>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

12% podatku?!

bukzaplac 5

bukzaplac

Użytkownik
A coś mi się wydaje że Ty pracujesz dla któregoś z podatkowych oszustów (bo i po co byś się wypowiadał broniąc ich przestępstwa w dziale dla bukmacherów stacjonarnych) ???? Poza tym gdyby Panti i Ja to była jedna osobo to raczej dostalibyśmy bana;) ale co ja tam wiem ????
O jakich podatkowych oszustach mówisz?
 
bukzaplac 5

bukzaplac

Użytkownik
Przecież mają legalnie zarejestrowaną działalność za granicą. Równie dobrze oszustem mógłbyś nazwać każdą inną firmę z różnych branż.
 
bukzaplac 5

bukzaplac

Użytkownik
A kto powiedział, że działają w Polsce? Nie korzystają z krajowych serwerów, nie zakładają punktów przyjmowania zakładów i nie wykupują reklam w mediach. Więc nie prowadzą działalności w Polsce.
A może inaczej to rozumiesz, bo co ja tam wiem.
 
mordor1410 0

mordor1410

Użytkownik
Hmmm. Nie przyjmują zakładów od graczy z Polski?? A reklam nie wykupują bo reklamować w Polsce się nie można- żaden heroizm z ich strony.
 
bukzaplac 5

bukzaplac

Użytkownik
Z tego co wiem to polskie prawo zabrania gry u zagranicznych firm tylko na terytorium RP. Serwery, z których korzystają te firmy znajdują się za granicą i to tam zawierane są umowy i zakłady.
 
mordor1410 0

mordor1410

Użytkownik
Z tego co wiem to polskie prawo zabrania gry u zagranicznych firm tylko na terytorium RP. Serwery, z których korzystają te firmy znajdują się za granicą i to tam zawierane są umowy i zakłady.
Nie. Prawo zabrania gry u bukmacherów niemających zarejestrowanej firmy na terenie RP. ????
 
mordor1410 0

mordor1410

Użytkownik
Hm... Jeżeli grasz w firmie która nie ma zezwolenia:
Art. 36. Wniosek o udzielenie zezwolenia na prowadzenie salonu gry bingo pieniężne lub urządzanie zakładów wzajemnych powinien zawierać:

1) odpis aktu notarialnego umowy lub statutu spółki oraz aktualny odpis z Krajowego Rejestru Sądowego;

Art. 89.1. Karze pieniężnej podlega:

1) urządzający gry hazardowe bez koncesji lub zezwolenia;

2) urządzający gry na automatach poza kasynem gry;

3) uczestnik w grze hazardowej urządzanej bez koncesji lub zezwolenia.

2. Wysokość kary pieniężnej wymierzanej w przypadkach, o których mowa:

1) w ust. 1 pkt 1 - wynosi 100 % przychodu uzyskanego z urządzanej gry;

2) w ust. 1 pkt 2 - wynosi 12 000 zł od każdego automatu;

3) w ust. 1 pkt 3 - wynosi 100 % uzyskanej wygranej.


jeszcze jakieś pytania?
 
bukzaplac 5

bukzaplac

Użytkownik
To co napisałeś to prawne zabronienie obstawiania u bukmacherów bez koncesji tylko w Polsce. Jak pisałem wyżej bukmacherzy legalnie za granicą prowadzą działalność, a gracze nie korzystają z ich usług w naszym kraju, więc te paragarfy ich nie dotyczą.
Jak dowiedziesz tego, że gracz obstawiał u tych firm zakłady wzajemne włąśnie w Polsce? Bo chyba nie po ip, żaden bukmacher nie wyjawi danych klienta na wniosek polskich władz.
Jest jeszcze Art 70
§ 2. W razie wątpliwości umowę poczytuje się za zawartą w miejscu otrzymania przez składającego ofertę oświadczenia o jej przyjęciu, a jeżeli dojście do składającego ofertę oświadczenia o jej przyjęciu nie jest wymagane albo oferta jest składana w postaci elektronicznej - w miejscu zamieszkania albo w siedzibie składającego ofertę w chwili zawarcia umowy.
 
bukzaplac 5

bukzaplac

Użytkownik
A wschodnich buków (np.188bet,12bet) nie poblokować? ???? Technicznie nie jest to możliwe. Tak na poważnie to by naruszyło postaniowienia UE, m.in. swobodny przepływ usług i kapitału. Więc ta wymiana nie byłaby taka swobodna. Chcesz tu zrobić Koreę Płn?
------------------------------------------
Miejsce zawarcia umowy/zakładu.
Część regulaminu firm bukmacherskich zarejestrowanych poza granicami Polski
Bukmacher I
1.7 „Organami władzy&quot; są organa na Malcie.
1.8 „Prawem obowiązującym&quot; jest prawo Malty.
1.9 „Miejscem zawarcia kontraktu&quot; jest Malta.

Bukmacher II
Stosunki prawne między klientem a spółką reguluje prawo Gibraltaru, z wyłączeniem norm odsyłających do międzynarodowego prawa prywatnego. Miejscem wykonania świadczenia dla wszystkich związanych z tymi zakładami zobowiązań jest Gibraltar. Spory wynikające z zawierania zakładów i uczestnictwa w grze są rozpatrywane – jeżeli jest to uwarunkowane prawnie – przez sąd właściwy dla Gibraltaru.

Rozporządzenie nr 593/2008 (Rzym I) - swoboda wyboru prawa
Rozporządzenie podtrzymuje jako fundamentalną zasadę swobodę wyboru przez strony prawa właściwego. Wolność w zakresie wyboru prawa jest większa, bowiem strony mogą wybrać jakiekolwiek przepisy prawne, nawet takie które nie wykazują żadnego obiektywnego związku z umową, także prawo państwa nie będącego członkiem UE. Tak jak dotychczas wybór prawa ma być dokonany wyraźnie lub w sposób jednoznaczny ma wynikać z postanowień umowy lub okoliczności sprawy. Strony mogą dokonać wyboru prawa właściwego dla całej umowy lub tylko dla jej części. Strony mogą w każdym czasie umówić się, że umowa podlega prawu innemu niż to, które dla tej umowy było uprzednio właściwe na podstawie wcześniejszego wyboru dokonanego zgodnie z niniejszym artykułem lub na podstawie innych przepisów rozporządzenia.
Dyrektywa o handlu elektronicznym
Dyrektywa o handlu elektronicznym 2000/31/WE wprowadza dodatkowo tzw. „zasadę państwa pochodzenia&quot;. Polega ona na tym, że w ramach prowadzenia działalności na rynku wspólnotowym, działalność e-usługodawców uregulowana jest przepisami państwa, w którym usługodawca ma swoją siedzibę. Oznacza to więc, że państwa przyjmujące usługi nie ograniczać działalności usługodawców w Internecie, którzy podlegają kontroli państwa, z którego prowadzą działalność.
-----------------------------------------------------------------------------------------

Wszystko wskazuje na to, że gracze nie zawierają umowy i zakładów wzajemnych na terytorium RP (co byłoby niezgodne z prawem) lecz w kraju, którym dana firma bukmacherska (działająca legalnie) ma swoją siedzibę. Natomiast miejsce, w którym znajduje się komputer gracza i jego adres IP w chwili zawierania zakładu (np. Polska, Anglia, Tunezja) nie ma większego znaczenia. Jak również to, że jest Polakiem - prawo nie zabrania uczestniczenia obywatelom naszego kraju w zakładach wzajemnych poza granicami Polski.
 
panti1801 29

panti1801

Użytkownik
nie, nie jedna osoba...poprostu mówię, że to co jest napisane wcześniej jest prawdą, a Ty piszesz co chwila swoją rację. Dlatego pisałam, że nie ma co trzymać tego temau więcej. ..
 
bukzaplac 5

bukzaplac

Użytkownik
Byłoby wspaniale gdybyś mogła krótko streścić dlaczego granie u buków zagranicznych jest nielegalne, skoro jest to takie oczywiste.
Temat nie na taką dyskusję jaką prowadzimy od wczoraj. Napisałem tylko, że wg obecnego prawa nie jest powiedziane, że grając u zagranicznych bukmacherów gracze popełniają przestępstwo. Sa na to odpowednie ustawy i rozporządzenia, które zacytowałem.
Pozdrawiam
 
vader 2,8K

vader

Forum VIP
Byłoby wspaniale gdybyś mogła krótko streścić dlaczego granie u buków zagranicznych jest nielegalne, skoro jest to takie oczywiste.
Temat nie na taką dyskusję jaką prowadzimy od wczoraj. Napisałem tylko, że wg obecnego prawa nie jest powiedziane, że grając u zagranicznych bukmacherów gracze popełniają przestępstwo. Sa na to odpowednie ustawy i rozporządzenia, które zacytowałem.
Pozdrawiam
Merytoryczna dyskusja, a raczej Twój monolog (bo inni nie dopasowali się do Ciebie) pozytywnie mnie zaskoczył.
Szkoda tylko, że tak jak zauważyłeś, rozmawiacie już kompletnie nie na temat jaki założył sobie autor wątku.
 
bukzaplac 5

bukzaplac

Użytkownik
Merytoryczna dyskusja, a raczej Twój monolog (bo inni nie dopasowali się do Ciebie) pozytywnie mnie zaskoczył.
Szkoda tylko, że tak jak zauważyłeś, rozmawiacie już kompletnie nie na temat jaki założył sobie autor wątku.
Można by to przenieść (ostatnie posty) do tematu gdzie ta dyskusja byłaby odpowiednia, o ile to możliwe.
 
mordor1410 0

mordor1410

Użytkownik
Miejsce zawarcia umowy/zakładu.
Część regulaminu firm bukmacherskich zarejestrowanych poza granicami Polski
Bukmacher I
1.7 „Organami władzy&quot; są organa na Malcie.
1.8 „Prawem obowiązującym&quot; jest prawo Malty.
1.9 „Miejscem zawarcia kontraktu&quot; jest Malta.

Bukmacher II
Stosunki prawne między klientem a spółką reguluje prawo Gibraltaru, z wyłączeniem norm odsyłających do międzynarodowego prawa prywatnego. Miejscem wykonania świadczenia dla wszystkich związanych z tymi zakładami zobowiązań jest Gibraltar. Spory wynikające z zawierania zakładów i uczestnictwa w grze są rozpatrywane – jeżeli jest to uwarunkowane prawnie – przez sąd właściwy dla Gibraltaru.

Hmm... Zasłaniasz swoje zdanie regulaminem, którym można sobie podetrzeć 4 litery w Polsce, bo nie jest zatwierdzony przez Ministra Finansów ???? A więc nie ma jakiejkolwiek mocy prawnej.
 
bukzaplac 5

bukzaplac

Użytkownik
Hmm... Przez Ministra Finansów? ???? A kogo to obchodzi, skoro firma działa za granicą - nie w Polsce. Wg ciebie każda firma (z dowolnej branży) poza granicą kraju powinna posiadać zgodę MF by Polacy mogli nabywać ich usługi i towary?
Zgodnie z rozporządzeniem 593/2008 i dyrektywą o handlu elektronicznym, które wcześniej zacytowałem, klienci zagranicznych buków podlegają prawu kraju, w którym ta firma jest zarejestrowana. Regulamin bukmachera ma mniejsze znaczenie.
Polskie prawo zabrania obstawiania zagr. zakładów wzajemnych tylko w Polsce (Art. 107. § 2). Zaklad poprzez Internet zawierany jest w panstwie, w ktorym zarejestrowany jest bukmacher - wiec nie w RP. A ze odbywa sie to przez Internet to juz inna sprawa - nie mozna podzielic internetu na polski i zagraniczny. Gracz typujac u danego bukmachera przez internet moze grac rowniez bedac na wakacjach w Hiszpanii, Anglii czy Wloszech.
Ustawa mowi: &quot;... kto na terytorium RP...&quot;. I gdzie w całej tej zabawie widzisz przestępstwo?
 
Do góry Bottom