>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

1 kolejka fazy grupowej Ligi Europejskiej - 19.09.2013 - czwartek

Status
Zamknięty.
staleczka1947 34

staleczka1947

Użytkownik

Valencia - Swansea 2(remis zwrot) @ 3,30
Szykuje się dość ciekawy pojedynek. Faworytem według buków są gospodarze, jednak moim zdaniem, to walijski klub wywiezie 3 pkt .
&quot;Nietoperze&quot; po 4 spotkaniach mają zaledwie 3 pkt, przegrywając 3 kolejne mecze, tylko raz grając z Barcą. Zwycięstwo wymęczyli natomiast po słabym meczu na inaugurację z Malagą.
W składzie gospodarzy nie powinno zabraknąć żadnego czołowego piłkarza tego klubu .
&quot;Łabędzie&quot; natomiast mają 4 pkt na swoim koncie, ale mieli dużo trudniejszy terminarz, bo grali z będącym na fali Liverpoolem(remis), Man UTD(porażka), West Brom(wygrana), Tottenham(porażka).
Gra w Lidze Europy, to dla nich jak narazie dobre przetarcie i na pewno nie będą odpuszczać o czym świadczyć mogą letnie wzmocnienia.
W składzie gości niewiadomo, czy zagra Bony, który doznał urazu pleców z Liverpoolem .
Reasumując dużo lepiej prezentują się goście. Forma, skład przemawiają za nimi.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
djzjee 157

djzjee

Użytkownik
Eintracht Frankfurt - Bordeaux
1 @ 1,70

Eintracht po tragicznym początku sezonu wraca do swojej bardzo dobrej gry. Największym problemem ekipy Veha był brak klasowego napastnika. Po kilku spotkaniach wydaje się, że problem rozwiązał były gwiazdor Sparty Praga - Vaclav Kadlec, który znakomicie rozpoczął swoją przygodę w Niemczech. Bramka przeciwko Dortmundowi, a ostatnio dwa trafienia z Werderem.
Ich mała liczba punktów w BL to m.in. wina terminarza. Na początku grali już z Bayernem i BVB u siebie i trzeba przyznać, że mimo, że w obu meczach przegrali to zagrali na tle tak mocnych przeciwników przyzwoicie. Ze strony tej niemieckiej ekipy nie ma żadnego odpuszczania LE i wydaje się, że Frankfurt chce wygrać te grupę i pewnie awansować do dalszej fazy. Klucz do tego? Zwycięstwo u siebie z przeciętnymi Francuzami. Swoje zaangażowanie w LE potwierdzili w meczach z nieobliczalnym Karabachem, kiedy to oba mecze pewnie wygrali.
Veh na te spotkanie wystawi na to spotkanie najprawdopodobniej absolutnie najmocniejszą możliwą jedenastkę (bez kontuzjowanych Schweglera i Meiera):
Trapp - S. Jung, Zambrano, Anderson, Djakpa - Rode, Russ - Aigner, Barnetta, Inui - Kadlec
Wielkim wzmocnieniem Eintrachtu jest powrót Junga, jednego z odkryć poprzedniego zespołu. Gotowy do gry jest też już młodzieżowy reprezentant Niemiec i kluczowy piłkarz Eintrachtu Rode.
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
don-draper 105

don-draper

Użytkownik
Sheriff - Anzhi ZWROT
Jaka sytuacja w Anży wiadomo - miały być dziwki, koks i Liga Mistrzów, jest tylko mocno niesmak. Kupowano i wydawano na piłkarze szalone sumy, próbowano to jakoś poskładać w całość, niestety, nie wyszło. W końcu kurek został zakręcony i zaczęła się masowa wyprzedaż. Nie ma co wymieniać konkretnych nazwisk, łatwiej napisać kto tak naprawdę został w klubie. W każdym razie cały szkielet zespołu, a co za tym idzie większość wyjściowych graczy została wyprzedana (głównie do Moskwy, ale to temat na inną rozmowę). Teraz filozofią klubu jest stawianie na młodzież. Wiadomo, nigdy nie jest to łatwe, co zresztą odzwierciedlają wyniki w lidze i zabójczy bilans 0-4-4. Teraz czeka ich wyjazd do Tiraspolu gdzie ugości ich miejscy Sheriff - drużyna radząca sobie w rodzimej lidze bardzo dobrze. Co prawda liga mołdawska nie żadnym odnośnikiem formy, ale widać, że coś tam się klei. Sama ekipa gospodarzy również nie jest dziewicą jeśli chodzi o grę w LE, jakieś tam doświadczenie mają. Mogą młodzież z Machaczkały ze spokojem ograć - co prawda skromnie, bo nie spodziewam się wielu bramek, ale szanse na trzy punkty dla gospodarzy jak najbardziej realna. Wyszukałem taki zakład - wątpię aby Rosjanie mieli prowadzić do przerwy, a remis daje nam zwrot.
Typ - 1st half - 1DNB
Buk - Pinnacle
Kurs - 2.06 (1/10)


Estoril - Sevilla
✅
Sevilla, według mnie, jeden z głównych kandydatów do wygranej. Ktoś od razu skontruje, że są w ligowym ogonie, szczyć się bilansem 0-2-2 - może i tak, ale terminarz ligowy nie ułożył się po ich myśli. Na wejściu dostali rozpędzone Atletico, potem Levante i Malagę z którymi zremisowali, a ostatnio po bardzo dobrym meczu przegrali z Barceloną 2:3. Z kolei już taki Śląsk potrafili roznieść w dwumeczu 9:1. Drużynę z Portugalii stawiam w tym samym szeregu co WKS. Może stawią trochę większy opór, w końcu grają pierwszy mecz u siebie, ale to ich jedyny naprawdę niepodważalny argument. Poza tym Hiszpanie przewyższają ich we wszystkim.
Nie przepadam za grą na gości, na dodatek w kolejce inaugurującej zmagania w LE, ale mając w pamięci dwumecz ostatniej fazy eliminacji i to jak podeszli do niego zawodnicy z Sevilli pozwala spróbować na nich pograć.
Typ - 2
Buk - Pinnacle
Kurs - 1.893 (3/10)
 
pf1920 2,3K

pf1920

Użytkownik
PAOK-Szachtar Karagandy BTS@2.50 b365✅

Szachtar
pokazał w el.LM,że grać potrafi.Wygrana u siebie z Celticem,2 zwycięstwa z BATE tylko to potwierdzają.
PAOK
miał odpaść w 3 rundzie eliminacji do LM z Metalistem Charków,lecz uśmiechnął się do nich los,bo Ukraińcy zostali zdyskwalifikowani.
Zagrali w następnej rundzie z Schalke u siebie przegrywając 2-3,a na wyjeździe remisując 1-1.Wynik z taką ekipą jak Schalkę można uznać za przyzwoity.
Myślę,że ekipa z Kazachstanu jest w stanie dziś powalczyć i strzelić przynajmniej jedną bramkę.Do tej pory w 6 spotkaniach eliminacyjnych strzelili 10 goli.Bramki nie udało im się jedynie zdobyć w Glasgow,a tam gra się ciężko nawet najlepszym europejskim drużynom.

W drużynie Szachtara nie zabraknie gwiazdy zespołu i strzelca jak dotychczas 4 bramek w eliminacjach Sergei Khizhnichenko.Gość potrafi postraszyć.
Co do taktyki to Kazachowie grają mocno defensywnie w ustawieniu 5-4-1,myślę jednak,że to nie będzie wielki problem dla szybkich zawodników PAOKu i również przynajmniej raz trafią do siatki.

Thun
-Rapid 2.00 b365✅
Szwajcarzy w eliminacjach do LE wygrali 5 na 6 spotkań,a u siebie nie stracili bramki.Najpierw bez problemu przeszli ekipę z Gruzji,później szwedzki Hacken i w ostatniej rundzie Partizan.
Szwajcarska piłka klubowa stoi na bardzo dobrym poziomie.Przykłady Basel,St.Gallen,Thun tylko to potwierdzają.Jak na tak małą ligę 3 ekipy w rozgrywkach grupowych w Europie to bardzo dużo.
Co do Rapidu to ci w eliminacjach trafili na nieco słabszych przeciwników,bo zagrali tylko z Gruzinami i ekipą Asterasu Trypolis.

Trener Rapidu powiedział,że największym problemem będzie gra na sztucznej murawie,bo trenowali na takiej zaledwie przez kilka dni.Podkreślił też,że trzeba będzie uważać na niezwykle szybkich graczy Thun grających wysokim pressingiem.

Myślę,że grający bardzo dobrze u siebie Szwajcarzy poradzą sobie w dzisiejszym spotkaniu i zwyciężą.W perspektywie maja dużo cięższe mecze z Dynamem Kijów i belgijskim Genk.
 
Otrzymane punkty reputacji: +10
flpman 292

flpman

Użytkownik
Eintracht Frankfurt - Bordeaux
1 @ 1,70
Pozwolę sobie na małe uzupełnienie powyższej analizy djzjee.
Faktycznie nieźle to wygląda, szkoda, że kursy już poleciały z około 2,20, w ramach uzupełnienia dodam, że dzisiaj Bordeaux przyjechał bez min. obrońców Mariano (5 meczów), Sane (4) i Planusa (2), pomocnika N`Guemo (4) i napastników Saivet`a (5) i Sacko (4). Czyżby odpuścili, kosztem poprawy słabej sytuacji w lidze? W Eintrachcie raczej nie zagra Meier, ale jak wspomniano wyżej - dobrze wprowadził się Kadlec, za to w Bordeaux mimo braku dwójki napastników jest jeszcze Diabate. Ja zaryzykuję po trochę lepszym kursie:
Eintracht Frankfurt - Bordeaux Typ: over 2.5 Kurs: 2,07 Bet365 Wynik: 3:0 ✅✅✅

Betis - Lyon

Typ: 1 Kurs: 1,85 Bet365 ⛔
Typ: over 2.5 gola Kurs: 1,95 Bet365
⛔
Wynik: 0:0

Betis jest w formie, w ostatniej kolejce świetny mecz przeciwko Valencii wygrany 3:1, a wcześniej na własnym boisku rozgromiony 6:0 Jablonec. Dzisiaj mogą zagrać w najsilniejszym składzie, kontuzjowana jest jedynie trójka zawodników, którzy w tym sezonie nie grali jeszcze, co za tym idzie do pierwszego składu wrócić może Ruben Castro - zdobywca 61 goli w ostatnich 3 sezonach, w tym sezonie tylko jeden występ, w którym również zdobył gola.
W zgoła odmiennej sytuacji drużyna gości - nie zaznali smaku zwycięstwa od 5 spotkań, to już zupełnie inny zespół, w porównaniu z tym, który przez niedawne kilka lat z powodzeniem walczył w Lidze Mistrzów, w dodatku dzisiaj osłabiony kontuzjami ważnych zawodników: obrońcy Miguel Lopes, Bisevac, pomocnicy Gourcuff i Danic. Do składu w poprzednim meczu ligowym wrócił za to napastnik Gomis, który dzisiaj razem z Lacazettem może pokusić się o jakiegoś gola, ale sensacji raczej nie sprawią. Lyon odpadł w eliminacjach do Ligi Mistrzów z Realem Sociedad, który klasą chyba tylko delikatnie ustępuje Betisowi (dwie porażki po 2:0). Złośliwi powiedzą, że w Betisie może zagrać Perquis więc over jak nic :smile:
 
tomeczekp90 157

tomeczekp90

Użytkownik
Kilka typów ode mnie:

Fiorentina - Pacos

W tym meczu nie ma co dywagować. Na forum krążą opinie szczególnie związane z meczem Legii, że Włosi mają zlewkę na te rozgrywki. Fakt - Liga Europy diametralnie odbiega prestiżowo i co najważniejsze finansowo od LM, ale nie popadajmy w paranoje i nie mówmy, że każda włoska drużyna będzie z lekkimi nogami wychodzić co mecz w LE by oszczędzać siły na rozgrywki Serie A. Początek rozgrywek europejskich, które warto dobrze zacząć, czas na kalkulacje przyjdzie przy klarownych sytuacjach w grupie.

Fiorentina po prostu jest skazana na wygraną w tym meczu. Pacos - 6 meczów ligowych, 6 porażek. Z zerowym kontem okupują ostatnią pozycję w lidze portugalskiej. Przegrywali z potentatami (Braga 0:2, Porto 0:1, Benfica 1:3), ale też z drużyną Olhanese (0:1). Na drodze do LM zmiótł ich Zenit (3:8 w dwumeczu) co wystawia im doskonałą laurkę przed dzisiejszym starciem. A co do ofensywnego nastawienia Pacos - udało się strzelić 3 bramki Zenitowi i 1 Benfice ale czy warto mierzyć to w kategoriach sukcesu? Oglądałem mecz rewanżowy gdzie padły 2 bramki dla Pacos. Zenit zagrał w tym spotkaniu na totalnym luzie tracąc 1 bramkę przy stanie 3:0. Ktoś się odwoła, że mogli wcisnać więcej...mogli, ale nie potrafili.

Fiorentina @1.33 ✅ ✅ ✅
Fiorentina (-1)AH @1.475
✅ ✅ ✅

Estoril - Sevilla

O wiele lepiej w Lidze Sagres wiedzie się Estoril Praia, która dziś podejmuje pogromcę Śląska - Sevillę.

Portugalczycy mają bezpieczną sytuację w lidze (po 4. meczach zajmują 4. pozycję w tabeli z dorobkiem 7 punktów) dlatego mogli w spokoju skupić się na prestiżowym spotkaniu z Sevillą. Mimo słabego stratu Hiszpanów w lidze i kilku osłabień to jednak cały czas klasa europejska i ciężko stwierdzić czy Estoril stać na sprawienie niespodzianki. Nie zdziwiłbym się jakby przebieg dzisiejszego spotkania przypominał starcie Sevilli z wrocławskim zespołem dlatego za pewnik można brać zwycięsto Andaluzyjczyków. Ja ten mecz ugryzę od strony innego wydarzenia.

Sądzę, że Estoril stać na ustrzelenie bramki. W ostatnich 7. spotkaniach Portugalczycy przynajmniej raz trafiali do bramki rywali. W ostatniej ligowej potyczce z Bragą udało im się to dwukrotnie. Dzisiejszy bardzo prestiżowy mecz i jednoczesny debiut w europejskich rozgrywkach powinny podziałać na ambicje Portugalczyków, których stać na zaliczenie co najmniej honorowego trafienia.

BTS @1.66 ✅ ✅ ✅

Sheriff - Anży

Skończyła się kasa i bajeczne plany podbicia Europy. Wyprzedaż kluczowych i sowicie opłacanych graczy ma zmienić profil działania klubu, który ma stawiać przede wszystkim na promowanie wychowanków własnej akademii. Drużyna naszpikowana gwiazdami kiepsko rozpoczęła obecny sezon. Odejścia nie poprawiły dyspozycji Anży, jakby jeszcze bardziej pogrążąjąc ją w maraźmie, którym się znaleźli. W takiej sytuacji LE może być kulą u nogi dla właścicieli, trenera i piłkarzy klubu, którzy muszą się skupić przede wszystkim na poprawie swojej pozycji w ligowej tabeli. Po 8 meczach okupują 3. pozycję od końca. Czy mają o co walczyć w LE? Prestiż? To nie LM, gra w LE nie zaspokaja właścicieli. To co najważniejsze we współczesnym futbolu - Pieniądze? Nie są im tak naprawdę potrzebne, ponieważ na biednego nie padło. Nie ma argumentu by grać na zespół z Dagestanu.

Sheriff - potentat z Mołdawii, kasujący Mistrzostwo już 12-krotnie w ciągu ostatnich 13 lat, raz tylko ustępując zespołowi Dacii. Na chwilę obecną lider tabeli z pięcioma wygranymi z rzędu (ostatnie 7:0 nad Academia UTM). Na drodze do LE odprawili Vojevodinę Novy Sad. Dziś naprawdę musieliby odpuścić po całości by Anży wyjechało z Mołdawii z 3 punktami. Takiego scenariusza kontrastując obecne sytuacje obu ekip - nie przewiduję. Max co może ugrać Anży to remis. Bezpieczny typ na to spotkanie to:

Sheriff Tiraspol +0.5AH @1.625
✅ ✅ ✅
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
seba75 32

seba75

Użytkownik
Dnipro @ 2.00 ✅✅✅
Dnipro to ograna ekipa w pucharach czego nie można powiedzieć o gospodarzach.Pandurii niespodziewanie wyeliminowało Bragę.Przegrali u siebie 1-0 ale ograli Portugalczyków na wyjeździe i awansowali.Obecnie jest to 5 drużyna ligi rumuńskiej i jest to debiut tego zespołu w tej fazie rozgrywek.Dnipro to mocna i doświadczona ekipa.Ukraińcy potrafili bardzo dobrze grać w LE z mocniejszymi przeciwnikami.W poprzednim sezonie świetne występy i 1 miejsce w grupie przed Napoli,Psv i Aik.W lidze spisują się bardzo dobrze.Drugie miejsce po 9 kolejkach z bilansem 6-2-1.W tym sezonie zdołali już ograć u siebie Szachtar 3-1 i zremisować w meczu wyjazdowym z Dinamo 1-1.W ofensywie mają paru bardzo dobrych piłkarzy takich jak : Matheus,Zozulya,Seleznev,Bruno Gama czy Konoplyanka i dzisiaj powinni pokazać na co ich stać.Dnipro pokazało rok temu,że te rozgrywki traktują bardzo poważnie i grają na maxa.
Eintracht @ 1.70 ✅✅✅
Eintracht został ładnie opisany.Bordeaux dzisiaj mocno osłabione.Raczej będą chcieli się skupić na lidze i Eintracht który ostatnio gra co raz lepiej dzisiaj powinien sobie poradzić.
Betis @ 1.90 ⛔⛔⛔
Lyon słabiutki.Oba mecze przegrane z Sociedad i w lidze też mizernie.Dzisiaj francuzi bez kilku zawodników Gourcaff,Bisevac,Lopes i Danic.Betis u siebie powinien wygrać.
Zagrałem również Waregem DNB zwrot @ 1.83 Dobrze opisał to spotkanie bułeczka i popieram również ten typ.
Na sucho bez analizy:
Salzburg @ 1.40 ✅
Standard @ 1.45 ⛔
Fiorentina @ 1.33 ✅
Maccabi Tel Aviv @ 1.75 ⛔
Rubin @ 1.83 ✅
Sevilla @ 1.90 ✅
PSV @ 1.35 ⛔ ????
Tottenham over 2,5 @ 1.61 ✅
Dinamo Zagrzeb @ 1.90 ⛔
 
V 256

vernix

Użytkownik
Standard Liege - Esbjerg - 2 (+1 AH) @ 2.02 Marathon ✅ 1:2
Czekałem jedynie na oficjalne składy, aby podać ten typ. Powołany nie został Ezekiel (N, 7-2) i Ciman (O, 7-1), a Batshuayi (N, 7-5) oraz Kanu (O, 7-1) rozpoczną mecz na ławce. Dla Standardu LE aż tak istotna nie jest stąd rotacje w składzie. Już sama nieobecność dwóch podstawowym napastników w wyjściowej jedenastce skłania mnie do zagrania w stronę gości, którzy byli w stanie wyeliminować francuskie St. Etienne strzelając przy tym 5 bramek. Spodziewam się raczej wyrównanego meczu tylko z niewielkim wskazaniem w stronę gospodarzy.
//Szybko, łatwo i przyjemnie :cool:
 
raaaul007 15

raaaul007

Użytkownik
Ja patrzę co się dzieje w meczach o 19.00, to wypadałoby chyba postawić na Shakhtar Karagandy z PAOKiem i Tromso z Tottenhamem ????
Może 1/4 wyników wytypowałem na sucho....
 
maro-17 789

maro-17

Użytkownik
Dynamo Kijów - Genk ⛔ (0:1)
Typ: BTS Kurs: 1,80 Buk: William Hill

Biorąc pod uwagę, że Dynamo w swoich ostatnich 15-stu meczach traciło co najmniej 1 bramkę 13-ście razy ( ostatnie 5 meczy to 8 straconych bramek) i dodając do tego ich średnią formę wychodzi dziś na BTS jak nic. Czemu???
Bo z drugiej strony mamy łapiący ostatnio gaz Genk, który w ostatnich 6 spotkaniach strzelał bramkę ( łącznie 14 bramek w tych meczach).
Mamy też już podane składy obu drużyn. Czwórka z przodu u gospodarzy czyli Lens - Belhanda - Yarmolenko - Brown powinna spokojnie zatroszczyć się o 1 bramkę. A z drugiej strony Vossen czy Buffel a dodając do tego obronne poczynania gospodarzy wychodzi to wszystko tak a nie inaczej.
Powodzenia !
 
anderson-silva 3,5K

anderson-silva

Użytkownik
Real Betis - Olympique Lyon; 2 DNB @ 3,15
Piszę na szybko, bo mecz za 25 minut:
Szczerze powiedziawszy to nie wiem z jakiej okazji aż tak duży kurs na Lyon. Owszem, ostatnio notują serię pięciu meczów bez zwycięstwa, jednakże jak długo taki stan rzeczy może się utrzymywać? Wiem, wiem, ktoś może powiedzieć, iż jest to typowe układanie analizy pod tym, jednakże zauważmy, iż Betis także nie gra wyśmienicie, ostatnio co prawda wygrali z Valencią 3:1, ale siłę Los Ches pokazała dzisiaj Swansea. Moim zdaniem kursy powinny być bardziej zbliżone, jeśli już to powinny startować od - minimum - 2,1 na Verdiblancos, tak sądzę, jedno dobre spotkanie nie zamazuje średniej postawy drużyny z Sevilli, chociaż fakt faktem - z Realem zaprezentowali się dobrze, żeby nie powiedzieć - bardzo dobrze. Estadio Benito Villamarin to nie jest żadna forteca, żaden obiekt nie do zdobycia, co udowodniła niedawno Celta. Ostatnio Lyon zremisował 0:0 z Rennes, nie jest to żadne zaskoczenie, gdyż goście z roku na rok mają coraz większe ambicje, prezesem jest znany Francois Pinault, który ma ciekawy pomysł na prowadzenie tego klubu. Wracając do Olympique - z pewnością cieszy czyste konto, martwi z kolei skuteczność, w ostatnich 5. meczach tylko jedna strzelona bramka, jednakże - jak pisałem podczas analizy meczu Betis - Valencia - Verdiblancos mają małe problemy defensywne. Przyznam szczerze, iż nie dowierzałem widząc kursy, dlatego czekałem na składy. Pozytywem jest, iż wystąpi na środku obrony Damien Perquis, oczywiście w ekipie Betisu. Jego partnerem będzie Figueras, który rozegrał do tej pory tylko 90. minut - przeciwko Espanyolowi, w środku pola Reyes, z rocznika 91 - tylko 17. minut (przy ustalonym wyniku z Valencią) oraz w ataku Chuli, również 91, 30. minut z Celtą, wprowadzenie tego gracza miało dać impuls w grze ofensywnej, jednak chłopak nie pokazał się ze zbyt dobrej strony. Lyon w optymalnym składzie, co ważne - wraca do gry Briand, także na skrzydle będzie trochę wiatru. Jak napisałem - myślę, że ten kurs to value, a Lyon ma nadzieję na przerwanie złej passy. Wydaje mi się, iż nie przegrają, także dla tych, którzy nie chcą grać DNB polecam X2 po kursie 1,94.
Pozdrawiam.
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom