>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

1. kolejka I ligi 1.08 - 3.08.2014

Status
Zamknięty.
maite-radar 23,9K

maite-radar

Użytkownik
Są na forum zapewne tacy, którzy z równym zapałem co przed dwoma tygodniami, przy okazji startu Ekstraklasy, zacierają ręce i dziś. Wraz z początkiem sierpnia na boiska wraca I Liga i mam wrażenie, że zainteresuje nie tylko piłkarskich maniaków czy ekspertów Orange Sport, ale i kibiców. Dzięki prężnej pracy w/w telewizji I Liga stała się naprawdę niezłą przystawką, a niejednokrotnie nawet daniem głównym piłkarskich weekendów. Ale spokojnie, zacznijmy od kursów na pierwszą serię gier.


kursy z oferty bukmachera BetVictor

Pierwsze co rzuca się w oczy to bardzo wysoki kurs na wygraną Floty. Stokowiec i spółka kontra Stal Rze... przepraszam - Flota Świnoujście. Klub który dopiero przed paroma dniami oficjalnie potwierdził swoją grę na zapleczu Ekstraklasy od razu rzucony zostaje na głęboką wodę. Do tego wszyscy beniaminkowie z szansą na sprawienie niespodzianki, bo każda z czterech ekip rozgrywa swoje spotkania na własnym gruncie. Ja na sam początek rozgrywek proponuję dość bezpieczny dubel, którego kurs ogólny wydaje się być bardzo przyzwoity.

Widzew strzeli @ 1,45 bwin ✅
Miedź strzeli @ 1,42 bwin ✅
AKO 2,05 bwin ✅✅✅

O spotkaniach napiszę po kolei, żeby jakoś sensownie to wyszło. Na pierwszy ogień (a raczej trzeci, jeśli liczyć dwie piątkowe konfrontacje) dostajemy spotkanie dwóch klubów, których nikomu nie trzeba przedstawiać. Dwie legendarne ekipy zaprezentują się nam w pierwszym sobotnim spotkaniu. Spodziewam się, że spadkowicz z Ekstraklasy natychmiast przejdzie do ataku, chcąc pokazać że powróci do elity już w tym sezonie. A skład jakim dysponują, przynajmniej w formacjach ofensywnych, znacznie się nie różni od tego, który biegał po boiskach Ekstraklasy. Nowak, Mroziński, Kasprzak, Augustyniak, Broź, Rybicki, Visnakovs - Ci zawodnicy zagrali od pierwszych minut w ostatnim sparingu z Arką. Widzimy tendencję stawiania na naszych rodaków, co cieszy. Jest jednak Visnakovs, który straszył obrońców w wyższej klasie (12 bramek na najwyższym szczeblu rozgrywek w minionym sezonie), w pierwszej lidze powinien być pretendentem do korony króla strzelców. Ważnym aspektem jest też taktyka GKS - od tego sezonu Kazimierz Moskal będzie ustawiał tylko trzech zawodników w linii obronnej. Jest to bardzo niebezpieczne ustawienie i moim zdaniem na początku sezonu katowiczanie będą za nie karceni tracąc głupie bramki.
Jakąś godzinę po zakończeniu meczu w Katowicach na murawę Miejskiego Stadionu w Grudziądzu wybiegną podopieczni Dariusza Kubickiego, a ich rywalem będzie ekipa doskonale znanego z Ekstraklasy i współpracy z Cracovią - Wojciecha Stawowego, a więc Miedź Legnica. Gospodarze z dwoma nowymi zawodnikami, znanymi z boisk ekstraklasowych. Do klubu przyszli Marcin Kaczmarek z Widzewa i Łukasz Sapela, który bronił w Bełchatowie. Czy są to jakieś wielkie wzmocnienia? Kaczmarek faktycznie może parę punktów uciułać Olimpii. Olimpii, która przecież, jak co sezon, jest przedstawiana jako ewentualny czarny koń rozgrywek. Sapela wraca natomiast z przygody w Azerbejdżanie. Myślę, że nasza Ekstraklasa to był zbyt wysoki poziom jak na tego goalkeepera. Teraz powinien się odnaleźć. Ale ma przed sobą dziurawą obronę, która zapewne wiele razy będzie wystawiała go na próbę, i w końcu coś wpadnie. Miedź natomiast ze składem bardzo okrojonym, bez większych wzmocnień. Podoba mi się zatrudnienie grającego dotychczas w Łodzi Kevina Lafrance. Może okazać się niezwykle groźny przy stałych fragmentach gry. Jest oczywiście też doświadczony Łobodziński, który potrafi przymierzyć z dystansu. Bartoszewicz i Szczepaniak też nie są pierwszymi lepszymi zawodnikami, dlatego sądzę, że goście zaskoczą w tym meczu i trafią do siatki.

To by było na tyle, sezon na zapleczu czas zacząć, pozostaje dodać mi tylko jedno...
#PierwszaLigaStylZycia
 
Otrzymane punkty reputacji: +44
Grac45 50,6K

Grac45

Forum VIP
Olimpia Grudziądz - Miedź Legnica
Olimpia wygra 2,15 ✅ 4-2
Bet365
Jak dla mnie najpewniejszy typ pod gospodarzy w tej kolejce. Spodziewałem się kursu w granicach maksymalnie 1,80 i znając życie do soboty taki będzie, więc grać trzeba szybko. Zespół z Grudziądza pomimo tego, że po raz kolejny nie udało się ugrać awansu o dziwo nie osłabił się a śmiało można powiedzieć, że transfery zrobili w myśl zasady nie ilość a jakość. Doświadczenie z ekstraklasy Kaczmarka, powrót do Polski w mojej ocenie dobrego bramkarza Sapeli czy napastnicy wyróżniający się na zapleczu jak Aleksander, który po słabym sezonie w Arce będzie chciał się odgryźć i pokazać, że nadal jest lisem pola karnego i chyba najciekawsze wzmocnienie w postaci Denisa Popovicia, który prawie że w pojedynkę uratował tonący statek w Tychach przed spadkiem. W kwestii zawodników, którzy opuścili Grudziądz robiąc przy tym miejsce dla nowych są takie nazwiska jak Kowalczyk, Ruszkul, Gawęcki czy Rakowski i kilku innych tragedii nie ma, nikt z jakościowych graczy nie odszedł. Kolejna sprawa to Dariusz Kubicki bardzo pozytywny trener, jeden z nielicznych co dostał prace za granicą co prawda na zapleczu rosyjskiej ekstraklasy, ale w klubie który był jednym z główych pretendentów do awansu podobnie jak teraz w Olimpii. Stabilizacja finansowa, solidne wzmocnienia do i tak już dobrej ekipy, doświadczony trener i prawdopodobnie powrót kibiców na trybuny choć tu w stu procentach nie wiem czy na pewno koniec protestu już będzie od 1 kolejki. Mają wszystko by zająć 1-2 miejsca na koniec sezonu.
Miedź po fatalnym sezonie, gdzie jedyne co im udało się osiągnąć to dobry występ w pucharze polski sezon zacznie z nowym trenerem Stawowym, który na starcie ma pod górkę bo właściwie trzon zespołu i przed wszystkim najbardziej doświadczeni zawodnicy pożegnali się z klubem. Odszedł Kasperkiewicz, Madejski, Wołczek, Zakrzewski, Grzegorz Bartczak czy Marcin Burkhart. Mimo, że nie spełnili oczekiwań prezesa i miejscowej ludności a tego ostatniego obwinili za całe zło jakie się wydarzyło przy tak hurtowej liczbie odchodzących zawodników zawsze będzie problem na początku sezonu. Zaciąg piłkarzy za granicy też nie pomoże w pierwszej fazie sezonu. Do tego znając podejście Stawowego i jego trudnych schematów do ogarnięcia przez kopaczy no nie wygląda to za różowo. Ciekawym transferem jak na taki klub jest ściągnięcie z Widzewa Kevina Lafrance, co prawda w ekstraklasie nie zachwycał, ale I ligę powinien ogarnąć.
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
zyletka 29

zyletka

Użytkownik
Bytovia Bytów - Wisła Płock
Typ : 2
Kurs : 2.85 (sts)

Dla mnie kurs warty grania. W mojej przedsezonowej opinii Wisła przy dobrym początku sezonu może powalczyc o awans do Ekstaklasy natomiast Bytovii przewiduje środek tabeli. Widziałem pucharowy mecz Pogoń Siedlce - Bytovia i zespół gości mimo kilku transferów (m.in. Kikut, K.Bąk) ta gra ich nie wyglądała obiecująco. Zespół potrzebuje jeszcze zgrania. Wisła natomiast ma bardzo mocny zespół, sparingi wyglądają obiecująco (niedawno sparing własnie z Bytowem wygrany 3:0 we Wronkach).
Wiadomo jest to 1 kolejka więc nie ma co przeginać ze stawkami, ale warto spróbowac, ewentualnie po kursie @2 typ Wisla DNB.
 
Otrzymane punkty reputacji: +24
doberman 4,5K

doberman

Forum VIP
Zagłębie Lubin - Flota ------&gt; 1 @@ 1.60 ✅ ✅
Jak zachowa się Zagłebie po spadku??. Tego nie wie nikt problem leży po stronie Floty która chciała sprzedać licencje nawet przegłosowane zostało to na walnym zgromadzeniu stosunkiem 7:3 lecz do akcji wkroczył PZPN który nie zgodził się na sprzedanie licencji Stali Rzeszów i na tzw &#39;&#39;przymus&#39;&#39; albo przechodzą do Stali oddalonej o 900km albo mogą szukać sobie pracodawcy a w tym momencie byłoby to niezwykle trudne. Także mamy Flotę w rozsypce a po drugiej stronie Zagłębie z którego odeszli dotąd Abwo, Curto, Rymaniak, Piech czy Rodić jednak zostało kilku ważnych graczy oraz osobowość w postaci Piotra Stokowca. Jutro będzie można zobaczyć na co będzie stać Zagłebie ale z takim rywalem nie powinno mieć najmniejszych problemów.
 
Otrzymane punkty reputacji: +22
pestka7 7K

pestka7

Forum VIP
Zagłębie - Flota @ 1 @ 1,57 bet365
+ Zagłębie (-1) @ 2,60 bet365

Doberman już właściwie wszystko napisał. W Świnoujściu wszystko leży i kwiczy i tylko cud sprawił, że zespół pozostał w I ligowych szeregach. Z Floty odszedł Śpiączka,Bodziony,Jasiński,Mokwa, Hosek oraz Piotr Kieruzel, a więc zawodnicy, którzy tworzyli trzon tej drużyny. Jedyne wzmocnienia to zawodnicy z rezerw, niższych lig oraz tacy, którzy w poprzednich klubach odgrywali postacie drugoplanowe. Zagłębie z góry skazywane jest na awans. Czy to się uda? Zobaczymy. 1 ligowa rzeczywistość to nie technika, a ciągła walka, której w ubiegłych latach w Lubinie brakowało. Teraz kadra została odmłodzona, ale ciągle jest mocna i na tle ligowych rywali wygląda najsolidniej.
Jeżeli Zagłębie ma awansować to jutro musi zacząć od zwysięstwa. Flota to zespół, który niestety może zostać pożarty nie tylko przez Zagłębie, ale i przez większość 1-ligowych drużyn.
 
Otrzymane punkty reputacji: +7
edyp 186

edyp

Użytkownik
Dyscyplina: Piłka Nożna Polska, 1 Liga
Godzina: 16:00
Spotkanie: Zagłębie Lubin - Flota Świnoujście
Typ: Zagłębie -2
Kurs: 5,75
Bukmacher: Bah
Analiza: Na dzisiaj wybrałem spotkanie pomiedzy Zagłebiem Lubin, a Flotą Świnoujscie. Obie drużyny są na odmiennych biegunach. Dla Zagłebia cel na ten sezon to awans do Ekstraklasy. Natomiast drużyna Floty jeszcze kilka tygodni temu w ogóle nie miała przystępować do rozgrywek, jednak zamieszanie ze sprzedażą licencji spowodowało, że Flota zagra w 1 lidze. Czy są oni jednak na to gotowi? Moim zdaniem nie. I dzisiaj boisko to brutalnie dla gości zweryfikuje. Zagłebie musi takie mecze jak te wygrywać i moim zdaniem zrobi dzisiaj to pewnie. Zagłębie jest klubem z wiekszym budżetem, z lepszymi piłkarzami i zagra na własnym stadionie. Wszystko wskazuje na nich. Wspomniano już na forum, że z Floty odszedli: Śpiączka, Bodziony, Jasiński, Mokwa, Hosek oraz Kieruzel. Ta drużyna jest rozbita piłkarsko, organizacyjno-finansowo, oraz psychicznie. Nie widzę dla nich najmniejszych szans, zwłaszcza na początku sezonu. Spodziewam się dzisiaj pogromu i gram wysoką wygraną Zagłębia.
 
ramzesa 13,8K

ramzesa

Forum VIP
Popieram typ na Wisłę, chociaż pewnie będę tu nieobiektywny. Głośnych transferów może nie mieliśmy, ale wszystko było przemyślane i zespół opiera się na zgraniu. Potęga Wisły to linia pomocy. Śmiem twierdzić, że jest to najlepsza linia w całej lidze. Boję się o środek ataku i o obronę. Krzywicki + ten Bułgar to w sumie niewiadoma. Zobaczymy co Iliev pokaże w lidze. Papiery na grę ma. Krzywicki? Potrafi irytować, ale potrafi też robić z piłą niesamowite rzeczy. Gdyby mniej grał w pokera, u bukmachera i nie pisałby pod publiczkę na twitterze, a zajął się solidnymi treningami to może lepiej by to wyglądało. Gość ma dwa metry, a nie potrafi grać głową. Odszedł Sekulski, który jednak w 1. lidze coś tam strzelał, ale nie był to materiał na solidnego piłkarza. W 2. lidze będzie strzelał, ale na 1. ligę ma za małe umiejętności.
Najbardziej szkoda mi Dziedzica. Czasami grał tego wysuniętego, chociaż głównie grał za plecami. W trakcie sezonu przydarzyła mu się kontuzja nosa, a później postanowił odejść z klubu.
Obrona również będzie dawała sobie radę, póki nie przyjdą jakieś kartki i kontuzje, które omijają płocki zespół dzięki dobremu przygotowaniu fizycznemu.
Sparingi były obiecujące. Z Bytovią też graliśmy i wygraliśmy 3:0 po fatalnych błędach w szeregach obronnych. Na temat tego zespołu nie chcę się produkować, ale mając jednak spory potencjał, zaplecze finansowe to powinni z większym przytupem wejść do tej 1. ligi, a mało brakowało, by zostali na kolejny rok na niższym szczeblu. Nic nie chcę im przepowiadać, bo w 1. lidze nie ma czegoś takiego jak drużyna środka tabeli. Albo bijesz się o awans albo o utrzymanie.
Wisła tego meczu nie przegra.
Wisła Płock DNB (remis=zwrot) 2,10 Bet365
Wisła +0,25 1,75 Bet365
 
krzosz1987 1,2K

krzosz1987

Użytkownik
GKS Katowice - Widzew Łódź
Typ: 2
Kurs: 3.10
Bukmacher: Unibet
Dla wielu może to być zaskakujący typ, Widzew przecież po spadku mocno przewietrzył kadrę. Z drużyny odeszło sporo zawodników, którzy w poprzednim sezonie decydowali o grze tej ekipy m.in. Mateusz Cetnarski, Marek Wasiluk, Marcin Kaczmarek, Povilas Leimonas, Maciej Mielcarz, Marcin Kikut, Yani Urdinov, Aléx Bruno czy Princewill Okachi, przyszli natomiast zawodnicy z niższych klas rozgrywkowych. Kadrowo więc Widzew prezentuje się słabiej ale, którego z tych zawodników tak naprawdę (mi osobiście) szkoda, że odeszli z Widzewa? Mimo, że lista jest długa to mi osobiście najbardziej będzie brakowało Okachiego, pozostali raczej nic wielkiego do Widzewa w poprzednim sezonie nie wnieśli i ich powinno się łatwo zastąpić. Warto jednak zauważyć, że skład Widzewa, awizowany na dzisiejszy mecz wcale tak słabo nie wygląda: Krakowiak - Stępiński, Nowak, Mroziński, Kozłowski, Wrzesiński, Augustyniak, Kasprzak, Broź, Rybicki, Visnjakovs. W bramce być może zagra jeszcze Wolański, choć to nie jest jeszcze pewne, ale jak widzimy skład w większości oparty jest na zawodnikach, którzy grali już w Ekstraklasie, cieszy, że z przodu będą grali Rybicki, Kasprzak oraz Visnjakovs a do tego jest jeszcze Broź, który nieźle prezentował się w sparingach. Nie wygląda więc to tak źle jak wielu wieściło.
Co do GKSu to tutaj również mieliśmy sporo ruchów kadrowych, z drużyny odeszli Budziłek, Fonfara, Wróbel, Napierała czy Sadzawicki czyli piłkarze, którzy w poprzednim sezonie byli kręgosłupem tej drużyny. W odróżnieniu jednak od Widzewa GKS do swojej drużyny sprowadził zawodników już ogranych w I lidze jak chociażby Bodziony, Ceglarz czy Kujawa.
Osobiście typuje jednak w tym spotkaniu Widzew. Owszem wiem, że Łodzianie na wyjazdach grają bardzo słabo, ostatniego ligowego wyjazdowego zwycięstwa trzeba szukać jeszcze w sezonie 2012/13 ale kto wie, może nowy sezon sprawi, że już na początku ta haniebna seria zostanie przerwana. Tym bardziej, że Widzew ma bardzo dobre statystyki meczów z GKSem, do tej pory oba te zespoły grały ze sobą 50 razy z czego Widzew wygrał 22 a GKS tylko 13. Inną ciekawą sprawą jest to, że GKS od momentu gdy znów pojawił się na zapleczu Ekstraklasy swoje premierowe spotkania przegrywał. Tak było w sezonie 2011/12 gdy przegrali z Termaliką Nieciecza u siebie 0-1, tak też było w sezonie 2012/13 gdy przegrali również u siebie z ŁKSem Łódź 1-2 i tak był w sezonie poprzednim gdy na wyjeździe ulegli Flocie Świnoujście 0-1. Liczę, że zgodnie z tradycją również ten sezon Katowice rozpoczną od porażki.
 
themarkos 30

themarkos

Użytkownik
GKS Katowice - Widzew Łódź

Dla mnie mecz który ma jednego faworyta. Widzew niby spadkowicz, ale kadrowo wygląda fatalnie, odeszli wszyscy doświadczeni i najstarsi to Broź i Kwiek którzy mają po 26 lat i łącznie 10 występów w Ekstraklasie. Do tego Visnakovs którego wożą po całej Europie, a koniec końców zostanie w Łodzi i pewnie po prostu jest zły na działaczy. Początek może miał niezły ale potem nie wybijał się ponad przeciętność, fatalna skuteczność w Ekstraklasie, a patrząc na poprzednie lata to w 1 lidze co się ma to trzeba strzelić. Na ławce postawili na Tylaka, gościa który pare lat nie trenował seniorów. I wreszcie obrazując cały bałagan Cacek ogłosił się prezesem i powiedział w jednym z wywiadów że miło by było za 2 lata zagrać w rozrywkach europejskich(sic!). Nie wydaje mi się żeby Widzew spadł, ale o awans na pewno nie powalczy. Według mnie jedenastka złożona z młodych(średnia pierwszego składu lekko powyżej 20 lat) i niedoświadczonych zawodników nie poradzi sobie w siłowej i mocno fizycznej 1 lidze. Nie widać kapitana tej drużyny który kiedy trzeba będzie to potrząśnie szatnią.

Drużyna Moskala jest zdecydowanym faworytem, dokonali paru roszad i zmienili ustawienie na bardziej mundialowe. Moskal to dobry trener i wydaje mi się że jak popracuje dłużej to powinien zrobić ten awans. Do tego GKS to drużyna własnego boiska, natomiast Widzew na wyjazdach grać po prostu nie potrafi. Według mnie nie ma innej możliwości niż

GKS @2.10✅

//ostatnie 20 minut umierali na tym boisku, mi oglądając przed telewizorem chciało się pić, no ale w końcu #pierwszaligastylżycia
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
arquisek 7,4K

arquisek

Użytkownik
GKS - Widzew BTS @ 1,83✅
Bet365


Zapowiada nam się ciekawy mecz w te popołudnie na zapleczu Ekstraklasy, do Katowic przyjeżdża ekipa Widzewa i będzie to ciekawy pojedynek nie tylko na boisku.

Ciężko wskazać faworyta, może minimalnym są gospodarze, ale nie jest powiedziane, że pokonają Widzew dość wysoko. Gieksa ma grać na 3 obrońców, co przy niezłej ofensywie gości może się skończyć utratą bramki. W ofensywie to wyglądało dość fajnie i zaliczyli całkiem niezłe wyniki.

Widzew w obronie nigdy nie był mocny i to się raczej nie zmieni, będą starać się odrabiać wszystko w ataku, co może spowodować braki z tyłu. Ciężka ekipa do ogarnięcia, nie mniej jednak coś powinni ukłuć. Jak dla mnie bramkowy remis.
 
tomeczekp90 157

tomeczekp90

Użytkownik
Przeglądając spotkania rozpoczynającej się I ligi w oko wpadło mi spotkanie suwalskich Wigier z olsztyńskim Stomilem.
Wigry solidnie przepracowały okres przygotowawczy wygrywając między innymi z obecnym liderem tabeli Ekstraklasy - Jagiellonią Białystok 1:0 po bramce Tuttasa oraz z wiceliderem litewskiej A-lygi - Trakai również rezultatem 1:0. Dodatkowo w rozgrywkach PP gracze Kaczmarka zwyciężali Lechię Zielona Góra (0:3) oraz Raków Częstochowa (0:1). Do kadry dołączył Tomasz Jarzębowski, którego doświadczenie powinno wnieść dużo dobrego w szykach defensywnych Wigier. Poukładana kadra jak i gra zespołu ma zapewnić Wigrom co najmniej utrzymanie na nowym froncie rozgrywek.
Co do Stomilu to mogę powiedzieć tyle, że jest to piłkarsko spadkowicz z I ligi. Dzięki braku licencji Kolejarza Stróże zdołali formalnie utrzymać się na zapleczu ekstraklasy. Nowy trener - Mirosław Jabłoński oraz kilka uzupełnień kadry w postaci Japończyka, Ukraińca i m.in. Tomasza Wełny znanego z występów m.in. w Polonii Warszawa czy Cracovii Kraków. Sparingi na papierze wyglądają przyzwoicie (ostatni z Polonią Lidzbark Warmiński wygrany wynikiem 8:1!), ale jak rezultaty mają się do ogólnej gry tej drużyny - nie wypowiem się. Jeżeli ktoś śledzi poczynania tej ekipy proszę o nakreślenie ich ogólnej dyspozycji.
Stadion Wigier to trudny teren dla obcych ekip o czym przekonać się mogły w zeszłym sezonie drużyny II ligowe. Uważam, że ten zespół w dniu jutrzejszym stać na ugranie w debiutanckim występie kompletu punktów. Kluczowym argumentem do gry na zwycięstwo Wigier jest ich postawa w starciu z wyżej notowanymi rywalami w meczach sparingowych.
Mecz rozgrywany o godz. 12.30... przy obecnej pogodzie ten fakt może mieć duży wpływ na ogólną dyspozycję obu ekip. Mimo gradu bramek w dzisiejszych meczach I ligowych w jutrzejszym spotkaniu Wigier ze Stomilem nie spodziewałbym się &quot;fajerwerków&quot;. Mój typ na to spotkanie po bardzo okazałym kursie to:
Wigry i pon. 2,5 bramki w meczu @4.33 ⛔
Bet365
 
pawelek78 1,7K

pawelek78

Użytkownik
Dyscyplina: Piłka nożna, Polska, II liga
Spotkanie: Pogoń Siedlce - Chojniczanka Chojnice
Godzina: 17:00
Typ: Pogoń Siedlce
Kurs: 2,25
bwin​
Dzisiaj na godzinę siedemnastą w Siedlcach zaplanowano mecz inaugurujący rozgrywki pierwszoligowe w Siedlcach. Na przeciw siebie wybiegną jedenastki miejscowej Pogoni oraz Chojniczanki Chojnice. Siedlce po sześćdziesięciu pięciu latach doczekały się zespołu na drugim poziomie rozgrywek. W 1949 na tym poziomie grał zespół pod nazwą KS Ognisko Siedlce. Zaznaczyć można fakt że Siedlce nie mają na swym koncie żadnego zwycięstwa ligowego na tym szczeblu. Czy dzisiaj kibice będą światkiem pierwszej wygranej ? Moim zdaniem jest ku temu szansa. Autem Pogoni w ubiegłym sezonie była gra na swoim obiekcie. Z siedemnastu rozegranych spotkań tracili punkty tylko w czterech. Dwukrotnie remisując i tyleż samo razy przegrywając. W meczach tych stracili tylko czternaście goli strzelając rywalom aż trzydzieści cztery, więcej na swoim obiekcie zaaplikował tylko Znicz Pruszków. Obiekt przy Jana Pawła gromadzi duże rzesze kibiców co jest atutem gospodarzy. Przejde może do stanu dzisiejszego. W drużynie z Siedlec nie ma aż tak spektakularnych wzmocnień. Moim zdaniem dwa najważniejsze to Maciej Tataj z Motoru Lublin w ubiegłym sezonie strzelił on dwadzieścia dwa gole. Drugi ważny transfer to Tomasz Lewandowski, ten twardo grający obrońca będzie wzmocnieniem linii defensywnej zespołu co pokazały sparingi potrafi też strzelać bramki. W pierwszym składzie zapewne na szpicy wybiegnie wspomniany już Tataj, Lewandowski też zapewne będzie pewniakiem do występu. W środku pola możliwe że zobaczymy Bramkostrzelnego Krystiana Wójcika i ściągniętego ze Znicza Pruszków Sebastiana Olczaka. Przed nimi zagra Demianiuk który bedzie wspierał Tataja. Jeśli chodzi o skrzydła to wielce prawdopodobne ze na lewej flance zobaczymy młodego Drażbę byłego gracza Jagielloni oraz na prawej Dziubińskiego. Obrona to wspomniany już Lewandowski, zabraknie Dybca który pauzuje za kartki więc zagra zapewne Grudniewski na flankach Ratajczak i co ciekawostka grający ostatnimi czasy nawet jako napastnik Kosiorowski. Takie są moje przypuszczenia co do składu w dzisiejszym spotkaniu. Jeśli chodzi o rywala najsilniejszą formacją wydaje się obrona. Do zespołu dokooptowano Przemysława Pietruszkę na lewą stronę defensywy i na środek Piotra Kieruzela z Floty co jeszcze ją wzmocniło. Zespół z Chojnic był ekipą która traciła mało bramek ale też i mało strzelali. W ubiegłym sezonie sporo remisowali na wyjazdach. dzisiaj liczę na zwycięstwo gospodarzy i doping kibiców który w ubiegłym sezonie był dwunastym zawodnikiem.
 
pestka7 7K

pestka7

Forum VIP
Dolcan Ząbki - Arka Gdynia
Typ: under 2,5
Kurs: 1,66
Bukmacher: bet365

W Ząbkach panuje aktualnie totalny ukrop. Na tą chwilę temperatura sięga +30 stopni i ciągle rośnie. Biorąc pod uwagę, że Arka ma zmienioną praktycznie całą 11 to można się spodziewać, że pierwsze 30 minut będzie przez obie 11 wykorzystane na &quot;zapoznanie się z rywalem&quot;. A co dalej? Każdy dobrze wie, że polska 1 liga to nie primera division i tu przy takim upale zawodnikom nie będzie &quot;lekko&quot; i może się zakończyć na maks 1/2 bramkach. Akcji niestety wiele nie ujrzymy, a mecz zapowiada się podobnie do tego z ubiegłego sezonu, kiedy to Arka zmierzyła się w 1 kolejce z Stomilem w Ostródzie (podobna temperatura, a wynik końcowy to 0:0)
Drugim ciekawym aspektem jest brak skutecznego napastnika po obu stronach. W Dolcania nie ma już Zjawińskiego, a w Arce jest jedynie Abbott, który przez cały okres przygotowawczy strzelił uwaga.... 0 bramek. Ja tam biorę ten typ z pocałowaniem ręki.
Składy na mecz:
Arka: Skowron - Kowalski, Marcjanik, Sobieraj, Warcholak - Łukasiewicz, Ława - Jagiełło, Lech, Calderon - Abbott
Dolcan: Kryczka - Cichocki, Klepczarek, Długołęcki - Prejs, Łuszkiewicz, Matuszek, Piesio, Świerblewski - Wiśniewski, Chałas
 
Otrzymane punkty reputacji: +9
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom