>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

15. kolejka Ligue 1 + hit : OM - PSG (26.11 - 27.11)

Status
Zamknięty.
qozi 4,8K

qozi

Forum VIP
Za Sportingbet :​



W weekend gramy 15. kolejkę we Francji, jest na pewno kilka ciekawych spotkań, a co za tym idzie można połapać dość ciekawe typy.W sobotę chyba najciekawiej w mieście Peugeota gdzie Sochaux zmierzy się z viceliderem z Montpellier.Cieszy mnie to, że mamy taką troszeczkę niespodziankę bo za sensację tego nie można uznać ponieważ gracze Girarda prezentują się bardzo fajnie w tym sezonie dzięki czemu dystansują takie ekipy jak OL, OM czy też Lille.
Jednak niewątpliwie najciekawszym meczem jest piątkowe starcie na Velodromie gdzie OM podejmuje lidera z Paryża.Mecz z historią, podtekstami, obie ekipy nie darzą siebie sympatią, a sam mecz jest traktowany jak u Nas Legia - Widzew.Ciężko wytypować zwycięzce, ale im bliżej weekendu i niedzieli to będziemy wiedzieć więcej.

Zapraszam do dyskusji.
 
M 2,5K

mati89

Forum VIP
FC Sochaux-Montbeliard – Montpellier Herault SC
Soszo z Lyonem zagrało po prostu perfect. Nieustający pressing, ciekawe zagrania no i dobra skuteczna obrona. Myślałem ze tendencja się utrzyma i powalczą ze Stade Brest chociaż o punkt. Tak się jednak nie stało i drużyna Bazdarevica przegrała w słabym stylu. Mecz pokazał ile dla tej ekipy znaczy Perquis. Można mówić że wolny, daje się ogrywać, że Sochaux traci dużo bramek ale bez niego traci ich jeszcze więcej. Druga sprawa to fakt że Sochaux na wyjazdach gra dużo słabiej niż u siebie, ot taka słabostka tego zespołu. Nie potrafią przełożyć dobrej formy na wyjazd choćby u siebie zagrali w ostatniej kolejce bardzo dobre spotkanie. Do tej pory wygrali jeden wyjazd, z Nancy na początku rozgrywek kiedy ci grali bardzo bardzo słabo.
Na Brest wrócił Maiga, nie wyszedł co prawda w pierwszym składzie ale wszedł z ławki i mógł jeszcze strzelić bramkę. Zdziwił mnie jednak brak Boudebouza co oczywiste oraz napastnika Bakambu, który w mojej opinii znajduje się w lepszej dyspozycji niż jego rywal Privat. Silny, szybki, w meczu z Lyonem zagrał całkiem poprawnie i moim zdaniem był naturalnym zastępcą Maigi. Obaj jednak doznali urazów i z Brest nie zagrali.
Wiadomo że Perquis wypadł ze składu na 6 tygodni i w tym roku już nie zagra. Za czerwoną kartkę przeciwko Brest odpocznie również drugi ze środkowych Peybernes. Bazdarevic będzie więc musiał trochę pokombinować z zestawieniem linii defensywy. Tak czy siak nie wierzę w czyste konto Richerta. Obrona Soszo jest na tyle „rzadka” że nie wiem choćby jak się dwoili, troili to Montpellier im coś wsadzi. Zwłaszcza że Belhanda jest w świetnej dyspozycji. Liczę na przełamanie Girouda po 200 minutach bez gola. :p
Słówko odnośnie ostatniego meczu Montpellier. Wygrana z Marsylią to oczywiście super wynik ale byłem pod wrażeniem cwaniactwa podopiecznych Girarda. Na początku meczu to oni grali piłką, atakowali bramkę Mandandy ale to Marsylia mogła objąć prowadzenie (jak Remy to przestrzelił? ). Przeszli do gry z kontry i Marsylia była w dupie. Przez całe spotkanie piłkarze Olympique bili głową w mur, bezskutecznie próbując stworzyć jakieś sytuacje bramkowe. Stać ich było na kilka wrzutek, kilka szybkich zagrań dwójkowych ale nic poważnego, żadnej stuprocentowej sytuacji. No może poza tą główką(?) Diawary po rzucie rożnym (nota bene jedno z nielicznych dośrodkowań które Valbuenie w tym meczu wyszło) czym mógł się zrehabilitować za samobója. Montpellier spokojnie wyprowadzało kontry i mogli coś jeszcze dołożyć (choćby Utaka).
Mimo braku Yangi-mbiwy obrona zagrała iście po profesorsku. Bardzo dobrze grał Stambouli, dobrze boczni. Czy i w kolejnym meczu uda się zachować czyste konto? Wątpię bo jadą na naprawdę trudny teren a mecze wyjazdowe La Paillade pokazują że jednak wtedy wyjmują piłkę z siatki częściej niż na własnym terenie.
Ze strony gospodarzy liczę na wreszcie dobry mecz Martina (ostatnio trochę niewidoczny) oraz na to że Boudebouz (Boudebouz nie zagrał z Brestem na skutek kontuzji mięśnia czworogłowego ale wg francefootball na Montpellier ma być już gotowy) i Maiga znajdą się wreszcie razem na boisku. Te trio grając ze sobą potrafi rozklepać każdą obronę. Bazdarevic ma jeszcze w odwodzie Camarę, który zmienił w ostatnim meczu Mikariego i wypadł nieźle.
Statystycznie patrząc mecze Montpellier na stadionie Sochaux nie obfitowały w bramki (np. 0-0 w tamtym sezonie) ale myślę że tym razem gole padną bo są ku temu podstawy. Kurs na obie strzelą bez rewelacji ale myślę że wejdzie na luzie.
BTS @ 1,67 Unibet ✅
x2 @ 1,42 Unibet ✅
// no to Giroud się &quot;przełamał&quot; ????


FC Lorient – OGC Nice

Mecz z St.Etienne nie był wymarzonym debiutem dla nowego szkoleniowca Rene Marsiglii, który do tej pory pełnił rolę asystenta Erica Roya. Po trzech czerwonych kartkachze składu Nicei wyleciało trzech podstawowych piłkarzy: Ospina, Civelli i Mouloungui a drużyna po raz drugi w sezonie przegrała w meczu u siebie.
Mimo że nie grają aż tak źle to kompletnie opuściło ich szczęście (vide mecz z Marseille). Jakoś tak się składa że odkąd ze składu na skutek kontuzji wypadli pomocnicy Digard i Fae również wyniki zespołu uległy pogorszeniu. Bez nich rozprawili się co prawda z Bordeaux ale jak gra Bordeaux w tym sezonie każdy widzi, a w tym meczu obrona Żyrondystów zagrała katastrofalnie (mały zbieg okoliczności że prawym defensorem Bordo w tym meczu był Krychowiak ;) ). W ostatnich meczach szczególnie kiepsko jest ze zdobywanymi bramkami – tylko jedna na cztery spotkania i nic nie wskazuje na to by sytuacja się poprawiła. Kontuzjowany jest Mounier a pauzuje Moulongui, który też odgrywa dość znaczącą rolę. Niby w ataku jest jeszcze Pentecote i Djedje ale jakoś nie mam przekonania że Nicea ustrzeli coś golkiperowi Lorient. Tym bardziej że przyjdzie im grać na wyjeździe gdzie strzelają w ogóle od święta. Druga sprawa to absencje Ospiny i Civelliego. Spory cios dla defensywy Orłów i poważnie zastanawiam się nad zagraniem Lorient w tym spotkaniu. Za typem przemawia też fakt że obrona Nicei słabo spisuje się w kryciu a przy piłce jaką gra Lorient może to mieć zgubne konsekwencje. Nie oglądałem żadnego meczu Les Merlus więc bazuję na suchych statystykach, które wyglądają fajnie, szczególnie patrząc na formę Lorient na własnym boisku. Ostatnio w ich szeregach brakowało kilku graczy m.in. Gregory&#39;ego Bourillona, Innocenta Emeghary, Yanna Jouffre oraz kontuzjowanych już od dłuższego czasu Juliena Quercii i Jeremiego Aliadiere czy zawieszonego Coutadeura i przegrali z Evian. Z tego co widziałem na skrócie to Romao doprowadził w 24 sekundzie meczu (nieźle) do najszybszego karnego w tym sezonie. Trochę na złość trenerowi bo Gourcuff uczulał swoich graczy by nie dali sobie wbić gola w początkowych minutach jak to miało miejsce w ostatnich spotkaniach. Nota bene przy bardzo podobnej sytuacji Autreta sędzia mógł zachować się tak samo i tym razem przyznać jedenastkę dla Lorient. Nie przyznał i Lorient przegrało mecz w którym byli stroną dominującą. Z tego co znalazłem na stronie francefootball Gourcuff przeciwko Nicei będzie musiał sobie radzić bez obrońców Mangi i Bourillona a także snajpera Aliadiera. Do składu wracają za to Robert, Jouffre i Emeghara więc manewr w ofensywie szkoleniowiec gospodarzy będzie miał większy.
Wiadomo że na Stade du Moustoir jest sztuczna murawa i niektóre ekipy sobie tam nie radzą. Zagrałbym wygraną gospodarzy ale jakoś nie jestem zorientowany w temacie Lorient. Kozi z tego co pamiętam całkiem niedawno oglądał ich w akcji. Fajnie by było gdyby napisał co sądzi o tym typie ;)
 
Otrzymane punkty reputacji: +12
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
Coś kiepsko z dyskusją :?
mati89 już wykonał swoja robotę i propozycje zapodał. Co do Lorient to sam się na nich skuszę pewnei w dniu jutrzejszym. Nicea jak napisałeś strata trzech waznych ogniw w poprzednim meczu. Lorient u siebie na sztucznej nawierzchni powinno to wykorzystać.

VS

Rennes - Evian
Typ : Rennes @ 1,633 Pinnacle✅3:2​
Rennes zachwycili w meczu z Lyonem. Zresztą to był mecz kapitalny z obu stron, mnóstwo okazji i wymiana ciosów. Wiele z formy Bretończyków raczej nie uszło przez tydzień czasu. Skład najlepszy z możliwych. O zdolnościach poszczególnych graczy nie ma co się rozwodzić bo wiadomo, że Pitroipa, Hadji czy M&#39;Villa to wielki potencjał. W bramce pewny Costil. Także jeżeli ta maszynka jest w formie(a jest) to potrafi ogrywać takich rywali jak Evian. Dla mnie Evian co prawda to najlepszy z beniaminków ,tak się wydawało przed sezonem że najwięcej mogą zwojować bo o nich najgłośniej było z różnych powodów. Ale jednak sząłu nei robią, głownie u siebie są groźni. Rennes z kolei dziwna seria u siebie i bilans 2-4-0 a raczej mecze u siebie były ich domeną w poprzednich sezonach. Pora wiec wrócić do korzeni ;)
Rennes : Costil – Danzé (cap), Kana-Biyik, Mandjeck, Théophile-Catherine – T.Doumbia, M’Vila – Kembo-Ekoko, Féret, Pitroipa – Hadji (ou Montaño)
Evian : Laquait – B.Dja Djedje, Angoula, Cambon, Ehret – Poulsen, Sorlin (cap) – Wass, Adnane (ou Khelifa), Barbosa - Sagbo


VS

OSC Lille - Stade Brest
Typ : Lille @ 1,508 Pinnacle ✅2:0​
Rudi Garcia trochę kombinuje z ustawieniem w ostatnim czasie i zamiast 4-3-3 jakim gral cały poprzedni sezon teraz ustawia zespół w 4-2-3-1, kosztem Pedrettiego wstawia najczęściej Joe Cole. Ale to nie dziwne wcale bo stracił w porównaniu z poprzednim sezonem Cabaye. Pedretti nie wkomponowal sie za dobrze i gra przecietnie. Tak więc wygląda to na bardziej ofensywne ustawianie swojej drużyny. Brest szału nei gra, boki obrony mają przeciętne. Na środku wiekowy Jonathan Zebina. Więc przeciwko takim technikom jak Hazard, Payet czy skoczny Sow będzei im dzisiaj ciezko. W kolejny remis Brest ciezko wierzyć bo byłby to już 10 w tym sezonie ;o Z kolei Lille ma za sobą serie trzech remisów z rzędu, którą przełamali w Moskwie wygrywając bardzo wazny mecz z CSKA dzieki czemu teraz wszystkie karty w kontekscie awansu do fazy pucharowej LM mają we własnych nogach.
Lille : Landreau – Debuchy, Rozenhal, Chedjou, Béria – Balmont, Mavuba (cap), J.Cole – Payet, M.Sow, Hazard
Brest: Elana – Baysse, Martial, Zebina, Lorenzi – Licka, Culma, Grougi (cap), Poyet, N.Roux, Ben Basat


VS

Bordeaux- Caen
Typ : Bordeaux @ 1,787 Pinnacle ✅2:0​
Typ na przełamanie złej passy. Bordeaux 18 w tabeli ;o Szok! U siebie 0-6-1. Nie grają wcale tak źle by okupować to miejsce. Przeciwko PSG wyglądało to nawet nawet, ale już w next kolejce przyszło rozczarowanei i porażka 0:2 z Dijon. Teraz znowu na Chaban Delmas podejmą Caen i co jak co, ale spodziewam się że uda się im to wygrać. Skład Gillot ma optymalny, ostatnio Gouffran błysnął formą, poniżej pewnego poziomu nei schodzą Tremoulinas i Plasil. Jak nie teraz to kiedy ? ????

VS

St. Etienne - Ajaccio
Typ : Under 2,5gola @ 1,763 Pinnacle⛔3:1​
Ponadto zaniżony strasznie kurs na St.Etienne. Owszem Zieloni zawsze u siebie są groźni, ale Alaccio raczej nie jest takim zespołem jak Grenoble czy Boulogne żeby odstawać od reszty stawki jak to wspomniane zespoły w poprzednich sezonach. Wkońcu świetny bramkarz Ochoa, z przodu Ilan czy Sammaritano. Jeżeli coś miałbym tu grać to pewnie under. Ajaccio ma Ochoe, a St.Etienne ma Ruffiera a więc dwaj świetni bramkarze naprzeciwko siebie to raz. Dwa, że ofensywa Zielonych bywa chimeryczna. Mnie nie zdziwi tu 0:0 ;)

Nancy w ostatniej serii sprawiło niespodziankę wygrywając z PSG 1:0. Świetną partie rozegrał wtedy bramkarz Ndy Assembe, bronił jak w transie, a miał co bronić bo Paryżanie w 2połowie cisnęli neisamowicie. Raz go też uratowała poprzeczka w którą trafił Gameiro z 3metrów xD Ale ogólnie nie jestem skłonny dzisiaj stawiać na nich w meczu z Dijon.

Jednak to co najlepsze w tej kolejce Ligue1 dopiero czeka nas jutro więc dzisiaj tylko prelodium:cool:

Zapraszam do dyskusji ;)
 
qozi 4,8K

qozi

Forum VIP
Saint Etienne - AC Ajaccio | under2.5 - 1,72 (Bwin)

Podzielam zdanie Robsona, nie liczyłbym na dobre widowisko w dolinie Rodanu.Nie raz wspominałem, że siła ofensywna Les Verts jest delikatnie mówią nieefektywna bo opisując ją w skrócie to można powiedzieć, że biega tam kilka postawnych, młodych murzynów, którzy...biegają.U Kitambali, Aubameyanga i też momentami u Pongola nie widać aby byli wirtuozami piłki, przekłada się też to na wyniki, a szczytem była ostatnia kolejka gdzie przez większość meczu grali na dziewięciu (później na ośmiu) graczy Nicei i strzelili tylko jednego gola.Taki troszeczkę mało efektowny, mozolny futbol choć od kiedy jest Nicolita w pomocy to można zaobserwować rozruszanie w drugiej linii.Obrona dość przyzwoita, co prawda grając z silniejszym rywalem to ciężko im nie popełniać błędów, ale dziś przeciwko drużynie z Korsyki duet stoperów Paulao - Marchal i po bokach Ebondo, Ghoulam powinni dać radę bo u gości ciężko doszukiwać się zawodników klasowych w przednich formacjach.
Ajaccio troszeczkę niewypał francuskiej ekstraklasy, ciężko o nich powiedzieć, że są drużyną co wnoszą do ligi pozytywną grę, emocję.Jedno zwycięstwo w lidze, cholera wie kiedy oni ostatni raz wygrali, na pochwałę zasługuję remis jaki zanotowali u siebie z Caen bo wyciągnęli w końcówce na 2:2.Ponadto gdzie nie pojadą to dostają bramki i wyjeżdżają bez punktów.Widziałem dość obszerny skrót mecz z Lorient gdzie tez było ciężko o okazje dla nich, pierwsza bramka to przepiękny gol Jouffre&#39;a z dalszej odległości, drugi zaś to błędy w obronie i Sunu nie miał problemu ze strzeleniem.Jeśli w pierwszej połowie wyglądało jako tako [ tj. w miarę starali się utrzymywać wynik i nie dopuszczać do sytuacji bramkowych ] to w drugiej części nie można nic dobrego o nich powiedzieć.Nie wiem czy opadli z sił, ale mnożyło się tego wiele i Ochoa ratował drużynę z Korsyki przed stratą goli.Dziś takie spotkanie z gatunku nudnych bo mimo przewagi potencjału po stronie gospodarzy to nie liczyłbym na bardzo widowiskowe stracie,a co za tym idzie nie spodziewam się wielu bramek.Raczej w ogóle wątpię aby AJA coś strzelili bo nie mają wielu argumentów w ofensywie to ponadto St Etienne dość sporą wagę przywiązuje do pracy drużyny w defensywie stąd właśnie brak widowiskowości bo grają taki bardziej racjonalny futbol.Jeśli AJA nic nie strzeli to Les Verts tym bardziej nie wpakują trzech bramek, jak już to skończy się na niewielkim zwycięstwie ekipy Galtiera.Bwin oferuje fajny kurs na to zdarzenie, ja jednak nie widziałbym takiego faworyta w ekipie gospodarzy.
 
patrol22 1,4K

patrol22

Użytkownik
Sochaux - Montpellier
Over 2.5 gola
1.94
Unibet


Jest to mecz dwóch najbardziej &quot;overowych&quot; drużyn w pierwszej lidze francuskiej. W tabeli powyżej/poniżej gospodarze są na 1 pozycji. W ich meczach pada srednio 3.36 gola na mecz. Goście są w tej klasyfikacji na 2 pozycji. W ich meczach pada średnio 3.21 gola na mecz. To podstawowy argument jaki przemawia za tym zakładem. Dodam, że:

Sochaux w tym sezonie na 14 meczy miało 10 razy over 2.5 gola.
Montpellier w tym sezonie na 14 meczy miało 9 razy over 2.5 gola.


Jak widać obie ekipy są bramkostrzelne jak i tracą sporo goli. Dzisiaj moim zdaniem 3 gole w tym meczu to formalność. Polecam over 2.5 gola lub over 1.5 gola po niższym kursie ale bardzo pewne (według mnie).

Edit: wynik 1:3 ✅✅✅
 
M 2,5K

mati89

Forum VIP
Wczoraj dobrze poszło więc dziś próbuję Lorient @ 1,65 Unibet ✅
wrzucam przypuszczalne składy jakby kogoś interesowały ;)
Lorient :Audard - Pedrinho, Romao, Koné, Mareque - Jouffre, Coutadeur, Mvuemba, Monnet-Paquet - Sunu, Campbell.
Nice :Fernandez - Clerc (ou Gomis), Mabiala, Pejcinovic, Monzon - Sablé - Dja Djédjé, Coulibaly, Abriel, Meriem (ou Mounier) - Pentecôte.

AJ Auxerre – Olympique Lyonnais
Olympique obecnie jest w takiej formie że każdy zespół może sprawić im problemy, tym bardziej Auxerre u siebie. Oglądałem mecz z Sochaux przed dwoma kolejkami i obrona Lyonu prezentowała się żałośnie. Indywidualne błędy Crisa, Cissokho.. wystarczy powiedzieć że w tamtym meczu najlepszym z czwórki defensorów był Kone, choć i ten nie ustrzegł się błędów jak nieporozumienia z drugim stoperem – Crisem. Z Rennes też nie było lepiej. Pitroipa siał spore zamieszanie na bokach obrony Lyonu. Nie radziił z nim sobie ani Reveillere ani Cissokho. Ostatnio boczni defensorzy Lyonu lepiej atakują niż bronią :p Cris również niepewny i nie zdziwię się jak przeciwko AJA w pierwszym składzie zobaczymy Lovrena. Nie da się ukryć że cała obrona ma spore problemy z kryciem. Chyba najbardziej szwankuje ono przy stałych fragmentach gry ( np. obie stracone bramki z Sochaux) o czym wspomnieli komentatorzy w czasie spotkania z Rennes.
Jeśli chodzi o ofensywę Lyonu to w meczu z Rennes Remi Garde spróbował innego zestawienia w linii pomocy z cofniętym Gourcuffem i z Edersonem na pozycji rozgrywającego. Moim zdaniem pomysł wypalił bo Lyon mimo przegranej stworzył wiele fajnych sytuacji. Kilka szybkich zagrań z pierwszej piłki po których do okazji strzeleckiej dochodzili Gomis czy Lacazette mogło się podobać. Skoro potrafili rozklepać defensywę Rennes to z obroną Auxerre nie powinno być trudniej i myślę że Lyon na Abbe-Deschamps ustrzeli co najmniej bramkę. Tym bardziej że Auxerre w obronie nadal bez Coulibaly&#39;ego i Eduarda Cisse więc poprawy gry w defensywie ekipy Founiera się nie spodziewam. W OL martwi tylko pozycja napastnika i dobrze że wraca Lisandro bo na tak nieskutecznego Gomisa aż żal było patrzeć. Powrót Bastosa na lewą flankę powinien wzmocnić ofensywę. Wcześniej Brazylijczyka zastępował Lacazette. Chłopak ma umiejętności ale brakuje jeszcze trochę doświadczenia i regularności. Goście będą musieli sobie radzić nadal bez Gonalonsa jednak nie powinno to sprawić problemu bo jak wyżej pisałem w środku para Gourcuff-Kallstrom dosyć dobrze sobie radziła.
Laurent Founier – szkoleniowiec Auxerre buńczucznie zapowiada że jego drużyna wyjdzie na boisko z zamiarem wygranej i wygra z Lyonem 1-0. Sądzę że zadanie jakie stawia przed swoimi piłkarzami trochę wykracza poza ich umiejętności. Choć kto wie... ;) Wygrać z „takim” Lyonem jeszcze mogą tym bardziej że wracają Oliech i Jemaa ale wątpię czy Sorin zachowa czyste konto. Moim zdaniem będzie zmuszony by wyjąć piłkę z siatki w tym meczu, a ile razy to się okaże..
Podsumowując - zapowiada się ciekawe spotkanie. Olympique gra słabo na wyjazdach a stadion Auxerre to niewątpliwie trudny teren. Rok temu AJA pokonało na Abbe-Deschamps Lyon 4-0. Wynik mówi sam za siebie. Tym razem również nie będzie łatwo. Lyon tracił bramki we wszystkich do tej pory konfrontacjach poza własnym obiektem i nie zapowiada się na to by tendencja ta miała się zmienić. Myślę że można spodziewać się wyrównanej gry, może bramkowego remisu? Na pewno i Auxerre czy Lyon nie podejdą do meczu defensywnie bo oba teamy potrzebują punktów. Kurs na BTS całkiem znośny i taką opcję wybieram.
BTS @ 1,75 Unibet ⛔
Auxerre :Sorin - Hengbart, Boly, Grichting, Berthod - Dudka, Ndinga - Chafni, Traoré, Sahar - Oliech.
Lyon :Lloris - Réveillère, Cris, Lovren, Cissokho - S. Koné, Källström - Briand, Gourcuff (ou Ederson), Bastos - Lisandro.
 
windover 21,6K

windover

Użytkownik
Lorient vs. Nicea typ: Lorient @ 1.71

Do ciekawego pojedynku dojdzie na Stade Yves Allainmat - Le Moustoir ,gdzie piłkarze miejscowych zmierzą się z przedostatnią w tabeli Niceą. Zaczynając od gości to ci mają za sobą dwa ciężkie przegrane mecze z Olympique Marsylia oraz Saint Étienne co sprawiło że wyprzedzają jedynie beniaminka z Ajaccio poza tym ich gra na wyjazdach jest bardzo słaba stąd też zdala od swojego stadionu ciężko gromadzić im jakieś punkty. Do tego w zespole brakuje kilku ważnych ogniw obrońcy R. Civelli (12/1) pomocników D. Digard (10/1), D. Hellebuyck (7/1), E. Faé (4/0) dalej brak najlepszego strzelca zespołu E. Mouloungui (12/3) a kończąc na podstawowym bramkarzu D. Ospina (14/0). Lorient jest w lepszej sytuacji przede wszystkim z racji tego że grają u siebie a i potrafią niekiedy zaskoczyć formą ,na przykład nie tak dawno ograli lidera Ligue 1 Montpellier HSC (1-2) i to na jego terenie a także ogrywali u siebie w ostatnim czasie ostatnie AC Ajaccio (2-0). Ostatni mecz to jednak wyjazd do Evian i porażka z miejscowymi (1-2). C. Gourcuff także nie bez problemów kadrowych ,kontuzjowani są J. Aliadière (10/2), G. Bourillon (11/0), S. Dubarbier (1/0) i B. Ecuele Manga (12/1). Tak więc kadrowo ubytki porównywalne jednak to Tuluza przystępuje do tego w meczu dość zdecydowanego faworyta i inny wynik jak wygrana gospodarzy będzie małą niespodzianką.
 
patrol22 1,4K

patrol22

Użytkownik
Marsylia - Paris
Remis ⛔⛔⛔
3.42
Pinnacle

O godzinie dwudziestej pierwszej zostanie rozegrany ostatni mecz w tej kolejce. Zmierzy się ze sobą Ol. Marsylia i ekipa ze stolicy Paris SG. Gospodarze początek sezonu mieli bardzo słaby jednak z meczu na mecz pną się w górę w ligowej tabeli. Paris z kolei po latach posuchy trafił &quot;w ręce&quot; arabskich szejków i dzięki zastrzykowi gotówki zrobili spore zakupy w letnim oknie transferowym. Sprowadzenie takiego zawodnika jak Pastore musiało sie przełożyć na osiągane wyniki. Są na 2 miejscu po 14 meczach i są na drodze do odzyskania tytułu najlepszej drużyny Francji. Ostatni tytuł o ile dobrze pamiętam zdobyli jeszcze w lata 90&#39; ubiegłego wieku. Pora jednak na argumenty przemawiające ze remisem w tym meczu. Po pierwsze w tej kolejce na 9 spotkań nie padł żaden remis... jak na ligę francuską jest to bardzo rzadka sytuacja. Czyżby zdarzyła się kolejka bez remisu? Jakoś nie chce mi się w to wierzyć. Po drugie jakby nie patrzeć mecz będzie wyrównany. PSG w tym sezonie gra lepiej ale Marsylia zagra u siebie więc szanse widzę bardzo wyrównane. Po trzecie historia spotkań między tymi ekipami to 33 mecze i 8 remisów. 25 % meczy Marsyli i PSG kończyło się remisem. Ostatnie dwa mecze to wygrane Marsyli i PSG więc tym razem remis? Moim zdaniem warto zagrać na podział punktów w tym meczu. Stawiam na 1:1.
---------------------------------
E: Jednak kolejka bez żadnego remisu.
Pewnie w następnej posypią się remisy
...
 
vrazzo 928

vrazzo

Użytkownik
Olympique Marsylia - PSG
Marsylia 2,35 Pinnaclesports ✅
Naprawdę, nie wiem co jest większym wydarzeniem w europejskiej piłce w tym tygodniu. To spotkanie umieściłbym minimalnie przed starciem Liverpool - ManCity i zdecydowanie wyżej od derbów Zagłębia Ruhry. We Francji przez cały tydzień pisze się tylko o tym. W tym momencie podekscytowanie trudno ukryć komukolwiek. Kibic po prostu nie nadąża czytać milionów wiadomości, które pojawiają się jedna po drugiej, a przez najbliższe kilkadziesiąt minut będzie jeszcze ciężej. Temperatura ogromna, ale oba zespoły, a zwłaszcza gospodarze, ostatnio nie zachwycali. I nie chodzi tu tylko o wyniki, a może nawet przede wszystkim o grę. Rozczarowanie w LM było ogromne, jak można sprezentować słabemu zespołowi z Pireusu... no właśnie, co? Moim zdaniem, niestety, prawdopodobnie awans. Nie wiem, czy jest sens dalej na ławce trzymać Lucho, a także znów posadzić Valbuenę. Właściwie, w spotkaniu w Montpellier wszyscy, Gignac, Valbuena i Lucho wnieśli do gry bardzo pozytywny akcent. Chciałbym ich zobaczyć dziś od pierwszej minuty. Można dostać szału, gdy widzi się, jak Deschamps ufa Jordanowi Ayew. Do tego stopnia, że w bardzo ważnych spotkaniach przesunął niezawodnego Remy&#39;ego na prawe skrzydło. Mam nadzieję, że to koniec tego, bo Jordan w obecnej formie nie zasługuje na to by grać, powiem więcej, nawet jego brat nie powinien być pewien wychodzenia w jedenastce. Moim zdaniem można pokusić się dziś o znakomity duet M&#39;Bia-Diawara. N&#39;Kolou zbierał dobre recenzję, ale nie dorasta klasą do dwóch podpór OM. Alou Diarra okazuje się świetnym transferem i wraz z Cheyrou nie schodzą poniżej wysokiego poziomu. Martwi sytuacja po bokach obrony, szansę powinien dostać Morel, który na początku sezonu był mocnym punktem zespołu, Azpillicueta jednak zawodzi i jego występ to ryzyko. Może być łatwo ogrywany, a kto stanowi o ofensywnej sile rywali nie trzeba przypominać. Są to będący w świetnej formie Menez i Gameiro, dodatkowo wspomagani przez graczy klasy Pastore czy Nene. To, jak silny był to zespół, zanim przeprowadzono serię spektakularnych transferów, pokazuje fakt, że Diego Lugano nie może wywalczyć sobie miejsca w jedenastce, a fantastycznie gra, trzeci stoper w poprzednim sezonie, Papa Camara. Do 11 wrócił Armand, ale nie gra tak dobrze, jak w tamtym sezonie. Wystawianie Ceary to moim zdaniem błąd, Jallet jest świetny. Mecz jest także pojedynkiem dwóch znakomitych bramkarzy. Obaj mogą działać cuda, jednak dziś wszystko powinno pomagać gospodarzom. Gracze OM mają już za sobą podobne spotkania z największym rywalem, dadzą radę podołać presji. Dla wielu spośród ekipy gości ten mecz będzie nowością, co może sprawić, że Sirigu stanie się mniej pewny, a Pastore zacznie popełniać głupie błędy. OM potrzebuje tej wygranej i moim zdaniem ją wywalczy. Gracze ostatnio sadzani na ławce pokazali niezłą formę, zestawienie powinno zmierzać ku optymalnemu i to Valbuena, a może Lucho i Gignac, powinni grać tu pierwszoplanowe role.
//Edit: poznaliśmy skład OM. Wraca Lucho, M&#39;bia nie na obronie, a w pomocy zamiast Cheyrou (WTF?!), Azpi niestety gra, bo musi, Amalfitano zamiast Valbueny. I tak jednak zestawienie lepsze, niż w ostatnich meczach.
 
Otrzymane punkty reputacji: +13
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom