>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

16 kolejka Ekstraklasy 03.12 - 05.12.2010

Status
Zamknięty.
kanonier0392 239

kanonier0392

Forum VIP

Kursy bukmacher Betclic:
Piątek 03/12/2010
Jagiellonia Białystok - Śląsk Wrocław
1.85 3.25 4.00
Polonia Bytom - GKS Bełchatów
2.25 3.10 3.00
Sobota 04/12/2010

Ruch Chorzów - Lechia Gdańsk
2.25 3.10 3.00
Arka Gdynia - Wisła Kraków
3.00 3.05 2.30
Cracovia Kraków - Legia Warszawa
3.85 3.20 1.90
Zagłębie Lubin - Korona Kielce
2.35 3.10 2.85
Niedziela 05/12/2010

Polonia Warszawa - Górnik Zabrze
1.65 3.40 5.00
Lech Poznań - Widzew Łódź
1.50 3.50 7.00​
 
cygeiro 486

cygeiro

Użytkownik
Na pierwszy rzut oka Arka DNB.
U nas dwie powazne zmiany wymuszone kartkami. Sobola od poczatku zapewne zastapi Wilk, Bunoze natomiast z braku wyboru Kowalski. Zwlaszcza to drugie przetasowanie nic dobrego nie wrozy. Spodziewam sie bardzo ciezkiego meczu. Maaskant nie chcial poczatkowo mikrocyklu robic na sztucznej nawierzchni ale pogoda jest taka ze nie ma za bardzo wyboru.
Zastanawiam sie rowniez nad overem 2,0 i obie strzela, problemow z murawa nie bedzie, Arka u siebie gra niezle a u nas dziura w obronie.
 
aka-shakal 16,7K

aka-shakal

Użytkownik
Cracovia Kraków - Legia Warszawa
Over 2,5 - 2,20
Nie spodziewałem się takiego kursu. Myślałem, że kurs na over 2,5 będzie w granicach 1,60 ,a tu proszę miłe zaskoczenie. Warto zagrać szczególnie, że jest taki wysoki kurs.
Legia znajduje się na podium z bardzo przeciętnym bilansem bramkowym, 19:19 co świadczy tylko o poziomie ekstraklasy.
O obronie Cracovii chyba nie trzeba pisać, 31 straconych bramek mówi samo za siebie. Ale z drugiej strony Cracovia potrafi też coś ukuć, a do tego grają na własnym stadionie. Legia poprawiła ofensywę, ale obrona nadal kiepska. Do tego należy dodać, że Krakusy będą chciały się zemścić za ten mecz na Łazienkowskiej i rzut wolny w doliczonym czasie gry, gdzie Cracovia zgubiła punkty.
Ostatnie 3 mecze Cracovii to same overy, 3:2, 4:2 i 2:2. Skoro Jadze na wyjeździe zdołali wbić 2 bramki to Legii u siebie również powinni coś wbić, do tego Legia pewnie coś strzeli.
Odradzałbym typowanie tego meczu 1,x,2 bo takie zespoły ze strefy spadkowej czasami potrafią niespodziewanie zaskoczyć. Do tego jest to ostatni mecz w tej rundzie więc chęć zdobycia 3 punktów jest podwójna, bo później fajrant do wiosny.
 
legia 122

legia

Użytkownik
Cracovia Kraków - Legia Warszawa
Over 2,5 - 2,20
Myślałem, że kurs na over 2,5 będzie w granicach 1,60
Ty tak na poważnie ? Pogoda wręcz idealna do gry w piłeczkę...powinniśmy zobaczyć grad bramek w tej kolejce !
 
legia 122

legia

Użytkownik
już to widzę jak osamotniony Kucharczyk walczy z rosłymi obrońcami Pasów , w dodatku na śliskiej murawie.
Legia gra fatalnie z 19 strzelonych bramek aż 12 czy 13 padło po stałych fragmentach gry !
Manu zapewne będzie jeździł jak na łyżwach...
W dodatku pełno osób uważa mylnie że Legia złapała wiatr w żagle i zasłużenie jest w czubie tabeli , przede wszystkim Legii w wielu meczach dopisywało szczęście.
Gdyby nie :
1) bramki ze stałych fragmentów gry
2) bramki w końcówkach 75-90
sytuacja nie byłaby tak kolorowa jak obecnie , bo każdy kto widział mecze Legii w tej rundzie przyzna rację że gra Legii kuleje ! Meczów dobrych w wykonaniu Legii było ze 3-4 co najwyżej.
Gole strzelane przez Legię
Minuty 1-15 - 1
Minuty 16-30 – 1
Minuty 31-45 – 4
Minuty 46-60 – 1
Minuty 61-75 – 0
Minuty 76-90 – 12
W tym meczu będzie dużo brzydkiej gry , nie zabraknie walki i jeżdżenia na tyłkach. ładnych i składnych akcji może być jak na lekarstwo !
Dokładny wynik : 0:0 kurs 10,0 Sportingbet
Skorża jak zwykle wyjdzie jednym napastnikiem , zapewne będzie to Kucharczyk do którego ma on mityczne wręcz zamiłowanie i jak zwykle będzie on mało widoczny jak w ostatnich jego meczach. W walce na śliskiej murawie z rosłą obroną Cracovii dla której te warunki są olbrzymim atutem jest skazany na porażkę.
Legia ma problem ze stwarzaniem sytuacji a w takich warunkach pogodowych te problemy się nasilą.
W meczu w Warszawie Cracovia powinna wygrać , była zdecydowanie lepsza - stworzyła sobie więcej dogodnych sytuacji ale marnowała je na potęgę.
U siebie przy twardej grze powinna zniwelować atuty Legii , śmiem twierdzić że Krakowianie stłamszą Legię. Cała czwórka odpowiedzialna za poczynania ofensywne Legii czyli Kucharczyk Manu Rybus i Radovic nie dysponują zbyt dobrymi warunkami fizycznymi. Manu będzie się co chwila wywracał. Osamotniony z przodu Kucharczyk będzie tracił piłki w walce z rosłymi obrońcami Cracovii.
1X po 1,82 to mój typ na ten mecz.
 
typer36 456

typer36

Użytkownik
Aż dziw widzieć taką analizę z twoich ust Legia no ale uznanie za obiektywizm. Wg mnie dużo zależy od tego co zagra obrona Cracovii. Z jej potencjałem nie zdziwiłbym się, gdyby zawodnicy na nieco zaśnieżonej murawie nie widzieli piłki. Legia jedną, dwie sytuacje stworzy i może z tego strzeli bramkę. Nie wykluczam takiego scenariusza. No ale liczę, że Cracovia z przodu coś pokaże
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
sutek 79

sutek

Forum VIP
W tej kolejce może być tak że w dużej mierze o wygranej, przegranej decydował będzie przypadek. Widzimy wszyscy jaka pogoda panuję w Polsce. Przykład mieliśmy tydzień temu w Kielcach gdzie, murawa była pokryta śniegiem i obie drużyny miały duże problemy ze stworzeniem groźnych sytuacji podbramkowych i skończyło się 0:0. Piłkarze mieli problemy z utrzymaniem równowagi.

Ja osobiście w tej kolejce będę szukał UNDERÓW , więcej szczegółów wkrótce... ????
 
legionista87 65

legionista87

Użytkownik
Gdyby nie :
1) bramki ze stałych fragmentów gry
2) bramki w końcówkach 75-90
Gadasz jak stara baba i komentatorzy z &quot;Szybkiej Piłki&quot;
A gdyby nie Frankowski to Jaga by nie była liderem
A gdyby nie Liga Europejska to Lech byłby wyżej
A gdyby nie Brożek w Wiśle to by nie wygrali tyle z Legią
A gdyby nie Niedzielan w Koronie Robak z Sernasem w Widzewie to tez by było inaczej
Jezus Maria ludzie opanujcie się bo mnie skręca jak czytam Wasze krytyczne wypowiedzi które są na poziomie Janka Tomaszewskiego czy Maćka z Klanu
Żenada!!!!!!!!!!!!!!
Gdyby gdyby gdyby to by rosły grzyby....
Piłka jest grą niesprawiedliwą i powinniście być do tego przyzwyczajeni.Skoro Legia strzela sporo bramek w minutach 75-90 to to staje się ich plusem czy przypadkiem??
Czy stałe fragmenty gry są zabronione w naszej lidze??
Czy ktoś broni ćwiczyć Jagiellonii Wiśle Lechowi stałych fragmentów gry i czy ktoś broni im w taki sposób zdobywać bramki???
Darujcie sobie te daremne wypowiedzi
 
legia 122

legia

Użytkownik
złe wnioski wyciągnąłeś , chodzi o to że gra Legii szwankuje. W większości meczów grają katastrofalnie.

11 słabych meczów i Legia kończy rundę na podium - przeczytaj artykuł na weszło może zrozumiesz o co mi chodziło

Ze statystycznego punktu widzenia ponad 60% bramek po stałych fragmentach gry nie jest rozkładem normalnym. Legia musi więcej mieć z gry. Póki co 7 bramek zaledwie strzelonych jest z gry to jest wynik bardzo słaby.
Kucharczyk nie jest klasowym napastnikiem który zapewni Legii minimum kilkanaście bramek w sezonie. Obawiam się że jak wiosną dalej będzie taka bida z przodu i napastników będą musieli wyręczać inni w zdobywaniu bramek to może nie być już tak kolorowo.
Nie zrozum mnie źle Legia może dla mnie w każdym meczu wygrywać strzelając w 90ej minucie po stałym fragmencie gry.
Póki co ani nie widzę żeby Legia potrafiła jakoś specjalnie zdominować przeciwnika , ani nie widzę narzuconego stylu gry. Nie widzę też klasowych napastników wykańczających zespołowe akcje - widzę tylko 7 bramek z akcji i to mnie niepokoi dość mocno...
Wolałbym żeby ta tendencja się odwróciła i Legia więcej miała z gry i strzelała bramki po składnych akcjach , bo trend ze zdobywaniem bramek po stałych fragmentach gry , czy w samej końcówce nie może trwać wiecznie.
Gra Legii póki co nikogo nie przekonuje. Większość ogarniętych osób potrafi dostrzec masę mankamentów w grze Legii , ludzie nawet na legijnych portalach piszą że Legia gra totalną kaszane , obawiam się że bez znacznego progresu w grze i w kreowaniu akcji może być nieciekawie.
 
legia 122

legia

Użytkownik
http://legia.net/wiadomosci,39499-gazeta_wyborcza:_nieudana_ofensywa_transferowa.html

cyt:

&quot;Chodzę na Legię już ponad 25 lat i nie pamiętam takiej rundy, w której wydarzyłoby się tyle dziwnych i korzystnych zjawisk. A to Cabaj trzymał piłkę 11 sekund, a to Lech dostał paraliżu, grając w przewadze, a to Górnik stanął w ostatnich 3 minutach, a to japoński sędzia wymyślił karnego. Na dziewięć zwycięstw tylko jedno było bezdyskusyjne. Reszta została wydarta. Nawet w PP dwa razy decydowały ostatnie minuty. Nie wierzę, że coś takiego się powtórzy. Jeśli ta drużyna znacząco się nie wzmocni i nie będzie prezentowała stylu, tak aby zacząć wygrywać zdecydowanie, to w następnej rundzie nie uda się ugrać kolejnych 27 pkt. Zresztą, przypominając sobie te wszystkie szczęśliwe momenty, nie należy zapominać, że dla Legii z takim budżetem po takich inwestycjach trzecie miejsce nie jest powodem do żadnej dumy. To jedynie zrealizowanie planu minimum w słabym stylu.
Jedynie Vrdoljak (który gaśnie z każdym meczem) okazał się realnym wzmocnieniem. Manu zaliczył dwie asysty. Mezenga strzelił 2,5 bramki. Cabral nie grał ze względu na formę, a Knežević na kontuzję. Antolović zaprezentował się gorzej i od Machnowskiego i od Skaby. Bardzo mi przykro, ale nie uważam tej ofensywy transferowej za udaną.&quot;


@Legionista87 mniej więcej to co jest pogrubione miałem na myśli i nie wierzę że się nie zgadzasz z taką opinią ?
 
legionista87 65

legionista87

Użytkownik
Ale legia ja nie mowie ze oni graja wspaniale ogladajac kazdy mecz widze jak graja i nie jest dobrze.Opowiadasz tutaj o calej kolejnej rundzie przypisujac artykul ze strony gdzie pewnie polowa redakcji to kibice Lecha czy Wisly a my przeciez tylko gramy z outsiderem ligi i mamy sie tego meczu bac????Skoro na Jagiellonie czy Korone wystarczyly stale fragmenty gry to na Cracovie tez starcza ???? Jestem dobrej mysli.Bedzie dobrze.A co do obroncow Cracovi to gorszych badyli w lidze na obronie nie ma zaden zespol ????
 
TommyTSW 47,1K

TommyTSW

Forum VIP
Legia dobrze nie gra ale Cracovia gra katastrofalnie, w ostatnich tygodniach oglądałem obie drużyny prócz RTS-KSC.
Cracovia jako drużyna wygląda mizernie, wolno gra piłką nie potrafi przeprowadzać akcji kombinacyjnych wolno przenoszą grę na pole przeciwnika z których zazwyczaj nic nie wychodzi, skuteczność fatalna.Ostatnio Bełchatów w Krakowie grał niczym ślimak jednak kombinacyjnym rozgrywaniem piłki łatwo przedostawał się pod rywala i myślę że taką grą Legia może wypunktować Pasy a piłkę rozgrywać potrafią .
Bolączką Legii są wykończenia potrafią szybko znaleźć się w okolicach pola karnego przeciwnika i to jest sposób na Cracovie, jednak wtedy coś pęka dochodzi do mało przemyślanych zagrań powinni w takim wypadku więcej ryzykować z dystansu, nie tylko grając skrzydłami z których zazwyczaj nie wychodzi nic składnego.
Na pewno na wynik może wpłynąć parę czynników, Cracovia może uwierzyć po ostatnim meczu, z pewnością mecz z Legią doda dodatkowej motywacji, może być to dla niej handicapem lub przeceną możliwości, ja coś czuję że Legia wygra i to bez większego problemu,.
W zeszłej kolejce Cracovia doznała cudu po fatalnej grze, na kolejny nie ma co liczyć.
 
L 51

legionista880

Użytkownik
Moze mi ktos wytlumaczyc jakim cudem kurs na Jage wynosi az 1,8? przeciez to obecnie najlepsza polska druzyna grajaca u siebie, prawdziwa twierdza w B-stoku w ostatnich latach baty dostawala tam cala czolowka a w ostatnich 2 latach wygral tam jedynie Lech 3-2 strzelajac gola w 89 minucie, przeciez ten kurs to prezent i nie przemawia do mnie ze Slask zaczal grac lepsza pilke, jutro Slask zagra wybijanke jak na Wisle wiec nic tylko brac kazdy boi sie Jagi u siebie taka w tym momencie jest prawda, buki zwariowaly albo to ja sie nie znam:cool:
 
aka-shakal 16,7K

aka-shakal

Użytkownik
Moze mi ktos wytlumaczyc jakim cudem kurs na Jage wynosi az 1,8?
Może przez to, że aktualnie Białystok jest Polskim biegunem. Coś czuję, że ten mecz może się w ogóle nie odbędzie. Ale jak już mają zagrać to jak najbardziej warto spróbować po takim kursie.
 
nikefootball 779

nikefootball

Użytkownik
Może przez to, że aktualnie Białystok jest Polskim biegunem. Coś czuję, że ten mecz może się w ogóle nie odbędzie. Ale jak już mają zagrać to jak najbardziej warto spróbować po takim kursie.
Może też dlatego, że Śląsk nie przegrał od 8 meczy (nie licząc Pucharu) i jak już pisałem we wcześniejszych analizach widać u nich chęć do gry i ten potencjał który Tarasiewicz wprawdzie wykorzystał ale bogatemu to nawet pieniądze zbrzydną i zmiana trenera znów przynosi efekty.
 
horus 129

horus

Użytkownik
Może przez to, że aktualnie Białystok jest Polskim biegunem. Coś czuję, że ten mecz może się w ogóle nie odbędzie. Ale jak już mają zagrać to jak najbardziej warto spróbować po takim kursie.
Białystok najgorętszę miasto Polski!! :razz:
A tak poważnie, to o temperaturę podczas piątkowego meczu byłbym spokojny, raczej nie powinna byc niższa niż -7 stopni. Gorzej z opadami śniegu, ważne, żeby jakoś gwałtownie nie padało w piątek, ale i pod tym względem prognozy są dosyc optymistyczne, więc ja jestem dobrej myśli i mecz powinien odbyc się bez problemów.
@down
Tak, teraz u mnie na termometrze nawet -17, ale w piątek ma byc o wiele lepiej, a murawa w Białymstoku na pewno nie będzie najgorszą w tej kolejce.
 
L 51

legionista880

Użytkownik
rozmawialem u zrodla ze znajomym z Bialego mowi ze teraz u nich -15 stadion fatalnie wyglada i na czyms takim nie bedzie dalo sie grac, to jego slowa mowi ze najlepiej niech przeloza bo to nie ma sensu. Takze sam juz nie wiem co myslec
 
nikefootball 779

nikefootball

Użytkownik
Szczerze, to po tym co zobaczyłem w Poznaniu odwołałbym tą kolejkę w cholerę. Mecz grany za późno - źle, za wcześniej - tym bardziej źle. Jak widać to już nie okres na granie bo w przypadku opadów śniegu chyba żaden system podgrzewania płyty w Polsce (i może nie tylko w Polsce) nie nadąży nad &quot;zbieraniem&quot;.
Co do spotkań to widzę walkę właśnie w Białymstoku. Jak już wspomniałem Śląsk nie przegrał od 8 meczy, a z drugiej strony Jaga bardzo dobrze spisuje się u siebie.
Co najmniej jeden punkt zostaje w Bytomiu. GKS zszokowany po ostatniej porażce ale moim zdaniem wielkiego wpływu nie będzie to miało (chociaż wypowiedź Wróbla niczym sobie :razz ???? . Po prostu nie przekonuje mnie gra Bełchatowian a dochodzi tu dobrze grająca w obronie Polonia i chęć zakończenia pozytywnie rundy.
Nie szalałbym ze stawką na Wisłę bo Arka u siebie nie przegrała jeszcze meczu. Pokazali charakter w ostatnim meczu ze Śląskiem i myślę że i tym razem &quot;tanio skóry nie sprzedadzą&quot;, a znając życie wielu poleci na samą nazwę &quot;Wisła&quot;.
Podobnie w meczu Cracovii z Legią. Legia próbuje, próbuje, ale nie wychodzi. I jedni i drudzy potrzebują punktów tylko że do innych &quot;celów&quot;. Gdyby tak Cracovia wygrywała przynajmniej co jakiś czas to mógłbym stwierdzić że to podniesienie się w meczu z Bełchatowem nie zrobi na nich wrażenia, ale że tak nie jest to sądzę że morale poszły w górę i teraz tym bardziej będą robić wszystko aby wygrać albo zremisować ze Stolicą.
Wielka niewiadoma w Poznaniu z wiadomych przyczyn.
Ruch już moim zdaniem nie zachwyca tak jak w poprzednim sezonie, a z drugiej strony Lechia przegrała w ostatniej kolejce. Potencjały podobne. Gdyby gospodarzami byli Lechici to stawiałbym na 1 ale teraz również niewiadoma.
Jak już tak piszę o wszystkich to i nie umknie mi dość ciekawy mecz w Lubinie. Zagłębie nie źle gra u siebie a Korona już moim zdaniem myśli o przerwie. Rozegrali dobry mecz z Lechem i to im wystarczy a Zagłębie stabilnie prezentuje się na Dialog Arena.
Najmniej ciekawym dla mnie meczem jest pojedynek Polonii Warszawa z Górnikiem. Ani jedni ani drudzy nie grają widowiskowo i pięknie. Boisko weryfikuje plany Wojciechowskiego i spółki. Bezpośredni rywale w tabeli i jeżeli Janas chce spokojnie spędzić święta musi wygrać.
Podsumowując moim zdaniem ta kolejka będzie bardziej dogrywana niż grana i wcale nie zdziwiłbym się na widok większości remisów. Pogoda swoją drogą.
 
sutek 79

sutek

Forum VIP
Ja poczekam do jutra. Mamy kogoś z Bytomia lub z Górnego Śląska? Jaka tam pogoda? Prognoza na jutro jaka? Opady śniegu?

Jak będzie padał jutro śniego w Bytomiu to stawiam remis 0:0 w meczu Poloni z Bełchatowem.
 
L 51

legionista880

Użytkownik
granie 0-0 jest dobre na snieg tez lubie taka taktyke

co do grania w grudniu - nikomu sie nie dogodzi jedni mowia zaczynajmy w lipcu konczmy w polowie list a potem od polowy marca do polowy czerwca problem w tym ze znowu mamy 4 miesiace przerwy sam juz nie wiem w naszych warunkach nikomu nie dogodzisz jest dobrze tak jak jest lepsze to i 2 miesiace przerwy niz prawie 4 jak kiedys
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom