>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Świat po pierwszym kwietnia :)

pasek 9,9K

pasek

Użytkownik
1 kwietnia, ktoś by pomyślał, że to prima aprilis, a jednak czarny sen się spełnił. Nie lękajcie się jednak, jest ciekawa alternatywa, którą postaram się przybliżyć. Jedziemy.
Bitcoin - kryptowaluta obchodząca w tym roku swoje ósme urodziny. Coraz odważniej pojawia się jako alternatywa w płatnościach online. Obecny kurs i tendencja w ostatnim roku:

W szczytowym momencie 5200PLN za coina, obecnie 3800 z haczykiem. Możnaby rzec idealny moment zakładając, że nie będzie pikować nadal.

Jak zacząć.

Zakładamy konto na jednym z portali, które oferują założenie portfela bitcoin, ja wybrałem https://www.coinbase.com/

Powyżej ilość danych jaką musimy podać do systemu, to co na czerwono musimy uzupełnić, reszta jak widać jest pusta.
Portal wymaga jednorazowej weryfikacji ID (dowód osobisty/prawo jazdy/paszport) dwóch dokumentów tożsamości. To jednak standardowa procedura podczas weryfikacji u bukmacherów jakich znamy więc żaden problem. Z tego co pamiętam nie trzeba dołączać rachunku i/lub wyciągu bankowego.

Menu dość standardowe, pokrótce:
Dashboard - wykres kursu bitcoin
Accounts - nasze stany konta w Bitcoinach, Euro i Ethereum (kolejna kryptowaluta, mniej popularna, mniej warta)

Tools - zakładka w której widać nasz adres bitcoin, którego używamy do wypłat Bitcoinów na nasz portfel, opcja ustawienia transakcji cyklicznych, historia zakupów, sprzedaży Bitcoinów.
Dwie zakładki opuściłem, są one najbardziej istotne:

Buy/Sell


Od góry: wybieramy walutę, którą chcemy kupić, wybieramy metodę płatności (karta lub przelew bankowy), na dole wpisujemy wartości, można kupić określoną ilość BTC lub wydać określoną ilość €.
I tyle, czekamy około 5-10minut i bitcoiny są na naszym koncie.
Send/Request
Tutaj dochodzimy do sedna, do wysyłek na konta bankowe służy numer konta bankowego, do wysyłek Bitcoinów służy adres Bitcoin odbiorcy. Wpisujemy adres, kwotę, można dodać notkę, ale nie jest to obowiązkowe.
 
pasek 9,9K

pasek

Użytkownik
Mamy bitcoiny, co dalej.
Nie znam zbyt wielu stron oferujących granie bitcoin. Podam dwie, jednej z nich używałem, drugiej nie, ale wygląda obiecująco.

Nitrogensports.eu

Wchodzimy na stronę, podajemy przy rejestracji UWAGA: Login i hasło. Koniec. Wita nas piękny ekran:

Portal nazywa nas Satoshim od nazwiska Twórcy Bitcoina Satoshi Nakamoto i nadaje nam nasz numer klienta.
Satoshi jest też potoczną nazwą ilości 0.00000001 BTC czyli najmniejszej możliwej części Bitcoina (tak, jedna stumilionowa część Bitcoina).
Ekran ustawień wygląda równie &quot;anonimowo&quot; jak proces zakładania konta:

W zasadzie nie ma co opisywać. Może jedynie Two-Factor Authentication to narzędzie, które pozwala przy użyciu aplikacji mobilnej Google Authenticator wygenerować drugi poziom zabezpieczeń - hasło jednorazowe. Coś jak płatności BLIK.

Wpłata:

Na górze w zielonym polu znajduje się nasz adres Bitcoin, kopiujemy i wklejamy zlecając transfer z portfela Bitcoin. Wpłata w ciągu kilku minut.
Oferta:
Grałem tutaj dla meczów z Counter-Strike GO, ewidentnie widać, że bukmacher przykłada dużą wagę do oferty eSportowej. Dyscypliny jakie mamy do wyboru:

Szału nie ma, ale nie jest źle, wielki minus tylko za dział LIVE, który praktycznie nie istnieje. Jednak chociażby oferta siatkówki prezentuje się tak:

Ja nie narzekałem, grałem eSport, byłem zadowolony z oferty.
A kursy? Zobaczmy na przykładzie Ligi Mistrzów:

Marża 2,45%
Kursy na dzisiejszy mecz tenisa Shuai Peng - Carolina Garcia to 1.74 i 2.16 (3.63% marża) dla porównania całoroczny odpowiednio 1.66 i 2.10.
Wypłacamy:

Wypłata na coinbase trwała 4 minuty. Wklejamy nasz adres, który widnieje na stronie portfela Bitcoin i już. Niestety nie wypowiem się jak wygląda przesyłanie Bitcoinów na kartę/konto bankowe, bo to co wypłaciłem spożytkowałem na zakupy za Bitcoiny, a resztę która została u bukmachera przegrałem ????
 
pasek 9,9K

pasek

Użytkownik
Cloudbet.com
Chwytliwa nazwa - typowanie w chmurze. https://www.cloudbet.com
Tak jak wspominałem nie używałem, ale zamierzam, głównie z powodu dość przyzwoitego live&#39;u (obecnie 13 spotkań z piłki kopanej przy 18 na całorocznym, 9 meczów tenisa przy 12 na całorocznym). Cóż, zielono-szary to to nie jest, ale chyba lepiej niż STS? ????
Tym bardziej że oto oferta przykładowego meczu tenisa, który dopiero wystartował:

Wynik 0:1, pierwszy set.
Kursy, porównanie zrobię dla dwóch meczów, które podałem w przypadku nitrogena.
Barcelona - Juventus 1/X/2
2.67/3.22/2.80 marża 4,05% - całoroczny 2.50/3.30/2.75 marża 6.25%
Peng - Garcia
1.69 - 2.13 marża 5.77% (przypominam całoroczny 1.66 - 2.10)
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
bercik 169

bercik

Użytkownik
Jeśli juz informujesz wszystkich co gdzie i jak.
To proszę, zaznacz również, że nawet Yield dodatni dwucyfrowy może nie dać nic, bo kurs kryptowaluty mocno spadnie.
Oczywiście może również być odwrotnie.
Ale to jest forum na którym wielu ludzi szuka informacji, zwłaszcza teraz, pisz odpowiedzialnie.
IMO
Granie na BTC w dłuższym cyklu jest porównywalne z lotto. Za mały masz wpływ na przebieg wydarzeń i rezultat inwestycji.
 
Otrzymane punkty reputacji: +45
pasek 9,9K

pasek

Użytkownik
Jeśli juz informujesz wszystkich co gdzie i jak.

To proszę, zaznacz również, że nawet Yield dodatni dwucyfrowy może nie dać nic, bo kurs kryptowaluty mocno spadnie.

Oczywiście może również być odwrotnie.

Ale to jest forum na którym wielu ludzi szuka informacji, zwłaszcza teraz, pisz odpowiedzialnie.

IMO

Granie na BTC w dłuższym cyklu jest porównywalne z lotto. Za mały masz wpływ na przebieg wydarzeń i rezultat inwestycji.
Co jeżeli kurs złotówki/euro mocno spadnie?
 
Otrzymane punkty reputacji: +45
bercik 169

bercik

Użytkownik
Co jeżeli kurs złotówki/euro mocno spadnie?
A co jeżeli wzrośnie?

I tak możemy sobie dywagować, nie neguję, chcę żeby wszyscy mieli pełny ogląd sytuacji.

Do marży dokładasz jeszcze ryzyko wahań kursów, co z automatu powoduje,
że inwestycja (nawet po lepszym kursie) jest bardziej ryzykowna niż zwykły zakład bukmacherski w twojej walucie.
 
pasek 9,9K

pasek

Użytkownik
A co jeżeli wzrośnie?

I tak możemy sobie dywagować, nie neguję, chcę żeby wszyscy mieli pełny ogląd sytuacji.

Do marży dokładasz jeszcze ryzyko wahań kursów, co z automatu powoduje,
że inwestycja (nawet po lepszym kursie) jest bardziej ryzykowna niż zwykły zakład bukmacherski w twojej walucie.
Dlatego zacząłem od wykresu kursu Bitcoina. To chyba wystarczający pogląd na sytuację?
 
bercik 169

bercik

Użytkownik
Dlatego zacząłem od wykresu kursu Bitcoina. To chyba wystarczający pogląd na sytuację?
Wykres to tylko obrazek, nie przedstawiający sytuacji którą opisałeś (bukmacherki na BTC).

Nie rozumiesz totalnie co chciałem przekazać, trudno, powodzenia.

Z mojej strony EOT.
 
K 66

kapisevicius

Użytkownik
Granie u bukmachera na bitcoiny to hazard do kwadratu przecież. Może w przyszłości, ale na dziś przy takich wahaniach kursu lepiej chyba sobie to odpuścić.
 
A 185

adikos

Użytkownik
zgadzam się że bitcoin to waluta o zbyt dużym wahaniu kursu(wiezienpolski pisał tu bzdury że bitcoin jest bardziej stabilny niż PLN), w dalszym ciągu najlepszą alternatywą jest skrill.
 
suchoparek 1,8K

suchoparek

Użytkownik
Zakładamy konto na jednym z portali, które oferują założenie portfela bitcoin, ja wybrałem https://www.coinbase.com/
Raczej bym unikał
Coinbase can be following the footsteps trudged by Paypal which is very known for freezing accounts for various reasons. Coinbase has a wrangling now with the USA government and soon it has to faced those problems head on. It is better to just avoid Coinbase for now as it is risky having them. I prefer CoinPayments but I still have to read here a review of this wallet service.
https://bitcointalk.org/index.php?topic=1825894.60
 
Otrzymane punkty reputacji: +45
K 90

konikpolny

Użytkownik
Ten NitrogenSports to wręcz bitcoinowe odbicie Pinnacle. Pobieżnie przejrzałem i wydaje się zbliżony kursowo, ofertowo i limitowo.
 
B 59

blox

Użytkownik
Przede wszystkim proszę o zmianę nazwy tematu, bo nie wiadomo o co chodzi, a temat niezwykle ciekawy. Czy mogę prosić o listę bukmacherów btc, nie wymagających żadnej weryfikacji ani podawania swoich danych?
 
K 0

kiwajakotako

Użytkownik
bitcoina założono po to, żeby kiedyś mniejszość mogła wydymać większość bez mydła w odpowiednim momencie przy odpowiedniej stawce. Przecież to zwykła spekulacja, na której 90% grających traci. Nie radzę tam wchodzić nikomu, tym bardziej jeżeli nie mieliście z giełdą do czynienia.
 
P 0

pokorny9

Użytkownik
Gra ktoś z was używając bitcoinów jako walutę, którą można wypłacić normalnie i wyjść na swoje, czy jest to tylko zabawa i strata na niestabilności waluty ?
 
S 674

slukasz123

Użytkownik
Zauważyłem, że strasznie ci zależy na reklamie tych bitcoinowych bukmacherów. Wszystkim nie &quot;wtajemniczonym&quot; odradzam gry bitcoinami. Podstawiacie głowę pod gilotynę.

Czy wiecie, ze w momencie wymiany bitcoina na złotówki należy zapłacić podatek z tytułu zbycia praw majątkowych (18%)? No właśnie... Giełdy, kantory prowadzą rejestry. Po przekroczeniu 10 tys. pln automatycznie do nich wpadacie. A co jeżeli ktoś o nie zapyta? A ta gotóweczka na koncie proszę Pana to skąd?
Widac mało obeznany jestes w bitcoinach po pierwsze zalozenie w bitcoinach nie wymaga zadnych danych po drugie mozesz zamowic sobie karte cos jak skrill i ja wyplacac i gdzie bedziesz ten podatek placil????Jesli nie wierzysz to zapraszam do wujka youtube tam jest pare filmikow jak mozna z konta bitcoinowego wyplacic rowniez bez karty ????
 
C 24

crypti

Użytkownik
Pasek, pasowaloby wykres uaktualnic ;) problem w tym wiekszosc ludzi nie rozumie czym jest Bitcoin, nie maja pojecia jak dziala obecny system finansowy i jak spoleczenstwo jest wykorzystywane przez maly jego odsetek. Niektorzy rozumieja ale sa krotkowzroczni. Inni obokjetni. A cala reszta w nie tak odleglej przyszlosci bedzie ustawiona do konca zycia. Btc nie da sie zatrzymac, i zeby nie bylo ze to moja (zwyklego szaraczka) opinia. Publicznie mowil o tym nawet Bill Gates. Gdzies kiedysczytalem ze ludzie posiadajacy powyzej 15 btc beda za jakis czas stanowic elite. I to nie jest nierealne bo czymze jest w pieniadz papierkowy w dzisiejszych czasach drukowany na lewo i prawo. Btc brakuje narazie akceptowalnosci i przepustowosci ale wszystko przyjdzie z czasem. Z reszta akceptowalnosc juz sie lawinowo zwieksza, patrz Japonia czy plany AustrLii ktora byla anty do tej pory, nawet Rosja przychylnie sie zaczela wypowiadac. Ale to dlugi temat nie na to forum.
 
Do góry Bottom