>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

14 kolejka T-Mobile Ekstraklasa 28.10 - 31.10.2013

seba75 32

seba75

Użytkownik
Zawisza - Legia
1X @ 1.95 ✅ 3-1
Zawisza DNB @ 3.25
✅ izi :cool:
W Legii sporo absencji.Kluczowymi moim zdaniem jest brak w dalszym ciągu Radovicia i Koseckiego.Niby są zmiennicy ale jak dla mnie nie są tak wartościowi jak ta dwójka.
Zawisza u siebie jest mocny.Na Legię jest pełna mobilizacja.Do składu wracają Drygas i Masłowski.Widzę w tej drużynie spory potencjał i jeśli dzisiaj zagrają to na co ich stać to tego meczu mogą spokojnie nie przegrać a może nawet i coś więcej.
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
karciarz 26,3K

karciarz

Forum VIP
Piłka Nożna: Polska, Ekstraklasa
Jagiellonia Białystok - Lech Poznań
1X2
Typ: Lech Poznań
Kurs: 2.15⛔
Bukmacher: Bwin


Patrzę na pozycję Jagiellonii i widzę kryzys, przegrali trzy ostatnie - z Górnikiem, Cracovią i Koroną, która dostała dziś lanie od Ruchu.
Jutro przyjeżdża Kolejorz, który w ostatnim arcy ważnym meczu zremisował u siebie z Legią. Pozostał spory niedosyt, bo były szanse na wygranie tamtego meczu.
W jutrzejszym meczu drużyna Lecha Poznań będzie musiała poradzić sobie bez Łukasza Trałki. Defensywny pomocnik Kolejorza do tej pory wszystkie mecze rozpoczynał w podstawowym składzie.
Lech jutro musi zagrać podobnie, albo i lepiej jeśli chcą wywieźć 3pkt. Stać ich na to, co pokazują ostatnie wyniki. Trzeba wykorzystać, to iż w Białymstoku mają kryzys.
Na pięć ostatnich spotkań Jaga zdołała zdobyć jeden punkt w starciu z Zagłębiem, gdzie Lech tych punktów zdobył 11, nie przegrywając meczu.
Bezpośrednie pojedynki między tymi drużynami również na rzecz Lecha.
Do lidera Lech traci 8 oczek, jutro jest świetna okazja, aby zdobyć kolejne punkty i umocnić swoją pozycję.
Z 5 meczów na własnym boisku Jagiellonia przegrała aż 4!
Jutro będzie piąte.
 
nilhir 0

nilhir

Użytkownik
Śląsk Wrocław - Podbeskidzie BB
Wprawdzie Śląsk ostatnio gra po prostu źle (na ostatnie 6 meczy 4 porażki, 1 wygrana, 1 remis) to jednak Podbeskidzie jest w tym sezonie drużyną do bicia. Po 13 kolejkach zajmuje ostatnie miejsce z bilansem bramek -9. Śląsk jednak dalej ma Paixao, który potrafi punktować słabych przeciwników. Według mnie nie ma wątpliwości, że Śląsk jutro wygra, ale proponuję oprócz samej wygranej WKSu postawić na under 2,5.
Połowa meczy Śląska do tej pory kończyła się under 2,5 a biorąc pod uwagę obecny kryzys nie wierzę w fakt, że Śląsk wygra ponad 3 bramkami ani, że Podbeskidzie, które do tej pory strzeliło tylko 10 bramek a najlepszy ich strzelec ma na swoim koncie tylko 2 - strzeli bramkę.
Śląsk wygra i under 2,5 @ 3,40
bet365
 
tarki16 5,2K

tarki16

Użytkownik
Górnik Zabrze - Cracovia ⛔
Pogoń Szczecin - Piast Gliwice ✅
Wisła Kraków - Widzew Łódź ✅
Zagłębie Lubin - Lechia Gdańsk ⛔
Korona Kielce - Ruch Chorzów ✅

Jagiellonia Białystok - Lech Poznań

Po pięciu meczach bez ligowego zwycięstwa, piłkarze Jagiellonii Białystok w czwartkowy wieczór będą chcieli przełamać niechlubną passę, zadanie nie będzie jednak łatwe, bo naprzeciw nich stanie aktualny wicemistrz Polski - Lech Poznań. Jagiellonia jest najsłabiej spisującą się drużyną przed własną publicznością, w dotychczasowych 5 meczach rundy jesiennej zdołała tylko raz wygrać i aż cztery razy schodziła z boiska pokonana, w ostatniej kolejce ulegli u siebie Górnikowi 0:1 po dosyć dobrym meczu, po tej porażce Jagiellończycy po raz pierwszy w tym sezonie wypadli poza czołową ósemkę w ligowej tabeli, ewentualna porażka oznaczać może , że losy trenera Stokowca będą wisieć na włosku. W Lechu nikt nie wyobraża sobie innego scenariusza niż wygrana w Białymstoku, Lech pojedzie do Białegostoku jako zespół, który w minionych 5 meczach nie zaznał goryczy porażki, podopieczni Mariusza Rumaka w tym czasie wygrali z Piastem, Widzewem i Lechią oraz zremisowali z Podbeskidziem i w miniony weekend z Legią. 20 punktów wywalczonych w 13 meczach plasuje poznaniaków na szóstym miejscu w tabeli, ze stratą 8 oczek do prowadzącej Legii. Kilka słów o kadrze obu zespołów: do kadry Jagiellonii na piątkowy mecz wracają już pauzujący za kartki, Jakub Słowik i Jakub Tosik, wciąż kontuzjowani są natomiast Martin Baran, Rafał Grzyb i Jan Pawłowski, którego absencja będzie zdecydowanie dłuższa, w składzie poznaniaków na pewno zabraknie Łukasza Trałki, który musi pauzować za czwartą żółtą kartkę obejrzaną w tym sezonie, jednak po niedawnej ogromnej pladze kontuzji, teraz szkoleniowiec Kolejorza ma w kim wybierać, do pełni zdrowia i niezłej formy wrócił już Rafał Murawski, a w spotkaniu z Legią na boisku pojawił się także Dimitrije Injac, po karze za kartki wraca również Mateusz Możdzeń.
Lekkim faworytem jutrzejszego spotkania są goście, w tamtym sezonie Lech wygrał w Białymstoku 1:0 po bramce Lovrencsicsa, są w formie, ostatnie 5 spotkań to 3 zwycięstwa i 2 remisy, Jagiellonia jest na zupełnie innym biegunie, 4 porażki i tylko jeden remis, fatalny bilans meczy u siebie, 1 zwycięstwo i aż 4 porażki, jednak ostatnie mecze napawają lekkim optymizmem, minimalna porażka 0:1 z Górnikiem, grając w 10, a nawet wygrana pucharowa ze Śląskiem 1:0, liczę jutro na przełamanie Jagiellonii, o zwycięstwo będzie jednak trudno, jednak remis jest w zasięgu, Stokowiec prawdopodobnie ustawi drużynę defensywnie i będzie liczył na kontry, myślę, że jutro zobaczymy mało bramek, sytuacja Jagiellonii po ewentualnej porażce nie będzie za ciekawa, muszą dać z siebie wszystko, i Wg Mnie padnie remis na stadionie w Białymstoku z małą ilością bramek.

Przewidywane składy:

Jagiellonia: Słowik – Tosik, Ukah, Pazdan, Popchadze – Plizga, Norambuena, Gajos, Quintana, Dzalamidze – Piątkowski.

Lech: Gostomski – Ceesay, Wołąkiewicz, Kamiński, Douglas – Murawski, Linetty – Lovrencsics, Hamalainen, Pawłowski – Teodorczyk.

Jagiellonia Białystok - Lech Poznań: Under 2.5 1.67 Bet365 - Typ Dnia! ✅
Jagiellonia Białystok - Lech Poznań : Remis 3.20 Bet365 za drobne
⛔ Dwie zabójcze kontry i mamy niespodziankę!



Śląsk Wrocław - Podbeskidzie​


W pierwszym czwartkowym spotkaniu 14. kolejki T-Mobile Ekstraklasy, Śląsk Wrocław przed własną publicznością podejmował będzie Podbeskidzie Bielsko-Biała, obie drużyny ostatnich tygodni nie mogą zaliczyć do udanych. Dużo o tym spotkaniu napisał już użytkownik &quot;gujon&quot;, ja dodam jeszcze coś od siebie. Wrocławianie jeszcze nie wygrali na wyjeździe, a u siebie ponieśli już trzy porażki, jeszcze gorzej wygląda bilans ostatnich pięciu pojedynków ligowych - 1 wygrana, 4 porażki! Podopieczni Stanislava Levego spadli na dwunastą lokatę w tabeli, i muszą zacząć gonić czołówkę, aby myśleć o czołowej 8. Podbeskidzie Bielsko-Biała po trzynastu seriach spotkań ma w dorobku zaledwie jedno zwycięstwo i zajmuje ostatnie miejsce w tabeli T-Mobile Ekstraklasy, Bielszczanie po dobrym meczu z Lechem Poznań i dobrej pierwszej połowie z Cracovią Kraków, znów zagrali bezbarwne spotkanie, tym razem z Ruchem Chorzów, niedawno w klubie doszło do zmiany szkoleniowca, gdzie Czesława Michniewicza zastąpił Leszek Ojrzyński, czy to pomoże? Nie sądzę, Podbeskidzie w mojej ocenie, oprócz Widzewa i Piasta, jest najsłabszą drużyną Ekstraklasy, i nie zmieni to nawet nowy Trener, który nie ma w zespole klasycznego, dobrego Napastnika. We Wrocławiu Podbeskidzia nie będą mogli wspomóc Damian Chmiel, Fabian Pawela (pęknięta kość strzałkowa) i Maciej Iwański (brak certyfikatu), w składzie na to spotkanie nie zabraknie za to Bartłomieja Koniecznego, który nie tak dawno przechodził operację stopy, ale doszedł już do pełni zdrowia i może wystąpi w tym spotkaniu. Za to trener Śląska Stanislav Levy odczuwa pewnie przed tym spotkaniem lekki ból głowy, z drużyny wypadł mu leczący uraz kolana kapitan i filar Śląska Sebastian Mila, a jego wpływ na drużynę jest ogromny, nie zagra też Tadeusz Socha, który musi pauzować za nadmiar żółtych. kartek. Śląsk gra fatalnie i przegrywa mecz za meczem, a w związku z tym spada w ligowej tabeli, przed sezonem oczekiwania we Wrocławiu były zdecydowanie inne, drużyna miała bowiem walczyć o podium, ale Jeśli nie teraz, to kiedy? Jeśli nie z ostatnim zespołem w tabeli T-Mobile Ekstraklasy, to z kim? Wg Mnie pomimo braku filaru drużyny Śląska, a mianowicie Mili, Śląsk powinien pewnie pokonać bardzo słabiutkie Podbeskidzie, w Śląsku nie zawodzi tylko Marco Paixao, który jednak w 2 ostatnich meczach nie strzelił bramki, ale dzisiaj powinien się przełamać, i na to liczę .

Przewidywane składy:

Śląsk Wrocław: Kelemen - Gavish, Pawelec, Kokoszka, Dudu Paraiba - Kaźmierczak, Cetnarski - Hołota, Stevanović, Patejuk - Paixao.

Podbeskidzie Bielsko-Biała: Zajac - Sokołowski, Konieczny, Pietrasiak, Telichowski - Łatka, Sloboda - Malinowski, Wodecki, Jagiełło - Bartlewski.


Śląsk Wrocław -1AH 2.02 Bet365 ✅
Strzelec bramki: Paixao 2.10 betsafe za drobne
✅
 
Otrzymane punkty reputacji: +13
gujon301 951

gujon301

Użytkownik
Śląsk - Podbeskidzie 1 @ 1.60 Unibet✅4-0

Dzisiaj do Wrocławia przyjeżdża najsłabsza (obok Widzewa) drużyna ekstraklasy. Podbeskidzie zajmuje ostatnie miejsce i na ten moment zgromadziło tylko 9 pkt. Wygrali w tej rundzie tylko jedno spotkanie ( z Koroną Kielce 1-0). W ostatniej kolejce piłkarze Podbeskidzia zremisowali z Ruchem 0-0. W tym spotkaniu zespół poprowadził nowy trener Leszek Ojrzyński.
Zespół z Bielska nie ma kim atakować bramki rywala, po odejściu Demiana zespół w przednich formacjach wygląda jak wojsko bez broni. Jedynym ich atutem są stałe fragmenty gry. I to wszystko co Podbeskidzie ma do zaoferowania. Podbeskidzia pomysłem na grę jest tylko zwarta defensywa i liczenie na odrobinę szczęścia przy jakiejś wrzutce w pole karne. To trochę mało jak na zespół ekstraklasowy.
Początkowo miałem w tym spotkaniu zagrać under 2.5 po fajnym kursie 1.80. Ale po przemyśleniu zrezygnowałem z tego. Śląsk przegrał 3 spotkania z rzędu (wliczając puchar Polski).
Ostatni raz taką serie Śląsk miał za czasów Tarasiewicza i po czwartej porażce trener został zwolniony. Podopieczni Levego do tej potyczki przystępują bardzo zmobilizowani. Trzeba sobie jasno powiedzieć pomimo osłabienia (Mila) Śląsk potencjałem piłkarskim przewyższa zawodników Podbeskidzia przynajmniej o klasę.
W ostatnim spotkaniu Śląska (z Zawiszą) Levy w mojej ocenie popełnił błąd wystawiając Tadka Sochę na prawej pomocy, a Sebina Plaku sadzając na ławkę rezerwowych. Dzisiaj trener zapowiedział, ze będą zmiany i ja wierzę , że jedną z nich będzie powrót Plaku na prawą stronę.
Dzisiaj Śląsk ma okazję na przełamanie i rodzi się pytanie ....z kim jak nie z Podbeskidziem, kiedy jak nie dzisiaj.....i gdzie jak nie u siebie w domu.
Dzisiaj w mojej ocenie Śląsk zaatakuje od pierwszych minut spotkania i zepchnie zespół Ojrzyńskiego do głębokiej defensywy. Myślę,że kluczem do zwycięstwa będą &quot;szybkie skrzydła&quot; w postaci Plaku na jednej stronie i Patejuka na drugiej. Myślę, że w ten sposób Śląsk będzie chciał rozbić linie defensywną Podbeskidzia. Paixao jest w dużym gazie,dzisiaj będzie miał wiele okazji do strzelenia bramki. Jeżeli tylko Śląsk zagra swoją piłkę to dzisiaj Podbeskidzie nie zrobi nawet sztycha. Typowy mecz na przełamanie.

Z ostatnij chwili skład Śląska

: Kelemen – Pawelec, Kokoszka, Grodzicki, Dudu - Hołota, Stevanović - Patejuk, Cetnarski, Plaku - Paixao.
 
Otrzymane punkty reputacji: +9
staleczka-1947 20

staleczka-1947

Użytkownik
Jagielonia - Lech 2 @2,00 (Expekt)
O 20 : 30 zmierzą się drużyny o zupełnie odmiennej formie, gdyż Lech w ostatnich 5 spotkaniach zdobył 11 pkt, remisując z Legią i Podbeskidziem. Natomiast gospodarze w ostatnich 5 meczach ligowych zdobyli 1 pkt z Zagłębiem !
&quot;Kolejorz&quot; wydaję się, że wraca z wicemistrzowskiej formy z tamtego sezonu. Początek mieli fatalny, ale od meczu z Piastem nie przegrali żadnego spotkania. W Gliwicach zdominowali rywala, z Widzewem zagrali słaby mecz i wymęczyli wiktorię, w Bielsku Białej, także dość cienko i bezbramkowy remis, z Lechią w 2 połowie robili co chcieli i ostatnio całkiem dobry mecz &quot;derbowy&quot; z Legią.
Wracając do startu rozgrywek, to istotną rzeczą jest powrót wielu piłkarzy po kontuzjach, dzięki czemu Mariusz Rumak ma pozytywny ból głowy z obsadzaniem pozycji, niż wtedy, gdy musiał przestawiać zawodników na ich nietypowe pozycje. Na tą chwilę jednie Łukasz Trałka, Mateusz Możdżeń i Jasmin Burić(od początku sezonu) będą niedysponowani, ale już od dłuższego czasu jest dostępny kapitan Rafał Murawski, który gra coraz lepiej.
Dzisiejsi goście mają wyważony atak i obronę. Stosunek wynosi 16: 12 , a na szpicy wreszcie sypie golami Łukasz Teodorczyk. Obrona natomiast powróciła do formy z poprzedniej rundy.
Gospodarze są przeciwieństwem Poznaniaków, gdyż świetnie zaczęli, ale ostatnio wyraźnie pikują w dół. Ostatni mecz, to porażka w 10(od 24 min) z Górnikiem, jednak wcale nie musiał się ten mecz tak skończyć. Niestety &quot;Jaga&quot; zmarnowała 2 sety.
Jeśli chodzi o absencję, to nie wystąpią Rafał Grzyb, Martin Baran, Jonatan Straus, a także Jan Pawłowski. Do składu wraca &quot;czerwony&quot;, anty bohater meczu z Koroną Jakub Słowik(demolka Korny i porażka 1-4), a także imiennik Tosik. Stosunek bramkowy ekipa ta ma 0(20:20, gole strzelone głównie dzięki wygranej mecz z Ruchem 6-0).
Szykuję się dość ciekawy mecz, jednak moim zdaniem, to &quot;Kolejorz&quot; wyjedzie z tarczą.
Pzdr
Koment do meczu: Lech strasznie nie skuteczny i nadział się na 2 kontry. Szkoda...
 
lukasz.wgw 288

lukasz.wgw

Użytkownik
Śląsk - Podbeskidzie
BTS @1,96

Ja przyatakuję ten typ, Śląsk na wszystkie trzynaście meczów ligowych tylko w czterech zachował czyste konto a w trzech nie strzelał gola za to u siebie trzy razy zachował czyste konto a w dwóch nie strzelał gola. Podbeskidzie podobnie jak Śląsk na trzynaście rozegranych spotkań również 4 cztery razy zachowało czyste konto, trochę gorzej wygląda statystyka strzelanych goli bo bramki nie udało im się zdobyć w szcześciu spotkaniach (co w sumie jak na nich to i tak wg mnie niezły wynik); na wyjeździe ani razu nie zachowali czystego konto a tylko raz nie strzelili gola (w meczu z Legią). Więc statystyki wyglądają dość fajnie, dodając do tego formę obu drużyn i to, że ekstraklasa ostatnio jest dość overowa to warto spróbować. Meczu nie ma co opisywać bo zrobili to użytkownicy we wcześniejszych analizach.
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
seba75 32

seba75

Użytkownik
Z ostatnij chwili skład Śląska : Kelemen – Pawelec, Kokoszka, Grodzicki, Dudu - Hołota, Stevanović - Patejuk, Cetnarski, Plaku - Paixao.
Marnie wygląda dla mnie dzisiaj skład Śląska.Bez Mili i Sochy.Ostatnio grają słabiutko i Podbeskidzie mimo,że nie gra nic wielkiego to mogą tu powalczyć moim zdaniem.Ojrzyński potrafi dobrze ustawić drużynę.Po takim kursie nie opłaca się obecnie grać na Śląska więc próbuję dzisiaj zagrać w stronę gości po ładnym kursie.
X2 @ 2.40 ⛔
Bet365
 
Do góry Bottom