>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

10. Grand Prix Wielkiej Brytanii [14-16.07.2017]

Status
Zamknięty.
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
Grand Prix Wielkiej Brytanii



14 lipca - Piątek
Trening 1 - 10:00
Trening 2 - 14:00

15 lipca - Sobota
Trening 3 - 11:00
Kwalifikacje - 14:00

16 lipca - Niedziela
Wyścig - 14:00


Austria wielkich emocji jak Azerbejdżan nie przyniosła, ale nie można mówić, że było nudno. Walka o miejsca na podium trwałą do samego końca. Być może gdyby wyścig trwał 1-2 okrążenia dłużej to skład podium wyglądałby zupełnie inaczej, ale fakty są takie, że wygrał Valteri Bottas po raz drugi w karierze, a kolejne miejsca zajęli Sebastian Vettel i Daniel Ricciardo, więc nie obyło się bez kolejnego toastu z buta. Australijczyk jak zwykle zaraża swoją pozytywną energią, ale niestety nawet on nie potrafi Bottasa skusić na toast, albo inaczej, Fin nie ma w ogóle dystansu do siebie i świata... Smutas! Takich nie lubimy :p

Ale wracając do poważnych spraw. W ten weekend Silverstone więc kawał klasycznego toru. W Austrii nie zobaczyliśmy kropel deszczu,ale może kapryśna aura Wielkiej Brytanii nas zaskoczy i trochę popada? Nie wiem jak Wy, ale ja bym chciał deszczowego wyścigu, może wtedy Max Verstappen by miał więcej szczęścia.

Oto klasyfikacja generalna kierowców po GP Austrii:




Zapraszam do dyskusji i wymiany poglądów przed GP Wielkiej Brytanii ;)
 
kosiorx 1,7K

kosiorx

Użytkownik
GP Wielkiej Brytanii - kwalifikacje sobota 14:00
Felipe Massa
- Romain Grosjean @1,60
Daniel Ricciardo - Valtteri Bottas @1,22
Nico Hulkenberg - Jolyon Palmer @1,25
AKO: @2,44 iForbet
Williams prezentuje się o niebo lepiej niż podczas ostatniego GP w Austrii i jutro znów kierowcy tego zespołu będą walczyć o awans do Q3. Massa podczas treningów odpalił i 2 razy znalazł się w pierwszej 10. Brazylijczyk zarówno podczas 1 jak i 2 treningu wykręcił o 0,6s lepszy czas od Groszka, który narzekał na pracę opon. W bezpośrednich pojedynkach jest 6:3 dla Massy i wg mnie zawodnik Williamsa powiększy jutro tę przewagę.
Felipe Massa, P9, P8
&quot;To był typowy piątek, bez problemów, jakie mieliśmy w Austrii. Wszystko działało tak, jak powinno i byłem zadowolony z balansu. Opony dobrze pracowały już na pierwszym okrążeniu. Czułem się w bolidzie bardzo pewnie. Samochód jest konkurencyjny, więc generalnie to był dobry piątek.&quot;
Romain Grosjean, P14, P14
&quot;Pracowity dzień. Nie jesteśmy tak szybcy, jak byliśmy w Austrii. Mamy problem z odpowiednią pracą opon. Prawdopodobnie z powodu niższych temperatur, ale nie mam 100% pewności. Popołudniu zmieniliśmy hamulce z Brembo na Carbon Industries, co nie uczyniło zadania łatwiejszym. Mamy dużo do zrobienia z mapowaniem silnika i musieliśmy to robić za kulisami. Poza tym pracowaliśmy na dużym i niskim obciążeniu paliwem. Nie mogę powiedzieć, że jestem zadowolony, ale mamy pewne pomysły.&quot;
Bottas dzisiaj wygrał oba treningi z niewielką przewagą nad Hamiltonem. Jednak przewaga nad zespołem RB jest tak duża, że zarówno Maxiu jak i Ricciardo są jutro bez szans w walce z Mercedesem. Średnia strata Daniela do Fina wynosiła niecałą sekundę i w jutrzejszych kwalifikacjach nie zapowiada się, aby RB był w stanie doskoczyć czasowo do zawodników
Mercedesa.
Co do ostatniego typu to chyba nie ma co się rozpisywać. Hulk jest zdecydowanie lepszym zawodnikiem od Palmera. W bezpośrednich starciach jest 8:0 dla Niemca, natomiast średnia przewaga wynosi 1.07s. Jutro raczej nic się nie zmieni.
 
ranczo0123 466K

ranczo0123

ModTeam
Członek Załogi
GP Wielkiej Brytanii - kwalifikacje sobota 14:00
Ericsson Marcus - Palmer Jolyon @ 1.75
Ricciardo Daniel -
Bottas Valtteri @ 1.25
AKO: 2.19 ✅✅✅
Bukmacher: Dafabet/Totolotek
Moze po tym ze stawiam na Palmera w kwalifikacjach do GP Wielkiej Brytanii zostane okrzykniety wariatem ale co tam.. raz sie zyje ???? Mimo iz uwazam Palmera za bardzo slabego kierowce ktory swoj pobyt w F1 zawdziecza glownie dzieki pieniadzom sposonsorow to uwazam ze akurat na tym torze stac go na pokonanie kierowcow Saubera. Jest to jego domowy wyscig na ktory na pewno motywacji nie zabraknie plus musi w koncu zaczac osiagac dobre rezultaty bo kazdy wie w jakiej sytuacji Palmer sie znajduje. Czarne chmury juz od dawna sie nad nim zbieraja i tylko lepsze wyniki sa w stanie go uratowac. Kierowcy Saubera mysle ze zajma jak w prawie kazdym wyscigu ostatni rzad i niczego tutaj nie zawojuja. Renault ma potencjal co pokazuje czas uzyskany w 2 treningu przez Hulkenberga (7miejsce). Sauber w obu treningach za kazdym razem podwojnie ostatnie czasy. Palmer mial problemy zarowno w 1 jak i 2 treningu przez co nie pokazal na co go faktycznie stac. Mimo tego lepszy byl od Ericssona o 0.9 i 0.8 sekundy w traningach. Jesli 3 trening pojdzie zgodnie z planem a kwalifikacje przebiegna bez usterek to bolid jak i motywacja oraz fakt ze jest to domowy wyscig przemawia zdecydowanie za Palmerem. Widze go spokojnie w czasowce przed slabymi kierowcami Saubera.
Drugi typ na podbicie ale ciezko sobie wyobrazic ze nagle zawodnicy Red Bulla zaczna jechac jakis niewiarygodnym tempem i ze beda w stanie zagrozic Mercedesowi. Bottas wygral 1 i 2 trening a straty Ricciardo oscyluja w okolicy 0.8 do 1 sekundy wiec jest przepasc. Fin po za tym dostanie kare plus 5 pozycji na starcie za wymiane skrzyni biegow wiec tym bardziej musi sie tutaj spiac w kwalifikacjach. Ja widze tutaj bardzo spokojne wejscie tego typu i walke o Pole Position pomiedzy kierowcami Mercedesa. Red Bulla zdecydowanie tam nie widze..
 
Otrzymane punkty reputacji: +36
mefiuu 7,8K

mefiuu

Użytkownik
Panowie, na pewno nie jestem ekspertem od F1, dlatego jeżeli się mylę to niech mnie ktoś uświadomi, ale w Fortunie na dzisiejsze kwalifikacje para H2h Hamilton - Bottas, zestawienie kursów 1,30 - 3,00
Czy kurs na Bottasa to nie spora promocja?
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
Zgadzam się z @ranczo0123 i również pograłem takiego dubla.

Palmerowi nie ufam, ale no kurde nie wygrać z Sauberem? Ericsson pay driver kiepski, pewnie obaj w Q1 odpadna, ale Palmer będzie na granicy pewnie, a i jeździ było nie było u siebie. Oby się nie rozbił tylko...


@Albuquerque już Wam wrzucił informacje o Alonso, od wczorajszego wieczora wiadomo o karach dla Fernando właśnie, wobec tego wiadomo, że warto grać przeciwko niemu, bo ruszy z okolic... Londynu chyba do wyścigu.

GP Wlk.Brytanii - kwalifikacje sobota 14:00
Fernando Alonso - Carlos Sainz
Typ: Sainz @ 1,80
⛔Ehh szkoda gadać nawet...
Sebastian Vettel - Daniel Ricciardo
Typ: Vettel @1,22
✅
AKO @ 1,95 Totolotek po podatku

Ricciardo - Vettel 0-9 w kwalifikacyjnym h2h, Red Bull super w wyścigu wykorzystuje swoje szanse i pięć z rzędu podiów, ale jednak w kwalifikacjach jest brak tej wielkiej mocy dającej walczyć o coś więcej niż 5-6 miejsce.
Za słabi na gonienie Ferrari i Mercedesa w pojedynczym okrążeniu i za mocni by ich Force India czy Williams zagroziło.

Alonso +30 na starcie, nie powinien się zabijać w kwalifikacjach, wyjedzie w Q1 i do bazy.
Sainz 11 dwa razy wczoraj. Bolid tutaj dobrze się spisuje. W kwalifikacjach się zakręci w okolicach 8-11 miejsce moim zdaniem.

Panowie, na pewno nie jestem ekspertem od F1, dlatego jeżeli się mylę to niech mnie ktoś uświadomi, ale w Fortunie na dzisiejsze kwalifikacje para H2h Hamilton - Bottas, zestawienie kursów 1,30 - 3,00
Czy kurs na Bottasa to nie spora promocja?
Promocja może i nie, ale na pewno jest w tym kursie jakaś szansa. Ale jak się weźmie pod uwagę Lewisa i jego podrażnioną ambicję z Baku i Austrii to wychodzi, że dziś &quot;hammer time&quot; i pozamiata.
Oczywiście o ile nie będzie nieprzewidzianych sytuacji typu żółta flaga itp pod koniec jak w Austrii z Grosjeanem.
 
heros123 1K

heros123

Użytkownik
GP Wlk.Brytanii - kwalifikacje
Felipe Massa - Lance Stroll @ 1,22✅
Valtteri Bottas - Sebastian Vettel @ 1,40⛔ 0.020 sek:;/:, Bottas zepsuł ostatnie pomiarowe kółko, bo już w pierwszym sektorze przyblokował przednie koło i było po zawodach. Szkoda, bo bardzo niewiele zabrakło
Jolyon Palmer - Pascal Wehrlein @ 1,52✅
AKO: 2,60(2,28)⛔ milenium

Popieram typ na Palmera, bo z kim jak z kim, ale z Sauberami to powinien sobie poradzić. Kierowcą jest kiepskim, ale z najgorszym zespołem to nie powinien mieć problemów w zespole, w którym jeździ.
Kurs na Fina również zachęcający. Moim zdaniem o PP powalczą tylko Valtteri i Lewis (ze wskazaniem na tego drugiego). Widać, że Mercedesy czują się tu kapitalnie, spora przewaga nad Ferrari i resztą, jak w kwalifikacjach jeszcze podkręcą silniki to pewnie pozamiatają. Kara dla Valtteriego za wymianę skrzyni biegów nie będzie miała żadnego znaczenia.
Typ na Massę na podbicie. Stroll miał swoje pięć minut w Kanadzie, a w Azerbejdżanie to już szczególnie i myślę, że póki co to byłoby na tyle. W treningach bez rewelacji, spora strata do Felipe i nic nie wskazuje na to, żeby dzisiaj się bardzo poprawił.
 
Otrzymane punkty reputacji: +36
heros123 1K

heros123

Użytkownik


W końcowej fazie treningu zaczął kropić deszcz, stąd te &quot;zielone&quot; opony. Kwalifikacje mogą być bardzo ciekawe, jeśli pogoda się utrzyma;)
 
ranczo0123 466K

ranczo0123

ModTeam
Członek Załogi
Ustawienie na starcie po karach:
1. Hamilton; 2. Räikkönen;
3. Vettel; 4. Verstappen;
5. Hülkenberg; 6. Pérez;
7. Ocon; 8. Vandoorne;
9. Bottas (+5); 10. Grosjean;
11. Palmer; 12. Kwiat;
13. Sainz; 14. Massa;
15. Stroll; 16. Magnussen;
17. Wehrlein; 18. Ericsson;
19. Ricciardo (+5); 20. Alonso (+30).
GP Wielkiej Brytanii - wyscig niedziela 14:00

Bottas Valtteri
- Verstappen Max @ 1.65
Alonso Fernando - Ocon Esteban @
1.35
AKO: 2.23 ✅✅✅
Bukmacher: Totolotek
Kierowca Mercedesa startuje z 9 pola a Verstappen z 4. Biorac pod uwage potencjal obu bolidow plus awaryjnosc Red Bulla mysle ze Bottas powinien spokojnie byc przed Maxem mimo kilku pozycji nizej na starcie. Juz sama roznica miedzy nimi w kwalifikacjach 0.8 sec na korzysc Fina mowi sama za siebie a trzeba pamietac ze Bottas popelnil bardzo duzy blad juz w 3 zakrecie blokujac kolo.
Drugi typ to Ocon vs Alonso. Fernando start z ostatniego miejsca zas Ocon z 7. Ogromna roznica pozycji juz na starcie plus zdecydowanie lepszy bolid Force India. Deszczu na razie zadnego nie widze i mysle ze jesli nie popada to McLaren i Hiszpan nie zawojuja tutaj za bardzo w wyscigu.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
D 337

donwafel

Użytkownik
GP Wielkiej Brytanii - wyscig niedziela 14:00

Ilość sklasyfikowanych w wyścigu więcej niż 14.5 1,6 ✅

Vandoorne-Alonso 1 1,66 11/nk ✅
Alonso z ostatniego miejsca startuje kolega z drużyny 8 jakoś nie widzę dużych szans dla Alonsa że aż tak da radę z ostatniego miejsca się przebić do top 10.

Bukmacher Milenium
 
ranczo0123 466K

ranczo0123

ModTeam
Członek Załogi
Panowie jestem zawiedziony wasza aktywnoscia i faktem braku typow na wyscig. Tym bardziej ze w ten weekend scigamy sie na legendarnym Silverstone :-|
 
dawid_tdi 0

dawid_tdi

Użytkownik
Ktoś mi powie co sie stało na w samej końcówce nie oglądałem wyscigu ale vetel z 3 pozycji spadł na 7 ? Jakaś awaria czy co ?
 
ranczo0123 466K

ranczo0123

ModTeam
Członek Załogi
Ktoś mi powie co sie stało na w samej końcówce nie oglądałem wyscigu ale vetel z 3 pozycji spadł na 7 ? Jakaś awaria czy co ?
Z powodu degradacji opon wybuchla opona zarowno Raikkonena (3 okrazenia przed koncem) jak i Vettela (2 okrazenia przed koncem). Vettel mial duzo dalej do alei serwisowej stad wieksza strata
 
Otrzymane punkty reputacji: +10
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom