quot; meczu, np. kontuzja jakiegoś zawodnika bądź inny niż wcześniej przewidywany skład wyjściowy. Bardzo często się również zdarza, że kursy spadają w przypadku gdy występuje tzw. &quot;masówka&quot; czyli bardzo duża ilość osób stawia na dany typ.
Jeżeli potrzebujesz dane nt. spadków kursów to możesz wejść np. na livesport.pl i włączyć zakładkę &quot;kursy&quot;. Zielona strzałka oznacza oczywiście wzrost kursu a czerwona spadek. Jeżeli jednak potrzebujesz bardziej szczegółowych informacji na ten temat to polecam stronę : http://www.oddsportal.com/ .
Jest tam również specjalnie przeznaczona do tego typu zajść zakładka :
http://www.oddsportal.com/dropping-odds/
Pozdrawiam
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
X 9

xancan

Użytkownik
Jeżeli jednak potrzebujesz bardziej szczegółowych informacji na ten temat to polecam stronę
Pozdrawiam
Chciałem tylko wyrobić sobie ogólny pogląd, nie potrzebuję szczegółowych danych.
Np. jak często się zdarzyło że kurs w meczach ligowych spadł/wzrósł o więcej
niż 10% na 1X2 ?
Pozdrawiam
 
dancooper 498

dancooper

Użytkownik
Nie prowadzę na ten temat żadnych statystyk, ale zerknąłem na dzisiejsze mecze ligi austriackiej. Oto wyniki :
BW Linz - A. Lustenau : Kurs na 1 spadł z 4,00 na 3,60
Hartberg - Horn: Kurs na 2 spadł z 4,00 na 3,30
Polten - Grodig: Kurs na 2 spadł z 4,20 na 3,50
Jak tak sobie zerkam to spadki 10 % są bardzo często. Coś mi się wydaje, że pytasz o te spadki pod kątem tradingu na Betfair ;)
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
X 9

xancan

Użytkownik
Coś mi się wydaje, że pytasz o te spadki pod kątem tradingu na Betfair ;)
W ogóle rozglądam się i szukam różnych informacji ???? Do czego mi to potrzebne?
Nie wiem jeszcze. Gdy je zdobędę, to zobaczę czy się przydadzą do czegokolwiek ????
Pozdrawiam
 
dancooper 498

dancooper

Użytkownik
Odpowiem jeszcze na jedno pytanie :

Czy do dużych zmian kursów dochodzi częściej po otwarciu, czy może
częste oscylacje są dopiero na krótko przed wydarzeniem sportowym?
Największe wahania kursów na betfair występują kilka minut przed danym wydarzeniem. Pozdrawiam i życzę sukcesów :spokodfhgfh:
 
X 9

xancan

Użytkownik
Odpowiem jeszcze na jedno pytanie :
Największe wahania kursów na betfair występują kilka minut przed danym wydarzeniem. Pozdrawiam i życzę sukcesów :spokodfhgfh:
Nie sądzę aby na tym można było na dłuższą metę zarobić. To raczej
wyciągaczka pieniędzy od naiwnych ????
 
dancooper 498

dancooper

Użytkownik
W takim razie bardzo się mylisz kolego. Doświadczeni gracze osiągają na prawdę wysokie kwoty. Oczywiście jeżeli chodzi o trading to najodpowiedniejszym rynkiem jest rynek wyścigów konnych, ale nie oznacza to, że np. na piłce nożnej nie można zarobić ????
 
X 9

xancan

Użytkownik
W takim razie bardzo się mylisz kolego. Doświadczeni gracze osiągają na prawdę wysokie kwoty. Oczywiście jeżeli chodzi o trading to najodpowiedniejszym rynkiem jest rynek wyścigów konnych, ale nie oznacza to, że np. na piłce nożnej nie można zarobić ????
Jeśli ktoś zarabia to znaczy że inny stracił - to już jest powalający agrgument.
Drugi fakt jest taki, że od zarobku serwis pobiera prowizje. Kapitał po kilkukrotnym
przejściu od gracza A do gracz B na wskutek prowizji trafia w całości do właściciela
serwisu....
Pozdrawiam
 
dancooper 498

dancooper

Użytkownik
Jeśli ktoś zarabia to znaczy że inny stracił - to już jest powalający agrgument.
Drugi fakt jest taki, że od zarobku serwis pobiera prowizje. Kapitał po kilkukrotnym
przejściu od gracza A do gracz B na wskutek prowizji trafia w całości do właściciela
serwisu....
Pozdrawiam
Grając u tradycyjnego bukmachera płacisz o wiele wyższą prowizję niż w przypadku tych 5 % od Betfair. Co do tego, że jeden traci drugi korzysta - przecież tak jest wszędzie ???? Kompletnie nie rozumiem o co Ci chodzi ????
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
X 9

xancan

Użytkownik
Grając u tradycyjnego bukmachera płacisz o wiele wyższą prowizję niż w przypadku tych 5 % od Betfair. Co do tego, że jeden traci drugi korzysta - przecież tak jest wszędzie ???? Kompletnie nie rozumiem o co Ci chodzi ????
Z tego powodu że jest tak &quot;wszędzie&quot;, to wszędzie się traci... u bukmacherów,
na giełdzie, w kasynach, w lotto, itd. Zarabia tylko pośrednik.
 
X 9

xancan

Użytkownik
Pamiętam kiedyś jak na przestrzeni kilku dni znacząco zmieniły się kursy na konkretne spotkanie piłki nożnej, to zdarza się w zasadzie na bieżąco, ale jeden z tematów na tym forum nakierował mnie na przemyślenia... Mianowicie, załóżmy że kurs na weekendowy mecz drużyn A i B jest następujący.
A zwycięża (zakłada bez remisu) 1,40
B zwycięża 3,40

Naturalnie grając dzis te dwa zakłady przegramy, ale na godzinę przez meczem moze być sytuacja, że kurs:
A zwycieża (zakład bez remisu) 1,30
B zwycięża 3,80

wiec dzis grając kupon z kursem 1,40 i tuż przed meczem zwycięstwo B (3,80) musi być zysk!

Ale jak ocenić w którym kierunku i kiedy zmienią się kursy? Czy są jakieś wysoce prawdopodobne reguły? I czy buk nie traktuje tego jako oszustwo?

Wiem, że kiedyś coś podobnego zaobserwowałem m.in. na ekstraklasie, gdzie nagle gościom podwyższono, a faworytom obniżono kurs... Ponieważ nie ślędzę na bieżąco rynku zmian kursów, może ktoś się tym zajmuje, ma fajne linki, a przede wszystkim czy warto sie tym zaintersować...

To swojego rodzaju surebets, ale przeciagnięte w czasie. Na zwykłe Surebets wiadomo, że trzeba mieć spory budżet by grać na kontach u kilkunastu buków...
Jedna z ciekawszych rzeczy. Nie gram i nigdy nie grałem u żadnego bukmachera,
więc nie wiem jak to jest. Jeśli kursy się zmieniają, to teoretycznie można wyczekać
surebet u jednego bukmachera, bez konieczności grania u kilku bukmacherów na
raz.
Pytanie do tych co grali na realną kasę u kliku bukmacherów: jak to bukmacherzy
traktują? Anulują zakład? Pozwalają na taki surebet? Czy może oba zakłady
liczą się po kursie ostatecznym a nie po kursie jaki był w chwili obstawiania?
Pozdrawiam
 
X 9

xancan

Użytkownik
@xancan, to napisał &quot;incubus7&quot; a nie ja!
No wiem że nie Ty, ale Ty dałeś linka do tego ????
Chciałem na nowo przytoczyć... Kurs to jedna z najważniejszych rzeczy w
obstawianiu, a okazuję się że kurs nie jest stałą liczbą, ale funkcją zmieniajcą
się w czasie.... warto przyjrzeć się temu.
 
dancooper 498

dancooper

Użytkownik
No wiem że nie Ty, ale Ty dałeś linka do tego ????
Chciałem na nowo przytoczyć... Kurs to jedna z najważniejszych rzeczy w
obstawianiu, a okazuję się że kurs nie jest stałą liczbą, ale funkcją zmieniajcą
się w czasie.... warto przyjrzeć się temu.
Moim zdaniem kurs jest właśnie najmniej istotnym faktem. Jak mówi stare powiedzenie - &quot;kursy nie grają&quot; ;)
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
X 9

xancan

Użytkownik
Moim zdaniem kurs jest właśnie najmniej istotnym faktem. Jak mówi stare powiedzenie - &quot;kursy nie grają&quot; ;)
Ale kurs bezpośrednio przekłada się na (potencjalną) wygraną!
Wygrać 8 razy na dobrym kursie, to tak samo jak 10 na słabym.
Pozdrawiam
 
Do góry Bottom