>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

15. Grand Prix Singapuru [16-18 września 2016]

Status
Zamknięty.
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
Grand Prix Singapuru




16 września - Piątek
Trening 1 - 12:00
Trening 2 - 15:30

17 września - Sobota
Trening 3 - 12:00
Kwalifikacje - 15:00

18 września - Niedziela
Wyścig 14:00


Informacje o torze:

Nazwa toru: Marina Bay Street Circuit
Lokalizacja: Singapur
Pierwsze Grand Prix: 2008
Długość toru: 5.073km
Liczba okrążeń: 61
Całkowity dystans wyścigu: 309.316km
Rekord toru: 1.44.381 – Sebastian Vettel, Red Bull RB7 2011 rok



Na Monza tryumfował Nico Rosberg, dość nieoczekiwanie bowiem wydawało się, że po piątkowych i sobotnich wyczynach to Lewis Hamilton pokaże swoją moc. Brytyjczyk jednak zanotował fatalny start i stracił sporo pozycji, zmuszony więc był odrabiać od samego początku.
Singapur to zupełnie inna pętla niż Monza. Tym razem nie będzie się liczyć prędkość jak w Italii, teraz docisk będzie piekielnie ważny, a skoro tak to przed szereg Red Bull wystąp. Czy Ricciardo i Verstappen okażą się naprawdę mocni?
W 2015 roku na torze Yas Marina mieliśmy bardzo zaskakującą nagłą niemoc srebrnych strzał z Mercedesa, którzy nie byli w stanie nawiązać walki z Ferrari i Red Bullami. Pasjonującą walkę do samego końca o zwycięstwo stoczyli więc Sebastian Vettel i Daniel Ricciardo, wygrał kierowca Scuderii Ferrari. Co nas czeka w tym roku?

Zapraszam do dyskusji oraz podawania typów!
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
Haas przywiezie do Singapuru ostatni w tym sezonie duży pakiet poprawek
Amerykański team koncentruje się już w pełni na przyszłorocznej kampanii.

Szef Haasa – Gunther Steiner potwierdził, że jego zespół wprowadzi do użytku w Singapurze ostatni duży pakiet poprawek do bolidu VF-16.

Latem amerykańska ekipa potwierdziła, iż rezygnuje z dalszego rozwoju swej debiutanckiej konstrukcji, w pełni poświęcając się przygotowaniom do rewolucyjnego sezonu 2017.

„Celujemy w poprawę zachowania bolidu w zakrętach oraz w poprawę właściwości aerodynamicznych i ogólnych osiągów. Ponad dwa miesiące temu definitywnie zakończyliśmy proces rozwijania tegorocznego bolidu. Nowy pakiet poprawek oparty jest na danych pozyskanych w tunelu aerodynamicznym”.

„Zajęło nam trochę czasu, by rozwinąć części przed ich wprowadzeniem do użytku, ale wierzę, że jesteśmy lepiej przygotowani do kolejnego roku” – przekonywał Steiner przed weekendem na Marina Bay.

Odnosząc się do rozwoju przyszłorocznego bolidu, szef stajni z Kannapolis powiedział: „Od lutego używamy do tego celu tunelu aerodynamicznego i bolidu w 60-procentowej skali, ale od lutego do czerwca prowadziliśmy jednocześnie programy związane z sezonem 2016 i 2017. Od dwóch miesięcy wszystkie nasze wysiłki ukierunkowane są już na przyszłoroczny bolid”.
http://f1wm.pl/php/news_id-38779.html

Czy znowu zaskoczą w kwalifikacjach jak Gutierrez na Monzy? Raczej tor nie powinien im sprzyjać i raczej będzie lepszą opcją ich ogrywać. Jak uważacie?
 
heros123 1K

heros123

Użytkownik
Czy znowu zaskoczą w kwalifikacjach jak Gutierrez na Monzy? Raczej tor nie powinien im sprzyjać i raczej będzie lepszą opcją ich ogrywać. Jak uważacie?
Tak jak wspomniałeś, dla Haasa bardziej sprzyjającymi torami, są te szybkie tory typu Monza czy Spa. Tutaj w Singapurze silnik już nie jest taki kluczowy, tutaj liczy się najbardziej docisk, więc myślę, że Haas może mieć sporo trudniej niż 2 tygodnie temu.
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
GP Singapuru - kwalifikacje, sobota 15:00
Fernando Alonso - Carlos Sainz
Typ: Sainz @ 1,95 bwin
✅✅✅9-6


Singapur to tor, który pasuje bolidom Toro Rosso, podkreślają to nie dość, że sami kierowcy tej stajni, to na dodatek z podobnym komentarzem wyszedł Fernando Alonso.

Fernando Alonso (P11/P9): Zanim tu przyjechaliśmy, nasze oczekiwania były dość wysokie, ale szczerze mówiąc muszę przyznać, że są przed nami tory, które będą pasowały nam lepiej niż Singapur. Musimy jutro walczyć o wejście do Q3 ponieważ wydaje mi się, że Force India i Toro Rosso są tutaj mocne. Miejmy nadzieję, że w nocy poprawimy się o kilka dziesiątych, by z nimi powalczyć. Naszym największym problemem jest brak ogólnej przyczepności, musimy poprawić docisk przed jutrem i musimy lepiej wykorzystać opony na jednym kółku. Będziemy ciężko pracować, by to osiągnąć. Nie wyprzedza się tu łatwo, więc dobra pozycja na starcie będzie ważna.
Dokładnie, Torro Rosso jest tu mocne, potwierdzają to wyniki treningów. Widać, że nawet nie radzący sobie ostatnio Danił Kwiat wchodzi do top10 co jest niejako oznaką tej zależności o której mówię.

Singapur to trochę tor przypominający Monaco. W Monaco Sainz zajął 6 msc w kwalifikacjach. Alonso był 9. Kwiat wtedy już jeżdzący dla Torro Rosso był 8.

Sam Sainz jest zadowolony z rozpoczęcia weekendu i optymistycznie patrzy na jutro i niedzielę. Podzielam jego optymizm i szczerze mówiąc od początku chciałem grać w jego kierunku jakieś ciekawe pary. Ta wydaje mi się bardzo rozsądna.

Carlos Sainz (P7/P8): Myślę, że możemy być zadowoleni z dzisiejszego dnia. W ostatnich trzech wyścigach mieliśmy nieco problemów w piątki. Tak więc dobrze jest wrócić do czołowej dziesiątki w obu sesjach. Oczywiście będziemy się starali osiągnąć to samo jutro, jesteśmy tutaj mocni i motywuje to zespół do dalszej walki. Przeanalizujemy wszystkiego dane, by przygotować się do reszty weekendu. Nie mogę się doczekać, gdyż lubię się tu ścigać!

Co do Alonso jeszcze to hitem był jego komentarz radiowy na Monza kiedy inżynier wyśćigowy powiedział mu, że jeszcze trochę dociśnie i dogoni Grosjeana, który jedzie na 12 miejscu. Odpowiedź Fernando brzmiała -&gt; &quot;Hahahhaha&quot; ????
Mam nadzieję, że całość dobrze opisałem, bo minęły już dwa tygodnie, ale interakcja przejdzie pewnie do historii hehe.


Dalej pany, śmiało dyskutować. Jeden z najciekawszych weekendów z F1 przed nami przecież. Bajkowy tor w Singapurze! Czekam na Wasze typy, dyskusję, analizy, cokolwiek. Rozruszajmy ten dział, przecież to aż nieraz smutno tutaj wchodzić... ???? Na Monza była fajna dyskusja, wierzę, że i podczas tego weekendu uda nam się to chociaż powtórzyć. C&#39;mon! ;)
 
abraxas 3,2K

abraxas

Forum VIP
Grosjean - Gutierrez @1,98✅✅ (po opodatkowaniu) Totolotek
Grosjean ogromne problemy w obu sesjach treningowych, tak na prawdę stracone 3h czasu, nie przejechał żadnego pełnego kółka. Najtrudniejszy wyścig dla Haasa ze względu na specyfikacje toru. Gutierrez natomiast treningi pełną parą,ocena nowy elementów i wiele danych do analizy. W Monaco Gurierez wygrał ze swoim kolegą, w Singapurze po takich problemach Francuza trzeba spróbować Meksykanina.
 
A 531

albuquerque

Użytkownik
Grosjean - Gutierrez @1,98 (po opodatkowaniu) Totolotek
Grosjean ogromne problemy w obu sesjach treningowych, tak na prawdę stracone 3h czasu, nie przejechał żadnego pełnego kółka. Najtrudniejszy wyścig dla Haasa ze względu na specyfikacje toru. Gutierrez natomiast treningi pełną parą,ocena nowy elementów i wiele danych do analizy. W Monaco Gurierez wygrał ze swoim kolegą, w Singapurze po takich problemach Francuza trzeba spróbować Meksykanina.
A pogrubiony Francuz. Swoją drogą przejechał, nawet 12 w II treningu. Do usunięcia.
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
GP Singapuru - kwalifikacje, sobota 15:00
Romain Grosjean - Valteri Bottas
Typ: Bottas @ 1,85 bwin
✅✅15-11

Jak już wspomniał @abraxas, Grosjean duże problemy w piątek.

Grosjean w drugim treningu rozwalił tylne skrzydło, znowu narzekał na przyczepność, na hamulce i na co się dało. Aż w końcu obróciło go i uderzył w bandę.
Haas nie będzie raczej odgrywał znaczaących ról na tym torze. To nie Monza gdzie walczyli dzielnie w kwalifikacjach.

Williams także nie będzie tu błyszczał, ale Williams jest lepszy niż Haas. A Bottas wczoraj może jeździł niezbyt dobrze i narzekał, ale dziś go stać na poprawę, zresztą Williams z reguły w piątki słabo, a potem sobota lepsza.

Wczoraj już wspominałem, że tor a&#39;la Monte Carlo. Tam Bottas P10, a Grosjean P15. Dziś Bottas też pewnie zakręci się w okolicach 10 miejsca, z szansami na wejście do Q3, a Grosjean? Raczej będzie za jego plecami i miejsca 12-16. Tak ja to widzę.

--------------------------------------

Jak myślicie kto dzisiaj wywalczy pole position? Przed rokiem świetna rywalizacja Ferrari z Red Bullem. Teraz też widać, że bolidy Scuderii są konkurencyjne, no i Red Bull jeszcze wszystkiego nie pokazał z pewnością. CZuję coś, że to będą najlepsze kwalifikacje w tym sezonie!
@ranczo0123 a Ty coś wypatrzyłeś?
 
Otrzymane punkty reputacji: +9
phillips 1,5K

phillips

Użytkownik
Massa - Sainz @ 1,65 ✅
Raikkonen - Bottas @ 1,14 ✅
Verstappen - Button @ 1,12 ✅

ako: 2,11
Sainz lepszy od Felipe o 1 sek na P1 i 1,3 sek na P2, ogólnie jak tu było już pisane Toro Rosso będzie mocne, a Williams raczej bez szans na dobre wyniki. Raikkonen nad Bottasem 1,5 i 2,5 sek, Verstappen nad Jensonem prawie 4 sek i 2 sek odpowiednio. O ile nie wydarzą się żadne cuda to myślę, że &quot;galante peffki&quot;.
Kursy forbet.
edit: weszło po Q2
 
kosiorx 1,7K

kosiorx

Użytkownik
Kwalfikacje GP Singapuru
Max Verstappen vs Daniel Ricciardo @2,25 Bet365 ⛔
Co sądzicie o tym typie? Max nowy silnik od Renault, na treningach wykręca lepsze czasy od Daniela.
 
A 531

albuquerque

Użytkownik
Massa - Sainz @ 1,65
Sainz lepszy od Felipe o 1 sek na P1 i 1,3 sek na P2, ogólnie jak tu było już pisane Toro Rosso będzie mocne, a Williams raczej bez szans na dobre wyniki.
http://f1wm.pl/php/news_id-36052.html - 2 trening w 2015 roku.
http://www.f1wm.pl/php/rel_gen.php?rok=2015&amp;amp;nr=13&amp;amp;dzial=8 - Kwalifikacje w 2015 roku.
Widać, że poprawiają się Williamsy znacznie. No bet ten typ.
ok, ale weź pod uwagę, że to był debiutancki sezon Sainza w F1. Od tego czasu wg mnie zdecydowanie się poprawił, co potwierdzają zresztą wyniki. 1,65 to kurs warty ryzyka, jak dla mnie Sainz będzie 6-8 a Massa 9-10
Ja napisałem o poprawie Williamsa, nic o Carlosie.
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
Kwalfikacje GP Singapuru
Max Verstappen vs Daniel Ricciardo @2,25 Bet365
Co sądzicie o tym typie? Max nowy silnik od Renault, na treningach wykręca lepsze czasy od Daniela.
Ja jakoś w kwalifikacjach nie grałbym na Maxa. Kursy jak mówisz ciekawe, ale nie wiem sam. Ricciardo czuje się w Singapurze bardzo dobrze już abstrahując od moich sympatii. Myślę, że kto jak kto, ale to bardziej Dan powalczy z Mercedesami dzisiaj, Max i kwalifikacje to nigdy nie było do tej pory udane połączenie.

Przykład nawet z Monaco, Ricciardo pole positiion,a Max po świetnym wyścigu w Hiszpanii rozbija swój bolid w Q1...
Aczkolwiek powodzenia, cokolwiek zagrasz ;)
 
heros123 1K

heros123

Użytkownik
GP Singapuru - kwalifikacje
Nico Rosberg - Daniel Ricciardo @ 1,65✅ betsson pogrom

Wydaje mnie się, że dzisiaj nie będzie powtórki z roku ubiegłego, gdzie Mercedesy nie miały nic do powiedzenia w walce o PP. W pierwszym treningu duża strata Nico do Daniela, ale trzeba zwrócić uwagę, że Nico najlepszy czas wykręcił na miękkich, a Daniel na ultramiękkich, więc różnica spora. W drugim już było widać przewagę Mercedesa. Wiadomo, że ten tor, to jeden z ulubionych torów Red Bulla, bo liczy się nadwozie tutaj, a nie silnik. Ale mimo wszystko uważam, że nie są w stanie zagrozić dzisiaj Mercedesom w walce o P1. Jak dla mnie, to wszystko rozstrzygnie się między Nico i Lewisem.
 
A 531

albuquerque

Użytkownik
A co do P1 Ricciardo w Monaco, to dużo dał mu nowy silnik, który dawał premię na poziomie pół sekundy na okrążeniu.
Tutaj dostał Verstappen, jednak fachowcy mówią o 0,1-0,2 na jednym kółku.
 
ranczo0123 469K

ranczo0123

ModTeam
Członek Załogi
Jak myślicie kto dzisiaj wywalczy pole position? Przed rokiem świetna rywalizacja Ferrari z Red Bullem. Teraz też widać, że bolidy Scuderii są konkurencyjne, no i Red Bull jeszcze wszystkiego nie pokazał z pewnością. CZuję coś, że to będą najlepsze kwalifikacje w tym sezonie!
@ranczo0123 a Ty coś wypatrzyłeś?
Ja mysle ze Red Bull powalczy dzisiaj z Mercedesem. To jedyny tor obok Monaco na ktorym moga nawiac rownorzedna walke. Osobiscie pogralem twoj typ Bottas vs Grosjean a sam pomyslow na kwalifikacje nie mam ale spokojnieeee... jutro na wyscig na pewno cos wstawie ;)
 
kosiorx 1,7K

kosiorx

Użytkownik
Kierowca zostanie sklasyfikowany:
Romain Grosjean - Nie @3,75 Bet365 ZWROT
Ogromne problemy Francuza w ten weekend, kurs jak najbardziej zachęcający do zagrania za grosze.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom