>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

1/16 finału Ligi Europejskiej - Lech Poznań - SC Braga (17.02.2011)

Status
Zamknięty.
hardsystem 23

hardsystem

Użytkownik
martwią mnie coraz to nowsze doniesienia o murawie w Poznaniu. Każdy kto grał w piłkę, wie co to znaczy męczyć się na &quot;kartoflisku&quot;. Trochę obawiam się z tego względu, że pierwszy mecz gramy w Polsce...
Do będzie pierwszy mecz na Stadionie po przerwie zimowej. Podobno murawa była przez ten okres zwinięta, a na parę dni przed meczem ma być specjalnie podrasowana ???? . Nie wiem dokładnie na jakiej zasadzie chcą ją podrasować, ale coś tam wyczytałem.
 
cygeiro 486

cygeiro

Użytkownik
Oczywiscie murawa zawsze dla obu druzyn jest jednakowa jednak nie da sie ukryc ze jej zly stan bardziej przeszkadza druzyna preferujacym techniczny styl gry. Z tej pary to Braga jest ekipa techniczna wiec moze to byc jakis malutki hc dla Kolejorza.
Tez nie mam pojecia jak oni chca ta murawe podrasowac ale wiadomo na pewno ze na razie problem murawy na stadionie Lecha wciaz jest nierozwiazany. Bardzo duzo w tej kwestii bedzie rowniez zalezalo od pogody w dniu meczu jak i pare dni wczesniej.
 
bukmachertsw 437

bukmachertsw

Użytkownik
Zgadza się , że taki stan murawy przeszkadza bardziej technicznym ekipom, ale także ekipom , którym bardziej zależy na wygranej. Oczywiście trzeba zrozumieć kontekst mojego zdania, nie mam na myśli iż Portugalczykom nie zależy. Mam na myśli , że to LEch gra u siebie i to 1 mecz ( zawsze lepiej rew. grac w domu) i to Lech musi za wszelką cene wygrać.
Druga sprawa , że Lech juz jest przyzwyczajony do gry w takich albo i gorszych warunkach dzięki takiej a nie innej murawie.

Co do samych szans. Bedzie trudno, wielu nie docenia Bragi. Braga to polot w ofensywie, techniczna piłka na małym obszarze i gra bardzo szybka. Ale Braga to także błędy , głupie błędy w obronie więc to Lech może wykorzystać.
 
bukmachertsw 437

bukmachertsw

Użytkownik
Murawa wygląda niemal jak w meczu Wisła - Lazio ????
Ciekawi mnie jedno , jak wyglądała by ta murawa gdyby nie była używana w feralnym meczy w anormalnych warunkach z Juve. Bo to jest sprawa kluczowa, chociaz faktem jest , że juz wczesniej był blamaż i jej wymeinianie.
 
hardsystem 23

hardsystem

Użytkownik
Oglądałem ostatnie relacje ze spotkań kontrolnych jakie rozegrał Kolejorz i powiem szczerze, że jestem mile zaskoczony. Widać, że Bakero nie tylko stawia na ogranych zawodników i na jedną taktykę ustawienia itd. ale także na piłkarzy dopiero zaczynających grać na zawodowym szczeblu i zmienia ustawienia, nawet w połowie meczu. Widać, że Lech trenuję bardzo ciężko przed sezonem i meczem z Bragą
 
bukmachertsw 437

bukmachertsw

Użytkownik
No nie jestem przekonany czy trenują tak bardzo ciężko, to nie styl Bakero.
Lech uzyskuje dobre wyniki w sparach co jednak tak naprawde o niczym nie świadczy ale można to uznać za dobry prognostyk.
Ale za 100% wykładnię formy bym nie uznał , w sparingach nawet Mikołajczak grał na... prawej obronie.
 
groven 2,2K

groven

Forum VIP
Lech Poznań wygrał 2:1 ze Steauą Bukareszt w pierwszym meczu sparingowym podczas pobytu w tureckim Belek. Gole dla podopiecznych trenera Bakero zdobyli Artjoms Rudnevs i Siergiej Kriwiec. Początkowo Lech miał grać jajpierw z wiceliderem ligi chorwackiej, Hajdukiem Split. Steaua Bukareszt miała być kolejnym rywalem „Kolejorza”. Jednak w ostatniej chwili kolejność tych spotkań została zmieniona.
Lech – Steaua 2:1 (2:0)
Bramki: Rudnevs 8&#39;, Kriwiec 40&#39; – Nicolita 51&#39;
Lech: Kasprzik, Mikołajczak (46&#39; Golla), Bosacki, Djurdjević, Gancarczyk, Możdżeń (46&#39; Stilić), Kamiński (46&#39; Jurga), Wilk (62&#39; Ślusarski), Kriwiec (74&#39; Zapotoka), Kiełb, Rudnevs (74&#39; Ubiparip)

W swoim drugim meczu sparingowym na zgrupowaniu w tureckim Belek Lech Poznań zremisował z Hajdukiem Split 1:1. Bramkę dla Lecha z rzutu karnego strzelił Semir Stilić. Był to siódmy sparing poznaniaków w ramach przygotowań do rundy wiosennej. W meczu nie zagrało kilku ważnych graczy Kolejorza, którzy przebywają na zgrupowaniach swoich reprezentacji: Marcin Kikut, Hubert Wołąkiewicz, Grzegorz Wojtkowiak, Rafał Murawski, Dimitrije Injac, Artjoms Rudnevs i Siergiej Kriwiec. Poważnie kontuzjowany jest za to Tomasz Bandrowski.
Lech Poznań - Hajduk Split 1:1 (0:1)

Bramki:
55. Stilić (k.) - 24. M. Ljubicić
Lech: Jasmin Burić - Igor Jurga (46. Jakub Wilk), Marcin Kamiński, Seweryn Gancarczyk, Luis Henriquez - Wojciech Golla (46. Jan Zapotoka), Mateusz Możdżeń - Tomasz Mikołajczak, Semir Stilić, Bartosz Ślusarski (70. Tomasz Kowalczuk) - Vojo Ubiparip (82. Szymon Drewniak)
Źródło: http://www.lechpoznan.net/
 
R 0

rafa91

Użytkownik
Lech Poznań - Olimpija Ljubljana 1:0
Lech Poznań pokonał w swoim trzecim meczu sparingowym na zgrupowaniu w Turcji Olimpiję Ljubljana 1:0. Decydującą o zwycięstwie bramkę strzelił w 75. minucie Marcin Kikut.Bramka: 75. Kikut
Lech: Krzysztof Kotorowski - Grzegorz Wojtkowiak (46. Marcin Kikut), Bartosz Bosacki, Manuel Arboleda, Seweryn Gancarczyk (46. Luis Henriquez) - Mateusz Możdżeń (46. Hubert Wołąkiewicz), Ivan Djurdjević (57. Marcin Kamiński) - Jacek Kiełb (62. Bartosz Ślusarski), Semir Stilić, Sergei Krivets (46. Jakub Wilk) - Vojo Ubiparip (70. Tomasz Mikołajczak)
Olimpija: Damir Botonjič - Boban Jović (46. Adnan Bešić), Erik Salkič, Milan Anđelkovič (60. Miroslav Cvijanovič), Sreten Sretenović, Dalibor Radujko (70. Blaž Božič), Dare Vršič (60. Peter Stojanovič), Saša Ranić (62. Anej Lovrečič), Nik Omladič (88. Gregor Žugelj), Davor Škerjanc (60. Enes Rujovič), Tomislav Šokota (69. Stefan Smiljanić)
 
sanchez1 93

sanchez1

Użytkownik
Czemu nikt nie piszę o tym że z Bragi odeszło kilku zawodników czy też ma odejść. To będzie zdecydowanie słabsza drużyna niż ta z meczów w LM. Ja uważam że Lech jak najbardziej może przejść Bragę.
To jest drużyna złożona w większości z wypożyczeń. Jest to taki drugi Hercules Alicante, który w swoim składzie ma.. 6-7 zawodników podst. jedenastki z wypożyczeń.
 
corradovr6 0

corradovr6

Użytkownik
A ja myślę, że LECH ma szanse na awans, zwłaszcza, że pierwszy mecz grają przy Bułgarskiej, tam dzieją się rzeczy niemożliwe. Fakt, odejście Peszki osłabi Kolejorza, ale w czwartkowym meczu możemy nie zobaczyć w szeregach Bragi- Paulao i kapitana portugalskiej drużyny- Vandinho. Także trzymajmy kciuki za Poznaniaków!
 
marqs3lby 10K

marqs3lby

Użytkownik
Moim zdaniem Lech bardziej się wzmocnił niż osłabił. Pamiętajmy że ubył Peszko, ale przyszedł Murawski i (moim zdaniem przyszłe odkrycie wiosny) Ubiparip. Na miejsce Peszki jest dobry Kiełb, ew. Kikut może być przesunięty do przodu. W ataku oczywiście bramkostrzelny Rudnevs. Ponadto jest Wołąkiewicz (czy wzmocnienie się nie wypowiem, gdyż nie oglądałem żadnego występu tego Pana). Zważywszy na wczorajsze osłabienia Bragi (jak już kolega wspomniał - odpada Paulao i kapitan oraz filar pomocy Vandinho) to jestem w stanie zaryzykować te 50 złotych na wygraną Lecha, tym bardziej iż kurs kusi.
Ale jak będzie to przekonamy się w czwartek ???? Pozdrawiam

Lech Poznań - SC Braga 1 @2.4

EDIT: No tak, mój błąd, zapomniałem z tym Murawskim. Mecz z rodzaju tych które po prostu trzeba wygrać.
 
W 0

white-water

Użytkownik
Murawski nie może przecież występować w Lidze Europy, ponieważ występował w Rubinie Kazań, który nadal gra w pucharach - Liga Europejska (?).
Obecnie Wojtkowiak z naciągniętym mięśniem, więc pewnie nie zagra.
Z tego co mówił Bosy ostatnio w rozmowie z Mateuszem borkiem także kontuzjowany jest Injac. A czy Kiełb podoła wyzwaniu...
 
pitekk 69

pitekk

Forum VIP
Jeśli chodzi o Injacia to jest jeszcze szansa, że zagra.
O Kiełba również bym się nie martwił, próbkę swoich niemałych umiejętności pokazał choćby po wejściu w meczu z Manchesterem City w Poznaniu, więc na pewno na tle takiego rywala potrafi się pokazać i swoimi rajdami i dryblingiem męczyć przeciwnika.
 
bukmachertsw 437

bukmachertsw

Użytkownik
Szanse Lecha upatruje przede wszystkim w stałych fragmentach gry. Lech ma Rudnevsa Braga miał/a(?) Paulao. To podstawowy srodkowy obronca , ktory pierwotnie mial sie wlasnie opiekowac zapewne Łotyszem. Ale w mecze z Porto musial opuscic plac gry ze wzgledu na kontuzje. Nie znam dalszych info , ale jesli nie zagra to bedzie naprawde solidne oslabienie Bragi, ktora w obronie gra ostatnio ponizej swego poziomu.
Braga bardzo lubi grac pilka szybko po ziemi , szczegolnei skrzydlami tylko pozostaje pytanie na ile na taka gre pozwoli murawa...?
Braga i Lech to druzyny grajace podobny systemem wiec dla mnie kluczem bedzie zdominowanie srodka pola, dlatego bardzo wazny jest wystep Injaca. W Polsce byc moze nie do konca doceniany , odwala czarna robote bardzo wazny zawodnik.
Nie jestem przekonany co do typu under 2.5 niby jest to racjonalny typ ale w LE w Lecha spotkaniach padały overy.
Dla lepszego ogladania POLSKIEJ druzyny moze lepiej pokusic sie na DNB na Lecha w okolicy 1.55.
 
legia 122

legia

Użytkownik
⚽ Lech powinien wygrać , ze składu Bragi wypadły dwa bardzo ważne ogniwa. Pogoda i kiepska murawa ponownie powinny być sprzymierzeńcem Poznaniaków.
Portugalczycy i Brazylijczycy nie są przyzwyczajeni do takich temperatur. Recepta jest prosta trzeba ich stłamsić i grać bardzo twardo na pograniczu faulu. Zawodnicy Bragi mają bardzo słabe warunki fizyczne więc trzeba wykorzystać ten atut i grać siłowo i trochę ich porozbijać. Liczę że Lech sprawi sobie dwubramkową zaliczkę.
Ponadto podczas przerwy Braga straciła kilku ważnych graczy.
W lidze na 19 meczów przegrali aż 8 razy.
Receptę na pokonanie Bragi znalazły chociażby takie zespoły jak : Paços de Ferreira, União de Leiria, Vitória Guimarães, Beira-Mar, Rio Ave.
także Lech spokojnie może a nawet musi się pokusić o zwycięstwo zwłaszcza w kontekście osłabień i ostatnich kontuzji w Bradze.
Lech handicap azjatycki 0 ; -0,5 kurs 2,0
Lech 1 kurs 2,3
Lech handi 5,25
DW 2:0 10,5
:gool:
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
neutralny 457,1K

neutralny

ModTeam
Członek Załogi
Legia widzę bardzo optymistyczny scenariusz, dobrze by było wygrać do zera (nawet 1-0). Jednak przy ofensywnie grającej Bradze będzie ciężko. Moim zdaniem Lech w dwumeczu ma spore szanse, aby wyeliminować Sporting, jednak jak już wcześniej ktoś pisał kluczem będzie mecz w Poznaniu. Wydaje mi się , że Lech dawno nie był tak dobrze przygotowany przed rundą, wyniki w sparingach nie były złe, a nawet z tym zawsze były problemy. Transfery może nie szaleńcze, ale moim zdaniem ciekawe, Wołąkiewicz to perspektywiczny zawodnik,a Ubiparip jak się odnajdzie w Lechu to kto wie, może będzie drugi Rudnevs. Ślusarski moim zdaniem to trochę nieporozumienie, no ale cóż, oceniać będziemy po sezonie. Nie jestem fanem Bakero, ale kibicuję Lechowi no i nie pozostaje nic innego, jak zaakceptować trenera, a może akurat tutaj rozwinie skrzydła. Mój typ na mecz to 1-0 dla Lecha i to nie typ kibica, tylko realisty, bo myślę, że tak przedstawiają się szanse obu drużyn w tym meczu, także biorąc pod uwagę grę Bragi na wyjazdach. Rewanż to już będzie inna bajka.
 
legionista87 65

legionista87

Użytkownik
Sporting Braga dopiero w poniedziałek rozpoczął przygotowania do meczu z Lechem Poznań. Niektóre z portugalskich mediów piszą o wyprawie zespołu na... Ukrainę, gdyż zupełnie nie kojarzą drużyny Kolejorza. Dla innych stolica Wielkopolski to już prawie piekło.
Portugalskie media nie bardzo się orientują z kim ma zagrać Sporting Braga. Według znanego serwisu zerozero.pt to lot na Ukrainę. &quot;A Bola&quot; na swoim portalu internetowym nazywa Poznań &quot;wschodem raju, a może raczej skrajem piekła&quot; i porównuje do Doniecka oraz Belgradu.



Jaja sobie robią????
 
aka-shakal 16,7K

aka-shakal

Użytkownik
Jaja sobie robią????
Nie robią sobie żadnych jaj. Po prostu na zachodzie tak myślą o nas. Tak jak my mamy wiele utartych stereotypów o jakiś krajach to na zachodzie spora część ludzi myśli, że na wschód od granicy Niemieckiej są tam jakieś kraje, ale to wszystko kojarzą z Rosją, jakieś Polski, Białorusie, Ukrainy, Litwy, dla nich to szczerze jedno i to samo ???? .
Wiadomo, że nie wszyscy tak myślą, ale niektórzy tak.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom