>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

1/16 finału Ligi Europejskiej - 15-17.02.2011 (czwartek)

Status
Zamknięty.
aka-shakal 16,7K

aka-shakal

Użytkownik
Rubin Kazan - FC Twente Enschede 0:2 ✅ Od razu pierwszy mecz LE i niespodzianka. Kto by się spodziewał. Ale underek wszedł.
Twente typowa underowa drużyna. Będzie chciała ugrać korzystny wynik na wyjeździe, czyli jakiś remis 0:0 czy 1:1. Do tego warunki atmosferyczne.
Ale jak już miałbym typować zwycięstwo to widzę tutaj jakieś 1:0 czy 2:0 dla Rosjan.
Metalist Kharkiv - Bayer 04 Leverkusen ⛔ 0:4 nie spodziewałem się jeszcze tak wysokiego wyniku.
Jak dla mnie mecz no bet. Dla Bayeru to mecz wyjazdowy, do tego nie wiadomo jak to jest z formą Ukraińców. Jak już grać to na Metalist, bo kurs na nich duży, a grają przecież u siebie.
Bate Borisov - Paris Saint Germain 2:2 Underek by nie wszedł, ale 1x warto było zagrać.
Nigdy nie lubiłem Francuskich drużyn. Dla mnie kolejny mecz no bet. A jak już grać to na jakiś under. Nie spodziewam się gradu goli. PSG i w ogóle francuskie drużyny są underowe. Ostatnio PSG w lidze tylko remis i porażka. Bate dawno nie grało, ale u siebie myślę, że mogą powalczyć o korzystny wynik. Do tego kurs wysoki.
Benfica Lissabon - VFB Stuttgart Miało być izi, a ledwo weszło. 2:1 ✅
Tutaj jakiś over 2,5 bo może coś Stuttgart wrzuci. Ale Benfica u siebie powinna zmiażdżyć VFB który ostatnio gra bardzo słabo.
Besiktas JK - Dynamo Kiev 1:4 Jednak Turasy to inna liga niż czołówka Ukrainy.
Lech Poznan - Sporting Braga 1:0 :)
RSC Anderlecht - Ajax Amsterdam 0:3 Troszkę szok.
SSC Napoli - CF Villarreal 0:0
No bet. Zbyt wyrównane składy, kursy.
AC Sparta Prag - Liverpool FC 0:0 Spodziewałem się underka i nie warto na Liverpool było grać.
Liverpool jest zbyt nieobliczalnym zespołem w tym sezonie by grać na nich, a jeszcze po kursie 1,90 mija się z celem. Dla mnie najlepiej tego meczu nie ruszać.
BSC Young Boys Bern - FC Zenit St. Petersburg Z 0:1 na 2:1, do tego czerwo.
Szwajcarzy czyli powinien szykować się over. Do tego po drugiej strony silny Zenit. Jak dla mnie warto spróbować zagrać 2.
FC Basel - Spartak Moscow ⛔ Z 2:0 na 2:3. Masakra :p i żenada + Czerwo dla Basel, ale i tak jakaś massufka musiała nie wejść.
Można spróbować zagrać na over, albo jakieś obie strzelą itp. Ale raczej w typowaniu 1x2 tutaj nie próbowałbym.
FC Sevilla - FC Porto 1:2 ✅ Warto postawić było.
Jak dla mnie w tym mecz kurs na Porto wygląda całkiem ciekawie. Sevilla dużo strzela, dużo traci. Kurs wysoki na Portugalczyków, którzy ostatnio grają genialną piłkę. Warto postawić na 2 za drobne.

Glasgow Rangers - Sporting Lissabon
1:1 i spodziewany Underek.
Szczerze to na pierwszy rzut oka chciałem postawić over, ale jednak w tym meczu może równie dobrze paść under. W LM z Manchesterem Rangersi grali jak równy z równym. Tu Portugalczycy pewnie zagrają na remis, albo zero z tyłu. Jak dla mnie no bet.
OSC Lille - PSV Eindhoven 2:2 Lille traci 2 bramki w 2 minuty, x2 warto było zagrać :p
Kurs na PSV w granicach 4,00 ? Ja bym spróbował zagrać, nie wiem czemu Lille jest tak faworyzowane.
Paok Thessaloniki - CSKA Moscow 0:1 ✅ Zgonie z planem.
W tym meczu upatrywałbym się undera i wygranej CSKA. Liczę na jakieś 0:1 czy 0:0.
 
P 95

piotrek_

Forum VIP
VS
Jeśli chodzi o ten mecz to zdecydowanie nasuwa się natychmiast bez zbędnych analiz jeden typ, mianowicie Obie strzelą. Stawiać w tym meczu 1x2 to duże ryzyko ale z drugiej strony bukmacherzy oferują dobre kursy. Wstępnie media podają , że Sevila wyjdzie w ustawieniu 4-2-3-1. Dosyć rzadko spotykanym w ich wydaniu z samym Kanoute na szpicy. Ciężko mi jest uwierzyć, że Sevilla będzie próbować wyłącznie grania skrzydłami przez większość meczu. Zapewne ujrzymy Kanoute z Negeredo/ Fabiano. Sevilla w lidze w każdym razie słabiutko bo dopiero 8 miejsce. Fabiano ostatnio coś próbuje strzelać i udało mu się to przeciwko Racingowi ale pamiętajmy, że Sevilla nie wygrała od 22 stycznia żadnego meczu a po drodze rozgrywała 5 spotkań. Ciężko szukać jakichś pozytywów w obecnej formie Sevilli. Może cieszyć fakt, że w końcu musi nadejść ten dzień przełamania , niezależnie w jakich rozgrywkach i muszą wygrać mecz. Czy zatem dzisiaj będzie kolejny, już 6-ty mecz bez wygranej ? Trudno powiedzieć. FC Porto z Hulkiem i Falacao z przodu to ostra ofensywa i na pewno obrona Sevilli będzie musiała wziąć się w garść a Palop zagrać dobry mecz bo nic dobrego z tego nie wyjdzie. Nie mniej Hulk nie strzelił nic już od 4 meczów. Możliwe , że dzisiaj przyjdzie czas na pomyślny mecz w jego wykonaniu. Abstrahu.jąc od formy jaką dysponuje Arsenal i Barcelona , ten mecz Sevilli z Porto należy do podobnego. Szanse 40:60. Sevilla z nadzieją , że zatrzyma górujące w swojej lidze Porto i pojedzie na Estadio de Dragao walczyć dalej. Porto obecnie wydaje się być w lepszej formie od gospodarzy meczu i jeśli formacja ofensywna zagra na miarę oczekiwań to zobaczymy pełen bramek mecz bo nie sądzę, że Sevilla po strzeleniu gola cofnie się do tyłu , zresztą to samo się tyczy gości. Mecz typowo overowy . Możliwe, że za drobne zdecyduję się na wygraną Porto i za o wiele większe pieniądze over 2.5.
 
airborne 105

airborne

Użytkownik
Anderlecht - Ajax - 1
Dla mnie faworyt jest jeden. Są nim gospodarze. W skrócie mówiac w lidze graja znakomicie nie traca praktycznie zadnych bramek.
Ajax po stracie Suareza to juz nie ta sama druzyna. W lidze graja ciągle w kratke. Ostatnio remis z Rodą.....jest to bardziej druzyna swojego stadionu niz wyjazdowek....
Mysle ze mozna spokojnie skorzystac i zagrac na gospodarzy.

Benfica - Stuttgart - 1
Ciekawy mecz, ale faworyt jest jeden. Oczywiscie ekipa z Lisbony.
Stuttgart walczy o utrzymanie w Bundeslidze i podejrzewam, ze Liga Europejska jest tylko dla nich dodatkiem bo zapewne cale miasto modli sie by taka ekipa jak Stuttgart nie pozegnala sie z Bundesligą. Różnie w piłce bywa, ale jak sie przegrywa u siebie 1-4 z Norymbergą to nic dobrego nie można powiedziec o takiim zespole.
Jest to druzyna nie obliczalna, ale patrzac na forme Benfici, ktora ostatnimi czasy gra co raz lepiej w lidze, a na Mistrza nie ma juz zadnych szans to stawialbym tutaj zdecydowanie na gospodarzy.
Liga Europejska dla Benfici to w tym roku Priorytet.

Napoli - Vilarreal - 1
Chyba najciekawsze spotkanie z wszystkich jakie dzis ujrzymy.
Tutaj typ jest prosty. Druzyna z Napoli świetnie radzi sobie na swoim terenie w SerieA. Dodatkowo świetna forma Cavaniego, ktory strzela bramki jak na zawołanie. Na ten czas to ekipa Napoli jest faworytem i powinni wywalczyc skromna zaliczke przed ciezkim rewanzem w Hiszpanii.
Villa ostatnio nie imponuje formą dlatego też uważam, że w tym meczu raczej przyjada się bronic.

Rangers - Sporting - 1
W tym meczu skłaniałbym się ku typowi na gospodarzy. Nie ukrywam, że remis rowniez wchodzi w gre, ale ja zaryzykuje i postawie na minimalne zwyciestwo gospodarzy tylko dlatego, że dla Rangersow jest to tak naprawde jedyna szansa na awans gdyz w meczu wyjazdowym moze im byc naprawde ciezko. Tutaj jestem pewny, ze Sporting zagra defensywnie by nie stracic bramki z tylu.
Wiec podejrzewam, ze mecz bedzie opieral sie na jednej bramce.

Rubin - Twente - 1
Ruski teren. A jak Ruski teren to wiadomo, ze nic dobrego to nie wrozy dla ekkipy przyjezdnych. Rubin Kazan to druzyna, ktora doskonale radzi sobie na swoim terenie jak kazzdy zespol z Rosji. Mysle, ze tu rowniez nei zobaczymy wiele bramek, ale zwyciestwo mimo wszystko bedzie po stronie gospodarzy. Twente to wspaniala ekipa, ale mimo wszystko gra w ostatnich tygodniach nie imponowala dlatego tez typ na gospodarzy jest tutaj duzo lepsza opcja.


Stawka: 30zł
Wygrana: 936zł


Oto mój kupon na dzisiaj.
 
O 27

odrzanski

Użytkownik
Jeżeli mogę coś napisać to z tego kuponu najbardziej obawiałbym się spotkania Rangers - Sporting. Mówisz, że szkoci muszą wygrać bo na wyjeździe bedą mieli ciężko, a ja uważam zupełnie odwrotnie. W tym sezonie Sporting gra dużo lepiej na wyjazdach niż u siebie. Wystarczy spojrzeć na ich wyniki w lidze portugalskiej, gdzie dużo lepiej gra im się na wyjazdach, a biorąc pod uwage tylko mecze u siebie są w środku tabeli. Oczywiście to niby inna bajka bo to mecz pucharowy, lecz uważam, że o czymś to świadczy i ja w tym meczu byłbym skłonny postawić prędzej na X2, chociaż w ogóle odpuszczam to spotkanie. Co do reszty to mam takie samo zdanie, no może jeszcze poza Napoli, które gra bardzo widowiskowo w lidze włoskiej, lecz żółte łodzie są moim zdaniem lepsze niż każda włoska drużyna ????
 
bartek159 67

bartek159

Użytkownik
UWAGA NA BESIKTAS, tutaj sie ktos podpalil , a przeciez ostatnio nie sa w dobrej formie. Po drugie ktos sie podniecał ze u nich gra Simao, Almeida - ONI GRALI W SWOICH KLUBACH w europejskich pucharach i jutro ich nie ma.

Warto poscisnac Leszka 1X 1,30 - skoro takie oslabienia u gosci
Young Boys Berno-Zenit over 2,5 1,80 dobry typ
Bate-Psg rowniez widzi mi sie over , ale to jutro bedzie sie rozkminialo ;]
Ja wyczytałem, że Almeida może grać dla Besiktasu w pucharach, a tutaj masz info.

Besiktas had a decision to choose Almeida or Manuel Fernandes, and they decided to choose Almeida. Portuguese striker is eligible to play for Besiktas in Europa League this season.
 
djkruko 77,2K

djkruko

Mistrz Czterech Skoczni
To jak to jest Murawski nie może, a Almeida może przecież grał dla Werderu w lidze mistrzów jak Murawski dla Rubina
 
marti 2

marti

Użytkownik
To jak to jest Murawski nie może, a Almeida może przecież grał dla Werderu w lidze mistrzów jak Murawski dla Rubina
Werder odpadł z europejskich pucharów, gdyby grał w LE (jak Rubin) to Almeida nie mógłby grać
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
grubas 397

grubas

Użytkownik
Niezły dzisiaj jest kurs na Basel - 1.95 na Bet365.
Spartak do Szwajcarii pojechał bez połowy podstawowego składu:
- bez Wellitona (19 goli dla klubu w tym sezonie) - ogromna strata,
- bez Ari&#39;ego (7 goli i 3 asysty) - mała strata,
- bez Ibsona - duża strata,
- bez Parszywluka (środkowy obrońca) - jedna z najważniejszych postaci w drużynie,
- bez Pareji (też obrońca).

W dodatku w dzisiejszym spotkaniu Karpin będzie miał do dyspozycji tylko 2 napastników.
W ataku prawdopodobnie zagra 22-letni Artem Dzyuba, który powrócił z wypożyczenia.
Spartak powinien dzisiaj grać raczej z kontry, a Dzyuba ma 1,94 m wzrostu i nie jest wybitnie szybkim zawodnikiem. Tak więc dzisiaj klub z Moskwy może mieć ogromne problemy ze strzeleniem gola.

Moje propozycje:
Basel wygra @1,95 7/10
Basel czyste konto @2,62 4/10
Spartak under 1,5 @1,33 9/10
Basel wygra i under 2,5 @4,50 3/10
jedna z drużyn nie strzeli gola @2,00 5/10
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
B 2K

borek149

Użytkownik
Piłka Nożna, LE
Anderlecht - Ajax
typ: Anderlecht H(0-1)
kurs: 4.75
Bukmacher: Bet365
ANALIZA

Sędzia - Gianluca Rocchi (ITA)
Asystent sędziego - Cristiano Copelli (ITA), Gianluca Cariolato (ITA)
Sędzia techniczny - Paolo Valeri (ITA)
Dodatkowy asystent sędziów - Christian Brighi (ITA), Gabriele Gava (ITA)

Spotkanie w Brukseli pomiędzy Anderlechtem a Ajaxem będzie jednym z ciekawszych starć w 1/16 finału Ligi Europejskiej. Zespół z Amsterdamu po utracie swoich dwóch gwiazd (Luis Suarez przeniósł się do Liverpoolu podczas gdy Urby Emanuelson zasilił szeregi AC Milanu) nie jest już tym samym zespołem co jesienią. W Lidze nie spisują się rewelacyjnie jak to bywało w poprzednich sezonach. Zajmują dopiero 3 lokatę z 5 punktami straty do Twente oraz PSV. Z zespołami z dołu tabeli jeszcze sobie radzą ale gdy na polu bitwy już stanie zespół środka bądz górnej połówki tabeli wtedy już pojawiają się problemy. Dziś przeciwnik postawi poprzeczkę jeszcze wyżej.
Gracze z Brukseli natomiast spisują się wręcz fantastycznie. Siłą napędową Belgijskiej drużyny jest - Romelu Lukaku - 17-letni Belg, o którego już pytają najsilniejsze kluby w europie. Anderlecht utrzymuję fotel lidera Belgijskiej Jupiler Leaguei pewnie kroczy po kolejny tytuł mistrzowski. Anderlecht w swoim kraju idzie jak burza, przy czym tracą bardzo mało bramek, ostatni zespół, który zdobył gola przeciwko Anderlechtowi był Zulte Waregem, a uczynił to 5 grudnia poprzedniego roku !!!. Także bramkarz Silvio Proto pozostaje z czystym kontem od 9 spotkań ! Ogólnie zespół z Brukseli traci bardzo mało bramek na własnym stadionie w Lidze w 13 rozegranych spotkaniach stracił tych bramek tylko 4 przy 35 strzelonych, co daje bilans godny pozazdroszczenia. W tym spotkaniu widzę tylko jedno rozwiązanie zwycięstwo gospodarzy, myślę, iż przyjdzie im ono dość łatwo i pokryją handi.
Ewentualnie dla graczy nie lubiących ryzyzka proponuję czysty:
win Anderlecht po 2.30
 
johnnygangsta 68

johnnygangsta

Użytkownik
Spotkanie: BATE Borisov - Paris Saint-Germain
Typ: 1x
Kurs: 1,65
Bukmacher:Tobet
Analiza:W dniu dzisiejszym w Minsku(stadion Bate nie spełna wymogów)rozegrany pierwszy mecz drugiej rundy zasadniczej pucharu europy naprzeciw siebie stana mistrz Białorusi i czołowa drużyna francuska Psg.fawortem tego spotkania na papierze sa francuzi ale beta jest obok lecha poznan najwieksza rewelacja rozgrywek w obronie swietnie spisuje sie Shitov na stoperze i doswiadczony prawy obrońca Yurevich w pomocy maja rewelacyjnego i pewnie wkrótce gwiazde swiatowych stadinow bardzo uniwersalnego ofensywnego pomocnika Nekhajchika jest to zawodnik o wielkim potencjale w ataku w druzynie gospodarzy liderem jest Radionov choć ma bardzo silna konkrecje w postaci Kontsevoy jak i również młodego perspektywicznego Maksim Skavysh który bardzo dobry sezon zagrał w ekipie Mistrza Białorusi. nie wolno równiez zapomnieć o świetnym bramkarzu reprezentant Białorusi Sergeiu Veremko który ma świetny zasięg ramion i mierzy 191 cm to tak w skrucie o ekipie Białoruskiej ekipa francuska ostatnio wpadła w mały kryzys wymęczone zwyciestwo nad słabiutkim Arles przegrana z Rennes co jeszcze mozna zrozumieć ale remis ze słabym Lens to spore rozczarowanie co prawda faze grupową ekipa z Paryża przeszła w znakomitym stylu ale wpadka z Karpatami Lwów dumy im nie przynosi jak widać z ostatnich lat jak PSG grało w pucharach nigdy im nie leżały drużyny z byłego związku radzieckiego w dzisiejszym meczu bardzo dużo będzie zależało od postawy gwiazdy gości Nene jak gospodarzą uda sie wyeliminować z gry świetnego Brazylijczyka to mogą być spokojni to by było na tyle w skrócie bo nie bede juz pisał o mrozie jaki ma być w Mińsku bo o tym wiedzą wszyscy.
 
malin157 72,4K

malin157

Znawca - Sporty zimowe
Piłka nożna, Liga Europejska, 19:00
Benfica Lizbona - VFB Stuttgart
Typ: ponad 4,5 gola
Kurs: 5.15 (5.00)
Tobet
Pierwszy mecz 1/16 finału Ligi Europejskiej pomiędzy Benficą Lizbona a VFB Stuttgart. Faworytem jest wicelider portugalskiej ekstraklasy, który w lidze wygrał 15 z 19 spotkań, u siebie zwyciężyli w 9 z 10 spotkań, bilans bramkowy 27:6. Obecnie mają serię 13 zwycięstw z rzędu (liga + puchar), ale w walce o tytuł są już chyba na straconej pozycji tracąc do FC Porto 11 punktów (choć mają jeden mecz zaległy), seria ta trwa od 7 grudnia kiedy to w lidze Mistrzów przegrali u siebie z innym niemieckim zespołem - Schalke 1:2. Porażka w tamtym meczu mogła spowodować pożegnanie się z europejskimi pucharami w tym sezonie na rzecz Hapoelu, ale w ostatnich minutach Lyon zdołał strzelić bramkę, dającą ostatecznie trzecie miejsce w grupie i co za tym grę w Lidze Europejskiej drużynie z Lizbony. Stuttgart w lidze spisuje się bardzo słabo, z ledwie 19 punktami na koncie zajmują przedostatnie miejsce, grają w kratkę przeplatając dobre mecze ze słabymi. W Lidze Europejskiej jednak zaprezentowali się w fazie grupowej bardzo dobrze wygrywając 5 z 6 spotkań. Zgadzam się z faktem że faworytem w dzisiejszym spotkaniu jest Benfica, jednak mając na uwadze że z niemieckimi zespołami nigdy nie grało im się łatwo to wolę dziś zagrać na sporą ilość bramek, ponieważ obie drużyny z tego faktu są znane. Benfica strzela sporo bramek, a i stracić z lepszym zespołem niż średniak ligi portugalskiej potrafi. Stuttgart pomimo swojej tragicznej sytuacji w lidze przyjeżdża do Portugalii w silnym składzie - powalczyć. W dwóch ostatnich spotkaniach ligowych w meczach z udziałem Stuttgartu padało po 5 bramek, w dwóch ostatnich ich spotkaniach w Lidze Europejskiej po 6 bramek. Liczę dzisiaj na otwarty mecz z obu stron, wygrać powinni gospodarze ale nie bez problemu jak zwykle z niemieckim rywalem, myślę że wynik w okolicach 4:2 jak najbardziej możliwy dzisiaj.
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
VS
GLASGOW RANGERS - SPORTING LIZOBONA
Typ : Rangers pk and -0,5 @ 2,00 Pinnacle ⛔1:1​

Rangersi owszem stracili Kenny Millera, ale maja w zamian El Hadji Dioufa. Moze i nie jest tak samo skuteczny, ale styl gry jednak podobny. Szkoda, że Jelavic nie może wystąpic w tym meczu bo grał w LE w Rapidzie Wiedeń. Jeżeli Rangersi zagrają z takim zaangażowaniem jak przeciwko Valencii w LM kiedy napierali raz po raz na bramke Nietoperzy czy jak w niedawnym meczu Pucharu Szkocji z Celticiem to są w stanie wygrac dzisiaj ze Sportingiem.
Sporting stracił Liedsona i to jest ogromna strata, nie ma co nawet wypisywac indywidualnych statystyk tego strzelca wyborowego. Ponadto forma Lwów z Lizbony nie przekonuje. W lidze stracili dwubramkowe prowadzenie z Olhanense w trzy minuty. Niepewna defensywa i trudny teren jakim jest Ibrox Park.
Ponadto historycznie statystycznie Rangersi u siebie z portugalskimi rywalami 5-1-0, a Sporting co ciekawe w Szkocji 0-1-5.


VS
FC BASEL - SPARTAK MOSKWA
Typ : Basel @ 1,962 Pinnacle ⛔2:3​

Przede wszystkim typ na podstawie absencji w zespole Spartaka. Dzisiaj zabraknie dwójki brazylijskich snajperów. Wellintona i Ari ,którzy w zeszłym sezonie ligowym w Rosji łącznie zdobyli 26 bramek. Ponadto brak Ibsona, Pareji i Parszywliuka. Spartak więc poważnie osłabiony przed tym meczem. Basel u siebie to solidny zespół. Ruscy ponadto bez ogrania ligowego, wczoraj niby Szachtar złamał ten mit, ale przecież nie każdy zza wschodniej granicy będize tak wygrwyał. Ponadto tam szaleli Brazylijczycy, a w tym meczu tych Canarinhos k luczowych zabraknie własnie.
 
G 179

gajek

Użytkownik
Young Boys - Zenit St Petersburg 3,45 @ Unibet
Bardzo jestem ciekaw tego meczu. Piłkarze z Brna w rozegranych do tej pory meczach prezentują się bardzo dobrze 4-2 z Zyurychem na własnym boisku oraz 1-5 wyjazd z Bellizona. Jak widać bramki strzelać potrafią ;).
O formie Zenitu ciężko cokolwiek tak naprawdę powiedzieć. Można jedynie przytoczyć wyniki meczów sparingowych - 2 porażki tj 1-2 z praską Spratą oraz 0-1 z Polonią Warszawa.
Ważnym argumentem jest murawa na stadionie w Bernie.
Jest to sztuczna nawierzchnia, bardzo wiele zespołów przyjezdnych bardzo narzeka na nią. Należy również dodać, że Young Boys w LE to typowa drużyna własnego stadionu. W fazie grupowej 3 mecze u siebie wygrali oraz 3 spotkania wyjazdowe przegrali.
Niestety nie znalazłem żadnych informacji o składach na dzisiejszy mecz, lecz mimo to myślę, że warto postawić dzisiaj na zwycięstwo gospodarzy.
Będą oni chcieli na pewno wypracować choćby minimalną zaliczkę przed ciężkim rewanżem w Rosji.
Z takim kursem myślę, że warto zaryzykować ;)
 
leon92mielonka 355

leon92mielonka

Użytkownik
Dzisiaj siła rzeczy na pierwszy plan wysuwa się Liga Europejska. Reforma Pucharu UEFA i dojście do obecnej formy rozgrywek sprawiło, że faza pucharowa jest bardzo mocno obsadzona, nie ma już słabych drużyn, a niektóre spotkania przypominają raczej pojedynki w Lidze Mistrzów.

Nie ma co się łudzić, że LE da łatwo zarobić. Większość starć w 1/16 finału jest bardzo mocno obsadzona i obie drużyny mają porównywalne szanse na awans. Sytuacja jest podobna do tej, jaką obserwowaliśmy w 1/8 finału LM. Sam zdecydowałem się odpuścić typowanie 1x2 i jak się okazało była to niezła decyzja, bo ŻADEN z faworytów bukmacherów nie dał rady wygrać swojego spotkania.

No to zaczynamy, będzie krótko niestety, bo nie ma czasu.

Anderlecht - Ajax | Typ: Anderlecht lub remis - 1,35

Anderlecht w dobrej formie, a Ajax w przeciętnej. Na chwilę obecną skład raczej wyrównany. Anderlecht gra u siebie, oba zespoły w praktycznie najsilniejszych możliwych zestawieniach na chwilę obecną. Nie sądzę, żeby Belgowie u siebie przegrali z Ajaxem w takiej formie.

Benfica - Stuttgart | Typ: Benfica - 1,50

Tutaj sytuacja jest bardzo klarowna. Stuttgart nie ma na chwilę obecną atutów w pojedynku z Portugalczykami, dla których najważniejszy jest ewidentnie puchar Ligi Europejskiej. Trochę martwi, że wszyscy to dzisiaj grają, ale nie spodziewam się jakichś problemów pozasportowych.

PAOK - CSKA | Typ: under 2,5 - 1,60

PAOK gra solidnie w defensywie, na pewno nie zaatakuje i nie będzie grał otwartej piłki. CSKA zawsze mocne i raczej wyjdzie zwycięsko z tego dwumeczu, ale niekoniecznie już w pierwszym meczu dokona rzezi na Grekach. Mecz raczej spokojny, z mała ilością goli.

Napoli - Villareal | Typ: over 1,5 - 1,31

Nie najgorszy kurs na taki zakład. Wiadomo, że obie drużyny dysponują dużym potencjałem i liczę na otwarte widowisko, do jakiego przyzwyczaiły nas oba zespoły.

Basel - Spartak Moskwa | Typ: 1 - 1,95

Bazylea gra ostatnio bardzo solidnie. Spartak jest jeszcze poza sezonem, do tego dzisiaj naprawdę mocno osłabiony, szczególnie w ofensywie. Liczę na dobry występ Szwajcarów.

Lille - PSV | Typ: over 1,5 - 1,32

Wystarczy, że Lille potwierdzi w LE swoją formę i spokojnie można czekać na gole. Obejrzałem w tym sezonie bardzo dużo spotkań z udziałem Lille i za każdym razem podziwiałem ich piękną grę w ofensywie. Liczę na to, że zespół Obraniaka dojdzie daleko w tych rozgrywkach. Przeciwnik na pewno ciężko, który również strzela wiele goli. Lille ma małe doświadczenie w pucharach europejskich i zagra tak, jak umie - ofensywnie.

Sevilla - Porto | Typ: Porto lub remis - 1,50

To, co pokazuje Porto w lidze to magia. Ta drużyna ma spore doświadczenie na arenie międzynarodowej, które dzisiaj powinno zaprocentować. Sevilla wciąż daleka od swojej najlepszej dyspozycji, dlatego stawiam w dwumeczu na Porto. Portugalczycy nie powinni dziś przegrać.
Expekt
 
kuba86 2K

kuba86

Użytkownik
Basel - Spartak Moskwa
Już dziś pierwsze mecz 1/16 Ligi Europejskiej. W Bazylei miejscowe FC Basel podejmie rosyjski Spartak Moskwa. Gospodarze grają w tym sezonie dobrze. Co prawda odpali z Ligi Mistrzów, lecz porażki z Romą i Bayernem wstydu im nie przynoszą. Goście tego spotkania do Szwajcarii przyjadą mocno osłabieni. Nie zagrają między innymi Ari i Wellinton. Ponadto brak Ibsona, Pareji i Parszywliuka. Rosyjska drużyna będzie miała ogromny problem ze strzeleniem nawet bramki, bo brak brazylijskiego duetu w linii ofensywnej mocno wpłynie na grę gości. Uważam, że drużyna z Bazylei dzisiaj pewnie pokona osłabiony Spartak.
Moja propozycja:
FC Basel wygra @ 1.90
 
kuba86 2K

kuba86

Użytkownik
Napoli - Villareal
Kolejny pojedynek w ramach pierwszego meczu 1/16 Ligi Europejskiej. We Włoszech Napoli podejmie hiszpański Villareal. Gospodarze zajmują w rodzimej lidze drugie miejsce, natomiast goście czwarte. Napoli w swoim ostatnim ligowym spotkaniu pokonali w Rzymie miejscową Romę 2:0. Villareal uległ natomiast La Corunie przegrywając na wyjeździe 0:1. We włoskiej drużynie pierwsze skrzypce gra Edison Cavani. który w Lidze Europejskiej strzelił już pięć bramek i tylko dzięki niemu oglądamy dzisiaj Napoli. Hiszpańska drużyna wygrała swoją grupę wyprzedzając PAOK, Dinamo Zagrzeb i FC Brugge. Z kolei piłkarze z Neapolu zajęli drugą lokatę w swojej grupie tuż za The Reds. Wyprzedzili natomiast Utrecht i Steauę. W tym sezonie według mnie lepszą drużyną są gospodarze. Włosi mają tylko trzy oczka straty do Milanu i mają ogromne szansę na końcowy triumf w Serie A. Goście w lidze ostatnio grają gorzej. Wspomniana porażka z Deportivo i wpadka z Levante tylko to potwierdzają. Dzisiaj typuję Napoli.
Moja propozycja: Napoli wygra @ 2.20
 
sanchez1 93

sanchez1

Użytkownik
Zenit przegrywa ze słabiutkim Young Boys Berno. Koleś wchodzi w 83&#39; a w 90&#39; strzela gola na 2:1, żenada. Porto oczywiście króluje. Besiktas to w ogóle nieporozumienie jest jakieś. Anderlecht rozczarował okropnie. Twente, Leverkusen, CSKA zgodnie z planami praktycznie zapewniło sobie awans. Napoli i Villarreal - rewanż będzie znakomity. Lille traci 2 głupie gole w przeciągu 2 minut.. Liverpool jest dalej zagadką. No a nasz Lech skromnie wygrywa z Bragą.
 
legionista87 65

legionista87

Użytkownik
#49
⚽ Napoli - Villareal
Typ : 1x |1,25|
⚽ Lech Poznań - Sporting Braga
Typ : x2 |1,60|

⚽ FC Basel - Spartak Moskwa
Typ : x2 |1,80|
⚽ Young Boys - Zenit Petersburg
Typ : 1x |1,65|

Nie wiele brakło ale niespodzianki przewidziałem.Ktoś na forum zrobił sobie nagle masówkę z Basel i rzesza za nim poszła to mnie przekonało do zagrania x2 choć nie mam pojęcia kto gra w Spartaku czy Basel ???? Nawet pierwsze wpisałem nazwę Lokomotiw Moskwa zamiast Spartak co hehe
Co do Young Boys to ekipa własnego boiska i moim skromnym zdaniem przed meczem stawiałem remis.Wyniki są właśnie bardzo dobre w perspektywie rewanżów i naszego obstawiania.
Już widzę kilka ciekawych typów mimo że nie ma jeszcze kursów.Ale np taki Zenit u siebie to perełka
 
A 220

andrzej78

Użytkownik
Taka mała ciekawostka,
Lech uzyskał najkorzystniejszy wynik z pośród gospodarzy pierwszych meczów 1/16LE. Oprócz Lecha własne boisko wykorzystały tylko Benfica i Young Boys, ale wynik 2:1 jest nieco mniej korzystny przed rewanżem od 1:0 ;)
Co do szans Lecha na awans to są nawet spore, kluczem będzie strzelenie gola w Bradze. Jak to się uda to wierzę że więcej jak dwóch bramek nie stracimy i będziemy się cieszyć na mecze z Liverpoolem, ewentualnie rewanż ze Spartą ;)
 
buzero 59

buzero

Użytkownik
Nie wiele brakło ale niespodzianki przewidziałem.Ktoś na forum zrobił sobie nagle masówkę z Basel i rzesza za nim poszła to mnie przekonało do zagrania x2 choć nie mam pojęcia kto gra w Spartaku czy Basel ???? Nawet pierwsze wpisałem nazwę Lokomotiw Moskwa zamiast Spartak co hehe

Co do Young Boys to ekipa własnego boiska i moim skromnym zdaniem przed meczem stawiałem remis.Wyniki są właśnie bardzo dobre w perspektywie rewanżów i naszego obstawiania.
Już widzę kilka ciekawych typów mimo że nie ma jeszcze kursów.Ale np taki Zenit u siebie to perełka
to fajnie o tbie świadczy że grasz w meczu w którym nie znasz zawodnikó ani ewentualnych braków kadrowych i grasz odwrotnie niż część (zwana przez ciebie masówką)użytkowników forum - nic tylko pogratulować wiedzy jak i szczęścia...
ale idąc dalej za tydzień Zenit to też będzie tzw masówka to przecierz musisz zagrać x2 powodzenia z takim tokiem rozumowania nie ma co;;;
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom