>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

1/4 finału - 14 kwietnia [czwartek] - rewanże

Status
Zamknięty.
al_capone 29K

al_capone

Gangster

Czwartek 14.04.11
19:00 Spartak Moskwa - FC Porto 2.85 - 3.30 - 2.35
21:05 FC Twente - Villarreal FC 2.25 - 3.50 - 2.85
21:05 PSV Eindhoven - Benfica 2.30 - 3.40 - 2.85
21:05 Sporting Braga - Dynamo Kijów 2.35 - 3.10 - 3.00
Kursy: bwin
Czas na rewanże 1/4 ligi europejskiej. W pierwszych spotkaniach wysoko swoje spotkania wygrały zespoły Porto, Villarreal i Benfica. Można powiedzieć, że w dużym mają zapewniony awans. Kursy wyrównane, ciekawe spotkania.
Zapraszam do analizowania i komentowania spotkań rewanżowych.​
 
tbm 642

tbm

Forum VIP
PSV - Benfica
W PSV zawieszeni za kartki Pieters i Engelaar. Prawdopodobnie ciągle niedostępny będzie Ola Toivonen. Ale z drugiej strony Dzudsak czy Lens również mogą robić sporo zamieszania pod bramką rywali.
Benfica odpuściła ligowy mecz i skupia się na Lidze Europejskiej. Mają świetny wynik z pierwszego meczu i pewnie będą starali się kontrolować przebieg rewanżu.
Najlepszą opcją wydaje mi się over 2,5. PSV jest na tyle dobrą drużyną, że bramki u siebie może strzelać. Z drugiej strony Benfica powinna mieć przewagę w środku pola i może punktować rywali kolejnymi trafieniami.
Obie strzelą lub over 2,5 - zapewne wybiorę jeden z tych typów.
 
Otrzymane punkty reputacji: +7
kamil06 3

kamil06

Użytkownik
Dyscyplina: Piłka nożna
Spotkanie: Spartak Moskwa- Fc Porto
Typ:2
Kurs:2.35
Analiza
W jednym ze spotkań Ligi Europejskiej drużyna Spartaka Moskwa podejmować będzie Fc Porto. Porto po pierwszym spotkaniu wygranym 5:1 do Rosji jedzie dopełnić formalności. Spartak ostatni swój mecz ligowy zremisował z Terek Grozny 1:1 natomiast Smoki już wcześniej zapewnili sobie mistrzostwo Portugalii a na dodatek nie przegrali jeszcze w lidze i w pełni mogą się skoncentrować na Lidze Europy.
 
azimaxx 1

azimaxx

Użytkownik
Sporting Braga - Dynamo Kijów
Zdecydowanie typuje bragę. Nie wiem czemu jest na nich tak wysoki kurs, skoro wyeliminowali Liverpool a Kijów u siebie tylko zremisował. Zastanawiałem się nawet nad HA +1 dla Dynama, ale jednak odpuszczę. Ostatnie ligowe mecze to wygrana Bragi i remis Dynama, nie jest to miarodajne, jednak w jakiś sposób obrazuje formę drużyn.
Twardo stawiam na Sporting Braga.

Mój Typ: 1 - 2,30 bet-at-home
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
pinek92 203

pinek92

Użytkownik
Dyscyplina: Piłka nożna
Spotkanie: Spartak Moskwa- Fc Porto
Typ:2
Kurs:2.35
Analiza
W jednym ze spotkań Ligi Europejskiej drużyna Spartaka Moskwa podejmować będzie Fc Porto. Porto po pierwszym spotkaniu wygranym 5:1 do Rosji jedzie dopełnić formalności. Spartak ostatni swój mecz ligowy zremisował z Terek Grozny 1:1 natomiast Smoki już wcześniej zapewnili sobie mistrzostwo Portugalii a na dodatek nie przegrali jeszcze w lidze i w pełni mogą się skoncentrować na Lidze Europy.
Nie jestem tego taki pewny, w klimacie &quot;rosyjskim&quot; ciężko gra się drużynom z krajów zachodnich. Porto ma sporą przewagę i nie potrzebna jest im wymiana ciosów. Under 2,5 powinien być odpowiedni.
 
pinek92 203

pinek92

Użytkownik
i odwrotnie ;) drużynom ze wschodu Europy źle gra się w krajach takich jak Portugalia czy Hiszpania, kolejny powód dlaczego Sporting Braga wykra z Dynamem

Może dlatego Spartak przegrał aż 5:1 z Porto w Portugalii. Ja mówiłem tylko o meczu między tymi drużynami, meczu Bragi nie ruszam choć jest coś w tym co mówisz. Ja chciałem tylko podkreślić, że Porto nie będzie &quot;cisnęło&quot; w tym meczu.
 
groven 2,2K

groven

Forum VIP
Watro przypomnieć wyniki pierwszych meczy 1/4:

Twente Enschede - CF Villarreal
1 DNB / 1.60


Valencia CF rozgromiła Villarreal CF 5-0 w niedzielnym spotkaniu 31. kolejki Primera Division. Pojedynek na Estadio Mestalla był bardzo ważny w kontekście walki o trzecie miejsce w tabeli, które daje bezpośredni udział w Lidze Mistrzów. &quot;Nietoperze&quot; po zwycięstwie mają już sześć punktów przewagi nad &quot;Żółtą Łodzią Podwodną&quot;. Ekipa Villarreal jest rozbita. Nastroje panujące w zespole nie należą do najlepszych. Należy jednak pamiętać, że Villarreal CF zmiażdżył na stadionie El Madrigal 5:1 (3:0) Twente Enschede w pierwszym meczu ćwierćfinałowym Ligi Europy. Teraz Twente nie ma nic do stracenia. U siebie są wyjątkowo groźnym zespołem i myślę że powalczą o zwycięstwo. Twente jest liderem Dutch Eredivisie 2010/2011 i nie należy o tym zapominać. W lidze na własnym stadionie (11-4-1). Piękny bilans. Uważam, że są w stanie przeciwstawić się ekipie Villarreal i wywalczyć co najmniej remis. Pozostałe mecze to loteria, ale kusi żeby postawić na Dynamo Kijów 2 lub X2, oni są nieobliczalni.. :grin:
 
TommyTSW 47,1K

TommyTSW

Forum VIP
Dynamo Kijów na pewno jest w stanie awansować to nie są żadne ogórki, a Braga to żaden potentat mimo że im jakoś idzie.Ograli ten Liverpool na kryzysie ale nic z tego nie wynika.
1-1 to jeszcze żadna zaliczka, jedyny remis jaki da Bradze awans to 0-0.
Jeżeli nie padnie 1-1 to nie spodziewam się innego remisu.

Na Twente nie grał bym pod żadnym pozorem, dość że wynik po za zasięgiem to mają 4 kolejki do końca ligi plasując się na pierwszym miejscu przeważając 2pkt nad PSV i 3pkt nad Ajaxem, ostatnio jeszcze pogubili punkty
Villarreal ma w lidze luźniej po ostatnim meczu chyba wiedzą gdzie ich miejsce (4 pozycja 8 pkt przewagi i straty do sąsiadujących drużyn)
 
D 0

daro13

Użytkownik
Trener SC Braga Domingos Paciência ma tylko trzynastu zawodników do dyspozycji przed czwartkowym meczem rewanżowym piłkarskiej Ligi Europy z Dynamem Kijów. W pierwszym spotkaniu był remis 1:1.
- Mimo wszystko pozostaję optymistą. Mamy trzynastu graczy, a to moja szczęśliwa liczba - skomentował portugalski szkoleniowiec.
SC Braga w Kijowie zremisował 1:1, ale stracił dwóch zawodników, którzy w rewanżu nie wystąpią z powodu nadmiaru kartek. Dodatkowo czterech piłkarzy jest kontuzjowanych.
- Najtrudniej sytuacja wygląda w defensywie. Do tej pory właśnie obrona była naszą mocną stroną, a teraz będziemy szukali innych rozwiązań. Zdajemy sobie sprawę z naszego położenia, ale zawsze można znaleźć jakieś wyjście - podkreślił Domingos Paciência.
źródło: eurofutbol.
Jak dla mnie X2 po 1.50 lub czysta 2 po 3.0 to kursy warte zagrania.
 
belfast-boy 415

belfast-boy

Forum VIP
Sporting Braga - Dynamo Kiev 0:0
Przed tygodniem w Kijowie piłkarzom Sportingu udało się wywalczyć cenny remis. Po szybko objętym prowadzeniu przez Dynamo, Braga po chwili doprowadziła do remisu, a Shovkovskiy&#39;ego pokonał, zdobywając bramkę samobójczą, Husyev. Swoją &quot;cegiełkę&quot; dołożył też rezerwowy w tamtym meczu Shevchenko, który w przeciągu 8 minut &quot;zarobił&quot; 2 żółte katki i na pół godziny przed końcem meczu osłabił swój zespół. Sporting miał w stolicy Ukrainy dużo szczęścia, którego w Bradze może już zabraknąć.
Dziś to ekipa z Portugalii będzie osłabiona. I to poważnie. Domingos Paciência ma do dyspozycji jedynie 13 zawodników. 2 zostało zawieszonych, a resztę z gry eliminują urazy. Najbardziej &quot;ucierpiała&quot; linia defensywna, a jak wiemy obrona to była zdecydowanie najmocniejsza strona Bragi, która pozwoliła jej wyeliminować z rozgrywek m.in. Liverpool.
Wobec fatalnej sytuacji kadrowej gospodarzy, zdecydowałem się postawić na zespół Dynama, który przed pierwszym meczem w Kijowie był zdecydowanym faworytem w tej parze, i - według mnie - pozostaje nim nadal. Sporting przed własną publicznością stanowi w Lidze Europejskiej zespół niepokonany (a do tego bezbłędny w defensywie), ale uważam, że to właśnie piłkarze z Kijowa (nawet bez wspomnianego Shevchenki), będą tymi, którzy to zmienią. Na pewno stać ich na to, gdyż stanowią mocną drużynę.
Gospodarze na pewno nastawią się na obronę (nie może być zresztą inaczej, biorąc pod uwagę ich &quot;zdziesiątkowaną&quot; kadrę) korzystnego wyniku z pierwszego spotkania, a bezbramkowy remis jak najbardziej ich &quot;urządza&quot;. Podopieczni Jurija Siomina będą musieli się bardzo natrudzić, by w końcu pokonać bramkarza Bragi. A na pewno im się to uda. Mój typ: 1:0 dla gości.
Dynamo 6/10 @3.20 (bet365) ⛔ i co za tym idzie:
Dynamo (awans) 6/10 @2.10 (tobet &amp; ladbrokes) ⛔
under 2.5 7/10 @1.66 (bet365) ✅
(HT/FT) remis/Dynamo 4/10 @7.75 (unibet) ⛔
BB: Było bardzo blisko, by wszystkie typy były na zielono. Przynajmniej wszystko się tak układało. Czerwona karta dla obrońcy Bragi w 30. minucie, bezbramkowy remis do przerwy i cała druga połowa dla Kijowian na strzelenie przesądzającej o zwycięstwie i awansie do półfinałów bramki... Tylko, o dziwo, to Sporting ciągle stwarzał więcej sytuacji... :-|
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
aka-shakal 16,7K

aka-shakal

Użytkownik
PSV Eindhoven - Benfica Lissabon DNB 1,85 2:2
Dziś postaram się trochę bardziej zaryzykować. Pomimo, że Benfica u siebie wygrała dość gładko z PSV 4:1 i awans raczej mają już prawie zapewniony to jednak skłaniam się też na nich zagrać na wyjeździe.
Miałem przyjemność oglądać pierwszy mecz w Portugalii gdzie Benfica kompletnie zdominowała zespół z Eindhoven. PSV obudziło się dopiero gdy wynik wskazywał 3:0 dla gospodarzy, wcześniej nie istnieli. Nawet po strzelonej bramce przez PSV zostali skarceni w 90 minucie przez Saviolę.
PSV jest w dołku. Od 3 meczy nie zanotowali zwycięstwa. 2:0 na wyjeździe w kluczowym meczu prawdopodobnie o mistrzostwo Holandii z Twente. Później porażka 4:1 z Benficą i ostatnio w lidze dość sensacyjnie tylko remis na własnym stadionie 2:2 z przeciętnym SC Heerenvee, a remis uratowali w 90 minucie. Do tego należy dodać fakt, że w tej kolejce również w lidze Twente zremisowało, a PSV nie wykorzystało tak wybornej okazji by wskoczyć na pozycję lidera.
Benfica ewidentnie w lidze odpuściła w ligowym spotkaniu z Navalem, nie grał po pierwsze 1 skład. Benfica ten mecz oczywiście przegrała 2:1. Zresztą sprawa mistrzostwa czy wicemistrzostwa w Portugalii już dawno jest zamknięta, więc gracze z Lizbony mogą spokojnie skupić się na meczu w lidze europejskiej.
Do Holandii przybył 1 skład, więc widać, że nie chcą odpuścić tego meczu grając na remis.
Kolejną ciekawą informacją jest fakt, że PSV w tym meczu będzie mocno osłabione. Na pewno nie zagra podstawowy obrońca Erik Pieters (37 meczy) i Wilfred Bouma (36 meczy i 4 bramki). Zabraknie również kluczowego pomocnika Orlando Engelaar (42 mecze, 5 bramek). Również na treningu w środę nie trenowali tacy zawodnicy jak napastnik Toivonena (39 meczy, 19 bramek), Koevermansa (20 meczy i 5 bramek) i przechodzący rehabilitację skuteczny Jonathan Reis (15 meczy 10 bramek).
Myślę, że przy takich okolicznościach warto pokusić się o typ na Benficę.
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
belfast-boy 415

belfast-boy

Forum VIP
PSV Eindhoven - Benfica Lissabon DNB 1,85
Z typem jak najbardziej się zgadzam. Kurs bardzo zachęcający.
PSV w ostatnim czasie, tak jak piszesz, prezentuje się bardzo słabo. Nadal pozostają w grze o mistrzostwo i to na niedzielnym meczu w Eredivisie (wyjazd do Almelo i pojedynek z mocnym u siebie Heraclesem) powinni się skupić. Z drugiej jednak straony, przydałoby się jakoś &quot;pożegnać&quot; z europejskimi pucharami i sprawić kibicom miłą niespodziankę. Ale na tą się nie zanosi. Ekipa ze stadionu Philipsa przystąpi do meczu z Orłami z Lizbony zbyt poważnie osłabiona, by - moim zdaniem - myśleć o zwycięstwie. Dużo zależeć będzie od nastawienia gości, którzy awans mają praktycznie zapewniony. Osobiście stawiam na Benfikę.

Benfica 5/10 @2.65 (bet-at-home) ⛔

2:2 (2:1)
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
VS
BRAGA - DYNAMO KIJÓW
Typ : Oba strzelą ? TAK @ 1,83
bet365 ⛔0:0​
W świat poszła informacja, że Braga ma tylko 13 zdolnych zawodników do gry, a co za tym idzie ludzie rzucili się do stawiania na Dynamo. Wiadomo jak czasem kończą się takie poczynania= wtopa.
Przyjrzałem się tym osłabieniom i oto moje refleksje.
Na początek kadra na to spotkanie :
Bramkarze: Artur e Cristiano:
Obrońcy: Sílvio, Paulão, Aníbal e Dani:
Pomocnicy: Vandinho, Custódio, Peterson, Salino, Hugo Viana e Mossoró;
Napastnicy: Hélder Barbosa, Alan, Paulo César, Zé Pedro, Lima e Meyong.
Jest więc 18, ale brammkarz Cristiano, obrońca Dani, pomocnik Paterson i napastnik Ze Pedro to zawodnicy z satelickiego klubu Vizela.
Strasznie ucierpiała defensywa.
W ostatnim meczu Liga ZON Sagres grali w składzie Artur - Miguel Garcia, Paulao, Kaka i Silvio. Dzisiaj nie ma dwóch z tej formacji.
Więc będą musieli zagrac Anibal i Dani.
Anibal to 19 latek, ktory w tym sezonei zagrał 55min w lidze przeciwko Beira Mar i 90min przeciwko Szachtarowi w LM. I to by było na tyle.
Dani jak pisałem z satelickiego klubu.
Patrząc formacjami pomocy i ataku to jest dobrze. Wzsystkie najważniejsze ogniwa są tj Vandinho, Hugo Viana, Alan czy Lima.
Braga u siebie trudna do ogrania więc na Dynamo jakoś boje się postawic. Bardziej do gustu przypadł mi typ oba strzelą.
Braga u siebie bramkostrzelna i rzadko kiedy nic nie strzela. A z taką defensywą nie ma co się nastawiac na gre obronną. Dynamo bez Szewczenki, ale nie spróbowac naruszyc tak osłabionej defensywy byłoby grzechem wg mnie.
Przeglądając staty to w europejskich pucharach Braga w tym sezonie straciła gola u siebie tylko z Szachtarem Donieck i przegrali wtedy 0:3! A tak to nikt nie znalazł na nich sposobu. Passa trwa już 4 mecze i kolejno nie tracili gola z Arsenalem, Partizanem, Lechem i Liverpoolem. Stracili z Szachtarem więc mam nadizeje, że passe przerwią na innym ukraińskim zespole tj Dynamie ;)
Powody są by tak przypuszczac.
 
rysiek650 14

rysiek650

Użytkownik
zna ktoś skład benfiki??

w spotkaniu ligoym z Naval wiem że niegrało paru kluczowych graczy tylko niewiem dlaczego
dlatego że są kontuzjowani czy dlatego że trener oszczędzał ich na LE bo w lidze mają prawie pewne 2 miejsce????
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
zna ktoś skład benfiki??
w spotkaniu ligoym z Naval wiem że niegrało paru kluczowych graczy tylko niewiem dlaczego
dlatego że są kontuzjowani czy dlatego że trener oszczędzał ich na LE bo w lidze mają prawie pewne 2 miejsce????
Kadra Benfici na ten mecz jest optymalna.
Roberto, Maxi Pereira, Jardel, Luisão, Fábio Coentrão e Cardozo, wracają już do kadry meczowej bo to tych graczy brakowało w meczu z Naval.

Tym razem brakowac będize mało znaczących graczy, z których najbardziej znanym jest Weldon.
 
miki9971 1,9K

miki9971

Użytkownik
Dyscyplina: Piłka NożnaLiga Europejska
Spotkanie: Spartak Moskwa – FC Porto
Typ: Total Booking Points – Home Team – Ponad 20.5 pkt.
Kurs: 2.55
Bukmacher: Unibet
Analiza: Gdy już wiemy, kto będzie grał w półfinale Ligi Mistrzów, czas na ostateczne rozstrzygnięcie, kogo zobaczymy w półfinałach Ligi Europejskiej. Można powiedzieć, że 3 drużyny mają już bardzo prawdopodobny awans, mowa tu o dzisiejszym gościu – Porto, które wygrało 5:1 na własnym stadionie, Villarreal (5:1) i Benfica (4:1), jedyną parą, w której walka trwa nadal jest para Dynamo Kijów – Sporting Braga. Pomimo tego, że Spartak jest już na straconej pozycji, dziś na pewno nawiążą wolę walki, natomiast Porto pomimo tego, że prowadzi już 5:1, według mnie nie jedzie do Moskwy by się tylko bronić. W zaistniałej sytuacji znalazłem bardzo ciekawy zakład w ofercie Unibetu. A mianowicie…
Łączna ilość punktów za kartki drużyny gospodarzy, powyżej 20.5 pkt. W Portugalii drużyna Spartaka zebrała 5 żółtych kartek za swoje przewinienia. Dzisiejszym sędzią spotkania będzie Węgier – Viktor Kassai, który dotychczas sędziował niewiele spotkań w tym sezonie. Jedno spotkanie w Kwalifikacjach do Ligi Mistrzów, w którym pokazał 6 kartek (3 dla drużyny gospodarzy), cztery spotkania w Lidze Mistrzów tam padło kartek 19 (9 dla drużyny gospodarzy) i dwa spotkania w ramach kwalifikacji do Euro – 6 kartek (3 dla gospodarzy). Rosyjskie drużyny grają dość twardy futbol i nie ma co ukrywać, kartek też pada sporo bowiem w sezonie 2010 na 225 spotkań padło ich 1110 co daje nam średnią 4.93 na mecz, prawie 5 kartek! (Żółte + Czerwone). Uważam, że kurs 2.55 na taki typ to lekka przesada, czym się sugerują bukmacherzy, że Spartak nie ma o co grać? Litości… Grają u siebie, dla kibiców bez walki się nie obejdzie, jestem skłonny nawet stwierdzić, że padnie czerwona kartka w tym spotkaniu.
 
O 82

orzel-54740

Użytkownik
Sporting Braga - Dynamo Kiev
Dziś to ekipa z Portugalii będzie osłabiona. I to poważnie. Domingos Paciência ma do dyspozycji jedynie 13 zawodników. 2 zostało zawieszonych, a resztę z gry eliminują urazy. Najbardziej &quot;ucierpiała&quot; linia defensywna, a jak wiemy obrona to była zdecydowanie najmocniejsza strona Bragi, która pozwoliła jej wyeliminować z rozgrywek m.in. Liverpool.
Nie wiem gdzie, ale pamietam, ze u ktoregos buka widzialem kiedys zaklady dotyczace ilosci zmian w meczu. W zwiazku z taka sytuacja Bragi moze warto zagrac zaklad na 5 zmian
 
R 1,6K

radomiak1910

Użytkownik
PSV- Benfica Lizbona
typ: 1/1
4.75
Bwin
Analiza
Dziś w spotkaniu rewanzowym 1/4 finalu ligi europejskiej psv eindhoven zagra na wlasnym stadionie z portugalska benfica lizbona. W pierwszym spotkaniu w Portugalii padl wynik 4-1 dla Benfici. Holendrzy napewno sie jednak nie poddadza i beda walczyc o odrobienie strat z pierwszego meczu. Nie bedzie napewno latwo PSV odrobic strat z Portugalii, jednak nie pozostaje im nic innego jak wierzyc i walczyc. Holendrzy nie maja juz nic do stracenia. PSV bedzie zapewne chcialo rzucic sie do atakow juz od pierwszych minut spotkania, po prostu nie ma innego wyjscia. Benfica raczej nie bedzie forsowac tempa i skupi sie na grze defensywnej. Portugalczycy beda skupiali sie na kontraatakach i w ten sposob zapewne beda chcieli dobic rywala. Benfica jednak nie jest ostatnio w formie. Dwa ostatnie spotkania w lidze konczyly sie porazkami Portugalczykow. Ulegli Porto 1-2, oraz Naval rowniez w stosunku 1-2. PSV zapewne w tym meczu bedzie non stop atakowac. H PSV rzadko na wlasnym boisku oddaje pole rywalom, wiec nie sadze by mialo tak byc w tym meczu. PSV zapewne rzuci sie do atakow i jest bardzo mozliwe, ze wygra to spotkanie, choc moze to im nie pozwolic na awans do dalszych gier. PSV jednak napewno bedzie bardzo zdeterminowane, aby zdobyc bramke juz na poczatku tego spotkania, jesli Holendrom uda strzelic sie bramke juz na poczatku spotkania to wszystkie jeszcze bedzie mozliwe. PSV bardzo czesto na wlasnym stadionie wygrywa, sadze, ze dzis moze byc podobnie.
 
belfast-boy 415

belfast-boy

Forum VIP
Dziś to ekipa z Portugalii będzie osłabiona. I to poważnie. Domingos Paciência ma do dyspozycji jedynie 13 zawodników. 2 zostało zawieszonych, a resztę z gry eliminują urazy. Najbardziej &quot;ucierpiała&quot; linia defensywna, a jak wiemy obrona to była zdecydowanie najmocniejsza strona Bragi, która pozwoliła jej wyeliminować z rozgrywek m.in. Liverpool.
Nie wiem gdzie, ale pamietam, ze u ktoregos buka widzialem kiedys zaklady dotyczace ilosci zmian w meczu. W zwiazku z taka sytuacja Bragi moze warto zagrac zaklad na 5 zmian
Raczej niekoniecznie. Jak pisze robson United xD nieco wyżej, do składu Bragi zostało &quot;awaryjnie dokooptowanych&quot; paru młodzików z satelickiego klubu. Także ilościowo kadra Sportingu prezentować się będzie jednak normalnie.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom