>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

15. Grand Prix Rosji [09-11.10.2015]

Status
Zamknięty.
abraxas 3,2K

abraxas

Forum VIP
Grand Prix Rosji


09 październik - Piątek
Trening 1 - 09:00
Trening 2 - 13:00
10 październik - Sobota
Trening 3 - 11:00
Kwalifikacje - 14:00
11 październik - Niedziela
Wyścig - 13:00
Informacje o torze:
Nazwa toru: Sochi International Street Circuit
Pierwsze Grand Prix: 2014
Długość toru: 5.848 km
Liczba okrążeń: 53
Długość wyścigu: 309,75 km
Najszybsze okrążenie: 1:40.896 (Valtteri Bottas 2014)
Hamilton i Mercedes potwierdzili, że Singapur był tylko przypadkiem i już wrócili na właściwe tory w Japonii. Teraz wracamy na chwilę do Europy na nowy, debiutujący w zeszłym roku tor w Sochi. Należy zwrócić uwagę, że po powrocie na szybkie tory do gry wrócił Williams.
Czy Hamilton powtórzy wyczyn z przed roku i znów wygra GP Rosji ?
Zapraszam do dyskusji oraz podawania typów!
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
Czy Hamilton powtórzy wyczyn z przed roku i znów wygra GP Rosji ?
Może wygrać, może powtórzyć to, byle nie powtórzył się jednak wyścig jak przed rokiem...
Ogólnie też Suzuka nie przyniosła nadspodziewanych emocji i był to jeden z najsłabszych wyścigów w tym sezonie, w którym jednak mieliśmy sporo pasjonujących Grand Prix. Ale nie zawsze są takie emocje jak podczas GP Węgier! ;)
Zespoły odkryły już trochę kart i wiadomo, że wraca Renault, wiadomo, że Grosjean w Haas. Może najbliższy weekend też przyniesie kilka informacji.
A ja mam nadzieję, że aktywność wasza w tym temacie będzie lepsza niż ostatnio...
Zapraszam! ;)
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
Piątek bezproduktywny, wręcz absurdalny. 1 trening nie pojeździli bo olej na torze rozlany i zbyt ślisko.
2 trening nie pojeździli bo mokro i ledwo 8 kierowców z czasami.

GP Rosji - kwalifikacje sobota 14:00
Jenson Button - Fernando - Alonso
Typ : Button @2,20 Expekt
✅✅13-19


W drugiej sesji najwięcej okrążeń pokonał testujący nową jednostkę napędową Fernando Alonso, ale pięć minut przed końcem pojawił się problem i wezwano go do garażu. Hiszpan będzie miał co najmniej +25 pól na starcie za nowe elementy (a McLaren znów dorzuci kolejne elementy, by mieć spokój na kolejne wyścigi). Limit przekroczył także Roberto Merhi, który w ten weekend po raz przedostatni wraca do kokpitu Manora – Alexander Rossi startuje w GP2, tak jak będzie to miało miejsce w Abu Zabi.
To cytat odnoszący się do całego weekendu. Ale mnie interesuje infromacja o Alonso. Już wiadomo, że pozycji na starcie ma +35 (który to już raz w tym sezonie!).
Tak więc nie ma co nadwyrężać jednostki w jutrzejszych kwalifikacjach skoro i tak nie ma szans na start z lepszej pozycji niż 20.
Także Alonso zakończy udział w kwalifikacjach na Q1 i nie będzie jechał na limicie oszczędzająć Hondę, a jest co oszczędzać skoro psuje się co chwila.

Myślę, że zrobi swoje 107% by być dopuszczonym do wyścigu, a potem grzecznie zjedzie do garażu.
Jenson oby ten fakt wykorzystał, u niego póki co bez kary żadnej, także oby też bez awarii w sobotę i oby był tę conajmniej jedną pozycję przed Fernando.
Wobec takiej sytuacji kurs jest zbyt wysoki. Warto grać, ale pamiętajcie, że to McLaren!
 
Otrzymane punkty reputacji: +11
bizziss 1,7K

bizziss

Użytkownik
GP Rosji - kwalifikacje sobota 14:00
Jenson Button - Fernando - Alonso
Typ : Button @2,20 Expekt
tu beda zwroty,na bwinie kursy zupelnie odwrotne....

A jak juz tu jestem to cos wrzuce na wyscig,a co!
Head-to-Head Will Stevens (GBR/Manor)/Roberto Merhi (ESP/Manor) @ 2,75 bwin ✅

Warto pograć wysoki kurs.Taki typowy pojedynek jaki widzieliśmy cały sezon.Jednoski prawie identyczne takie fifty-fifty wiec wiadomo co się gra;) Kilka razy raz był lepszy jeden potem drugi.Mehri juz wystepowal w tamtym roku na tym torze,ze tak powiem jest obeznany haha.Stevens debiutuje w Rosji,dziś ledwo pojeździł.
I tak po za tym to kibicuje Hiszpanowi ;)))
 
ranczo0123 466,4K

ranczo0123

ModTeam
Członek Załogi
mial jakies awarie czy problemy button w 3 sesji? bedzie cos wymieniane u niego? bo chce pograc typ na buttona przed alonso a przyznam szczerze nie sledzilem wgl treningow? ????
 
abraxas 3,2K

abraxas

Forum VIP
tu beda zwroty
Nie będzie żadnych zwrotów ;)
Q
Lewis Hamilton - inny kierowca @3,5✅✅ Bet365 2-1
Rosberg wygląda świetnie na tym torze, w SP1 poprawił już czas ze swojego najlepszego czasu z zeszłorocznym GP Rosji, gdyby nie przerwana sesja pewnie i poprawił by czas Lewisa. Dodatkowo jest Bottas, który ze swoim Williamsem czują tor w Sochi i na pewno powalczyć o podium. Hamilton dość nie mrawo w treningach.
Massa - Raikonnen @2,0⛔⛔ Bet365 Głupota Massy lub jakaś awaria.
Williams w gazie jak wspomniałem poprzednio i Massa bez problemu poradzi sobie z Raikonnem,który musi idealnie ułożyć sobie treningi aby zaistnieć w Q, przez przerywane wszystkie 3 sesje jednak tak nie jest i Fin przejeżdzając bardzo małą liczbę kółek nie powinien być zagraniem dla Massy.
 
Otrzymane punkty reputacji: +12
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
mial jakies awarie czy problemy button w 3 sesji? bedzie cos wymieniane u niego? bo chce pograc typ na buttona przed alonso a przyznam szczerze nie sledzilem wgl treningow? ????
Nie miałem jak odpisać bo dopiero teraz wszedłem. Ale mam nadzieję, że pograłeś?
Zwrotów oczywiście żadnych nie ma. Nie wiem skąd taka sugestia @bizziss w ogóle.


Carlos Sainz mówi, że wszystko ok po jego wypadku w 3 sesji treningowej.



Opis kwalifikacji krótki za sokolimokiem.com

Zespół Mercedes po raz 30. w historii zajął pierwszy rząd na starcie, ale w kolejności odwrotnej niż zazwyczaj. Drugi raz z rzędu, trzeci w tym sezonie i 18. w karierze Nico Rosberg wywalczył pierwszą pozycję startową. Niemiec przez całą czasówkę był szybszy od Lewisa Hamiltona, który ponadto w decydujących minutach Q3 wyjechał poza tor, po czym zjechał do alei serwisowej i zrezygnował z dalszej jazdy.

Zespoły rozpoczęły kwalifikacje niemal na ślepo, mając za sobą trzy raczej mało produktywne sesje treningowe. Wczoraj niewiele jeżdżono z powodu rozlanego na torze oleju napędowego oraz deszczu, dzisiaj sesję przerwano i przedwcześnie zakończono po wypadku Carlosa Sainza. Kierowca Toro Rosso stracił panowanie nad samochodem na dojeździe do Zakrętu 13, przy prędkości około 310 km/h. Jednym z pierwszych „podejrzanych” jest niedomknięty DRS.



Sainz uderzył w barierę po lewej stronie toru, po oderwaniu lewych kół samochód ślizgał się podłogą po nawierzchni i praktycznie bez wytracenia prędkości uderzył przodem w bariery TecPro, wbijając się pod trzy warstwy. Siły podczas uderzenia były jednak mniejsze niż w przypadku Maksa Verstappena po kolizji z Romainem Grosjeanem w Monako.

Hiszpan był przez cały czas przytomny, nawet sam zdjął kask, ale akcja wydobywania go z kokpitu trwała dość długo. Po przewiezieniu do centrum medycznego i następnie helikopterem do szpitala w Soczi nie doszukano się żadnych obrażeń, ale Sainz został na całonocną obserwację w szpitalnym łóżku. Wydobywanie zakleszczonego samochodu trwało godzinę, przez co pierwszy wyścig GP3 przeniesiono na niedzielny poranek.



Ustawienie na starcie:

1. Rosberg; 2. Hamilton;
3. Bottas; 4. Vettel;
5. Räikkönen; 6. Hülkenberg;
7. Pérez; 8. Grosjean;
9. Verstappen; 10. Ricciardo;
11. Kwiat; 12. Nasr;
13. Button; 14. Maldonado;
15. Massa; 16. Ericsson;
17. Stevens; 18. Merhi (+20);
19. Alonso (+35).
Nie wziął udziału w kwalifikacjach: Sainz.


Jakieś propozycje do wyśćigu już macie w głowie? Czy Waszym zdaniem Ferrari przeciśnie się przed Bottasa? Czy Bottas powalczy z Mercedesami? O ile miejsc do przodu przebije się Massa? Wiele ciekawych pytań można postawić, ale ważne abyście chcieli dyskutować... każda opinia, wypowiedź w dziale mile widziana!
Zapraszam do dyskusji! ;)
 
ranczo0123 466,4K

ranczo0123

ModTeam
Członek Załogi
Nie miałem jak odpisać bo dopiero teraz wszedłem. Ale mam nadzieję, że pograłeś?
Zwrotów oczywiście żadnych nie ma. Nie wiem skąd taka sugestia @bizziss w ogóle.
niestety zaden buk nie wystawil po 3 treningu buttona w parze z alonso ale typ jak najbardziej bardzo dobry miales ???? jutro przewiduje ze rosberg utrzyma 1 pozycje. ciekawe jaki bedzie kurs na jego zwyciestwo. mam nadzieje ze nico nie sknoci startu jak ostatnio :grin:
 
ranczo0123 466,4K

ranczo0123

ModTeam
Członek Załogi
Rosberg Wygra ⛔ awaria bolidu. pechowy Nico
Kurs: 2.37
Buk: Bet365
Miałem nie grac na Nico po jego ostatnim starcie na torze Suzuka ale jednak obserwujac go w ten weekend wydaje mi sie ze jutro powinien obronic pierwsze miejsce. Mercedesy znowu po za zasiegiem rywali jednak Lewis w treningu oraz kwalifikacjach wyraznie odstawal od swojego kolegi z zespolu. Rosberg zdecydowanie lepiej ustawil bolid i pewnie wygral kwalifikacje. Jutro kluczowy bedzie start �� do wyscigu. Dojazd do 2 zakretu jest bardzo dlugi lecz jesli tym razem Niemiec ruszy do wyscigu tak jak powinien i nie zostanie objechany przez nikogo wydaje mi sie ze wygra. Tor jest bardzo krety i nie ma wielu miejsc do wyprzedzania. Strategia wyscigu rowniez nie bedzie rozpieszczac w wielkie emocje bo prawdopodobnie bedzie to jeden pit stop. Podsumowując jesli Rosberg obroni swoje miejsce toz po starcie uważam ze jego oponentowni bedzie bardzo trudno go na tym torze wyprzedzic. Bolid lepiej ustawiony od Hamiltona + specyfikacja toru + strategia 1 pit stopu sklaniaja mnie do tego ze to Nico jutro wygra. Pozdrawiam i zycze powodzenia ????
 
bob94 465

bob94

Użytkownik
Oba bolidy Williams zdobędą punkty @1.66 B365⛔ Kimi????????
Fajna sprawa wg mnie, Williamsy bardzo dobrze czują się na tym torze Bottas świetne kwalifikacje i w wyścigu będzie podobnie sportowo powinien skończyć na wielkim luzie w top 5, oczywiście jeśli nikt nadzwyczajnego się nie stanie. Felipe również będzie szybki, w kwalifikacjach 15 miejsce bo popełnił błąd na szybkim kółku a potem nie miał wolnego toru, niby daleko ale do pkt pozycji chyba nie aż tak, ma ten sam bolid co Bottas a przed sobą dużo wolniejszych kierowców, na dystansie pełnego wyścigu typ spokojnie do ogarnięcia. Rok temu też startował z odległej pozycji ale ładnie się przebił co prawda na 11 pozycję ale wtedy były jeszcze McLareny i startował 3 pozycje dalej.
 
barto22 226

barto22

Użytkownik
Marcus Ericsson - Fernando Alonso - 2 2.45 @Betsson ✅

Na dzisiejszy wyścig proponuję typ z udziałem kierowców McLarena i Saubera.W tej parze stawiam na Hiszpana,fakt,że będzie startował z przedostatniego pola (w założeniu,że wystartuje Sainz) ale jak sam przyznał po kwalifikacjach,starał się jak najbardziej zminimalizować swój przejazd czyli nie za bardzo pokazał swoje możliwości.W bolidzie byłego MŚ zainstalowany jest nowy silnik a także części,być może które zespół będzie używał w przyszłym sezonie.W tym wyścigu Fernando już może tylko zyskać a kurs jest baaardzo zachęcający biorąc pod uwagę,że Ericsson wykręcił gorszy czas od Hiszpana w qwalach (tłumaczył się żółtą flagą a także problemami z czujnikami temp.).Szwed według mnie jest po prostu gorszym kierowcą i w tym upatruję pozytywnego rozstrzygnięcia ????

Dorzucam jeszcze typ na brak SC - 2.5 @bet365 ⛔

Rok temu nie było samochodu bezpieczeństwa i w tym roku mam nadzieję,żę ponownie go nie zobaczę.Jeśli na starcie nie dojdzie do kolizji to będę spokojny o ten typ,ten sezon pokazuje,że rzadko widzimy awarie samochodów.Dodatkowo, patrząc na konfiguracje toru widzę miejsca do ewentualnego bezpiecznego zatrzymania samochodu bez konieczności wyjazdu SC.U całorocznego jest najwyższy kurs ze wszystkich buków, ogromne value.Polecam
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
&quot;Toro Rosso potwierdziło start Sainza w wyścigu. Hiszpan wystartuje do niego z dwudziestego pola, za Roberto Merhim oraz Fernando Alonso.&quot; -&gt;http://f1wm.pl/php/news_id-36219.html



@bob94 fajny typ na te Williamsy! Szkoda, że kurs nie zbyt wysoki.. Jednak ja tego nie gram, jakoś tak się dłużej zastanowiłem i uświadomiłem sobie ile pecha w ostatnich wyścigach ma Felipe Massa, zawsze coś z nim nie tak. A to Hulk w niego wjedzie, a to na Suzuce ostatnio już na samym początku musiał zjechać na pit stop. Owszem tempo mają Williamsy na tym torze świetne. Nawet sam Felipe jest nastawiony pozytywnie i mówił po kwalifikacjach w ten sposób

Felipe Massa (P15): Na moim pierwszym okrążeniu w Q2 popełniłem błąd, natomiast później natrafiłem na spory korek, który kosztował mnie trochę czasu. Na kolejnym przejeździe moje opony na tylnej osi były już zużyte i to był koniec szans na dobry wynik. Wielka szkoda, ponieważ mamy szybki bolid, jednakże przy niezłym tempie i strategii powinniśmy być zdolni do walki o punkty.
Ale jakoś nie tykam tego, aczkolwiek powodzenia! ;)



GP Rosji wyścig, niedziela 13:00
Valteri Bottas- Kimi Raikkonen
Typ : Bottas @ 1,65 ⛔
Romain Grosjean - Pastor Maldonado
Typ : Grosjean @ 1,30
⛔
AKO @ 2,15 betsson/betsafe


Tor sprzyjajacy Williamson. Tak było w tamtym roku kiedy to Valteri finiszował na 3 msc, tak było widać to wcozraj kiedy osiągał bardzo dobre rezultaty w 3 treningu i podczas kwalifikacji wywalczył P3.
Owszem potrafi być miękki w czasie wyścigów, np jak płakał na Silverstone żeby mu Masse zabrali z drogi. Ale w tym wypadku mam nadzieję, że w pojedynków dwóch Finów będzie górą, chociaż bardziej sympatyzuje z Kimim, ale podczas tego wyśćigu sentymentu nie ma i patrzę po prostu na potencjał bolidów w ten weekend.

Grosjean z P8, a Maldonado z P14 obok Massy i Ericssona co już samo w sobie jest ryzykowne. Romek pokazał ostatnio kilka bardzo dobrych wyników. Będzie chciał dojechać w punktach, a Lotus wydaje się szybki.
Pastor raczej o punktach może pomarzyć dzisiaj.


---------------------------

@barto22 ciekawy typ z tym Alonso! Oczywiście, że wczoraj oszczędzał jednostkę Hondy. Musi ona mu starczyć na kolejne Grand Prix w Austin, a w związku z karą jaką miał na dzisiejszy wyścig nie było sensu by jechał maxa o czym pisałem powyżej. Ericssona nigdy nie ceniłem i już chyba mnie do siebie nie przekona. Po takim kursie można próbowąc, ale należy pamiętać, że to jednak McLaren czyli wszelkie zło jakie może byc w tym sezonie i granie cokolwiek na nich w wyścigu jest niezwykle ryzykowne ;) Wiadomo awaria awaria awaria...
 
bizziss 1,7K

bizziss

Użytkownik
Zwyciezca z grupy: Button,Ericsson,Nasr,Alonso @ 2,87 WH /2,75 b365/ ✅

Stawiam na Brazylijczyka: Z tej czwórki startuje z najwyższej pozycji(12). Button 13. w tej samej lini.Wg mnie pojedynek rozstrzygnie sie miedzy nimi.Tor raczej trudny do wyprzedzania.Alonso i Ericssona odrzucam w tej rywalizacji.Moze mało merytorycznie,ale dopiero wstałem a kursy zamykają o 13:00 ;D
 
heros123 1K

heros123

Użytkownik
GP Rosji wyścig, niedziela 13:00
Daniil Kvyat-Sebastian Vettel✅ @ 1,14
Romain Grosjean-Pastor Maldonado⛔ @ 1,28 wypadek Romaina
Marcus Ericsson-Felipe Nasr✅ @ 1,50
Ako: 2,20⛔ bet365

Wg mnie ten trebel ma duże szanse wejścia. Seb rusza z 4 pola, a Danill z 11, więc właściwie to już wszystko wyjaśnia. Nie ma szans, żeby Dan wygrał z Vettelem, chyba, że wydarzy się coś nieplanowanego. O Lotusach wspomniał już Robson, więc nie będę powtarzał. Dodam tylko, że znając Pastora, to może spowodować jakąś kolizję i będzie po wyścigu dla niego. A odnośnie Sauberów, to Nasr startuje z 12, a Ericsson z 16. Jak na nich to duży handicap już na starcie. Jeśli na początku nic nie nadrobi Szwed, albo Nasr nic nie sknoci, to ciężko będzie przebić się Marcussowi przez np. Masse, Pastora, Buttona, bo właśnie oni będą jechać przed Szwedem. Pożyjemy, zobaczymy.

Dorzucam jeszcze taki typ:
Fernando Alonso-Jenson Button✅ @ 1,72 bet365
Nando ma karę, więc wyruszy z 19 pola, Button z 13, a więc 6 lokat różnicy. Patrząc na to jakim silnikiem dysponuje Alonso, a na tym torze ważna jest moc, to wg mnie nie ma szans, aby Alonso doskoczył do Buttona i jeszcze go wyprzedził, bo z tym silnikiem nie nadrobi takiej straty. Ewentualnie jakaś awaria Brytyjczyka może popsuć ten typ. A kurs napewno zachęcający.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom