>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
  • Polecamy się zapoznać
    Regulamin czatu

  • Nowy Projekt na Forum
    WASZE BETY - MOJE KUPONY!

  • EURO 2024 zbliża się wielkimi krokami, wzorem ostatniego Mundialu również na zbliżające się Mistrzostwa Europy wraz z naszymi parterami przygotowaliśmy konkursy na wszystkie spotkania tego turnieju oraz dwa osobne Typery
    BETFAN Typer EURO Niemcy 2024
    forBET EURO 2024 Expert
    W pierwszym uczestnicy zostali wyłonieni w eliminacjach i nie ma już możliwości dołączenia do Typera, natomiast drugi konkurs jest dla wszystkich użytkowników Forum, więc zachęcam do udziału.

    Ogólnie na wszystkie konkursy jest rekordowa suma nagród wynosząca 12 800 PLN oraz ponad 800k punktów reputacji!

    Do odbioru nagród potrzebne są konta u naszych Partnerów, dlatego jeżeli jeszcze nie masz konta u któregoś ze sponsorów konkursów to zachęcam do założenia ich z linków podanych poniżej

    Betters TUTAJ!
    forBET TUTAJ!
    Betfan TUTAJ!
    Betclic TUTAJ!
    Fortuna TUTAJ!
    Betcris TUTAJ!
    Fuksiarz TUTAJ!

1. kolejka T-Mobile Ekstraklasy 18.07 - 21.07.2014

R 4,1K

robson1416

Forum VIP

Bet365​

Zapraszam do typowania, analizowania​


Nowy sezon ekstraklasy czas rozpocząć. I kolejka, czyli mecze faworytów do końcowego wygrania ligi na własnym boisku. Legia podejmie Bełchatów, Lech Poznań podejmie Piasta Gliwice. Tutaj bukmacherzy wystawili kursy poniżej 1.5, wskazując nam faworytów i o ile Legia z Bełchatowem poradzi sobie w mojej opinii, to już Lech nie wiadomo, a zwłaszcza po takim kursie ;)

Ciekawie też wygląda Lechia Gdańsk, która zakupiła 12 nowych piłkarzy, są oni indywidualnie na pewno dobrzy, byliby wzmocnienie dla każdego klubu, ale czy odnajdą się od razu na boisku tego nie wiadomo.

I mnie jako kibica Śląsk interesuje również jak poradzi sobie ekipa z Wrocławia w pierwszych kolejkach bez Marco Paixao.
 
R 4,1K

robson1416

Forum VIP
Jagiellonia Białystok vs Lechia Gdańsk
Over 2.5 @ 2.08 marathobet
Over 3.0 @ 2.85 bet365
Lechia Over 1.5 @ 2.50 bet365​

Nareszcie nastał czas Ekstraklasy ;).
Jagiellonia Białystok, drużyna grająca ciekawą piłkę mało brakowało i mielibyśmy ich w czołowej &quot;8&quot; poprzedniego sezonu.
Przybyli: Radosław Jasiński, Povilas Leimonas, Sebastian Madera, Patryk Tuszyński, Marek Wasiluk oraz kilku juniorów.
Niestety, z drużyny odeszło kilku znaczących zawodników. Na pewno Balaj, Bandrowski, Dźwigałą (Lechia), Ugochukwu Ukah, Plizga oraz Tosik.
Ciekawym transferem jest Tuszyński nie źle zapowiadający się zawodnik, razem z Danim mogą coś zdziałać, choć braki w postaci Dźwigały, Plizgi mogą być ciężkie do zastąpienia. Zwłaszcze że odeszli nie tylko oni, wymieniłemm najważniejsze ubytki, odszedł też n Rajalakso czy Popkhadze.
Lechia Gdańsk czyli prawdziwy król polowania przerwy między sezonowej, przyszło wielu graczy, którzy mogą stanowić o sile drużyny. Jednak czy zdążą się zgrać oto jest pytanie ;).
Do ekipy dołączyli. Aleksic, Borysiuk, Buksa, Diogo Ribeiro z Bragi, Duda, Dźwigała, Łukasik, Kacajew, Pawłowski z Malagi, Tiago Valente, Dariusz Trela oraz Mateusz Możdzeń dwa dni temu. Można powiedzieć, że ekipa zacna, ale pytanie jest takie czy odpalą od razu czy się zgrają, jeśli tak to moim zdaniem na luzie ekipa ta doskakuje poizomem do Lecha Poznań. Czy zagrozi Legii? Raczej nie w tym sezonie, ale jeśli drużyna się rozwinie to za rok, dwa czemu nie.
Odeszli natomiast: Krzysztof Bąk, Buzała, Dawidowicz, Deleu czy Madera. Straty te nie są jakieś znaczące powiedziałbym, że szkoda jest mi tylko Tuszyńskiego, który byłby na pewno dodatkową opcją w Gdańsku.
Przewidywane składy:
Jagiellonia Białystok
: K.Baran - Modelski, M.Baran, Wasiluk, Straus - Pawłowski, Grzyb, Leimonas, Gajos - Tuszyński, Piątkowski
Lechia Gdańsk: Dariusz Trela – Marcin Pietrowski, Rafał Janicki, Tiago Valente, Nikola Leković – Maciej Makuszewski, Ariel Borysiuk, Stojan Vranjes, Piotr Wiśniewski, Bartłomiej Pawłowski – Zaur Sadajew
Zawisza Bydgoszcz vs Korona Kielce
Over 2.5 @ 2.22 marathobet
Over 3.0 @ 3.20 bet365​

Zawisza, rewelacja poprzedniego sezonu wchodzi w kolejnym sezonie z nadzieją na powtórzenie wyniku z poprzedniego sezonu. Już uczynili krok w stronę dobrego sezonu, pokonali w meczu Sparingowo-pucharowym Legię 2:3, prezentując nie zły styl.
Na pewno ich problemem jest brak Masłowskiego, którego nie ma już jakiś czas, starają się łatać jego brak różnymi wariantami, co ciekawe nie wychodzi to najgorzej.
Do zespołu dołączyli: Bramkarz - G. Sandomierski, Mica - pomocnik (który wg prezesa Osucha ma być gwiazdą ligi, zobaczymy), Wagner, Samuel Araujo oraz powrót do drużyny zaliczy Goulon, który borykał się z długą kontuzją.
Odeszli: Lewczuk - Legia, Dudek, Abbott, Skrzyński - koniec kariery.
Największą stratą jest Lewczuk, dobry zawodnik, który poszedł do zespołu mistrza Polski przy okazji osłabiając drużynę Zawiszy ;).
Korona Kielce w porównaniu z poprzednim sezonem nie wiele zmieniła skład i filozofię gry. Odszedł Lenartowski, Stano , kontuzjowany jest Zbigniew Małkowski.

Przyszedł za to Leandro, Boliguibia Ouattara, Aankour. Dwóch pierwszych graczy to wzmocnienia obrony w miejsce Stano oraz Lisowskiego. Czy to zda egzamin nie wiadomo. W meczach sparingowych stracili tylko jedną bramkę z Rakowem Częstochowa, potem na 0 z Rubinem Kazań U21, Niecieczą oraz Podbeskidziem.
Przewidywane składy:
Zawisza Bydgoszcz:
Sandomierski – Ziajka, Joshua Silva, A. Pereira, Petasz – Luis Carlos, Drygas, Strąk, Álvarinho – Wójcicki, Vasconcelos
Korona Kielce: Małecki – Golański, Malarczyk, Ouattara, Leandro – Kiełb, Petrov, Marković, Jovanović, Pylypchuk – Khizhnichenko
Zagram też rożne w spotkaniu Lech vs Piast, bo obie drużyny ostro nabijają, ale nie ma jeszcze kursów w bet365
 
Otrzymane punkty reputacji: +21
themarkos 30

themarkos

Użytkownik
Legia Warszawa - GKS Bełchatów
Już za tydzień startuje najlepsza liga na świecie, a ja pochyle się nad spotkaniem mistrza Polski z mistrzem I ligi. Na początek bilans sparingów obu drużyn:​
Legia:
3 zwycięstwa - 1 remis - 0 porażek bramki: 7-1 najlepsi strzelecy : Sa,Kucharczyk (2 bramki)​

GKS:
3 zwycięstwa - 3 remisy - 1 porażka bramki: 14-8 najlepsi strzelcy: Ma.Mak,Telichowski,Ślusarski,Turkovs(2 bramki)​


Do Legii dołączyli: Budziłek, Piech, Lewczuk, Ronan i Szwoch ,a odeszli Łukasik i Skaba.
GKS wzmocnił się Telichowskim, Ślusarskim, Mójtą i Zubasem, a stracił Wilusza, Michalaka i Podleśnego.

Przed meczem pewnie wielu wskazuje że to spotkanie może zakończyć się tylko jednym wynikiem - pewnym zwycięstwem Legii. Ja natomiast będę liczył na niespodziankę.

W takim meczu GKS na pewno cofnie się i będzie wyczekiwał na kontry za które odpowiedzialni będą bracia Mak mający za sobą świetny sezon w I lidze(łącznie 20 bramek i 17 asyst), także stałe fragmentu gry mogą decydować o wyniku końcowym a tam GKS ma Mójtę ze świetną lewą nogą oraz dobrze grających głową Baranowskiego, Telichowskiego, Barana czy Ślusarskiego. Za GKSem przemawia też historia spotkań przy Łazienkowskiej(3 zwycięstwa Legii, 3 remisy, 3 zwycięstwa GKSu bramki:16-10), ostatnia porażka w 2008 roku.

Każdy wie jaki potencjał ma Legia i ona bezsprzecznie jest faworytem tego spotkania. Jednak jak ekstraklasa pokazuje tutaj niema faworytów. Szczerze nie zdziwię się jeśli skład Legii na ten mecz będzie bardziej zbliżony do tego z Superpucharu niż do tego z St. Patrick, możliwe że dopóki Legia będzie biła się o LM to liga będzie traktowana ulgowo(bo i tak gramy o 1,5 pkt)

Nie wiem jak reszta ale ja widzę tutaj szanse na niespodziankę więc typuje GKS Bełchatów @ 6,75 STS

Jeszcze prawdopodobne składy, chociaż wytypować skład Legii to będzie cud.

Legia: Kuciak - Broź, Rzeźniczak, Lewczuk, Brzyski - Kucharczyk, Vrdoljak, Jodłowiec, Radović - Saganowski, Piech

GKS: Malarz - Basta, Baranowski, Telichowski, Mójta - Mak, Baran, Poźniak, Szymański, Mak - Ślusarski​
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
nr69 1,4K

nr69

Użytkownik
Jak dla mnie ciekawym betem jest postawienie na Lechię. Niby skład niezgrany, niby wiele transferów, ale to co zrobili z Panatinaikosem Ateny, robi szacunek. Jaga strasznie cienka, obrona dziurawa(Madera, Wasiluk, Jasiński, Modelski, Baran) nie robi wrażenia. Nie ma Pazdana, Quintana kontuzja, Dzalamidze wraca dopiero do rytmu sparingowego. Tuszyński w ataku i 0 alternatyw. Moim zdaniem ekipa z Gdańska, którą może być w najbliższych latach konkurencją dla Legii i Lecha powinna spokojnie wygrać w Białymstoku.
Lechia @ 2.60 WH
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
arquisek 7,4K

arquisek

Użytkownik
Jagiellonia - Lechia 2 @ 2,50
Bet365


Robi się powoli masówkę na Lechię, no ale nie widzę powodów, by się dziwić. Już dużo przede mną zostało opisane. Osobiście obawiałem się o zgranie i jak gra będzie wyglądać po tym, jak do drużyny przyszło wielu nowych zawodników. Odpowiedź dostałem bardzo szybko widząc wczorajszy wynik z Panathinaikosem, w którym Gdańszczanie wygrali aż 4:0. Wcześniejsze mecze też pozytywnie poza porażką z Lechem, dobry mecz z APOEL-em, gdzie mecz zakończył się rezultatem 1-2 i wygrana z Górnikiem 3-1. Jak na tyle transferów i brak zgrania to wyniki bardzo dobre i to moim zdaniem powinno wystarczyć na dość mizerną Jagiellonię, która nie pokazała nic dobrego w meczach przygotowawczych. Wiadomo, że pierwszy mecz w sezonie i może być różnie, ale na papierze to Lechia jest znacznym faworytem i po takim kursie warto grać.
 
A 0

arekc

Użytkownik
Śląsk-Ruch 1 @ 2,00
Niebiescy zazwyczaj nie mają najlepszego początku w sparingach grają słabo i będą po meczu kwalifikacyjnym do Ligi Europejskiej z FC Vaduz pamiętam jak się skończyło po ostatnich wojażach Ruchu w europie zajęli wtedy 15 miejsce w lidze, natomiast Śląsk to dla mnie wielki przegrany z poprzedniego sezonu tym razem zrobią wszystko żeby do tej 8 się dostać
Podbeskidzie- Pogoń 1 @ 2,35
Podbeskidzie dokonało kilku ciekawych transferów wrócił Demjan , Patejuk jest Idrissa Cisse,Pazio ze znaczących zawodników odszedł Telichowski i Łatka ale na własnym boisku górale powinni poradzić sobie z Pogonią już bez Marcina Robaka
 
wojttekkk 7,3K

wojttekkk

Użytkownik
Łęczna - Wisła
- Wisła wygra 1 połowę lub cały mecz (kurs: 1.91)
- Wisłą wygra cały mecz (kurs: 2.3)
Beniaminek vs &quot;stary wyjadacz&quot; Ekstraklasy.. Myślę, że Wisła pokaże gdzie jeszcze jest miejsce zespołu z Łęcznej..

Legia - Bełchatów
- Legia wygra cały mecz (kurs: 1.40)
- Over 2.5 gola (kurs: 1.75)
- Handicap - Legia 0 : 1 Bełchatów - 1 (kurs :1.97)
1 mecz w sezonie na Pepsi Arena, Legia na pewno nie odpuści. Dziwi mnie stawianie na Bełchatów - co wy w tym typie widzicie? :-| Druga sprawa Legia na pewno chcę w tym sezonie walczyć o Mistrza, dlatego w 1 meczu nie mogą pozwolić sobie na porażkę, z przeciętnym Bełchatowem. Do tego porażka o Super Puchar z Zawiszą w doliczonym czasie gry, podrażniona Legia, będzie chciała roznieść przyjezdnych.

Lech - Piast
- Lech wygra cały mecz (kurs: 1.42)
Kolejny kandydat do Mistrza Polski - nie przegra pierwszego meczu u siebie.

Zawisza - Korona
- Zawisza wygra cały mecz (kurs: 2.1)
- Zawisza wygra 1 połowę lub cały mecz (kurs: 1.78)
Po wygranej nad Legią morale drużyny na pewno są bardzo wysokie, będą chcieli powalczyć w 1 meczu o komplet punktów, a Korona jest do ogrania, a granie przed własną publicznością w tamtym sezonie dobrze im wychodziło.

bet365
 
M 0

marcin86

Użytkownik
Łęczna - Wisła
- Wisła wygra 1 połowę lub cały mecz (kurs: 1.91)
- Wisłą wygra cały mecz (kurs: 2.3)
Beniaminek vs &quot;stary wyjadacz&quot; Ekstraklasy.. Myślę, że Wisła pokaże gdzie jeszcze jest miejsce zespołu z Łęcznej..

Legia - Bełchatów
- Legia wygra cały mecz (kurs: 1.40)
- Over 2.5 gola (kurs: 1.75)
- Handicap - Legia 0 : 1 Bełchatów - 1 (kurs :1.97)
1 mecz w sezonie na Pepsi Arena, Legia na pewno nie odpuści. Dziwi mnie stawianie na Bełchatów - co wy w tym typie widzicie? :-| Druga sprawa Legia na pewno chcę w tym sezonie walczyć o Mistrza, dlatego w 1 meczu nie mogą pozwolić sobie na porażkę, z przeciętnym Bełchatowem. Do tego porażka o Super Puchar z Zawiszą w doliczonym czasie gry, podrażniona Legia, będzie chciała roznieść przyjezdnych.

Lech - Piast
- Lech wygra cały mecz (kurs: 1.42)
Kolejny kandydat do Mistrza Polski - nie przegra pierwszego meczu u siebie.

Zawisza - Korona
- Zawisza wygra cały mecz (kurs: 2.1)
- Zawisza wygra 1 połowę lub cały mecz (kurs: 1.78)
Po wygranej nad Legią morale drużyny na pewno są bardzo wysokie, będą chcieli powalczyć w 1 meczu o komplet punktów, a Korona jest do ogrania, a granie przed własną publicznością w tamtym sezonie dobrze im wychodziło.

bet365
Szczerze mówiąc te jedynki na pucharowiczów, to ryzykowna sprawa. Lech i Legia po tak niskim kursie to żaden rarytas, a możliwośc wpadki duża zważywszy na to, że I kolejka jest między meczami pucharowymi. Składy tych drużyn to zagadka. Podsumowując: kurs śmieszny, ryzyko spore. Co do Zawiszy, który gra trzy dni po dość trudnym rywalu, a Korona w sparingach grała praktycznie na zero z tyłu. Nie twierdze, że wszystkie te jedynki nie wejdą w komplecie, ale wiadomo jak to jest z &quot;pewniakami&quot; które nie istnieją.
 
tomeczekp90 157

tomeczekp90

Użytkownik
Jagiellonia - Lechia
Zespół z Białegostoku przed zbliżającym się wielkimi krokami sezonem nie poczynił żadnego solidnego wzmocnienia (może prócz Madery) odsuwając od składu jednego z lepszych obrońców ligowych (Popkhadze) oraz najlepiej rokującego młodego zawodnika w kadrze (Dźwigałę), który nota bene trafił do sobotniego rywala Białostoczan. Sparingi przed rozgrywkami wyglądały jeśli nie mówiąc mizernie - to bardzo źle. Trener Probierz ćwiczy różne warianty gry ale przez to brak jest jakiejkolwiek stabilizacji i wpływa to niekorzystnie na zgranie zespołu. Egzamin generalny przed startem rozgrywek na Stadionie Miejskim w starciu z beniaminkiem z Łęcznej wypadł na duży minus (porażka 1:3).
Transfery Lechii muszą robić wrażenie na każdym kto interesuje się naszymi rodzimymi rozgrywkami. Pawłowski, Łukasik, Borysiuk, Możdżeń to tylko część solidnych nazwisk które zasiliły szeregi Gdańszczan. Ostatni sparing z potentatem greckiej piłki - Panathinaikosem Lechici wygrali wynikiem 4:0. Nowe transfery + trzon z poprzedniego sezonu mogą namieszać w lidze już od samego początku.
W Białymstoku słabe rokowania na rozpoczęcie rozgrywek, w Gdańsku zaś euforia i dalekosiężne plany podbicia ligi i gra w europejskich pucharach. Już teraz należy pobierać kursy na czyste zwycięstwo Lechii, która w sobotę powinna ograć słabo przygotowaną Jagiellonię. Kursy do weekendu z pewnością spadną dlatego ja pograłem już wczoraj na Lechię po @2.40.
Lechia @2.40
Bet365
 
wojttekkk 7,3K

wojttekkk

Użytkownik
Szczerze mówiąc te jedynki na pucharowiczów, to ryzykowna sprawa. Lech i Legia po tak niskim kursie to żaden rarytas, a możliwośc wpadki duża zważywszy na to, że I kolejka jest między meczami pucharowymi. Składy tych drużyn to zagadka. Podsumowując: kurs śmieszny, ryzyko spore. Co do Zawiszy, który gra trzy dni po dość trudnym rywalu, a Korona w sparingach grała praktycznie na zero z tyłu. Nie twierdze, że wszystkie te jedynki nie wejdą w komplecie, ale wiadomo jak to jest z &quot;pewniakami&quot; które nie istnieją.
Ryzyko jest zawsze.. Nie ma czegoś takiego jak pewniak - pewniak jest do momentu tego jak na niego stawiasz, później może się dziać wszystko.. Składy zagadka, zgodzę się, ale to rozpoczęcie sezonu tym bardziej przed własną publicznością - na pewno nie będzie grania na remis ze strony Legii czy Lecha.. To zespoły, które w tamtym sezonie sporo strzelały, a teraz się wzmocnili, dlatego myślę, że będzie podobnie, a nawet i lepiej niż sezon 13/14.
 
napoleoni 1,3K

napoleoni

Użytkownik
Jagiellonia-Lechia 2 2.40

Zaraz, chwila... 2.40 ?!? Czy my mówimy o meczu Jagiellonii, która w 17 ostatnich spotkaniach wygrała 2 MECZE, z Lechią, która w poprzednim sezonie pokazywała się z bardzo dobrej strony, a znacznie wzmocniła jeszcze ekipę? Nie potrafię zrozumieć tych kursów. Jagiellonia to mój główny kandydat do spadku, ja rozumiem przebudowę drużyny, ale z ręcznikiem w bramce, Wasilukiem jako liderem defensywy i z Tuszyńskim jako liderem ofensywy, ta ekipa miałaby problemy w 1 lidze. Nie żartuje, ktoś mówi że Lechia ma niezgrany skład, to co mówić o Jagiellonii? To co zrobili tam prezes z trenerem Probierzem to strzał w stopę. Pozbyli się dobrych graczy, nie ściągając nikogo w zamian, stawiając na młodych, lub niepotrzebnych gdzie indziej graczy. Tak jak szanowałem Probierza, tak ta &quot;rewolucja&quot; może być gwoździem do jego trenerskiej kariery.
Lechia? No cóż, poza Legią mój faworyt do mistrzostwa. Ktoś powie że już wiele było takich drużyn które naściągały różnych grajków i po rundzie się rozpadały. Ale mam wrażenie że z Lechią jest inaczej. Szwajcarsko-niemieccy właściciele wiedzą że piłka nożna to inwestowanie, włożyli środki finansowe żeby klub powalczył o mistrzostwo. Ktoś w końcu w naszej lidze ma jaja zaryzykować, a nie egzystować z rundy na rundę jak większych naszych ligowych drużyn.
Śmiem twierdzić że w każdej płaszczyźnie skład Lechii deklasuje skład Jagiellonii. Gdańszczanie mają piłkarzy którzy sami potrafią zadecydować o losach spotkania, Pawłowski, Borysiuk, Tiago Valente, Możdżeń, nie oszukujmy się, takie transfery w naszej lidze spokojnie powinny wystarczyć na podium.

Lech-Piast (Handicap 0:2) 2 1.65

Szczerze wątpię że Lech pewnie wygra inauguracyjne spotkanie. Piast w sparingach wyglądał z meczu na mecz coraz lepiej, widać że chaotyczna gra z tamtego sezonu powoli odchodzi w zapomnienie, powinno to wyglądać bardziej składnie. Lech w sparingach nie zachwycał, ale wygrał z Lechią 3-0, co wielu uznaje za olbrzymi sukces. W drużynie z Gliwic pierwszy raz od paru lat nie było wielu transferów w okienku, klub skupił się na utrzymaniu obecnego składu i zgrywaniu go ze sobą. Myślę że będą równorzędnym rywalem dla Poznaniaków, i jeśli przegrają to maksymalnie 1 bramką. Plus wiadomo, po meczu pucharowym, różnie to może być z Kolejorzem.

Podbeskidzie-Pogoń 1 DNB (1.60)

Cenię warsztat trenerski trenera Wdowczyka, ale z pustego to i on nie naleje. Skład ma stabilny, poza... Marcinem Robakiem. Facet robił praktycznie całą ofensywę Szczecinian, bez niego klub traci jakieś 40% swojej siły. Z kolei Podbeskidzie po bardzo dużych zmianach w składzie, ale wydaje się że zmianach absolutnie na plus. Demjan, Grzelak, Patejuk, Pesković, to są gracze którzy potrafią zrobić różnice. Styl tej ekipy jest zawsze bardzo trudny dla rywali, teraz poza twardością i charakternością doszły piłkarskie umiejetności, stąd typ w stronę gospodarzy.
Górnik-Cracovia X2 1.62

Oj gruba przesada buków, nawet granie samej 2ki nie jest głupie. Górnik w sparingach grał piach, końcówka sezonu również nijaka. Cracovia po fatalnej końcówce sezonu, zmieniła trenera na bardzo zdolnego Podolińskiego, widać że natchnął wiarę w tą drużynę. Szybko zrobione transfery, a nie tak jak to było w tamtych sezonach na ostatnią chwile, oczyszczenie składu z graczy którzy sporo zarabiali ale niewiele wnosili (poza Saidim, jego odejście to spora strata), po stronie Górnika spore zmiany w składzie, odszedł odpowiednik Saidiego czyli Nakoulma, Olkowski, Pandza. Górnik na niezły skład, ale za czasu trenera Nawałki miał dużo szczęścia, po sprzedaży najlepszych graczy to już nie ta sama ekipa. Co więcej w ostatnich spotkaniach między obiema ekipami to Cracovia wygrywała. Pasy to kandydat na czarnego konia rozgrywek.
 
Otrzymane punkty reputacji: +16
matzab37 164

matzab37

Użytkownik
Legia - Bełchatów
- Legia wygra cały mecz (kurs: 1.40)
- Over 2.5 gola (kurs: 1.75)
- Handicap - Legia 0 : 1 Bełchatów - 1 (kurs :1.97)

1 mecz w sezonie na Pepsi Arena, Legia na pewno nie odpuści. Dziwi mnie stawianie na Bełchatów - co wy w tym typie widzicie? :-| Druga sprawa Legia na pewno chcę w tym sezonie walczyć o Mistrza, dlatego w 1 meczu nie mogą pozwolić sobie na porażkę, z przeciętnym Bełchatowem. Do tego porażka o Super Puchar z Zawiszą w doliczonym czasie gry, podrażniona Legia, będzie chciała roznieść przyjezdnych.
Kurs na Legię totalnie nieopłacalny. Priorytetem jest dla nich przede wszystkim LM, bo straty w lidze zawsze można nadrobić. Podrażnienie po Superpucharze?! Przecież Legia całkiem ten mecz olała, wystawiając rezerwy, którym sporo jeszcze brakuje do 1. składu. Myślę, że z GKS-em wystąpi skład zbliżony do tego z meczu z Zawiszą i tutaj upatruję szans bełchatowian. To nie jest totalny beniaminek, bo przecież większość zawodników grała w sezonie 12/13 kiedy GKS występował w ekstraklasie. Poza Wiluszem nie ma osłabień, są natomiast wzmocnienia: Ślusarski z Arki, czy Telichowski z Podbeskidzia. Doświadczenie tych zawodników z pewnością pomoże GKS-owi w tym sezonie.
Reasumując, wydaje mi się, że nie warto grać na warszawian, jest natomiast value na Bełchatów. Mimo wszystko to dopiero pierwsza kolejka, dlatego bez szaleństwa ze stawkami ????

Bełchatów strzeli @1.83 ✅
Bełchatów (+1) (AH) @2.2 ✅

Widzę, że idzie masówka na Lechię. Ja osobiście nie dotykam tego meczu. Coś mi mówi, żeby tego nie grać i już ????
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
napoleoni 1,3K

napoleoni

Użytkownik
Wątpię, taki kurs jak 2.40 w takim meczu uważam wręcz za prezent. Lubię szukać niespodzianek w typach, ale tutaj powinien być kurs rzędu 1.60, nie więcej. Tak w skrócie, jak wygląda sytuacja.
Skład Jagiellonii z ostatniego sparingu (1-3 z Łęczną)
Jagiellonia Białystok: Krzysztof Baran (62 Bartłomiej Drągowski) - Filip Modelski (62 Adam Waszkiewicz), Sebastian Madera (46 Michał Pawlik), Martin Baran (46 Marek Wasiluk), Radosław Jasiński (62 Jonatan Straus) - Nika Dzalamidze (62 Karol Świderski), Rafał Grzyb (62 Taras Romanczuk), Povilas Leimonas (62 Łukasz Tymiński), Patryk Malinowski (46 Jan Pawłowski), Damian Kądzior (77 Przemysław Mystkowski) - Patryk Tuszyński (62 Mateusz Piątkowski).

Są ciekawe nazwiska, typu Madera, Modelski, Dzalamidze, ale z całym szacunkiem, ten skład tworzą typowi kopacze, ludzie albo za młodzi, albo którzy mieli dobrą rundę i lecą na nazwisku. Balaj, Bandrowski, Dźwigała, Popchadze, Ukah, przecież to byli kluczowi piłkarze Jagi, nawet jeśli zdarzały im się błędy, to gra zależało absolutnie od nich. No i oczywiście główny piłkarz Jagiellonii, Dani Quintana, który w żadnym ze sparingów nie grał. Jaga ma skład PIERWSZOLIGOWY z zaledwie 3-4 wyjątkami.
Skład Lechii z meczu z Panathinaikosem (4-0)

Lechia Gdańsk: 12. Dariusz Trela - 17. Marcin Pietrowski, 2. Rafał Janicki, 6. Tiago Valente, 33. Nikola Leković - 11. Maciej Makuszewski (86, 10. Przemysław Frankowski), 16. Ariel Borysiuk, 21. Stojan Vranješ, 14. Piotr Wiśniewski (46, 9. Piotr Grzelczak), 19. Bartłomiej Pawłowski (81, 7. Danijel Aleksić) - 95. Zaur Sadajew (70, 18. Adam Buksa).

Oczywiście że zajmie im trochę czasu zanim się zgrają, a obcokrajowcy zaaklimatyzują. Mimo wszystko, Valente, Vranjes, Borysiuk, Makuszewski, Pawłowski, Sadajew, to są gracze jak na Ekstraklasę klasowi. I teraz pytanie gdzie będzie znajdowała się siła Lechii? No zapewne w środku pola, Borysiuk-Vranjes powinni spokojnie dominować w tej formacji, a cała gra będzie napędzana mocnymi atakami po skrzydłach, Makuszewski i Pawłowski to gracze zdolni do rozmontowania ligowych defensyw. I kto przeciwko nim? Straus? Jasiński? Kądzior? Nie chce być czarnowidzem, ale nie daje większych szans Jadze. Ktoś powie że masówka, ale powtórzę. 2.40 kurs przy tego typu różnicy poziomu ekip to spora przesada.
 
kamlot 52

kamlot

Użytkownik
Również podzielę się spostrzeżeniami na tą kolejkę.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Pogoń Szczecin
Górale z Demjanem, który wrócił do naszej ekstraklasy, za to Paprykarze bez Robaka. W zeszłym sezonie Podbeskidzie było bardzo underową drużyną. Nic dwa razy się nie zdarza, jednak przeczucie podpowiada, że nie tym razem. Demjan powinien dostać czas na ponowne oswojenie się z naszą ligą. Nie sądzę, żeby już miał strzelać ot tak w pierwszym meczu. Robak na tyle się oswoił, że wyjechał. Na dodatek w bramce Pogoni ciągle solidny bramkarz Janukiewicz, więc wydaje się najrozsądniejszą opcją zagrać na małą ilość bramek.

Poniżej 2,5 bramek 1,65 ⛔
Wynik do przerwy? Remis 2,05 ✅

Górnik Łęczna – Wisła Kraków
Beniaminek w pierwszy meczu zmierzy się u siebie z Białą Gwiazdą. Tutaj mam nieco inne przeczucie, że bramki padną. Argumentuje to przede wszystkim tym, że Górnik Łęczna przez te pierwsze kolejki będzie musiała się przyzwyczaić do innego poziomu. Na dodatek w sparingach z drużynami z Ekstraklasy padały bramki po obu stronach, więc sami mogą pomóc nam w tym zakładzie.

Powyżej 2,5 bramek 2,15 ⛔

Jagiellonia Białystok – Lechia Gdańsk
W Białymstoku wszystkie oczy będą zwrócone w stronę Gdańszczan, którzy przystępuje z nieco innymi aspiracjami w tym sezonie. Nie zawsze jednak transfery gwarantują powodzenie. W pierwszej kolejce jeszcze może nie być wszystko w porządku ze zgraniem. Ja wcale nie widzę promocji w stronę Gdańszczan, bo pragnę przypomnieć, że to już nie mundial, tylko ta nasza kochana ekstraklasa ???? .

Remis 3,25 ✅

Legia Warszawa – GKS Bełchatów
Po zaledwie paru dniach, Legioniści zagrają kolejne po meczu w eliminacjach Ligi Mistrzów spotkanie. Bełchatowianie są beniaminkiem, choć w ich przypadku nie powinno być efektu jak w Łęcznej, bo jeszcze rok temu grali na tym poziomie. Niemniej nawet z podmęczoną Legią może być ciężko. Wydaje mi się jednak, że goście będą w stanie stawić opór przynajmniej w pierwszej połowie, czego skutkiem będzie remis bezbramkowy do przerwy.

Do przerwy 0:0 3,00 ⛔ ostatnia akcja...

Zawisza Bydgoszcz - Korona Kielce
Tutaj gram w stronę gości. Przede wszystkim jeśli chodzi o Superpuchar, nie ma co się oszukiwać jakim składem zagrała Legia. Jak dla mnie to wyglądało na męki z młodymi. Sandomierski jeszcze w ogóle nie czuje piłki, miał w Warszawie parę niepewnych wyjść z bramki. W Bydgoszczy na dodatek ciągle jest protest kiboli, więc gra u siebie to w tym przypadku żaden atut. Taki Lewczuk w wywiadzie po transferze do Legii sam powiedział, że koledzy z zespołu źle postąpili, ale już jest po fakcie. Jeszcze jakby do tego dołożyć czwartkowy mecz w Lidze Europejskiej i brak defensywnego pomocnika na tą chwile, może być ciężko. Po stronie Korony Kielce przede wszystkim Tarasiewicz, który jak wiemy, trenował bydgoszczan w zeszłym sezonie. Co za tym idzie, zna dobre i złe strony poszczególnych zawodników.

Korona Kielce 3,50 ⛔

Wszystkie kursy z bet365.
 
groven 2,2K

groven

Forum VIP
Jeżeli chodzi o Legię to lepiej poczekać na ich dzisiejszy mecz z St Patricks Athletic. To samo dotyczy Ruch Chorzow i Zawisza Bydgoszcz. Piłkarze mogą też odczywać zmęczenie po spotkaniach w Lidze Mistrzów i Lidze Europejskiej, dlatego proponowałbym odpuszczenie typowania spotkań z ich udziałem, ewentualnie poszukanie niespodzianki w pierwszym meczu T-Mobile Ekstraklasy.
Jeśli chodzi o beniaminków, to zawsze pierwszy mecz grają na 200% swoich umiejętności. Ciekawi mnie jak zagra Górnik Łęczna przeciwko Wiśle Kraków. Szykuje się raczej murowanie bramki, bo mają z tego co czytałem problem z napastnikami. W kadrze znajduje się jeden nominalny atakujący, który nie jest do końca napastnikiem. A może to będzie &quot;Polska Barcelona&quot; - bez napastnika ???? zobaczymy niebawem.
Ja proponuje pierwsze 2-3 kolejki skupić się na oglądaniu niż obstawianiu za duże pieniądze.
 
R 4,1K

robson1416

Forum VIP
Śląsk Wrocław vs Ruch Chorzów
Ruch Over 1.0 @ 2.15 marathobet​

Śląsk inauguruje rozgrywki spotkaniem u Siebie z Ruchem Chorzów.
Ostatnie spotkanie między tymi ekipami w poprzednim sezonie we Wrocławiu 2:3, ostatni mecz Levy&#39;ego we Wrocławiu.
Na pewno od tego momentu gra Śląska wygląda inaczej, lepsza organizacja gry, lepiej w obronie. Słabo było w ataku, ale udało się jakoś wygrać grupę spadkową. No właśnie obrona, dobrze grała para stoperów Kokoszka - Grodzicki, szczególnie ten drugi był w świetnej formie. W tym sezonie na 99% stoperzy to Grodzicki-Celeban, który to zagrał bardzo dobrze w sparingu z Flotą.
Ale uwaga, Celeban prawdopodobnie enie zagra z Ruchem, Rumuni nie wysłali certyfikatu i jest problem, coś takiego jak miał Kuciak przed przyjściem do Legii.
Zatem wyjdzie para stoperów Pawelec-Grodzicki i tutaj chciałem dodać coś od siebie co zaobserwowałem w sparingu ostatnim. Otóż Pawelec jak to Pawelec. Gra na wślizgu, gra na raz, albo przetnie, albo faul. Natomiast Grodzicki błędy w ustawieniu i dał się objeżdzać piłkarzom Floty jak junior, gdyby Flota miała lepszych piłkarzy z przodu to do przerwy mogliby ze 2 bramki strzelić. Od II połowy grał już Celeban za Grodzickiego i gra była stabilna, ale powtarzam Celik raczej nie zagra przez ten certyfikat.
Co do Ruchu, dokonali kilku wzmocnień, ktoś może powiedzieć, że mogą być zmęczeni po meczu pucharowym z Vaduz, a moim zdaniem nie będzie tak najgorzej.
Przybyli: Efir - Legia, Karahmet - Mechelen, Skaba - Legia oraz Szewczyk - Wisła.
Ubyli natomiast: Buchalik, Jankowski, Smektała oraz Sadlok , to z tych ważniejszych piłkarzy.
EDIT: CELEBAN JEDNAK MOŻE ZAGRAĆ, CERTYFIKAT PRZYBYŁ W OSTATNIEJ CHWILI. TYPU NIE ZMIENIAM.

Przewidywane Składy:
Śląsk Wrocław: Pawłowski - Dudu, Grodzicki, Pawelec/Celeban, Zieliński - Droppa, Hateley, Hołota - Mila, F. Paixao, Pich (4-3-3) tak zagrali z Flotą i tak wyjdą.
Ruch Chorzów: Krzysztof Kamiński - Martin Konczkowski, Marcin Malinowski, Piotr Stawarczyk, Daniel Dziwniel - Jakub Kowalski, Łukasz Surma, Bartłomiej Babiarz, Filip Starzyński, Marek Zieńczuk - Grzegorz Kuświk
 
peekaboo 0

peekaboo

Użytkownik
Hola hola, przed tym hurraoptymizmem na Lechię, że wygrała 4-0 z Panathinaikosem. W pierwszej połowie, gdzie grał pierwszy skład było 0-0, w drugie weszli zmiennicy i brameczki się posypały. Widzę forumową podnietkę, bo Jaga wtopiła z Górnikiem, a Lechia wygrała z Pana B, C?
Nie zapominajmy, że to wciąż polska liga, gdzie zdarzają się cuda i inne takie.

W Jadze śmierdzi biedą punktową na całą Polskę i wróżę im niezbyt pokaźną ilość oczek na koncie - a miejsce w grupie spadkowej mają już praktycznie zagwarantowane, bo nie mają kim grać nawet.

Lekko pograłem na dbd Lechii dawno temu. Wierzę że niemiecka ręka da wreszcie w trójmieście drużynę z prawdziwego zdarzenia, która będzie rozpoznawalna na arenie międzynarodowej.
 
napoleoni 1,3K

napoleoni

Użytkownik
@peekaboo, ja nie widzę tutaj hurraoptymizmu i podniecania się Lechią, zwyczajnie kursy porównywalne na Lechią i na Jagiellonie to spora przesada, w momencie gdy jedna drużyna ma skład który spokojnie powinien dać podium, a druga popełnia jakieś transferowe harakiri, oddając przyzwoitych piłkarzy, a w zamian pchając do składu juniorów albo piłkarzy którzy na pierwszo-drugo ligowym froncie niczym się nie wyróżniali. Plus jak wspomniałem w 1 poście, obie ekipy mają niezgrane składy, ale potencjał kadrowy Lechii w porównaniu do tego Białostoczan to różnica kilku klas.
 
matzab37 164

matzab37

Użytkownik
Pierwszy mecz ligowy T-ME sezonu 14/15 zobaczymy w Bielsku-Białej. Podbeskidzie dokonało kilku ciekawych transferów: z zespołu odeszło aż 12 zawodników, m.in. Telichowski, Łatka czy Pawela. W ich miejsce przyszli Demjan, Patejuk czy Pazio. Po tym remoncie zespołu Górale wydają się wzmocnieni choć na pewno na początku sezonu będą potrzebowali trochę czasu, aby się zgrać. Wyniki sparingów były przeciętne, bo bielszczanie potrafili wygrać z Lechem i przegrać z czeskim II-ligowcem. Mimo tego i tak sytuacja wygląda lepiej niż w Szczecinie, ponieważ Pogoń przegrała sprawdzian generalny z II-ligowym Stargardem Szczecińskim. W tamtym meczu nie grali liderzy szczecinian: Akahoshi i Robak, ale dziś prawdopodobnie także ich zabraknie. Japończyk narzeka na uraz po testach w FK Ufa, a Robak formalnie jest piłkarzem Guizhou Renhe, ale wraca do Polski, bo Chińczycy nie przelali pieniędzy za napastnika Pogoni. W poprzednim sezonie w Bielsku-Białej brakowało napastnika z prawdziwego zdarzenia, w efekcie czego w meczach Górali padało bardzo mało bramek. Pomimo tego, że wrócił Demjan, myślę, że dziś może być podobnie. Słowak będzie potrzebował trochę czasu, aby dostosować się to taktyki Leszka Ojrzyńskiego. Wzmocnienia Podbeskidzia i osłabienia Pogoni sprawiają, że typuję minimalną wygraną bielszczan.
Podbeskidzie @2.20 ⛔
Podbeskidzie wygra do zera @3.40 ⛔
Bet365
 
Do góry Bottom