>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

13. kolejka Eredivisie/16. kolejka Jupiler Pro League (17-18.11.2012)

Status
Zamknięty.
L 1

lvs

Użytkownik
Pytanie do bardziej zorientowanych w lidze belgijskiej, wydaje mi się, że dobrym typem po dość przyzwoitym kursie jak na zdarzenie x2 jest postawienie na Genk...co Wy na to? Jakieś kontuzje, kartki itp? O których nie wiem
 
empe92 438

empe92

Użytkownik
Czerwona latarnia ligi, czyli Cercle Brugge podejmie Racing Genk. Dość wyraźnymi faworytami tego meczu wydają się być goście, którzy obecnie znajdują się w bardzo dobrej dyspozycji. W poprzednich 10 meczach we wszystkich rozgrywkach (liga i LE) przegrali tylko raz, a w poprzedniej kolejce rozbili Mons Bergen aż 5:1. Bardzo dobrze w tamtym spotkaniu zagrali Jelle Vossen i Glynor Plet, którzy strzelili po 2 bramki. Teraz ze zdobywanie bramek większego problemu być nie powinno, bo defensywa Cercle Brugge jest najgorsza w całej lidze. W 15 kolejkach stracili aż 34 bramki i cały czas nie widać żadnej poprawy w grze tej formacji. Proste, indywidualne błędy i brak zdecydowania w obronie powinny być wykorzystywane przez gości. Nie można jednak wykluczyć, że gospodarzom uda się zdobyć gola. Ostatnio ofensywa wygląda całkiem nieźle. W ubiegłej kolecje w meczu Gandawą udało się wyjść ze stanu 0:2 na 2:2 po golach Rudego i Bakengi, oprócz nich jest jeszcze Gudjohnsen, także jest nie najgorzej. W 6 poprzednich grach Cercle Brugge pokrywany był BTS i over. Tym razem zapowiada się kontynuacja tej serii, ale wydaje mi się, że to goście wyjdą z tego meczu zwycięsko.

Cercle Brugge – Genk
BTS @ 1.57 Bet365 ✅
Over 2.5 @ 1.67 Bet365 ✅
Over 3.5 @ 2.75 WilliamHill ✅
Genk @ 2.10 Bet365 ⛔ 3:1


Gandawa pod wodzą Boba Peetersa wyraźnie poprawiła grę. Teraz przyjdzie im się zmierzyć ze słabym Lierse. Co prawda wyniki tego nie pokazują, bo w 2 meczach udało się zdobyć tylko 1 punkt, ale w obu tych spoktaniach gracze Gentu zasłużyli na wygraną. Prowadzili grę i stwarzali dużo sytuacji, ale różnie było z ich wykorzystywaniem, teraz czas na Lierse, którego obrona pozostawia dużo do życzenia. U gospodarzy zmieniono właśnie szkoleniowca, drużynę poprowadzi Egipcjanin Hany Ramzy, ale nie wydaje mi się, aby w tak krótkim czasie był w stanie coś zmienić w tej apatycznej, wolnej i biernej obronie. Nie zdecyduję się postawić na wygraną gości, bo zdarzają im się błędy z tyłu, w poprzednim meczu pozwolili odrobić straty Cercle Brugge z 0:2 na 2:2, a Lierse również potrafi całkiem dobrze radzić sobie w kreowaniu sytaucji. Ostatnio było słabo ze skutecznością, teraz prawdopodobnie nie zagra najlepszy strzelec drużyny Hazurow, ale wolę nie ryzykować i proponuję zagrać over 1.5 na Gandawę.

Lierse – Gent
Gent over 1.5 @ 1.83 Bet365 ⛔ 2:0
 
omerta 968

omerta

Użytkownik

Den Haag - PSV Eindhoven

Jeśli mogę, to odradzam stawiania na PSV. Powód prosty - kurs nieadekwatny do ryzyka. Aktualna forma Boeren super. W Eredivisie wygrywają mecz za meczem - tylko w LE prezentują się poniżej oczekiwań. Może i na siłę doszukuję się problemów, ale w tym tygodniu wielu piłkarzy PSV było na zgrupowaniach reprezentacji. Do tego dochodzi brak Toivonena (pauzują też Ritzmaier i Tytoń), a nie wiadomo, czy trener postawi na reprezentantów - Strootmana, Lensa i Narsingha. Uszczupla się kadra PSV, choć skład Waterman - Hutchinson, Marcelo, Derijck, Willems - van Bommel, Strootman (?), Wijnaldum - Narsingh (?), Matavz i Mertens wygląda elegancko (nawet przy ewentualnym braku skrzydłowych - brakuje dobrych rezerwowych). Co ciekawe, ekipa Bocianów w ostatnich siedmiu spotkaniach przegrała raz (z Utrechtem), a w tym czasie pokonała tylko Willem II. To trudny rywal, choć w sobotę wystąpi bez kluczowego gracza - defensywnego pomocnika Holli (12/7) i prawego obrońcy Omeruo (14/0). Bardzo zła informacja dla opiekuna Den Haag. Ja jeszcze dodam na koniec, że szkoleniowiec PSV - Advocaat urodził się w Hadze i jest wychowankiem Bocianów.

Ajax Amsterdam - VVV Venlo
Amsterdam ArenA czeka na dobry występ Joden i moim zdaniem doczeka się. Nie wyobrażam sobie innego wyniku niż pewnego triumfu gospodarzy. Ostatnie dwa mecze u siebie, to remis i porażka z Vitesse. Zresztą, Ajax przed własną publicznością stracił za dużo punktów, by mógł pozwolić sobie na kolejną wpadkę (dla porównania - PSV ma komplet zwycięstw). Tydzień temu po serii czterech gier bez wygranej, udało się przełamać (zwycięstwo nad FC Zwolle 4-2). Na podobną skuteczność liczę i tym razem. Co prawda w środę czeka ich kluczowe spotkanie w Champions League (Borussia Dortmund), ale ligi nie mogą zawalić. Trener Joden przed sobotnim meczem ma problem, bowiem zabraknie bramkarza Vermeera (17/0) i stopera Alderweirelda (18/2), a także Babela (14/3). O ile z brakiem napastnikiem Ajax sobie poradzi, tak o czyste konto golkipera można się obawiać. Tutaj pojawia się szansa przed Venlo, by choć raz wpisać się na listę strzelców, co może się udać, biorąc pod uwagę, że po serii dziewięciu meczów bez wygranej, przełamali się i dwa razy wygrali (AZ 2-1, Willem II 4-1). W dodatku piłkarze tego klubu mimo, iż prezentują się na ogół fatalnie, bardzo często zdobywają bramki (tylko w trzech spotkaniach nie byli w stanie tego uczynić).
Typy:
Ajax over 2,5 @ 1.45 (sportingbet)
VVV Venlo over 0,5 @ 1.80 (sportingbet)
_____________________________________
PSV odradzałem, zagrali Lens, Narsingh oraz Strootman i... 6-1 :grin:
Ajax wygrał, ale w słabym stylu. Venlo wyprowadziło kilka akcji, ale to za mało.
 
B 1,5K

baltazar_gabka

Użytkownik
Heerenven – Waalwijk

Heerenven jak zdobywa punkty to robi to głównie u siebie. Obrona ich jest słabiutka więc po prostu mam nadzieję że więcej uda im się strzelić niż stracić. Przede wszystkim liczę tu na
Finnbogasona oraz Đuričića którzy stanowią mózg tej drużyny a można nawet powiedzieć że bez nich tej drużyny nie ma. Waalwijk hm…nie patrzę na nich tylko przez pryzmat ostatniego spotkania który wygrali 4:0 ale patrzę na to co grają od początku sezonu i jestem w stanie przypomnieć sobie tylko dwa ich sensowne spotkania. Ergo…zaufam gospodarzom: )

Heerenveen kurs 1,65 2/10 Fortuna

Ajax – Venlo

Ajax ma w tygodniu bardzo ważne spotkanie a do tego przystępują do tego spotkania lekko osłabieni. Dobrze że w tej sytuacji mają dziś za rywala jedną z najgorszych drużyn.
Spotkanie zapewne będzie przebiegało w ten sposób iż na około 30 metrach od własnej bramki będzie stać cała drużyna Venlo i liczyć na kontry. Mam nadzieję że dość dziurawa obrona gospodarzy w tym meczu nie da się zaskoczyć…pociesza mnie to że albo OMERTA albo ja trafię: )

Venlo nie strzeli kurs 1,91 Fortuna

Groningen – Alkmaar

W meczu dwóch drużyn które dołują w tym, sezonie jestem w stanie za małą stawkę zaufać dziś gościom. Jeżeli zrobić ranking najbardziej chimerycznej i frajerskiej drużyny w Eredivisie to Groningen z pewnością byłoby w pierwszej trójce…Liczę że Altidore poprowadzi tu gości do zwycięstwa i pozwoli im się odbić od dna..

Alkmaar kurs 2,30 1.10 Fortuna

Jeżeli analiza się przydała kliknij &quot; dzięki&quot;
 
marcin985 279

marcin985

Użytkownik
Dyscyplina: Piłka nożna, Liga Belgijska, godz 18
Anderlecht (-1.5 handicap azjatycki) – Kortrijk
TYP: 1
KURS: 1,98
BUK: Pinnacle Sports
Analiza:
Jutro o godzinie 18 rozpocznie się interesujące spotkanie (na pewno interesujące według mnie nie wiem jak dla was) w lidze Belgijskiej. Dawno nie pisałem do tej ligi analizy a jak już napisałem to mi nie weszła. Jednak teraz jestem przekonany że będzie inaczej i jestem nastawiony na optymizm. A zmierzą się ze sobą Anderlecht Bruksela zespół Marcina Wasilewskiego z zespołem Kortrijk. Zdecydowanym faworytem tego meczu są gospodarze i dziwić nie może to ponieważ ostatnie mecze po prostu grali rewelacyjnie i mam taką cichą nadzieję że i w tym meczu tak zagrają. Gospodarze tego meczu w tabeli ligowej znajdują się na pierwszym miejscu z dorobkiem 31 oczek. Na własnym stadionie rozegrali oni siedem meczy w których to sześć meczy wygrali i jeden mecz zremisowali. Strzelili oni w tych meczach aż 21 goli !!! i stracili zaledwie cztery bramki. A więc jak widać jest to maszyna która szczela grad bramek a ostatnie trzy mecze kończyły się over 3.5 gola !!! Na wyjeździe rozegrali w tym sezonie osiem meczy w których to trzy mecze wygrali, trzy mecze zremisowali i dwa mecze przegrali. Strzelili oni w tych meczach 14 goli i stracili 10 bramek. A więc jak widać na wyjeździ nie mają takiej doskonałej formy lecz mieli oni słaby początek sezonu ale teraz zaczynają wskakiwać na szósty bieg i po prostu rozjeżdżają rywali. W ostatniej kolejce wygrali oni bardzo pewnie z Club Brugge na własnym stadionie aż 6:1. A więc jak widać naprawdę grają rewelacyjnie teraz i w Lidze Mistrzów mogą wyjść z grupy bo są na trzeciej pozycji z dorobkiem czterech oczek ale do drugiego miejsca mają stratę jedynie jednego punktu. Natomiast goście tego meczu w tabeli ligowej znajdują się na piątej pozycji z dorobkiem 25 oczek. Na własnym stadionie rozegrali oni w tym sezonie siedem meczów w których to trzy mecze wygrali, trzy zremisowali i jeden mecz przegrali. Strzelili oni w tych meczach 11 goli i stracili siedem bramek. Na wyjeździe rozegrali oni osiem meczy w których to cztery mecze wygrali, jeden zremisowali i trzy mecze przegrali. Strzelili oni w tych meczach siedem goli i stracili sześć bramek. A więc jak widać w tym sezonie spisują się dobrze lecz uważam że na zespół Anderlechtu po prostu to nie wystarczy. W ostatniej kolejce zagrali oni z Leuven na wyjeździe i bezbramkowo zremisowali tamten mecz. Moim zdaniem w tym meczu warto zagrać handicap oraz warto postawić over 2.5 albo over 3.5 bo w tym meczu może to wszystko paść. Dla graczy którzy lubią ryzykować można postawić że jedna z tych drużyn nie strzeli gola a stawiam na wynik 4:0 ;)
 
omerta 968

omerta

Użytkownik
Jeszcze coś na niedzielę, ale krótko, bo ile bym nie napisał, to zawsze pudło ;-)

Vitesse Arnhem - NEC Nijmegen
Derby. Jedni i drudzy prezentują się bardzo dobrze. O ile udane występy zawodników Vitesse, to żadna niespodzianka, tak aktualna postawa NEC zaskakuje - pozytywnie rzecz jasna. Cesarscy mają za sobą już pięć spotkań bez porażki (w tym wygraną w Alkmaar, a ostatnio triumf nad Heraklesem Almelo 3-2). Tydzień temu grałem przeciwko NEC (brakowało dwóch podstawowych obrońców), ale przeliczyłem się. W niedzielę zrobię to samo i uważam, że szanse na powodzenie są duże większe. Raz - ekipa z Nijmegen zagra na terenie rywala, dwa - ponownie zabraknie Cmovsa i Conboya, trzy - trafia na mocniejszego rywala. Vitesse po porażce z AZ Alkmaar pokonało Ajax i zremisowało z Twente, nie tracąc nawet bramki. Wyniki wspaniałe. Przeciwko Cesarskim zagrają wszyscy, którzy stanowią o sile drużyny - absencji nie ma. Bezpośredni mecz tych drużyn, to derby prowincji, a jak wiadomo, tego typu spotkania rządzą się swoimi prawami. Jednak według mnie nie tym razem.
Typ:
Vitesse Arnhem @ 1.70 (sportingbet)


FC Utrecht - Twente Enschede
Gospodarze w niedzielę zagrają bez dwóch niezwykle ważnych piłkarzy odpowiedzialnych za atak - Duplana (pauzuje od ponad 1,5 miesiąca) i van der Guna (grał w niemal wszystkich meczach). Obu zawodników zabrakło tydzień temu i FC Utrecht przegrał bardzo wysoko w Waalwijk (0-4). Rezultat ten zaskoczył, bo wcześniej Czerwono-biali potrafili zremisować z Ajaksem, by następnie wygrać w trzech kolejnych spotkaniach (Den Haag, FC Groningen, Willem II). Mobilizować miejscowych przed niedzielnym starciem specjalnie nie trzeba, ale moim zdaniem zwycięsko z tej potyczki wyjdą goście. Tukkers ostatnio na wyjazdach nie błyszczą (remisy w Kerkrade i Arnhem, w między czasie skromny triumf w Waalwijk). Czuję, że w końcu skuteczność im dopisze i pokażą na co ich stać. Problemem dla Twente mogą być absencje podstawowego bramkarza Mihaylova i napastnika Chadliego (10 goli, 6 asyst). Mimo to, mam duże zaufanie do ekipy McClarena i typuję, że ten mecz wygra, a przy okazji zdobędzie minimum dwie bramki. Na Utrecht też liczę, bo Boschker nie musi być pewnym punktem.
Typy:
over 2,5 @ (bet365)
Twente over 1,5 @ 2.00 (sportingbet)
Twente Enschede DNB @ 1.53 (betsafe)
 
empe92 438

empe92

Użytkownik
Ekipa Zulte Waregem, która tydzień temu po remisie z Mechelen straciła pierwsze miejsce w tabeli podejmie grający ciekawą piłkę Standard. Wydaje mi się, że to może być fajny, dynamiczny mecz z dużą liczbą okazji z obu stron. Zulte już od dłuższego czasu gra bardzo ładną, ofensywną piłkę. Można powiedzieć, że ubiegłotygodniowy remis z Mechelen to wynik, który w żaden sposób nie pokazuje tego co działo się na boisku. Jeden z obrońców Mechelen już na początku meczu otrzymał czerwoną kartkę, ale to goście wyszli na prowadzenie po dość przypadkowej akcji, w której wykorzystali gapiostwo obrońców Zulte. Jednak to gospodarze przez cały mecz mieli ogromną przewagą, ale szczęście nie było po ich stronie. Zdobyli w sumie 4 bramki, niestety 3 z nich były nieprawidłowe, a poza tym stowrzyli naprawdę mnóstwo okazji, ale bardzo słaba skuteczność spowodowała stratę punktów. Na takiej skuteczności nie da się zagrać dwóch spotkań z rzędu, dlatego liczę, że teraz będzie pod tym względem lepiej. Standard równiez jest w bardzo dobrej formie. Ostatnio przegrana z Lokeren 1:2, ale wynik mógłby być inny, gdyby nie postawa bramkarza Lokeren Barryego, który bronił w nieprawdopodobych sytuacjach. Obie drużyny w bardzo dobrej dyspozycji, ale bez wygranej w poprzedniej kolejce, teraz będą chciały powrócić na zwycięską ścieżkę, co wróży nam bardzo ciekawy mecz.

Zulte Waregem – Standard Liege
BTS @ 1.66 Bet365 ⛔
Over 2.5 @ 1.85 Unibet ⛔ 0:0


Do tego oczywiście proponuję grę na Anderlecht. Niesamowita moc w ofensywie i bardzo dobra forma nie pozostawiają wątpliwości kto okaże się lepszy w straciu z Kortrijk. Goście w poprzedniej kolejce zagrali bezbarwny mecz z Leuven, teraz nie wróżę im dobrze przed meczem w Brukseli. Ostatnie wyniki w Anderlechtu w lidze to 5:0 z Gandawą, 4:1 z Mechelen i 6:1 z Club Brugge, do tego w międzyczasie 1:0 z Zenitem w LM. Innego wyniku niż pewna wygrana gospodarzy być nie może.

Anderlecht – Kortrijk
Anderlecht @ 1.30 Bet365 ✅
Anderlecht (-1.5) @ 1.95 Bet365 ⛔
Anderlecht over 2.5 @ 2.20 Bet365 ⛔ 1:0
 
Otrzymane punkty reputacji: +11
benek_27 4,5K

benek_27

Forum VIP
Anderlecht co prawda powinien wygrać jednak warto pamiętać, że Kortrijk to bardzo niewygodny przeciwnik. Ja osobiście odpuszczam to spotkanie i idę w innym kierunku:
Zulte vs. Standard 2 (DNB), 1.97 Betsson 2/10 Zwrot 0:0 - szkoda, że się nie pokusiłem by grać x2, wyleciało mi z głowy :|
Spodziewam się wyrównanego spotkania. Zulte to rewelacja, ale już kondycyjnie powoli nie dają rady. Standard to jednak Standard, a kurs na DNB to przesada. Polecam po płaskiej stawce ten typ. Zespół przyjezdnych ma lepszą kadrę tylko brakuje tego zgrania, a już z meczu na mecz coraz lepiej się prezentują. Waregem to zespół do pokonania i nie ma tutaj żadnych wątpliwości. Polecam ze względu na kurs i fakt, że goście nie powinni tego przegrać ;)
Krótko, ponieważ brak czasu.
Powodzenia.
 
B 1,5K

baltazar_gabka

Użytkownik
Vitesse - NEC
Vitesse gra świetnie ale...na wyjazdach...W statach wygląda to ( jeżeli chodzi o mecze u siebie już nie tak dobrze ) . Do tej pory tylko jedno zwycięstwo. Jeżeli grają z kontry wszystko jest jak należy, natomiast gdy grają atak pozycyjny w ich grze jest sporo nerwowości. Być może i Vitesse ma lepszych graczy natomiast siła NEC jest kolektyw. Biorąc pod uwagę że jet to mecz derbowy myślę że będzie to mecz oscylujący w okolicach remisu.
NEC Nijmegen X2 kurs 2,02 Millenium
Utrecht - Twente
Przyznam się że czekałem na wystawienie oferty na to spotkanie. Gospodarze na swym terenie są w stanie wygrać praktycznie z każdym. Twente ma mecz ostatniej szansy w LE w tygodniu a do tego kilka osłabień w składzie. Utrecht nie zagrał jeszcze w tym sezonie naprawdę takiego meczu u siebie na jaki ich stać. Niech więc stanie się to dzisiaj !!!
Utrecht kurs 3,20 MIllenium
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom