>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

ATP French Open 2024 - kwalifikacje

tarki_16 219,2K

tarki_16

Moderator
Członek Załogi
Ostatnia edycja:
Tenis by Dawid 945,6K

Tenis by Dawid

Znawca - Tenis
Zaczynamy kilkudniowe kwalifikacje do drugiego szlema w tym roku. Damian omówił każdy mecz, więc warto sprawdzić film TUTAJ ✅

Ode mnie z kolei kilka spotkań na które warto zwrócić uwagę podczas obstawiania:
👉 Napolitano vs. Prizmic - Włoch faworytem, który gra życiowy tenis, lecz większy potencjał ma Chorwat, który jest stworzony pod cegłę (rywal woli jednak beton). Kursy na Dino jednak wysokie, bo od dawna nie grał z powodu problemów z kostką. Kilka miesięcy temu byłby zdecydowanym faworytem, a na dziś jest na odwrót i ciężko się z tym nie zgodzić. Jednak jeśli Prizmic przyjechałby tu w pełni przygotowany, czego nie można wykluczyć to jak najbardziej może urwać seta.
👉 Thiem vs. Agamenone - faworytem Austria, który kończy karierę i w stylu Francuzów nie mógł liczyć nawet na WC. Sezon słaby i raczej w wyniku frustracji postanowił zakończyć. Teraz jednak ma dość dobrą drabinkę i pytanie czy to wykorzysta. Włoch jest dość przeciętny i na pewno w zasięgu Dominica. Jednak czy możemy dużo wymagać od chłopaka, który przegrywa gładko z Gasquetem czy Michalskim? Raczej nie.
👉 Varillas vs. Trungelliti - kusi zagrać seta Argentyńczyka, który w szlemach potrafi zaskoczyć na plus. Ogólnie ten sezon ma zdecydowanie na plus. Jednak, co mnie martwi to ostatni krecz z powodu urazu pleców (ale nawet nie brał MTO). Varillas jest w dołku, ale na cegle potrafi grać znakomicie, więc trochę nie dziwi, że wg buków jest faworytem. Marco jednak potrafi namieszać, gdy nikt na niego nie liczy, więc lepiej nie grać pod faworyta.
👉 Klein vs. Heide - Słowak w kwalifikacjach zazwyczaj jest mocny. W tym roku kilka znakomitych występów i wydaje się, że jak nie zejdzie poniżej swojego poziomu to ten mecz powinien wygrać, choć kurs jest dość podejrzanie wysoki i od Madrytu nie grał czyli dość dawno. Brazylijczyk dopiero łapie ogranie w Europie.
👉 Kovalik vs. Paire - patrząc na formę to bliżej mi do Słowaka, który gra w ostatnich miesiącach na dobrym poziomie. Francuz klasycznie w dołku, rzadko się przebudza, ale zakładam, że akurat tu będzie mocno zaangażowany. Brakuje mu forhendu, ale z bekhendu może zrobić krzywdę każdemu. Stawiałbym na faworyta lub w kierunku over gemowego.
👉 Medjedovic vs. Pouille - mecz, który mógłby być w I lub II rundzie turnieju głównego. Lucas nie dostał WC, a ostatnio forma wysoka (wygrany challenger w cuglach), a rok temu też był tu mocny. Potencjał ma, by robić jeszcze duże rzeczy, ale brakuje zdrowia. Bardzo pechowo trafił na Serba z armatą na serwisie. Niewątpliwie mecz rundy, ale na pewno nie chcę skreślać gospodarza i może ugrać co najmniej over gemów. Forma obu wysoka i można spodziewać się dobrego meczu.

Zawodnicy, którzy są często kontuzjowani i dziś grają:
➡ Krajinovic (vs. Damm)
➡ Valkusz (vs. Kopriva)
➡ Molcan (vs. Bu)

W normalnych warunkach kursy na w/w byłyby raczej zdecydowanie niższe.

Moje typy/analizy znajdziesz także TUTAJ!
 
Otrzymane punkty reputacji: +233
dx2 235,1K

dx2

Użytkownik
B.Harris-Em.Nava 2 @1.45

Amerykanin o meksykanskich korzeniach to tenisista z duzym potencjalem. Nava ostatnio duzo czasu spedzil na europejskiej maczce grajac w Madrycie i Rzymie oraz challngerach z niezlym efektem i zgarla kilka dobrych meczow, nawet jezeli nie przelozylo sie to na wymierny wynik zwlaszcza w tych turniejach glownego touru. W ubieglym roku Nava sukcesywnie przeszeol przez kwalfikacje i zagral w turnieju glownym.

Harris z pewnoscia nie jest zly, ale wydaje mi sie, ze ilosc zagranych meczow przez Nave w Europie p[okazuje, ze bedzie starac sie o dobry wystep, dlatego wierze ze na koncu wyjdzie z tego spotkania zwyciesko.
 
Tenis by Dawid 945,6K

Tenis by Dawid

Znawca - Tenis
Na drugi dzień kwalifikacji także wybrałem najciekawsze dla mnie spotkania, niekoniecznie pod kątem sportowym.

👉 Shang vs. Burruchaga - faworytem jest naturalnie Chińczyk, ale obaj mają bardzo udany tydzień za sobą. Shang ma duży potencjał, by na stałe zadomowić się w turniejach głównego cyklu, a Argentyńczyk raczej nie i spodziewam się, że co najwyżej będzie lawirował między challengerami, a ATP Tour. Jest to typ zawodnika cierpliwego, stworzonego do gry na mączce. Myślę, że jedynym punktem zaczepienia dla niego będą ewentualne błędy faworyta. Ten raczej będzie nieco częściej szukał winnerów, niż rywal. Może pojawią się znów jakieś problemy fizyczne, które odczuł w Madrycie, po maratonie z Moutetem. W Rzymie wyglądał już wiele gorzej, ale w zeszłym tygodniu już wskoczył na dobry poziom. Po tym kursie jednak przesadnie bym nie ufał. Kursy co prawda spadkowe, ale za niskie by próbować.
👉 Pellegrino vs. Cressy - faworytem jest Włoch, co jest zrozumiałe. Może nie posiada takiego doświadczenia na szlemach, ale jest ograny na mączce. Amerykanin z kolei przyjeżdża na tzw. żywioł, gdyż grał cały czas na betonie, totalnie zlekceważył przygotowania do mączki i teoretycznie powinien za to zapłacić. To typ zawodnika, któremu serwis może bardzo pomóc, ale też w drugą stronę. Element kluczowy dla losów tego meczu, ale biorąc pod uwagę ostatnie starty, a także problemy zdrowotne (plecy) underdoga, to nie wróżę mu wielkich kwalifikacji.
👉 Llamas Ruiz vs. De Jong - mecz, który teoretycznie powinien być na korzyść Hiszpana, ale to na dziś swoista niewiadoma. Ostatni raz grał trzy tygodnie temu i kreczował z powodu kontuzji nadgarstka. Wcześniej bardzo dobrze prezentował się na cegle, ale to i tak nie jest gracz, którego powinno się już tak mocno faworyzować, tym bardziej w dzisiejszej sytuacji, gdy tak naprawdę nic nie wiemy. De Jong to zawodnik dość mocno ograny na cegle, od dłuższego czasu w challengerach. Ma prawo tu namieszać lub pokryć chociaż over gemowy. Zapowiada się ciekawy mecz, a może nawet najlepszy tego dnia, o ile obaj panowie będą gotowi.
👉 Crawford vs. Li Tu - jedno z najsłabszych spotkań do oglądania. Z jednej strony mamy Brytyjczyka dość mocno ogranego na cegle, ale bez sukcesów na poziomie challenger i szczerze mówiąc nie wiem czy jakąkolwiek perspektywą w tym wieku. Australijczyk z kolei w ogóle nie przykłada się do mączki i przegrana faworyta będzie tu wstydem, tym bardziej, że Li wygląda dość słabo po stronie bekhendowej i trzeba to wykorzystać. Ostatnio grał tylko na betonie, więc tu doświadczenie powinno zaprocentować i takie losowanie to okazja dla Crawforda, co do którego nie mam wielkich oczekiwań, ale na dziś wypada mu takie mecze wygrywać, choć biorąc pod uwagę niezły serwis Tu, to nie wykluczam też overu gemowego.

Zawodnicy wracający po kontuzjach/chorobach:
➡ De Loore (vs. Lajal)
➡ Peniston (vs. Wolf)
➡ Hassan (vs. Molleker)

Oczywiście przypominam o analizie całej drabinki od Damiana TUTAJ!
 
Otrzymane punkty reputacji: +234
R 657,7K

rr62dga

Użytkownik
Dyscyplina: Tenis, ATP Paryż - kwalifikacje
Godzina: 12:35
Spotkanie: Bonzi - Kovalik 2:0
Typ: Kovalik
Kurs: 1,57
Bukmacher: Lvbet
Analiza:
Półfinał kwalifikacji do turnieju głównego pomiędzy Francuzem Benjaminem Bonzi a Słowakiem Josefem Kovalikiem. W pierwszej rundzie Bonzi pokonał Boliwijczyka Delliena, natomiast Kovalik gładko wygrał z francuskim weteranem Paire. Zwycięzca tej pary zagra w finale kwalifikacji z wygranym pojedynku Burruchaga - Uchiyama. Obydwaj panowie spotkali się w kwietniu w półfinale Challengera w Splicie i wówczas dość gładko 6:4 6:3 wygrał Słowak. Bonzi w tym sezonie spisuje się dość słabo, czego efektem jest spadek z pierwszej setki na 172 miejsce w rankingu ATP. Kovalik wygrał w tym roku Challengery w Splicie i Zadarze na kortach ziemnych i swą dobrą dyspozycję powinien potwierdzić również w dzisiejszym pojedynku.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +636
Tenis by Dawid 945,6K

Tenis by Dawid

Znawca - Tenis
Przechodzimy płynnie do II rundy kwalifikacji i wybrałem kilka ciekawych spotkań.

👉 Mochizuki vs. Napolitano - wydaje się, że kurs na Włocha jest aż za niski i co dziwne jeszcze spada. Oczywiście Stefano przeżywa najlepszy okres w karierze i po udanych challengerach, przyszedł solidny występ w Rzymie, bez wcześniejszego doświadczenia w zawodach tej rangi. Napolitano to zawodnik, który bazuje na serwisie i nie jest typowem Włochem, odnajdującym się najlepiej na cegle. Mam wrażenie, że on raczej preferuje korty szybsze, co zresztą widać po historii startów (od września do końca lutego grywał tylko na betonie). Ostatnio oczywiście sporo grał na mączce, ale potrafił też przegrywać mecze z podobnymi rywalami. Mochizuki na pewno zaskoczył na plus, bo ogranie Hardta w dobrej formie już coś znaczy, a przecież ostatnio ograł też m.in. Altmaiera i ma spokojnie potencjał, by grywać na stałe w głównym cyklu, co już czasem pokazywał. W I rundzie Napolitano ograł Prizmica, lecz ten był kontuzjowany, a i tak prowadził z przewagą przełamania w obu setach. Myślę, że stać Japończyka, by chociaż pokryć over gemowy.
👉 Andreev vs. Zeppieri - I runda dla obu była wręcz przeciwieństwem. Adrian wymęczył zwycięstwo z przeciętnym Yevseyevem, a mecz stał na niskim poziomie, a jego losy rozstrzygnąć musiał super tb. Giulio z kolei wręcz rozgromił Travaglię i był to wręcz perfekcyjny mecz, szczególnie na serwisie. Logika wskazuje, że Włoch powinien to wziąć, ale wiemy jak przewrotny jest tenis i czasem ostatni mecz znaczy tyle co nic, lecz nie chciałbym na siłę szukać zakładów pod Bułgara, który popełnił zbyt wiele prostych błędów.
👉 Heide vs. Bu - logika, by wskazywała, że po ograniu Kleina, z Bu powinno być tylko łatwiej. Chińczyk nie ma zbytnio doświadczenia na cegle, wręcz przeciwnie do Brazylijczyka, który wyglądał dość pewnie w II i III secie pierwszej rundy. Jednak podkreślmy, że Słowak wypadł fatalnie. Zresztą Bu także ograł Słowaka - Molcana, który także szuka formy i co chwilę ma problemy zdrowotne. Teoretycznie Heide powinien mieć przewagę doświadczenia, ale underdog gra dość konkretny tenis i raczej nie spodziewałbym się tu slajsowanie z bekhendu, co uskuteczniał poprzedni rywal. Nie zdziwi mnie momentami równy mecz, bo Heide to też nie jest taki rywal, którego należy bardzo się bać - on nie ma zbytnio sukcesów nawet na poziomie ATP Challenger, a serwis Bu będzie bardzo ważny.
👉 Thiem vs. Virtanen - trudny mecz z jednego powodu. Nie wiemy jak bardzo będzie się chciało Finowi. Teoretycznie powinno, bo gra się toczy o prestiż i poważne pieniądze, a przy okazji mógłby zakończyć karierę Thiema na RG. Otto jednak w ostatnim czasie nieco spuścił z tonu, bo początek roku miał bardzo dobry i tu najważniejszy będzie jego serwis, a jak będzie trafiał to na pewno będzie groźny. Trochę nie rozumiem takiego faworyzowania Dominica, który gra słabo od jakiegoś czasu, co chwila zalicza wpadki, a mecz z Agamenone wcale nie był dobry. Widać, że chce grać dawny tenis, ale sporo mu brakuje i pojawia się duża liczba niewymuszonych błędów. Nie wróżę mu niestety kariery na tym turnieju i przejście kwalifikacji będzie już czymś dużym. Niestety rozmienia się na drobne i decyzja o zakończeniu jest słuszna.

Zawodnicy, którzy mieli problemy zdrowotne w I rundzie:
➡ Vacherot (problemy mięśniowe)
➡ Kolar (uraz uda, wcześniej uraz pleców)

Moje typy/analizy znajdziesz także TUTAJ!
 
Otrzymane punkty reputacji: +316
R 657,7K

rr62dga

Użytkownik
Dyscyplina: Tenis, ATP Paryż - kwalifikacje
Godzina: 11:00
Spotkanie: Bagnis - Mochizuki
Typ: Bagnis
Kurs: 1,47
Bukmacher: Lvbet
Analiza:
Finałowy pojedynek kwalifikacji do tegorocznego FO, w którym zmierzy się bardzo doświadczony 34-letni Argentyńczyk Facundo Bagnis z młodym 20-letnim Japończykiem Shintaro Mochizuki. W drodze do finału Bagnis pokonał Barriosa i JM Cerundolo, natomiast Japończyk wyeliminował Hardta i Napolitano chociaż w obydwu pojedynkach nie był faworytem. Bagnis w swojej długiej już karierze wygrał 17 turniejów- wszystkie to Challengery na nawierzchni ziemnej. Japończyk wygrał w 2019 r Wimbledon w kategorii chłopców i przed rokiem Challengera Barletta ale w tym roku przed Paryżem przegrywał z niżej notowanymi rywalami. W dzisiejszym pojedynku stawka jest na tyle duża, że górą powinno być doświadczenie i dobra dyspozycja Bagnisa.
 
Tenis by Dawid 945,6K

Tenis by Dawid

Znawca - Tenis
Przed nami ostatnie mecze kwalifikacyjne, ale zestawienia są wiele trudniejsze do obstawienia, niż w poprzednich dniach, gdy mecze wiele bardziej mi leżały. Pamiętajmy, że kilku z panów może wejść do drabinki głównej jako LL, ale teoretycznie nie powinno być tu żadnej kalkulacji, tym bardziej, że wolnych slotów za wiele nie będzie.

👉 Halys vs. Misolic - nie do końca przyjmuje, aż tak wyraźne faworyzowanie Francuza, bo jednak przez wiele tygodni grał fatalnie i w żaden sposób nie nawiązywał do wyników choćby sprzed roku. Na cegle teoretycznie sporo traci, ale tu na pewno dużym handicapem będą kibice i w dobrym stylu ograł Schwartzmana. Według mnie to nie będzie jednostronny mecz i over gemowy wygląda dość rozsądnie. Zagram tu powyżej 20,5 gemów ✅.

👉 Maestrelli vs. Kukushkin - o tym meczu wspominam bardziej w ramach ciekawostki. Z jednej strony Włoch o dość dużym potencjale, ale wielokrotnie zawodziła go głowa i jeszcze żadnej kariery nie zrobił, wyżej niż challengery. Teraz stoi przed życiową szansą. Jednak zadanie bardzo trudne, bo Kukushkin pod koniec kariery mocno odżył i zaczął grać nieźle nawet na cegle, która mu nigdy nie leżała. Prawdziwe odrodzenie i przejście kwalifikacji byłoby czymś dużym, ale patrząc na to co ostatnio grał, na pewno nie niespodzianką. Co jednak najciekawsze to fakt, że bukmacherzy usunęli ofertę na to spotkanie i to już kolejny raz z udziałem Maestrelliego. Z tego co udało mi się dowiedzieć jest to działanie zapobiegawcze, gdyż spotkanie Włocha są podejrzane i prawdopodobnie na pewnych rynkach przyjmowane są ponad przeciętne sumy zakładów na jego mecze.

Jako lucky loser największe szanse na wejście mają: Wolf, Monteiro oraz Bergs. Jeśli któryś z nich przegra na pewno weźmie udział w losowaniu LL. Pewny losowania jest już Bagnis, a w kolejce czekają jeszcze Gigante i Virtanen.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +680
Pablito91 597,8K

Pablito91

Użytkownik
Faria @2.30 superbet

Ostatnia runda kwalifikacji do wielkoszlemowego French Open. Spróbuję pójść w tego młodego chłopaka. Faria to 20-letni zawodnik, którego forma mocno eksplodowała w tym roku. Jego osiągnięcia są imponujące. Owszem sukcesy w ITF czy Chellengerach to nie to samo, ale jednak zdobył już w tym roku aż 5 tytułów! Rozegrał już 45 spotkań z bilansem 37-8. Wyniki te robią wrażenie. Widać, że grac potrafi. Może Portugalia będzie miała z niego pociechę, bo na razie to w Portugalskim tenisie jest mega posucha. Jedynie Nuno Borges coś tam się pokazuje na turniejach. Joao Sousy już nie widuję na turniejach. Jak nie zje go presja to może ograć tego Brazylijczyka. Uważam, że spokojnie jest w jego zasięgu.
 
Ostatnia edycja:
Do góry Bottom