>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
Fortuna bonus

1 kolejka I ligi 27.07-28.07.2013

Status
Zamknięty.
pestka7 7K

pestka7

Forum VIP

No i nadszedł czas na zmagania w I lidze. W ubiegłym sezonie drugi raz z rzędu mogliśmy się przekonać ,że drużyny Niecieczy oraz Floty &quot;nie chcą&quot; awansu. Czy w tym będzie podobnie?
Do niewątpliwych faworytów do awansu trzeba zaliczać przede wszystkim zespoły Arki Gdynia,Olimpii Grudziądz oraz GKSu Bełchatów. Dużo namieszać może także Nieciecza.
Spośród beniaminków najwięcej powinna ugrać Wisła Płock, która wydaje się być najgrożniejsza z nowo przybyłych ekip II -ligowych.

W obecnym sezonie liga wydaje się być nezwykle wyrównana. Brakuje bowiem zespołów, które będą dostarczycielami punktów jakimi w ubiegłym sezonie były kluby ŁKSu,Warty czy też Polonii.

Jakie są wasze prognozy dotyczące spotkań 1 kolejki I ligi?

Zapraszam do dyskusji
 
Otrzymane punkty reputacji: +13
valverde 9,7K

valverde

Użytkownik
Co do Stomilu to w letnim okienku transferowym straciliśmy dwóch ważnych pomocników Suchockiego i Kaczmarka. Bez nich drużyna jest znacznie słabsza. W sparingach olsztyński klub praktycznie wszystko przegrywał, zaś najlepsza puentą obecnych możliwości kadrowych jest porażka po rzutach karnych w Pucharze Polski z Rozwojem Katowice (w regulaminowym było 0:0). Warto również zauważyć, że mecz z Arką odbędzie się w Ostródzie, gdzie gdyńscy kibice maja zjechać w liczbie 550 (wykorzystali maksymalną pulę biletów).
 
K 0

kazur91

Użytkownik
Moim zdaniem w tej kolejce najciekawiej zapowiada się spotkanie Floty Świnoujście z GKS-em Katowice.

W Katowicach wreszcie przychodzi normalność i klub zaczyna funkcjonować na normalnych zasadach. Udało się utrzymać skład z poprzedniego sezony, który całkiem dobrze radził sobie w rundzie wiosennej (odszedł jedynie Rakels), a udało się dokonać kilku wzmocnień pozycji najsłabiej obsadzonych. Był to spokojny okres przygotowawczy przed ligą, którego dawno w Katowicach nie było przez różne zawirowania z władzami klubu. Jestem strasznie ciekaw co z tego wyniknie, ponieważ skład na papierze wygląda bardzo ciekawie.

W Świnoujściu natomiast odeszło kilku kluczowych graczy z poprzedniego sezonu (Udarevic, Olszar, Niedziela) i wydaje się, że nie będą już tak groźni jak w poprzednich rozgrywkach, gdzie walczyli o awans do ostatniej kolejki. Jednak grają na swoim terenie, a to zawsze jest jakiś atut.

Ja osobiście wyczuwam tu typowy mecz na remis z wskazaniem na ekipę gości, która może w tym sezonie namieszać (jest do dość &quot;patriotyczne&quot; spojrzenie).

Flota Świnoujście - GKS Katowice

Typ: X @3.1 (bah)
ewentualnie: X2 @1.55 (bah)
 
jack4show 30

jack4show

Użytkownik
Pisałem analizę co do meczu Chojniczanki, ale przeglądarka sfixowała i wywaliło wszystko, anyway, Chojnice poprzedni sezon twierdza, u siebie bardzo mocni, przegrana w pucharach podobnie jak Kolejarz, ostatni sparing wygrany ze Stomilem 4:2, 2 bramki bylego już zawodnika Lecha Poznań Tomasza Mikołajczaka, dobre transfery ze strony Chojniczanki, o Kolejarzu Stróże dużo nie wiem, ale wydaje mi się, że porażka z Siarką Tarnobrzeg może obrazować ich formę, chociaż to tylko puchar , Kolejarz to doświadczona drużyna 1 ligi, natomiast Chojniczanka beniaminek, liczę na dobrą koncepcję trenera z Chojnic - Pawlaka, Mój typ to 1:0 dla gospodarzy kurs na win

Chojniczanka [email protected] bet365✅✅

Łatwo i przyjemnie ... wygrana 3:1 MKS !!!!
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
pestka7 7K

pestka7

Forum VIP
Warto również zauważyć, że mecz z Arką odbędzie się w Ostródzie, gdzie gdyńscy kibice maja zjechać w liczbie 550 (wykorzystali maksymalną pulę biletów).
Szkoda tylko , że wiadomi panowie nie przyznali nam pełnej puli 800 biletów (bo tyle miejsc liczy w Ostródzie klatka gości).
Arka to chyba główny kandydat do awansu. W zespole panuje świetna atmosfera, do składu na Stomil wraca Radek Pruchnik oraz Michał Szubert. Murawa w Ostródzie bardzo dobra więc Gdynianie powinni zaprezentować skuteczny ofensywny futbol. W sparingach wszystko wyglądało bardzo dobrze więc licze na podtrzymanie formy w lidze. Tak jak wspomniał kolega Valvarde w klubie nie ma już Kaczmarka oraz Suchockiego, którzy w ubiegłym sezonie robili całą gre Stomilowi. Z klubem pożegnał się także Baranowski oraz najlepszy strzelec w ubiegłym sezonie Paweł Piceluk. W sparingach Stomil zbierał solidne baty a jedyna wygrana padła w meczu z Sokołem Ostróda. Jeżeli Arka dobrze wejdzie w mecz powinna spokojnie przywieźć z Ostródy 3 punkty.
Stomil-Arka
Typ: Arka
Kurs: 2.25 (bet365)
+ za grosze
Arka(-1,5)
4,40 (bet365)
 
ramzesa 13,8K

ramzesa

Forum VIP
Z sobotnich spotkań spotkań najbardziej podoba mi się to w Grudziądzu. Czuję tam overowy wynik. W obu ekipach doszło do kilku zmian kadrowych.
Zacznę od gości i tu oczywiście największym osłabieniem jest powrót Cichockiego do Legii oraz odejście Koziary i Piątkowskiego. Najgorzej będzie zastąpić tego ostatniego, który w minionym sezonie dla Dolcanu zdobył 13 bramek. Cichocki który rozegrał kilkanaście spotkań również będzie musiał zostać zastąpiony.
Jak wiemy, Dolcan lubi grać i gra tym mocno taktycznym, &quot;włoskim&quot; systemem z trójką obrońców. Zauważyłem, że w sparingach trener Podoliński często sięgał po nowo pozyskanego Rafała Zembrowskiego. W Wiśle Płock trenerzy w nim nic szczególnego nie zauważyli, chociaż napiszę inaczej - nie było dla niego miejsca. Jest uniwersalny, bo może grać na prawej obronie i na środku, ale od biedy i na defensywnym pomocniku. W moich oczach jednak niczym się nie wyróżniał, a przez brak gry nie mógł dalej się rozwijać. Mam nadzieję, że przy charyzmatycznym trenerze Dolcanu nabierze trochę walorów, bo w Polonii dobrze się zapowiadał.
Do tego, że Legia będzie podrzucać kilku zawodników na wypożyczenie trzeba przywyknąć. Na pewno ktoś się będzie wyróżniał, ale mnie dużo bardziej ciekawi transfer Marcina Figiela. Chyba jeden z najlepszych piłkarzy Radomiaka w poprzednim sezonie. Ciekawy, przebojowy pomocnik, który powinien sprawdzić się w 1-ligowych warunkach. Dla drużyny z Radomia zdobył 7 bramek w minionych rozgrywkach.
W Grudziądzu nowym trenerem został Kafarski. Doszło 3 ciekawych zawodników - pomocnik Stomilu, Łukasz Suchocki, który w minionym sezonie zdobył 5 bramek i był wyróżniającą się postacią. Poza nim pozyskano dwóch doświadczonych napastników, Jakuba Zabłockiego oraz Macieja Kowalczyka (raczej Macieja K.). Jeśli chodzi o Zabłockiego to tu jest 50/50, bo z kolejnymi sezonami forma spada i coraz gorsze kluby sięgają po tego zawodnika. Maciej Kowalczyk... gdyby nie jego problemy życiowe to byłby transferowy strzał w &quot;10&quot;. Zawodnik gwarantuje masę goli w sezonie, ale zobaczymy jak wszystko się potoczy.
Dolcan w sparingach osiągał wysokie rezultaty, wręcz hokejowe, ale trzeba pamiętać o tym, że we większości spotkań grały dwa różne składy, a mecze czasami trwały ponad te regulaminowe 90 minut.
Olimpia u siebie powinna być silna do czego nas przyzwyczaiła, ale na inaugurację oczekuję solidnego spotkania. Pogoda jest dobra do grania i piłkarze nie mają na co narzekać. Obie drużyny da się oglądać i szczególnie warto chwalić tu Dolcan. Podoliński robi tam świetną robotę. Sam potrafi wyszukiwać świetnych zawodników, których można sprowadzać za psie pieniądze. Po takim kursie wchodzę w overa. Obrona Dolcanu musi się jeszcze dotrzeć, ale ofensywie nie ma czego zarzucić.
Olimpia Grudziądz - Dolcan Ząbki
Powyżej 2,5 gola 2,37 Williamhill ✅ 0:5
 
Otrzymane punkty reputacji: +8
janek-bambo 136

janek-bambo

Użytkownik
Myśle , ze warto zagrac dubel Bełchatów + Termalica. Mimo iż kibicuje Puszczy to podobnie jak Chojniczanka frycowe muszą zapłacić. Rywale wymagający bo obie drużyny , zarówno Bełchatów jak i Nieciecza z aspiracjami na ekstraklase. Puszcza ma ciekawą drużyna ,ale mając w perspektywie mecz wyjazdowy ze spadkowiczem z ekstraklasy to nie widzę tego dobrze. Na zdobywanie punktów przyjdzie czas , póki co trzeba poznać warunki I ligii.
 
szef-elity 20,8K

szef-elity

Użytkownik
Miałem grac -0,25 na Arkę ale miałem swoje problemy i teraz nie ruszam przedmeczowo,
bo tylko stracę, więc dałem coś takiego
Miedź x2 + Arka x2 2,08 1/10 bet365
Wisła Płock wraca do 1 ligi i zacznie od meczu z kandydatem do awansu,
nie wiem dlaczego aż takim faworytem jest zespół z Płocka, na Miedź DNB jest za wysoko,
+0,25 po 1,8 jednak mi się nie kalkuluje, więc dorzuciłem Arkę na ako.
Stomil ma swoje problemy, ale pamiętam, że na wiosnę wygrał w Gdyni,
wolę obejrzeć mecz i coś ewentualnie dorzucić.
Z pozostałych spotkań, -0,25 w stronę Sandecji, nie ma Tuszyńskiego w ataku,
ale zespół z Brzeska stracił więcej graczy.
Reszta live.
 
anzelmo 137,6K

anzelmo

Użytkownik
Poland » Division 1 » Olsztyn - Arka Gdynia 27 Jul 2013, 16:00
Arka ⛔
2,2
William Hill

Inauguracyjna kolejka w I lidze zapowiada sie bardzo ciekawie- mam na oko 2 spotkania na których sie skupie. 1 to Stomil-Arka-Arka to chyba główny kandydat do awansu,W zespole panuje bardzo dobra atmosfera.Dobra gra w sparingach.Bardzo ważnym czynnikiem jest ze mecz odbędzie sie na neutralnym terenie w Ostródzie.Gospodarze tego meczu nie sa w najwyżej formie sporo przegranych spotkań sparingowych -porażka z niżej notowanym Rozwojem w pucharze polski , plus strata 2 kluczowych zawodników... nie najlepiej wróża jutro Stomilowi.Arka powinna szybko zdominować rywali, narzucić swój ofensywny styl gry i spokojnie wygrać to spotkanie.Kursy bardzo ciekawe i warte zagrania.
 
mfl 439

mfl

Użytkownik
Sandecja Nowy Sącz vs Okocimski Brzesko
typ 1 @ 2.00
buk: bet365
Według mnie prawdziwa perła jutrzejszej, inauguracyjnej kolejki 1 ligi polskiej.
Łącząc fakty i moją ogólną opinię na temat w/w klubów kurs zaproponowany na wygraną gospodarzy jest b. dobry.

*UBYTKI bardziej znaczące :
SANDECJA: Patryk Tuszyński (N) 14/6 , Petar Borovićanin (O) 7/1, Piotr Mroziński (P) 23/0, Marcin Kowalski (O)16/0, Wojciech Mróz (P) 21/1
OKOCIMSKI: Paweł Smółka (N) 20/7, Tomasz Ogar (N) 24/2, Iwan Łytwyniuk (P) 30/3 , Dawid Kucharski (O) 14/2 , Jakub Kowalski (P) 13/0 , Piotr Koman (P) 15/2 , Valentin Jeriomenko (P) 14/0, Bartosz Flis (N) 14/2, Daniel Chyła (P) 14/0, Damian Byrtek (O) 13/1
Jeśli chodzi o taktykę transferową to włodarze Sandecji wdrożyli do drużyny generalnie kilku juniorów starszych, którzy radzili sobie bardzo dobrze w lidze makroregionalnej. Prezes podkreśla, że Nowy Sącz słynie ze zdolnej młodzieży która bedzie dostawała więcej szans.
W Okocimskim natomiast wielka zbieranina. &quot;Piwosze&quot; pościągali kilku młodych z klubów krakowskich, Bartosza Sobotkę z Gieksy, Konrada Cebulę, nigeryjskiego obierzyświata Sani Goringo Abubakara (r. 1985) , który zwiedził już 10 klubów w swojej karierze a ostatnio reprezentował 3 ligowy klub LZS Piotrówka, czy też Patmore Shereni (r. 1984) , narodowość: Zimbabwe , również z 3 ligowej LZS Piotrówka
Piwosze ściągnęli wieeelu graczy. Niektórzy młodzi może i dadzą radę, ale generalnie ich transfery ocenię jako zbieraninę, aby tylko kimś zagrać w lidze. Nie widzę tu jakiejś przemyślanej strategii. Piłkarze im pouciekali, a niektórzy solidni poszli nawet grać do 2 ligi wschodniej. Źle to świadczy o tym klubie.
*TRENER OKOCIMSKIEGO BRZESKO:
Od 27 czerwca trenerem OKS został Piotr Stach (39 l.)
Ostatnim klubem który prowadził było Zagłębie Sosnowiec.
Od 1.07.11- 03.10.11 czyli równe 3 miesiące!
dlaczego tak krótko? Oto bilans w Sosnowcu: 1-3-8
Trener bez sukcesów, pracuje z tą zbieraniną dopiero miesiąc czasu.
* PUCHAR POLSKI:
Puszcza Niepołomice 2-0 Okocimski Brzesko
Polonia Bytom 1-2 Sandecja Nowy Sącz
*BEZPOŚREDNIE SPOTKANIA:
24.04.13 Okocimski Brzesko 0-1 Sandecja Nowy Sącz
19.09.12 Sandecja Nowy Sącz 4-3 Okocimski Brzesko
Podsumowując: Inauguracja ligi, mecz w Nowym Sączu, rozsądniej budowana, stabilniejsza drużyna Sandecji w mojej ocenie wygra to spotkanie.
 
ostry1555 26

ostry1555

Użytkownik
Dyscyplina: Piłka Nożna - Polska, I liga
Spotkanie: Chojniczanka Chojnice - Kolejarz Stróże
Typ: 1
Kurs: 2.10
Bukmacher: Sportingbet
Analiza: 1. kolejka I ligi i mecz, w którym beniaminek Chojniczanka Chojnice podejmuje Kolejarza Stróże. Wiadomo - pierwszy mecz na tym szczeblu i Chojniczanka zrobi wszystko, aby zdobyc komplet punktów. Głowny argument na granie za Chojnicami to bilans meczów u siebie w tamtym sezonie 15-1-1 34:6 robi wrażenie. Gospodarze dokonali ciekawych ruchów transferowych, mam na myśli tutaj Błażeja Radlera, który moim zdaniem pokieruje defensywą Chojniczan, czy pomocnika Ostalczyka, który można powiedziec, że jest już doświadczony na tym poziomie. Kolejarz to z kolei średniak, który co sezon bije się o utrzymanie - jak narazie z powodzeniem. W tamtym sezonie zajęli 11. lokatę zdobywając 50 pkt. Myślę, że Chojniczanka dobrze wejdzie w sezon i zdobywajac komplet pkt. potwierdzi, że jest w stanie spokojnie grac na tym szczeblu. Ostatnio grałem w kierunku Puszcz Niepołomice w starciu z Okocimskim i się sprawdziło. Mam nadzieje, że również będzie tak tym razem!
✅✅✅ 3-1
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
keyst 149

keyst

Użytkownik

Dyscyplina:
I Liga
Spotkanie: Stomil Olsztyn - Arka Gdynia
Typ: 2
Kurs: 1.94
Bukmacher: Betsson
Po rozpoczęciu rywalizacji w T-Mobile Ekstraklasie czas na inauguracje pierwszej ligi. Sezon 2013/14 zainauguruje spotkanie Wisły Płock z Miedzią Legnica następnie Stomil Olsztyn podejmie Arkę Gdynia i właśnie tym spotkaniem chciałbym się zając. Stomil gospodarzem jest jedynie &quot;na papierze&quot; w rzeczywistości spotkanie zostanie rozegrane na neutralnym terenie w Ostródzie, wszystko to, aby umożliwić przyjęcie kibiców gości, gdyż trybuna gości na stadionie w Olsztynie jest czasowo wyłączona z użytku. Cele obu klubów znajdują się na zupełnie przeciwległych biegunach drużyna z nad morza ma aspirację na grę w Ekstraklasie po udanej rundzie wiosennej zeszłego sezonu (10 zwycięstw, 3 remisy i 4 porażki) trzon zespołu został utrzymany kluczowi gracze pozostali w zespole, ponadto zespół wzmocnił siłę ofensywną takimi zawodnikami jak A.Aleksander czy Ł.Jamróz. Sytuacja wygląda zupełnie inaczej w klubie z Olsztyna do zespołu jedynie z większym CV dołączył D.Kucharski, który niegdyś grał w szkockiej lidze, natomiast zespół opuścili m.in. Ł.Suchocki, P.Kaczmarek, P.Baranowski, M.Glanowski, P.Piceluk co w sumie daje dam sumę 117 występów w barwach Stomilu. Drużyna z Warmii i Mazur będąc w roli gospodarza bardzo ciężko przychodzi zdobywanie punktów w ubiegłym sezonie na siedemnaście meczy udało się wygrać zaledwie dwa. Obie drużyny dysponują zupełnie innym bagażem doświadczenia zawodnicy Arki na poziomie ekstraklasy rozegrali łącznie 584 mecze dla porównania gracze Stomilu rozegrali takich spotkań tylko 219. W meczach przedsezonowych piłkarze ze Stomilu prezentowali się bardzo słabo w dziewięciu spotkaniach, aż osiem zakończyło się ich porażkę, z kolei &quot;Arkowcy&quot; nie zaznali goryczy porażki. Dla obu drużyn to nie będzie pierwszy mecz o stawkę w sezonie 2013/14, ponieważ obie drużyny kilka dni temu wystąpiły w I rundzie PP z różnymi skutkami. Stomil po bezbramkowym remisie odpadł po rzutach karnych z Rozwojem Katowice, przeciwnie natomiast piłkarze z Gdyni, którzy po zwycięstwie 2-1 z Pelikanem Łowicz awansowali do następnej rundy. Podsumowując boiskowe doświadczenie, obecna forma, potencjał zespołu wszystko to przemawia za Arką Gdynia nawet gra w roli gospodarza nie jest korzystny dla Stomilu.​
Przewidywane składy:
Stomil Olsztyn: Piotr Skiba - Janusz Bucholc, Dawid Kucharski, Rafał Remisz, Kamil Hempel, Bartosz Papka, Łukasz Jegliński, Paweł Głowacki, Grzegorz Lech, Tomasz Bzdęga, Szymon Kaźmierowski.

Arka Gdynia:
Michał Szromnik - Dawid Kubowicz, Krzysztof Sobieraj, Michał Marcjanik, Piotr Tomasik, Marcus da Silva, Radosław Pruchnik, Marcin Radzewicz, Tomasz Jarzębowski, Mateusz Szwoch, Arkadiusz Aleksander.
 
maite-radar 23,9K

maite-radar

Użytkownik
Stomil - Arka
Stomil NIE STRZELI @2,45 Unibet
✅ ✅ ✅
Wiele o tym spotkaniu zostało już powiedziane tak więc z mojej strony bardzo szybko. Stomil więcej osłabień niż wzmocnień, do tego obcy teren (Ostróda), ale i kibice drużyny przeciwnej w większej ilości. Wszystko składa się na to, by formalni gospodarze dzisiejszego widowiska faktycznie bramki nie zdobyli. W poprzednim sezonie Arka u siebie uległa 0:1, ale za to na stadionie Stomilu trafiła dwukrotnie, nie tracąc żadnej bramki. Mocno przebudowana i odmłodzona ekipa z Olsztyna może nawet pokusić się o jakieś przyzwoite miejsce w tabeli (ich szans upatruje w Lechu i Kaźmierowskim), ale to jeszcze nie pora. Dzisiaj nie powinno nic wpaść.
 
lukasz.wgw 288

lukasz.wgw

Użytkownik
GKS Tychy - Górnik Łęczna 2 @3 ekhm, 2:0...
Obie drużyny miały okazję zagrać przeciwko sobie dość niedawno bo było to podczas ostatniej kolejki 1 ligi na początku czerwca. Wtedy to padł wynik remisowy (0:0). Jednak teraz z tamtych zespołów niewiele zostało - w obu dokonano sporych roszad.
Ponoć w drużynie Górnika nastroje są bojowe. Drużyna przeszła nie małą rewolucją poczynając od zmiany trenera poprzez kadrę a kończąc na nazwie gdzie powrócono do historycznej. Trenera Rzepkę zastąpił znany z polskich boisk Szatałow a kadrę opuściło 14 zawodników, na ich miejsce oczywiście przyszli nowi tacy jak np. Bielak - podstawowy obrońca Ruzomberoku, Kozacuks - łotewski pomocnik pozyskany z Daugavy Ryga, Bonin, Niedziela, Sasin, Szmatiuk - znani z ekstraklasy a dodatkowo jeszcze kilka dni temu wypożyczono z Pogoni młodego Tadrowskiego. Na ten mecz pucharowy nie ma co patrzeć bo Górnicy ewidentnie go olali wysyłając do Warszawy na mecz z Ursusem głębokie rezerwy - głównie chłopaków z rocznika 94/95... Fala krytyki już na nich spadła (może nie tyle co na piłkarzy bo oni zrobili co mogli ale na zarząd i sztab za takie podejście) więc dziś pewnie będą chcieli się zrehabilitować.
Do tyskiego klubu dołączyło dziewięciu graczy, tacy jak np.: Krajanowski, Gąsior, Dzięgielewski, Król. Główną zmianą w porównaniu z minionym sezonem jest jednak zmiana na stanowisku szkoleniowca GKS - Piotra Mandrysza zastąpił Tomasz Fornalik. Z Tychami pożegnali się natomiast Jakub Bąk, Bartłomiej Babiarz, Mateusz Kupczak, czy Maciej Mańka. Tyscy piłkarze premierowy mecz zagrali również w pucharze wygrywając w Tomaszowie z tamtejszą Lechią 2:1 (co by wskazywało, że nowemu trenerowi udało się poukładać drużynę).
Warto dodać, że obie drużyny bez problemów kadrowych.
Wiadomo to pierwszy mecz i cuda się mogą dziać ale spróbuję po takim kursie na drużynę z lubelszczyzny. Można też spróbować zabezpieczyć się przed remisem i zagrać DNB (na 3 spotkania 2x padał właśnie wynik remisowy).​
 
giedezet 398

giedezet

Użytkownik
Flota - GKS typ: 1 @ 2,25 Unibet 1:0 ✅ łatwe trzy oczka Floty, najmniejszy wymiar kary dla gości
Przy tym meczu od razu zwracam uwagę, na historię spotkań tych drużyn. Górą zawsze byli gospodarze pojedynków, jedynie sezon 11/12 to dwa bezbramkowe remisy. Flota kilka ubytków przed sezonem. Najistotniejsze Aleksander, Olszar, Kasprzik i Fryc. Moim zdaniem Wyspiarze w dalszym ciągu dysponują solidną drużyną, która powinna być w czołówce ligi. Kluczowe dziś będzie wyłączenie z gry Pitrego, który jest asem w talii Góraka. Na wyspie zawsze trudno o punkty i uważam, że przeciętna Gieksa nie zdoła zabrać do Katowic choćby oczka.
 
ramzesa 13,8K

ramzesa

Forum VIP
Mecz GKS-u Tych z Łęczną może być jednym z lepszych spotkań w tej kolejce. Szkoda, że nie pokazują go w Orange Sport. W obu ekipach doszło do sporych zmian. Przede wszystkim trzeba wspomnieć o roszadach na ławkach trenerskich. Tyszanie od nowego sezonu będą prowadzeni przez Tomasza Fornalika, brata naszego selekcjonera. Zaliczył totalny falstart trenerski z Ruchem i zobaczymy jak wyjdzie to w nowym sezonie, na niższym szczeblu. Naprzeciw siebie będzie miał nielichego konkurenta, bo Górnika Łęczna (wrócili do dawnej nazwy) będzie trenował Jurij Szatałow.
Jeśli chodzi o zmiany szatniowe, to do Górnika dołączyło kilku ciekawych piłkarzy. Oczywiście najgłośniej było o przejściu Grzegorza Bonina czyli jednego z najbardziej przecenianych piłkarzy w Ekstraklasie w ostatnich latach. Jestem bardzo ciekaw tego jak zaprezentuje się na szczeblu niżej. Poza nim doszło trzech doświadczonych zawodników, a są nimi Paweł Sasin (Dolcan), Bartłomiej Niedziela (Flota), Maciej Szmatiuk (GKS Bełchatów). Ten ostatni po rundzie jesiennej był przesunięty do zespołu rezerw. Szatałow znany jest z twardej ręki, który potrafi w razie czego zjechać zawodnika. Do zespołu dołączył również wielki &quot;talent&quot; Julien Tadrowski, który w Pogoni nie wypalił. Żeby nie było mało to dołączyło również dwóch turystów - Nokolajs Kozačuks i Lukas Bielak. Resztę składu uzupełniono młodzieżowcami.
Podobają mi się również wzmocnienia GKS-u. Ciekawie wygląda to w ofensywie, bo pozyskano Bartosza Flisa, który bardzo dobrze się zapowiadał, ale liczę, że odpali. Do tego do Tyszan dołączył polski &quot;Cristiano Ronaldo&quot; czyli Daniel Mąka. Pajac, nie pajac, ale na 1 ligę jest to w pełni wartościowy zawodnik, który przydałby się w każdym zespole. Na koniec z ofensywnych zawodników został Paweł Smółka, który ostatnio grał w słabiutkim Okocimskim. Przy słabych asystentach potrafił zdobyć 8 bramek co uczyniło go najlepszym strzelcem w zespole. Oczywiście stracili również kilku dobrze zapowiadających się piłkarzy oraz doświadczonego Piotra Rockiego. O tych wzmocnieniach można gadać i gadać.
Podsumujmy to wszystko. W Łęcznej brakuje mi jakiegoś dobrego napastnika, ale linia pomocy jest imponująca. Kilku ligowych wyjadaczy w połączeniu z dobrze zapowiadającymi się młodzieżowcami może zaprocentować. Do tego trenerski kunszt Szałatowa również zadziała na plus. Co trzeba będzie dograć? Linię obrony. Odeszło czterech zawodników, którzy regularnie grali w obronie - Stefańczyk (14 spotkań, dołączył w połowie sezonu), Midzierski (34 spotkania, podstawowy obrońca, odszedł do Miedzi grać pierwsze skrzypce, a przecież Miedź bije się o awans), Pielach (zagrał w 17 spotkaniach), Sołdecki (30 spotkań, przeszedł do Termaliki). Jak widać obronę trzeba będzie przebudować. Linia pomocy jest jednak bardzo silna i powinna wspierać atak. Okocimski wczoraj bez napastnika strzelił 2 bramki Sandecji.
Kadra GKS-u jest bardzo wyrównana. Na każdej pozycji jest praktycznie po dwóch zawodników. Fajne wzmocnienia w ataku powinny się zwrócić. Liczę na dobry mecz i bramki. Faworyta tu nie ma. Łęczna słabo grała na wyjazdach w poprzednim sezonie. Zobaczymy co z tymi zrobi Szatałow. Fornalik również po raz kolejny może zaliczyć falstart.
GKS Tychy - Górnik Łęczna
Powyżej 2,5 gola 2,37 Williamhill ⛔ 2:0
 
maite-radar 23,9K

maite-radar

Użytkownik
GKS Bełchatów - Puszcza
Remis do przerwy @2,15 Expekt ⛔
Puszcza (+1,5) @1,43 Bet365
✅
Dziesięciotysięczne Niepołomice doczekały się w końcu gry na zapleczu Ekstraklasy. I od razu może czekać je wielki szok, bo na inaugurację grają przecież z ekipą która przed rokiem występowała dwie klasy rozgrywkowe wyżej, a więc drużyną z Bełchatowa. Mimo wszystko kursy chyba są przesadzone, a Bełchatów faworyzowany jest niepotrzebnie. Obie drużyny przemeblowane kadrowo, ale na pewno ucierpiał na tym bardziej Bełchatów tracąc między innymi Madeja, Kosznika, Nowaka czy Michalskiego. Szczerze powiedziawszy to nie wiem jak sytuacja z Zubasem, może ktoś pomoże? Niemniej jednak typ grania warty, bo Puszcza od bodajże 15 spotkań o stawkę nie przegrała, co robi WIELKIE wrażenie na przeciętnym Kowalskim. Nie powinno być wielkiego zaskoczenia, nie zdziwię się jak mecz zakończy się wynikiem nawet 0-0.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom