>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
Fortuna bonus

13. Grand Prix Włoch [7-9.09.2012]

Status
Zamknięty.
obserwator-m 9,1K

obserwator-m

Forum VIP
Grand Prix Włoch - 9.września 2012

Wyniki z sezonu 2011 :
kwalifikacji
wyścigu

Piątek 7.września 2012
Trening 1 10:00 - 11:30
Trening 2 14:00 - 15:30

Sobota 8.września 2012
Trening 3 11:00 - 12:00
Kwalifikacje 14:00

Niedziela 9.września 2012
Wyścig 14:00

Info o torze:
Nazwa toru: Autodromo Nazionale Monza
Lokalizacja: Monza, Włochy
Pierwsze Grand Prix: 1950
Długość toru: 5.794km
Liczba okrążeń: 53
Całkowity dystans wyścigu: 307.082km
Rekord toru: 1:21.046
Rekordzista toru: Rubens Barrichello (Ferrari) Zwycięzca w sezonie 2011: Sebastian Vettel (Red Bull)
Zwycięzca PP w sezonie 2011: Sebastian Vettel (Red Bull)

Jeszcze dobrze nie ochłonęliśmy po niedzielnych emocjach związanych z GP Belgii, a przed nami kolejne święto, czyli GP Włoch na torze Monza:grin:
Zanim jednak przejdziemy do dyskusji o tym wyścigu należy podsumować to, co już za nami, gdyż parę rzeczy będzie miało wpływ na najbliższy wyścig.
______________________________________________________________
Grosjean zawieszony przez sędziów na jeden wyścig.
Sędziowie nałożyli karę na Francuza za spowodowanie ogromnej kolizji podczas GP Belgii.
Na starcie do wyścigu o Grand Prix Belgii, Francuz spowodował ogromną kolizje, w wyniku której z rywalizacją pożegnał się on sam, a także Lewis Hamilton, Fernando Alonso i Sergio Perez. Sędziowie postanowili zawiesić 26-latka na najbliższe Grand Prix Włoch na torze Monza, a także nałożyć na niego karę finansową w wysokości 50 000 Euro.
Grosjeana w GP Włoch zastąpi kierowca testowy Lotusa - Jerome d&#39;Ambrosio.
_____________________________________________________________
Jakby tego było mało tradycyjnie już:razz: ukarany został także Pastor Maldonado :
Maldonado zostanie cofnięty o dziesięć miejsc na starcie do GP Włoch.
27-latek otrzymał karę za falstart oraz spowodowanie kolizji z Timo Glockiem.
____________________________________________________________
Kolejną rzeczą, którą wypada wiedzieć, jest fakt, iż w 1.sesji treningowej miejsce Naraina Karthikeyana w zespole HRT zajmie Ma Qing Hua.
24-letni Chińczyk dołączył do programu młodych kierowców zespołu HRT na początku sezonu i prowadził już bolid podczas testów młodych kierowców na torze Silverstone.
Jego udział w treningu będzie oznaczał to, że po raz pierwszy w historii kierowca z Chin będzie uczestniczył w Grand Prix.​

Na koniec mały bonus dla wszystkich fanów Roberta Kubicy, bo przecież wszyscy czekamy na wieści z jego obozu :
&quot;Te newsy są jeszcze słabe przy tym co za niedługo ujrzy światło dzienne ;)&quot; - ciekawe :smile:
Podobno podczas tego rajdu (San Martino di Castrozza, 14-15 września), ma być konferencja prasowa i wielce prawdopodobne, że Kubica oświadczy, w jakim kierunku pójdzie.
http://www.youtube.com/watch?v=rrUz8nnOmOE
No to chyba tyle;)
Zapraszam do dyskusji oraz oczywiście podawania typów wraz z analizami:!:
Robert Powraca:!: Dyskusja o przyszłości Polaka w sporcie motorowym. Formuła 1, a może rajdy:?: Wyraź swoją opinię:wink:
 
snajper 322

snajper

Forum VIP
Button za swoją wypowiedź przed GP Włoch będzie chyba miał przechlapane u włoskich kibiców.
- Nie lubię stać na podium na Monzie. Tifosi wspierają tylko Ferrari, reszta zespołów się nie liczy - powiedział. Button największe pretensje ma do włoskich kibiców, którzy swoje poparcie dla Ferrari wyrażają krzykiem. Na niektórych robi to niezwykłe wrażenie, gdy tłum stoi pod podium, ale nie na kierowcy McLarena. - Tak? No nie wiem. Nie lubię buczących ludzi, nie jestem przyzwyczajony do piłkarskich kibiców.
 
obserwator-m 9,1K

obserwator-m

Forum VIP
Monza = Ferrari
Na jutrzejsze kwalifikacje powierzam kasę stajni z Maranello i gram na obu kierowców :
Massa awans do Q3 @ 1.60✅ Bwin
Alonso - Webber @ 1.45✅ Unibet
Ferrari bardzo dobrze wypadło w treningach (4.Alonso 5.Massa w 1.treningu oraz 3.Alonso 4.Massa w 2.sesji treningowej).
Alonso jutro może powalczyć o pole position, bo różnice pomiędzy czołówką są minimalne. Czołówką, tzn.McLarenem, Ferrari, Mercedesem i Raikkonenem w Lotusie, bo Red Bull podobnie jak w Belgii nie zachwyca (1.trening - 9.Webber 11.Vettel
2.trening - 11.Webber 13.Vettel).
Nawet obrońca tytułu mistrzowskiego przyznaje, że nie wiedzą, dlaczego tak się dzieje. Stwierdził, że zespół jeszcze nie miał okazji zrozumieć, dlaczego nie ma prędkości w trybie kwalifikacyjnym.
Nie wiemy tego jeszcze, ponieważ mieliśmy tylko trzy, albo cztery dni przerwy” – powiedział Vettel, gdy zapytano go o przyczyny braku tempa na Spa w sobotnie popołudnie. „Kwalifikacje były rozczarowujące, jednak niedzielne popołudnie było dobre i poranny trening w sobotę również był niezły. Dlaczego? Cięgle nie mamy stuprocentowo pewnej odpowiedzi, ponieważ nic nie poszło źle w naszych kwalifikacjach. Nie wydawało się, że można było pojechać znacznie szybciej, więc jest to ciągle dla nas mały znak zapytania”.
Coś mi się zdaje, że tu może być podobnie, dlatego też śmiało gram na Alonso w parze z Webberem.
Co do Massy, to skoro jest tuż za plecami Alonso w treningach, to podobnie może być w kwalifikacjach. Niby tylko 4-krotnie w tym sezonie awansował do Q3, ale to jest Monza. Tu Ferrari musi być wysoko, dla kibiców, sponsorów...
 
wojcirej 2K

wojcirej

Użytkownik
Zwycięzca kwalifikacji: Lewis Hamilton @3,00 Betsafe (jak ktoś znalazł gdzieś wyższy kurs to niechaj się podzieli ;) ) ✅ dramat Alonso

No bo kto inny? Red Bulle znane ze swojej aerodynamiki na Monzie nigdy nie były mocne z wyjątkiem poprzedniego sezonu (no ale jak się w 10 zakrętach zyskuje 3 sekundy to jaki tam musiał być wtedy docisk...) i w tym roku jak widać wszystko wraca do normy - czyli Red Bulle tracą na torach, gdzie docisk aero nie gra pierwszoplanowej roli ze względu na brak szybkich partii jak choćby na Silverstone. Ferrari jest mocne, to prawda, bo skoro nawet Massa błyszczy, to wiedz, że coś się dzieje... Jednak im dawałbym więcej szans w wyścigu. Co mnie skłania na Lewisa z McLareńskiej pary? Słabszy trzeci sektor w wykonaniu Buttona, gdzie sporo traci na Parabolice. Monza swoją charakterystyką przypomina Kanadę, która Lewis bardzo lubi. Jeśli tylko nie zdupią mu przełożeń skrzyni biegów, tak jak to zrobili w roku poprzednim, to powinno być w porządku.
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
harvey 967

harvey

Użytkownik
Kamui Kobayashi - Sergio Perez # 1.50 Tobet

Jak dla mnie perełka kwalifikacji, ale dużej wiedzy na temat F1 nie mam. Popatrzyłem poczytałem i doszedłem do wniosku, że to na prawdę dobry typ. Kamui w mojej opinii gorzej teraz jeździ, a Sergio to prawie objawienie tego sezonu. W drugim treningu Kobayashi miał problemy, na prostej i prawie rozwalił bolid. Sergio w wywiadach mówił, że jest zadowolony ze swoich wyników we Włoszech i spokojnie będzie walczył o TOP10. U Japończyka w bolidzie ekipa wprowadziła trochę poprawek, ale jak sam mówił, nie było to dobre dla bolidu. Dlaczego ? A to dlatego, że bolid zaczął &quot;podskakiwać. Z tego co mi wiadomo, tej usterki nie udało im się jeszcze na dzisiejszy trening poprawić, więc w kwalifikacjach może być ciekawie.

Wyniki we Włoszech:
Trening 1:
8 S.Perez Sauber 1:26.323 26
14 K.Kobayashi Sauber 1:26.746 23
Trening 2:
9 S.Perez Sauber 1:26.068 32
16 K.Kobayashi Sauber 1:26.730 17
Trening 3:
7 S.Perez Sauber 1:25.160 23
15 K.Kobayashi Sauber 1:25.689 22


Na każdym treningu Perez znacznie przed Kamui. Biorąc pod uwagę to, że bolid Japończyka ma jakieś problemy nie jest to dobre przed kwalifikacjami. Jak dla mnie warto pograć na Sergio, który nie raz w tym sezonie pokazywał, że dobrze jeździ w kwalifikacjach.
 
abraxas 3,2K

abraxas

Forum VIP
Zapowiadają się bardzo ciekawe i emocjonujące kwalifikacje na torze Monza. Różnice między czołówką są bardzo małe co potwierdza FP3 Hamilton-Alonso 0,001 różnicy w czasie. Myślę że miedzy tą dwójką zawodników rozegra się walka o PP, ale jeśli chodzi o zwycięzce Q to z lekkim wskazaniem na Hamiltona @2.0 ✅Expekt
H2H
Dzisiaj gram przeciwko Redbullom. Vettel i Webber bardzo słabo spisują się na torze we Włoszech. Słabe prędkości maksymalne Redbulli dają się we znaki ponieważ już nie nadrabiają w wolniejszych zakrętach i łukach takich jak Parabolica.
Webber - Rosberg @1,75 ✅Expekt
Nico, dobra dyspozycja, w treningach zajmował spokojnie miejsca w w pierwszej dziesiątce. Myślę ze podwójny DRS przyniesie Nico trochę wiecej korzyści niż zwykle i wygra ze słabym Redbullem.
Raikonnen - Vettel @1,95 ⛔Expekt
Kimi spokojna jazda, wie że nie będzie dzisiaj walczył o pierwszą czy nawet drugą linie startową ale z Vettelem powinien sobie poradzić. I tutaj mały cytat Kimiego o dzisiejszych Q:
Walkę o pole position skomplikuje fakt, iż średnia mieszanka trzyma najlepiej dopiero na drugim okrążeniu pomiarowym. Sprawi to, że ciężko będzie zarządzać KERS&#39;em podczas okrążeń pomiarowych. Zawodnicy będą mieli dylemat czy zużyć system na pierwszym kółku, czy też nie. „Ciężko sprawić aby pierwsze okrążenie było najszybsze. Jeśli chcesz mieć dobre pierwsze kółko, to zapomnij o drugim, bo nie będziesz mógł użyć KERS&#39;u na prostej startowej, więc automatycznie stracisz czas. Jeżeli zawalisz pierwsze okrążenie, musisz po nim przejechać następne bez używania KERS aby bateria się ponownie naładowała – to dosyć trudna sprawa” – zakończył mistrz świata z sezonu 2007.
f1wm.pl
 
andrewo8 49

andrewo8

Użytkownik
H2H Q BUT-VET 1 Betsafe 1.65 ✅
MCL mają potencjał tydzień temu BUT pokazał że ma jaja oczywiście miał ogromną przewagę to i nie dało siętego zepsuć .. ale liczę że uwierzył w siebie i nie stoi i na przegranej pozycji w Q i włączy się do walki o 1 rząd z 2 podejrzewam też będzie zadowolony ... mimo problemów w S3 stac go na zbliżenie się do HAMa i ALO dodatkowo problemy Red Bulli w Q są coraz bardziej widoczne do tego zawiodła prawdopodobnie elektronika na koniec 3 sesji w bolidzie VET zobaczymy jak to będzie wyglądać

Q Różnica zwycięstwa: poniżej 0,15 sec bet365 2.1 ✅
Walka między ALO i HAM na noże jak wiadomo to Monza co tutaj dużo pisać różnice są minimalne mało zakrętów dużo prostych nie ma gdzie zyskać dużo czasu będzie bardzo ciasno jeśli HAM się nie zagotuje w Q3 to będą emocjonujące Kwalifikacje bo o formę ALO jestem umiarkowanie spokojny ????

H2H ROS-MSC 1 Betsafe 1.95 ⛔
też wygląda zachęcająco a kurs leci .. zwłaszcza patrząc na problemy MSC w 3P &lt; nie jestem pewien ale chyba KERS&gt; //Jednak di caprio nie wytrzymał ciśnienia

Do tego typ Obserwatora na MAS bardzo ładny za co+ chłop chyba tego nie spierd i nie będzie kompromitacji przed tiffosi...
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
GP Włoch - kwalifikacje, sobota 14:00
Kimi Raikkonen - Michael Schumacher

Typ : Raikkonen @ 1,95 Expekt⛔
Fajnie, że Schumacher wygrał pierwszy trening, ale to nic nie znaczy akurat. tam wszyscy na twardej mieszance i wyniki z tej sesji są zawsze najmniej miarodajne.
Drugi trening Kimi 6 czas, a Schummi 10. Strata około 0,5 sekundy.
W dzisiejszym treningu Schummi ciągle daleko, Kimi spokojnie ale zajął 8msc.
Mercedesy ostatnio zawodzą, dwa ostatnie GP nie weszli nawet do Q3, ani Rosberg ani Schummi.
Kimi bardzo dobrze jeździ ostatnio. Dużo lepiej niż Schummi. Finowi daje szansę powalczenia o top5 na starcie. takiego kursu bym się nie spodziewał. Nie zdziwie się jak Schummi w ogóle nie wejdzie do Q3.
Ponadto obserwuje jeszcze rynek i oferty bukmacherów, szukam czegoś ciekawego przeciwko Red Bullom i Sauberom.
Ewetnualnie edytuje post jak coś znajdę.
 
coolmen7 8,8K

coolmen7

Użytkownik
Witam. Ciekawy zakład znalazłem na kwalifikacje:
Italian GP : Najwyżej sklasyfikowany bolid kwalifikacji :
Williams - Force India 2 2,50 Betsson
Tak na prawdę godny uwagi jest tylko 3 trening gdzie można zobaczyć już bliższe wyniki jakie będą uzyskiwane w kwalifikacjach, chociaż i w 2 treningu już Force było dużo lepsze od rywali. 3 trening jednak Paul di Resta z 3 czasem, Hulkenberg z 9 podczas gdy rywale Maldonado 10 i Senna 13. Różnica czasowa przede wszystkim spora między di Restą, a pozostałymi. Nie wiem czego buki dały kursy 1.50 do 2.50, ale ja widzę tutaj wygraną Force India i Paul di Resta jako jedyny z 4 walczących powinien znaleźć się w Q3.
 
levy42 3,9K

levy42

Użytkownik
Eksperci wytłumaczcie mi co zrobił Alonso w Q3? Jakieś problemy z bolidem? To po co przejechał jednak to okrążenie w końcówce?
 
wojcirej 2K

wojcirej

Użytkownik
Ja podejrzewam problemy ze skrzynią biegów, ale to tylko moje przypuszczenia na gorąco. Będę kopał za jakimś info, bo to wyglądało co najmniej dziwnie. Może to być też kwestia opon - średnia mieszanka maksymalne osiągi nabiera dopiero na drugim szybkim kółku, ALO jechał dwa razy po jednym.

edit: info ze studia polsatu: problemy z tylnym zawieszeniem.
 
andrewo8 49

andrewo8

Użytkownik
Team Work dla Ferrari nie przyniósł pożądanych efektów ALO pomógł Felipe przy pierwswzym podwójnym wyjeździe ale w drugąstronę już nie poszło tak dobrze .. czegoś zabrakło trzeba czekac na jakieś informacje ze strefy otwartej od ALO

E
jak to powiedział ALO coś pękło w tylnej części samochodu ... pewnie trzeba czekac na jakieś oficjalne info zespołu ale 10 miejsce ALO to jakiś joke do tego massa na p3 ..
 
obserwator-m 9,1K

obserwator-m

Forum VIP

Dubletem McLarena zakończyły się kwalifikacje przed GP Włoch.
Zwyciężył po raz 4.w tym sezonie Lewis Hamilton.
Zgodnie z planem Ferrari pokazało się z bardzo dobrej strony, czego efektem 3.msce Massy i pechowe 10.Alonso, choć gdyby nie problemy z zawieszeniem w Q3, to Hiszpan na 99% byłby na miejscach 1-4 z dużymi szansami na triumf...
Co do wyścigu, to :
Alonso - Schumacher @ 1.70✅ Expekt
Alonso jak już wspomniałem z 10.pozycji, Schumacher z 4.bo di Resta, który zajął 4.msce wystartuje z 9., gdyż otrzymał karę 5 miejsc za wymianę skrzyni biegów.
Widzę Alonso w TOP 4 jutrzejszego wyścigu, bo o jego tempo wyścigowe można być spokojnym. A Schumi ? Po 1.to jeździł dziś dość niepewnie, ścinając szykany itp. Jeśli dojedzie, to zapunktuje spokojnie, ale Alonso &gt;&gt;&gt; Schumi zdecydowanie wg mnie, jeśli obejdzie się bez przygód.
H2H w tym sezonie : 11:eek:ne:] (1 Schumiego to wyścig w SPA, gdzie Alonso przejechał kilkaset metrów ze względu na karambol)
Raikkonen - Rosberg @ 1.65✅ Expekt
Tu także gram przeciwko Niemcowi w Mercedesie. Startują z sąsiednich pozycji, Kimi z korzystniejszej nieparzystej strony. Ostatnie kilka wyścigów, to rewelacyjna wprost dyspozycja Fina, który od 3 wyścigów nie schodzi z podium, czyli zupełnie inaczej niż Nico, bo ten upodobał sobie msca ok.10.
Tempo wyścigowe Lotusa jest jednym z najlepszych, jutro zapewne większość pojedzie na jeden pit stop, a to jest kolejnym argumentem za Lotusem.
H2H 9:3
Hulkenberg - Maldonado @ 1.95:;/:⛔ awaria 3 kółka przed metą Expekt (a było 2.20)
Tu akurat nie rozumiem faworyzowania Maldonado. Startują z samego końca stawki, bo Nico miał problemy z bolidem i nie zaliczył żadnego kółka pomiarowego, a Pastor choć zajął 12.pozycję, to ruszy z 22. w wyniku kary z GP Belgii.
Force India &gt;&gt;&gt; Williams na tym torze zdecydowanie (patrz Di Resta), Hulkenberg przy odrobinie szczęścia może zakręcić się ok.10.lokaty, a Pastorowi na to szans nie daję, mając przy tym nadzieję, że on da szanse innym na dojechanie i tym razem nie będziemy świadkami kolejnego incydentu z jego udziałem, a obawy o to mogą być spore, skoro Pastor startuje z końca, a 1.zakręt jest baardzo ciasny...
de la Rosa - Karthikeyan @ 1.50✅ Expekt (gdzieś widziałem 1.60)
Tu wiadomo... Mimo tego, że Narain po raz 1.w tym sezonie okazał się lepszy w kwalifikacjach, to gram na Pedro po sympatycznym kursie, mając głównie na uwadze klasę kierowców. Z resztą h2h 11:1 mówi wiele...
Force India &gt;&gt;&gt; Williams
a więc FI - Williams @ 1.60✅ Bwin
 
Otrzymane punkty reputacji: +23
buleczka 4,2K

buleczka

Forum VIP
GP na torze Monza to domowy wyścig Ferrari, co zresztą potwierdzają obaj kierowcy bardzo dobrą postawą w treningach oraz kwalifikacjach. Massa P3, Alonso pechowo P10 po „problemach natury technicznej”. Co ważne OBAJ kierowcy są mocni, już nie tylko Alonso bryluje, a kroku dotrzymuje mu Massa. Obaj w treningach zajmowali miejsca w czołówce: Alonso (4., 3., 2.), Massa (5., 4., 4.). Massa ma niepowtarzalną szansę na pierwsze podium w tym sezonie i będzie zdeterminowany aby to osiągnąć, tym bardziej że wyścig u siebie, a bolid prowadzi się bardzo dobrze. Gdyby nie problemy z zawieszeniem, Alonso powalczyłby zapewne o pole position. A tak jest P10 i Alonso będzie musiał przebijać się do przodu, co pewnie będzie miało miejsce.
Team Ferrari chcę skonfrontować z teamem Red Bulla. Uważam, że w tej rywalizacji wygra Ferrari. Vettel w kwalifikacjach P6, ale ze względu na karę dla di Resty startuje z piątego pola. Webber P11. Kierowcy Red Bulla spisywali się gorzej w ten weekend w porównaniu z kierowcami Ferrari: Vettel (11., 13., 12.), Webber (9., 11., 11.). Red Bulle nie są już tak dobre, jak chociażby rok temu, gdy Vettel wygrał. Tempo wyścigowe Vettela powinno być dobre, ale nie wiem czy wystarczy to by dogonić Massę. No i nie wolno zapominać o Alonso, który mimo że startuje z odległej pozycji może sporo namieszać i powalczyć o czołowe lokaty. Kurs na wygraną Ferrari w tej rywalizacji spada. Wczoraj było 1,65, dziś już 1,55.

Ferrari – Red Bull ✅✅✅
Typ: 1
Kurs: 1,55
Buk: Bwin
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
andrewo8 49

andrewo8

Użytkownik
a Więc spróbujmy szczęścia chyba stanę się kibicem FI kto nie ryzykuje ten nie ma ...

R H2H Di Resta - Webber 1 2.1 Tobet ✅
Jeśli DIR wyjdzie cało z T1 to na dystansie będzie tylko uciekał WEB mają czystą szybkośc facet jest zadowolony z bolidu zespół zaangażowany start z 9 pozycji daje duże nadzieję na dobry wynik. Wszystko w jego rękach. Mark to typ racera ale gdzie jak gdzie tutaj będzie miał spore problemy zwłaszcza jeśli dojdzie do walki o pozycję z silnikami mercedesa których pełno w czołówce ...

R H2H Sauber - Force India 2 2.1 Bwin ⛔
właściwie pokrycie typu wyżej jak da radę byc wyżej od WEB dlaczego nie od Sauberów po ciekawym kursie ..

R H2H Unibet 2.03 ⛔
Button - Vettel 1 1,4
Massa - Rosberg 1 1.45

taki dubel bubel liczę na mocny występ BUT do tego Felipe może się obudzi bo chyba już pora... Scuderia napewno poświęci mu trochę czasu bo ALO nie jest taką mocną opcją na podium a nieobecność czerwonych u siebie doprowadzi chyba Di MOntezemolo do palpitacji serca szkoda że vet nie przejechał 2 okr mniej bo nie miał by 85 % i by go nie sklasyfikowali co za tym zwrot
 
Otrzymane punkty reputacji: +7
wojcirej 2K

wojcirej

Użytkownik
Hulkenberg - Maldonado @1,85 Bwin
Hulkenberg ma trzy komplety świeżych opon, na dodatek jest nieco bardziej ogarnięty niż Pastor. Poza tym Maldonado powinien dzisiaj pojechać jak dżentelmen, co odbije się na tempie... ⛔ no cóż... ;/
 
abraxas 3,2K

abraxas

Forum VIP
Jeśli DIR wyjdzie cało z T1
No właśnie jeśli... Wyścig F1 rządzi się swoimi prawami, nie jest juz tak przewidywalny jak Q. Jeśli wejdzie Ci typ w H2H zawodników ze środka stawki, to nie znaczy że jesteś dobrym typerem w F1, poprostu miałeś szczęście ???? w końcu szanse są 50/50.
Ale wróćmy do Mozna. W pierwszej szykanie Del Rettifilo nie obędzie się bez incydentów. Do hamowanie jest z ogromnej prędkości, bardzo ciasny pierszy zakręt sprawi ze niektóre bolidy ze końca stawni po prostu się zatrzymają. Niektórzy nie odpuszczą i znajdą się po za torem albo gorzej, powtórzy się sytuacja z Belgii.
Tor dość wymagający również dla silnika dlatego liczę na parę awarii i dlatego proponuje typ:
Ilu kierowców zostanie sklasyfikowanych w wyścigu? Poniżej 19,5 @1,95⛔ Expekt
Jeśli chodzi o zwycięzce według mnie wygra jeden z kierowców Mclarena @1,20 ✅Expekt, wkońcu startują z pierwszej linii i powinni przejechać bez problemów pierwszą szykane i później odjeżdżać systematycznie rywalom.
Jako zwycięzce stawiam na Buttona @3,50 ⛔Expekt. Prawdopodobnie wiele zespołów pojedzie na jeden pit stop, liczę że również Mclaren ma w planach jeden postój, a co za tym idzie Button lepiej zadba o opony w porównaniu z Hamiltonem.
Trzymam również kciuki za udany wyścig Felipe, może nawet pudło ?
 
obserwator-m 9,1K

obserwator-m

Forum VIP
No i dobiegła końca europejska część cyklu Formuły 1.
GP Włoch na torze Monza wygrał Lewis Hamilton, który dzięki temu wskoczył na 2.miejsce w klasyfikacji generalnej. Liderem pozostał Fernando Alonso, który z 10.miejsca na starcie awansował na najniższy stopień podium.
Teraz przed nami azjatycko-amerykańskie wyścigi, na które pojawi się być może u nas jakaś niespodzianka, ale o tym w odpowiednim czasie, więc zapraszam do regularnego śledzenia wiadomości;)

&quot;Pojawiły się problemy z hamulcami i straciłem tempo. Pod koniec wyścigu postanowiłem się wycofać z powodów bezpieczeństwa&quot; - tak Nico Hulkenberg tłumaczył się z wycofania się z wyścigu... Szkoda, bo część forum liczyła, że dojedzie przed Pastorem, no ale cóż:]
Typy poza tym jednym okazały się trafne, więc nie ma co narzekać, a wręcz przeciwnie niecierpliwie czekać na GP Singapuru;)
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom