>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

16.kolejka Ekstraklasy 25.02 - 27.02.2011

Status
Zamknięty.
bonk87 15

bonk87

Użytkownik
Jakby ktoś jeszcze nie wiedział o promo w Ladbrokes - można tam zrobić sobie zakład na Legię albo Wisłę DNB z kursem 2, więc na pewno warto spróbować.
Stawiamy 200 zł na win któregoś z tych klubów, do wzięcia mamy 400 przy obecnych kursach, automatycznie dostajemy freebeta 100 zł i dajemy go na remis. W razie wygranej mamy + 200, w razie remisu + 20 zł. Inne buki oferują około 1.4 - 1.5 na DNB.
 
grubas 397

grubas

Użytkownik
Arka Gdynia - Wisła Kraków

Typ: jedna z drużyn nie strzeli gola ✅
kurs: 1,61


Niezły kurs zauważyłem w Bet365. Arka to drużyna, która w tym sezonie strzeliła tylko 9 goli (wszystkie na własnym stadionie) i straciła 14 (w tym 4 na własnym boisku). Z kolei Wisła ogólnie zdobyła 21 bramek (6 na stadionach rywali) i straciła 15 (10 na boiskach przeciwników).

Oto historia meczów tych drużyn z bieżącej dekady:

Polish 1st league 2010/2011
Wisla Arka 1:0 08.08.2010
Polish 1st league 2009/2010
Wisla Arka 0:1 05.03.2010
Arka Wisla 0:1 21.08.2009
Polish 1st league 2008/2009
Arka Wisla 0:1 19.04.2009
Wisla Arka 4:0 27.09.2008
Polish Cup 2007/2008
Wisla Arka 2:1 09.04.2008
Arka Wisla 0:0 01.04.2008
Polish 1st league 2006/2007
Wisla Arka 2:2 10.03.2007
Arka Wisla 0:0 04.08.2006
Polish 1st league 2005/2006
Wisla Arka 3:1 10.05.2006
Arka Wisla 1:0 19.11.2005
Polish Cup 2003/2004
Arka Wisla 2:0



Jak widzimy, na stadionie Arki ostatnio nie zdarzało się, by obie ekipy strzeliły gola. Złe warunki atmosferyczne będą przeciwnikiem dużej ilości goli. Wielce prawdopodobne jest, że piłkarze będą się przez 80 min. kopać po nogach, dupach, plecach, etc. i dopiero w końcówce padnie zwycięska bramka (albo i nie padnie). W dzisiejszym meczu zabraknie najlepszego strzelca Arki - Tadasa Labukasa (5 goli).

Absencje:

Arka:
M. Ivanovski, W. Wilczynski, D. Glavina, M. Budzinski, T. Labukas, M. Bruma.

Wisła:
N. Boukhari, R. Sobolewski, Bunoza.

Myślę, że typ jest warty zagrania.
 
cien-27585 209

cien-27585

Użytkownik
Za oknem snieg i -5. W godzinie meczu pewnie bedzie kolo -10. Boisko moze byc ciezkie.


Ja w tej kolejce gram dubel Polonia + Wisla i Wisla over1,5 (jak ktos tez planuje taki typ to b365 ma sporo wyzszy kurs niz tobet).


Co do Wisly to uwazam ze sa po prostu lepsza ekipa. Sparingami sie w ogole nie kieruje. A ten over bo licze ze Arka na ligowa inauguracje stadionu nie zagra az tak defensywnie jak zawsze przez co i Wisle bedzie latwiej o sytuacje. Arkowcy beda chcieli stworzyc ladne widowisko a to moze skonczyc sie uwaleniem wielu kuponow z selekcja undera w tym meczu. Licze rowniez ze Wisla pokaze wiecej kreatywnosci z przodu niz w poprzedniej rundzie, w koncu transfery byly robione pod tym katem.
Co do pogody ok, ale nie wierzę ze Cracovia będzie grała na 0-0;) co do Wisły over 1,5 też nad tym myślałem ale zwróć uwagę na 1 rzecz - w ostatnich 5 bezpośrednich meczach padły 3 gole.Mało tego ostatni raz więcej niż gol w bezpośrednich meczach to sezon 1980-81, wiem że historia nie gra ale....;)Owszem Wisła ma bezdyskusyjnie lepszy skład , ale w sparingach grała średnio, mi się bardziej podoba obie nie strzelą.Arka nie strzeliła bramki w żadnym z 7 meczy na naturalnym boisku a dzis ma być około -20 stopni w porze meczu i błoto więc raczej fajerwerków nie będzie.


jedna z drużyn nie strzeli gola
kurs: 1,61 Bet365 ✅
 
K 0

krycha1101

Użytkownik
Mecz: Cracovia Kraków - Legia Warszawa
Mój typ: over 2,5
Mocno przemeblowana Cracovia zmierzy się z ustabilizowaną Legią. Obie drużyny walczą o zgoła odmienne cele - utrzymanie i mistrza. Do Cracovi w przerwie zimowej dołączyło wielu graczy. Drużyna obrony ma zostać przemeblowana, a najprawdopodobniej zagrają w niej Kosanovic, Struna, Pluzigaca i Trivunovic. Takie zmiany w obronie mogą być bardzo niedobre w skutkach dla drużyny, chociaż gorzej chyba niż w rundzie jesiennej być nie może. Atak wygląda moim zdaniem pewniej. Prawdopodobnie Zagra Saidi, Giza, a więc dwójka dobrych graczy. W Legii również jest kilku dobrych graczy ofensywnych(np: Hubnik, Radovic), jednak w obronie zabraknie Choto i Kielbowicza co jest bardzo dużym osłabieniem(szczególnie Tomka Kiełbowicza i jego wolne). Mimo zapowiedzi trenera Cracovii o spokojnej grze nie spodziewałbym się, aby to tak wyglądało. Obrony są wybrakowane lub niezgrane i gracze ofensnywni będą mieli spore pole do popisu.
 
brooklynbounce 888

brooklynbounce

Użytkownik
Zbyt mocno się wpatrujecie w statystyki Panowie;)Ten under w Gdyni Was zgubi,nastały w końcu nowe czasy dla obydwóch drużyn,inni piłkarze,nowe stadiony itp,dziś pierwszy mecz o stawkę po długiej przerwie,bramki będą padać,jestem tego pewien.Do wcześniejszego typu na Wisłę,dorzucam jeszcze ten&gt;
Arka Gdynia - Wisła Kraków Over 2,5
Bet365 - @2,60
 
kudlaty089 250

kudlaty089

Forum VIP

Arka Gdynia - Wisła Kraków
Nasza ukochana (s)kopana Ekstraklasa wznawia rozgrywki po zimowym śnie. Jako pierwsze dzisiaj zaprezentują się obydwa krakowskie zespoły. Cracovia na swoim boisku podejmie stołeczną Legię, natomiast Wisłę czeka trudny wyjazd nad morze, na mecz z Arką Gdynia. Ja postaram się skupić nad tym drugim spotkaniem. Zaczynając jakąkolwiek dyskusję nad dzisiejszym meczem należy spojrzeć na to jaką pogodę wieczorem przewidują meteorolodzy. Czynnik dość ważny, bo z pewnością 15-stopniowy mróz i silny wiatr (tak ma być dzisiaj wieczorem w Gdyni) gry piłkarzom nie ułatwią. Obydwa zespoły walczą o zgoła odmienne cele. Gospodarze po raz kolejny będą desperacko bronić się przed utrzymaniem. Goście natomiast są wymieniani jako jeden z poważniejszych kandydatów do mistrzostwa. Zacznijmy może od żółto - niebieskich i zobaczmy co wydarzyło się w drużynie Pasieki podczas zimowej przerwy. Dość istotną zmianą jest nowy golkiper. Dotychczasowy numer jeden Norbert Witkowski odszedł do Iraklisu Saloniki. W jego miejsce włodarze przedostatniej drużyny w lidze ściągnęli Brazylijczyka Marcelo Moretto. Tak, tak to ten gość co bronił w Benfice Lizbona i wyciągnął karnego Ronaldinho. Swego czasu Latynos był też bliski angażu w ... Wiśle Kraków. Nowy golkiper to raczej solidna marka i strata Witkowskiego nie powinna być odczuwalna. Do zespołu trafił też Mateusz Siebert. Póki co młody stoper jest kontuzjowany i do gry wróci zapewne za miesiąc. Niemniej będzie na pewno solidnym wzmocnieniem defensywy gospodarzy. Ostatnim z transferów Arki jest peruwiański napastnik Junior Ross. Przybysz z Ameryki Południowej jest raczej jedną wielką zagadką i dopiero w trakcie rundy przekonamy się o jego umiejętnościach. Jeśli chodzi o mecze sparingowe to Gdynianie mieli okazję mierzyć się z naprawdę niezłymi zespołami. Na początku zremisowali z Young Boys Berno 0:0. Kolejne dwa mecze to porażki: z FC Sion (2:3) i rumuńską Timisoarą (1:3). Następnie chłopcy Pasieki zanotowali remis z białoruskim Homelem (1:1). Ostatnie trzy spotkania sparingowe to porażka z Zorią Ługańsk (0:2), remis z Ventspils (1:1) i nierozstrzygnięty mecz na otwarcie nowego stadionu z Beroe Stara Zagora (1:1). Skoro już poruszyłem wątek obiektu Arki, to nie należy zapominać, że mecz z Wisłą będzie pierwszą ligową rywalizacją na niedawno otwartym stadionie. Co ciekawe, Gdynianie będą grali już na normalnej murawie, a nie jak to bywało wcześniej na boisku ze sztuczną murawą. Fakt nieistotny, ale należy pamiętać, że rywale zawsze narzekali na takie a nie inne podłoże przy okazji meczów z Arką. Siłą gospodarzy jest przede wszystkim formacja defensywna, która prezentuje się naprawdę nieźle. Pomimo odległej pozycji w tabeli miejscowi stracili w tym sezonie ledwie 14 bramek. Jednak coś za coś. Podopieczni Pasieki mają najgorszą ofensywę w całej stawce: ledwie 9 strzelonych bramek to wynik nieco śmieszny. Dzisiaj nie ma raczej co liczyć na to, że Arka rzuci się na Wisłę. Na taki ruch najzwyczajniej ją nie stać. Gospodarze będą zapewne próbować uważnie grać z tyłu i ewentualnie zaskakiwać rywali szybkami wypadami z własnej połowy. Czas na kilka słów o gościach. Ze względu na sympatię z tym zespołem jestem na bieżąco ze wszystkim co najistotniejsze w Wiśle. Nie ma sensu raczej pisać o tym jak wielką stratą jest odejście braci Brożków. Chociaż w sumie chyba Pawła, bo Piotr u Maaskanta był jedynie rezerwowym. Bliźniacy to była spora część historii najnowszej Wisły i z ich zniknięciem w klubie zakończyła się chyba pewna epoka. Odszedł także Mariusz Pawełek, który nie dogadał się z władzami odnośnie przedłużenia kontraktu i Cleber, który zdecydował się zakończyć karierę piłkarską. Do klubu trafiło jednak kilku naprawdę ciekawych piłkarzy. Może zacznę od tych, którzy grają najbliżej swojej bramki. Następcą Pawełka został Estończyk Sergei Pareiko. Uznanie musi wzbudzać CV tego golkipera. Przypadkiem na pewno nie jest to, że w lidze rosyjskiej rozegrał ponad 150 spotkań i w poprzednim sezonie był podstawowym bramkarzem ósmego zespołu tamtejszej Ekstraklasy. Za Estończykiem przemawia na pewno ogromne doświadczenie. Dużym zaskoczeniem był transfer Kewa Jaliensa. Sam na początku myślałem, że pogłoski o zainteresowaniu tym defensorem to jedynie pobożne życzenie Valcxa. Jednak Holender pokazał, że ma w świecie rozległe kontakty i ściągnął swojego rodaka pod Wawel. O tym zawodniku za dużo raczej nie trzeba mówić, bo każdy szanujący się kibic kojarzy jego personalia. Kilka występów w reprezentacji Oranje, udział w Mundialu w Niemczech, wieloletnia gra w AZ Alkmaar: te fakty są najlepszą wizytówką nowego obrońcy krakowskiego zespołu. Nowy nabytek może występować na środku i na prawej stronie, jednak u Maaskanta stworzy duet z Chavezem. Honduranin wraz z Jaliensem gwarantują odpowiednią solidność w poczynaniach linii defensywnej. Opiekun Wisły postanowił wzmocnić i tak silną drugą linię swojej drużyny. Szeregi Białej Gwiazdy zasilili: wypożyczony z Cagliari Białorusin Siwakow i Izraelczyk Melikson. Duże mówi się zwłaszcza o tym drugim, ma on dać nową jakość drugiej linii krakowskiej drużyny. Już sparingi pokazały, że to zawodnik kreatywny, odpowiednio &quot;myślący&quot; na boisku. Następcą Brożka ma zostać Bułgar Genkow. Co prawda w sparingach bramki nie zdobył, ale prezentował się naprawdę solidnie. Śmiem twierdzić, że po tych wzmocnieniach to właśnie ekipa z Krakowa ma najsilniejszą kadrę w Ekstraklasie i jest głównym faworytem do tytułu. Już na jesień było widać efekty pracy Maaskanta a powinny one być jeszcze bardziej widoczne po spokojnie przepracowanym okresie przygotowawczym. Wicemistrzowie Polski dość średnio zaczęli przygotowania do rundy wiosennej, mianowicie od trzech porażek. Kolejno z: Aalesund (0:2), Valarengą (0:4) i Molde (0:2). Holenderski szkoleniowiec uspokajał jednak, że piłkarze byli wówczas &quot;zajechani&quot; i brakło u nich świeżości. Zapewniał, że kiedy przyjdzie to przyjdą też wyniki. Jak powiedział tak też się stało. W kolejnym sparingu Wisła pokonała Bate Borysów (3:1). Polecam obejrzeć akcję z tamtego spotkania między Meliksonem i Sobolewskim. Ostatnim testem przed rozgrywkami było spotkanie z Daugavą Daugavplis. Krakowianie odnieśli pewne zwycięstwo (4:1). Opiekun gości podkreśla, że jest zadowolony z okresu przygotowawczego. Chwali też nowych podopiecznych i zapowiada walkę o mistrzostwo. Początek tej drogi nie będzie wcale łatwy. Arka na swoim obiekcie z pewnością postawi wysokie wymagania. Do tego dochodzą też trudne warunki atmosferyczne o których wspomniałem na początku tej notatki. Wśród gości zabraknie Bunozy i Sobolewskiego, ich miejsce w wyjściowym składzie zajmą odpowiednio: Jaliens i Wilk. Gości czeka naprawdę trudny bój, jednak wywiozą z Gdyni komplet punktów.
Wisła Kraków 2.10 ✅
 
flamaster 875

flamaster

Forum VIP
Cracovia Kraków - Legia Warszawa
3:3​

Po długiej zimowej przerwie wraca do gry nasza rodzima Ekstraklasa. Już na sam początek będziemy świadkami dwóch interesujących spotkań w których zagrają dwaj główni kandydaci do zdobycia mistrzostwa. W jednym z nich Cracovia podejmować będzie Legię. Sytuacja Pasów nie jest wesoła. Widmo spadku jest bardzo realne. Władze klubu w przerwie sezonu zrobiły wielką rewolucję tworząc drużynę praktycznie od nowa. Nie będę wypisywał wszystkich transferów ponieważ bardzo dobrze je opisali panowie powyżej. Zadanie poskładania tego wszystkiego w jedną całość przypadło Jurijowi Szatałowi. Klub potrzebuje punktów dlatego nie trudno określić jaką strategię bedą musiały przyjąć Pasy. Martwić może wypowiedź trenera, który twierdzi, że brakuje mu typowego napastnika. Natomiast jest zadowolony z postawy defensywnej.
W zespole Legii było o wiele mniej roszad kadrowych. Co moim zdaniem stawia w lepszej sytuacji trenera Skorżę, który nie musi budować drużyny od początku tylko wkomponować w nią 2-3 nowych zawodników. Powinno to być atutem gości w dzisiejszym spotkaniu. Drużynie Cracovii na pewno jeszcze będzie brakować dobrego zgrania i zrozumienia na boisku z partnerami. Dodatkowo grają pod większą presją niż Legia (tylko czy z tego zdają sobie sprawę nowi, zagraniczni piłkarze). Pod większą uwagę nie biorę spotkań sparingowych ponieważ trenerzy testują różne ustawienia, taktykę czy piłkarzy także wyniki osiągane przez drużyny nie są do końca wiarygodne.
Jeśli chodzi o propozycje typów to postanawiam zagrać na Legię z wykluczeniem remisu. Myślę, że zgranie gości będzie dzisiaj widoczne przy problemach jakie może mieć w tej dziedzinie Cracovia. Ponadto nie ma co się oszukiwać, że obecna kadra Cracovii dysponuje większym potencjałem niż Legioniści. Dla Pasów korzystnym rozwiązaniem może być remis. Tym bardziej, że obie drużyny będą grać w trudnych warunkach atmosferycznych.

Moje propozycje:

Legia dnb (około 1.55)▶
Cracovia nie strzeli (około 2.45)⛔
 
ramzesa 13,8K

ramzesa

Forum VIP
Arka Gdynia - Wisła Kraków under 2,5 [1,50]
Cracovia Kraków - Legia Warszawa under 2,5 [1,65]
W obu piątkowych meczach spodziewam się małej ilości bramek. Nasza Ekstraklasa jest dość przewidywalna i piłkarze mają problem ze zdobywaniem bramek po długiej przerwie od rozgrywek ligowych. Pogoda jaka obecnie panuje w Polsce także nie sprzyja widowiskom piłkarskim, tudzież strzelaniu goli. W większości przypadków mecze te nie są przyjemne dla oka. Piłkarze też nie grają na pełnych obrotach ponieważ każdy kontakt z rywalem może zakończyć się kontuzją.
Jest też kilka innych powodów dla których warto postawić w obu meczach typ na under. Po pierwsze, warto przypomnieć że Legia podczas rundy jesiennej bardzo dużo goli zdobywała po stałych fragmentach których w głównej mierze wykonawcami byli Tomasz Kiełbowicz, Maciej Rybus lub też Maciej Iwański, który przeszedł do ligi tureckiej. Dwóch pierwszych zawodników o których wspomniałem jest kontuzjowanych. Trener Skorża zapowiadał że ma godnych zastępców dla tych zawodników i stałe fragmenty były trenowane, ale ja w te słowa nie chce zbytnio wierzyć. Nie wypadało mu nic innego powiedzieć ponieważ wie że stałe fragmenty były silną stroną Legii i z pewnością chciałby żeby tak pozostało. Wiele osób pokłada bardzo dużo nadziei w nowo pozyskanym Michale Hubniku. Ja osobiście w huraoptymizm bym nie popadał bo minie trochę czasu zanim Czech się ogra z drużyną, a te dwie bramki w sparingu jeszcze o niczym nie świadczą.
W drugim meczu pomiędzy Arką i Wisłą także powinniśmy spodziewać się małej ilości goli. Arka w tym sezonie gra bardzo defensywnie. Jedynie Jagiellonia straciła mniej goli niż Gdynianie. Jak wiem wszystko musi być kosztem czegoś, więc Arka nastawiając się by goli nie tracić zapominała też o tym by gole strzelać. 9 zdobytych goli w rundzie jesiennej to naprawdę żenujący wynik. W meczu z Białą Gwiazdą zabraknie do tego Denisa Glaviny, Marcina Budzińskiego i Filipa Ivanovskiego. Są to piłkarze którzy zdecydowanie mogliby wesprzeć siłę ofensywną Arki. W meczach pomiędzy Arką a Wisłą, które odbywały się w Gdyni już od bardzo dawna nie padło więcej niż 2 bramki ! Do tego w moim przekonaniu siła ofensywna Wisły Kraków uległa pogorszeniu po odejściu Pawła Broszka który jak na polskie warunki spisywał się bardzo dobrze i zdobywał najwięcej goli dla zespołu z Krakowa. W jego miejsce sprowadzono kilku, znanych piłkarzy ale są oni jeszcze nie ograni ze sobą, ani nie zaznali głębiej uroków gry w polskiej lidze.
Reasumując uważam że jutro nie powinniśmy spodziewać się gradu goli w którymkolwiek ze spotkań. Undery to chyba najlepszy bet na jutro i tego się będę trzymał. Dla ludzi lubiących ryzyko, polecam zagrać te typy w jednym kuponie. Ja wybieram ścieżkę bardziej asekuracyjną. Na początek ze stawkami nie szaleję ponieważ forma zespołów jest wielką niewiadomą
Arka Gdynia - Wisła Kraków 1X [1,64]
Miałem odpuścić typowanie 1x2, ale akurat nad tym typem już dość długo myślałem. Teoretycznie wszystko powinno wyglądać tak że Legia i Wisła dziś zdobędą komplet punktów. Mimo wszystko taki rozwój wydarzeń byłby wręcz niemożliwy jak na polskie warunki. To jest dopiero początek rundy, a Wisła pozyskała wielu piłkarzy którzy zapewne od razu zostaną włączeni do podstawowej 11. W zespole Arki wielkich roszad nie było, a skład został wzmocniony o kilku piłkarzy. Nie będę bezpośrednio oceniał wyników ze sparingów obu zespołów ponieważ o niczym one nie świadczą. W tym sezonie żadna drużyna Ekstraklasy jeszcze nie pokonała Arki, gdy ta grała w Gdyni. Teraz dodatkowo przenoszą się na swój stadion i powinni być tu bardzo groźni. Trener Dariusz Pasieka chce żeby jego zespół prezentował się dobrze przede wszystkim przed własną publicznością i chce uczynić Gdynię twierdzą nie do zdobycia. Arka teraz potrzebuje punktów by nie ciągnęło się za nimi widmo spadku z Ekstraklasy, bo pomimo tego że Arka zajmuje 15 miejsce i znajduje się w strefie spadkowej, to do 8 Polonii Warszawa traci jedynie 3 punkty. Mniej więcej wiemy czego po Arce możemy się spodziewać. Piłkarze którzy grają ze sobą od dłuższego czasu doskonalą grę drużynową, a nowo pozyskani zawodnicy powinni okazać się wzmocnieniem. Wisła to wielka nie wiadoma, bo nie wiemy jak ta mieszanka piłkarzy spisze się w ligowym meczu. Moim zdaniem gra będzie opierała się na indywidualnych akcjach piłkarzy, z którymi defensorzy Arki mam nadzieję powinni sobie poradzić. Kurs nie jest zły więc warto spróbować.
 
kafi87 9

kafi87

Użytkownik
Dyscyplina: Piłka nożna, Polska Ekstraklasa
Spotkanie: Cracovia Kraków - Legia Warszawa
Typ: remis do przerwy
Kurs: 2,05
Bukmacher: bet365
Analiza:
A więc ruszyła najlepsza liga Europy w której wszystko może się zdarzyć, mecze na niespotykanie doskonałym poziomie, zawodnicy genialnie wyszkoleni technicznie to jest właśnie nasza liga (sami rzemieślnicy):wink: Dzisiaj o 20:00 zaczniemy strat rundy wiosennej meczem Cracovia Kraków - Legia Warszawa w tym spotkaniu trudno wskazać zwycięzce ponieważ jest to pierwszy mecz po przerwie i nie wiemy co poszczególne drużyny reprezentują. Cracovia walczy o utrzymanie jej okres przygotowawczy wyglądał całkiem przyjemnie ale raczej nie wróżyłbym im za dużych sukcesów ogólnie to nie przepadam za pasami. Legia ciągle szanse na mistrzostwo ( jesienią mieli być nie pokonani po spektakularnych transferach a ***** im z tego wyszło) więc mecz będzie pełen walki. Sądzę że typ x do przerwy jest najbardziej rozsądny biorąc pod uwagę że jest to pierwsza kolejka i drużyny będą sprawdzać przeciwnika więc za ciekawie to nie będzie wyglądało , a druga sprawa gospodarze muszą zbierać punkty żeby realnie myśleć o utrzymani. Więc jak dla mnie X do przerwy:razz:
 
radzio_xp 311

radzio_xp

Użytkownik
Typy na mecze dzisiejsze, które opisane zostały dogłębnie i precyzyjnie:
Arka - Wisła - 2
Zaciąg obcokrajowców u jednych i drugich. Tak samo problem z bramkarzami. Mimo wszystko Wisła ma dużo większy potencjał w porównaniu z Arką. Moim zdaniem Biała Gwiazda odniesienie niewielkie zwycięstwo. I dziś bramkę strzeli Maor ;)

Cracovia - Legia - X

Cracovia... to w ogóle ta sama drużyna co 3 miesiące temu? Gdyby nie biało-czerwone pasy na koszulkach zapewne wielu mogłoby powątpiewać. Mimo wszystko udało się skompletować dość dobrą linię obroną, a Gąsinski na treningach prezentował się bardzo dobrze. Legia znów wzomocnila tyły i pomoc, ale z przodu bida. Jeśli można coś typować to tylko remis, choć najlepszą opcją zdaje się być NO BET.
ach, jeszcze jedno do meczu Wiślaków - w ani jednym meczu Wisła-Arka od bodajże sezonu 80/81 nie padł więcej niż jeden gol. To dziś ulegnie zmianie. Holenderski styl który Maaskant narzucił ostatnio drużynie prowadzi do mocno ofensywnej gry - mimo tylko 1 napastnika &quot;na papierze&quot;. Dziś Wisła over 1,5 ;)
Powodzenia ;)
 
hardsystem 23

hardsystem

Użytkownik
Arka - Wisła
Rozpoczyna się runda wiosenna naszej kochanej Ekstraklasy.
Na zmarznięty ale nowy stadion w Gdyni wybiegną dwie ciekawie zapowiadające się drużyny.
Gospodarze, drużyna Arki mieli swoje wzloty i upadki w poprzedniej rundzie i jakby na to nie patrzeć, zagrali słabo. Są w strefie spadkowej z której jedyną drogą ucieczki jest zdobycie w najbliższym czasie co najmniej 3 pkt.
Gdynianie mocno trenowali w przewie zimowej i plan ucieczki ze strefy spadkowej mają nakreślony. Zadanie dzisiaj przed Nimi bardzo trudne, bowiem na nowiutkim mogącym pomieścić ok. 15 tysięcy kibiców stadionie, przyjdzie zmierzyć się z Wisłą Kraków.
Pasieka na spokojnie analizował taktykę przed meczem i niemal pewnym ogniwem ofensywy Arki będzie Litwin Labukas.
Wisła ostatnimi czasy biła rekordy transferowe, zmieniając przy tym niemalże cały skład. Czy wiślacy postawią w tym sezonie na defensywę? Być może tak, ale mecz z Arką, dodajmy przeciętną Arką muszą zaznaczyć mocnym akcentem ofensywy.
Wydaję mi się, że najlepszym rozstrzygnięciem dzisiejszego meczy byłby remis.
Jednakże patrząc ze strony kibicowskiej, jak najbardziej właściwym wynikiem byłby ten, w którym to Arka przeważała nad Wisłą.
Stąd też moje typy:
@ under 2,5
@ 1 połowa X
@ Arka strzeli gola
 
legionista87 65

legionista87

Użytkownik
radzio_xp a Ty znowu typujesz nie tak jak może byc tylko tak jakbys chciał żeby było ???? marzy Ci się 5 punktów przewagi nad Legią ale jeszcze musisz zaczekać ????
 
tbm 642

tbm

Forum VIP
Bedzie za to mowa o wchodzeniu w sezon. TBM ogladalem 3 spotkania Lecha na wiosne (to pewnie z tesknoty za naszymi ligowymi kalekami) i powiem Ci ze moim zdaniem nie warto po takim kursie. Wszystkie trzy mecze zagrali slabo albo bardzo slabo, jedna prostopadla pilka przeciwko obronie ktora pierwszy raz snieg widziala na oczy to bardzo malo.
Szczerze mówiąc zagrałem dubel Polonia Warszawa + Lech Poznań już na początku tygodnia i z tego nie mogę się wycofać. Nie mniej jednak po meczu Braga - Lech mam spore obawy co do typu na Kolejorza. Mimo wszystko nie gram jednak żadnej kontry.
Jeśli chodzi o piątkowe mecze...
Zgadzam się z wieloma wypowiedziami. Nie spodziewam się wielkich widowisk, a temperatura również może mieć swój wpływ na boiskowe wydarzenia.
Arka potrafi zagrać pressingiem i Wisła może mieć sporo problemów z dokładnym rozgrywaniem ataku pozycyjnego. Z drugiej strony gospodarze nie mają specjalnie kim straszyć w ataku obrony Wisły z solidnie wyglądającym duetem stoperów Jaliens-Chavez. Under i X do przerwy wydają się ciekawymi opcjami.
Trudno wyrokować na co stać odmienioną Cracovię. Pewnie po tym meczu poznamy odpowiedź choć w pewnym stopniu. Wydaje się jednak, że to Legia powinna w tym meczu być stroną dominującą. Jestem jednak zdania, że nie na tyle aby doszło do jakiegoś pogromu. Mecz raczej underowy i z gatunku tych, w których wiele bramek do przerwy nie padnie. Warto przypomnieć, że Legia dużo bramek strzela po stałych fragmentach oraz w ostatnich 15 minutach.
Arka Gdynia - Wisła Kraków @ X do przerwy - 2,00 Betsafe ✅ 0:0 HT
Cracovia Kraków - Legia Warszawa @ X do przerwy - 2,00 Betsafe ✅ 1:1 HT
 
pirelli 739

pirelli

Forum VIP


Arka Gdynia - Wisła Kraków

Wisła to jeden z zespołów Ekstraklasy, który tej zimy dokonał sporych roszad w kadrze swojego zespołu. Wielu kibiców i nie kibiców krakowian jest bardzo ciekawych jak zaprezentuje się Wisła. Na transfery włodarze krakowskiego klubu wydali ok 1,5 miliona euro. Jak na nasz, polskie warunki jest to kwota dosyć spora. Wszystko to po to by zdobyć mistrzostwo i ewentualnie przygotowywać się do walki o awans do LM. Ale do tego to jeszcze długa droga.

Kilka słów o nowych nabytkach krakowian:

Sergei Pareiko


Kraj: Estonia
Data urodzenia: 31.01.1977
Pozycja: Bramkarz
Numer na koszulce: 25
Wzrost: 193 cm
Waga: 83 kg
Kontrakt: 30.06.2012
Poprzednie kluby: Puuma Tallin, Vigri Tallin, Tallinna Sadam, Casale Calcio, Levadia Maardu, Rotor Wołgograd, Tom Tomsk.
Mecze w reprezentacji: 22
Maor Melikson

Kraj: Izrael
Data urodzenia: 30.10.1984
Pozycja: Pomocnik
Numer na koszulce: 5
Wzrost: 175 cm
Waga: 70 kg
Kontrakt: 30.06.2015
Poprzednie kluby: Maccabi Jawne, Beitar Jerozolima, Maccabi Hajfa, Hapoel Kfar-Saba, Hapoel Beer-Sheva
Mecze w reprezentacji: 1
Michaił Siwakow

Kraj: Białoruś
Data urodzenia: 16.01.1988
Pozycja: Pomocnik
Numer na koszulce: 8
Wzrost: 186 cm
Kontrakt: 30.06.2011 (2012 w Cagliari)
Mecze w reprezentacji: 1


Cwetan Genkow


Kraj: Bułgaria
Data urodzenia: 08.02.1984
Pozycja: Napastnik
Numer na koszulce: 18
Wzrost: 184 cm
Waga: 83 kg
Kontrakt: 30.06.2014
Poprzednie kluby: Lokomotiw Mezdra (Bułgaria), Lokomotiw Sofia (Bułgaria), Dinamo Moskwa (Rosja), Lokomotiw Sofia (Bułgaria)
Kew Jaliens

Kraj: Holandia
Data urodzenia: 15.09.1978
Pozycja: Obrońca
Numer na koszulce: 2
Wzrost: 183 cm
Waga: 68 kg
Kontrakt: 30.06.2013
Poprzednie kluby: Sparta Rotterdam, Willem II Tilburg, AZ Alkmaar
Mecze w reprezentacji: 10


Ubyli natomiast:
Pawełek -&gt; Konyaspor
Brożek &amp; Brożek -&gt; Trabzon
Rado-&gt; Kolejorz Stróże
Cleber -&gt; koniec kariery


No patrząc obiektywnie Wisła w ostatnich latach nie dokonywała raczej żadnych spektakularnych transferów, z reguły były to niewypały. A czy tak będzie i tym razem? Tego nikt na razie nie wie. Już kilka dni po transferze polskie media okrzyknęły Izraelczyko-Polaka Meliksona nową gwiazdą Wisły - gdzieś nawet widziałem porównania do Messiego;p Rzetelnie podsumowująć transfery raczej pozytywne. Doświadczony holenderski obrońca, izraelski dobry technicznie pomocnik, bramkostrzelny bułgar, doświadczony estoński bramkarz oraz najmłodszy z tego grona białorusin, który mimo 22 lat już zdążył zagrać w dwóch włoskich drużynach - inną kwestią jest, że z miernym powodzeniem;p. No bardzo ciekawie zapowiadają się te wzmocnienia, na pewno bardziej wzmocnią walkę o pierwszą &quot;11&quot;. Moim zdaniem obecnie Wisła ma jeden z ciekawszych i mocniejszych składów w lidze. A jak to się przełoży na naszą Ekstraklasę?? Się okaże.

Z kolei dzisiejsi gospodarze w zimie byli mniej aktywni na rynku transferowym. Arka zakontraktowała peruwiańskiego napastnika Juniora Rossa. Oddała z kolei Norberta Witkowskiego do Iraklisu Saloniki. W jego miejsce pozyskała Marcelo Moretto oraz podpisano kontrakt z wypożyczonym w sezonie 2009/2010 Mateuszem Siebertem. No jak widzimy, Arka nie poczyniła spektakularnych transferów.
Jeśli chodzi o okres przygotowawczy Wisła rozegrała 5 oficjalnych sparingów:
2011-01-27 13:00 Aalesunds FK - Wisła Kraków 2:0 (0:0)
2011-01-30 19:00 Wisła Kraków - Valerenga Oslo 0:4 (0:2)
2011-02-03 15:00 Wisła Kraków - Molde FK 0:2 (0:1)
2011-02-12 16:30 Wisła Kraków - BATE Borysów 3:1 (2:0)
2011-02-19 16:30 Wisła KrakówFC - Daugava Daugavpils 4:1 (3:0)

Początek był fatalny. Jednak dwa ostatnie mecze w wykonaniu krakowskiego były dosyć udane, w szczególności mecz z mistrzem Białorusi - Bate Borysów.
Z kolei Arka rozegrała:
19 stycznia 2011, 16:00 Arka Gdynia 0-0 BSC Young Boys Berno
23 stycznia 2011, 15:00 Arka Gdynia 2-3 FC Sion
6 lutego 2011, 14:30 Arka Gdynia 0-2 Zoria Ługańsk
9 lutego 2011, 14:00 Arka Gdynia 1-1 FK Senica
19 lutego 2011, 18:30 Arka Gdynia 1-1 Beroe Stara Zagora
W styczniu całkiem ładne wyniki Arki z zespołami szwajcarskimi są godne uwagi. Z kolei słabsze wyniki w meczach z mniej wymagającymi rywalami. Ale wiadomo sparingów nie możemy oceniać zbyt obiektywnie.
Mimo, iż Arka była niepokonana u siebie w rundzie jesiennej. Uważam, że dzisiaj ta dobra passa się zakończy. Wisła na wiosnę wystąpi w mocno przemeblowanym i dużo mocniejszym składzie. Myślę, że owoce tych ruchów transferowych zobaczymy już dzisiaj. Wiadomo, że nowi piłkarze nie do końca może poznali styl gry drużyny, ale dzisiaj przy niskiej temperaturze też będą się liczyły indywidualności. Myślę, że krakowianie mają ich więcej w swoim składzie. I wygrają dzisiejszy mecz.
Wisła win ~ 2.15 (Tobet)
Wisła over 1.5 gola ~ 2.30 (Tobet)
 
an1elski 0

an1elski

Użytkownik
Pierwsza kolejka po zimowej przerwie, pogoda nie sprzyja, piłkarze nie w formie, a więc zapowiada się underowa runda. Dość ciekawe kursy wystawił bet365 gdzie na under 1,5 Arki i under 1,5 Cracovii w kuponie akumulacyjnym można dostać 1,48. Co do pierwszego meczu można nie mieć wątpliwości,nie zagra Labukas i podany przed chwilą skład głównie nastawiony jest na obronę nie na atak.A co do drugiego meczu to o Cracovii nie wiemy praktycznie nic.Ale liczę na żelazną obronę Legii i oczywiście na warunki, które nie sprzyjają dobrej grze. Myślę że warto zagrać za większą sumkę licząc na prawie 50% zysk.
 
radzio_xp 311

radzio_xp

Użytkownik
radzio_xp a Ty znowu typujesz nie tak jak może byc tylko tak jakbys chciał żeby było :smile:marzy Ci się 5 punktów przewagi nad Legią ale jeszcze musisz zaczekać:smile:
Nie. To czyste analityczne myślenie. Zazwyczaj nie gram spotkań Barcelony i Wisły, bo rzeczywiście mogę kierować sie pobudkami osobistymi, ale tym razem jest inaczej.
Arka ma straszne zamieszanie z poplątaniem w składzie, bramkarz wzięty z &quot;łapanki&quot; trochę na siłę. Wisła ma absolutną przewagę.
Co do Legii, po prostu mają zbyt słabą ofensywę żeby ograc Cracovię, a chciałbym żeby to Pasy wygrały.
I pokaż mi proszę choć jeden mój post w którym wcześniej typowałem &quot;nie tak jak może byc tylko tak jakbym chciał żeby było&quot; - będę Ci bardzo wdzięczny i czekam na wskazanie z niecierpliwością.
Pozdrawiam ????
 
brooklynbounce 888

brooklynbounce

Użytkownik
Spotkanie: Arka Gdynia - Wisła Kraków 20:00
Typ: Wisła Kraków
Kurs: 2,35✅
Buk: Unibet

Analiza: (...)



Będzie chrupiący chlebek z tej Mąki! Oj będzie! To początek nowej Wisły,walka do końca,to ta cecha,która pokazuje charakter Mistrzów,Małecki??✅ dla Ciebie,nie łatwo słuchać,że ma się na imię &quot;chu..&quot; z ust 15 000 fanów,pokazał Arce wała na kilka minut przed końcem spotkania,tak się odpowiada na zaczepki słowne,zasłużone zwycięstwo,o Arce się nie wypowiem na gorąco,gdyż nie chcę być nieobiektywny,swoje sytuacje mieli,ale z taką drużyną jak Wisła,trzeba je wykorzystywać;)
 
brooklynbounce 888

brooklynbounce

Użytkownik
marzenia się spełniają - co się stało ? 5 pkt.?
a reasumując Wisła zagrała na pewno ciekawy mecz szczególnie Melikson pokazał że będzie liderem zespołu w tej rundzie - moge wreszcie to powiedziec UDANE transfery Wisły !!! żadko to mozna powiedziec ale teraz tak choc to poczatek....ale na pewno Wisła jest faworytem do majstra...
Trochę za wcześnie na takie sądy,ale widać już gołym okiem,że będzie dobrze;)Trzeba obejrzeć resztę drużyn z czołówki,szkoda,że nie zagra Jaga,nie będzie porównania już w tej kolejce,ja radzą sobie chłopcy Probierza;)
Wisła musi popracować nad skutecznością. Tyle co oni mieli sytuacji a tyle co nie wykorzystali to aż głowa boli.
Ciężko się gra z drużyną,która całe spotkanie u siebie muruje i tylko sporadycznie wychodzi z jakąś akcją,oprócz pierwszych 10 minut spotkania,gdzie Arka miała kilka akcji,nie widziałem u nich większej chęci wygranej,grali na remis,to się zemściło,co do Wisły,to jak narazie cieszą 3pkt,gra będzie poprawiać się z kolejki na kolejkę.
 
bukmachertsw 437

bukmachertsw

Użytkownik
radzio Karny powinien byc ale po faulu na Genkovie a nie Siwakowie.

Co do meczu Wisły.

Cieszyc , moze kibicow Wisły, że Cupiał zdecydowal sie na wariant Holenderski. Potrzeba bylo dopiero dwoch inteligentnych panów z tego kraju aby praktycznie każdy transfer był przemyślany i nie oslabiaj zespolu a nawet go wzmacnial. Poprzednio Wisla testowala mnóstwo GK i dyrektor sportowy wystawial sie na pośmiewisko. Teraz, wystarczyla przerwa zimowa , bez płaczu nad Pawełkiem by mieć solidnego i charakternego bramkarza. Naprawde trudno bronić w takich warunkach i było kilka sytuacji w ktorych GK Wisły mógł odbić pilke (jak chocby Kotor wczoraj) jednak gral bardzo pewnie.

Druga sprawa to konsekwencja , Wisla przez caly mecz grala spokojnie i tak samo, a to sie w futbolu liczy, oczywiscie jest duzo mankamentów ale najwazniejsze to cierpliwe budowanie akcji. Co do transferów jest oczywiscie za wczesnie jednak już przed meczem mówilem , że Maor bedzie mega wzmocnieniem, to jest pilkarz ponad przeciętny z technika,przyspieszeniem ,kreatywnoscia i ostatnim podaniem- próżno szukac takich wielu na boiskach ekstraklasy.
Siwakow przez dziennikarzy przedstawiany jako drugi ofensywny pomocnik, troche nie slucznie bo to pilkarz pomiędzy, ma on zarówno zadania ofensywne ale jak i defensywne , ale tez jest dobrze wyszkolony.

Co do spotkania Wisła toczyła wyrównane spotkanie jednak nie oszukujmy sie wszelkie atuty były po jej stronie i to bylo widac : posiadanie piłki, indywidualnosci i troche brak szczescia. Wisła wygrała zasłużenie choc juz wczesniej mogla prowadzic.

Ostatnia kwestia , ktora drażni mnie w pojmowaniu piłki. Wielu kibiców marudzi na przykładzie Wisły iż w wyjściowej 11 stce zapewne będzie grywało 2 - 3 Polaków.
Tylko co z tego? Już nie bede wskazywał kadr najlepszych klubów Europy jak chocby Arsenal ilu jest zawodników z rodzimego kraju?
JEszcze 5 lat temu ta niejako pretensja miała slusznosc , sprowadzano pilkarzy słabych często a raczej w wiekszosci gorszych pilkarzy od Polaków , ktorzy tylko zabierali im miejsce a kosztowali mniej.
Teraz przychodza piłkarze albo ograni , albo bardzo utalentowani chyba w tym kierunku to powinno isc prawda?
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom